generique rhinocortlopinavir ritonavir generique rhinocortfluvoxamine kaletra cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » KAPATIVERELIM GITSIN

önceki konu   diğer konu
13 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
KAPATIVERELIM GITSIN
922 Mesaj -
Ünlü Mason Üstadlarinin itiraflari

Yüzyillardir faaliyetlerini kapali kapilar ardinda yürütmeyi tercih eden masonlar, gizem perdesini araladi..
Ilk kez bir mason üstadi, internet üzerinden video konferans yöntemiyle masonlugu anlatti..
Özgür Masonlar Büyük Locasi'nin 2000 - 2004 yillari arasinda Büyük Üstad'ligini yapan Murat Özgen Ayfer,
birçok farkli kategoride uzman isimlerin alanlariyla ilgili görüntülü bilgi aktardigi uzmantv internet sitesinde 27 ayri soruya cevap verdi.

Mason Üstadi Ayfer, Süleyman Demirel'in masonluga girdigini belirterek,
Türk masonlarinin 1966 yilinda bölünmesinin tetikleyici unsurunun Demirel'e Adalet Partisi Genel Baskan adayi oldugu dönemde 'mason degildir' belgesinin verilmesi oldugunu anlatti.
Bu belgenin verilmesinin yanlis oldugunu ifade eden Ayfer,
"Masonlarin bölünmesinin asil nedeni kendi içlerindeki uyusmazliklar ve ugrasmacalardir.
Bunlardan bir tanesi de Süleyman Demirel'e verilmemesi gereken bir belgeyi vermis olan kisinin (Büyük Üstad Necdet Egeran) dogru dürüst ve olmasi gereken bir sekilde yargilanmamasi.
Onun yargilanmamasi üzerine de yüksek dereceli masonlarin bu ise müdahale etmeleri ve kendi aralarindaki çatisma sonucunda parçalanarak dagilmalardir" dedi.

KAPATIVERELIM GITSIN

Ayfer, Atatürk'ün masonlugu ile ilgili olarak ise "Masonlar Atatürk'ün mason olmasini bekler ve ister. Ancak bu konuda hiçbir belge yoktu" dedi.
Mason localarinin 1935'te Atatürk tarafindan kapatilmasi konusa da deginen Ayfer, "Çankaya sofrasinda 'Su masonluktan artik sikildim. Madem dediginiz gibi masonluk çok kötü ve zararlidir. Kapativerelim gitsin' demistir.
Masonluga aykiri olarak tek söz de budur" diye konustu.

20 BIN MASON VAR

Masonlugun Yahudi örgütlenmesi ve Siyonizm araci oldugu iddialarini da yalanlayan Murat Özgen Ayfer, 'Türkiye'de kaç mason var?' sorusuna su cevabi veriyor:
"Olmasi gerekenin çok altinda. 3 tane mason örgütü var. Toplam 20 bin kayitli masondan söz edilebilir."

PC de
Gönderen: 09.12.2009 - 21:50
Bu Mesaji Bildir   Dai üyenin diger mesajlarini ara Dai üyenin Profiline bak Dai üyeye özel mesaj gönder Dai üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Dai su an offline Dai  
RE: KAPATIVERELIM GITSIN
922 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý DaiKAPATIVERELIM GITSIN

Ayfer, Atatürk'ün masonlugu ile ilgili olarak ise "Masonlar Atatürk'ün mason olmasini bekler ve ister. Ancak bu konuda hiçbir belge yoktu" dedi.

sanirim
"simdi elini kalbinin üzerine koy ve...
isaretinin ankamini bilmeyen yoktur !!!
PC de
Gönderen: 28.04.2010 - 04:46
Bu Mesaji Bildir   Dai üyenin diger mesajlarini ara Dai üyenin Profiline bak Dai üyeye özel mesaj gönder Dai üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
vaha1972 su an offline vaha1972  
69 Mesaj -
URL=http://www.youtube.com/watch?v=dMaPKTgeiXo

Burada can dostlari ve mkemal ve o isareti yapan deger masonlar
Gönderen: 03.05.2010 - 23:20
Bu Mesaji Bildir   vaha1972 üyenin diger mesajlarini ara vaha1972 üyenin Profiline bak vaha1972 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
kolye7 su an offline kolye7  
MEĞER NAPOLYON'DA AZILI BİR MASONMUŞ..
309 Mesaj -

Vaha sen bu kafayla asla deðiþmezsin ve SAHABE ve HAZRET olduðunu iddia ettiðin PEYGAMBER EVLADININ KATÝLÝ MUAVÝYE ye öbür tarafta kavuþuncaya kadar ayný nakaratlarý okur durursun.

Aþaðýdaki tarihi verilerimide iyi oku. Asýl gerçek orada....

Mason cemiyetlerinin gizli gizli yaþama girmesi 1720 li yýllarda baþlar, fakat asýl büyük mason faaliyetleri 1909 a rast gelir. Acaba diyorum Napolyondamý masondu ? Yada masonlar Napolyonun bu pozunu çok sevip kullanma hakkýnýmý aldýlar ?

Yani büyük komutanlarýn böyle bir duruþu yani el hareketi hemen bir þeylere yorumlanýyorsa çok vahim. Yani bir misal verecek olursak bir büyük komutan aniden nazik yeri kaþýnsa ve farkýnda olmadan eli o tarafýna gitse onu Roma imparatoru CESAR gibi cinsel sorunlu olarakmý göreceðiz.

Bu iþ bu kadar ucuzmu, bir büyük insana çamur atmak bu kadar kolaymý yani ???

Buda Rus Stalin, bunun neresi mason. Herif komünistin en azýlýsý.

Bakýn kardeþlerim yanlýþ biliyorsunuz Atatürk öyle içki masasýnda falan "MASON LOCALARI" için "KAPATIVERELÝM GÝTSÝN" falan dememiþtir. Kýyamaz çünkü...

Bu çok büyük bir yalandýr.

MASON LOCALARI aslýnda bir yanlýþ anlama neticesinde kapatýlmýþtýr.

Ýþin aslý tastamam þöyledir.

Atatürkün Ankarada ikamet ettiði binada çift tuvalet bulunmaktadýr. Paþa yanýnda ayný zamanda yakýn arkadaþýda olan bir devlet görevlisi ile birlikte tuvalete giderken MASON LOCALARI meselesinide konuþmaktadýrlar.

Tam bu sýrada bir hizmetkar araya girip Efendim deyip Atatürk'e bir þey söylemek ister Atatürk "SÖYLE NEDÝR" der. Hizmetkar, "EFENDÝM TUVALETLERDEN BÝRÝ BOZUK, LÜTFEN ÞU TARAFTAKÝNÝ KULLANINIZ" diye cevap vererek Paþayý uyarýr.

Atatürk hizmetkarýn söylediðini yapar. Fakat bozuk tuvalet için "KAPATIVERELÝM GÝTSÝN" diyede hizmetkarý ikaz eder. "Fakat sonraki gün müthiþ bir þey olur ve MASON LOCALARI birden kapatýlýr.

Atatürk büyük bir hiddet ve öfkeyle etrafýna baðýrýr, çaðýrýr "BENÝM EMRÝM OLMADAN BU ÝÞÝ KÝM YAPTI" der. Ve kýsa zaman sonra gerçek anlaþýlýr.

Atatürk'ün akþam tuvalete giderken yanýnda MASON LOCALARI meselesini konuþtuðu yakýn arkadaþý devlet görevlisi, Atatürk'ün hizmetkara söylediði sözün yani "KAPATIVERELÝM GÝTSÝN " sözünün kendisine söylendiðini zannedip, bu bir emirdir diye telakki edip sonraki gün sabah "ATATÜRK'ÜN EMRÝDÝR, MASON LOCALARINI KAPATIN" diye gerekli emri verir. Ve artýk mason localarý kapatýlmýþtýr.

Atatürk hiç istemediði halde gerçekleþen bu MASON LOCALARINI KAPATMA OLAYINDAN sonra bu yanlýþý düzeltmek için geri adým atmanýn doðru olmayacaðýný hesaplar ve "NASILSA BENDEN SONRA ÝSMET BU ÝÞÝ TERSÝNE ÇEVÝRÝR" düþüncesiyle zamanýn akýþýna býrakýr meseleyi.

Tabi tam Paþanýn düþündüðü, öngördüðü gibi olur bu iþin sonu. Ýsmet Ýnönü Atatürkten sonra hemen bu kararý kaldýrýr ve MASON LOCALARINI TEKRAR AÇAR.

Yani arkadaþlar lütfen gerçekleri araþtýrmadan böyle iftira mahiyetinde haberler aktarmayalým lütfen.

Kalýn saðlýcakla....

Mesaj 10 kez düzenlendi. En son kolye7 tarafından, 25.05.2010 - 22:41 tarihinde.
Gönderen: 04.05.2010 - 14:54
Bu Mesaji Bildir   kolye7 üyenin diger mesajlarini ara kolye7 üyenin Profiline bak kolye7 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Dai su an offline Dai  
RE: MEĞER NAPOLYON'DA AZILI BİR MASONMUŞ..
922 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý kolye7
Atatürk'ün hizmetkara söylediði sözün yani "KAPATIVERELÝM GÝTSÝN " sözünün kendisine söylendiðini zannedip, bu bir emirdir diye telakki edip sonraki gün sabah "ATATÜRK'ÜN EMRÝDÝR, MASON LOCALARINI KAPATIN" diye gerekli emri verir. Ve artýk mason localarý kapatýlmýþtýr.

Atatürk hiç istemediði halde gerçekleþen bu MASON LOCALARINI KAPATMA OLAYINDAN sonra bu yanlýþý düzeltmek için geri adým atmanýn doðru olmayacaðýný hesaplar ve "NASILSA BENDEN SONRA ÝSMET BU ÝÞÝ TERSÝNE ÇEVÝRÝR" düþüncesiyle zamanýn akýþýna býrakýr meseleyi.

Tabi tam Paþanýn düþündüðü, öngördüðü gibi olur bu iþin sonu. Ýsmet Ýnönü Atatürkten sonra hemen bu kararý kaldýrýr ve MASON LOCALARINI TEKRAR AÇAR.

Yani arkadaþlar lütfen gerçekleri araþtýrmadan böyle iftira mahiyetinde haberler aktarmayalým lütfen.

Kalýn saðlýcakla....[/B]

vay be
demekki bu kadar basit
ve kurtulus savasini kazanmislar olarak
bir tek kenef temizleyicisi yüzünden kapatilmis localar !!!
(oysa bir baska konuda baska türlü aciklamistin...!)
velevki dedigin gibi oldu
devletini milletini bu kadar seven birisi olarak olaylardan kaciyor
ve nasilsa inönü halleder deyip siyriliyor isin vebalinden !!!
(ama diger taraftan mkamali aklamak icin
bütün suclari inönüye atiyorsun !!!)
bu ne perhiz
bu ne lahana tursusu be hey kardes telaşlı
Gönderen: 05.05.2010 - 03:53
69 Mesaj -
Selamun Aleykum..
Ne garip bir tevafuk ikimizde ayni anda ayni seye dikkat celb ediyoruz...

Allah'a emanet ol insaallah
selam ve selametle
Gönderen: 05.05.2010 - 04:02
Bu Mesaji Bildir   vaha1972 üyenin diger mesajlarini ara vaha1972 üyenin Profiline bak vaha1972 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: RE: MEĞER NAPOLYON'DA AZILI BİR MASONMUŞ..
309 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Dai

Alıntı
Orijýnalý kolye7
Atatürk'ün hizmetkara söylediði sözün yani "KAPATIVERELÝM GÝTSÝN " sözünün kendisine söylendiðini zannedip, bu bir emirdir diye telakki edip sonraki gün sabah "ATATÜRK'ÜN EMRÝDÝR, MASON LOCALARINI KAPATIN" diye gerekli emri verir. Ve artýk mason localarý kapatýlmýþtýr.

Kalýn saðlýcakla....[/B]

vay be
demekki bu kadar basit
ve kurtulus savasini kazanmislar olarak
bir tek kenef temizleyicisi yüzünden kapatilmis localar !!!
(oysa bir baska konuda baska türlü aciklamistin...!)
velevki dedigin gibi oldu
devletini milletini bu kadar seven birisi olarak olaylardan kaciyor
ve nasilsa inönü halleder deyip siyriliyor isin vebalinden !!!
(ama diger taraftan mkamali aklamak icin
bütün suclari inönüye atiyorsun !!!)
bu ne perhiz
bu ne lahana tursusu be hey kardes telaşlı

VAHA + DAÝ aslýnda beraber ayný þeye tavafuk falan ettiðiniz yok, zaten teksiniz ama ayný kapkara cehalete ve safdilliliðe sahip olduðunuza dikkat celp ettiðiniz konusunda hiç bir þüphem yok.

Ecinnilerin 03.53 te dürtüþüyle Dai ve Þeytanýn 04.02 de dürtüþüyle Vaha olan bu iki ruhlu vatandaþýmýza sanýrým bu MASON LOCALARI ibreti ile hayatýnýn dersini vermiþ olacaðým. Ben o kadar ikaz ettim bu varlýklarýn sabah dürtüþleriyle dolmuþa gelme/gelmeyin çok zor durumlarda kalýrsýnýz diye, ama anlaþýlan anlatamamýþým.

Yada sizin dediðiniz gibi olsun. Yani sabahýn köründe kablel vuku peþ peþe kalkýp yazý yazan iki ayrý insan olun. Yani her anlamda ayný kalýptan çýkmýþ iki insan olun.

Küfrü nimet kabul etmenin sonucudur bu sizin düþtüðünüz ibret hal.

ALLAH'A AND OLSUN KÝ, ÖNCEKÝ YAZIMDA ANLATTIÐIM "MASON LOCALARI YANLIÞLIKLA KAPATILDI" MESELESÝNÝN GERÇEKLE UZAKTAN YAKINDAN EN UFAK BÝR ALAKASI BÝLE YOKTUR.

Yani anlattýðým olay tamamen bir uydurmadýr ve benim o sýrada aklýma gelip kendim oluþturduðum bir fýkradýr.
Bu uydurma olay içinde bir tek gerçek ifade vardýr. O da
"ATATÜRK'ÜN KAPATTIÐI MASON LOCALARINI ÝSMET ÝNÖNÜNÜ'NÜN TEKRAR AÇTIÐIDIR"

Bunun dýþýnda, olay ve olayda Atatürkün konuþmalarý, düþünceleri v.b tüm anlattýklarým, yani yazýnýn içinde var olan tüm ifadeler tamamen uydurmadýr.

Böyle bir deðiþik þey yapmamýn sebebide, baþlýk yazýda ifade edilen ve akýllarýnca içki sofrasýnda ve böyle serkeþane bir karar verildiði gibi gerçekle, akýlla ve mantýkla, devlet adabýyla ve Atatürkün þahsiyetiyle hiç bir alakasý olmayan bir hezeyaný karþýlýksýz býrakmamak isteðimdir. Mason localarýnýn Atatürk tarafýndan hiç bir yerde konuþulmadýðý konusu ise tam anlamýyla koskoca bir yalandýr.

Baþlýktaki olay ne kadar gerçekse benim anlattýðým muhteþem fýkrada o kadar gerçektir. Zaten ona burada hiç düþünmeden inananlar benim yazdýklarýmýn uydurma olduðunuda maalesef algýlayamamýþlardýr. Verilen cevaplardaki tepkilerin nedeni ise inandýklarýna uymayýþýndandýr, anlattýðýmýn uydurma olduðunu anladýklarýndan falan deðil.

Oysa benim bu fýkramýn içinde dikkatli bir insanýn hemen uyanacaðý en az beþ altý husus ve böyle bir þeyin kesinlikle olamayacaðýný ortaya koyacak bir çok özel uydurma ifadelerde var. Özellikle böyle anlattým.
Bakalým en azýndan bu saatten sonra bu fýkrada gerçek dýþýlýklarýn kaç tanesini bulabileceksiniz ? Cevaplarýnýz bekliyorum Vah ve Dai, yada VAHA + DAÝ.

Þimdi soruyorum Vaha ve Dai kardeþlerim, sizin bu anlayýþ meselesindeki uyanýklýðýnýz, derin görüþlülüðünüz daha önce defalarca ortaya koyduðunuz PEYGAMBER EVLADININ KATÝLÝ, VE KATÝLLER SOYUNUN ÖNCÜSÜ MUAVÝYE'YÝ HAZRET VE SAHABE DÝYE YORUMLAMANIZA V.S., V.S NE KADAR BENZÝYOR DEÐÝLMÝ ?

Atatürk ile ilgili gerçekleride böyle anladýðýnýz için benim karþýma gerçekler yerine hep azýlý Atatürk düþmaný dýþ ve iç düþmanlardan oluþan birilerinin hazýrladýðý tezek kovalarýyla çýkýyorsunuz.

Dai yazdýklarýný okudukça gülmekten gözlerimden yaþlar geliyor kasýklarým aðrýyor doðrusu. Ýstemeden gülerken bir rahatsýzlýk geçirecem senin yüzünden. Allah muhafaza eylesin.

Ýnþaallah sizin bu haliniz önüne her gelene ve nefsine hoþ görünenin üzerine balýklama atlayan vatandaþlarýmýzada bir ders olur.

Ben bu fýkramý daha sonra fýkra bölümünde biraz daha revize ederek ve "MASON LOCALARI ATATÜRK TARAFINDAN DEÐÝL, BÝR YANLIÞ ANLAMA YÜZÜNDEN KAPATILDI" diye bir baþlýkla vermeyi düþünüyorum.

Hatta bu fýkrayý Türkiye çapýnda dahi paylaþmam söz konusu olabilir.

Yaa Dai lahana turþusunun hikmeti bu iþte. Atatürk benim harika fýkralarýmla aklanacaksa zaten iþi zaten çoktan bitmiþ demektir..

Ýkinizde Allaha emanet olun ama bu kafayla deðil.

PC de kahkaha göz kırpma gül

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son kolye7 tarafından, 05.05.2010 - 12:06 tarihinde.
Gönderen: 05.05.2010 - 11:58
Bu Mesaji Bildir   kolye7 üyenin diger mesajlarini ara kolye7 üyenin Profiline bak kolye7 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: RE: RE: MEĞER NAPOLYON'DA AZILI BİR MASONMUŞ..
69 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý kolye7

[B]VAHA + DAÝ aslýnda beraber ayný þeye tavafuk falan ettiðiniz yok, zaten teksiniz ama ayný kapkara cehalete ve safdilliliðe sahip olduðunuza dikkat celp ettiðiniz konusunda hiç bir þüphem yok.

Ecinnilerin 03.53 te dürtüþüyle Dai ve Þeytanýn 04.02 de dürtüþüyle Vaha olan bu iki ruhlu vatandaþýmýza sanýrým bu MASON LOCALARI ibreti ile hayatýnýn dersini vermiþ olacaðým. Ben o kadar ikaz ettim bu varlýklarýn sabah dürtüþleriyle dolmuþa gelme/gelmeyin çok zor durumlarda kalýrsýnýz diye, ama anlaþýlan anlatamamýþým.

ALLAH'A AND OLSUN KÝ, ÖNCEKÝ YAZIMDA ANLATTIÐIM "MASON LOCALARI YANLIÞLIKLA KAPATILDI" MESELESÝNÝN GERÇEKLE UZAKTAN YAKINDAN EN UFAK BÝR ALAKASI BÝLE YOKTUR.

Yani anlattýðým olay tamamen bir uydurmadýr ve benim o sýrada aklýma gelip kendim oluþturduðum bir fýkradýr.
Bu uydurma olay içinde bir tek gerçek ifade vardýr. O da
"ATATÜRK'ÜN KAPATTIÐI MASON LOCALARINI ÝSMET ÝNÖNÜNÜ'NÜN TEKRAR AÇTIÐIDIR"

Bunun dýþýnda, olay ve olayda Atatürkün konuþmalarý, düþünceleri v.b tüm anlattýklarým, yani yazýnýn içinde var olan tüm ifadeler tamamen uydurmadýr.

atan mkemal o talihsiz sözü söylerken mutlaka sarhostu, ayildiginda ne halt isledigini anladi ama is isten coktan gecmis, Islam dinini yikmada kendisine yardim eden yahudileri küstürmekten ve kendiside mason kulübünün önemli bir mensubu olan mkemal cok üzülmüs..
kolye sende atan mkemal gibi sarhokenmi cevap veriyorsun. atana mubah gördügün ickiyi kendin icindemi mubah görüyorsun...
ice ice su tulumbasina dönen ve su sisesi su yolunda kirilir misali ickiyle ölen icki mübtelasina ayetleri pes pese siralarken insanin sarhos olmasi gerek.

alinti kolye:Yada sizin dediðiniz gibi olsun. Yani sabahýn köründe kablel vuku peþ peþe kalkýp yazý yazan iki ayrý insan olun. Yani her anlamda ayný kalýptan çýkmýþ iki insan olun.

Küfrü nimet kabul etmenin sonucudur bu sizin düþtüðünüz ibret hal.

Sen anlamazsin bilmezsin neden o saatlerde kalkildigini, cünki namaz vakitlerini bilmezsin. Senin ve senin gibilerin öyle bir özelligi olmadigi icin, o saatlerde neden mü'min uyanir bir türlü anlamazsiniz.
ataniz mkemal gibi hep sarhosmu yatarsiniz?
Gönderen: 05.05.2010 - 21:52
309 Mesaj -

Daha verdiðiniz sözü bile tutamýyorsunuz. Vaha yine döktürmüþsün herhalde bu fýkrada ortadan kaldýrýlsýn diye yapýyorsunuz bunu. Yani bu baþlýðýda kaldýrtmak istiyorsun ama ýýýh.

Vaha, neden þapa oturduðunu ve ne kadar zeki olduðunun gün ýþýðý gibi ortaya çýktýðýný kabullenmek yerine yepyeni köçekçelerle ortaya çýkmak gibi içler acýsý ve gülünç bir durumu tercih ediyorsun ?

Ne diyor bir atasözümüz "bükemediðin bileði öpeceksin"
Ki Allaha and olsun benim böyle deðersiz bir amaçla hareket etmem söz konusu dahi olmaz. Yalnýzca hakkýn üzerinin yalan, küfür, iftira ve hakaretlerle örtülmesine Allah böyle istediði için müsaade etmiyorum. Daha doðrusu böyle bir ortamýn oluþmasýna engel olmaya çalýþýyorum o kadar.

Bu kadar yanlýþ ve berbat girimlerinin haricinde birde herkesi aptal yerine koymak gibi bir davranýþýda son derece fütursuzca ortaya koymaktada bir sakýnca görmüyorsun.

Nasýlmý ?
Daha bu gece yarýsý bile ilkönce saat 01.53 te DAÝ ve biraz sonra yani saat 02.21 de VAHA olarak ortaya çýkýp RAVDA YÖNETÝMÝNÝN bildirisinin altýnda iki ayrý üyeymiþ gibi görüþ bildiriyorsun.

Ýki ayrý üyenin siteye giriþ zamanlarý arasýnda 28 dakika gibi bir zaman farký var. Allah bilir bu çok az zaman farkýný bile, farklý olsun diye biraz bekleyerek yapmýþ olabilirsin. Ki daha önceki yazýlarýnda yine iki ayrý üye ismiyle, yine gece yarýsý, yada sabaha karþý 5-6 dakika farký kadar bir farkla yazýlmýþ olduðun çok sayýda yazýlarýnda mevcut.

Haa þunu hemen belirteyim. Benim umurumda bile deðil. Hatta gülmekten her tarafým aðrýyor senin oynadýðýn bu tiyatro oyununa. Ben yine iki ayrý kiþiymiþsin gibi karþýlk vereceðim tabi.

Ama arada bir iþin gerçeðini bildirmekte Allah huzurunda þart diye düþünüyorum.

Gelelim senin benim fýkram karþýsýnda kündeye geldikten sonra buraya bu konuda döktürdüðün harika ifadelere..

Sen bilmiyorsun Vaha senin þu söylediðin daha doðrusu benimsediðin Mason localarýný Atatürk sarhoþ masasýnda bilinci yerinde olmadan verdiði bir kararla yaptý savýný destekleyen baþka çok müthiþ gerçekler anlatacaðým sana. Bunu en azýlý Atatürk düþmanlarýnýn dahi kazuratlarý arasýnda bulamazsýn. Ýlk öðrenenlerden biri sen olacaksýn. Deðerini bil.

1-- Cumhuriyet yeni kurulmuþ Atatürk ülkenin sorunlarýný gündüz içmeden düþünemedði için akþamlarý kafayý çekip çekip sarhoþ bir halde içki masalarýnda çözmeye çalýþmaktadýr. Aslýnda bu anlamda Cumhuriyetde bir RAKI meyvesi ve sonucudur diye düþünenlere katýlýyorum. Dünyada tüm Cumhuriyetler raký ile kafayý çektikten sonra verilen kararlarla ilan edilmiþtir. Atatürkün kurduðu cumhuriyet gibi böyle muazzam bir þeyde bu nedenle ancak içki masalarýnda ve sarhoþ olarak alýnan kararlarla baþarýlabilirdi.

2-- Bu anlamda bir örnek verecek olursak bir gün Arabistandan Mekke Þerifinin KABE yi yýkmak istediði haberi gelir Atatürke. Atatürk gündüz ayýk kafayla hiç düþünemediði için akþamý bekler. Akþam rakýsýný yavaþ yavaþ yudumlarken KAFASIDA BÝR HOÞ OLUR. Ve tarihe geçen bir karar verip Mekke Þerifine þu masajý yollar ;

"EÐER (KABE'NÝN) BÝR TEK TAÞINA BÝLE DOKUNURSANIZ, ORDUMU AÞAÐI GÖNDERÝRÝM"

Bu tarihi olayla ilgili birde link veriyorum ki malum vatandaþlar anýnda yalanlamak gibi bir yanlýþtan medet umamasýnlar.

http://www.sonfrm.com/mustafa-kemal-ataturk/9155-kabeyi-yikilmaktan-ataturk-kurtarmis/

Þimdi Vaha ve Dai gibi tarih ve vatan anlayýþý, bilgisi harika vatansever insanlarýmýzýn Atatürk için söyledikleri akla gelince hakikaten Atatürk bu vatandaþlarýn yýrtýna yýrtýna anlattýðý gibi bir insansa bu kararlarý gerçekten içki masasýnda ve sarhoþken vermiþ olabilir düþüncesini gözü kapalý kabul edilebilir.

(Ne yalan söyleyeyim Vaha, Atatürkün buna benzer davranýþlarý aklýma geldikçe ve sizin ona sarhoþ demenizide hatýrladýkça bende þöyle diyorum. Atatürk gibi içki içen bir kahramanýn bu hali, sizin gibi en rezil ve berbat içkiyi yani EN ÜST DERECE ALKOLLÜ, ÝHANET VE NANKÖRLÜK içkisini içmiþlerden milyarlarca kat daha üstün ve efdaldir diyorum. Þüphesiz Allah Atatürkün neden içki içtiðini ve hesabýnýda yalnýzca soracak olandýr.)

3-- Atatürk, Yunan askerlerini akþam RAKISINI içip baþý hoþ olduktan sonra denize dökmüþtür. Yunaný denize döken emirde þudur "BU NAMUS DÜÞMANI KEFERE SÜRÜSÜNÜ YAKALAMAYIN DÖKÜN DENÝZE YUNANÝSTANA YÜZEREK GÝTSÝNLER"
Atatürk, içmeden ne böyle bir karar verebilirdi nede namus düþmaný yunaný denize dökebilirdi. Deðilmi VAHA ve DAÝ kardeþlerim ??

4-- Atatürk Samsuna çýktýðýnda padiþahýn emrini yýrtýp kurtuluþ savaþýna karar vermek için akþamý beklemiþ ve RAKISINI yudumladýktan son ve baþý bir hoþ olduktan sonra "KÝM TAKAR PADÝÞAHI LEN" deyip elindeki emri yýrtýp "SAVULUN BRE ANADOLU GELÝYOR "diye yola koyulmuþtur.

5-- Atatürk Çanakkalede tesadüfen komutanlýk yapmýþtýr. Aslýnda bu savaþ sýrasýnda Ýstanbulda boþ boþ gezerken bir akþam RAKIYI fazla kaçýrýp yolda yürümeye baþlamýþ farkýnda olmadan yolu uzatmýþ ve saatlerce yürüdükten sonra eve varacam diye yolun sonunda GELÝBOLUYA varmýþtýr. Üzerindede resmi elbisesi olduðundan ve bir birliðe rast geldiðinden artýk utanýp geride dönememiþtir. Tabi istemedende savaþa katýlmak zorunda kalmýþtýr. Ýþte Atatürkün bir ÇANAKKALE KAHRAMANI oluþunun arkasýndada yine içkisi, yani RAKI vardýr.

*** Þimdi gelelim yine Vaha vatandaþýn hezeyanlarýna. Atatürk su tulumbasýna falan hiç bir zaman dönmemiþtir.
Fakat senin gibi aðzýndan zift saçanlarýn tam anlamýyla bir katran fýçýsýna döndükleri hiç þüphesiz bir sonuçtur.
Diyorumki Vaha bu özelliðinle ÝSFALT da yani Ýstanbul belediyesinin asfalt bölümünde çok rahat iþ bulabilirsin. Hatta müdür bile olabilirsin. Ne dersin ???

*** Ben namaz vakitlerinide, namazýn nasýl kýlýndýðýnýda, nasýl kýlýnmazsa sahibinin çýrasý olacaðýnýda senin gibilerin cemi cümlesine tersine öðretirim. Aklýnca namaz kýldýðýný söyleyip bana sen kýlmýyorsun diye iftira atacaksýn.
Bak sana þunu söyleyeyim. Þeytan en güzel secde yapma ve namazý þeklen kýlma vasfýna sahiptir. Fakat bunu fitne için yapar ve bu iþ için müsaadelidir.
By anlamda çok güzel ezan ve Kuranda okur.
Ve onu ancak Kuranda iþaret edilenler gördüklerinde hemen tanýrlar.

Kaldý ki senin yada sizin ne tesadüftürki sabah namazýndan önce, yada çok önce bilgisayarla uðraþmak için vaktiniz oluyorda, günün diðer 23 saatinde ne yapýyorsunuz ?? Neden ýsrarla o saatlerde ve ikinizde peþpeþe yazýyorsunuz ?? Yoksa ikinize dadanan ecinniler böylemi emrediyor ???

*** Katranla alýnan abdesti ve bu abdestle kýlýnan namazý, tertemiz su ile alýnan abdestle ve namazla kýyaslamak ancak senin gibi Allah için deðilde etrafa gösteriþ olsun diye kýlanlarýn iþi olabilir. Bu feci hal bana ancak MAUN SURESÝNÝ hatýrlatýr. Ve ibadeti taslamak gibi bir faciadan Allaha sýðýnýrým.

*** Ne Atatürk bir sarhoþtur, nede tanýmadan falcýlýk yaparak aklýnca pislik atmaya çalýþtýðýn benim içki ile bir alakam vardýr. Fakat sen aðzýna bir gram bile içki almadan KÖRKÜTÜK SARHOÞ OLAN bir din ve dünya adýna cehaletin en ibret örneðisin, ALLAH'A AND OLSUN...

Behey içki içmeden sarhoþ Allah dahi içki alana ibadeti bile, ayýldýðýnda serbest kýlarken sana özel ayetmi indi ki aklýnca içkiyi ön plana çýkartýp kendi ANADAN DOÐMA VE ÝÇMEDEN SARHOÞLUÐUNU örtmeye çalýþýyorsun.
Allahýn bile bu konuda böyle bir töleransý varken senin gibi deðil dini bilmek yaþamak, burnunun dibini bile görebilmekten aciz din adýna facia cahile düþen görevi senmi uydurup Allaha dayatacaksýn.

Nisa suresi, 43 : Ey iman edenler! Sarhoþ iken ne söylediðinizi bilinceye kadar, cünüp iken de yolculuk hali müstesna yýkanýncaya (gusül edinceye, boy abdesti alýncaya) kadar namaza yaklaþmayýn.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son kolye7 tarafından, 06.05.2010 - 13:07 tarihinde.
Gönderen: 06.05.2010 - 12:58
Dai su an offline Dai  
922 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý kolye7
Teþekkürler deðerli RAVDA yönetimi.
Bende artýk daha farklý bir þeyleri ve daha karþýlýklý saygý, hoþgörü ve tahammül çerçevesi içinde tartýþmayý gerçekleþtirelim diyorum.
Þahýslar üzerinde odaklanmak haddi aþtýðýnda ancak düþmanlarýn istedikleri gerçekleþir.
Yani istemeseniz bile bu bir CAMBAZA BAK OYUNU haline gelebilir.

(Ekleme Tarihi: 06.05.2010 - 11:29)

sag gösterip sol vurma konusunda fazlaca acik vermeye basladin kardeeeesss

(Ekleme Tarihi: 06.05.2010 - 12:58)

Alıntı
Orijýnalý kolye7
Daha bu gece yarýsý bile ilkönce saat 01.53 te DAÝ ve biraz sonra yani saat 02.21 de VAHA olarak ortaya çýkýp RAVDA YÖNETÝMÝNÝN bildirisinin altýnda iki ayrý üyeymiþ gibi görüþ bildiriyorsun.

Ýki ayrý üyenin siteye giriþ zamanlarý arasýnda 28 dakika gibi bir zaman farký var. Allah bilir bu çok az zaman farkýný bile, farklý olsun diye biraz bekleyerek yapmýþ olabilirsin. Ki daha önceki yazýlarýnda yine iki ayrý üye ismiyle, yine gece yarýsý, yada sabaha karþý 5-6 dakika farký kadar bir farkla yazýlmýþ olduðun çok sayýda yazýlarýnda mevcut.

Haa þunu hemen belirteyim. Benim umurumda bile deðil. Hatta gülmekten her tarafým aðrýyor senin oynadýðýn bu tiyatro oyununa. Ben yine iki ayrý kiþiymiþsin gibi karþýlk vereceðim tabi.
[/B]

Adaletine kurban oldugum Rabbim
SEN herseye Kadirsin
Gönderen: 07.05.2010 - 02:21
309 Mesaj -
Dai benmi sað gösterip sol vuruyorum, yoksa Vaha * Dai mi bir sað tarafýma yanaþýyorsunuz bir sol tarafýma iyi anlaman gerekiyor.

ÜSTELÝK BENÝM ÇÝFT PASAPORTUM VE KÝMLÝÐÝM FALANDA YOK YANÝ.

Ne dersin ???

Benim sözlerimi muallak havaya sokmak yerine milletin anlayacaðý þekilde sabah sabah ikinizin saat bir iki arasý nasýl peþ peþe kalkýp bilgisayara sarýldýðýnýzý analatabilirsin mesela. Bende ecinniler dürtüyor demekten vazgeçerim þayet söylediklerine inanýrsam.

Elbetteki Allah her þeye kadirdir. Bak fitnenin oyunlarýný nasýl ortaya döktürüyor. Tabi hak söyleyenin eli ve diliyle.

göz kırpma Güle Güle

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son kolye7 tarafından, 07.05.2010 - 13:32 tarihinde.
Gönderen: 07.05.2010 - 13:29
Dai su an offline Dai  
RE:
922 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý kolye7

Dai benmi sað gösterip sol vuruyorum, yoksa Vaha * Dai mi

Benim sözlerimi muallak havaya sokmak yerine milletin anlayacaðý þekilde sabah sabah ikinizin saat bir iki arasý nasýl peþ peþe kalkýp bilgisayara sarýldýðýnýzý analatabilirsin mesela. Bende ecinniler dürtüyor demekten vazgeçerim þayet söylediklerine inanýrsam.

bak arkadasim
ne, internete giris saatlerimi sana göre ayarlarim
nede baskalarinin giris/cikis saatlerine karisirim
dai ile vahanin ayni kisi olmadigini defalarca yazdim
(aslinda seni inandirmak zorundaymisim gibi bir lüksüm yok)
kendi müslümanligindan süphen yoksa inanmak durumundasin
(tabii yanilmisligini nefsine yedirebilirsen..."!)
olmadi, yönetime sorup dai'den baska lakabim varmiymis ögrenebilirsin

ayrica
dai ile vahayi israrla ayni kisi olarak lanse edip
(senin, benim daha fazla günaha girmemi istemedigin kadar)
dah fazla günaha girmeni istemem...!

selametle
Gönderen: 07.05.2010 - 21:42
RE: RE:
309 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Dai

Alıntı
Orijýnalý kolye7

Dai benmi sað gösterip sol vuruyorum, yoksa Vaha * Dai mi

bak arkadasim
ne, internete giris saatlerimi sana göre ayarlarim
nede baskalarinin giris/cikis saatlerine karisirim
dai ile vahanin ayni kisi olmadigini defalarca yazdim
(aslinda seni inandirmak zorundaymisim gibi bir lüksüm yok)
kendi müslümanligindan süphen yoksa inanmak durumundasin
(tabii yanilmisligini nefsine yedirebilirsen..."!)
olmadi, yönetime sorup dai'den baska lakabim varmiymis ögrenebilirsin

ayrica
dai ile vahayi israrla ayni kisi olarak lanse edip
(senin, benim daha fazla günaha girmemi istemedigin kadar)
dah fazla günaha girmeni istemem...!

selametle

Ýyi söylüyorsun güzel söylüyorsunda Dai. Vaha'nýn burada bana cevap verirken kullandýðý üslup malum. Yani devamlý kýyýlarý kaybetmiþ bir kiþilik çiziyor. Þöyle makul bir üslup kesinlikle yok.

Ve Vaha bu konuda tek kelime bile etmiyor. Çünkü o kiþilik sanki bir þey olurda uydurma olduðu anlaþýlýr gibi bir endiþe taþýyor sanki. O nedenle týpký sabah yazma meselesi gibi buradada garip bir örtüþme ve birbirini tamamlama var diye düþünüyorum.

Ravda yönetimine sormama gerek yok. Çünkü burada bir kaç kimlikle yazýlar yazýldýðýný en son gelen tepkilerdende eski tepkilerdende biliyoruz. Ravda yönetimi zaten emin olunca iptal ediyor. Fakat emin deðilse ne yapabilir ?

Benim senin günahýný almam gibi bir halde asla söz konusu deðil. Sen istediðini söyleyip düþünebilirsin. O seni baðlar. Ben neyi nasýl yaptýðýmý ne yaparsam hesabýný vereceðimi çok iyi biliyorum. Canýný sýkma onun için.
Kendi vereceðin hesabý düþünüver.

Birde dedim ya bu konunun benim için hiçte önemi yok. Sadece biri aðzý bozuk diðeride daha derli toplu iki vatandaþa cevap vermiþ oluyorum. Ne farkeder ? Yanlýþý yapan kendisi düþünsün. Ýnsanlarý kandýrmak bir yere kadar mümkün ama ya Allahý ???????

Kalýn saðlýcakla...

PC de PC de PC de göz kırpma Güle Güle

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son kolye7 tarafından, 07.05.2010 - 23:18 tarihinde.
Gönderen: 07.05.2010 - 23:16
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 798 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
karaali70 (54), Mücahit58 (42), firdevs_91 (33), harman76 (48), gul2 (47), özgür3 (35), songokou (42), nuri72 (52), aysun saglam (46), dalin (39), caglar_1988 (36), emine_yilmaz (45), elif19 (37), morcali (63), enderim23 (46), aga2 (61), hüzünlü gurbet (46), yeþil (42), 1yavuz (53), suvari_ (41), gazeteci1985 (39), adem03 (45), azzat (60), huemeyra41 (32), Kursad_ist (46), ruhan_ruhani (41), eskalibo (50), neofatih (39), yuuusuf (43), yunuscelik (46)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.60658 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.