hydroxychloroquine generique plaquenil lopinavir ritonavir lopinavir ritonavir lopinavir ritonavir naprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » Vatan Hasreti Ceken Gurbetciler Buyrun Soz Sizde...

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 19 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Vatan Hasreti Ceken Gurbetciler Buyrun Soz Sizde...

714 Mesaj -

En Son On: 29.07.2011 - 14:43
Cinsiyeti: Bayan 
Selamun Aleykum arkadaslar.Bu konuyu acmamin sebebi benim gibi vatan hasreti ceken kardeslerimle dertlesmek cekilen SIKINTILARI ve sikayetleri paylasmak ve duygularimizi dile getirmektir.Yurt disinda olmayan vataninda yasayan kardeslerimizinde gozuyle gurbetcileri nasil gorduklerini ve onlar hakkindaki yorumlarini dinlemek isterim.Cunku ben Turkiyede vatanimda yasarken daha farkli bakardim gurbet olayina ama simdi buraya geldikten sonra daha farkli oldu dusuncelerim cunku bende artik gurbetciyim.Ve simdi burdaki insanlarin durumunu daha iyi anliyorum.Herkes yazdiktan sonra bende en son olarak duygularimi ve 1 bucuk yilda kazanmis oldugum tecrubeleri anlatacagim.Haydi buyrun kardeslerim gurbetlik ceken vatan hasretiyle yanan ve iki ulke arasinda kalan ve gurbetciler hakkinda yorum yapmak isteyen tum kardeslerimizi buraya bekliyorum.Buyrun kursu sizde dokun icinizi...

Bu mesaj 1 kez ve en son Nur_BEYZA tarafından 17.05.2007 - 18:55 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 17.05.2007 - 18:54
Bu mesajı bildir   Nur_Beyza üyenin diğer mesajları Nur_Beyza`in Profili Nur_Beyza Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Cihan-63 su an offline Cihan-63  
GURBET OLUMDEN BIR PARCA GIBI.

582 Mesaj -

En Son On: 13.01.2011 - 16:59
Cinsiyeti: Erkek 
NUR-BEYZA KARDES SEN HENUZ BIRBUCUK YILDIR GURBETTESIN BEN 11 YILDIR GURBETTEYIM. ARTI ASIL GURBETCI BENIM. SIZ UC SAATE MEMLEKETE UCABILIRSINIZ, BIZ ISE 20 SAAT SADECE UCAKLA YOLCULUK YAPIYORUZ. BIRDE AKTARMALARDA BEKLEMESINI EKLERSEK 30-35 SAATI GECIYOR. NEYSE KONUMUZ BU DEGIL.

GURBET HER YONUYLE HASRET VE OZLEM YERIDIR. BUTUN YAKINLARIN YANINDA OLSA BILE MEMELEKET HASRETI HEPSINE YETIYOR ZATEN. HELE BIRDE YAKINLARIN DA YANINDA YOKSA ISTE GURBET TAM BIR CILE VE HUZUN YERI GIBI OLUYOR.

BIR KERE BURDA INSANLAR ASIRI DEGISMIS DURUMDA. MUSLUMAN OLANLARIN BUYUK BIR BOLUMU DINI KENDI YASANTILARINA UYDURMUS VE DUNYAYA ASIRI BIR SEKILDE BAGLANMISLAR. GUVEN DENEN BIR OLAY KALMAMIS NERDEYSE. PARA HASTALIGI INSANLARI SARHOS ETMIS. HELE BIRDE RIYAKARLIK BASINI ALMIS GIDIYOR. AILE DENEN MUKADDESSIYAT NERDEYSE BITMIS DURUMDA. MANEVIYATSIZ BIR DUNYA ADETA. EZAN SESINDEN MAHRUM BIR DUNYA BURASI. ALLAH'IN LUTFETTIGI BU KADAR NIMETE RAGMEN SUKRETMEYI UNUTMUS BIR MUSLUMAN TOPLULUGU VAR BURDA. BIRCOK YANLISI NORMAL GORMEYE BASLAMISLAR. BUNLARIN ICINDE GUVENILECEK VE AILE DOSTLUGU KURULACAK PEK KIMSE BULUNAMIYOR. BUNLAR, BULUNDUGUM SEHIRDE, OLAN MUSLUMAN TOPLUMUNUN DURUMLARI.
BIRDE BURANIN YERLI HALKI VAR TABI BIZ BU YERLI HALK ICINDE NE DERECE GUVENDEYIZ ODA BELIRSIZ. DUNYANIN NERESINDE OLURSA OLSUN MUSLUMAN BIR TOPLULUK YADA BIR KAC KISI BUNLARA (YANI HRISTIYANLARA) KARSI BIR OLAY YAPSA CARSIDA ORTULULERE BUYUK BIR KIN VE NEFRETLE BAKARLAR.ORTULU BACILARIMIZ RAHAT EDEMEZ. MANEVIYAT DERSEN HIC YOK. KULTUR DERSEN HAYVANI BIR KULTURLERI VAR (CALIS, YE, IC, EGLEN VE UYU). HAVANLARDA OLAN HUYLAR TAMAMEN BUNLARDA MEVCUT. BU MANEVIYATSIZ ORTAM BIZE CIDDEN COK ZOR GELIYOR.

SIMDILIK BU KADAR. INSANLA DAHA SONRA BU KONUYLA ILGILI YAZILARIM OLACAK.

NOT: YARAMI DESTINIZ NUR BEYAZ KARDES. HASRETLIK COK ZOR. HER IZINE GIDISIM BAYRAM GIBI, DONUSUM ISE HAPISE GDER GIBI OLUYOR.

SAYGILAR. INSALLAH BIZ BURDA DINE BAGLI KALDIGIMIZ MUDDETCE HUZURUMUZU DAIMA KORURUZ. BIZE ALLAH YETER. VESSELAM.
Ekleme Tarihi: 17.05.2007 - 19:25
Bu mesajı bildir   Cihan-63 üyenin diğer mesajları Cihan-63`in Profili Cihan-63 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Nur_Beyza su an offline Nur_Beyza  
RE: GURBET OLUMDEN BIR PARCA GIBI.

714 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı Cihan-63

NUR-BEYZA KARDES SEN HENUZ BIRBUCUK YILDIR GURBETTESIN BEN 11 YILDIR GURBETTEYIM. ARTI ASIL GURBETCI BENIM. SIZ UC SAATE MEMLEKETE UCABILIRSINIZ, BIZ ISE 20 SAAT SADECE UCAKLA YOLCULUK YAPIYORUZ. BIRDE AKTARMALARDA BEKLEMESINI EKLERSEK 30-35 SAATI GECIYOR. NEYSE KONUMUZ BU DEGIL.

GURBET HER YONUYLE HASRET VE OZLEM YERIDIR. BUTUN YAKINLARIN YANINDA OLSA BILE MEMELEKET HASRETI HEPSINE YETIYOR ZATEN. HELE BIRDE YAKINLARIN DA YANINDA YOKSA ISTE GURBET TAM BIR CILE VE HUZUN YERI GIBI OLUYOR.

BIR KERE BURDA INSANLAR ASIRI DEGISMIS DURUMDA. MUSLUMAN OLANLARIN BUYUK BIR BOLUMU DINI KENDI YASANTILARINA UYDURMUS VE DUNYAYA ASIRI BIR SEKILDE BAGLANMISLAR. GUVEN DENEN BIR OLAY KALMAMIS NERDEYSE. PARA HASTALIGI INSANLARI SARHOS ETMIS. HELE BIRDE RIYAKARLIK BASINI ALMIS GIDIYOR. AILE DENEN MUKADDESSIYAT NERDEYSE BITMIS DURUMDA. MANEVIYATSIZ BIR DUNYA ADETA. EZAN SESINDEN MAHRUM BIR DUNYA BURASI. ALLAH'IN LUTFETTIGI BU KADAR NIMETE RAGMEN SUKRETMEYI UNUTMUS BIR MUSLUMAN TOPLULUGU VAR BURDA. BIRCOK YANLISI NORMAL GORMEYE BASLAMISLAR. BUNLARIN ICINDE GUVENILECEK VE AILE DOSTLUGU KURULACAK PEK KIMSE BULUNAMIYOR. BUNLAR, BULUNDUGUM SEHIRDE, OLAN MUSLUMAN TOPLUMUNUN DURUMLARI.
BIRDE BURANIN YERLI HALKI VAR TABI BIZ BU YERLI HALK ICINDE NE DERECE GUVENDEYIZ ODA BELIRSIZ. DUNYANIN NERESINDE OLURSA OLSUN MUSLUMAN BIR TOPLULUK YADA BIR KAC KISI BUNLARA (YANI HRISTIYANLARA) KARSI BIR OLAY YAPSA CARSIDA ORTULULERE BUYUK BIR KIN VE NEFRETLE BAKARLAR.ORTULU BACILARIMIZ RAHAT EDEMEZ. MANEVIYAT DERSEN HIC YOK. KULTUR DERSEN HAYVANI BIR KULTURLERI VAR (CALIS, YE, IC, EGLEN VE UYU). HAVANLARDA OLAN HUYLAR TAMAMEN BUNLARDA MEVCUT. BU MANEVIYATSIZ ORTAM BIZE CIDDEN COK ZOR GELIYOR.

SIMDILIK BU KADAR. INSANLA DAHA SONRA BU KONUYLA ILGILI YAZILARIM OLACAK.

NOT: YARAMI DESTINIZ NUR BEYAZ KARDES. HASRETLIK COK ZOR. HER IZINE GIDISIM BAYRAM GIBI, DONUSUM ISE HAPISE GDER GIBI OLUYOR.

SAYGILAR. INSALLAH BIZ BURDA DINE BAGLI KALDIGIMIZ MUDDETCE HUZURUMUZU DAIMA KORURUZ. BIZE ALLAH YETER. VESSELAM.

Anliyorum cihan abi hemde cok iyi ama tabiki siz daha beter bir gurbetlik yasiyorsunuz.Ne kadar uzakmis sizin oturdugunuz yer insan yola cikarken bile onca saat nasil dayanir Allah sabir versin gercekten.Yaranizi destigimide biliyorum ve bilincli yaptim cunku herkesin icini dokecek bir yarasi olduguna inaniyorum bu gurbetlik konusunda.Nede olsa derdimiz sinavimiz ayni.Belki paylastikca rahatlariz dedim ve yazdigin tum dusuncelere katiliyorum ve simdilik kendi gozlemlerimi yazmiyorum once soz sizlerde.Allah cumlemize sabir versin...

Bu mesaj 1 kez ve en son Nur_BEYZA tarafından 17.05.2007 - 20:09 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 17.05.2007 - 20:08
Bu mesajı bildir   Nur_Beyza üyenin diğer mesajları Nur_Beyza`in Profili Nur_Beyza Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Themenicon    Kimse yokmu

714 Mesaj -

Arkadaslar bu sitede sadece iki gurbetcimi var cihan abiyle ben baska kimse yokmu bizimle dertlesecek sikintilarini paylasacak.
Ekleme Tarihi: 18.05.2007 - 15:01
MAHMUD DOGAN su an offline MAHMUD DOGAN  

244 Mesaj -

En Son On: 17.06.2008 - 13:44
DERLERİNİZİ PAYLAŞIRIM TABİKİ DİĞER KARDEŞLERİMDE AYNI ŞEKİLDE YAPAR DİYE DÜŞÜNÜRÜM YANLIZ ZAMAN YÖNÜNDEN HERKEZ BENİM GİBİ AYLAK DEĞIL AKŞAM DAHA GENİŞ PAYLAŞIM OLUR DİYE UMUYORUM...

YAŞAMINIZ ZOR BİZİMDE GURBETTE YAKINIMIZ VAR YAZDIKLARINIZI VE BURAYA YAZMADIĞINIZ DERTLERİ, ÇIKMAZLARI YAKLAŞIK OLARAK BİLİYORUM
AZ KALSIN BİR KAÇ SENE ÖNCE BENİDE GURBETE GÖNDERİYOLARDI SIYIRDIK ÇOK ŞÜKÜR OZAMAN ÇOK ŞUURLUDA DEĞİLDİK ALLAHIM YÜZÜME GÜLDÜ ...
Ekleme Tarihi: 18.05.2007 - 15:25
Bu mesajı bildir   MAHMUD DOGAN üyenin diğer mesajları MAHMUD DOGAN`in Profili MAHMUD DOGAN Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

714 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı MAHMIUD DOGAN

DERLERİNİZİ PAYLAŞIRIM TABİKİ DİĞER KARDEŞLERİMDE AYNI ŞEKİLDE YAPAR DİYE DÜŞÜNÜRÜM YANLIZ ZAMAN YÖNÜNDEN HERKEZ BENİM GİBİ AYLAK DEĞIL AKŞAM DAHA GENİŞ PAYLAŞIM OLUR DİYE UMUYORUM...

YAŞAMINIZ ZOR BİZİMDE GURBETTE YAKINIMIZ VAR YAZDIKLARINIZI VE BURAYA YAZMADIĞINIZ DERTLERİ, ÇIKMAZLARI YAKLAŞIK OLARAK BİLİYORUM
AZ KALSIN BİR KAÇ SENE ÖNCE BENİDE GURBETE GÖNDERİYOLARDI SIYIRDIK ÇOK ŞÜKÜR OZAMAN ÇOK ŞUURLUDA DEĞİLDİK ALLAHIM YÜZÜME GÜLDÜ ...

Allahin sevdigi kuluymussun iyi kurtulmussun sevinçli) ne diyim bizim yiyecek ekmegimiz ve goreceklerimiz varmis burda bide anladimki buyuk konusmamak lazimmis.Ama sunu diyeyim kardesim kimse gurbete cikmadan heledeki avrupa denilen medeniyet adi altinda yapilan pisliklerin oldugu boyle ulkelerde yasamadigin surece zorluklari ve SIKINTILARI tahmin edebilir ancak tamamen bilamezsiniz cunku bende buralara gelmeden once onlari anladigimi dusunurdum ama yok gercekten yasamak cok farkliymis.Rabbim kimseyi ulkesinden etmesin...
Ekleme Tarihi: 18.05.2007 - 15:35
Cihan-63 su an offline Cihan-63  

582 Mesaj -

En Son On: 13.01.2011 - 16:59
Nur Beyza kardes! Bizler gordugumuz icin ne cirkefler oldugunu cok da iyi anlamis ve kavramis durumdayiz. yalniz guzel olan su, biz cok sukur bunlara uymayip onlarin yanlisliklarini gorup hataya dusmemeye calisiyoruz elhamdulillah. Asil kazancimiz bu bence.
Bizler burda birer sahabe gibi muhaciriz. Insallah bu amaca, yani islamiyete hizmetten geri durmuyacagiz. Asil mesele bu. Buralara gelisimiz sadece maddiyat sorunu degil bence. Bunu cok ayrintili ve derin dusundugumuz zaman. Rabbim kismetimizi burda vererek bir sebep icin vermistir. Benim cikardigim sonuc ise, Mekkeden medineye hicret etmis olan muhacir Sahabe'ler gibi dini burda yaymamiz icin gelmis olmamiz lazim. yoksa can tende oldugu surece rabbim herkesin kismetini verir. bu neresi olursa olsun. Demekki burda bizim yapmamiz gereken cok isler var. Ancak once kendimizi iyice egitip, saglam bir islami bilgiye ve ahlaka sahip olmamiz lazim, sonrada islami teglige baslamamiz lazim. Rabbim insallah bizleri bu konuda muvaffak eder.

saygilar.
Ekleme Tarihi: 18.05.2007 - 16:36
Bu mesajı bildir   Cihan-63 üyenin diğer mesajları Cihan-63`in Profili Cihan-63 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  

1576 Mesaj -

En Son On: 11.11.2012 - 23:24
Nur Beyza arkadasim..

Güzel bir konu sevinçli

Hamd olsun, cihan kardesimiz gibi bir sorunumuz yok.

Yurtdisina geldigimizin ilk bir bucuk senesi cok zordu, alismak güc oldu fakat daha sonraki yillar cok iyiydi. Gurbetligin farkina son 3 ay icerisinde cok daha iyi aladim.
:(ağlarağlar

Nasibimiz buralardaymis. Hamd olsun.
Memleketime, anadoluma laf yok, bir bambaska yurduminsanlari ..

Türkiye Vatan..
Avrupa Mekan..

Ekleme Tarihi: 18.05.2007 - 20:34
Bu mesajı bildir   SuMeYRa üyenin diğer mesajları SuMeYRa`in Profili SuMeYRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ebabil su an offline ebabil  

31 Mesaj -

En Son On: 14.05.2014 - 19:13
NUR BEYZA KARDES ÖYLE BIR KONUYA DEGINDINKI BEN ARTIK BU KONUDA KONUSAMIYORUM BILE ICIM ACIYOR TAM ONALTI YIL BITTI ÖMRÜMÜN GENCLIGIMIN ONALTIYILI TÜKENDI BEN HIC SEVEMEDIM BURALARI GÖZÜM HEP ARKAMDA KALDI ILK FIRSATTA GIDERIM DIYE KENDIMI KANDIRA KANDIRA ONALTIYILIM GECTI SIMDIDE COCUKLARIN OKULU ICIN BEKLIYORUM YANI ANLIYACAGINIZ EPEY DAHA BURALARDAYIM SIMDIYE KADAR GURBETIN TÜM CILELERINI CEKTIM SAYILIR SIMDI RAHATIM AMA MUTSUZUM BIRGÜN DÖNERIM KALAN ÖMRÜMÜ ÜLKEMDE GECIRIRIM DIYE POLLYANNACILIK OYNUYORUM BEN TÜRKIYEDE KOCAMAN BIR AILEYE SAHIBIM AMA BURDA YAPAYALNIZIM EN COKTA HASTA OLUNCA ZORUMA GIDIYOR BANA BAKACAK ANNEM DE YOK KARDESLERIMDE NEYSE NASIP BÖYLEYMIS KONUYU KAPATMAZSAM AGLAYACAGIM agla TÜRKIYEDEKILER ÜLKENIZIN KIYMETINI IYI BILIN GURBETTEKILER SIZLERDE SABREDINKI CILELER BOSA GITMESIN INSAALLAH BIRGÜN HEPIMIZ YURDUMUZA KAVUSURUZ AMA ASIL ÖNEMLISI RABBIM BIZI ASIL YURDUMUZDA MAHZUN EYLEMESIN CEMALINDEN MAHRUM ETMESIN HEPIMIZ ORADA BIRARADA OLURUZ INSAALLAH(UNUTMADAN BURDA YALNIZIM DEMISTIMYA ARTIK DEGILIM NUR BEYZA KARDESIM SUMEYRA;CIHAN ;MUHAMMED YUSA ;SU DAMLASI AKINZEN;NUR BAHCESI VE ISIMLERINI SAYAMADIGIM BIR COK BIRBIRINDEN DEGERLI KARDESLERIM VAR COK SÜKÜR )gül gül gül
Ekleme Tarihi: 18.05.2007 - 22:08
Bu mesajı bildir   ebabil üyenin diğer mesajları ebabil`in Profili ebabil Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sila_66 su an offline sila_66  

21 Mesaj -

En Son On: 01.09.2007 - 17:59
Nur beyza kardesim cok guzel bir konuya degenmissin.
düsün Bende gurbetdeyim 7 senedir, ama bir yondende sansligim deye bilirim cunku turkiyede okuma imkanim oldu az olsada, ama turkiye'yi cok ozluyorum ordaki insanlarin sicak kanliligini , ve turkiyemizde sana el gibi bakmiyorlar,cunku kendi ulken oldugu icin ama bir yandanda sukur ediyorum neden dersen allahim basimizi sokacak bir ev nasip etmis bize.....bazi insanlarin basini sokacaklari evi bile yok ginede allaha sukurler olsun.... bazi kardeslerimiz gurbete gelmeyi istiyorlar cunku calisip para kazanmak icin, kardeslerim nerde calisirsan orda parani kazanirsin tasdan bile ekmegini cikarirsin ... calisirsan para var salismassan yok..ama allahim butun gurbetcilerimize gurbetde bulunan kardeslerimize sabir versin insallah...!

slm ve dua ile kalin guzel kardeslerim!!Güle Güle
Ekleme Tarihi: 18.05.2007 - 23:59
Bu mesajı bildir   sila_66 üyenin diğer mesajları sila_66`in Profili sila_66 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

714 Mesaj -

Oncelikle duygularini benimle paylasan tum kardeslerime cok tesekkur ederim.

Ilk sozum cihan abime tabiki seninde dedigin gibi abi buralara gelmemizdede ben hep bir sebep goruyorum.Bu ulkede genclerimiz oyle eksik kalmislarki cogu seyden tabi kendini gelistiren genclerimizde var ama genele baktigimizda ogrenmeye cok istekli fakat onlara dinimizi anlatacak Kuranimizi ogretecek pek kimseler yok o yuzden Turkiyeden geldinmi ve biraz da olsa bilgin varsa sana dort kolla sariliyorlar.Ben Imam Hatip Lisesi mezunu oldugum ve kurani guzel okudugum icin hemen cogu kardesimiz sohbet vermemi ve benden kuran ogrenmek istediklerini soylediler.Bende elimden geldigimce dinimizi anlatmaya ve Kuranimizi en guzel sekilde ogretmeye caliyorum.Benimde buralara gelmem demekki bosuna degilmis bazi seylere vesile olmam gerekiyormus.Eger azda olsa bir faydam olabiliyorsa ne mutlu bana.Bu gavur ulkesinde dinini bilincini ve yolunu kaybetmeye baslayan genclerimizi gorunce daha cok hirslaniyor ve onlari bu gavur ulkesine kurban etmemek icin cabaliyorum.Allah yar ve yardimcimiz olsun..

Ikinci sozum Sumeyra kardesime.Evet kardesim benim icinde cok zordu ilk 1 yil cok kotu gunler gecirdim.Kaybolsam bir yerde derdimi anlatamiyacak evimi bulamiyacak durumda oldugumu ve ne kadar aciz oldugumu dusundukce cildiracak gibi oluyordum.Sosyal bir hayati olan her isini kendi halleden ve kendine son derece guveni olan bir insanken tek basina disari cikamaz ve yaninda biri olmadan insanlarla iletisime gecemez ve tek basina rahatsizlansan doktora dahi gidemez hale geliyorsun.Ne kadar aci oldugunu ancak sen ve senin gibi yurtdisina sonradan gelen insanlar beni anlar.Simdi yeni yeni alisiyorum dil okuluna gidiyor ve kendi kendime birseyler yapabiliyorum Allaha cok sukur.Rabbim isimizi kolaylastirsin bacim..

Ucuncu sozum ise ebabil kardesime o gidecek umudu bende de var demekki bende senin gibi bos hayaller kuruyorum ama o beni ayakta tutuyo ne yapayim dedigin gibi polyannacilik yapiyoruz.Ilk geldigim zamanlar omrumun sonuna kadar burda kalacagimi dusunmek dahi istemiyordum cunku dusununce hemen rahatsizlaniyordum.Hep geri gidecem tatile geldim duygusu vardi icimde.Simdi daha farkli oldu daha yeni geldim Turkiyeden ailemin yanina gittim ve birazda olsa rahatladim birde benim oturumum 1 yil cikmadi oyalandi gidemedim Turkiyeye onun vermis oldugu bir psikoljiyle sanki hic ulkeme gidemicem hep hapis kalicam gibi oluyordu o beni daha kotu ediyordu Allatan Turkiyeye gittimde rahatladim.Simdi daha iyiyim cok sukur.Allahtan sabir dilicez ebabil ablacim baska yapcak birseyimiz yok..Bende burda guzel arkadasliklar ve kardeslikler edindim.Hersey icin SU DAMLASI ablama tesekkur ederim onun sayesinde boyle baglandim bu siteye ve onun sayesinde bir cok kardesimi tanidim.Artik bende yalniz degilim sevinçli

Son sozum sila kardesime sagol kardesim konu icin guzel sozlerine.Demek sende gurbet acisi cekenlerdensin.Allah yar ve yardimcimiz olsun.Ama su var son olarak buraya artik ekmek ve is sahibi olmak icin gelen pek kimse kalmadi cunku artik buralarda kotu durumda dedigin gibi calisan heryerde gecinir calistigin surece Rabbim rizkini verir.Artik herkes uyandi sanirim.Bide en sinir oldugum sey yurt disi icin is icin ekmek icin onceden yapilan cikar evlilikleri.Daha kizin yuzunu gormeden yasini bilmeden olsun kabul ediyorum diyorlardi gencler niye cunku avrupa var isin ucunda ekmek var bol para var.Kimse kizin duygularini dusunmuyo.Allahtan artik millet bilincleniyo ve mantikli ve duygu evlilikleri kuruluyo maddi degil.Selametle kal kardesim..

Son bir not dusmek istiyorum burdaki gelin ve damatlarin halkin gozunde nasil olduklarini ve cektigi zorluklari ve psikolojik olarak ne durumda olduklarini hepsini onumuzdeki gunlerdede yazicam ve o zaman cogu kisi uyanicak..

Allaha emanetsiniz kardeslerim...Güle Güle
Ekleme Tarihi: 19.05.2007 - 17:17
Irkcilik Hastaligi

714 Mesaj -

Cektigimiz vatan hasreti aile ozlemi yetmezmis gibi birde irkcilarla ugrasiyoruz ya.Allahim nedir bu ya kendi ulkemde beni basortulu goren insanlarin dislamalarindan ve alayci bakislarindan biktigim yetmedi burdada irkcilirla karsilastim.Neden cunku burda sucum uc kat daha fazla hem basortuluyum hem Turkum hemde muslumanim.Esimle bir yere gidemiyoruz ya.Flaman yerlerine gitsek agir tahriklerle karsilasiyoruz ya kavga ediceksin yada susup gormemezlikten geliceksin.Of Allahim kendi ulkemde cektim yetmedi simdi burdada cikti.Aslinda burda yapilanlara yinede dayanabiliyorum sonucta ayri dinden ayri irktan birinin dislamasi o kadarda kotu degil kendi ulkende muslumanim diye gecinen insanlar seni eger disliyorsa bunlar hayli hayli dislarlar.

Burda olan ayrimcilik degilde Turkiyemde yapilanlar daha cok uzerdi beni.Allahtan ordaki gayri muslim insanlar sayesinde dislanmaya ve hor gorulmeye alistimda burdaki zorluklara katlanabiliyorum.Allahim sonunda basortumu ve beni sevecek ve benimseyip bas koseye oturtacak bir mekanim olucakmi acaba...

( Bu arada irkciligin en yaygin ve bu konuda en cok planlarin yapildigi ulke Belcika dusunun neler cekiyoruz )

Bu mesaj 1 kez ve en son Nur_BEYZA tarafından 22.05.2007 - 17:13 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 22.05.2007 - 17:06
_LaL_ su an offline _LaL_  

838 Mesaj -

En Son On: 18.12.2010 - 00:47
Cinsiyeti: ----- 
abilerim, ablalarım Allah yardımcınız olsun..

yorumlarınızı okuyunca çok şükür kendi ülkemde yaşıyorum dedim. ama ırkçılık konusuna gelince o sorunu her yerde yaşıyoruz..ağlar

gündelik hayatta olsun kendi çevremden olsun öyle tepkiler alıyorum ki..Allahtan çok iyi, benim düşünce tarzımda olan arkadaşlarım da var.

orada ne güzel şeylere vesile oluyorsunuz.. birinin Kur'an öğrenmesi, namaza başlamasına sebep olmanız ne kadar güzel..

ama öyle bir ortam içerisinde büyüyoruzki daha namaz kılmayı bilmeyen nice arkadaşlarımız var onlara yardım etmeye çalışıyoruz Allah kabul etsin ama yetmiyor yetmiyor..

herkes dinini kendince yaşıyor ve tüm bu olanların bir müslüman ülkesinde olması....:(:(

Allah hepimizin yardımcısı olsun..

gülgülgül
Ekleme Tarihi: 22.05.2007 - 17:50
Bu mesajı bildir   _LaL_ üyenin diğer mesajları _LaL_`in Profili _LaL_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
nurum94 su an offline nurum94  
Gurbet sanci,kanayan yara

6 Mesaj

En Son On: 02.08.2010 - 09:39
Selam Nur Beyza ben bu sitedeki tum genclerin anneannesiyim konuyu okudugum zaman bile yuregim acidi inanki cok kereler hep sordum kendime nediye buralardayiz diye ama olmadi cevabini bile tam bulamiyorum,sadece diyorum'ki Allah'im boyle istedi cunku Kuran'da yazar [ sakin ha keseke demeyin,yollamasaydim yapmasaydim] cunku ben istersem yataginizda'da caninizi alirim,buda ayni sey bence artik dilim sustu cunku yuce Rabbim istemesse hic birsey olamaz demekki burda da icecek suyumuz varmis OL deyince oluyor hersey ,nice insanlarimiz gurbete gitmek icin can atiyorlar gerek okumak icin gerekse calismak icin ama kismette yoksa ,eger izin verilmemisse gidemiyor zannetme yavrum bunlari yazarken bile icim aciyor,Internet sagolsun Ezan sesini duyup namaza varmak,siz genclerin guzel formlardaki yazilarinizi okumak,Kuran biraz olsun rahatlatiyor bizleriyazdiklarina katiliyorum tum arkadaslarin cok guzel anlatmislar,ama bunu bilmelisiniz'ki hayat cok kisa o guzel Vatanim'da gecen her saniye yi ariyorum orada dost bulursun komsu var burda asla.....
neye el atsam benim memleketimde bu boylemiydi diye ic cekiyorum,nerde benim sebzelerim ,pazarim nerde mis kokan taze sebzelerim kiloyla al diyorum gozlerim doluyorsonrada Allah'imdan af diliyorum affet diyorum isyan etmedim ama sitem ettim diyorum.
ah benim insanlarim diyorumkapiya cikinca insanlari suzuyorum tovbe diyorum yine,benim insanlarimin yuzunde Nur vardi diyorum...
yani anlayacaginiz neye el atsam ne dinlesem ne gorsem neyi mukayese etsem hepsi de Vatan topragina variyor.
eger herseyi yazmaya anlatmaya kalksam sayfalar sigmazson zamanlarda artik susmayi tercih ettim konusamiyorum bile sanki dilim Lal oldu sadece yuregim konusuyor kendimle,Eskiden kendi yurdumdayken bazen derdim isteyipte gidemedigim,goremedigim baska sehirlerdeki insanlarim icin .
Ben gurbette degilim, Gurbet benim icimde.
simdi demeliyim ki ben Gurbet'teyim kullenmeyen ates benim icimde.
Sizleri candan kutluyorum hepinizi ,benim yasima verin sizleri okumakla yetiniyorum sitenizde birde anne anne var unutmayin.
Allah'a emanet olun yavrularim.
Ekleme Tarihi: 22.05.2007 - 18:48
Bu mesajı bildir   nurum94 üyenin diğer mesajları nurum94`in Profili nurum94 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
muhammed yusa su an offline muhammed yusa  
RE: Gurbet sanci,kanayan yara

944 Mesaj -

En Son On: 07.06.2007 - 22:48
Alıntı
Orijınalı nurum94

Selam Nur Beyza ben bu sitedeki tum genclerin anneannesiyim konuyu okudugum zaman bile yuregim acidi inanki cok kereler hep sordum kendime nediye buralardayiz diye ama olmadi cevabini bile tam bulamiyorum,sadece diyorum'ki Allah'im boyle istedi cunku Kuran'da yazar [ sakin ha keseke demeyin,yollamasaydim yapmasaydim] cunku ben istersem yataginizda'da caninizi alirim,buda ayni sey bence artik dilim sustu cunku yuce Rabbim istemesse hic birsey olamaz demekki burda da icecek suyumuz varmis OL deyince oluyor hersey ,nice insanlarimiz gurbete gitmek icin can atiyorlar gerek okumak icin gerekse calismak icin ama kismette yoksa ,eger izin verilmemisse gidemiyor zannetme yavrum bunlari yazarken bile icim aciyor,Internet sagolsun Ezan sesini duyup namaza varmak,siz genclerin guzel formlardaki yazilarinizi okumak,Kuran biraz olsun rahatlatiyor bizleriyazdiklarina katiliyorum tum arkadaslarin cok guzel anlatmislar,ama bunu bilmelisiniz'ki hayat cok kisa o guzel Vatanim'da gecen her saniye yi ariyorum orada dost bulursun komsu var burda asla.....
neye el atsam benim memleketimde bu boylemiydi diye ic cekiyorum,nerde benim sebzelerim ,pazarim nerde mis kokan taze sebzelerim kiloyla al diyorum gozlerim doluyorsonrada Allah'imdan af diliyorum affet diyorum isyan etmedim ama sitem ettim diyorum.
ah benim insanlarim diyorumkapiya cikinca insanlari suzuyorum tovbe diyorum yine,benim insanlarimin yuzunde Nur vardi diyorum...
yani anlayacaginiz neye el atsam ne dinlesem ne gorsem neyi mukayese etsem hepsi de Vatan topragina variyor.
eger herseyi yazmaya anlatmaya kalksam sayfalar sigmazson zamanlarda artik susmayi tercih ettim konusamiyorum bile sanki dilim Lal oldu sadece yuregim konusuyor kendimle,Eskiden kendi yurdumdayken bazen derdim isteyipte gidemedigim,goremedigim baska sehirlerdeki insanlarim icin .
Ben gurbette degilim, Gurbet benim icimde.
simdi demeliyim ki ben Gurbet'teyim kullenmeyen ates benim icimde.
Sizleri candan kutluyorum hepinizi ,benim yasima verin sizleri okumakla yetiniyorum sitenizde birde anne anne var unutmayin.
Allah'a emanet olun yavrularim.

saygıdeğer nineceğim... yazınızı okuyunca inanın şaşırdım.... bu yaşta gençlerle birlikte olup gençlere yardımcı olmanız inanın beni duygulandırdı Rabbim sizden razı olsun.... yazınızda kuranı kerimde verdiğiniz bir ayete keşke dememeli olmasaydı yapmasaydık dememeliyiz.... ben doğuda yaşıyorum ama benim için her yer doğu...bu topraklar hepsi Rabbimizin .... kimin kısmeti nerdeyse oraya yerleşir.... yeterki emaneten yaşadığımız bu topraklarda hakkıyla Rabbimize ibadet edebilelim....türkiyeyi özlemenize hiçmi hiç gerek yok çünkü avrupalaşmış batılışlaşmış türkiyeninde sizin kaldığınız yerden bir farkı yok..... barbar vahşi avrupanın islam alemine yaptıkları zulmün aynısı hata kat kat fazlası var burada.... ama unutuluyorki bu topraklar Rabbimizin ..... allahın emrini yasaklayanlarla allahın emirlerine karşı gelenler bu topraklara sahiplenmişler.... bir gün toprağa düştüklerinde akıları başlarına gelecek o zamanda iş işten geçmiş olacak son pişmanlık fayda vermeyecek......

avrupada yaşayan kardeşlerim: siz unuttunuz galiba! İSLAM GÜNEŞİ İLK NERDE DOĞACAK? yazılarınızda ümitsizlik hasret ve isyani bir şekil seziyorum yoksa unuttunuzmu?SİZİN ELLERİNİZLE SİZİN TEBLİĞİNİZLE SİZİN ÇAĞRINIZLA SİZİN DAVETİNİZLE İSLAM GÜNEŞİ AVRUPADA DOĞACAK BİZ BUNLARI BEKLERKEN SİZ VATAN ÖZLEMİ DİYORSUNUZ .... SİZ YÜKÜ AĞIR İMTİHANLARI ZOR DEĞERLİ İMANLIGENÇ KARDEŞLERİM! BİZLER SİZE MUSAB BİN UMEYR GÖZÜYLE BAKIYORUZ SİZLER BİZİM İÇİN BİRER MUSABSINIZ! MEDİNE ÇÖLLERİNDE GÜZEL AHLAKINIZLA ELİNİZDE KİTABULLAHLA ALLAHIN KELAMINI BİLMEYENLERE ÖĞRETİYORSUNUZ BİZ BUNU BİLİYORUZ BİZİM AVRUPA DENİLEN VAHŞİ MEDENİYETLERDE DOĞAN TEK RAHMET GÜNEŞİMİZSİNİZ! BİZLER SİZDEN İSLAMİ INKILABLAR BEKLİYORUZ! TEKİZ AZIZ EZİYETE UĞRUYORUZ DEMEYİN SAKIN! UNUTMAYINIZ Kİ RESULULLAH ASM DA TEK BAŞINAYDI!!!!

Hakkınızı helal edin... mübarek nineceğim sizinde ellerinizde öper tüm davetçi kardeşlerime saygılar sevgiler....
RABBİM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN
wesselam
Ekleme Tarihi: 22.05.2007 - 19:08
Bu mesajı bildir   muhammed yusa üyenin diğer mesajları muhammed yusa`in Profili muhammed yusa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Themenicon    Kolay degil cekmeyen bilemez disardan konusmak kolay

714 Mesaj -

Sizi tanidigima cok memnum oldum nurum94 anneannecim Allah razi olsun sizden nedense sizin yazdiklarinizi gorunce icimde size karsi bir sevgi seli olustu.Sizler sayesinde sizlerinde tecrubeleriyle Allahin izniyle siz nasil basedebildiyseniz gurbetle bizde sizden ders almamiz lazim.Inanin sizin profilinize girince cok sasirdim Amerikada yasiyor ve 67 yasindasiniz ve ne guzelki bu sitede bizlere yazmasanizda manevi duygularinizla dualarinizla destek oluyorsunuz.Biliyorum sizinde neler yasadiklarinizi cunku bende yolun basindayim ve daha bakalim neler gorucez.Ama Rabbimize teslimiyetimizle herseyin altindan kalkariz Allahin izniyle.Sizi gormeden cok sevdim.Saygiyla ellerinizden operim anneannemi hic gormek nasip olmadi erken yasta Hakkin rahmetine kavustu sizi onun yerine koyarak sevgilerimi yolluyorum.Selam ve dua ile..

Muhammed abi sende cok dogru seyler soylemissin ama yasamayan bilemez abi elbetteki sahabelerin cektigi SIKINTILARA bakarsak bizimki bir nokta etmez onlarin yaninda ama unutma dini yaymak dine davet etmekten bahsediyorsun ben daha kendi basima doktora gidemiyorum derdimi anlatamiyorum sana soruyorum abicim ben ne sekilde hangi dille burdaki gayri muslim insanlari dinimize davet edeyim onlara anlatayim soylermisiniz burda yetisen gencler bile okulda ogretmenleriyle tartismaya giriyorlar dislaniyorlar dinlerini anlatmaya calisiyorlar kalbi korklesen insana sen ne soylersen soyle gormez kordur istedigin kadar anlat ancak sana guluyorlar sacmalik diye darwanizm savunuyorlar neler neler cocuklara ders vereceklerine musluman evlatlarina eziyet ediyorlar kafalarini karistirmaya calisiyorlar burdaki cocuklarin zaten derin bilgileri yok ellerinden geldiklerince anlatmaya calisiyorlar benim cok sukur onlara verecek bir cok cevabim ve bilgim var ama benimde lisanim yok anliyacagin muhammed abi hersey disardan goruldugu kadar kolay degil.Hem vatan hasreti hem ana baba hasreti hem dislanmislik hem buraya uyum saglama cok zor muhammed sen ne yapabiliyorsun oturdugun yerde elinden ne gelebiliyo ben kendimce burda sohbet veriyor genclere dinimizi anlatmaya calisiyor Kuran-i kerimimizi ogretmeye calisiyorum ama onlar zaten musluman gayri muslimi musluman yapmakta sandigin kadar kolay degil burdaki halka bakarsan abi burdaki halk anca kendi adet gelenek goreneklerini ve dillerini dinleri unutmamaya calisiyorlar birde gayri muslimle ugrasacak halleri kalmamis bir kac tane oyle yigitler ve mucahideler kaldi ve bizde mecburen teskilatlandik kopmamak icin bakalim Rabbimde yardim ederse bizlerde elimizden geleni yapicaz Allahin izniyle.Sizlerde dualarinizi eksik etmeyin.Selametle...
Ekleme Tarihi: 22.05.2007 - 20:48
muhammed yusa su an offline muhammed yusa  

944 Mesaj -

En Son On: 07.06.2007 - 22:48
inşallahuteala dualarımız sizinledir can kardeşim....sıkıntı zorluk eziyet meşaket çekmesek nasıl müslüman oluruz? cenneti nasıl kazanırız? sevaplarımız nasıl kat kat artar? çekmeliyiz kardeşim gerektiğinde nuh olur 950 seneye rağmen evladımızdan,gerektiğinde yusuf olur zındanlarda,gerektiğinde eyyub olur hastalıklardsa gerektiğinde asiye olur firavunların sarayında, gerektiğinde meryem olur bel'amların karşısında gerektiğinde rabia olur eziyetlere zulümlere, gerektiğinde zekeriyya olur bedenimiz ikiye bölünsede, gerektiğinde zeyneb olur kerbelada feryatlarımız yükselsede vs vs mücadelemize davamıza devam etmeliyiz biiznillah.... cennetin yolları dikenlidir biz gülü sevdik katlanırız dikenine...... cehennemin yolu çok rahatır biz rahata alışmamalıyız ömrümüz bitene dek..... müslüman cennetin ucuz olmadığının bilincindedir..... gurbete yani Rabbimizin daha uzak topraklarındayız diye ümitsizliğe düşmek yakışmaz bize.....her yer müslümanın emrindedir..... sizin mücadeleniz daha ağır daha meşaketli eminim siz güzel kardeşlerim bunu kendine dert etmez sıkı sıkı sarılırsınız muhammedi davaya .....

dediğim gibi barbar vahşi medeniyetlerin eşiği avrupada doğan tek rahmet güneşi sizsiniz....
selam ve dua ile
wesselam
Ekleme Tarihi: 22.05.2007 - 21:04
Bu mesajı bildir   muhammed yusa üyenin diğer mesajları muhammed yusa`in Profili muhammed yusa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

714 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı muhammed yusa

inşallahuteala dualarımız sizinledir can kardeşim....sıkıntı zorluk eziyet meşaket çekmesek nasıl müslüman oluruz? cenneti nasıl kazanırız? sevaplarımız nasıl kat kat artar? çekmeliyiz kardeşim gerektiğinde nuh olur 950 seneye rağmen evladımızdan,gerektiğinde yusuf olur zındanlarda,gerektiğinde eyyub olur hastalıklardsa gerektiğinde asiye olur firavunların sarayında, gerektiğinde meryem olur bel'amların karşısında gerektiğinde rabia olur eziyetlere zulümlere, gerektiğinde zekeriyya olur bedenimiz ikiye bölünsede, gerektiğinde zeyneb olur kerbelada feryatlarımız yükselsede vs vs mücadelemize davamıza devam etmeliyiz biiznillah.... cennetin yolları dikenlidir biz gülü sevdik katlanırız dikenine...... cehennemin yolu çok rahatır biz rahata alışmamalıyız ömrümüz bitene dek..... müslüman cennetin ucuz olmadığının bilincindedir..... gurbete yani Rabbimizin daha uzak topraklarındayız diye ümitsizliğe düşmek yakışmaz bize.....her yer müslümanın emrindedir..... sizin mücadeleniz daha ağır daha meşaketli eminim siz güzel kardeşlerim bunu kendine dert etmez sıkı sıkı sarılırsınız muhammedi davaya .....

dediğim gibi barbar vahşi medeniyetlerin eşiği avrupada doğan tek rahmet güneşi sizsiniz....
selam ve dua ile
wesselam

Eyvallah Muhammed abi elimizden geleni yapacagimiza emin olun.Rabbimizinde izniyle birgun bu gavur sokaklarinda ALLAH-U EKBER sesleri yukseklecektir....
Ekleme Tarihi: 23.05.2007 - 20:28
Themenicon    Aci Gurbet

714 Mesaj -

Gurbetin kahrını bilenler bilir
Hasret bir başkadır, gurbet başkadır
Irkçı Avrupaya gelenler bilir
Nefret bir başkadır, gurbet başkadır

Hasretle eş dostla vedalaşarak
Ayrılırken dostça kucaklaşarak
Sevdiği her şeyden, uzaklaşarak
Hicret bir başkadır, gurbet başkadır

Bu gurbette başka hava esiyor
Bir gelen dönmekten umut kesiyor
Bunu duyan herkes hayret ediyor
Hayret bir başkadır gurbet başkadır

Ölümle gurbetin, farkı sorulur
Gurbetçi ölmeden diri gömülür
Yaşam için gayret eder yorulur
Gayret bir başkadır, gurbet başkadır

Mikdat bu sözlerin sineyi dağlar
Gurbetçi herkesten, en iyi ağlar
Kurtulurum diye bir umut bağlar
Esaret başkadır, gurbet başkadır

Alinti

:(ağlarağlar
Ekleme Tarihi: 29.05.2007 - 16:59
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 727 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ambulans64 (60), salihbayram (52), opel (54), islamci_genc (37), celal1974 (50), savage41xxx (52), LAZPARATOR61 (45), kral29 (35), siseyna (43), demir_kralll (33), yepremreha (47), YA_rab (31), zompur (54), ALMILA_GÜL (56), Mystigue (53), kecmk (53), akpinar61 (59), aqabe (60), agenc24 (52), y.erkek (52), internet22 (41), kutsalsavasc&ya.. (37), karindas (45), sehadet_61 (46), Serdar_ (44), bahtiyar28 (54), maun (42), bayramsalih (52), arifünal (64), HANCEREN (55), mecruh (45), MuSLimaNKa (34), bilalkale (50), DeLiCaN (944), veysel setdibi (62), tilli (51), erzurumlunet (46), sema_ihl (38), cemre (52), m.kara (58), yyunuss (39), x_X_x (41), Muhammed1968 (57), hçerçi (72), lcd (47), fatihreis (39), Baharayyildiz (40), haci_nl (47), cemil (46), yakupakyuz (60), gazikoc58 (51), Ankebut57 (45), L a V i N i a (40), sofu_23 (51), Beyaz dilek&cce.. (40), tabu (50), sümbül (37), yakupalan (45), Alperen Eren (46), HikmetSagir (81), YaSaX (44), Barnabas (39), islamasevdal&ya.. (38), ilyas1970 (54), criminalist (52), Ayhan-61 (58), nurayaz (30), mörscher (58), basmuharrir (58), Goodmanx (57), mahmut1968 (56), djnefret (41), karadeniz krali (54), ayseli (58), cengo06 (62), yasarerkek (52), hz.ömer (37), ismailxxx (46), tayyarozbak (40), karamurat1 (51), sari_kiz (38), kaslim (42), ayyildiz_70 (34), The Mediterrane.. (53), bahadir (50), ~TUTI~ (37), dostahasret (43), Selinnurx (56), apocalyptica (45), markat (46), derlerkahin (46), isa dogan (50), EROL AKBULUT (56), Yaseminnur (37), sehadet_aski (42)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.60984 saniyede açıldı