generique stromectol generique colchicine generique colchicine kaletra budesonide oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » ÇOCUK EĞİTİMİ » Ne Tepki Verirdiniz?

önceki konu   diğer konu
38 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (3): < zurück 1 (2) 3 weiter >
Gönderen
Kanatsiz Melegin su an offline Kanatsiz Melegin  
18 Mesaj -
15 yasinda evlenmek bencede dogru bi karar olmasa gerek...Evlilik oyuncak degildir..zaten ben birde kimsenin ayirabilecegine inanmiyorum...Nasipse o kisiye kavusman kimse ayiramaz inaniki ayiramaz..Allahtan baska kimse ayiramaz....Insallah ..Cunku rabbime guvniyorum inaniyorum.....
Birde Ne deniliyor hep? bakiniz..
Bir evlat annesine anlattimi hemen guvencimi sarstin diyor..Ardindanda ne deniliyor?
Senin yasindaki sevgi gercek sevgi olamaz...Nerden bileceksin olamiyacagini?
Kucuksun diye sevgi ne demek bilemezmiyiz?
Inanin sever insan cok dogal bu sevebilirsin...
Bende tertemniz duygularla seviyorum...Yinede anne ve babalarimizi bize kizmalarinda haklilardir diye dusunuyorum...Guven yok artik bu dunyada sahte hersey sahtelesmis...
Inanc hafife alinir hale gelmis...
Ama belki anne ve babalarin evlatlarina boyle davranmalariyla..iyi olur bence...

neyse hakkinizi helal edin...

sevgiye inandirmak icin yemine ihtiyac yoktur bir gulumseme bir bakis inandirmyaa gucu yeter
Muhammed ikbal...
Bu sevgi rahman icinse ne mutludur o insan...
Gönderen: 09.06.2005 - 19:32
Bu Mesaji Bildir   Kanatsiz Melegin üyenin diger mesajlarini ara Kanatsiz Melegin üyenin Profiline bak Kanatsiz Melegin üyeye özel mesaj gönder Kanatsiz Melegin üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
18 Mesaj -
Bence duyarli olun bu konuda..Bilgi sahibi olun...
Herkez ikiyuzlu olmayabilir internetteki her insanda kotu olmayabilir...
Insanlar buna inanmislar gidiyorlar...
Daha dunyada iyi insanlarda var ve insallah cogalacak...
SAnal alem tabiki iki yuzlu gibi bir gorunum veriyor...
Ama iyileride var ve rabbime siginaraktan cikiyoruz hep yola..
Interneti iyiye kullanirsan iyilik verir.Kotuye kullanirsan kotu yanlari gelir...
Ama nasip kader tedbir kuldan takdir allahtan....

bir hadis vardir biliyorsunuzdur..ben mana olarak bildigim sekilde yaziyorum..
Bir insan dort sey icin evlenir:birinci insanin guzelligi icin
Makam ve mulk sahibi oldugu icin
Allah icin dindar oldugu icin..
Dorduncuyu hatirlamiyorum ama mutluluga goturen secenek dindar olan insanlar evlenmek...
Bunu biliyorsunuz degilmi?
Kaynagini bilen varsa yazarsa cok sevinirim..Ben aklimda boyle kaldigi icin yazdim..

Tekrar rahman sizlerden razi olsun...
Gönderen: 09.06.2005 - 19:40
Bu Mesaji Bildir   Kanatsiz Melegin üyenin diger mesajlarini ara Kanatsiz Melegin üyenin Profiline bak Kanatsiz Melegin üyeye özel mesaj gönder Kanatsiz Melegin üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
fosaloglu su an offline fosaloglu  
!
2683 Mesaj -
Sevgili kardeþim bir önceki mesajýmý okudun mu bilmem ama benim temel fikirlerim o mesajda yazýlý idi... Ama yazdýðýn bu mesajdan sonra yavaþ yavaþ fikrim deðiþmekte... Seni ondan kimse ayýramazsa; buraya neden fikirlerimizi almak için soru sordun? Yada annene neden söyledin onunla evlenmek istediðini... Ailenden habersiz kaçar giderdin!

Belki senin göremediklerini annen görecek yada baban ve hep beraber oturup karar vereceksiniz tekrar. Aþk,sevgi,heyecan baþka þeylerdir. Evliliðin ciddiyeti sorumluluðu baþka þey...

Örneðin bu adam bir kasaba da ve sende bir metropol de yaþýyorsun. Çocuðun kiþiliði ve karakteri mükemmel ama sen tarla sürebilirmisin? inek saðabilirmisin ahýrda. Ot biçebilirmisin? Annen seni sabah kaldýramadýðý halde sen sabah ezanýndan önce kalkýp ineklere yal etmeye baþlayabilirmisin? Otluk yýðabilirmisin?

Öyle bir anlýk heyecanla evlilik yapýlamaz.

Tabiki Rahmanýn rýzasý için evlilik yapýlmalý ama Rahmanýn rýzasýný kiminle kazanacaðýn ve nasýl kazanacaðýn da önemli!

Ama unutulmamalý ki ! Rahmanýn rýzasý önce babanýn rýzasýndan geçer. Cennetin kapýlarý annenin ayaklarý altýndan baþlar...

Beni kimse ayýramaz gibi emri vakiler girerse olayýn içine,mantýk kaybolur. Rýza da...
Gönderen: 09.06.2005 - 19:46
Bu Mesaji Bildir   fosaloglu üyenin diger mesajlarini ara fosaloglu üyenin Profiline bak fosaloglu üyeye özel mesaj gönder fosaloglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast Müsafir(!)  
Misafir
Sanýrým ben de birçoklarý gibi olayý yanlýþ anlamýþým.
Meðer annesinin aðzýyla soru soran 15 yaþýndaki kýzýmýzmýþ.
Bilmiyorum birilerinden icazet almak, hissettiðin suçluluk duygusunu bastýrmak ve kendini rahatlatmak için mi yazdýn tüm bunlarý?
Ama bildiðim birþey var ki SANA ÝCAZET VERMEM. Kimse de veremez, VERMEMELÝ.

1.Þu an için aþk zannettiðin þeyin basit bir duygu yoðunluðu olduðunu anlaman ço zor. Kim ne derse desin buna kafa tutacaksýn.Büyük ihtimalle, beþ yaþýndaki bir çocuðun çok sevdiði oyuncak bebeðini elinden almak istediðinizde hissettiðine eþdeðer bir duygu olurdu.
O zaman bize düþen bu oyuncak bebeðin gerçek olmadýðýný anlatmak.
Ama gördüðüm kadarýyla sen oyuncak bebeðinle konuþuyor, dertleþiyor, hatta etrafýndakilerin senin hayal aleminde yaþadýðýný düþünen, þaþkýn bakýþlarýna aldýrmaksýzýn oyuncak bebeðinin neler yaptýðýndan, ne kadar güzel konuþtuðundan, herþey hakkýnda bilgisi olduðundan, hatta geçenlerde anneninle babanýn senin hakkýnda konuþtuklarýný birbir anlattýðýndan kesitler sunabiliyorsun.

--Bunun adý kesinlikle ve kesinlikle aþk deðildir. Sanýrým aþkýn tanýmýndan bihabersin. Yahut ilk elini uzatana sarýlacak kadar sevgisiz bir ortamda yetiþtin. Yahut günümüzde TV,internet türü haberleþme ortamlarýndan pompalanan "her genç kýzýn aþýk olmasý elzemdir, yahut ilk görüþte aþk vardýr" türü yalanlara inandýrýlmýþsýn.

--Mecnun, Leyla'ya neden aþýktýr bilir misin? Leyla, Mecnun'un en yakýndan tanýdýðý kýzdýr, amcasýnýn kýzýdýr. Birlikte büyümüþlerdir, tek bir bakýþla birbirlerine meramýný anlatabilen bir ruh ikizi haline gelmiþlerdir. Sanýldýðýnýn aksine Leyla da Mecnun'a aþýktýr. Çünkü ayný þeyler onun için de geçerlidir. Leyla aile efradýnýn, geleneklerin kurbanýdýr, aþkýný kimseleresöyleyemez.

--Ýþte aþk böyle birþey. Aþk uluorta ilan edilecek birþey de deðildir. Her gerçek aþýk aþkýný kendinde yaþar. Bazen sevdiðinin bir tek bakýþý onu mutlu etmeye yeteceði gibi bazen vuslat bile onu mutlu etmez.

--Gözlerine bakmadýðýn bir erkeðe, ya da kadýna aþýk olduðunu iddia etmek; kabak, çekirdekli, ekþimiþ çýkma olasýlýðý bulunan hiç görülmemiþ bir karpuz için aðzýn sulanmasýnyla ayný þeydir.

--Tanýmadýðýna, ya da tanýdýðýna sandýðýna duyulan aþk, hayali aþktýr. Hayali aþk olamayacaðý için görmediðine, bilmediðine karþý duyulan fantastik bir meraktan öteye gitmeyen bir duyguyu aþk sanmak insana büyük acýlar çektirmez. Yaný bu duygularýnýn zararý yok. Karpuzu görünce, yahut kesince, yahut tadýnca; kabak, çekirdekli, ekþi olduðunu anlarsýn. O zaman çöpe atman, çekirdeðini ayýklaman yahut tükürmen yeterlidir.
--Yani ne bunu aþk sanýp içinde ulaþýlmaz mecralara koy; ne de seni acýtacaðýný sanýp korkularýnýn esiri ol. Olayý suyun akýþýna býrak. Hele biraz bekle, çok istiyorsan ölçüler içerisinde tanýþ; ONDAN SONRA ancak aþký bulabilirsin. Yani ancak ve ancak onu gerçek hayatta büyük ölçüde tanýdýktan sonra bu duygunun aþka dönüþüp dönüþmeyeceðini anlayacaksýn. Ama daha görmediðin, yahut doðru dürüst tanýmadýðýn birine aþýk olduðunu sanýp, geleceðini 2. plana atma.

Saygýlar.
Gönderen: 09.06.2005 - 19:48
Bu Mesaji Bildir   Yukari
Gast Müsafir(!)  
RE: !
Misafir
Alıntı
Orijinali fosaloglu
Bu konuya mesaj atan herkes gibi bende yazmamakta direndim ama olmadý kahkaha Bende kafileye katýlýp kendime yetmeyen aklýmla baþkalarýna akýl vereyim.

Koyuna bekçilik edenin aklý yoktur ki akýl versin, onunkisi içgüdü. ha bir de DÝÞGÜCÜ.
Gönderen: 09.06.2005 - 19:57
Bu Mesaji Bildir   Yukari
18 Mesaj -
Allah sizlerden razi olsun..
ben galiba anladim konuyu...OZur dilerim...Ben sadece fikirlerinizi sormak istedim zaten ben annelik duygusunu tatmadanda konusamam..Cok dogru......Hata yapmissimdir belkide....
Cennet annenin ayagi altindadir...
Dogru cok dogru...Annelerin hakki odenmez...
Hakkinizi helal edin....
Sizleri uzdugum olmustur...
Cok ozur dilerim ....
Gönderen: 09.06.2005 - 20:11
18 Mesaj -
Fosaloglu kardes sende galiba benim yazdigimi tam okumamissin veya ben yanlis yazdim...

Nasipse diyorum kimse ayiramaz...Eger allah takdir etmisse nasip ederse evlenmeyi kimse ayiramaz...Anlatabildimmi?

Ama artik ne diyim....
ozur dilerim...

Ben artik susarim..dilim konusmaz...
Gozlerim konusuyordur ellerim konusuyordur Kalbim konusuyordur ben susmayi tercih ediyorum.bundan boyle...
herkezin ayri ayri cesit cesit fikri var..Benim acizane fikirimde gorusumde o idi..Ama galiba yanlis yapmissim...
Hakkinizi helal edin....
Gönderen: 09.06.2005 - 20:17
gurbetgulu su an offline gurbetgulu  
37 Mesaj -
bende kendimi zor tutdum ama ginede yazacamsevinçli
ya birsey diyecegim zaten o kizin yada erkekigin internette konusmasi yanlis hem ne biliyo onunla ayni yasta oldugunu bilemezki belki kiz yada erkek onu kandiriyor nerden bilecek ki. hem eger o kizin internette konusmazi yanlis tanimadigi kisiyle niye konusuyoda asik oluyo hem niye evlenecek ki. hem cokkkkkkkkkkkkk yanlis

ALLAH´a emanet olun
Gönderen: 09.06.2005 - 20:28
Bu Mesaji Bildir   gurbetgulu üyenin diger mesajlarini ara gurbetgulu üyenin Profiline bak gurbetgulu üyeye özel mesaj gönder gurbetgulu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
18 Mesaj -
`Hata yapmissim dedigim galiba bu konuyu buraya eklemekle hata yapmissim...
yinede rabbim sizlerden razi olsun sizlerde iyi niyetli insanlarsiniz insallah ..
Sizde bir musluman kardesinin kotulugunu istemezsiniz...
Niyetim kalpleri kirmak degildi..Allaha sukur sevgisiz bi ortamdada yasamiyorum annemi ve babami cok seviyorum o yuzdende onlara anlatma hissi duiydumya zaten..Deyse bosverir giderdim allah allah annemden babamdan banane sanki der cikar giderdim..Inanin eger secme sansim olsaydida annem ve babamdan baska bir insanin babam ve annem olmasini istemezdim..Onlar fedakar insanlar...Bize katlanan yurek var onlarda...
Onlari coook seviyorum....

ama nasip yaa benim susmam gerekiyor bundan boyle...
Insanin en buyuk dostu zorluklardir cunku onlar insani guclendirir...

Selametle kaliniz.....
Gönderen: 09.06.2005 - 20:30
fosaloglu su an offline fosaloglu  
2683 Mesaj -
Hata yapmissim dedigim galiba bu konuyu buraya eklemekle hata yapmissim...
yinede rabbim sizlerden razi olsun sizlerde iyi niyetli insanlarsiniz insallah ..
Sizde bir musluman kardesinin kotulugunu istemezsiniz...

Kardeþim zaten bizim tepkimiz senin üzülmemen için. Ama bilmeyerek kýrmýþsak seni gerçekten özür dilerim ben kendi adýma. O saf kalbinle tertemiz bir aþký yaþýyorsun bence. Aþýk olmana diyeceðim yoktur. Bu aþk Rahmani aþka dizgin deðil körük oluyorsa ne güzel.

Kendi adýma konuþmam gerekirse; senin yaþadýðýn, hissettiðin aþka bir sözüm yok. Olamazda... Benim tepkim evliliðin senin gözündeki basitliði. Caným kardeþim; her aþýk olduðunla evlenemezsin.Aþk ve evlilik o kadar uzak ki birbirinden...

selametle...
Gönderen: 09.06.2005 - 20:37
Bu Mesaji Bildir   fosaloglu üyenin diger mesajlarini ara fosaloglu üyenin Profiline bak fosaloglu üyeye özel mesaj gönder fosaloglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
RE: !
7 Mesaj
Alıntı
Orijinali fosaloglu
- Hemen hemen herkes; internetin yalanlar,dolanlar üzerine kurulu olduðunu ve ordaki insanlarýn güvensiz olduklarýný söylemiþ... Sende internetin bir parçasýsýn! Sende internete giriyorsun herkes gibi. O halde sende güvensiz ve iki yüzlüsün? Her insan karþýsýndakini de kendi gibi düþünür. Eðer sen kaypaklýk yapýyorsan karþýndaki insanýn kaypak olduðunu düþünmen doðal.

SelamunAleyküm Kardeslerim,
Fosaloglu Abi dogru söyledi, katiliyorum tüm söylediklerine.. Ama digerlerinde yazdiklari cok iyi düsünceli..

Ben Net-Aski yasamadim ve Net-Aski yasayanlar tanimadim, ama inaniyorum Net-Askina. Ben aradigimi kendi kapim önümde buldum göz kırpma, ALLAHa sükürler olsun..
Bence mesela simdi ayni köyden bazi insanlari iyi bilmedigin souk gördügün yani hosuna gitmeyen birini, belki onlarla nette tanisirsin, ve böylece hic sevmeyi düsünemedigin birini seversin.. Yani bence Nette insan duygularini daha iyi anlatabilir, cekinmeden anlatir.. VE karakterini da anlatabilir bence.. Ama tanismak istedigin bir insanin karsisina cikipta, merhaba ben böyleyim falan olmuyor ya, ama belki ayni insanla nette konussan daha iyi oluyor, birbirlerini daha iyi tanirlar.. Neyse belki pek iyi anlatamadim ama demek isterim ki Nette daha serbest oluyor insan ve tüm duygularini daha iyi anlatir, düsüncelerini ve herseyi..

(Bide tabiki nette insanlara oynamak icin girenlerde var, herkeze seni seviyorum diyenlerde var, ama onlarin öyle oldugu hemen belli oluyor, cünkü ciddi insanlar kendilerinden cok bahsederler falan.. Karsindakini hakkinda herseyi bilmek isterler.. )

Selam ve Dua ile..
Gönderen: 10.06.2005 - 11:18
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
7 Mesaj
Alıntı
Orijinali Kanatsiz Melegin
Allahtan baska kimse ayiramaz....Insallah ..Cunku rabbime guvniyorum inaniyorum.....

CAnim Kardesim tabiki ALLAHtan baska kimse sizi ayiramas, güzel Kardesim..
Canim ALLAH yardim etsin..
Ama unutmaki nette kötü oyunlar oynayanlarda var, bazilar yanlis resim yolluyorlar, inanman icin kamerada görmek istersin, belki ordada baska birini koyarlar.. bunlar nette en büyük kötülüktür..
Güvenmek lazim, bilmiyorum, ama o karsindaki cocuk kimin cocugu, Annesi kim Babasi kim ögrenmeden onunla evlenmemeli..
Hm.. Yada Sen ailenle ve O Ailesiyle beraber bulussanis, ôndan sonra tüm yüreginle sev, ama simdi biras daha cekinmelisin.. Cünkü hala tanimadigin biridir aslinda..

neyse bende karistirmaya basladim, artik yazmam bu konuda..

ALLAH herkeze yardim etsin..
Selam ve Dua ile..
(Ama cok insanlar varki nette askini bulmuslar, ALLAH herseyi bilir, ALLAH sabredenlerle beraberdir, kac yasinda olursan ol, ALLAH bilir kismetini, ALLAH bilir, o yüzden Sadece DUA etmek lazim, ALLAHtan herseyin hayirlisini aramak lazim..) ALLAH bizleri yanlislardan korusun, ve tüm yaptiklarimizin hayirli olmasini nasib etsin..
Dua ile..
Gönderen: 10.06.2005 - 11:37
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
BeyazLale su an offline BeyazLale  
RE: RE: !
63 Mesaj -
Alıntı
Orijinali ALLAHA kavusmak

Alıntı
Orijinali fosaloglu
- Hemen hemen herkes; internetin yalanlar,dolanlar üzerine kurulu olduðunu ve ordaki insanlarýn güvensiz olduklarýný söylemiþ... Sende internetin bir parçasýsýn! Sende internete giriyorsun herkes gibi. O halde sende güvensiz ve iki yüzlüsün? Her insan karþýsýndakini de kendi gibi düþünür. Eðer sen kaypaklýk yapýyorsan karþýndaki insanýn kaypak olduðunu düþünmen doðal.

SelamunAleyküm Kardeslerim,
Fosaloglu Abi dogru söyledi, katiliyorum tüm söylediklerine.. Ama digerlerinde yazdiklari cok iyi düsünceli..

Ben Net-Aski yasamadim ve Net-Aski yasayanlar tanimadim, ama inaniyorum Net-Askina. Ben aradigimi kendi kapim önümde buldum göz kırpma, ALLAHa sükürler olsun..
Bence mesela simdi ayni köyden bazi insanlari iyi bilmedigin souk gördügün yani hosuna gitmeyen birini, belki onlarla nette tanisirsin, ve böylece hic sevmeyi düsünemedigin birini seversin.. Yani bence Nette insan duygularini daha iyi anlatabilir, cekinmeden anlatir.. VE karakterini da anlatabilir bence.. Ama tanismak istedigin bir insanin karsisina cikipta, merhaba ben böyleyim falan olmuyor ya, ama belki ayni insanla nette konussan daha iyi oluyor, birbirlerini daha iyi tanirlar.. Neyse belki pek iyi anlatamadim ama demek isterim ki Nette daha serbest oluyor insan ve tüm duygularini daha iyi anlatir, düsüncelerini ve herseyi..

(Bide tabiki nette insanlara oynamak icin girenlerde var, herkeze seni seviyorum diyenlerde var, ama onlarin öyle oldugu hemen belli oluyor, cünkü ciddi insanlar kendilerinden cok bahsederler falan.. Karsindakini hakkinda herseyi bilmek isterler.. )

Selam ve Dua ile..

Bu konuda bende size katiliyorum..Nette elbette daha ii taniyabliyorsun birbirini...(Istisnalar kaaideyi bozar)...
Kanatsiz_melegin bide suan 15 yasindasin kardesim...oo 20 yasina geldigin zaman bu haline guleceksin inan bana..nasil sevmisim diyeceksin..sukredeceksin belkide...Insanin dusunce tarzi 20 sinden sonra cok degisiyor...Simdi 15 yasindaki sadece duygularla hareket eder...ama 20 yasindaki mantigini kullanir ve daha secici olur...Ondan daha onune niceleri cikacak..Birbirinden yakisikli ..iman dolu, sevgi dolu, sorumluluk sahibi...Ilerde sen istemedigin an pats diye aniden karsina cikar guzel bir kismet ..Sen bile sasirirsin bu guzel insan nerden buldu beni diye...Sen simdi yoluna bak..okumana bak ..kendi ayaginin uzerinde durmaya calis..
O kisiyi unutmak zor olacak elbette...ama kendine sart kosman lazim..cok zor inaniyorum buna..ama inan insan isterse unutur...gorusmeyi kes onunlan..msninde varsa sil listeden..bir veda maili yaz kaybol ortaliktan...kendini baska seylere ver onu dusunmemek icin..misal bu siteye bol bol takilsevinçli))..degisiklik olur...bol bol guzel islami kitaplar oku..islami romanlari ozellikle tavsiye ederim...Okulunda basarili olmaya calis..Anneni babani uzmeyecegini artik kendine sart kos..Kisacasi kendin icin kurallar yap...tabi bu yasadiklarin kalbinde kalacak..ama hersey zamaninda olur..evlilikte..
Ve evlendikten sonra duygular degil MANTIK konusur...sonradan sakin pisman olmayasin..bosver sen yoluan o yoluna...davul bile dengi denginedir

Kendine cook ii bak..Allaha emanetsin...Allahim yardimcin olsun...Cok dua et Allaha ..yardim eder sana ..sana kolayligini verir

SelametleGüle Güle

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Gulumse61 tarafından, 10.06.2005 - 13:04 tarihinde.
Gönderen: 10.06.2005 - 12:55
Bu Mesaji Bildir   BeyazLale üyenin diger mesajlarini ara BeyazLale üyenin Profiline bak BeyazLale üyeye özel mesaj gönder BeyazLale üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
_Resul_ su an offline _Resul_  
627 Mesaj -
Aradýðýný kendi kapýsýnýn eþiðinde bulan da mý varmýþ? Haydaaa... Ahir zamandayýz...kahkaha Güle Güle
Gönderen: 10.06.2005 - 13:33
Bu Mesaji Bildir   _Resul_ üyenin diger mesajlarini ara _Resul_ üyenin Profiline bak _Resul_ üyeye özel mesaj gönder _Resul_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
7 Mesaj
Alıntı
Orijinali _Resul_

Aradýðýný kendi kapýsýnýn eþiðinde bulan da mý varmýþ? Haydaaa... Ahir zamandayýz...kahkaha Güle Güle

göz kırpma göz kırpma Var iste.. Uzakta arirken, yakinda buldum.. Dua ile..göz kırpma göz kırpma

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son ALLAHA kavusmak tarafından, 13.06.2005 - 10:25 tarihinde.
Gönderen: 10.06.2005 - 16:37
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (3): < zurück 1 (2) 3 weiter >
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 579 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Muhtazaf (66), güllük (49), Tarik1001Ziyad (42), seraga (54), HÜSEYiN KARA (64), karaelmas38 (50), cemal57 (60), M.fansa (56), TATLIBELA (46), bbs (44), sedatf (49), uslu (48), ..ERDAL.. (42), metpay (54), derya_611 (49), aleyna nur (45), dilara0038 (58), aydin2004 (64), GülMuhammed (40), nurhalil (58), mustafa1 (55), kociste (69), osmanca (55), emin cinar (71), gulyuzlu (41), muhammedsafi (60), 0beyhan (54), alemihuccet (46), ahmet_37 (60), koreli09 (50), semsihamdi (61), dstar34 (48), seferya&thorn;a.. (67), istanbulluzeki (58), atalayx (52), muhammet karagö.. (45), Rana-iyl (54), memo-nrw (50), yagmurum (51), sefadostu (50), abdulkadirorçan (39), sertan birol (44), bey57 (57), minikserce76 (50), orkan (47), fatma aktan (51), daliyavuz (53), Suffii (46), capanoglu66 (46), Ferhat37 (44), cansever80 (43), tete (46), telli (52), adidas_021 (26), mtura01 (49), Erdogandk (44), Otoriter (53), hmei? (52), furkan_guven (47), hasankaya01 (44), scorpion (41), talha57 (54), ali kaman (55), yueksel77 (47), wellness (54), Eness (60), nihanhane (41), ceek13 (44), samsat (40), ahmet-33 (50), temeksiz (60), SAVA&THORN; (49), isyan (38), nacikilci (54), Financial1982 (44), Simsek1974 (50), nurdansaka (44), BEKIR KOCA (43), haydaruzun (47), kadr (67), TONYUKUK (54), adim55 (45), AyMelek (52), melih_6 (50), Izzet Demirhan (65), mirkli (52), keser29 (52), muhsincan (48), 55hilal (65), ResoAga (53), 56emrullah (38), TAMER&CAMDERELi (49), birkulun (40), armagan63 (48), zekeriya- (55), acizane_23 (39), alibis (50), ilhan7979 (53), makedon (61), atikus (53), bay z021 (41), ruveyda_1983 (41), baranagri (54), Sessizlik_50 (35), SANLI (46), mrgol (72), mkaplan (43), arap (36), mna_metu (37), meloman (51), N&aelig;Tiv&#83.. (37), Hazanyeli (47), gonul-_-dostum (44), ussaki (55), gencosman64 (60), M_K_S_37 (54), osmandenizci (60), DEL&Yacute;BA&T.. (52), ak&yacute;nc&ya.. (48), raif1971 (53), eren06 (59), vuslat_65 (39), mustafawarburg (53), mavi_ (41), afacan (55), Protoss (53), hayrettin23 (62), Hamdi (57), mustafaarda (56), hasta_genc23 (39), Usta74 (50), gulaislame (44), gulum_sevgi (60), emin2535 (55), fizme (55), santana (38), ahmet33 (41), serco (48), s.durdu (49), sulo (), tGb (38), zorbey66 (50), nurayse (50), raptor26 (46), orhan-velioglu (47), gülyunah (56), cendel (44), el bilo (49), PeYGaMBeR_GüLLe.. (35)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59956 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.