colchicine chloroquine stromectol stromectol ivermectin seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » UYARILAR - DUYURULAR - YENİLİKLER » insan cigligina benziyor... Mutlaka Dinleyin

önceki konu   diğer konu
117 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (2): < zurück 1 (2)
Gönderen
tarıkyılmaz72 su an offline tarıkyılmaz72  
..
163 Mesaj -
ARKADAÞ KIZ OLAYINA BÝRÞEY DEDÝÐÝM YOK SEN ÝÞÝ ABARTTIN MUMYAYIDA YECÜC MECÜC SESLERÝNÝDE YALAN DEDÝN NERDEN BÝLÝYORSUN BU KADAR EMÝN KONUÞUYORSUN ALLAH MUCÝZELERÝ YOKTUR DEMEYE MÝ GETÝRÝYORSUN MUMYA MUCÝZEDÝR DÝYEN ÝLÝM ADAMLARI YALANMI SÖYLÜYOR
Gönderen: 20.12.2005 - 00:13
Bu Mesaji Bildir   tarıkyılmaz72 üyenin diger mesajlarini ara tarıkyılmaz72 üyenin Profiline bak tarıkyılmaz72 üyeye özel mesaj gönder tarıkyılmaz72 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
erdemak su an offline erdemak  
19 Mesaj -
tarik ben Allah celle celalihun mucizeleri yok demiyorum.Lütfen demediðim birþeyi demiþ gibi gösterip yanýlþ varsayýmlarla beni yargýlama...
Ben sadece bu konularda duygusal davranmýyorum.Çünkü müslümanlarý alaya almak için öyle oyunlar tezgahlanýyor ki..
Bu ses olayýna inanmak veya inanmamak iman meselesi haline getiriliyor..Ne kadar yanlýþ..
Bunu sorgulamak en doðal hakkým..Bu ses Rusya'da kaydedilmiþ deniyor..Kim kaydetmiþ..Hangi bilim adamlarý ne amaçla böyle bir çalýþma yapýlmýþ..Hangi tarihte olmuþ bu olayýn þahitleri kimlermiþ...
Zaten müslüman ahirete iman eder.Ahirete iman için mucizelere ihtiyacýmýz var mýdýr?
Zaten gören göze HER ÞEY ONU ANLATIYOR...
Gönderen: 21.12.2005 - 22:43
Bu Mesaji Bildir   erdemak üyenin diger mesajlarini ara erdemak üyenin Profiline bak erdemak üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
tarıkyılmaz72 su an offline tarıkyılmaz72  
Konu icon    AMENNA
163 Mesaj -
AMENNA KURAN BAÞLI BAÞINA MUCÝZE VE BÜTÜN ÝLÝMLERÝ KAPSAR ALLAH ÝSTEDÝÐÝ ZAMAN TECELLÝSÝNÝ GÖSTERÝR O HERÞEYE KAADÝRDÝR

KUR'ÂN BÜTÜN ÝLÝMLER KAPSAR
Allahû Teâlâ Hz. Nahl Sûresi 89. âyet-i kerîmesinde Kur'ân-ý Kerim'in herþeyi açýkladýðýný ifade buyurmuþtur.

16/ NAHL-89: Ve yevme neb'asü fiy külli ümmetin þehiyden aleyhim min enfüsihim ve ci'nâ bike þehiyden alâ hâülâ' , ve nezzelnâ aleykelkitâbe tibyânen likülli þey'in ve hüden ve rahmeten ve büþrâ lilmüslimiyn.
Ve o gün bütün ümmetlerde içlerinden birini onlarýn üzerlerine þahit beas ederiz. Seni de kendi ümmetine þahit tutacaðýz. Sana bu kitabý herþeyi açýklayýp anlatan, doðru yolu gösteren rehber, rahmet ve müjde olarak indirdik.
6/ EN'AM-38: Mâ ferratnâ fiylkitâbi min þey'in .
Biz bu kitapta hiçbirþeyi eksik býrakmadýk.

Allah'ýn yarattýðý herþey Kur'ân-ý Kerim'de ifadesini asýl olarak bulmuþtur. Fakat Kur'ân'da bir netice olarak mevcut olup, detaylarýnýn mutlaka idrak eden kiþiler tarafýndan açýklanmasý lazýmdýr.

30/ RUM-58: Ve lekad darebnâ linnâsi fiy hâzelkur'âni min külli mesel, ve lein ci'tehüm biâyetin leyekuûlennelleziyne keferû in entüm illâ mübtýlûn.
Andolsun ki, biz Kur'ân'da insanlar için her çeþit misalden açýkladýk. Ve eðer sen onlara bir âyet getirsen, derler ki o kâfirler, "Sen ancak batýlý söyleyensin."
25/ FURKAN- 33: Velâ ye'tûneke bimeselin illâ ci'nâke bilhakký ve ahsene tefsiyrâ.
Sana getirdikleri hiçbir mesele yoktur ki, Biz onun cevabýný Hak ile ve en güzel (ahsen) tefsir ile getirmiþ olmayalým.
6/ EN'AM- 67: Likülli nebe' in müstekarrün ve sevfe ta'lemûn.
Kur'ân'da her haber takarrür etmiþtir (haberin gerçekleþeceði belirli bir vakit kararlaþtýrýlmýþtýr). Siz de bileceksiniz.

O halde bu Kur'ân her zaman ve her mekânda yaþanan Allah'ýn ilmi kelâmýdýr.
Gönderen: 23.12.2005 - 23:49
Bu Mesaji Bildir   tarıkyılmaz72 üyenin diger mesajlarini ara tarıkyılmaz72 üyenin Profiline bak tarıkyılmaz72 üyeye özel mesaj gönder tarıkyılmaz72 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
melih58 su an offline melih58  
anlayamadigim
176 Mesaj -
selamün aleyküm arkadaslar,benim anlayamadigim ölenninruhu öbür aleme gitmiyomu,bu dünyada isleri kalmiyo biliyorum ben,tabiki rabbim iyisini bilirde,cünki böylesi sesler duyulacak olsa insanlar yandaki mezara yatar ordan dinler,benim pek mantigim almadi dogrusu,kiyamete yakin insanlarda fitne cikacak o öylediyo bu böylediyo diye kitaplarda yaziyo bu da öylesi bisey mi acaba.Ben almanyadan yaziyorum burda buna benzer bi olay oldu size anlatayim ondan sonra böyle neden düsündügümü anlarsiniz.Buralarda bi söylenti cikti hastanede bi kadin yatiyomus öldü diye gömmüsler meger ölmemis birileri mezarlikta sesmi duymus ne cikarmislar,neyse kadinin ellerinde bacaklarinda ve bazi yerlerinde yaniklar varmis kadin acikmis yani tesettürlü deyilmis onun icin acikkapatmasi gereken yerlerini actigi icin yanmis namazda kilmiyomus tabi ,kadin güya gönderilmis geri ibret olsun diye.Bu olaya herkes inandi sonra yalanladilar, onun icin benim pek güvenim kalmadi böylesi olalara yine dedigim gibi rabbim bilir ama fitnede olabilir.
Gönderen: 09.01.2006 - 01:44
Bu Mesaji Bildir   melih58 üyenin diger mesajlarini ara melih58 üyenin Profiline bak melih58 üyeye özel mesaj gönder melih58 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
imam_kettani su an offline imam_kettani  
MELİH KARDEŞ
191 Mesaj -
SEVGÝLÝ KARDEÞÝM DEÝKLERÝN DOÐRU YANLIZ ÞUNU ATLAMAYALIM BÜTÜN BU OLANLARI ALLAH cc YAPMAYA KADÝRDÝR O NA HÝÇ BÝR ÞEY ZOR DEÐÝL dolayýsý ile böyle þeyler gördüðün zaman olanlara aldýrma yanlýz duyduðun zaman bu ALLAH a zor deðilde insan larada en azýndan yalancý çýkmamýþ oluruz deðilmi
Gönderen: 09.01.2006 - 01:50
Bu Mesaji Bildir   imam_kettani üyenin diger mesajlarini ara imam_kettani üyenin Profiline bak imam_kettani üyeye özel mesaj gönder imam_kettani üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
melih58 su an offline melih58  
RE: FAY HATTINDAN GELEN SES YALANI
176 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Fatma23

FAY HATTINDAN GELEN SES YALANI

ARKADASLAR BÝR SÜRE ÖNCE SÝTEDE YAZILAN CEHENNEMDEN GELEN SESLER ADLI YAZININ ÝÇYÜZÜ:

DAHA ÖNCE ABD BAÞTA OLMAK ÜZERE BÝR ÇOK AVRUPA ÜLKESÝNDE HABER YAPMAK AMACIYLA ÇALKANTI VEREN BU HABERÝN ÝÇ YÜZÜ ORTAYA ÇIKTI. SESLERÝN CEHENNEMDEN DEÐÝL DE MONTAJ OLDUÐU ÝSPATLANDI.

HEM MANTIKLI DÜÞÜNÜRSEK ;

ÝTÝKADÝ, DÝNÝNÝ YAÞAYAN ÝNSAN BUNLARA NASIL OLURDA KANAR CEHENNEMDEN GELEN SESLER ÝNSANLARIN KAFASINI KARISTIRMAK YÖNLENDÝRMEK ÝÇÝN YAPILMIÞ DÜZENBAZ OYUN BUNLAR. NEDEN CENNETTEN GELEN SESLER ÇIKMADI. NEDEN CENNETEN BÝR GÖRÜNTÜ ALINAMADI, NEDEN CEHENNEMDEN BÝR ATEÞ ALINAMADI...

MÜMÝN BUNLARA ÝNANMAZ.
SELAMETLE

kardesimizin yazdigina bende katiliyorum gercek münin böyle söylentilere kanmamali diyorum vede günümüzün teknolojisinde böyle olaylari hazirlamak pekte zor degil diye düsünüyorum.tabiiki allah celle celalü en iyisini bilir vede herseye gücü yeter.

Gönderen: 09.01.2006 - 02:23
Bu Mesaji Bildir   melih58 üyenin diger mesajlarini ara melih58 üyenin Profiline bak melih58 üyeye özel mesaj gönder melih58 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mehlikardelen su an offline mehlikardelen  
Konu icon   
4 Mesaj
olmuyooo lütfen bende dinlemek istiyorum
biþiler yapýn acilen sayfa görüntülenemiyor diyor
Gönderen: 02.02.2006 - 17:58
Bu Mesaji Bildir   mehlikardelen üyenin diger mesajlarini ara mehlikardelen üyenin Profiline bak mehlikardelen üyeye özel mesaj gönder mehlikardelen üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
yanlızkartal su an offline yanlızkartal  
Konu icon    ALLAHUEKBER
1 Mesaj
ALLAHIM O NASIL SESLER ÖYLE SANKÝ CEHENNEMDEN AZAP ÇEKENLERÝN SESÝ SANKÝ HADÝSLERDE ANLATILDIÐI GÝBÝ RABBÝM CÜMLEMÝZÝ KORUSUN AMÝN!
Gönderen: 06.02.2006 - 01:38
Bu Mesaji Bildir   yanlızkartal üyenin diger mesajlarini ara yanlızkartal üyenin Profiline bak yanlızkartal üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Allahahamdolun su an offline Allahahamdolun  
Konu icon    yok bence...
6 Mesaj
Bazý kavimleri ALLAH (c.c) helak etmiþ.Bu sesler onlarýn sesi aynýsý bazi topluluklara olabilir., yakýn zamanda...

Allahým sen bizi muhafaza eyle Merhamet eyle Ümmeti MUHAMMED'i af eyle EL-AFÜ ALLAHIM
Gönderen: 08.02.2006 - 16:03
Bu Mesaji Bildir   Allahahamdolun üyenin diger mesajlarini ara Allahahamdolun üyenin Profiline bak Allahahamdolun üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
beyrut su an offline beyrut  
2 Mesaj
ar4kadaþlar ben sizlerle tanýþmak istiyorum bu internet olayýnda vasat bi adamým hsnmtn111@mynet.com adresim beni yönlendirin
Gönderen: 09.02.2006 - 05:35
Bu Mesaji Bildir   beyrut üyenin diger mesajlarini ara beyrut üyenin Profiline bak beyrut üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ebadem su an offline ebadem  
BU SESLERİ NERDEN DİNLEYEBİLİRİM
10 Mesaj -
BANA BU SESLERÝN WEB ADRESÝNÝ VEREBÝLÝRMÝSÝNÝZ...
Gönderen: 09.02.2006 - 09:45
Bu Mesaji Bildir   ebadem üyenin diger mesajlarini ara ebadem üyenin Profiline bak ebadem üyeye özel mesaj gönder ebadem üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
yusab su an offline yusab  
haber
12 Mesaj -
kardeþler a yazýyý okurken baþka bir yazýyla karþýlaþtým ve ve þok oldum. rabimin insanlar için gösterdiði bir mucizesini daha okumuþ oldum.
konu þu.

KAPTAN COSTEAU ÝDDÝASI
Dr.Azzacov, benzer bir olayý yýllar önce ünlü denizbilimci Jacques Costeau`nun yaþadýðýný belirtiyor:
``Sizce ünlü sualtý kaþifi Jacques Costeau, ölümünden önce dalýþlarý neden býraktý? Çünkü, incelediði sualtý maðaralarýnýn birinde çýðlýk atan insanlarýn sesini duyduðu söyleniyor. Ayrýca Bermuda Üçgeni`nde yaptýklarý araþtýrmalarda ekibindeki dalgýçlardan biri de çýðlýk duyduðunu söylemiþti.``

haberin tamamý için linki týklaya bilirsiniz?.

http://www.haberx.com/n/133596/haberxde-yayinlanan-ve-ruslarin-kaydettigi.htm şaşkın şaşkın şaşkın

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son yusab tarafından, 09.02.2006 - 10:43 tarihinde.
Gönderen: 09.02.2006 - 10:40
Bu Mesaji Bildir   yusab üyenin diger mesajlarini ara yusab üyenin Profiline bak yusab üyeye özel mesaj gönder yusab üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
namel su an offline namel  
çok önemli
50 Mesaj -
bu sesler uydurma olduðu açýklandý.bir grup bunu þaka! olsun diye yapmýþ.böyle þeylere ilk önce inandýrýp sonra yalanlayarak insanlarýn imamlarýný sarsýyolar
Gönderen: 12.02.2006 - 14:11
Bu Mesaji Bildir   namel üyenin diger mesajlarini ara namel üyenin Profiline bak namel üyeye özel mesaj gönder namel üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
VuSlaT_ZaMbaK su an offline VuSlaT_ZaMbaK  
sesler??????
455 Mesaj -
arkadaþlar bu haber geçen sene ortaya atýlmýþtý,hatta bu sesleri duyan araþtýrmacýlardan iþlerini býrakanlar bile olmuþ demiþlerdi!hatta bi arada bu seslerin kabir azabý çekenlerinin sesleri demiþlerdi!eðer kabir azabýndan gelen seslerse bunu duyanlarý hakikatende merak ettim þimdi.

çünkü peygamber efendimizin zamanýnda,birgün efendimizi bir kabrin önünde görmüþler,merak edip sormuþlar;ne yapýyrsnz burada efendim,demiþler.NEBÝ de;buradan geçerken azab sesleri duydum,azabý dinsin diyede baþýna hurma
dalýný diktim,demiþ...
böyle sesleri duymak herkesin harcý deðil..

bende þunu soruyorum;cennet-cehennem tabikide var ama þuan cehennemde kimse varmý ki?bu sesler gelsin????

RABBÝM tüm ümmedi MUHAMMEDE azap çektirmesin,mekanlarýnýda cennet eylesin inþ.....
Gönderen: 12.02.2006 - 15:09
Bu Mesaji Bildir   VuSlaT_ZaMbaK üyenin diger mesajlarini ara VuSlaT_ZaMbaK üyenin Profiline bak VuSlaT_ZaMbaK üyeye özel mesaj gönder VuSlaT_ZaMbaK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
namel su an offline namel  
cehennemde azap başlamadı
50 Mesaj -
arkadaþým ewet daha cehenemde azp baþlamdý.kýyametten sonra günarkarlar cehennemle sewapkarlar cennetle karþýlýk görcek.ama dedðim gibi bu sesler uydurma.lütfen bunlara inanmayýn.
Gönderen: 12.02.2006 - 15:33
Bu Mesaji Bildir   namel üyenin diger mesajlarini ara namel üyenin Profiline bak namel üyeye özel mesaj gönder namel üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
VuSlaT_ZaMbaK su an offline VuSlaT_ZaMbaK  
455 Mesaj -
tabikide cehennem þuan boþ,sadece kabir hayatý var ama cehennem misali ama cennet misali...o kadar çok üzülüyorum ki,hemen herþeye inanýp kapýlýyoruz,inanmasakta aklýmýzý karýþtýrýyor.acaba imanýmýz çok mu zayýf..o zaman MESÝH geldiðinde ne olacak?þuan önüne gelen ben mesihim diyor..evet ahir zaman.....RABBÝM bizleri MESÝHÝN ordusundan eylesin inþ. iman ve itikadýmýzý kuvvetlendirsin inþ...bizleri nefsimizin eline býrakmasýn!!!!

AMÝN....
Gönderen: 12.02.2006 - 15:44
Bu Mesaji Bildir   VuSlaT_ZaMbaK üyenin diger mesajlarini ara VuSlaT_ZaMbaK üyenin Profiline bak VuSlaT_ZaMbaK üyeye özel mesaj gönder VuSlaT_ZaMbaK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sahin.hakyolcusu su an offline sahin.hakyolcusu  
51 Mesaj -
Selamaleykum,
Link çalýþmýyor, düzeltirseniz sevinirim...
Gönderen: 12.02.2006 - 20:36
Bu Mesaji Bildir   sahin.hakyolcusu üyenin diger mesajlarini ara sahin.hakyolcusu üyenin Profiline bak sahin.hakyolcusu üyeye özel mesaj gönder sahin.hakyolcusu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (2): < zurück 1 (2)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 873 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ilkser (43), gorkem yildiz (37), akky (39), HAKAN KÜCÜK (51), feride orhan (56), ME10 (47), MDMETIN (39), deniz-19 (37), avni kamzeli (43), asteroit (49), erdem (), Webcam_M (54), sel14tr (44), icalim (53), ilyas.fr (46), maneviyat (46), &Yacute;.TEKGÜL (55), vgozukara (42), EMRULLAH (39), artvinli (59), emineyzc (48), looder (56), Cheetah (34), Keje (43), sahmeran28 (50), meto54 (63), selmani fahrisi (40), alonewolf (47), ibocan2 (42), chocuq87_54 (37), KaRaGoZLuM (41)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.63479 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.