stromectol kamagra dexamethasone generique rhinocorthydroxychloroquine imdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » BİLGİSAYAR / İNTERNET » ARADIKLARINIZ & DİĞERLERİ » mesih deccal nerede saklanıyor??????????

önceki konu   diğer konu
7 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Konu icon    mesih deccal nerede saklanıyor??????????
19 Mesaj -
http://www.harunyahya.org/Makaleler/mesih_deccal.html
Gönderen: 13.07.2006 - 18:48
Bu Mesaji Bildir   nurteam üyenin diger mesajlarini ara nurteam üyenin Profiline bak nurteam üyeye özel mesaj gönder nurteam üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rifat56 su an offline rifat56  
DECCAL
5108 Mesaj -
DECCAL

--------------------------------------------------------------------------------

Þâbi'nin, Fatýma Bintu Kays radýyallahu anhâ'dan nakline göre Fatýma þöyle anlatmýþtýr: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Temimu'd-Dâri hýristiyan bir kimse idi. Gelip biat etti ve müslüman oldu. O, benim Mesih Deccâl'den anlattýðýma uygun olan bir rivayette bulundu. Bana anlattýðýna göre, Temim, bir gemiye binip denize açýlmýþtýr. Yanýnda Lahm ve Cüzâm kabilelerinden otuz kiþi vardý. (Hava þartlarý iyi olmadýðý için) onlarla denizin dalgalarý bir ay kadar oynadý. Sonunda güneþin battýðý esnada denizde bir adaya yanaþtýlar. Geminin kayýklarýna binerek adaya çýktýlar. Derken karþýlarýna çok tüylü kýllý bir hayvan çýktý. Bunlar, tüylerinin çokluðundan hayvanýn baþ tarafý neresi, arka tarafý neresi anlayamadýlar. (Þaþkýn þaþkýnsevinçli

"Sen necisin, neyin nesisin?" dediler. O cevap verdi:

"Ben cessâseyim!"

"Cessase nedir?" denildi.

"Ey cemaat! Þu mannastýra kadar gelin! Ýçinde bir adam var, o sizin haberinize müþtaktýr!" dedi. O, böylece bir adamdan söz edince, biz onun bir þeytan olmasýndan korktuk. Hemen koþarak manastýra girdik. Ýçeride bir adam vardý; hilkatçe gördüklerimizin en irisiydi ve elleri boynuna, dizlerinden topuklarýna demirle sýký þekilde baðlanmýþtý.

"Vah sana! Kimsin sen?" dedik.

"Benim haberimi alabilmiþsiniz. Þimdi siz kimsiniz, bana söyleyin!" dedi. Arkadaþlarým:

"Biz bir grup Arabýz. Bir gemideydik, denizin coþkun bir anýna rastladýk. Dalgalar bizi bir ay oynatýp oyaladý. Sonra þu adaya yaklaþtýk, sandallara binip adaya çýktýk. Tüylü ve çok kýllý bir hayvanla karþýlaþtýk. Tüyünün çokluðundan baþý ne taraf, arkasý ne taraf anlayamadýk. "Vah sana, nesin sen" dedik.

"Ben cessâseyim!" dedi. Biz: "Cessase de ne?" dedik.

"Manastýrdaki þu adama gelin, o sizin haberinize pek müþtaktýr!" dedi. Biz de koþarak sana geldik. Biz onun bir þeytan olmadýðýndan emin olmadýðýmýz için korktuk" dedik. Adam:

"Bana Beysân hurmalýðýndan haber verin!" dedi. Biz:

"Onun neyinden haber soruyorsun?" dedik.

"Ben onun aðacýndan soruyorum, meyve veriyor mu?" dedi.

"Evet!" dedik.

"Öyleyse meyve vermeme zamaný yakýndýr!" dedi.

"Bana Taberiye gölünden haber verin!" dedi.

"Onun nesinden haber istiyorsun?" dedik.

"Onun suyunun çekilmesi yakýndýr!" dedi.

"Bana Zuðer gözesinden haber verin!" dedi.

"Sen onun neyinden haber istiyorsun?" dedik.

"Gözede su var mýdýr? Orada su var mýdýr?" dedi.

"Evet, onun çok suyu vardýr! Sahipleri onun suyu ile ziraat yapýyorlar!" dedik.

"Ümmilerin peygamberinden bana haber verin? O ne yaptý?" dedi.

"O Mekke'den çýkýp Yesrib'e (Medine'ye) yerleþti" dedik.

"Araplar O'nunla mukâtele etti mi?" dedi. Biz:

"Evet!" dedik.

"Onlara karþý ne yaptý?" dedi. Biz de, (onu ezmek için) peþine düþen Araplara galebe çaldýðýný, Araplarýn kendisine itaat ettiklerini haber verdik. (O da bizesevinçli

"Bu, onlarýn itaat etmeleri, kendileri için daha hayýrlýdýr. Ben þimdi size kendimi tanýtayým: Ben Mesih Deccâl'im. Çýkýþ için bana izin verilme zamaný yakýndýr. O zaman çýkýp yeryüzünde dolaþacaðým. Kýrk gün içinde uðramadýðým karye (köy) kalmayacak. Mekke ile Taybe (Medine) hariç. Bu iki þehir bana haramdýr. Onlardan birine her ne vakit girmek istersem, elinde yalýn kýlýç bir melek beni karþýlar, benim oraya girmeme mani olur. Onlarýn her bir geçidinde bir melek vardýr, onlarý korur!" dedi." Sonra Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm çubuðuyla minbere dürterek:

"Bu Taybe'dir! Bu Taybe'dir! Bu Taybe'dir! Ben bunu size anlattým deðil mi?" buyurdular. Halk da: "Evet!" diye karþýlýk verdi. bunun üzerine Aleyhissalâtu vesselâm:

"Temimi'd-Dâri'nin rivayetinin benim size ondan (Mesih Deccâl'dan) Mekke ve Medine'den anlattýðýma muvafýk düþmesi hoþuma gitti. Bilesiniz O Þam denizinde veya Yemen denizindedir. Hayýr doðu tarafýndandýr. Evet o doðu tarafýndan zuhur edecektir. O doðu tarafýndan zuhur edecektir!" buyurdu ve eliyle doðu tarafýna iþaret etti."

Müslim, Fiten 119, (2942); Ebu Davud, Melahim 15, (4325, 4326); Tirmizi, Fiten 66, (2254).

Ebu Sa'idi'l-Hudri radýyallahu anh anlatýyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm bize Deccal üzerine uzun bir hadis rivayet etti. Bize anlattýklarý meyanýnda þöyle de demiþti:

"Deccal, Medine geçitlerine girmesi kendisine haram kýlýnmýþ olarak çýkacak. Derken (Medine civarýndaki) bazý ekimsiz yerlere kadar gelir. O gün insanlarýn en hayýrlýsý olan -veya en hayýrlýlarýndan- bir kimse onun karþýsýna çýkar ve:

"Sen Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ýn bize haber verdiði Deccâl'sin!" der. Deccâl de (kendi adamlarýna):

"Ben þunu öldürüp sonra da diriltsem ne dersiniz? Bu iþte bir þüpheye düþer misiniz?" der. Oradakiler:

"Hayýr!" derler. Deccal onu öldürür ve sonra diriltir. Diriltildiði zaman adam:

"Allah'a yemin olsun. Senin hakkýnda hiçbir vakit bugünkünden daha basiretli olmamýþtým!" der. Deccal onu tekrar öldüreyim mi di(yerek öldürmek isteye)cek, fakat musallat edilmeyecek."

Buhari, Fiten 27, Fedailu'l-Medine9; Müslim, Fiten 112, (2938).

Hz. Huzeyfe radýyallahu anh anlatýyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:

"Deccal çýktýðý vakit beraberinde su ve ateþ vardýr. Ancak halkýn ateþ olarak gördüðü tatlý sudur; halkýn su olarak gördüðü ise yakýcý bir ateþtir. Sizden kim o güne ererse, halkýn ateþ olarak gördüðüne düþaglameyi kabul et)sin. Çünkü o, tatlý soðuk sudur."

Buhari, Fiten 26, Enbiya 50; Müslim, Fiten 105, (2935); Ebu Davud, Melâhim 14, (4315),

Ebu Saidi'l-Hudri radýyallahu anh'ýn anlattýðýna göre, Aleyhissalâtu vesselâm'a Deccâl'den sormuþtur. Aleyhissalatu vesselam da þu cevabý vermiþtir:

"O (Deccâl) çýktýðý gün (aynen bir insan gibidir) yemek yer. Ben size, onun hakkýnda, benden önceki peygamberlerden hiçbirinin kendi ümmetine anlatmadýðý hususlarý anlatacaðým: Onun sað gözü meshedilmiþtir (görmez), pertlektir, göz hadakasý yoktur, sanki hadakasý çevrim içinde bir balgam gibidir. Sol gözü de inciden bir yýldýz gibidir. Onun beraberinde sanki cennet ve ateþin birer misli vardýr. Ancak hakikatta ateþi cennet, suyu da ateþtir. Haberiniz olsun! Onun yanýnda iki kiþi vardýr; köy halkýný inzar ederler. Bu ikisi köyden çýkýnca Deccal'in ashabýndan ilki oraya girer."

Rezin tahric etmiþtir. Hadisin kaynaðý yok ise de, hadiste yer alan mefhumlarýn þahidleri Sahiheyn ve diðer kaynaklarda çoðunluk itibariyle gelmiþtir.

Ýbnu Ömer radýyallahu anhüma anlatýyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm Veda haccý sýrasýnda (bir ara): "Halk susup dinlesin!" buyurdular. Sonra Allah'a hamd ve senâda bulunup, arkadan Mesih ve Deccal'den uzunu uzun söz ettiler ve buyurdular ki:

"Allah'ýn gönderdiði her peygamber, ümmetini onunla inzar etti. Nuh aleyhisselam ümmetini onunla inzar etti, ondan sonra gelen peygamberler de. O, sizin aranýzda çýkacak. Onun hali sizden gizli kalmayacak. Rabbinizin tek gözlü olmadýðý size kapalý deðildir. O ise sað gözü kör birisidir. Onun gözü, sanki (salkýmdan) dýþa fýrlamýþ bir üzüm dânesi gibidir. (Ýki gözünün arasýnda ke-fe-re yani kâfir yazýlmýþ olacaktýr. Bunu her müslüman okuyacaktýr)."

Buhari, Fiten 27; Müslim, Fiten 100-103, (169)-(2933).

SELAM VE DUA ÝLE
Gönderen: 13.07.2006 - 19:21
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Altec su an offline Altec  
97 Mesaj -
Ekleme cok guzel rifat agam,
Allah razi olsun senden,
Slam ve dua ile
Gönderen: 19.04.2007 - 20:12
Bu Mesaji Bildir   Altec üyenin diger mesajlarini ara Altec üyenin Profiline bak Altec üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
MDEMiR su an offline MDEMiR  
mesih deccal nerede saklanıyor
38 Mesaj -
Deccal çýktýðý vakit beraberinde su ve ateþ vardýr. Ancak halkýn ateþ olarak gördüðü tatlý sudur; halkýn su olarak gördüðü ise yakýcý bir ateþtir. Sizden kim o güne ererse, halkýn ateþ olarak gördüðüne düþaglameyi kabul et)sin. Çünkü o, tatlý soðuk sudur."

Buhari, Fiten 26, Enbiya 50; Müslim, Fiten 105, (2935); Ebu Davud, Melâhim 14, (4315),

Rabbim bizlere göstermez inþallah o günleri.
Paylaþýmýnýz içinAllah Razı Olsun
Gönderen: 04.08.2007 - 21:27
Bu Mesaji Bildir   MDEMiR üyenin diger mesajlarini ara MDEMiR üyenin Profiline bak MDEMiR üyeye özel mesaj gönder MDEMiR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ahsenitakvim su an offline ahsenitakvim  
Meryem'in oğlu İsa'nın inişini inkar eden de muhakkak kafir olmuştur. Deccal'in çıkacağını kabul etmeyen de muhakkak kafirdir. Hadis-i Şerif
11 Mesaj -
KIYAMET ve DECCAL

Mehdinin çýkýþýný inkar eden, muhakkak Muhammed (S.A.V.)'e indirilene küfretmiþtir. Meryem'in oðlu Ýsa'nýn iniþini inkar eden de muhakkak kafir olmuþtur. Deccal'in çýkacaðýný kabul etmeyen de muhakkak kafirdir. Hadis-i Þerif
(Cabir Ýbn-i Abdullah)

Peygamber Efendimizin iki yüze yakýn hadisinde ümmetini uyardýðý ve kýyamete çok yakýn bir zaman da ortaya çýkacak olan otuz yalancýdan korunmasýný söyler ve bunlarýn sonuncusu olan Deccal’in þerrinden de Allah’a sýðýnmamýzý ister.

Deccal'in yardýmcýlarý olacaktýr. Günümüze baktýðýmýzda birçok insan kendini Mesih yada peygamber ilan etmiþ durumda, yaþadýðýmýz son yüzyýla da bakarsak, Yeryüzünde evrensel olarak büyük bozgunculuk, fitne, savaþ, kötülük, açlýk hüküm sürmüþ ve sürmeye devam etmektedir. Bu isimlerin en bilinenleri, Adolf Hitler, Baba Bush ve Junior Bush, Mussolini gibi tanýnmýþ isimleri sayabiliriz.

Bir Baþka Hadis-i Þerif

Ey Allah ýn kullarý dikkat edin ki onun bir fitnesi de beraberinde Cennet ve Cehennem olmasýdýr. Onun ateþi’de cennet, Cenneti de ateþtir. Kim onun ateþine atýlýrsa iki gözünü kapatsýn Allah’a yalvarsýn o ateþ o kimse için serinlik ve selamet olur. Týpký ateþin Hz. Ýbrahim'e serinlik ve selamet olmasý gibi

Bu hadiste bahsi geçen konuyu þöyle özetleyebiliriz. Deccal ortaya çýktýðýnda ben Deccal’im diye ortaya çýkmayacaktýr. Amacýnýn kötülük olduðunu bilen insanlar ona inanmak yerine doðal olarak ondan uzaklaþacaktýr. Peki Deccal kendine nasýl cemaat toplayacaktýr ? Tabi ki önce kendini ilahlaþtýracak mucizeler gösterecek insanlara yardým edecek, onlarýn yanýnda olacak sonra kendini ilah olarak tanýtacak yaptýklarý iyilik ve mucizelerinin karþýsýnda insanlarda ona inanacak ve müridi olacaklar,

SATHYA NARAYAN RAJU
Namý Deðer Ýsmi : SAÝ BABA

Ben Peygamberim, Ben Mesih Ýsa’yým dedi.
Bununla yetinmedi ben Tanrýyým dedi ve þu anda bu insana dünya üzerinde 65 milyon insan Tanrý olarak inanmakta.
Çeþitli mucizeler de sergiliyor bu yalancý, mesela elinden çýkan kaynaðý belli olmayan bir külle insanlara þifa daðýtýyor. Aids hastalýðýný dahil iyileþtirebiliyormuþ,

Aðzýndan çýkardýðý deðerli madenleri halka daðýtýyor

1950 li yýllarda mide kanserinden ölmüþ Radnakriþna isimli bir adamý ölümünden 3 gün sonra dirilttiðini iddia ediliyor.

SAHTEKÂR SAÝ BABA’NIN MUCÝZELERÝaglaBÜYÜLERÝgöz kırpma

Biraz öncede bahsettiðim gibi, elinden akan ve kaynaðý belli olmayan bir kül, birçok hastalýða iyi geldiðine inanýlan bu kül için yýlda 10 milyon insan Sai Baba yý ziyaret etmektedir.
Dünyanýn en ünlü üniversitelerin Profesörleri bu konu hakkýnda birçok araþtýrma yapmýþlar, hatta Sai Baba araþtýrmalarý için izin vermiþ çok yakýndan incelemiþler. Sai Babanýn bir hilesini bulma amacý güden ve onu sevmeyen bu insanlar bu araþtýrmalardan sonra bir hile bulamadýklarýný söylemiþler onun en kuvvetli inanlarýndan olmuþtur.

Bu konuda peygamberimizin bir hadisi de vardýr. Onun yanýna giden imaný zayýf kiþiler, mucizeleri ve gösterdikleri karþýsýnda ona tabii olacaklardýr.

LÝNGHAM

Bir ilginç mucize(büyügöz kırpma ise Sai Babanýn aðzýndan çýkardýðý deðerli taþlar. Bu taþlara halk Lingham adýný takmýþ

Genelde altýn olarak çýkarýyor. Bu konu ile ilgili video görüntüleri izlediðimde hayretler içinde kaldým, bir hile aradým ama bulamadým,

Binlerce kiþinin gözü önünde oturuyor ve aðzýndan deðerli taþlar çýkarýyor.

Dünyada tanýnmýþ illüzyonlar da dahil olmak üzere görüntülerini ve resimlerini hatta yanýna giderek canlý olarak izlemiþler. Sonuç mu ? Diðerleri gibi gördükleri karþýsýnda ona tabii olmuþlar

Sai Babanýn sarayýnda 2003 yýlýndaki rakamlara göre 4 buçuk ton altýn sadece süslemede ve putlarda kullanýlmýþ ve bunlarýn hepsi Sai babanýn aðzýndan materyalize olan altýnlar.

Dünyada yetiþmeyen meyveler

En çok üzerinde durduðum konu da bu büyü üzerinde, neden mi, Çünkü Sai Babanýn elinden materyalize ettiði maddelerden biride meyveler

Bu meyvelerin özelliði, Dünya da hiçbir aðaçta ve bitki de yetiþmeyen meyveler olmasý bunu ben deðil Botanik bilimciler söylüyor. Ýnsanýn aklýna hemen aþýlama sistemleri geliyor ama maalesef bu tez de çürüyor. Çünkü materyalize olan meyvelerin görüntü ve tatlarý bildiklerimizden çok farklý,

Bir meyve materyalize ediyor, içinde 4,6 yada 9 meyvenin tadý var ve þekil olarak ta bildiðimiz meyvelerin karmasý ama inanýn hiçbirisine benzemiyor.

Aþýlama sistemleri en fazla 2 aðaç türüyle yapýlýr ve ayný cins aðaçtan aþýlama yapýlýr mesela aðacýn bir tarafý armut bir tarafý elma olmaz, iki tarafta armut olur yada iki aðaçta elma olur. Bu þekilde bile aþýlarýn tutmasý zordur.

Ölüyü Diriltmesi

Geliþen olay biraz detaylý ben özet olarak ve bazý bölümlerini keserek anlatýcam1953 yýlýnda Radhakriþna isimli çok zengin bir Hindistanlý iþ adamý mide rahatsýzlýðýný önemsemez hastalýðý ilerler ve mide kanserine çevirir. Sai Baba dan yardým isterler, Sai Baba yardým edeceðini söyler ama daha sonra adam ölür ama sai baba hala yardým edeceðini söyler. Beklerler aradan üç gün geçer ümitler tükendi ceset kokmaya baþlamýþtýr.

Cesedi yakmak için hazýrlýk yapacaklar aile üyeleri toplanmýþ Radhakriþna yý dýþarý çýkaracaklarý sýrada Sai Baba karþýlarýnda belirir ve Radhakriþna yý býrakmalarýný ve dýþarý çýkmalarýný söyler. Dediðini yaparlar. Sai Baba yý içerde bi beþ dakika býrakýrlar merak edip içeri girerler ve tüm aile üyeleri þok olur. Çünkü 3 gün önce ölen iþadamý capcanlý sai babanýn dizine baþýný koymuþ teþekkürünü dile getiriyor.

Ýnanýlmasý güç ama gerçek gibi çünkü bunca senedir bu konuda bir açýklama yapýlamýyor ve Allah bu gücü sadece Deccal'e verecektir. Ýnsanlarýn imanýný sýnamak için,

Ve diðerleri...

Sai babanýn elinde tatlý þerbet ve deðiþik tatlarda þuruplar akmaktadýr. Elinden akan bu maddeler þekerli olmasýna raðmen elinde en ufak bir yapýþkanlýk olmaz

Elinden materyalize olan diðer maddeler deðerli mücevherler, kolyeler, dini sembollerin bulunduðu altýn kolye uçlarý, elmas, safir gibi deðerli madenler

Çok sert taþlarý eliyle çok rahatlýkla ovalayýp taþ haline getirebiliyor.

Söylenene göre Tayyý mekan olayý yani istediði zaman ayný anda birçok yerde gözükebiliyor çok uzun mesafeleri kýsa bir zamanda katedebiliyor.

Elini boþ bir torbaya daldýrýyor ve insanlar ne isterse onu o torbadan çýkarabiliyor.

Yüzükler, bilezikler ve daha birçok ziynet eþyasý

Tahtý som altýndan ve gümüþten, tahtýný çeken araba da tamamen altýn­­­

SAÝ BABANIN AYAK ÞEKLÝ

Sai Baba nýn ayak yapýsý çok ilginç kesinlikle bir insanýn ayak yapýsýna benzemiyor, parmaklarýnýn diziliþi ve parmak aralýklarý kesinlikle normal deðil. Allah tüm canlýlarýn ayaklarýný bir düzen içinde yaratmýþ kuþlarýn ayaklarý, kedilerin, ineklerin, koyunlarýn insanlarýn hepsinde bir nizam var. Ama bu nizam Sai babanýn ayaklarýnda yok, bu konu merak uyandýrsýn diye yada gizemli kalsýn diye resimlerini koymuyorum. Ona tapan insanlar ayaklarýna çok özen gösteriyor ve bakýyorlar herkes ayaklarýný öpüyor ve yalýyor. Ýþin açýkçasý Sai babanýn ayaklarýný görünce aklýma gelen tek þey var acaba sai baba cin mi, yada onlardan destek mi alýyor.

PUTPERESTLÝK (PAGANÝZM)

Peygamber Efendimizin zamanýnda bir avuç putperest vardý. Bu azgýn ufak toplum için Allah (C.C.)elçisini yolladý ona Kuraný indirdi. Elçisi o topluma ahlaký ve düzeni getirdi. Ama putperestlik tamamen yok edilemedi.

Aradan 1400 sene geçti. Dünyanýn nüfusu 7 milyar ve bu nüfusun 3 / 1 i yani ortalama 2 milyarý putperest yani Pagan yani Puta tapýyorlar.

Çað ilerledi, teknoloji had safhada ama yinede insanlar puta tapmaktan vazgeçemiyorlar.

Ve bu oran gün geçtikçe artmakta

Yaptýðým araþtýrmada Hindistan da irtibatta olduðum kiþinin bana demesine göre, hedeflerinin Ýslam ülkelerine sýzmasý ve burada da faaliyetlerini göstermeye baþlamasýdýr.

Sai Babanýn bir merkezide Ýstanbul da açýldý

Her hafta 100 fakir Müslüman insana yemek yardýmý yapýyorlar. Yardým yapýlan kiþilerle görüþtüðümde Sai babayý tutucu bir þekilde savunuyorlar ama hiçbirisinin Sai Babanýn þirk koþtuðundan Tanrýlýk iddiasýndan haberi yok,
Her Pazartesi yemek daðýtýlýyor, Her Perþembe bu merkezde kendi inançlarýndaki ilahilerle ona ibadet yapýyorlar ve ayda bir kere de büyük kapsamlý toplantýlarý oluyor.

Fakir insanlarýmýzýn zaaflýðýndan yararlanarak içimize sýzmaya çalýþýyorlar. Çocuklarýnýza, eþinize, dostunuza, akrabanýza dikkat edin bunlarýn esiri olmayýn

Bu konuda ise anlatýlacak çok þey var ama burada sayfalara sýðmaz,

DECCAL’ÝN ÖÐRETÝSÝ MEDÝTASYON

Bu ve bunun gibi inançlarý en rahat yaymanýn en rahat yolu meditasyon ve Yoga dýr. Ýnsanlara Yoga ve meditasyon öðretme bahanesi ile kendi kitaplarý olan Bhakavat Gita nýn kitabý öðretiliyor.

Ýstanbul'da Sadece Sai Baba deðil bunu gibi bir çok pagan topluluk faaliyet gösteriyor. Bunlarýn bir denetim altýna alýnmasý þart oldu, Çünkü oraya giden insanlarýn % 99 gençler ve ailelerinden habersiz bu toplantýlara katýlýyorlar. Farkýna varmadan Budist yada Hindu oluyorlar.

Meditasyon ve Yoga nýn altýnda yatan gizli misyonerliðin açýklamasýný burada yapmayý çok isterdim ama tam bir açýklama olmazdý. Ýnsanlarýmýz ayný cahiliye devrindeki aþaðýdaki putlara tapýyor.

AMACIM ve SONUÇ

Diyeceksiniz ki madem bunlar vardý neden biz duymadýk, çünkü bu güçlü organizasyonun içerisinde Baþta medya da çok önemli gazete yazarlarý ve editörlerin olmasý, çok önemli iþ adamlarýnýn ve sosyetenin mürit olmasý, Sanatçý, Ceo’lar, yazarlar vs gibi önemli þahsiyetlerin inanmasý önümü týkayan yegane unsur oldu.

Birçok canlý yayýnda, önemli tartýþma programlarýnda, bu konu hakkýnda programa çýktým ama programda nedense yayýn ortasýnda gelen birkaç telefonla kesildi. Kimse bu bilgileri yayýnlamaya cesaret edemiyor. Basýn Özgürlüðü neden se bu konuda cevap veremiyor.

Ama bu konu hakkýnda ben susmayacaðým kitabým çýkacak ama süresi biraz uzun, Hindistan'daki ve Ýspanyada bulunan Sai Baba derneklerinden aldýðým istihbarata göre bu adamlarýn özellikle Ýstanbul, Ýzmir ve Ankara da geniþ çaplý faaliyetleri ve para yardýmlarý, yiyecek, giyecek ve içecek yardýmlarýyla büyümeyi planladýklarýný söylediler. Kitabýn bitmesi uzun sürebilir. Ama bu þekilde halkýmýzý bilinçlendirebilirim. Asýl amaçlarý Ýslam ilkelerinde faaliyetlere devam etmek ve büyümek

Sizler bu Prezantasyonu posta kutunuzdaki tüm kiþilere gönderin.

Yakýnda anlaþtýðým Türkiye’nin en yüksek tirajlý gazetelerinden biri ile daha detaylý bilgi aktarmaya çalýþacaðým. Ayrýca herhangi bir televizyondan bu konu hakkýnda bilgiler, video ve resimler göstereceðim.

Yeter ki bu konuda bana destek çýkýn bir inanan ve topraðýný seven bir Türk olarak bana arka çýkýn

KAYNAK: B.Kerim Kul kerimkul@hotmail.com.tr
Araþtýrmacý – Yazar

Ýstanbul
http://www.beklenenmehdi.com

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son ahsenitakvim tarafından, 15.08.2007 - 10:58 tarihinde.
Gönderen: 15.08.2007 - 10:57
Bu Mesaji Bildir   ahsenitakvim üyenin diger mesajlarini ara ahsenitakvim üyenin Profiline bak ahsenitakvim üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ahsenitakvim su an offline ahsenitakvim  
Hz. İsa geldiği zaman, onu herkesin tanıyamayacağını söyleyen Bediüzzaman
11 Mesaj -
Milli Gazete
Zeren Çelebi
Çelebizcelebi@haberlerimiz.com

Hintli grulardan birisi çýkmýþ diyor ki: BEN ALLAH’IM. Bu ne demek oluyor? Adam olmadýk iþlere imza atýyor. Yani keramet cinsinden olaylar gösteriyor ve ben Allah’ým diyor. Kim diyecekti bunu hatýrladýk mý?! Hatýrladýk. DECCAL! Eeeeeeee!!! Deccal de çýktýðýna göre kimin de þu an çýkmýþ olmasý gerekiyor? MEHDÝ RESUL’ün... Mehdi Resul’ün kim olduðunu kim bilir?! Yalnýzda ve yalnýzca Allah bilir, Allah’ýn dostlarý bilir. Yani Allah’ýn evliyasý, yaþayan evliyasý... Ama Allah’ýn evliyasýnýn bunu biliyor olmasý yetmez. Bu bilgi hepimize lazým gelen bilgi. Bizi kurtuluþa ulaþtýracak olan bilgiyi bize ulaþtýracak olan kiþi MEHDÝ RESUL. Ýslam’ýn, Peygamber Efendimiz’in varisi MEHDÝ RESUL. Biz kurtuluþumuzu, Kur’an-ý Kerim’i ondan öðreneceðiz... Caným Allah bize gösterir mi ki?! Neden göstermesin ki?! Biz O’nun gerçeklerini öðrenmek istemiyor muyuz?! Biz O’nun kulu, bir tanesi olmak istemiyor muyuz?! O’nun yolunda olmak, her zerremizle O’nun olmak istemiyor muyuz?! Ýstiyorsak neden göstermesin. Mutlaka gösterir. Ýstemeyenler istemek istesinler... Bunu da yine Allah’tan istesinler.

MEHDÝ HAKKINDA OLUMSUZ PROPAGANDA YAPILMASI

Hadiste Mehdi'nin "sýrtý ve karnýndan dövüle dövüle geniþletilmesi" müteþabih olarak (benzetme yapýlarak) söylenmiþtir. Mehdilik ve Ýmamiye kitabýnýn yazarý bu bölüm için "Mehdi'nin ünü, "durmadan etrafa ilan edilip yayýlmaktadýr" demektedir. Fakat bunu Deccal taraftarlarý yapacaðý için bu propagandanýn Mehdi'yi kötüleme þeklinde olacaðýný söyleyebiliriz.

Peygamberimiz devrinde Ýslam düþmanlarý, onu kötülemek için o devrin yayýn organý sayýlan þairleri kullanýyorlardý. Þairler, panayýrlarda, çarþýlarda Peygambere çeþitli hakaretler ediyor, Ona deli, büyücü, kahin þeklinde iftiralar atýyorlardý. Þimdi de Ýslam düþmaný olan Deccal yanlýlarý yazýlý ve sözlü yayýn organlarýyla Mehdi'yi kötüleyecekler, halkýn nazarýnda itibarýný sarsmaya çalýþacaklardýr.

Mümin þahýs (Mehdi) Deccal'ý görünce: "Ey insanlar! Resulullah'ýn zikrettiði Deccal iþte budur" der. Deccal hemen onunla ilgili emrini verir de o zat karný üzerine uzatýlýr ve arkasýndan: "Onu alýn da yaralayýn!" der. Artýk o zatýn sýrtý ve karný döve döve geniþletilir. Bu sefer onu iki eli ve iki ayaðý ile yakalar da fýrlatýr atar. Ýnsanlar Deccal'ýn onu bir ateþ içine attýðýný sanýrlar. Halbuki o bir cennet içine atýlmýþtýr.
(Mehdilik ve Ýmamiye, Ýbrahim Süleymanoðlu, s. 40)

Hz. Ýsa geldiði zaman, onu herkesin tanýyamayacaðýný söyleyen Bediüzzaman, ona yakýn bazý kiþilerin ancak imanýn nuru ile onu tanýyabileceklerini ifade etmiþtir. Bu da dünya hayatýnýn imtihanýn sýrrý olmasý itibariyle böyledir. Bazý insanlarýn yanýlarak beklediði þekilde, yani adeta gökten herkesin göreceði þekilde inerek, uçarak vb. þekilde geliþi söz konusu deðildir, çünkü bu adetullaha ve imtihan sýrrýna aykýrýdýr. Bu nedenle Hz. Ýsa gibi yaratýlýþý ve hayatý mucizelerle dolu bir Peygamberi dahi insanlar tanýyamayacaklardýr. Önceleri, sadece gerçek imanlý ve ihlaslý az bir kitle, onu imani çalýþmalarýndan, halinden ve kendisini beklediklerinden dolayý tanýyacaklardýr.

Bu husus Mehdi için de geçerlidir. 14 asýr önce Peygamber Efendimizin (SAV), Allah'ýn vahyine dayanarak bildirdiði bir þahýs olan Mehdi, hadis-i þeriflerde öylesine detaylý tarif edilmiþ olmasýna raðmen, ayný þekilde ona yakýn çok az insan dýþýnda uzun süre tanýnmayacaktýr.

Örneðin Mehdi'nin çýkacaðý yer, zaman, etrafýndakiler ve yapacaðý iþler gibi, tanýnmasýný oldukça belirginleþtiren bilgiler hadislerde anlatýlmasýna raðmen, hatta fiziksel birçok belirleyici özelliðinin bildirilmesine ve kiþinin tam teþhis edilebileceði gibi olmasýna raðmen yine de uzun süre tanýnamayacaktýr.

"çok az ve küçük olmasý": Hz. Ýsa'yý tanýyacak kiþiler ona tabi olan yakýn bir Hristiyan grup olmakla birlikte, O'nu bekleyen Müslümanlarýn baþý olan Mehdi ve yakýnlarý tarafýndan da tanýnacaktýr. Hz. Ýsa dünyaya geldiði zaman onu tanýyacak yakýnlarý nasýl az bir topluluk olacaksa, Mehdi geldiði zaman da onu tanýyacak yakýnlarý çok az olacaktýr. Üstadýn burada bu topluluðun hem fert olarak sayýlarýnýn çok az olacaðý, hem de yaþadýklarý ülkenin kurumsal yapýlanmasýnýn içinde çok küçük kalacaklarýna dikkat çekmiþtir.__________________
Gönderen: 15.08.2007 - 11:23
Bu Mesaji Bildir   ahsenitakvim üyenin diger mesajlarini ara ahsenitakvim üyenin Profiline bak ahsenitakvim üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Ukab su an offline Ukab  
Deccal'in haberi...
575 Mesaj -
Nevvâs Ýbni Sem'ân radýyallahu anh þöyle dedi:
Bir sabah Resûlullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem deccâlden uzun uzun bahsetti. Sonunda yorulup sesini alçalttý, sonra tekrar yüksek sesle konuþtu. Biz onun anlatýþýna bakarak deccâlin Medine civarýndaki hurmalýklara gelip dayandýðýný zannettik. Tekrar yanýna gittiðimiz zaman üzüntümüzü anladý ve:
–Hayrola, bu ne hal? dedi.
Biz de:
–Yâ Resûlullah! Sabahleyin deccal'dan bahsettiniz. Kâh alçak sesle kâh yüksek sesle konuþtuðunuz için, biz onun hurmalýklara gelip dayandýðýný sandýk, dedik. Bunun üzerine þöyle buyurdu:
–Sizin adýnýza deccal'dan baþka þeylerden daha çok korkuyorum. Þayet deccal ben aranýzdayken çýkarsa, onun oyununu bozar, delillerini çürütürüm. Eðer ben aranýzdan ayrýldýktan sonra çýkarsa, artýk herkes kendini ona karþý savunup korumalýdýr. Zaten Allah Teâlâ müminleri onun kötülüklerinden koruyacaktýr. Deccal kývýrcýk saçlý, patlak gözlü, Abdüluzzâ Ýbni Katan'a benzeyen bir gençtir. Sizden onu gören Kehf suresinin baþ ve son tarafýndan onar âyet okusun. O Þam ile Irak arasýndaki bir yerden çýkacak. Saða sola her yana kötülüðünü yayacaktýr. Ey Allah'ýn kullarý, imanýnýzý koruyup direnin!
–Ya Resûlullah! Deccal'ýn yeryüzünde kalma süresi ne kadardýr? diye sorduk.
Þöyle buyurdu:
–Kýrk gündür. Bir günü bir yýl kadar, bir baþka günü bir ay kadar, bir diðer günü de bir hafta kadardýr; geri kalan günleri ise sizin bildiðiniz günler gibidir.
Biz:
–Ya Resûlullah! Bir yýl kadar olan günde, kýlacaðýmýz bir günlük namaz kâfi gelecek mi? dedik.
–Hayýr, siz namaz vakitlerini ona göre takdir ve hesap ediniz, buyurdu.
Biz:
–Ya Resûlullah! Onun yeryüzündeki sürati ne kadardýr? diye sorduk. Þöyle buyurdu:
–Rüzgârýn sürüklediði bulut gibi insanlarýn yanýndan geçer, ilâh olduðunu söyleyerek kendisine iman etmelerini ister, onlar da iman ederler. Göðe yaðmur yaðdýrmasýný emreder, yaðmur yaðar; yere bitki bitirmesini emreder, otlar, çayýrlar biter; insanlarýn yayýlmaya gönderdikleri hayvanlarý daha gösteriþli ve semiz, sütleri daha bol olarak döner. Daha sonra baþka insanlarýn yanýna gelerek onlarý kendine inanmaya davet eder; fakat onlar kendisine inanmayýp teklifini geri çevirirler; deccal de yanlarýndan ayrýlýp gider; lakin sabahleyin sularý çekilip çayýr çimenleri kurur, hayvanlarý da helâk olur. Deccal bir örene uðrayýp 'definelerini ortaya çýkar!' der, o harabedeki defineler arýbeyinin peþinden giden arýlar gibi deccal'ýn arkasýndan gider. Sonra deccal babayiðit bir genci yanýna çaðýrýp onu kýlýcýyla ikiye biçer; vücudunun her parçasý bir yana düþer; ardýndan ona seslenir. Delikanlý gülümseyen bir çehreyle ona doðru gelir. Deccal böyle iþler yaparken Allah Teâlâ Mesîh Ýbni Meryem'i gönderir. Mesîh, boyanmýþ iki elbise içinde, ellerini iki meleðin kanatlarý üzerine koyarak Dýmaþk'ýn doðusundaki Akminare'nin yanýna iner. Mesih parýldayan yüzüyle baþýný yere eðince saçlarýndan terler damlar, baþýný kaldýrýnca inci gibi nuranî damlalar dökülür. Onun nefesini koklayan kâfir derhal ölür. Nefesi baktýðý yere anýnda ulaþýr. Mesih deccal'ýn peþine düþer, onu Kudüs yakýnýndaki Bâbülüd'de yakalayýp öldürür. Sonra Ýsa, Allah Teâlâ'nýn kendilerini deccal'ýn þerrinden koruduðu birtakým insanlarýn yanýna gelir, onlarýn yüzlerini okþayarak deccal fitnesinin sona erdiðini söyler ve kendilerine cennetteki yüksek derecelerini haber verir. Bu sýrada Allah Teâlâ Ýsa'ya vahyederek "Kimsenin öldüremeyeceði kullar yarattým; diðer kullarýmý toplayýp Tûr'a götür" buyurur. Allah Teâlâ Ye'cûc ve Me'cûc'ü yeryüzüne gönderir. Onlar tepelerden süratle inip giderler; öncüleri Taberiye gölüne varýp gölün bütün suyunu içer.
Arkadan gelenler oraya vardýklarýnda, "Bir zamanlar burada çok su varmýþ" derler. Ýsa ile yanýnda bulunan mü'minler Tûr daðýnda mahsur kalýrlar. Onlardan her biri için bir öküz baþý, sizin bugünkü paranýzla yüz altýndan daha kýymetli olur. Îsâ ile yanýndaki mü'minler bu belâdan kendilerini kurtarmasý için Allah Teâlâ'ya yalvarýrlar. Allah Teâlâ da Ye'cûc ve Me'cûc'ün enselerine kurtçuklar musallat eder; hepsi bir anda ölüp gider. Ardýndan Îsâ ile mü'minler Tûr daðýndan inerler. Ye'cûc ve Me'cûc'ün kokmuþ cesetlerinin olmadýðý bir karýþ yer bulamazlar. Îsâ ile yanýndaki mü'minler bu belâdan da kendilerini kurtarmasý için Allah Teâlâ'ya yalvarýrlar.
Allah Teâlâ deveboyunlarý gibi iri kuþlar gönderir; bu kuþlar onlarýn kokmuþ cesetlerini alarak Cenâb–ý Hakk'ýn dilediði yere götürüp atarlar. Sonra Allah Teâlâ hiçbir evin ve çadýrýn engel olamayacaðý bol bir yaðmur gönderir; bu yaðmur yeryüzünü ayna gibi pýrýl pýrýl temizler. Daha sonra yeryüzüne "meyveni bitir, bereketini getir" diye emredilir. O gün bir grup insan tek bir nar ile doyar, kabuðuyla da gölgelenirler.
Yaylýma gönderilen hayvanlarýn sütü de bereketlenir, bir devenin sütü kalabalýk bir grubu, bir ineðin sütü bir kabileyi, bir koyunun sütü bir cemaati doyurur. Onlar böyle yaþayýp giderken Allah Teâlâ tatlý bir rüzgâr gönderir; bu rüzgâr onlarý koltuk altlarýndan sarmalayýp her mü'minin ve müslimin rûhunu alýp götürür. Yeryüzünde insanlarýn en fenalarý kalýr; onlar eþekler gibi birbiriyle tepiþip herkesin gözü önünde cinsel iliþkide bulunurlar ve kýyamet onlarýn üzerine kopuverir."

Müslim

HÝÇBÝR GÖZÜN GÖRMEDÝÐÝ NÝMETLER

Muðîre Ýbni Þu'be Radýyallahu anh'den rivayet edildiðine göre Resûlullah Sallallahu aleyhi ve sellem þöyle buyurdu:
"Mûsâ Rabbine:
–Cennetliklerin en aþaðý derecesi nedir? diye sordu. Allah Teâlâ’da þöyle buyurdu:
–O, cennetlikler cennete girdikten sonra çýkagelen bir adamýn derecesi olup kendisine:
–Cennete gir! denir.
–Yâ Rabbî! Herkes yerine yerleþmiþ ve alacaðýný almýþken ben nereye gideceðim? der. Ona:
–Sana dünya hükümdarlarýndan birinin mülkü kadar yer verilse razý olur musun? diye sorulur. O da:
–Razýyým yâ Rabbî! der. Bunun üzerine Allah Teâlâ ona:
–Ýþte öyle bir mülk senindir. Bir o kadar daha, bir o kadar daha, bir o kadar daha, bir o kadar daha buyurur. Beþincisinde o adam:
–Razý oldum yâ Rabbî! der. Allah Teâlâ ona:
–Ýþte bu kadar þey hep senindir. Onun on misli de senindir. Bir de neyi arzu ediyorsan, gözün neden hoþlanýyorsa hepsi senindir, buyurunca adam:
–Razý oldum yâ Rabbî! diyecek.
Daha sonra Mûsâ aleyhisselâm:
–Yâ Rabbî! Cennetliklerin en üstün derecesi nedir? diye sordu. Allah Teâlâ þöyle buyurdu:
–Onlar benim seçtiðim kullardýr. Onlarýn kerâmet fidanlarýný kudret elimle ben dikip mühür altýna aldým. Onlara hazýrladýðým nimetleri ne bir göz görmüþ, ne bir kulak duymuþ, ne de bir kimsenin hatýr ve hayalinden geçmiþtir.

hadis

müslim-tirmizi-ibni mace

Gönderen: 25.08.2007 - 00:35
Bu Mesaji Bildir   Ukab üyenin diger mesajlarini ara Ukab üyenin Profiline bak Ukab üyeye özel mesaj gönder Ukab üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 682 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.63366 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.