generique kaletra generique rhinocortlopinavir ritonavir kaletra kaletra naprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » ÇOCUK EĞİTİMİ » Ne Tepki Verirdiniz?

önceki konu   diğer konu
38 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (3): (1) 2 3 weiter >
Gönderen
Kanatsiz Melegin su an offline Kanatsiz Melegin  
Ne Tepki Verirdiniz?
18 Mesaj -
esselamun aleykum verahmetullahi ve berakatuhu ebeden ve daimen fiddunya vel ahireh...

Sizlere bi sorum olacakti...
Diyelim evlisiniz ve 15 yaslarinda kiz veya erkek evladiniz var?
Kiziniz veya oglunuz internetten bir insani seviyor? Her insan sevebilir yani bu cok dogal nasip ya kiziniz veya oglunuzda internette tanidigi bir insani seviyor?
Diyelim oglunuz veya kiziniz bugun size geldi ve bunlari anlatiyor?
Anne ben bu insani seviyorum...
Ne tepki verirdiniz? veya nasil davranirdiniz?
Tabiki sizde bir anne babasiniz evladinizdir bunlari diyen...
Onun mutsuz olmasini hic mi hic istemezsiniz oyle degilmi?

Insallah anlatabilmissimdir ne deemk istediklerimi..
Cevaplarinizi bekliyiorum..
Ona emanetimsinizz
Kendinize cok iyi bakin

Selametle Kanatsiz Melek
Gönderen: 09.06.2005 - 10:17
Bu Mesaji Bildir   Kanatsiz Melegin üyenin diger mesajlarini ara Kanatsiz Melegin üyenin Profiline bak Kanatsiz Melegin üyeye özel mesaj gönder Kanatsiz Melegin üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
delayet su an offline delayet  
9 Mesaj
kýzýma, o internette sevdiðin (yada duygularý ile oynadýðýn) kiþiyi unutmasýný söylerdim.

ve senin ondan daha çok sevdiðin kiþiler var derdim. birde onu dene o seni daha mutlu eder der ve sonsuza dek susuardým..

þimdi son cümlelerimi diyor ve sonsuza dek susuyorum.

sevme beni sevdalardan vurgunlar yedim
bana çok gördüðün aþký sen ellere ver
terk ediliþim ilk deðil alýþýr gönlüm
SEVÝLMEDEN SEVMEK VARYA O DAHA BETER

Gönderen: 09.06.2005 - 10:34
Bu Mesaji Bildir   delayet üyenin diger mesajlarini ara delayet üyenin Profiline bak delayet üyeye özel mesaj gönder delayet üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
DiLRuBa su an offline DiLRuBa  
1118 Mesaj -
Internet üzerine tanisip sevmek günümüzde cogaliyor. Bunu istesekte istemesekte kabul etmek durumundayiz.

Eskiden düsünürsek, ta dedeme kadar gitmeme bile gerek yok, annem ve babam birbirini tanimazlardi. Görmüsler fakat sohbet etmemisler hic. Dedelerim dost idi ve uygun görüldü. Öyle konusmakmis tanismakmis, huyunu suyunu ögrenmekmis gibi lüksler yokmus oralarda. Gel gör ki bugün bile iyi gecinebiliyorlar.

Yas olarak 15 cok kücüktür. Erkek icinde kiz icinde. Yari cocuk gelecegini düsünmez severken. Ya güzellige/yakisikliga bakar yada güzel söze. Bunlar ne karin doyurur nede huzur verir bir evlilikte. 15 yasindakinin sevgisine her ne kadar saygili olmamiz gerekirsede o yasta (büyük konusmadan) kiz
Vermezdim.

Her 25 yas ve üzerinde olanlar bir düsünsün bakalim. Bir 15, 17, 19, 20, 23, 25, yaslarindaki düsünceler birbirine uyuyormuydu. Insan yasi ilerlemesi ile birlikte olgunlasir. Hayattan farkli seyler bekler, dünyayi farkli görür.

15 yasindaki genclerin zor dönemi oluyor bilirsiniz. Bazen sinirlarini denerler, deli zamanlari olur. O yüzden cok sert davranmamak gerekirsede, beklemelerini sart kosardim.
Gönderen: 09.06.2005 - 11:23
Bu Mesaji Bildir   DiLRuBa üyenin diger mesajlarini ara DiLRuBa üyenin Profiline bak DiLRuBa üyeye özel mesaj gönder DiLRuBa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
18 Mesaj -
Allah sizlerden razi olsun ama kiziniz o sevgiye birde inanmissa ve rabine sonuz guveniyorsa...
Allah icin sevmek biliyorsunuz en dogrusu..En guzeli..
Allah icin allah aski icin sevme duygusu kalicidir o hicbir zaman bitmez...
Ya zaten 15 yasinda verilmez dogru cunku kucuktur daha yasi gelmemistir ama internetten tanistigi kisiye deseki beni 3 4 sene bekle soz verirlerse birbirlerine ne yapardiniz?
Bu kiz veya erkek o kadar seviyorlardirki birbirlerini herseyi rahmandan dilerler..
O sevgiyle kalplerindeki allah olan ask yukselir buyur buyur ve cogalir caglar kalbinde..
Dogru hicbir anne evladinin kotulugunu istemez ..Daima evladini mutlu gormek ister...

herseyin hayirlisiyaa

Zaten anneler hep kizlarina demezmi?
Allah rizasi icin seni seven bir insanla hayatini birlestir diye...
Ama niyetler amelden evladir..
Onlarin sevgileri temiz onlarin sevgileri etrafa misku amber kokusu saran bir sevda...Rahmanin yolunda giden bir sevda...
Ona yol alan bir sevdaysa? eger

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Kanatsiz Melegin tarafından, 09.06.2005 - 12:03 tarihinde.
Gönderen: 09.06.2005 - 12:00
Bu Mesaji Bildir   Kanatsiz Melegin üyenin diger mesajlarini ara Kanatsiz Melegin üyenin Profiline bak Kanatsiz Melegin üyeye özel mesaj gönder Kanatsiz Melegin üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
DiLRuBa su an offline DiLRuBa  
1118 Mesaj -
Sevmekle bitmiyorki is. Karakter, düsüncelerde cok önemlidir. Ve 15 yasinda her ne kadar sevsede inaniyorumki 20 yasinda farkli düsünecektir. Karakter oturmamistirki o yaslarda. Siz bir 9 yasindaki kiz cocuguna sorsaniz oda der ben büyüdüm. Hatta dört yasindaki bir kiz cocugu da der ben büyüdüm artik abla oldum. Cocuklar cabuk büyümeyi, yasi ilerleyenler ise genclesmeyi arzu ederler. Acele etmemek lazim. Her yasin bir özelligi vardir. Basamaklari tek tek cikmak daha saglikli diye düsünüyorum. Allah icin sevmek elbet önemlidir. Ve o kadar seviyor iseler, beklerler yaslari gelince resmiyete dökülür. Önemli olan o yastaki bir cocugu nisanlamamak. Tabi bu benim görüsüm. Her ne kadarda yasina göre olgun diyorsanizda, o yasta evlenmemeli.

Sayet iki tarafta ciddi ise, sizde olumlu bakiyor iseniz, aileler tanismalidir. Kimin nesi, nerden, kimlerdenmis. Kizinizin bu yönlerede dikkat etmesini tavsiye ediniz. Kiz ve erkekler o yaslarda toy olurlar. Sanirlarki sevince hersey bitiyor oluveriyor. Oysa siz bir anne olarak bunun yetmedigini gayet iyi biliyorsunuzdur. Herseyi göze almak gerekiyor. Allah icin sevmek yetseydi, bugün cogu evliliklerde gözyasi dökülmezdi.

Sizin ve herkes icin herseyin hayirlisini diliyorum. Umarim dogru karari alirsiniz ailecek. Hakkinizi helal edin.

Selam ve dua ile
Gönderen: 09.06.2005 - 12:31
Bu Mesaji Bildir   DiLRuBa üyenin diger mesajlarini ara DiLRuBa üyenin Profiline bak DiLRuBa üyeye özel mesaj gönder DiLRuBa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
endulus su an offline endulus  
611 Mesaj -
S.a,

Internet üzerinden tanisip sevmek..

Yalanlar..Hayaller..

Ekran karsisinda söylenenlerin gercek oldugunu mu sanirsiniz?

Kim bilir kac kisiye ayni sözler vaad edilmistir.. Birde Avrupa`da yasiyorsaniz, sevdigini sandiginiz kisinin Türkiye`de sirf avrupa ya gelebilmek icin merdiven olarak sizi gördügünü düsünürüm. Tanismanin sakin bir kafa ile analizini yapmanizi tavsiye ederim..Gelismelerin ne kadar sürede gerceklestigini..Kac klavye sohbetinden sonra evlilik teklifi alindigini.

15 yasi günümüz cocuklari icin, helede avrupada yasayan evlatlarimiz icin cocukluk dönemidir..Sorumluluklarini bilmeyen, akli selim düsünemeyen bir yas siniridir..

En güzeli bu kardesimiz evliligi unutup, daha evlilik icin daha cok zaman oldugunu bilmeli..Daha önüne sevdigini ve evlenmek istedigini sanacagi cok kisiler cikacaktir..Ama ilerde olgun düsündügünde, sorumluluk almaya basladiginda, hayal dünyasindan siyrilip gercekleri görmeye basladiginda karsisina gercekten sevdigi mutlu olabilecegi biri cikacaktir..O zaman evlilligi düsünebilir..3-5 sene sonrasi...
Gönderen: 09.06.2005 - 12:34
Bu Mesaji Bildir   endulus üyenin diger mesajlarini ara endulus üyenin Profiline bak endulus üyeye özel mesaj gönder endulus üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
musaharun su an offline musaharun  
Kanatlanmak ve ucamamak
14 Mesaj -
Galiba kanatsiz melek artik benimde bir kanadim olsun diyor,Melekler bence kendi aralarinda evlenmeli.(Nick sahibine diyorum,yoksa melekler evlenmez tabii ki,sizan veya sazan varmiydi)
Neden kanatsiz melek dunyadan biri ile evlensin ki,dunyada her turlu kotuluk yok mu,Melekler gunahsiz degil mi?
Sevgili kardesim bence insanin ailesi 15 yasindaki kizdan daha iyi karar verebilir,her ne olursa olsun.Melekler dunya hayatina girmesin...Yani internetten evlenmesin Kanatsiz melekler
Gönderen: 09.06.2005 - 15:08
Bu Mesaji Bildir   musaharun üyenin diger mesajlarini ara musaharun üyenin Profiline bak musaharun üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
18 Mesaj -
Allah cumlemizden razi olsun...
Herkezin ayri ayri fikri gorusleri vardir boyle oldugu gibi bu konudada herkez kendi fikrini vermis..Ben herseyin hayirlisini diliyorum....
Belki suskun kalacaktir yuregim..Belki gozlerim konusacaktir elbet gunler gectikce...
Ellerim konusacaktir yuce rahman ile...
Yilmayacaktir...Yikilmayacaktir...
Tatli soze kanma basima gelmesin insallah...
Her zaman icin hayat onemlidir dogru kararlar evrilmelidir sonucta hersey kendi elimizde (kendi elimizde dedigim yani karar verme...) toksa tedbir kuldan takdir allahtan elbet...

Neyse yinede canlar hakkinizi helal edin....
Allahim hepinizden tektek razi olsun..
Hayirlisi hayirlisi herseyin hayirlisi....aşık aşık Biz karar veririz ama hayir sandigimiz ser olabilir ser sandigimizda hayir olabilir...
aşık aşık
Hayirlisi.herseyin hayirlsii rahmandan dilemek gerek..

En guzeline ve en oncesine emanetimsiniz...:(ağlar
Gönderen: 09.06.2005 - 16:13
delayet su an offline delayet  
9 Mesaj
ailen bu çocuðu nereden tanýyor.. ve tanýmadan nasýl yok kararýný veriyor??

önce bir tanýsýn ondan sonra yine kabul etmezse etmesin
Gönderen: 09.06.2005 - 17:23
Bu Mesaji Bildir   delayet üyenin diger mesajlarini ara delayet üyenin Profiline bak delayet üyeye özel mesaj gönder delayet üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
_Resul_ su an offline _Resul_  
627 Mesaj -
Yav, konuþmayayým diyorum konuþmayayým diyorum, olmuyor. Arkadaþým senin yaþýn kaç baþýn kaç? 15 yaþýnda "internetten aþýk oldum da ailem kýzýyor da, her þeyin hayýrlýsýymýþ da" bi oturun oturduðunuz yerde, ben senin baban olsam bir dah internet minternet giremezdi o eve.

Ýmam Rabbani diyor ki: "kadýnýn yabancý erkekle yalnýz olduðu halde tatlý tatlý konuþmasý haram iþlerdendir". Herhalde bu yüzden söylemiþ bunu büyük imam...

Bir de kalkýp tanýþýn diye akýl vermiþ bazý dostlar, oldu, hazýr tanýþmýþken bir de evlensinler de daha iyi anlasýnlar iyi bir karar verip vermediklerini, FesuphanAllaaah!
Gönderen: 09.06.2005 - 17:52
Bu Mesaji Bildir   _Resul_ üyenin diger mesajlarini ara _Resul_ üyenin Profiline bak _Resul_ üyeye özel mesaj gönder _Resul_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
yoktan su an offline yoktan  
RE:
1227 Mesaj -
Alıntı
Orijinali Kanatsiz Melegin

herseyin hayirlisiyaa

Zaten anneler hep kizlarina demezmi?
Allah rizasi icin seni seven bir insanla hayatini birlestir diye...
Ama niyetler amelden evladir..
Onlarin sevgileri temiz onlarin sevgileri etrafa misku amber kokusu saran bir sevda...Rahmanin yolunda giden bir sevda...
Ona yol alan bir sevdaysa? eger

O hayýr gördüyse.. O istediyse... ve sevgi O'nun içinse...

ne mutlu sevene de sevilene de..

Rabbim sevene de sevilene de cenneti nasip etsin..

:(
Gönderen: 09.06.2005 - 17:53
Bu Mesaji Bildir   yoktan üyenin diger mesajlarini ara yoktan üyenin Profiline bak yoktan üyeye özel mesaj gönder yoktan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast Müsafir(!)  
Misafir
Yazmamak için çok direndim ama olmuyor. Verilen tepkilerin hepsi tek taraflý, hepsinde doðruluk payý var ama kanýmca ortalamanýn üstünde bir deðerlendirme yok.

1.Âdemoðlu yüzünü görmediði, sesini duymadýðý, ten kokusunu hissetmediði(yani ayný ortamda bulunmadýðýgöz kırpma birisi için seviyorum derse "saçmalama" derim. "Sevgi öyle ucuz mu?" Bu arkadaþ sevgisi deðil, aile sevgisi deðil. Ýnsanýn hayatýnda bir defa (bazý açgönüllerde iki-üç olabiliyor) hissedeceði bu tür duygu sarmalýnýn özel olmasý gerekir. Ýnce elenip sýk dokunmalý böyle þeyler.

2.15 yaþýndaki bir kýz,(erkek de olabilir tabi) özellikle bu tür konularda mantýklý düþünmekten uzaktýr. Aþk literatüründe bu tür durumlar "þýpsevdi" olarak niteleniyor.

***Bence ona destek vererek bu yaþta, "olmayacak duaya amin" demesine vesile olmayýn.Þiddetli bir karþý çýkýþ da kýzýnýzýn "sevgi" diye tanýmladýðý duygunun katmerlenmesine sebep olacaðý için bunu da yapmayýn.

***Kýzýnýza yaþýnýn küçüklüðünü hissettirecek bir yaklaþýmla dizinize oturtun, yanaðýna hafif ama söyleyeceklerinizi özetleyecek bir öpücük kondurun. Sonra sevimli bir ses tonuyla anlatmaya baþlayýn:

1.Küçüklüðünden, birlikte oynadýðýnýz eðlenceli oyunlardan bahsedin.(kýsa olsun)
2.Kocanýzla tanýþmanýzý, evlilik serüveninizi anllatýn. Eðer fantastik bir tanýþma öykünüz yoksa çevrenizdeki mutlu çiftlerden birinin öyküsü de olabilir.
3.Sanal alemin yalanlarýndan bahsedin. Reel hayatta bile insan tanýmanýn güçlüðünü anlatýn. Ardýndan sanal alemde sonu hüsranla biten tanýþma öyküleri anlatýn. (Bu sitede bile birkaç tane vardý yanýlmýyorsam. Bulamazsanýz uyduruverin birþeyler. Ama mutlaka çarpýcý ve gerçekçi olsun.)(Bulamazsanýz ve Uyduramam diyorsanýz, buraya yazýn ben uydurup göndeeyim.sevinçli)
4.Sonrasýnda konuyu zamana býrakmasýný öðütleyin. Evlenmek için daha erken olduðunu, önünde uzun yýllar olduðunu, ileride belki de o þahýsla evlenmesinin mümkün olduðunu, ama þimdilik bunun imkansýz olduðunu söyleyin. (Tabi kýzýnýzý 15 yaþýnda evlendirmeyi düþünüyorsanýz o baþka.)
5.Yaklaþýk bir ay kendi haline býrakýn. Sonrasýnda durumunda olumlu deðiþiklik yoksa yavaþtan, hissettirmeden meþguliyetler bularak internette bulunma süresini azaltýn.

---Yukarýda saydýklarým kýzýnýzýn bu durumdan kurtulmasý için izlenecek yöntemdi.

---Ama bir anne olarak durumu kabulleniyor, bu tür iliþkileri normal karþýlýyorsanýz; kýzýnýzýn aklý baþýnda yakýn bir arkadaþýyla,(kendinden birkaç yaþ büyük teyzesi, akrabasý falan da olabilir) birlikte sözkonusu gençle reel hayatta tanýþmasýný saðlayýn. Eðer birbirlerini gördükten, tanýdýktan sonra hala ayný düþüncede iseler, artýk gerisi Türk aile yapýsýnýn öngördüðü evlilik prosedürünü uygulamaya kalmýþ.
Mutluluklar dilerim.

---Evet, önünüzdeki seçenekler bunlar. Size uygun olaný, aklýnýza yataný seçin uygulayýn.(Aþýrý tepki vermezse kocanýzýn da heberi olsun.)

**Ha unutmadan mümkünse, dini açýdan yeterli, bir uzman psikologdan yardým almanýzý öneririm.

Saygýlarýmla
Gönderen: 09.06.2005 - 19:03
Bu Mesaji Bildir   Yukari
_Resul_ su an offline _Resul_  
627 Mesaj -
Neden üyeliðinle girmiyorsun?

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son _Resul_ tarafından, 09.06.2005 - 19:16 tarihinde.
Gönderen: 09.06.2005 - 19:14
Bu Mesaji Bildir   _Resul_ üyenin diger mesajlarini ara _Resul_ üyenin Profiline bak _Resul_ üyeye özel mesaj gönder _Resul_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Yinede rahman sizden razi olsun
18 Mesaj -
Yoktan demiski:
Alıntı
O hayýr gördüyse.. O istediyse... ve sevgi O'nun içinse...

Allah razi olsun hepinizden...Yoktan kardes rabbim sendende razi olsun..Mekanini cennet eylesin insallah rabbim...
Ben sevdigim insani sevmiycek olsaydim nasip olmazdi degilmi?
Ben tanisamazdim o insanla...
Benim kalbime islamin guzel insaninin sevgisi girmezdi..Rabbim icin sevemezdim...RAbbim nasip ettiki boyle oldu...
Sukurler olsun inanki sukur ediyorum...
Cunku o tertemiz kalpli bir insan o deseki ben o degilim benim icin o oyle...
aşık Ben ona oyle guvendim sevgimize inandim..Ve rahmandan diliyorum onu hep cunku o iman timsali sergileyen bir gul o benim gule sevdam...
Cok iyi dusunurseniz? Sevmek sevilmek o kadar guzel vir duygu ki hele buda birde rahmani rizasi icinse...Ona guvenilmezmi sukredilmezmi?
Inanilmazmi? Her ana baba evladinin iyiligini ister mutsuz olmasini istemezler tabiki ama insan bi tanimaya gayret eder.hemen onyargili olmaz bence....Ben bunu anneme anlattigimda annem baan guvencimi sarstin dedi ama inanin biz kotu birsey yapmiyoruz yapmayizda allah korusun...
Ama artik ben ne yapacagimida biliyorum..Onu sevsemde sabr etmesini bilecegim..bilmeliyim....
Sizcede oyle degilmi?
Sevmeyi goze alan insan sabr etmesinide bilmelidir bence..
O yolun sonu insallah rahmana saygiyla sona erecektir...Ona sevgimiz buyuktur...
Gule sevdami tanidiktan sonra inanin ben cok degistim ...Rabbime yalvarmayn ellerim semalara kalkti...Onu sevdikten sonra rabbime sevgim sonsuzlasti..Rahmana her an ibadet edesim geliyor...Ona guveniyorum ve Sadece Ona siginiyorum.....aşık
O bizi yoktan var edendir..Elbet sabr edeni mukafatlandiracaktir..Elbet onun rizasi icin birbirini sevenleri Karsiligini verecektir...aşık
Bizim niyetimiz kotu degil evelallah cunku rahman herseyden haberdar cunku o gul kokan sevdamizdan haberdar ve herseyden sahit kalplerdeki gecenlerden shait...
Sonsuz hamdu senalar olsun bana bu sevgiyi veren rabbime....Seni coook seviyorum allahim...
Ve insallah ispatta edecegim...
Cunku seni seviyorum allahim demek ihsan kapilarini aralayabilir oradanda muhtemelen su sesler isitilir..O zaman ispat et.!
aşık aşık
Geceleri sana sigindigim tek Rabbimizsin...
Secdeye vardigimda buyuklugune kudretine hayran kaldigim tek rahmansin kadirsin...
Akarken gozyaslarim beni sefkatlilarin en sefkatlisinin korudugunu bilmek beni gordugunu bilmek bana sevgiyi tattirdigini bilmek Insani hamdu senalar etmeye tesvik ediyor..

Rabbimiz herseyden sahit Nasilki hicbir yaprak dusmezse rahmandan izinsiz...
aşık Biz de nefes alamayiz ondan izinsiz...Sevdam senin icin allahim sadece senin icin rahmanim...
aşık aşık aşık aşık Masallah....

En guzeline ve en oncesine emanetimsiniz...
Tekrar rabbim hepinizden razi olsun

dilerim sevenler birbirini rahman icin severler onun rizasi icin severler...

Hayirlisi olsun...sen bilirsin biz bilemeyiz hakkimizda hayirli olanini...
:(ağlar
Gönderen: 09.06.2005 - 19:20
fosaloglu su an offline fosaloglu  
!
2683 Mesaj -
Bu konuya mesaj atan herkes gibi bende yazmamakta direndim ama olmadý kahkaha Bende kafileye katýlýp kendime yetmeyen aklýmla baþkalarýna akýl vereyim.

- Hemen hemen herkes; internetin yalanlar,dolanlar üzerine kurulu olduðunu ve ordaki insanlarýn güvensiz olduklarýný söylemiþ... Sende internetin bir parçasýsýn! Sende internete giriyorsun herkes gibi. O halde sende güvensiz ve iki yüzlüsün? Her insan karþýsýndakini de kendi gibi düþünür. Eðer sen kaypaklýk yapýyorsan karþýndaki insanýn kaypak olduðunu düþünmen doðal.

-15 Yaþýn çok küçük olduðunu söylemiþler. Bu yaþta insanýn aklý ermezmiþ... Hz Aiþe ( r.a.) ile Peygamber efendimizin niþanlandýklarý yaþlarý neydi?

-Evlilik bazý amaçlar için yapýlýr. Yada evleneceðin kiþinin bazý yetenek ve özelliklerine bakarak. Herkesin bir hayali ve amacý vardýr. Bazýsý benim eþim çok zengin ve tahsil sahibi olmalý; bazýsý ise benim eþim fakir ve imanlý olmalý der... Eðer evleneceði insanýn kriterlerine uyuyorsa düþündüðü insan bence önce annesiyle tanýþtýrmalý... Annesi gerekli kanýya vardýðý zaman ciddi adýmlar atýlmalý. Bu adýmlarýn sonucunda evlilik olmalý. Bu gün 25 yaþýnda biri dahi evlenmeye kalktýðýnda en az 2 sene geçiyor.
Gönderen: 09.06.2005 - 19:27
Bu Mesaji Bildir   fosaloglu üyenin diger mesajlarini ara fosaloglu üyenin Profiline bak fosaloglu üyeye özel mesaj gönder fosaloglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (3): (1) 2 3 weiter >
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 514 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Muhtazaf (66), güllük (49), Tarik1001Ziyad (42), seraga (54), HÜSEYiN KARA (64), karaelmas38 (50), cemal57 (60), M.fansa (56), TATLIBELA (46), bbs (44), sedatf (49), uslu (48), ..ERDAL.. (42), metpay (54), derya_611 (49), aleyna nur (45), dilara0038 (58), aydin2004 (64), GülMuhammed (40), nurhalil (58), mustafa1 (55), kociste (69), osmanca (55), emin cinar (71), gulyuzlu (41), muhammedsafi (60), 0beyhan (54), alemihuccet (46), ahmet_37 (60), koreli09 (50), semsihamdi (61), dstar34 (48), seferyaþa.. (67), istanbulluzeki (58), atalayx (52), muhammet karagö.. (45), Rana-iyl (54), memo-nrw (50), yagmurum (51), sefadostu (50), abdulkadirorçan (39), sertan birol (44), bey57 (57), minikserce76 (50), orkan (47), fatma aktan (51), daliyavuz (53), Suffii (46), capanoglu66 (46), Ferhat37 (44), cansever80 (43), tete (46), telli (52), adidas_021 (26), mtura01 (49), Erdogandk (44), Otoriter (53), hmei? (52), furkan_guven (47), hasankaya01 (44), scorpion (41), talha57 (54), ali kaman (55), yueksel77 (47), wellness (54), Eness (60), nihanhane (41), ceek13 (44), samsat (40), ahmet-33 (50), temeksiz (60), SAVAÞ (49), isyan (38), nacikilci (54), Financial1982 (44), Simsek1974 (50), nurdansaka (44), BEKIR KOCA (43), haydaruzun (47), kadr (67), TONYUKUK (54), adim55 (45), AyMelek (52), melih_6 (50), Izzet Demirhan (65), mirkli (52), keser29 (52), muhsincan (48), 55hilal (65), ResoAga (53), 56emrullah (38), TAMER&CAMDERELi (49), birkulun (40), armagan63 (48), zekeriya- (55), acizane_23 (39), alibis (50), ilhan7979 (53), makedon (61), atikus (53), bay z021 (41), ruveyda_1983 (41), baranagri (54), Sessizlik_50 (35), SANLI (46), mrgol (72), mkaplan (43), arap (36), mna_metu (37), meloman (51), NæTiv&#83.. (37), Hazanyeli (47), gonul-_-dostum (44), ussaki (55), gencosman64 (60), M_K_S_37 (54), osmandenizci (60), DELÝBA&T.. (52), akýnc&ya.. (48), raif1971 (53), eren06 (59), vuslat_65 (39), mustafawarburg (53), mavi_ (41), afacan (55), Protoss (53), hayrettin23 (62), Hamdi (57), mustafaarda (56), hasta_genc23 (39), Usta74 (50), gulaislame (44), gulum_sevgi (60), emin2535 (55), fizme (55), santana (38), ahmet33 (41), serco (48), s.durdu (49), sulo (), tGb (38), zorbey66 (50), nurayse (50), raptor26 (46), orhan-velioglu (47), gülyunah (56), cendel (44), el bilo (49), PeYGaMBeR_GüLLe.. (35)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58670 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.