ivermectin generique luvox generique rhinocortgenerique luvox ivermectine 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » ÇOCUK EĞİTİMİ » ÇOCUK İSTEYENLER Bİ DAHA DÜŞÜNÜN !!!

önceki konu   diğer konu
29 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (2): (1) 2 weiter >
Gönderen
Konu icon    ÇOCUK İSTEYENLER Bİ DAHA DÜŞÜNÜN !!!
39 Mesaj -

ÇOCUK SAHÝBÝ OLMAYI MI DÜÞÜNÜYORSUNUZ ? BÝRKEZ DAHA DÜÞÜNÜN :

- Süpermarkete gidin. Hiçbir þey satýn almadan kasaya yönelin ve cebinizdeki bütün parayý kasiyere verin. Daha sonra da yandaki eczaneye gidin kredi kartý ile ilaçlar alýn. Akþam saat 17:00 ile 22.00 arasýnda elinizde yaklaþýk 4 kg. aðýrlýk taþýyarak sürekli ev içinde volta atýn. Saat 22.00’de aðýrlýðý yataða býrakýn. Saati 24.00’e kurun ve yatýn uyuyun. Saat tam 24.00’de kalkýn.4 kg. aðýrlýðý tekrar elinize alýn ve saat 01.00’e kadar evin içinde dolaþýn. Aðýrlýðý tekrar yataða koyun. Saatin alarmýný 03.00’e kurun. Yatýn. Uyuyamayacaðýnýz için tekrar kalkýn; bu kez elinizde aðýrlýk olmadan evin içinde dolanýp durun. Koltukta kendinizden geçin.03.00’te çalan alarm ile fýrlayýn, 15 dakikalýk uykunun sersemliði ile yataða yönelin, aðýrlýðý elinize alýn. Saat 04.00’e kadar elinizde aðýrlýk varken karanlýkta dolanýn ve bu arada yüksek sesle çocuk þarkýlarý, ninniler söyleyin. Kendinizden geçerek bir süre daha uyuyun. Böylece toplam uyku miktarýnýzý 45 dakikaya yükseltin. Kahvaltýyý hazýrlayýn. Güleryüzlü olun ve bunlarý 3 yýl boyunca her gece tekrarlayýn.

- Eve canlý bir ahtapot getirin...5 yýl boyunca düzenli bir biçimde her sabah onu giydirmeye çalýþýn.

- Bir kavun alýn. Kavunun üstünde bir delik açýn. Kavunu uzunca bir iple tavana asýp, sallayýn. Kavun saðdan sola sallanýrken, bir kaþýk sýcak su alýn,sallanan kavunda daha önce açmýþ olduðunuz deliðe,yere dökmeden sokmaða çalýþýn.

- Aðzýnýzdan çýkan her cümleyi en az beþ kez daha tekrarlayarak konuþmaya alýþýn. Bunu bir yaþam biçimi haline getirin.

- Dýþarýya çýkmak için giyinin. Banyonun kapýsý önünde tam tamýna yarým saat bekleyin. Aþaðýya inin. Kapýnýn önünde beþ dakika bekleyin. Sonra tekrar eve dönün.Tekrar dýþarýya çýkýn. Evin önündeki yolda yürümeye baþlayýn, çok ama çok yavaþ yürüyün. Yürürken de yerde gördüðünüz her sigara izmaritini, cikleti, kirli kaðýdý,mendili, karýncayý dikkatle ve uzun uzun seyredin. Aniden “yeter artýk senden çektiðim” diye avazýnýz çýktýðý kadar baðýrýn. Eve geri dönün. Her gün böyle yürüyüþler yapýn.

- Süpermarkete gidin.Yanýnýza da orta büyüklükte bir keçi alýn:Süpermarkete girince keçiyi serbest býrakýn.Daha sonra da keçinin içerde kýrýp, tahrip ettiði her þeyin parasýný sorgusuz sualsiz ödeyin.

- Evdeki koltuklara tereyaðý bulayýn. Perdelere de reçel bulaþtýrýn.

- Mutfakta piþmekte olan bir adet balýðý çalýn ve onu misafir odasýnda bir yere saklayýn. Balýðýn odada 5 ay kimse tarafýndan bulunmadan kalmasýný saðlayýn.

- Evdeki yeni sulanmýþ çiçeklere elinizi sokun ve aldýðýnýz çamurlar ile temiz duvarlar üzerinde figürler yaratýn.

Nasýlmýþ, çocuklu yaþamak...

telaşlı telaşlı telaşlı telaşlı telaşlı telaşlı telaşlı telaşlı telaşlı düsün düsün düsün
Gönderen: 24.10.2005 - 00:50
Bu Mesaji Bildir   tahahalit üyenin diger mesajlarini ara tahahalit üyenin Profiline bak tahahalit üyeye özel mesaj gönder tahahalit üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
vuslat32 su an offline vuslat32  
85 Mesaj -
kardeþim çocuðun yok herhalde çocuk rabbimin insanlara verdiði en güzel sýnav rabbim bu sýnavý baþarýyla geçmemizi eyler inþallah
Gönderen: 24.10.2005 - 00:55
Bu Mesaji Bildir   vuslat32 üyenin diger mesajlarini ara vuslat32 üyenin Profiline bak vuslat32 üyeye özel mesaj gönder vuslat32 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
HICRAN YARASI su an offline HICRAN YARASI  
71 Mesaj -
COCUKSUZ EV OLMAZ
cocuklar evin neseleri,
bir agac düsünki dalsiz
nasilki agic dalsiz olamazsa bir evde de cocuksuz olmaz...
Cocuk yasama sevinci verir insana
ne kadar yaramaz olurlarsa olsunlar sonucta hepimiz cocukduk ve kim bilir bizim cocuklugumuz nasil gecmistir,bunlari hic düsündünmü ???
(cocugum yok ama olsada aynen böyle derdim ) Cocugumun cani sagolsun isterse bütün evi batirsin yada marketi dagitsin
adi üzerinde COCUK
Gönderen: 24.10.2005 - 01:02
Bu Mesaji Bildir   HICRAN YARASI üyenin diger mesajlarini ara HICRAN YARASI üyenin Profiline bak HICRAN YARASI üyeye özel mesaj gönder HICRAN YARASI üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
tahahalit su an offline tahahalit  
39 Mesaj -

AMÝÝÝÝN

Var Bacým Hemde iki tane
Bende bu iþin nekadar meþakkatli bir sýnav olduðunu -hemde bu zamanda- vurgulamaya çalýþtým açýkçasý.....Anlayanýna
Selam ve Duaile

Gönderen: 24.10.2005 - 01:04
Bu Mesaji Bildir   tahahalit üyenin diger mesajlarini ara tahahalit üyenin Profiline bak tahahalit üyeye özel mesaj gönder tahahalit üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Emirdag su an offline Emirdag  
1071 Mesaj -
Ne diyon sen kardesim.Bu yazida neyin nesi????düsün düsün düsün

Unutma ki bunlari sizde yaptiniz!!!

Ve bir cocuk bir evdeki nese mutluluk sevgi evin her seyi.Rabbim evladi olmuyanlarada nasip etsin ins.

Ve benim evim muze degil evvvvvv tabiki batac tabiki tuller duvar her sey ama o leke bana huzursuzluk degil hos bir hatira birakacakgöz kırpma

Ben anneyim ve iki cocuk buyutuyorum (Rabbimin izniyle)ondan emanet aldim onlari ve onun istedigi sekilde yetistirmeye ugrasiyorum.Ve tek derdim bu Hayirli bir evlat Hayirli bir Ummet Hayirli bir kul olsunlar istiyorum.Ev batmis umrumda degil.Bir kere daha dusunun yazinizidüsün
Gönderen: 24.10.2005 - 01:05
Bu Mesaji Bildir   Emirdag üyenin diger mesajlarini ara Emirdag üyenin Profiline bak Emirdag üyeye özel mesaj gönder Emirdag üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
vuslat32 su an offline vuslat32  
85 Mesaj -
SEN COCUÐUNLA OLAN SINAVI DEÐÝL ÞÝKAYETLERÝNÝ BELÝRTMÝÞSÝN ÇOCUK KADAR GÜZEL BÝRÞEY VARMI DÜNYADA ÇOCUÐU OLMAYANA BU SORUYU YÖNELT BAK GÖRECEKSÝN KÝMSE HALÝNDEN ÞÝKAYETCÝ DEÐÝL
Gönderen: 24.10.2005 - 01:10
Bu Mesaji Bildir   vuslat32 üyenin diger mesajlarini ara vuslat32 üyenin Profiline bak vuslat32 üyeye özel mesaj gönder vuslat32 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast TALHA-1  
Tahahalit 'e teşekkür
Misafir
Ne kadar da hoþ cümlelerle anlatmýþsýn.

Ýnanýr mýsýn dakikalarca güldüm. Ýþyerindeki arkadaþlar güldüðümü görüp deli sanmasýnlar diye saklanarak güldüm ama sesim çýktý galiba yine de.

Benim de çocuðum var. Bu anlattýklarýn ancak bu kadar neþeli sözlerle anlatýlýr. Ama baþlýðýnda bir daha düþünmemizi söylüyorsun ya. Gerçekten bir daha çocuðum olsun istedim. Ne kadar güzel. Eve bir faaliyet geliyor.

Þimdi bizim canavar 4 yaþýna geldi. (15 kilo). Artýk eskisi gibi deðil tabi, en azýndan bazen söz dinliyor ama gerçekten çocuk evin neþesi, onsuz ev susuz portakala benzer.

Hala gülüyorum, çok teþekkürler, mükemmel bir anlatým olmuþ.
Güle Güle

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son TALHA-1 tarafından, 24.10.2005 - 09:14 tarihinde.
Gönderen: 24.10.2005 - 09:12
Bu Mesaji Bildir   Yukari
DeLiAsIk su an offline DeLiAsIk  
Moderator

352 Mesaj -
bütün bu ugraslari cocugun icin yaptiginda cok zoruna gitmez, cünkü ne kadarda yorulsan o sevimliligiyle sana herseyi unutturur ama cocuk sahibi olmadan bos yere bu dediklerini uygulayan asla cocuk sahibi olmak istemez cünkü uyguladiklari ona cok güc gelecek..
Gönderen: 24.10.2005 - 16:20
Bu Mesaji Bildir   DeLiAsIk üyenin diger mesajlarini ara DeLiAsIk üyenin Profiline bak DeLiAsIk üyeye özel mesaj gönder DeLiAsIk üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
**IKLIMANUR** su an offline **IKLIMANUR**  
397 Mesaj -
super marketde onu arabaya baglayalim baglayalimki belki istemeden kirip dokduklerinin cezasini cekmeyelim hem bu sayede onada bir iyilik yapmis oluruz kendi basina hicbir sorumluluk alamama,kendini rahat hissetmeme,her yaptiginin bir cezayla karsilanabilecegini gosterme gibi... evde ise mutfaga giremez diye bir yazi yapistiralim mutfagin kapisinin uzerine bu sayede mutfagimiz surekli temiz kalir tabak takimimiz ise hic eksilmez ona ise oyle iyilik yapmis oluruzki su sekilde buyuyunce bile bir iz birakalim hayatinda surekli bir mutfak fobisi olusturalim o minigimizin guzel hayatinda,buyudugunde bir yumurta pisiremez hale getirelim daha sonrada ona bir ise yaramaz badi vuralim alninin tam ortasina hicbir zaman kendi isini goremez hale getirelim ama korkmayan bunlar olurken bizim mutfagimiz hala tertemiz olacak... ciceklere gelince en az iki metre uzakdan seyredebilir diye bir pankart acalim odanin tam ortasina cicegimiz hic kirilmasin o cok sevdigimiz cicegimiz etraf camur bulasigi olmasin degilse kendimize yine is cikarmis oluruz ve ona yaptigimiz en buyuk iyilik kucukken anlamya calistigi kavrayamadigi cicek sevgisinde mahrum edelim elbisenin odanin kirletilmeyecegini ogrenmeli ogrenmeliki temizligi hic yapmasin yada yapamasin oyle davranalimki ona giydigi camasirini batirdiginda sansinki hic kalkmayacak bu kirler kirdigi cicek hic buyumeyecek sansin kirletilen oda ise temizliginin imkansiz oldugunu ogretelim ona o daha kucucukken ve sevgi doluyken yaptigi hic bir hatanin telefisinin olmadigini ona gosterelim ha bu arada sakin onunla konusmaya calismayalim degilse insanlarin konusarakda sorunlari cozebilecegi hissine kaptirmayalim onu bence daha o gelmeden evi u tipi cezaevine cevirelim dogar dogmaz anlamli bu evde hata yapilmayacagini.. yolda yururken gozlerini baglayalim yada agzini ki soru soramasin bize cunki bizim belk yanimizdaki bir arkadasla dedikodumuzu engelliyor olabilir hem bu sayede onada bir iyilik etmis oluruz sordugu sorulara cevap vermezsek zekasini gelistirememis oluruz ve bu sayede ilerde yuksek okullara gidemiyere surekli yanibasimizda kalir eee nede olsa onu cok seviyoruz..
ona yaptigimiz bu iyilikler onun hayatina oyle oturmaliki oda buyudugunde cocuguna ayni seyleri uygulasin hadi goreyim sizi sorunlu bir cocuk sevgisiz bir aile yada musuz bir torun bizim elimizde ne duruyorsunuz cok zevkli degilmi
Gönderen: 24.10.2005 - 17:06
Bu Mesaji Bildir   **IKLIMANUR** üyenin diger mesajlarini ara **IKLIMANUR** üyenin Profiline bak **IKLIMANUR** üyeye özel mesaj gönder **IKLIMANUR** üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Mehmet38 su an offline Mehmet38  
19 Mesaj -
Kardesim bu nasil bir yazi boyle. Cocuklar evlerin neseleridir,en akillisindan tut en yaramazina kadar, hic farketmez. Allaha sukredecegimiz yere neden bir daha dusunun diyorsun. Allaha sukretmeliyiz bize evlat verdigi icin. Hic cocugu olmayanlarida dusunup sukretmemiz lazim.Ve kirip dokuyo yada batiriyor evi diye yazmissin,gene sukredecegiz saglikli oldugu icin ya yatalak olsaydi Allah korusun. Halimize sukredelim. Sonucta mallarimiz ve evlatlarimiz bizim icin bir imtihandir onlari en iyi sekilde yetistirmeliyiz.Neden boyle bi dusunceye sahibsiniz merak ettim dogrusu.Siz cocuk olmadinizmi hic.........???????????????????????
Gönderen: 13.02.2006 - 00:04
Bu Mesaji Bildir   Mehmet38 üyenin diger mesajlarini ara Mehmet38 üyenin Profiline bak Mehmet38 üyeye özel mesaj gönder Mehmet38 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast fani dunya  
Misafir
sen kucukken hic cocuk olmadinmi . anne baba kolay olmak degil , sen yazdigini bir kes daha gozden gecir..
Gönderen: 13.02.2006 - 00:27
Bu Mesaji Bildir   Yukari
utaniyorum su an offline utaniyorum  
İKİ TANE DAHA
1942 Mesaj -
Ben düþündüm iki tane evladým var ve iki tane daha istiyorum arkadaþým.her cocuk Rabbimin bana tanýdýgý yeni bir hayat gibi.acýlarý acým,sevinçleri sevincim.kahkaha kahkaha kahkaha
Gönderen: 13.02.2006 - 00:28
Bu Mesaji Bildir   utaniyorum üyenin diger mesajlarini ara utaniyorum üyenin Profiline bak utaniyorum üyeye özel mesaj gönder utaniyorum üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
FANI DÜNYA su an offline FANI DÜNYA  
Allah Razi Olsun RaVZaNuR
12 Mesaj -
Bilgilendirmeniz icin tsk. ederim Allah,a emanet olun.
Esselamün Aleykum
Gönderen: 13.02.2006 - 00:29
Bu Mesaji Bildir   FANI DÜNYA üyenin diger mesajlarini ara FANI DÜNYA üyenin Profiline bak FANI DÜNYA üyeye özel mesaj gönder FANI DÜNYA üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RaVZaNuR su an offline RaVZaNuR  
Admin

700 Mesaj -
ECMAIN Kardesim görevimiz icabi...

Diyer tarafdaki msj silebilirim simdi bosuna yer isgal etmesin diye..
Gönderen: 13.02.2006 - 00:36
Bu Mesaji Bildir   RaVZaNuR üyenin diger mesajlarini ara RaVZaNuR üyenin Profiline bak RaVZaNuR üyeye özel mesaj gönder RaVZaNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  
BEN TABII COCUK ISTERIM EVIN GULU ONLAR
2687 Mesaj -
ALLAHIM NASIB EDERSIN INSAALLAH
Gönderen: 14.02.2006 - 15:23
Bu Mesaji Bildir   NurBahcesi üyenin diger mesajlarini ara NurBahcesi üyenin Profiline bak NurBahcesi üyeye özel mesaj gönder NurBahcesi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (2): (1) 2 weiter >
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 1004 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Maksat kelam ol.. (54), betl_22 (37), erdogan955 (69), adaletli (55), erdoganisik (53), osman.d. (51), mehmetyz (44), yucelirfan (43), yazioba (53), °*°SiBeL°*° (32), haydem (45), ORGENERAL (43), yolcu_38 (44), karadað (51), cumali ak (43), adnanmuzaffer (70), MEMOLÝ2 (64), saara (31), plumbi (44), zeynebiye29 (43), mdemirbasci (50), muhammed_fatih (571), meslus (50), adnan65 (59), kýr&yacu.. (51), elisranur (40), ben_ölecem (44), asayan (49), yakamoz_38 (40)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.62578 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.