chloroquine ivermektin generique stromectol ivermectine stromectol naprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » Dedem Sebatay Sevi'nin Sülalesinden

önceki konu   diğer konu
21 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Dedem Sebatay Sevi'nin Sülalesinden
237 Mesaj -
Dedem Sebatay Sevi'nin Sülalesinden

"Ben Sabetayist deðilim. Ama Sabetay Sevi’nin sülalesinden gelmeyim, Selanikli’yim. 1480’de dönmüþler." Cemil Ýpekçi'den ilginç açýklamalar.

Modacý Cemil Ýpekçi, Haber 7 kanalýnda yayýnlanan 'Sýradýþý' programýnda Turgay Güler'in konuðu oldu. Ýpekçi hem Güler'in hem de elektronik posta ile seyircilerin gönderdiði sorularý yanýtladý. Ýþte Ýpekçi'nin dikkat çekici sözleri:

"AKP'yi yakýn hissediyorum"

Ben hiçbir partili deðilim. Bu partiyi daha yakýn hissediyorum, yaptýklarýný. Ama ben hiçbir hükümetimi din kisvesi altýnda görmek istemiyorum. Yani hükümetlerin, devletin dinlerden uzak olmasý, herkese ayný mesafede olmasý gerekiyor. Bu da neyi getiriyor, devleti temsil eden bütün yerlerde dinden uzak olmasý gerekiyor. Bu da nedir? Kamu yerlerinde dini hatýrlatan hiçbir þey olmamasý gerekir ki, her din yakýn olsun.

"Türbaný Meclis'te takýn demedim"

Türban konusunda ben dedim ama ben türbaný Meclis'te takýn demedim. Bu çok önemli birþeydir. Ama onun dýþýna çýktýðýnýz andan itibaren hastaneniz olabilir, nasýl rahibeler hastanesi var. Sadece türbanlý, çok dindar hanýmlarýn ve beyefendilerin olduðu bir yer olabilir. Sizin bir iþyeriniz olabilir; iþyerinizde tamamen kendi inançlarýnýzdaki insanlarý çalýþtýrabilirsiniz. Ama devletin en ufak bir inançla olduðu dakika, laik ve demokratik olamaz.

"Türban üniversitede serbest olmalý

Üniversitelerde de serbest olmasý gerekir, üniversite kamu yeri deðil. Normalde devlet üniversitesi de olsa okuma yeri... Böylesi bir hürriyeti kim kýsýtlayabilir ki? Tam tersine son derece vicdan azabý çekilecek birþey, binlerce kýzýmýzýn üniversiteye girmemesi. Cahil mi kalsýn? Parasýný kazanamayýp kocasýnýn eline mi baksýn?

http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=147962
Gönderen: 01.01.2008 - 14:21
Bu Mesaji Bildir   Evrensel üyenin diger mesajlarini ara Evrensel üyenin Profiline bak Evrensel üyeye özel mesaj gönder Evrensel üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  
1463 Mesaj -
Yuh be vallahi yuh derim ben buna be daha ne diyeyim gerçekci olmasa bile (samimi acaba) adam resmendiyor iþte varsýn kendisini cumhuriyet yalanlarýnýn arkasýna saklayan yalakalar düþünsün gerisini .Adam benim sülalem budur diyor ama dedesi türk müslüman hatta ve hatta tekke þeyhi hafýz olan ne devlet büyüðü denilen zatý muhteremler gördü bu millet....baþ örtüsüyle o kadar uðraþtýlar ki yaptýklarý unutuldu ama tarih unutmadý..belki onlar yaptýklarýný unuttular ama... ALLAH'Inda bir hesapý var elbette....üzüntülü :-

selam ve dua ile.
Gönderen: 01.01.2008 - 22:50
Bu Mesaji Bildir   Maksat kelam olsun üyenin diger mesajlarini ara Maksat kelam olsun üyenin Profiline bak Maksat kelam olsun üyeye özel mesaj gönder Maksat kelam olsun üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RuZGaR su an offline RuZGaR  
Moderator

1295 Mesaj -
Herkes ne yaparsa kendine, bu zulme fikri olarak bile destek verenlerden Rabbim hesabýný elbet soracaktýr, kimsenin onaylamasýna da ihtiyacýmýz yok zaten, birileri de bu haberleri görüp akýllanmayacaðýna göre.. göz kırpma
Gönderen: 02.01.2008 - 10:45
Bu Mesaji Bildir   RuZGaR üyenin diger mesajlarini ara RuZGaR üyenin Profiline bak RuZGaR üyeye özel mesaj gönder RuZGaR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
selman8 su an offline selman8  
Bir Cemil İpekçi meğer nelere kadirmiş...
90 Mesaj -
En berbat ve en tehlikeli bilgi edinme þekli körü körüne ve þartlanmýþ hizipçilerin hezeyanlarýný araþtýrmadan kabullenmek, bir yerlerden türeyen magazin tipi haberleri bile öküz altýnda buzaðý aramak için kullanmaktýr.

Hele hele yapýlan bu bir ülkenin kurtarýcýsý ve yepyeni bir cumhuriyetin kurucusu ile ilgili soru iþaretleri oluþturma ve zihin bulandýrma meselesi ise çok daha tehlikelidir.

Söyleyebileceðim çok söz var. Zaten genelde yazýlarýma bakarsanýz neler söyleyebileceðimde apaçýk ortaya çýkar.

Benim baba tarafýndan dedemin dedesi Osmanlý döneminde, Filistinden karadeniz bölgesine göç yoluyla gelmiþtir.
Bir forumda kaskatý bir yobazi benim bu özelliðimi yazdýðýmda bilgime atacak pislik bulamayýnca bana verdiði cevabý yazýyorum. "Senin yahudi olduðun dedenin geldiði yerden belli"
Bu ibret misali baþlýk konusu ile karþýlaþtýrýn, kýyaslayýn ve ne anlama gelldiðini siz yorumlayýn lütfen. Ki ben þunu her zaman söylüyorum, Elhamdulillah müslümaným ve hiç kimse benden daha türk ve hiç kimse benden daha vatansever olamaz.

Asla araþtýrmadan kabullenmeyin ve asla faydasý olmayan bilgilerle insanlarýn deðerlerini belirlemeye çalýþmayýn. Bu Allah indindede mahvolmayý getirir bu hezeyanlarý, iftiralarý çýkaranlarada, inananlarada.

Aþaðýda bazý linkler verdim. Araþtýrýp ne demek istediðimi daha iyi anlayabilmeniz için.

Kalýn saðlýcakla..

http://www.youtube.com/watch?v=GZw_fFsU-QU&feature=related

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=ataturk+sabetayci+miydi+meselesi

http://nedir.antoloji.com/sabetayist/sayfa-14/

Mesaj 4 kez düzenlendi. En son selman8 tarafından, 20.01.2008 - 13:34 tarihinde.
Gönderen: 02.01.2008 - 11:12
Bu Mesaji Bildir   selman8 üyenin diger mesajlarini ara selman8 üyenin Profiline bak selman8 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Moderator

1295 Mesaj -
Cemil Ýpekçi ailesinin geçmiþini açýklamýþ bundan da bir rahatsýzlýk duymamýþ belli ki, siz niye bu kadar rahatsýz oldunuz anlamak zor..

Yazýnýzda bahsi geçen araþtýrmadan, körü körüne inanmaya karþý çýkýyoruz biz de zaten, birilerini yüceltme, onlara insan üstü vasýf yükleme pahasýna gerçeklerin üstünün kapatýlmasý ki bu haberde en ufak bir ima bile yokken sizin konuyu baþka yerlere taþýma gayretiniz, maalesef ülkemizde de belli bir dönem için sürekli yapýlagelen bir devlet politikasý, bu sayede kendi gerçek tarihimizi bile öðrenemiyoruz, bu ne kadar doðru peki sizce?
Gerçeklerin araþtýrýlýp ortaya çýkarýlmasýnýn kimseye zararýnýn olmayacaðý görüþündeyim þahsen, yoksa sizin zannettiðiniz gibi kimseyi körü körüne kötülemek gibi bir amacýmýz yok, kimseye beslediðimiz sürekli bir düþmanlýðýmýz da yok, bu hususu da belirtmem gerekli diye düþündüm..göz kırpma
Gönderen: 02.01.2008 - 11:39
Bu Mesaji Bildir   RuZGaR üyenin diger mesajlarini ara RuZGaR üyenin Profiline bak RuZGaR üyeye özel mesaj gönder RuZGaR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Bu ne perhiz, ne lahana turşusu...
90 Mesaj -
Rüzgar kardeþim ben neden Cemil Ýpekçinin açýklamasýndan rahatsýzlýk duyayým. Hergün böyle ve daha envai çeþit haber çýkýyor basýnda. Fakat çoðunlukla ilgili sayfalarda yada traj yapmak için ön sayfada. Ben bunlarla ilgilenmem bile.

Yalnýz anlayamadýðým burasý magazin sayfasý deðil. TÜRKÝYEDE VE DÜNYADA SÝYASET le bu yazýnýn alakasý nedir. Ne anlatýlmak istenmektedir ? Lütfen bana bunu açýklayabilirmisiniz ?

Þayet geçerli bir nedeni varsa ve ben yanýlmýþsam, hem sizden hem de bu yazýyý aktaran kardeþimden özür dileyeceðim.

Kalýn saðlýcakla....

Gönderen: 02.01.2008 - 11:56
Bu Mesaji Bildir   selman8 üyenin diger mesajlarini ara selman8 üyenin Profiline bak selman8 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Fazılmirza su an offline Fazılmirza  
48 Mesaj -
Bunun gibilerin hayat / cinsellik anlayýþlarýna hoþgörü kazandýrmak için yapýlan beyanlar...

Burayý senin dedelerin yönetiyor hem ruhen hem madden dönme !..Onlar memlketi sömüren 3000 aile...TÜSÝAD onlarýn , müsiada bile el attýlar.Sermaye onlarýn.HAriciye onlarýn...Ýsrail onlara(onlar israile) çalýþýyor...

Senin cinsel sapman, garabet halin düzen gözünde zaten müslüman birinin açýklamasý deðil."Demokratik" bir beyanat...Bir müslüman söylüyor bunlarý yýllardýr ( özgür-der), Ýslamcý aydýnlar vs.Ama bu kadar yanký yapmýyor...Gözümüzde Luti biri olarak deðerin dedelerin Sabatay seviye verdiðimiz deðer kadardýr.Abdulhamit HAn r.a. ýn torunlarý sana itibar etmez.Dediklerini "yutan" lar neyi yuttuklarýný iyi düþünmeliler.

Gönderen: 02.01.2008 - 12:04
Bu Mesaji Bildir   Fazılmirza üyenin diger mesajlarini ara Fazılmirza üyenin Profiline bak Fazılmirza üyeye özel mesaj gönder Fazılmirza üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Fazılmirza su an offline Fazılmirza  
48 Mesaj -
Ýpekçiden yalanlama :

Ben türban serbest býrakalýna kadar TÜRBAN DEFÝLESÝ" YAPMAM DEDÝM.nORMAL DEFÝLERERÝM DEVAM EDECEK...BAsýn yanlýþ aksettirmiþ.

Buyurun burdan yakýn.

Gönderen: 04.01.2008 - 13:49
Bu Mesaji Bildir   Fazılmirza üyenin diger mesajlarini ara Fazılmirza üyenin Profiline bak Fazılmirza üyeye özel mesaj gönder Fazılmirza üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
Moderator

1295 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý selman8

Rüzgar kardeþim ben neden Cemil Ýpekçinin açýklamasýndan rahatsýzlýk duyayým. Hergün böyle ve daha envai çeþit haber çýkýyor basýnda. Fakat çoðunlukla ilgili sayfalarda yada traj yapmak için ön sayfada. Ben bunlarla ilgilenmem bile.

Yalnýz anlayamadýðým burasý magazin sayfasý deðil. TÜRKÝYEDE VE DÜNYADA SÝYASET le bu yazýnýn alakasý nedir. Ne anlatýlmak istenmektedir ? Lütfen bana bunu açýklayabilirmisiniz ?

Þayet geçerli bir nedeni varsa ve ben yanýlmýþsam, hem sizden hem de bu yazýyý aktaran kardeþimden özür dileyeceðim.

Kalýn saðlýcakla....

Kusura bakmayýn geç cevap yazmýþ bulundum.. Sonuçta Ýpekçi modayla ilgili bir açýklamada bulunmamýþ, Akp ve türban konusundan bahsetmiþ gördüðünüz gibi, siyasetle hiç alakasý olmadýðýný söyleyemeyiz.. Tabii ki açýklamayý yapanýn siyaset hakkýnda ne kadar otorite(!) olduðu veya bizi ne kadar ilgilendirdiði tartýþýlýr ancak maalesef ülkemizde herkes her konuda istediði gibi fikir beyan edebildiði ve bu tür insanalra daha fazla raðbet edildiði için bu konuya da medya geniþ bir yer ayýrdý buraya da eklenmesine ayný þekilde bakabiliriz..

Alıntı
Orijýnalý Fazýlmirza
Ýpekçiden yalanlama :

Ben türban serbest býrakalýna kadar TÜRBAN DEFÝLESÝ" YAPMAM DEDÝM.nORMAL DEFÝLERERÝM DEVAM EDECEK...BAsýn yanlýþ aksettirmiþ.

Buyurun burdan yakýn.

Zaten ülkeyi çýkarlarý uðruna istediklerigibi ellerinde tutup, ekonomiyi þu anki haline getiren bir avuç insanýn desteðine ihtiyacýmýz yoktu, Allah büyük..sevinçli
Gönderen: 08.01.2008 - 12:01
Fikir ne ise zikirde odur...
90 Mesaj -
Rüzgar kardeþim þayet baþlýk þöyle olmasaydý "Dedem Sebatay Sevi'nin Sülalesinden" ve sýrf türbanla ilgili bu kiþinin sözleri olsaydý ben buraya bu konnuda tek kelime dahi yazmazdým.

Dikkat edin baþlýk konu yazýda sýrf aþaðýdaki bölüm kýrmýzý bir tonda verilmiþ.Gazete sütünunda dahi bu renk yok.
"Ben Sabetayist deðilim. Ama Sabetay Sevi’nin sülalesinden gelmeyim, Selanikli’yim. 1480’de dönmüþler." Cemil Ýpekçi'den ilginç açýklamalar.

Bir konuda bir alýntý haber verdiðinizde baþlýk olarak o yazýnýn içinden sizi en çok etkileyen bölümü baþlýða taþýrsýnýz. Yada daha geniþ anlamda düþünelim öncelikli vurgulama bu olur fakat bir taþla bir kaç kuþ vurmaya çalýþýrsýnýz.
Benim burada gördüðüm þudur. Kelimelerle veriyorum izah için uzatmaya sanýrým gerek yok.SABETAY, SELANÝK, TÜRBAN.

Bu alýntý yazý için gerçek ve en son düþüncemi söyleyeyim isterseniz.Ne amaca hizmet ettiði belli olmayan, bir modacýnýn karýþýk görüþlerini yansýtan çok büyük ve deðerli bir þeymiþ gibi aksettirilen aktüel, magazin türü bir yazý.
Benim açýmdan siyasetlede en ufak bir alakasý yok.

Türbaný siyaset konusu olarak kabul etmekte çözümsüzlüðü en baþtan kabullenmek anlamýna geliyor. Bugün iktidarda bulunan türban desteðinden çok büyük oranda nemalanmýþ ve namalanmaya devam eden parti, bu örtüleri takanlarýn çoðunluðu cumhuriyetle problemli olmasada bu örtüyü rejimi yok etmenin bayraðý olarak kullanýyor.
Zaten fitnede burdan çýkýyor. Aslýnda fitne özellikle bu çözümsüzlükten kaynaklanýyor ve çözümsüzlük bu örtüyü bayrak edinenlerce özellikle isteniyor. En azýndan bugüne kadar geçen süreçte tablonun görünümü bu.

Düþünün bir ülkede baþýný örten ve örtmeyen müslüman kadýnlar var. Bunlardan birinin diðeri üzerinde tahakküm kurmasý kabullenilebilirmi ? Ortalýkta baþörtüsü konusu maðduriyet konusu olarak çare ararken, sinsi bir þekilde bu örtüyü takmayan ve kendilerinden çok daha özgür addedilen baþý açýk kadýnlar için baþka bir haksýzlýk ortaya çýkmýyormu ?
Baþörtüsü namusumuzdur, kimliðimizdir, duruþumuzdur sloganlarýný ortaya atýp bunu saf temiz insanlara haykýrtanlar bunun dünyada yaptýðý din adýna ayrýþtýrma fitnesinin, bu örtüyü takmayanlarýn dini ve namusu þaibelidir yanlýþ zannýnýn yaptýðý tahribatý nasýl telafi edecekler ve yarýn din gününde bu aðýr hatanýn hesabýný nasýl verecekler.

Akýl ve gönül sahipleri þunu mutlaka görür, yada görebilir. Din konusu ve onunla ilgili kavramlar doðru olsun yanlýþ olsun sömürülmeye son derece açýktýr, müsaittir. Hele hele din konusunda bilgi ve bilinç açýsýndan zayýf toplumlarda bu daha açýk bir özellik ve tehlike arzetmektedir.
Onun için þu ayeti her fýrsatta veriyorum "Aldatan sizi Allah'ýn adýyla aldatmasýn"

Kalýn saðlýcakla.....

Gönderen: 09.01.2008 - 11:18
Moderator

1295 Mesaj -
Açýkçasý ben bu haberde renklerle bir mesaj verildiði düþüncesine kapýlmamýþtým. Gazete sütununda bu rengin olmadýðýný söylüyorsunuz ama haberin altýnda verilen linke týklarsanýz eðer, haberin kaynaðýna yani, orada da ayný kýsýmlarýn farklý renklerle verilmiþ olduðunu görürsünüz, haber sitelerinde genelde haberin baþýndaki ilk kýsmý içerikle ilgili bilgi vermesi açýsýndan bu þekilde farklý renkte veriyorlar, olay bundan ibaret sanýrým..

Baþörtüsünü yasaklayanlarýn argümanýdýr zaten baþörtüsünün siyasete mal edilmesi, bizim böyle bir düþüncemiz yok ve olamaz da fazla da yoruma gerek yok, birileri ortaya türban siyaset aracýdýr dedi, saldýrmaya hazýr baþkalarý da buna sahip çýktý, biz þimdi ne desek boþ..
Gönderen: 09.01.2008 - 11:53
Fikir ne ise zikirde odur (2)
90 Mesaj -
Rüzgar kardeþim ayný yazýyý orjinalinden kopya ile bende aþaðýda yapýþtýrdým, rengine bakarmýsýnýz ? Siz ayný vurgulamayý istemezseniz, üzerinde oynamazsanýz düz yazý olarak çýkýyor yapýþtýrdýðýnýz yazý.

Söylemek istediðimde bu zaten. Yazýnýn orjinalini yazanda buraya aktaran kardeþimde ayný düþünceleri paylaþýyorlar. Bir taþla ayný kuþlarý vurmada hem fikirler. O nedenle gazetede mavi burada kardeþimin kopyaladýðý kýrmýzý olmuþ bu benim vardýðým sonucu deðiþtirmiyor..
-------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------

Kalýn saðlýcakla.....

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son selman8 tarafından, 09.01.2008 - 12:21 tarihinde.
Gönderen: 09.01.2008 - 12:20
Evrensel su an offline Evrensel  
237 Mesaj -
Cemil Ipekci'yi ben tabrik ederim, kutlarim.

Cunku Sabataycilar kolay kolay hatta hic, asla 'Ben Sabatayistim' demez, bunu gizli gizli yuruturler.

Gorunuste onlar 'en iyi Turk(!)cudur, en iyi vatansever(!)dir, ulusalcidir, Kuvvacidir'

Bu tur desifre edici, ezber bozucu yazilar, makaleler elbetteki takiyyecileri, gorundugu gibi olmayanlari rahatsiz edecektir.
Gönderen: 09.01.2008 - 21:55
Bu Mesaji Bildir   Evrensel üyenin diger mesajlarini ara Evrensel üyenin Profiline bak Evrensel üyeye özel mesaj gönder Evrensel üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: Ne demiştim işte ispatı.
90 Mesaj -
Yukarda söylediðim tüm sözlerin doðruluðunu istemedende olsa onayladýðý için Evrensel kardeþimize teþekkür ediyorum.Takiyye ile birþeyler anlatmaya çalýþanlar ve apaçýk söyleyenler sanýrým ortada. Ne demek istediðimi anlamak isteyen kardeþlerim taraflarýn tüm yazýlarýna þöyle bir göz gezdirsinler yeterli olacaktýr.

Atatürk karþýtlýðýnýn, düþmanlýðýnýn ve ona haksýz yakýþtýrmalarda bulunmanýn hiç bir deðeri olmayan kavramlar yakýþtýrmanýn bunlardan medet ummanýn bu ülkeye ve insanýna hiç bir þey kazandýrmadýðýný ve kazandýrmayacaðýný aksine tekrar bir kurtuluþ savaþý imtihaný için yol açacaðýný hep birlikte göreceðiz.

Bekleyin sabredin, ayak sesleride geliyor zaten.Tüm ekonomik ve siyasi verileri iyi takip ediniz. Osmanlýda böyle kuþatýlmýþtý. Osmanlýnýn sonuda benzer bir ortamda patlak vermiþti.
Ve þunuda iyi düþünelim Allah büyük yanlýþlara saparsa ancak milletleri kahýr ve gazabla imtihan eder. Sonunda tertemiz birileriyle kurtuluþa taþýsada bu böyle.

Kalýn saðlýcakla...

Alıntı
Orijýnalý Evrensel

Cunku Sabataycilar kolay kolay hatta hic, asla 'Ben Sabatayistim' demez, bunu gizli gizli yuruturler.

Gorunuste onlar 'en iyi Turk(!)cudur, en iyi vatansever(!)dir, ulusalcidir, Kuvvacidir'

Bu tur desifre edici, ezber bozucu yazilar, makaleler elbetteki takiyyecileri, gorundugu gibi olmayanlari rahatsiz edecektir.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son selman8 tarafından, 09.01.2008 - 23:29 tarihinde.
Gönderen: 09.01.2008 - 23:22
Moderator

1295 Mesaj -
sevinçli
Burada takýyye yapan ben oluyorum sanýrým, istediðiniz gibi düþünmekte serbestsiniz tabii ama her Selanik kelimesi sizin için tehlike arzediyorsa yapabileceðim bir þey yok.. Zorlama bir þekilde herkesi Atatürk düþmaný addetmeye çalýþýrsanýz muhakkak bir argüman bulursunuz zaten, kartel medyasýnda hemen her gün örneklerini görüyoruz..göz kırpma
Gönderen: 09.01.2008 - 23:37
Fikir ne ise zikirde odur (3)
90 Mesaj -
RÜZGAR kardeþim yorumlarýmda ve yazýlarýmda kimseyi incitmek maksadým olmadýðý gibi daha aðýr kokular duymadýðým bir mevzuya kolay kolay girmem, böyle bir yazýya dahi cevap vermem

Ne demek istediðimi kýsaca anlatmaya çalýþayým. Sizler site yönetimi olarak elinizden geldiði kadar apaçýk Atatürk düþmanlýðý kusan yazýlara izin vermiyorsunuz. Yada bir çatýþma olduðunda fitnenin alevlenmesini önlüyorsunuz. Bunun için sizleri takdir ettiðimi gönül rahatlýðýyla söyleyebilirim.

Fakat ben internette farklý sitelerde pek çok yerde kontrolun hak getire olduðu pek çok yorum, eleþtiri okudum. Bunlarýn içinde Atatürke iftira için üretilmiþ, yada gerçeðine bire bin katýlmýþ yada gerçeði tamamen saptýrýlmýþ akýl almaz tüyleri diken diken edecek o kadar çok iftira dolu hezeyan okudum ki. Ýster istemez bunlarýn daha yumuþak ve takiyye yoluyla ortaya atýlanlarýný gördüðümde bu haksýzlýklara karþý bende bir tepki ve üzüntü oluþuyor.

Diyeceksiniz ki peki burada bu kadar normal bir üsluba yakýn yazýlan yazýlara cevap veriyorsunuzda onlara neden cevap vermiyorsunuz ? Yada onlarada cevap veriyormusunuz ? Hayýr kesinlikle cevap vermiyorum, dahil olmuyorum. Bir þeyde fayda görürsem bunu yaparým. Oysa Atatürke pislik atmaya çalýþanlara karþý cevap verenlerin normal yazýlarýna dahi bu kin nefret sahibi Atatürk düþmanlarý anýnda en aðýr hakaret ve en aðýr küfürlerle, iðrenç aþaðýlýk iftiralarla karþýlýk veriyorlar.Ve bir örnekle anlatacak olursak bu iðrenç tablolar özellikle son beþ yýl içinde ülke toplam borcunun katlandýðý gibi katlanmýþ vaziyette.

Bu yazdýklarým ýþýðýnda RÜZGAR kardeþim diyorumki sen farklý bir düþüncedeysen bunu kabullenirim, olabilir derim. Fakat benim endiþe ve üzüntüme sebep olan çirkin tablolarý senin gibi istisna olarak farklý düþünen insanlar deðiþtiremez.

Kalýn saðlýcakla.....

Mesaj 3 kez düzenlendi. En son selman8 tarafından, 10.01.2008 - 12:23 tarihinde.
Gönderen: 10.01.2008 - 11:03
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  
RE:
1463 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Evrensel

düsün Oldu olacak evine birde çicek felan gönder be ......Ne demek türktür vatan sever vs....bana göre sen kýþkýrtmak istiyorsun insanlarý bu yazýnla gibi geliyor ...Çok meraklýysan o zaman sende sabatay seviye katýl tutanmý var seni....Madem en lerin hepsi sabataylarda toplanmýþ o zaman ben söyliyeyim sana o zaman bunu ila etmeyi unutmuþsun dur her halde ALLAH'ýn en iyi kullarýda onlar yazsaydýnya....üzüntülü üzüntülü
Gönderen: 10.01.2008 - 12:25
Bu Mesaji Bildir   Maksat kelam olsun üyenin diger mesajlarini ara Maksat kelam olsun üyenin Profiline bak Maksat kelam olsun üyeye özel mesaj gönder Maksat kelam olsun üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
237 Mesaj -
Turk olmadigi halde Turkcu gozuken, vatansever olmadigi halde vatansever gozuken, kuvvaci gozuken, ulusalci gozuken bir avuc azinlik aslinda kendileri hakkinda yazilar yazilmasini, konusulmasini, tartisilmasini istememektedir, rahatsizlik duymaktadirlar.

Cunku o azinlik Turkiye'nin en stratejik-kilit noktalarinda bulunmaktadirlar, milletin kendilerini tanimalarini istememektedirler.

O yuzden irticayi, pkkyi gundemimizden dusurmemeye gayret ederler.

O azinlik varligini surdurebilmek icin herkesi vatanhaini, kotu ilan eder.

AB kotu, ABD kotu, Kurtler, Turkler, Araplar, Iranlilar kotu bunlar musluman ya irticaci, Ermeniler kotu, Yunanlilar kotu...Herkes kotu, bizi yemek istiyorlar.

Bir tek o azinlik iyi, onlar Turkcu, vatansever(!)

Digerleri hep kotu!
Gönderen: 10.01.2008 - 16:23
Türk olmak nedir ???
90 Mesaj -
Evrensel kardeþim çok güzel bir noktaya parmak bastýn. Aslýnda senin mevzu yazýyý aktarýrken zihninden geçenlerin içinde bu son kimlik meselesinide taþýdýðýný ve vurgulamaya çalýþtýðýnýda düþündüm. Fakat apaçýk bir söylem gelmedikçe bu anlamda bir þey yazmak istemedim.

Þimdi yeri geldi hazýr kardeþimiz bu konuya deðinmiþken Türk olmanýn ne demek olduðunu bunun nasýl vasýflarý taþýmayý gerektiðini özetle biraz anlatmaya çalýþalým.

Osmanlý hükümdarlarýndan baþlayalým örnek vermeye. Kanuni Sultan Süleyman bir rus kýzýyla yani sonradan adý Hürrem Sultan olan bir gayrimüslim kýzla evlenmiþti. Böyle bir çok padiþahýn gayrimüslimden müslüman edilmiþ kýzlarla evlendiði bilinen gerçektir.

Peki bu durumda hiç karýþmamýþ bir padiþah soyu düþünecek olursak yalnýzca Kanuni'nin bu evliliðinin dahi iþin özünü bozacaðý bir gerçek deðilmidir. Bu durumda bu padiþahlar nedir soy olarak bir Türkmü yoksa kýrma bir soymu.Bu karýþma onlarýn türklük kavramýný zedelermi ?

Peki ya yüzyýllar boyu süren Yeniçeri ocaðýna devþirme olarak gayrimüslim tebadan alýnan ve müslüman edilip sonrada müslüman türk kýzlarla evlenip çoðalan yüzbinlerce insaný ve onlarýn soylarýný bu anlamda nereye koyacaksýnýz ?
Ýþi bu anlamda düþündüðünüzde yüzde yüz türk olanlarý tespit etme gibi bir imkanýnýz olabilirmi ? Olsa ne ifade eder, neye yarar ?

Bakýn kendimden bir örnek vereyim türklük kavramý için.Benim dedemin dedesi ailesiyle birlikte Osmanlý döneminde Filistin'den göçerek karadeniz bölgesine gelmiþ yerleþmiþler. Burada bölge halkýyla karýþýp arapçayý bile tamamen unutmuþlar. Þimdi bana sorsanýz bütün yüreðimle derimki hiç kimse benden daha Türk ve hiç kimse benden daha vatansever olamaz.

Bilhassa Osmanlýnýn son döneminde çok acý örnekleri var. Yüzdeyüz türk diye bilinen nice hemde tanýnmýþ simalar vataný kurtaranlar deðilde mandacýlar, iþgalciler yanýnda yer aldýlar. Bununlada kalmayýp vataný koruyanlarý arkadan vurdular.Vataný kurtaranlar sadece dýþ güçlerle deðil iþte türk olduðunu söyleyen bu vatanýn kaný bozuk bu sefil evlatlarýylada mücadele ettiler.

Çanakkale savaþýndan iki ibret örneðide kýsaca buraya aktarmak istiyorum. Rum kökenli bir tabip subayýmýz büyük yararlar gösterdikten sonra çarpýþmalar esnasýnda aðýr yaralanýr. Artýk ölüm onun için çok yakýndýr. Etrafýndakilere söylediði þu son isteðini ben her düþündüðümde gözlerim dolar. "Sakýn beni (defnederken) sizinkilerden ayýrmayýn. Yoksa hakkýmý helal etmem"
Ayný Çanakkale savaþýnda arap kökenli askerlerde vardý ve kayýtlarla sabittir. Bunlarýn hepsi bir tek kurþun bile atmadan firar etmiþtir.

Þimdi türklük nedir müslümanlýk nedir vatan kavramý nedir bir daha düþünelim derim hepinize.
Vatanýný yüreðiyle sevmeyen onu sahiplenmeyen bu bilince sahip olmayan genleri v.s. özellikleriyle fiziken tam türk olsa ne deðeri var ?
Birde kimliði soy geçmiþi karýþýk olup hatta farklý inanýþa sahip olup bu vataný özü gibi seven insan için bu türk soyu özelliði taþýmamak ne engel ifade eder ?

ABD de kim gerçek amerikalý ? Adamlar dünyaya ipotek koyup yönlendiriyorlar.Oysa o topraklarýn gerçek sahipleri kýzýlderililer.Bu örnektede düþünülmesi gereken ve beni doðrulayan bir ibret yokmu ?

Çoðunuz bilirsiniz arap ve ingiliz atlarý çoðaltýlýrken soylarý ve özellikleri bozulmasýn diye mutlak ayný ve saðlam soydan üreme saðlanýr.
Bu soy ve cins koruma iþi hayvanlar için ne kadar doðalsa insanlar için düþünüldüðünde ise o kadar yanlýþtýr. En baþta Allah kelamý soy ve boy kavramlarýna dayanmayý ve bu anlamda üstünlük dayatmayý reddediyor.

Ýþte Atatürk ulus devlet kavramýnýn bu nedenle gerekliliðini tespit edip onu azimle oturtmaya çalýþtý.Yoksa halkýn içinde bazý zümreler kafatasçýlýk mücadelesine saplanýp ülkeyi mahvetsin diye deðil.

Kalýn saðlýcakla....

Mesaj 3 kez düzenlendi. En son selman8 tarafından, 11.01.2008 - 12:57 tarihinde.
Gönderen: 11.01.2008 - 10:45
237 Mesaj -
Kafatasciliga, irkciliga, milliyetcilige bir muslumanin taraf olmasi dusunulemez.Hangi tur milliyetcilik olursa olsun, hepsi yerin dibine batsin.

Kusura kalma ama, senin alninda 'bu adam Araptir' dahi yazsa ben inanmam.

'Ne mutlu Turkum diyene' diyenlerin Turk olmadigina inanmadigim gibi!
Gönderen: 12.01.2008 - 00:30
İslam şartlanmışlığı ve akıl dışılığı reddeder.
90 Mesaj -
Evrensel kardeþim benim alnýmda arap yazsa kabul etmeyeceðini söylüyorsun. Buna hiç þaþýrmadým, þaþýrmam. Çünkü Ýslam deyince onbir kuþak ilim merkezi ve Allahýn velisi peygamber evladýný sistematik bir þekilde yok eden Emevi ve Abbasi zihniyetinin yaklaþýk üçyüz yýl baskýyla oturttuðu Kuranýn dininin tasfiye edildiði din anlayýþlarý Ýslamýda, araplarýda Emevi þablonu ile tanýtýr oldu.

Ha unutmadan ben araplarla ilgili geçmiþimi çok nadir söylerim ve Türklüðümle övünürüm, geçmiþimde kalan atamýn araplýðýyla deðil.

Efendimizin hoþgörü, merhamet ve her türlü insani deðerle olgunlaþtýrdýðý yaþama soktuðu din anlayýþý ortadan yok oldu.Ýþte Evrensel kardeþim bu Ýslamý dünyaya olmadýðý gibi tanýtan düþüncenin bir ferdi olarak senin, beni kabulün olan hiç bir yere oturtman mümkün deðil. Bunu senden beklememde zaten.

Haçlý ülkelerinde yaratýlmýþlarýn en hayýrlýsýnýn bile terörist olarak gösterildiði, tüm Ýslam dünyasýna terörist diye bakýldýðý dinini anlamaktan uzak daha doðrusu Emevi din anlayýþýnýn hakim kýlýndýðý din anlayýþlarý deðilde nedir. Mevlananýn Yunusun tüm dünyada kabul gördüðünü ve sevildiðini düþündüðümüzde nuru olduklarý Efendimizin böyle yanlýþ tanýnmasýnda sebepler nelerdir ?

Doðruyu kim söylerse söylesin onu bu haktýr diye kabul eder hatta gerektiði yerde söylerim. Bakýn Muhammed Ýkbal Ýslam dünyasýnýn geldiði hal için nasýl acý bir yorum yapýyor. "Bugün Ýslam'ý temsil ettiði söylenen milletlerin dünyaya itiraf etmek zorunda olduklarý bir gerçek vardýr. O da biz Ýslamý temsil etmiyoruz demektir"
M.A.Ersoy dan bir baþka ibret kafiye "Nebiye atfen binlerce herze uydurdun, yýktýnda dini mübini yeni bir din kurdun"
Bir baþka adýný hatýrlayamadýðým Ýslami düþünürde þöyle diyor "Bugün Ýslam dünyasýnýn en büyük sorunu Ýslamý bilmemek ve bundan dahada kötüsü bilmediðinide bilmemektir" diyor. Bu deðerli sözlerin sahiplerinin yanlýþ bulduðum çok sözleri olmakla birlikte iþte bu gerçeklerinide aynen kabul ediyorum ve yansýtýyorum.

Bugün Ýslam dünyasýnýn halininin Allah katýnda ne ifade ettiðini anlayabilmek için þu tespitlerin cevaplarýnýn mutlaka akýl ve mantýk dairesinde cevaplanmasý gerekiyor.
*Neden Ýslam dünyasýnýn ve özellikle þeriat dindarlýk adýna görüntülerin haykýrýþlarýn olduðu kýsýmlarýnýn üzerlerine aralýksýz haçlý pisliði yaðýyor ?
*Neden tüm Ýslam dünyasý tam bir haçlý kuþatmasý altýnda inim inim inliyor ?
*Neden geliþmiþ ülkeler arasýnda bir tek Ýslam ülkesi yok ?
*Neden Ýslam ülkelerinin özellikle din özellikleri öne çýkmýþ kýsýmlarýnda mezhep, kardeþ kavgalarý kan þiddet bitmiyor huzur yok ?
Bunlar Kuran'ý yaþamýn dýþýna çýkarmýþ olmanýn kahýrlý gazablarýndan baþka neyi ifade edebilir ?
Oysa Allah doðru yolda olan fert ve milletlere huzur, barýþ ve yükseliþ vaadediyor.

Kalýn saðlýcakla...

Mesaj 5 kez düzenlendi. En son selman8 tarafından, 13.01.2008 - 10:47 tarihinde.
Gönderen: 12.01.2008 - 12:11
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 501 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
marullar (63), aozcifci (45), gunel303 (60), saniye25 (43), ayse (52), didedar (42), amb2616 (55), SevYa (39), adilyagsagan (52), BenCesur (48), tiryakinim_ (44), filem (42), arius (44), optimistic (39), ramazanakcay (38), mehter02 (40), kemal2358 (36), laparako (68), maksut5994 (31), ozlemkaya25 (39), mustafa öz (45), ErdemOgrtm (44), erolgunel (61), TERAZÝ (51), tongac27 (46), Gunahkar (56), özvatan (59), asým (49), Miray_2006 (48), guelbahcesi (45), abdulkerim öztü.. (49), gült@ze (46), cemilcihan (48), SeveNCLoveS (40), Ben (37), aklin_gozyaslar.. (38), furkanburak (47), myorulmaz (46), koney2001 (55), ncinici (54), barman35 (44), webduskunu (49), ahakan (48), funda78 (36), erhanim15 (36), mehmet66 (60), nurfeyza (), zeyneb-ikübra (42), esma.s (35), mertoglan1 (47), empati74 (50), yusufcihan (47), MUSLIME KUBRA (41), nurcu80 (44), kztpkp (57), osman72 (52), OlcayS (46), menzilsevdalisi (43), salomo (42), buses_ (43), Halilcan (43), iremnur (48), çilek (53), Abdulkadir Abu .. (44), asgold35 (64), eyyüp (38), gokdeniz (59), siyabe (45), hayrettin (44)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56328 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.