generique colchicine kaletra hydroxychloroquine generique stromectol budesonide detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » Dostluk Öyküleri

önceki konu   diğer konu
7 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
AkasyaDaphneAcelya su an offline AkasyaDaphneAcelya  
Konu icon    Dostluk Öyküleri
212 Mesaj -

Dostluk Öyküleri (Allahin Dostu)

ALLAH, ibrahim Peygamberi kendine dost seçtigi zaman, melekler sordular:

Ey Rabbimiz! ibrahim Sana nasil dost olabilir? Onu mesgûl eden nefsi, evladi ve ailesi vardir.

Bu sual üzerine Allah, onlara söyle buyurdu:

Ben kulumun sekline ve malina degil, kalbine ve islerine bakarim. Dostum ibrahimin Benden baskasina hakiki mubahbeti yoktur, isterseniz onu tecrübe edin, deneyin.

Böylece Melek Cebrail, insan görünüsüne bürünüp, ibrahim Peygamberin yanina geldi. sbrahim Aleyhisselam, o sirada koyunlarini gütmekte idi. Onun pek çok koyunu vardi. Koyunlarini muhafaza için on iki çoban vazifeliydi. On iki tane de çoban köpegi vardi. O çoban köpeklerinin her birinin boynunda ise, altindan kocaman birer tasma takilíydí. ibrahim Peygamber, dünya malina zerre kiymet vemedigi için, o altin tasmalari köpeklerin boyunlaria asmisti.

Melek Cebrail, irahim Peygambere selâm verdi ve sordu:

Ya ibrahim, bu sürüler kimindir?

ibrahim Peygamber:

Allahindir dedi. Fakat benim elime emanet olarak verilmistir.

Bana bir tane satar misin?

Allahi bir kez olsun zikret, sürünün üçte birisini al götür! dedi ibrahim Peygamber.

Cebrail:

Sübbûhun, kuddûsün Rabbüna ve Rabbül-melaiketi ve´r-ruh, diyerek, Rabbini zikretti.

ibrahim Peygamber ise, sürünün üçte birini ona verdi ve söyle dedi:

Eger ikinci kez Rabbimi zikredersen, bu sürünün üçte birini daha sana veririm. Ve eger üçüncü kez Rabbimi anarsan, çobanlar ve köpeklerle birlikte tüm sürüyü al götür, senin olsun! Ve eðer, dördüncü kez zikredersen, ben de senin kölen olurum.

Bunun üzerine Allah, Melek Cebraile söyle buyurdu:

Ey Cebrail! Dostumu nasil buldun?

Melek Cebrail, Rabbine söyle cevap verdi:

Dostun ne güzel bir kuldur.

O sirada ibrahim Peygamber, çobanlarina seslendi:

Ey çobanlar! Koyunlarimi su arkadasimin arkasindan sürün götürün!

Cebrail:

Benim bunlara ihtiyacim yok dedi. Çünkü ben Cebrailim

ibrahim Peygamber ise ona söyle cevap verdi:

Ey Cebrail! Ben de Allahin dostuyum! Onun adina hibe ettigim seyleri geri alamam!

Bunun üzerine Allah, ibrahim Peygambere, sürüleri satip, onlarin parasi ile arazi ve emlak satin almasini ve o aldiklarini vakfetmesini emretti.

iste, bu güne kadar, ibrahim Peygamberin türbesine yapilan bütün masraflar bu vakfedilenlerdendir.

Gönderen: 07.07.2005 - 12:19
Bu Mesaji Bildir   AkasyaDaphneAcelya üyenin diger mesajlarini ara AkasyaDaphneAcelya üyenin Profiline bak AkasyaDaphneAcelya üyeye özel mesaj gönder AkasyaDaphneAcelya üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
DiLRuBa su an offline DiLRuBa  
1118 Mesaj -
Ne mutlu dünya malinda gözü olmayana..

ve Allahin rizasini gözeterek malini harcayana.
Gönderen: 07.07.2005 - 12:36
Bu Mesaji Bildir   DiLRuBa üyenin diger mesajlarini ara DiLRuBa üyenin Profiline bak DiLRuBa üyeye özel mesaj gönder DiLRuBa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
212 Mesaj -
:(
Allahim Ibrahim gibi dostluguna kabul eyle beni.
Allahim Ibrahim gibi atesi Gül eyle tenime.
Allahim emrini dinler ates ki Ibrahim icin serin ve selametli olur.

Alıntı
Ne mutlu dünya malinda gözü olmayana..

...Ne Mutlu...
Gönderen: 07.07.2005 - 12:55
Bu Mesaji Bildir   AkasyaDaphneAcelya üyenin diger mesajlarini ara AkasyaDaphneAcelya üyenin Profiline bak AkasyaDaphneAcelya üyeye özel mesaj gönder AkasyaDaphneAcelya üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
RE:
7 Mesaj
agla agla agla agla agla agla agla agla agla agla

AkasyaDaphneAcelya-Kardesim AMINNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN, bu güzel paylasim icin ALLAH razi olsun..

Simdi anladim nasil ALLAHin Dostuu olunurmus,
ne güzel ALLAHin Dostu olmak, olabilmek.. Ne güzel ya ne güzel agla agla agla agla Ne güzel.. agla

ALLAHim bizide DOST olarak kabul et..
ALLAHim bizimde DOSTUMUZ ol..

Güzel Peygamberimiz,
nekadar büyük bir SEVGISI varmis..
ALLAHim Ibraim Aleyhisselam gibi olmamizi nasib et..

BAkin ne SEVGI.. BAkin ne SEVGI..
GERCEK DOSTLUK, agla agla agla agla agla agla
Gönderen: 07.07.2005 - 13:18
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
212 Mesaj -
:( Amin, Allah cümlemizden razi olsun insALLAH!!!

..insALLAH Allah dostu olabilirz..

..Allah dostu olmaya
Allah dostu olabilmeye...
ağlar
Gönderen: 07.07.2005 - 13:36
yoktan su an offline yoktan  
O.... her seyde O
1227 Mesaj -
Dost...

Yar...

Can...

hepsi ama hepsi O'nunla anlam buluyor
O'nun için olunca anlam kazanýyor
O'nun için olunca cennet kazancý oluyor...

O'nun için O'nun adýyla O'na dair sevgiler adýna..

gül
Gönderen: 07.07.2005 - 14:16
Bu Mesaji Bildir   yoktan üyenin diger mesajlarini ara yoktan üyenin Profiline bak yoktan üyeye özel mesaj gönder yoktan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ezelidost su an offline ezelidost  
11 Mesaj -
Allah dostu odur ki,nefsinetek pay biçmez,Kýrkyýl ekþi ayran özlerde onu içmez...
Gönderen: 07.07.2005 - 14:25
Bu Mesaji Bildir   ezelidost üyenin diger mesajlarini ara ezelidost üyenin Profiline bak ezelidost üyeye özel mesaj gönder ezelidost üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 544 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ferdülislam (108), sunniit (59), kadirbey (62), busra12 (32), melisatek (32), hüzünlüköprü (36), ramazan294 (35), nisa88 (36), ervam (57), Allah 1 (47), saime86 (38), batu39 (51), Abdurrahman Gör.. (61), fatihulu24 (30), Zeynep_85 (39), ferhatb (51), GuVeNN (46), safiye55 (35), azra16 (44), ahmed86 (38), mürsid (37), mekin (43), tohurter (54)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55448 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.