hydroxychloroquine chloroquine dexamethasone generique rhinocortbudesonide seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » OSMANLI TARİHİ ve MEDENİYYETİ » Atatürk'ün Demekrotik anlayışı

önceki konu   diğer konu
15 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Atatürk'ün Demokratik anlayışı
76 Mesaj -
" Atatürk tarafýndan güç þartlar altýnda yapýlan sert Ýnkilâp hareketleri herkesce malum:latin harflerinin kabulü,lâiklik,çok evliliðin kaldýrýlmasý,Camilerin depo haline getirilmesi,...Kurduðu dikdatörlük,onun iktidarda kalmasýný saðladý.Fakat,biraz tuhaf ama,"serbest fýrkayý"kuran sadýk birkaç arkadaþý vasýtasýyla bütün unsurlarýyla bir muhalefet partisi ortaya çýkarmayý denedi.Bu yeni partiye halkýn kitle halinde iltihaký,derhal feshini icap ettirdi.
Vaktiyle yapýlan bu teþebbüsü unutmuþ olmalý ki;Atatürkün halefi Ýsmet inönü de Meclise bir demokratik vasýf vermek istedi.Bir zamanlar demokrasi var,desinler diye "Müstakiller"adýyla bir grup teþkil ettirdi.Bununla sadece alemi güldürmeye muvaffak oldu."
JURNAL DU JURA 25-26 OCAK 1964CUMARTESÝ PAZAR
Yorumlarýnýz bekliyorum.
Yine FO 371/6549,22.2.1921 TAR... DevamýÝHLÝ ÝNGÝLÝZ ÝSTÝHBARAT SERVÝSÝNÝN istanbul þubesince hazýrlanan gizli rapor.Hüsamettin Ertürk hatýralarýnda Mustafa Kemal paþa ile Rus Heyeti'nin Havza'da Görüþtüklerinin aralarýnda þu konuþma geçtiðini aktarmaktadýr:"Miralay budiyeni Cevat Abbas'ýn bana anlattýðýna göre epey düþündükten sonra;Rusya'nýn bütün ihtiyaçlarýmýzý tamamlamaya hazýr ulunduðunu size arzetmek vazifesini üzerime almýþ bulunuyorum.Yeter ki,siz de bizim arzularýmýzý yapýnýz.Padiþahlýðý hilafeti laðvediniz.Komünistliði ilan ediniz demiþti.Mustafa kemal:'Aziz Miralayým,buyurduðunuz iþler ,þimdi tasavvur eylediðiniz kadar kolay deðildir.Padiþahlýk müessesesi esasen zayýflamýþtýr.Yýkýlmak üzeredir.
Hilafet için biraz daha sabýrlý,hatta biraz daha dikkatli olmak lazýmdýr.Arkamýzda bir de islam alemi var.Bunu da hesaba katacaðýz.Onlarýn müzahereti bu gün için lazýmdýr.Komünistliði de bu gün için ilan etmek imkansýzdýr....
Bknz:Teþkilat-i Mahsusa baþkaný Hüsamettin Ertürk Anlatýyor.Ýki Devrin Perde Arkasý (Yay.Hz.Samih Nazif Tansu)istanbul 1969s.347-348

Mesaj 3 kez düzenlendi. En son Ahmetcemil tarafından, 05.05.2009 - 12:38 tarihinde.
Gönderen: 24.10.2008 - 00:53
Bu Mesaji Bildir   Ahmetcemil üyenin diger mesajlarini ara Ahmetcemil üyenin Profiline bak Ahmetcemil üyeye özel mesaj gönder Ahmetcemil üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Ahmetcemil su an offline Ahmetcemil  
76 Mesaj -
Tarihi tarihçilerden duyduðunuz gibi kabul etmeyiniz!araþtýrýcý olunuz biraz.
Gönderen: 05.05.2009 - 12:40
Bu Mesaji Bildir   Ahmetcemil üyenin diger mesajlarini ara Ahmetcemil üyenin Profiline bak Ahmetcemil üyeye özel mesaj gönder Ahmetcemil üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
omarbabuscu su an offline omarbabuscu  
Atatürke ve kurduğu cumhuriyete atılan iftiraları anlayabilmek
11 Mesaj -
Selamünaleyküm kardeþlerim.

Yüzde doksansekizi müslüman olan Türkiyede maalesef pek çoðumuzu üzen ve gerçek tarihmiþ gibi yansýtýlan haksýz iftiralar hele hele son zamanlarda ayyuka çýkmýþ vaziyette.
Bunun altýndad haçlý ve yahudi parmaðý var tabi.

Ne ilginçtirki Atatürkü ve ve onun kurduðu laik demokratik cumhuriyeti öncelikle bu ülkeyi paramparça etmek isteyenler yok etmek istiyorlar ve hatta bunu AKP hükümetine emrediyorlar.

Neden dersiniz ? Bizi sevdiklerindenmi, yoksa parçalanmamýz için en gerekli noktayý böyle belirlediklerindenmi ?

Atatürkün taa okul yýllarýndan ölümüne kadar bütün safhalarý þöyle akýllýca bir araþtýrýp öðrenirseniz bu üstün dehanýn bir sýradan lider bir tesadüfen gelmiþ komutan olmadýðýný apaçýk görürsünüz.

Cephelerde gösterdiði özellikle Çanakkalede gösterdiði baþarýlar ve defalarca ölümün eþiðinden dönmesi bu üstün dehayý Allahýn bir misyonla vazifelendireceðinin apaçýk delili deðilmidir ?

Atatürkün devrimlerine çamur atanlar yada beðenmeyenler Osmanlýnýn neden daha dün tozunu attýðý Ruslarýn ve batýlý devletlerin karþýsýnda hasta ve bitik adam durumuna düþtüðünü, açýk farkla geri kaldýðýný özellikle çok iyi bilmeleri ve öðrenmeleri gerekir.

Matbaa neden osmanlýya dörtyüz sene sonra gelmiþtir. Hezarifen Ahmet çelebi ve daha bir çok bilim adamý desteklenmek yerine neden sürgünlerde can vermiþtir.
Bana daha beþ on yýl içinde ölen dedem ve babaannemin anlattýðý gibi býrakýn ilim ve fende ileri gitmeyi batýdan gelen teknoloji ürünlerini alýp inceleyip kendiside yapmak yerine BUNLAR GAVUR ÝCADIDIR diye geri gönderilmesini kim izah edebilir ? Bunlar Osmanlýnýn sonunda dahi Cumhuriyetin baþlangýç yýllarýnda yaþanmýþ ibret hallerdir.

Osmanlý her alanda geri kalmasa onu bu þekilde feci bir halde paramparça edebilirlermiydi ?

Allah hiç dini geri kafalýlýðýn gerekçesi yapanlara baþarý verirmi ?

Atatürkün yaptýðý tüm devrimleri iþte Osmanlýyý kanlý bir þekilde mahveden tüm geri kafalýlýklardan kurtulmak için düþündüðü çareler olarak deðerlendirmek gerekir. Cumhuriyeti kurmak yerine Osmanlýnýn tüm vahim hali tekrar yaþama geçirilseydi ne olurdu ? Ölüm döþeðine girmiþ dönüþü olmayan hastalýklarýn sahibi hiç tekrar ayaða kaldýrýlabilirmi ? Yapýlmasý gereken tüm hatalarý bir kenara koyup yepyeni bir yol çizmek deðilmidir ?

Þüphesiz Cumhuriyetin kuruluþunda ve devrimlerin yaþama geçiriliþinde bazý hatalar yapýlmýþ olabilir. Fakat Atatürkün yaptýðý muazzam iþler yani bu ülkenin kurtuluþu ve çok çabuk kalkýnmasý hatta Osmanlýnýn kalan borçlarýný dahi ödemesi karþýsýnda bu hatalarýn hiç bir hükmü yoktur.Bunlar ancak Atatürk düþmanlarýnýn sýðýndýðý ve medet umduðu putlardýr.

Evet Atatürk görünüm olarak bir diktatör gibidir. Fakat tarihin hiç bir sayfasýnda hiç bir dikatatör yoktur ki merkez olarak kendini almasýn ve saðlam temeller üzerinde ilerde yaþanacak özgürlüklerin temellerini atmýþ olsun. Ve Atatürk devrimlerini en az kanla yapan diktatördür.Bunu onu yok etmeye çalýþan haçlý dahi itiraf eder.

O günkü þartlarda Atatürkün getirdiði tüm yenilikleri o þekilde oturtmasý þarttý. Baþka hiç bir alternatifi yoktu.
Ve Atatürk vataný için gerekli olan ve faydalý olan herþeyi bu anlamda yaptý.

Atatürk isteseydi etrafýndakilerin hepsininde kabulü olan bir padiþah yada halife yada her ikisi birden olmak üzere kendini merkez alabilirdi. Oysa o ilerki safhalarda çok partili meclise geçecek bir devletin alt yapýsýný kurup temellerini attý.

Serbest fýrka denen oluþumun Osmanlýyý mahveden zihniyet olduðunu anlayan Atatürk tüm yapýlanlarýn boþa gideceðini anladýðý için bu partiyi kapatmamýþ fakat bu parti nedeniyle cumhuriyeti korumak için tekrar siyasete atýlacaðýný söylediðinde bu parti iþin kötüye gittiðini anlayýp kendi kendini kapatmýþtýr.
Siz olsanýz kurduðunuz onca emeðin bir Osmanlýyý mahveden kafaya tekrar dönüþüne izin verirmiydiniz ?

Ýnönüye gelince Atatürkün kurduðu cumhuriyete ilk ve en büyük ihaneti Ýnönü yapmýþtýr. Daha Atatürk ölüm döþeðinde iken el altýndan ABD ile gizli anlaþmalar baþlatmýþtýr. Ki Atatürkün ölüm nedenlerinden biri hiç bir þekilde haçlýlara ve yahudilere baðýmlýlýðý kabul etmemesi nedeniyle yanlýþ tedavi ile hayatýna son verilmesidir.

Atatürk öyle bir dehadýr ki devamlý çatýþma ve menfaat kavgasý içinde olan ingilizlerle Ruslarýn bu çatýþmalarýný hem bu ülkenin kurtuluþ savaþý için hemde Cumhuriyetin kurulmasý için son derece akýllýca deðerlendirmiþtir. Bugün ona sövenlerin bu bahsettiðim politikalar esnasýnda yaþananlarý içine kattýklarý çok aðýr yalan ve iftiralarla alçakça sömürmeleri iþte bu þekilde tam tersine çevrilmiþ çok aðýr hezeyanlardýr.
Bu yalanlara en büyük cevap Atatürkün eseri olan LAÝK DEMOKRATÝK CUMHURÝYET tir.

Atatürk cumhuriyeti kurduðunda yeryüzünde bir tek baðýmsýz Ýslam devleti yoktu. Nedenlerini hiç düþündünüzmü ? Neydi acaba bu çok aðýr kahýrlý faturanýn Allah katýndaki nedeni ?

Þu bir gerçekki Atatürk ve Cumhuriyet için iki ayrý cihette yani hak olan Atatürk ve CUmhuriyetin Allahýn bir lütfu olduðu ve tam tersi cihette Atatürkün bir din düþmaný olduðu ve cumhuriyetin bir deðeri olmadýðý feci yalaný etrafýnda kümelenmesi milletler tarihinde hep yaþanan acý hallerdir.

Ýþte milletler bu ortaya çýkan tablolarda gerçeði yakaladýklarýnda paçayý kurtarýrlar. Yoksa bugün olduðu gibi Atatürkten seksen sene sonra yine haçlýlarýn tam bir kuþatmasý altýna girip tekrar bir kurtuluþ savaþý verme sürecine sürüklenirler.

Bu hal Allahýn lütfu olan Atatürk ve Cumhuriyeti çarçur edip ona sövenlerin peþinde gitmenin aðýr ve kahýrlý faturasýndan baþka hiç bir þey olmayacaktýr.

Ben þunu hiç anlamýyorum Yunaný Ýzmire çýktýðýnda onlara karþý gelmeyin diye emirler veren, iþgal kuvvetlerine bizzat askerlerimizi yardýmcý yapan hatta cumhuriyeti kuranlara vatan haini diye kurþun sýktýran bir padiþahýn ki o padiþah bugünki Türkiye yerine Ankara civarýnda küçük bir yere razý olmuþtu, yanlýþlarýný ve facia halini görmeyip, her türlü fedakarlýk ve kahramanlýkla bu ülkeyi kurtarýp Cunhuriyet haline getiren bir kahraman ve üstün dehanýn neden üzerine çamur atýlmak istenir neden böyle bir aðýr nankörlük yapýlýr ve hatta bu facia dinin gereði kabul edilir ?

Diyaneti Atatürk kurmadýmý ?
Elmalýlý Hamdi Yazýra Meal ve Tefsirleri Atatürk yazdýrmadýmý ? Ki bugün dahi eþ deðerinde meal ve tefsir yok.
Ýþin daha acýsý Osmanlýnýn sonunda bu ülkede ne bir tefsir nede meal vardý. Cahil hocalar halka Kuranýn türkçesini okumayýn diyorlardý.

Atatürkün vasiyetini okudunuzmu ?
Son nefesini verirken bu üstün lider melekler tarafýndan selamla ruhu Allah katýna alýnmadýmý ? Bu zabýtlarla tespit edilen olayýn ne anlama geldiðini hiç inceledinizmi ?

Yoksa Atatürk hakkýnda onun karþýsýnda körü körüne karþýtlýk yapan tüm güruhlarýn yaptýðý gibi din adýna cehaletle donanmýþ ve Osmanlýyý paramparça ettirmiþ Yunus Emrenin "ÞÝMDÝ ÜÇBUÇUK OKUYAN DERÝN DANIÞMAN OLUR" dediði cahil din adamlarýnýn hezeyanlarýný gerçek tarih bilgisi zannedip onlaramý uydunuz ?

Ýþte bugün Türkiyenin yaþadýðý halde budur. Hala dini kullanan birileri Türkiyeyi Osmanlýnýn düþtüðü bataðýn içine yuvarlamaya çalýþýyorlar.

Ne buyuruyor alemlerin Rabbi "ALDATAN, SÝZÝ ALLAHIN ADIYLA ALDATMASIN" ve bir ayettede "KOYUN SÜRÜLERÝ GÝBÝ OLMAYIN" demiyormu ?

Yoksa nemi olur ? Tarih tekerrürden ibarettir. Osmanlýnýn sonunda ödettiði faturayý Allah bu ülkeye bir daha ödetir.

Tarihi gerçek kaynaklarýndan öðrenelim. Mütareke basýnýn tohumlarýndan yada kendini alim zanneden Osmanlý faciasýnýn mimarlarýndan deðil....

Selam ve saygýlarla cümlenize.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son omarbabuscu tarafından, 05.05.2009 - 14:36 tarihinde.
Gönderen: 05.05.2009 - 14:31
Bu Mesaji Bildir   omarbabuscu üyenin diger mesajlarini ara omarbabuscu üyenin Profiline bak omarbabuscu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
76 Mesaj -
BAK GÜZEL YAZILAR YAMIÞSIN AMA.KEMALÝZM DÖRT DÖRTLÜK DEÐÝLDÝR.BUNU BÝR GÜN ÇOK ÝYÝ ANLIYACAKSINIZ BEDÝÜZZAMAN SAÝD NURSÝ HZ DE RUS TÝPÝ KOMÜNÝZM DEN BAHSEDER.KEMALÝZM ASLEN KOMÜNÝZMÝN TÜRKÝYE UZANTISIDIR.ÝÞÝNÝZE GELMEDÝ YALANLARSINIZ TABÝ.GERÇEKLER ÖRTÜLEMEZ.ÝNANÇ OLMASA NAH KURTULUÞ SAVAÞI KAZANILIRDI.NE YAPTILAR Tek adama bütün kahramanlýklarý yüklediler Ya Bediüzzaman Hz kurtuluþ savaþýnýn kutsal bir savaþ olduðunu ilan etmiþitir.ve talebeleriyle savaþa katýlmýþtýr.Ama onu hain ilan etmiþlerdir.Çünki dindardý.Bediüzzamanýn hayatý o döneme çok iyi ýþýk tutar.Ýþte Laiklik tarifi ve onlarýn totaliter dayatmalarý.
"Eðer "Gençlik Rehberi'nin intiþarýyla dinî terbiyeyi ders veriyor; bu ise lâikliðe aykýrýdýr" diye itham olunuyorsa, o halde lâikliðin mânâsý nedir? Biz de soruyoruz. Lâiklik Ýslâmiyet düþmanlýðý mýdýr? Lâiklik dinsizlik midir? Lâiklik, dinsizliði kendilerine bir din ittihaz edenlerin dine taarruz hürriyeti midir? Lâiklik, din hakikatlerini beyan edenlerin, imanî dersleri neþredenlerin aðýzlarýna kilit, ellerine kelepçe vuran bir istibdad-ý mutlak düsturu mudur?
Lâiklik, bir vicdan ve fikir hürriyeti olduðuna göre, dinsizler ve din düþmanlarý, Ýslâmiyet aleyhinde her çeþit hücumlarý, taarruzlarý yapar, anarþik fikirlerini o hürriyet-i vicdan ve fikir bahanesiyle neþreder de, fakat bir Ýslâm âlimi o hürriyet-i fikir düsturuna istinaden bin yýldan beri Ýslâmiyetin serdarý olmuþ bir millet içinde ve o milletin bin yýllýk an'anesine, kanunlarýna ittibâ ederek ve yine o milletin saâdeti uðrunda, ahlâk ve namusun muhafazasý yolunda dinî bir ders beyan etmesi lâikliðe aykýrýdýr diye suçlu gösterilir, devletin nizamlarýný dinî inançlara uydurmak istiyor diye mahkür gösterilir. "iyi okumak lazým Bir alimi sürgünden sürgüne göndermek insafa sýðar mý?"O da, mezara yaklaþtýðým bu zamanda, Ýslâm memleketi olan bu vatanda bolþevik baykuþlarýnýn seslerini iþitiyoruz. Bu ses, âlem-i Ýslâmýn Ýmân esaslarýný zedeliyor. Halký, bilhassa gençleri imansýz yaparak kendisine baðlýyor. Ben bütün mevcudiyetimle bunlarla mücâdele ederek gençleri ve Müslümanlarý imana dâvet ediyorum. Bu imansýz kitleye karþý mücadele ediyorum. Bu mücahedemle inþaallah Allah huzuruna girmek istiyorum. Bütün faaliyetim budur. Beni bu gayemden alýkoyanlar da, korkarým ki bolþevikler olsun. Bu Ýmân düþmanlarýna karþý mücahede açan dindar kuvvetlerle el ele vermek, benim için mukaddes bir gayedir. Beni serbest býrakýnýz, el birliðiyle, komünistlikle zehirlenen gençlerin ýslahýna ve memleketin imanýna, Allah'ýn birliðine hizmet edeyim.
Mevkuf Said Nursî "

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son Ahmetcemil tarafından, 27.05.2009 - 17:22 tarihinde.
Gönderen: 27.05.2009 - 17:15
76 Mesaj -
Resmi tarih yalanlarýna son.Ben sadece fikrimi yazýyorum en adil yönetim islam cumhuriyetidir.Dört halife dönemindeki örnek cumhuriyet.Bu gün ki cumhuri idareyi ise görüyoruz.hortum,yalan adam kayýrma,rüþvet,vss alýþkanlýklar alabildiðine yayýlýyor.

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son Ahmetcemil tarafından, 28.05.2009 - 00:15 tarihinde.
Gönderen: 27.05.2009 - 17:24
Dai su an offline Dai  
922 Mesaj -
her millet hakettigi gibi yönetilir
Gönderen: 27.05.2009 - 19:43
Bu Mesaji Bildir   Dai üyenin diger mesajlarini ara Dai üyenin Profiline bak Dai üyeye özel mesaj gönder Dai üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
76 Mesaj -
çok doðru bir laf ettiniz!!!layik olduðumuz þekilde yönetiliriz.
Ýman ne kadar zayýflamýþ gerçekten.Tekniðe gavur icadý diyenler de hüküm konusunda ne kadar yanlýþ düþünüyorlardý.Ama bu millete neden tam olarak islamý aþýlamaktan korktular.Demek oluyor ki;islamý yeterince benimsememiþler.Kafadakiler islamýn böyle olmadýðýný tam benimselerdi;bediüzzaman hz gibileri sürgünden sürgüne göndermezlerdi.Hala deve ile haca gitmek lazým fikrini savunan cahil müslümanlar da vardý.Bütün bunlarýn sebebi islamý gerçek islamý yaþamamaktan geçer.Dinin özünü bilmeyen cahil müslümanlar böyle yanlýþ fikirlere kapýlmýþlar.Oysa Kur'an bilime ilime yol gösterir.Allah(cc)nun izniyle risaleiNurlar meydanda olmaya devam
"Ýþte bugün Türkiyenin yaþadýðý halde budur. Hala dini kullanan birileri Türkiyeyi Osmanlýnýn düþtüðü bataðýn içine yuvarlamaya çalýþýyorlar.

Ne buyuruyor alemlerin Rabbi "ALDATAN, SÝZÝ ALLAHIN ADIYLA ALDATMASIN" ve bir ayettede "KOYUN SÜRÜLERÝ GÝBÝ OLMAYIN" demiyormu ?

Yoksa nemi olur ? Tarih tekerrürden ibarettir. Osmanlýnýn sonunda ödettiði faturayý Allah bu ülkeye bir daha ödetir.

Tarihi gerçek kaynaklarýndan öðrenelim. Mütareke basýnýn tohumlarýndan yada kendini alim zanneden Osmanlý faciasýnýn mimarlarýndan deðil....

Selam ve saygýlarla cümlenize."Bediüzzaman Hz in yaptýðý hizmetler hafife alýnamaz.Üstadýn bu ülke için yaptýklarý meydandadýr.Ýmansýzlýk hiç bir þeye benzemez.Bu millete yýllarca evrimden bahsettiler.Yýllarca ekmeðini hortumladýlar.Zina fuhuþ bu kötü alýþkanlýklar nasýl yayýldý.Ben düþmanlýk yapmýyorum.Gerçekleri yazýyorum.
edecektir.Risale'iNur lar ile yanlýþlýklar düzeltilecektir.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Ahmetcemil tarafından, 28.05.2009 - 00:10 tarihinde.
Gönderen: 28.05.2009 - 00:05
76 Mesaj -
Risale'iNur mesleði farklý bir meslektir.Ýman hakikatleridir.Bence bu tefsirleri bir yýl anlayarak yaþayarak okuyan dediðin yanlýþlýklara düþmez.Biz bu güne bakalým.Önce insan kendini terbiye etmelidir.Kendini islah etmeyen baþkasýný islah edemez.Eyyüp8as)ýn yaralarý ndan daha çok bizim yaralarýmýz var.Ýmanýmýzý tehlikeye düþürüyor.Bunlarý düzeltmemiz lazým.Ýslamiyeti tam benimser isek;her türlü kalkýnmanýn garantisini verebiliriz.Gençlerin oyundan oynaþtan vazgeçirilmeleri lazým.Buda islamiyeti tam benimsemekle olur.Allah(cc)nun izni ile memleketimiz ozaman muassýr medeniyetler seviyesine çýkar.Ýslam tarihinde yaþananlarý iyi deðerlendirmek lazým.Adil yönetim dört halife devrinde mükemmel seviyeye ulaþmýþtý.Ama halifelik zamanla bozuldu tabi.Bu inkâr edilemez.Bizim dinimiz yerinde saymayý reddeder.Önce farz ibadetlerini yap sonra diðer çalýþmalarda ibadettir der.Osmanlý illaki hatalar yapmýþtýr.Biz ozamana geri dönelim demiyoruz tarih ibret alýnsaydý tekrar etmezdi.Üstat dindar bir cumhuriyetçi idi.iyi araþtýrmadan yorum yapmamak lazým.Üstadýn Hayatý ozamandaki Komünist rejime ýþýk tutar.Gerçekler zamanla daha iyi anlaþýlacak.Bizim milletin çoðu bunu çok iyi anlamaz.Çünkü:gerçek manada iman etmemiþtir.Üstada iftira ediyor adam farkýnda deðil.Demiþ ya Peygamber (sav):"Ümmetimden baþý sarýklý yetmiþbin alim kiþi, deccala tabi olacaklar."Ayrýca aðýzlarda dolaþan bir rivayet var: "Deccal çýktýðý zaman kuyruðuna bin hafýz yapýþacak." Ýmam Ahmed Bin Hanbel, Müsned, sf. 796 Aynen olmuþtur Olmaya da devam ediyor.Ben sizin gibi hocalara asla itibar etmiyorum.

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son Ahmetcemil tarafından, 03.12.2009 - 00:08 tarihinde.
Gönderen: 28.05.2009 - 00:25
omarbabuscu su an offline omarbabuscu  
11 Mesaj -
Selamünaleyküm kardeþlerim,

Ahmet Cemil kardeþim þayet yazýmý anlayarak ve tamamýyla okusaydýn o yazýda Atatürk cihetinde ifratlarýn methedildiði bir tek kelime dahi olmadýðýný rahatlýkla görebilirdin.

Bugün Atatürkün bu ülkeye getirdiði temelini kurduðu deðerleri iki ifrat noktasýna varmýþ zümreler mahvediyor yada onlara zarar veriyor.

Bunlarýn birincisi Atatürkçü geçinen ve kemalizm denen bir yol icad edenlerin önemli bir bölümünün temsil ettiði güruhlar. Bunlarýn bir kýsmý bilerek bu zararý veriyorlar bir kýsmý ise Atatürkü gerçek anlamýyla anlamadýklarýndan. Sonuçta zarar zarardýr tabi.

Ýkincisi ise Atatürkü yine hiç anlamadan din düþmaný ilan eden zümreler. Bunlarda yine iki cihetde oluþuyor. Birincisi gerçekten dini anlamadýðýndan bu yolda söylenen yalanlara kananlar. Ýkincisi ise din tüccarlýðý yapýp menfaat çarklarýna Atatürk tarafýndan ot týkandýðý için ta Atatürkten bu yana devam eden ve bundan sonrada devam edecek olan haksýz, sürekli bir iftira ve karalama kampanyasýný ortaya koyanlar ve onlarýn yeni kuþaklarý.

Atatürk hakkýnda þu veya bu þekilde ifrata gidenlerin olmasý yaþamsal bir gerçektir. Bu ifratlar ne Atatürkü nede getirdiklerini geçersiz ve deðersiz kýlar.

Ondört asýr öcesinden bir örnek verelim. Hz. Ali þöyle der. (Bende iki zümre ifrata gidip mahvolur. Bunlarýn birincisi beni haþa peygamber hatta haþa Allah yerine koyanlardýr, ikincisi ise benim Allah indindeki kiþiliðimi inkar edip sövenler ve beni karalamaya çalýþanlardýr)
Örnekte göreceðimiz gibi tüm üstün seçkin insanlarýn bunlar ister din ister dünya adýna olsun üzerinde çeþitli ifratlarýn oluþmasý hep yaþanan tarihsel bir gerçek olmuþtur.

Bu ifratlar Peygamberimiz içinde olmuþtur. Onda kimileri sevgide ifrata kaçmýþ kimileri ise ona akýl almaz iftiralarda bulunmuþtur.Kuran insanlarý peygamberi sevmede dahi ifrata kaçmamaltý konusunda uyarýr.

Atatürke komünizm teklif edilmiþtir. Rusya bunun için çok gayret etmiþtir. Ýçimizden dahi bu konuda Atatürkü ikna etmeye uðraþanlar olmuþtur. Fakat Atatürk bunlarýn hepsine mesafeli kalýp Osmanlýyý mahveden dinsel ve yaþamsal hatalarýn tekrarlanmayacaðý ve bu vatan evlatlarýnýn geliþip asrýn medeniyet seviyesini üzerine çýkacaklarýna tüm kalbiyle inandýðý yenilikleri ve idareyi getirmiþtir.
Komünzmin Türkiyede K sýnýn yaþandýðýný bile söylemek Komünizmin gerçekte nasýl bir idare olduðunu zerre kadar bilmemek demektir.Komünist Rusyanýn idaresi ile Cumhuriyetin hiç bir bir idari ve yaþamsal benzerliði yoktur olamaz.
Bana burada Rusyada ferdin mülkiyet ve sosyal haklarýný ve aile faciasýný, dinsizlik politikasýný anlattýrmayýn.

Yani düþünüyorumda komünizm ile Cumhuriyet arasýnda böyle bir benzetme yapabilmek için rejim ve idareler hakkýnda gerçekten hiç ama hiç bilgisi olmayan bir kiþi olmak bile yeterli deðil. Bu iþ burcu burcu malum çirkin karalama kampanyalarý kokuyor.

Laiklik asla ve asla dinsizlik deðildir. Atatürkün getirdiði anlamda laiklik ise Ýslam olarak çok büyük yanlýþlara düþmüþ olan ve inanç farklýlýklarýnýn ülkeyi mahvetmesine tekrar imkan tanýmamasý açýsýndan devletin yönetimini din bezirganlarýnýn tahakkümünden kurtaracak yolu yani her inancýn özgürce yaþadýðý ve ne birbirini nede ülkenin geliþmesine ayak baðý olmayacaðý yolu seçmiþtir.

Atatürk gerçek bir müslümandýr. Bugün devlet zabýtlarýnda dahi varlýðý tescil edilen ölüm anýnda sað tarafýna dönüp selama karþýlýk vermesi Allahýn ona vazifesini baþarýyla yaptýðýnýn bir niþanesi olarak meleklerin selamýyla Allah katýna davetinden baþka hiç bir þey deðildir. Bu olay bizlerede iþin gerçeðini anlamamaýz açýsýndan bir ibrettir.

Unutmayalým her inancýn özgürce ve birbirine baský kurmadan yaþanmasýný isteyen Atatürk ilk meali ve tefsiri Elmalýlýya yazdýran ve Diyanet iþleri baþkanlýðýný kurup dinde cehalet ve yozlaþmayý ortadan kaldýrmaya çalýþan gerçek iman sahibi bir liderdir.

Kuranda devlet idareleri þöyle böyle olsun diye gösterilmez. Adil olunmasý istenir ve (Onlarýn iþleri bir þurayladýr) diye birbiriyle fikirlerini tartýþýp kurallarý belirleyen halkýn her kesimden önderlerinin olduðu bir idare þekli tavsiye edilir.

Bugün malum etkenler nedeniyle yaþanýlan dinde ayrýþmalar ve hizpleþmeler nedeniyle Laiklik konusunun çeþitli taraflara kaydýrýlmaya çalýþýlmasý iþin gerçeðini ve deðerini asla deðiþtirmez.

Bugün batý bulunduðu seviyeye Osmanlýyý batýran dinde hurafelerden silkinip kurtulmaktan yani kilisenin geri kafalýðý ve zulmünden kurtularak gelmiþtir. Osmanlý ise tam tersine bunu yapmamanýn yada yapamamanýn bedelini çok aðýr bir þekilde ödeyerek sonlanmýþtýr. Sebepsiz sonuç olmaz.
Koskoca bir imparatorluk dini gereði gibi yaþamaktan uzaklaþtýrmanýn bedelini çok aðýr bir þekilde her alanda geri kalarak ve bu nedenle güçlenen haçlýnýn karþýsýnda zayýf düþerek ödemiþtir.

Önceki yazýmdada kýsaca belirtmiþtim. Ne Atatürk, nede onun kurduðu cumhuriyet bir tesadüf deðildir. Milletler özellikle türkler gibi Allahýn büyük misyonlar yüklenen milletler hata yaptýklarýnda Allah katýndan büyük bedeller ödeyerek imtihandan geçerler fakat asla kaderleri ile baþbaþa býrakýlmazlar. Osmanlýnýn bitiþi ve Cumhuriyetin kuruluþu iþte bu þekilde bir ibrettir.

Atatürkün taa çocukluðundan ölününe kadar yaþadýðý süreçte adeta bir vazife için ayakta tutulup çeþitli aðýr savaþ ve mücadelelerle hatta cephede ölümlerden dönerek ve hatta suikstlerden kurtularak kafasýndaki yenilikleri gerçekleþtirmesi, kurtuluþun lideri olmasý Allahýn ona ezelde yüklediði vazife nedeniyledir.
Tabi akýl ve gönül gözü açýk olan insanlar bunu anlayabilir.

Allah Osmanlýnýn akibetine uðramayacak yepyeni bir yaþam þekline bürünen bir millet istediði için Atatürkü bu donanýma sahip kýlýp baþarýya ulaþtýrmýþtýr. Buna inanmamak Allahý gerçekten hiç anlamamakla bence eþdeðerdir.
Ne yani Allahýn gücü yetmedide bir kurtuluþun liderliðini bu insan Allahý devre dýþý býrakýp gerçekleþtirdi diye sapkýn bir düþünceyemi inanacaðýz.Olurmu böyle bir þey.

Osmanlý neden facia hemde koskoca bir faciayla bitti bunun nedenlerini en ince noktasýna kadar incelemek gerekmezmi ? Atatürk Osmanlýyý battýðý kafayla tekrar inþa etseydi yine ayný facia hemde en kýsa sürede tekrar olmazmýydý ? SEVR ne anlam geliyor biliyormusunuz ?

Ana direkleri çürümüþ sakat ve sonunda çöken bir binayý tekrar ayný sakat malzemeyle inþa ederseniz o bina en kýsa zamanda tekrar çökmezmi ?
Böyle bir zihniyeti onaylamak anlamýna gelen Atatürk ve Cumhuriyet düþmanlýðýnýn hiç akýl mantýk insaf ve izanla zerre kadar alakasý varmý ?

Elbetteki tüm zaferler ve iþler onlarýn öncülüðünü yapan dehalar ve üstün liderlerin adlarýyla anýlýrlar. Efendimiz dahi Ýslam için binlerce müslümanýn þehadetiyle zafere ulaþmýþtýr. Öncelik Efendimizindir ve onu gereði gibi anar ve ona salat ve selam ederiz sonrada ona derece derece yardýmcý olanlarý anar ve haklarýný anarýz.

Atatürkte öyle. O büyük bir zaferin Cumhuriyetin lideridir. Herþeye o yön verip baþarý çzgisine taþýmada önderlik yapmýþtýr. Þüphesiz ona pek çok subay ve sivil kahramanlarýmýz yardýmcý olmuþtur. Bu iþ zaten bir bütündür. Fakat dediðim gibi büyük iþler onlarýn liderleri ile anýlýr. Bu iþ insanlýðýn ve tarihinin doðasýnda böyledir.

Soruyorum. Büyük Ýskender tek baþýnamý büyük Ýskender olmuþtur.Alpaslan tek baþýnamý bizans ordularýný yenmiþtir? Atilla Avrupayý tek baþýnamý kasýp kavurmuþtur?
Yanlýþ iþlerde liderleriyle anýlýr. Misal.
Bush denen zalime sayýp siliyoruz. Peki bu zalim kendi eliylemi bir milyon Iraklýyý öldürmüþtür.
Neron koca Romayý yakarken acaba bir tek yapraðý dahi kendi eliylemi yakmýþtýr ?

Baþka bir mizahi örnek vereyim. Mercimek çorbasý diyeceksiniz. Þimdi hakký yenmesin diye bu çorbanýn içindeki tüm olanlarýda birliktemi sayarsýnýz ? Mesela Mercimek, soðan, su, tuz, baharat v.s v.s çorbasýmý dersiniz. Detayý ancak gerektiðinde söylemezmisiniz ?

Ýþte büyük baþarýlý iþler ve kötü iþlerde öncelikle liderleriyle adlanýr. Ancak gerektiðinde detaylara girer onlara açýklýk getirir onlarý ortaya koyarsýnýz.

Saidi Nursiye gelince onun hakkýnda tüm gerçekleri aslýnda göründüðü gibi olmadýðýný internetten dahi araþtýrarak bulmanýz mümkün. Benim çok daha farklý bir incelemem söz konusu. Mesela bu kiþinin Atatürke DECCAL dediðini ve bu sözün yazdýðý kitap nüshalarýndan sonradan çýkarýlýp kaldýrýldýðýný....
Ýþin gerçeðini anlatan ve altýna doðruluðu bakýmýndan imzamý atabileceðim bir alýntýyý incelemeniz için veriyorum.

Alıntı

Deccal konusunda tarih boyunca ortaya atýlan iddialarý gündeme getirecek deðiliz. Ancak Said–i Nursi’nin þu satýrlarýný okuduðunuzda Deccal denilince kimin kastedildiðini çok iyi anlamýþ olacaðýz.

“Ben bir manevi alemde, Ýslam Deccalini gördüm. Yalnýz bir tek gözünde teshirce bir manyetizma gözümle müþahade ettim ve onu bütün bir münkir bildim. Ýþte bu inkarý mutlaktan çýkan bir cüret ve cesaretle mukaddesata hücum eder.(...) Fakat kahraman ve mücahit ordunun ve dindar milletin ruhundaki nur–u iman ve Kur’an ýþýðýyla hakikat–i hal–i göreceði ve o kumandanýn çok dehþetli tahribatýný tamire çalýþacaðý rivayetlerden anlaþýlýyor.”
(Þualar458–459,Siracun Nur 247)

Saidi Nursi, baþlangýçta þifreli olarak iþaret ettiði Deccal’in kim olduðunu daha sonra þöyle anlatýyor:

“Ölmüþ gitmiþ dünyadan ve hükümetten alakasý kesilmiþ bir adam hakkýnda otuz sene evvel bir Hadis–i Þerif’in ihbariyle Kur’an’a zararlý bir adam çýkacak demiþtim.Sonra Mustafa Kemal’in o adam olduðunu zaman gösterdi.
(Emirdað Lahikasý I/278,Yirmiyedinci mektuptan Sabýk Reis–i Cumhur’a ve üç makama gönderilen istida)Saidi Nursi, Mustafa Kemal’e yönelik Deccal suçlamasýnda daha da ileri giderek þunlarý yazar:

“...Lozan Muahedesinde söz veren ve pek þiddetli ve dehþetli hücumlarýna raðmen hiçbir hakiki Müslüman Türk’ü Protestan yapamayan ve Millet–i Ýslam için pek zararlý olduðunu ef’aliyle ispat eden ve Hadis– Þerif’in haber verdiði o müthiþ þahýs kendisi olduðunu(yani Deccal, y.n) hayat ve mematiyle gösteren Mustafa Kemal’e bir mahrem eserde ‘din yýkýcý Süfyan’ dediðimizi (...)”
(Emirdað Lahikasý I,50–51;Yirmiyedinci Mektuptan Mahkeme–i Kübra’ya Þekva ve Müdafaatýn Bir Haþiyesi olan Parçanýn Hülasasýdýr, Ayrýca Müdafaalar, 226–227)

Saidi Nursi Atatürk’e açýkça Deccal diyor, Millet–i Ýslam’ý Protestan yapmak istediðinden bahsediyordu.

Oysa, Saidi Nursi’nin Deccal dediði Atatürk, Ýzmir Amerikan Koleji’nde misyoner faaliyette bulunuluyor diye bu okulu tamamen kapatmýþ, hayatta iken Bab–ý Ali’nin “Misyonerle Mücadele Teþkilatý” kurmasýna destek vermiþ, 3 Ocak 1922’de Meclis Baþkaný iken yayýnladýðý bir muhtýrada, Ýçiþleri Bakanlýðý’na çok sert çýkýþarak, Amerikalýlarýn Anadolu’da “Öksüzler Yurdu” altýndaki yapýlanma isteklerinin tamamen Hýristiyanlýðý yaymak amacý taþýdýðýný vurgulayarak “bu talebin derhal reddedilmesini” istemiþti.

Said Nursi ise risalelerinde “Müslüman Ýsevi” gibi, “Cihan Harbinde ölen Hýristiyanlar þehittir” gibi “Ermenilere valilik kaymakamlýk görevi verilsin “gibi tuhaf ifadeler kullanýyor, Hýristiyanlara , “Müslüman olmak için dininizi tamamen terk etmeye gerek yok” þeklinde “Ýslami olmayan” fetvalar veriyordu.

Daha da ileri giderek risalelerinde nurculara “misyonerlerle ittifak edin!” çaðrýsýnda bulunuyordu.

Bu çaðrýya uyan pek çok nurcu ise, Moda Presbiteryan Kilisesi Baþpastörü Turgay Üçal gibi, Ankara Ostim Türk Dünyasý Presbiteryen Kilisesi Baþpastörü Yavuz Kapusuz gibi, Nurculýktan Hýristiyanlýða geçiyordu..

Sadi Nursi, Atatürk’e Deccal derken ve Atatürk’ün belkemiðini oluþturduðu Kuvva örgütlemesine karþý çýkarken, bugün onun peþinden gidenlerin tarihi gerçekleri ve “tarihi ayýplarý “gizlemek çok komik bir savunmaya girmeleri hiç de yakýþýk kalmýyor.

Þimdi Atatürke bu gözle bakan bir kiþi büyük islam alimi olarak kabul edildiðindede iþte her türlü fitne ortalýkta cirit atar. Zaten Ýslam dünyasýda bu tip insanlarý peygamber ve veli yerine koymanýn çok aðýr bedellerini geçmiþten bu yana çok ödedi ve halada ödemeye devam ediyor.

Allah Kuranda ( Allahýn adýný kullanarak birileri sizi kandýrmasýn) ve hatta ( Koyun sürüleri gibi birilerinin peþinden gitmeyin) diyor.
Sonramý ne oluyor. Þayet bu uyarýlara uyulmazsa Osmanlýnýn sonunda yaþanlar yaþanýyor, Irakta yaþananlar yaþanýyor, Afganistanda yaþanlar yaþanýyor, Cezayirde yaþananlar yaþanýyor, velhasýl tüm Ýslam coðrafyasýnda yaþanan acýlar yaþanýyor.

Demekki tüm Ýslam coðrafysaýnda bugüne kadar Kuran deðil onun yerine konulan saptýrmalar hakim kýlýnmýþ ki Allah Ýslam coðrafyasýndaki bu acý tabloyu hala deðiþtirmiyor.
Þüphesiz Allah zafer Ýslamýndýr. Fakat ancak uyanýþýn gerçekleþeceði sürece girmek þartýyla. Allah yanlýþta olan insanada milletede o halden çýkan kadar baþarý vermez.

Ýllede kitap okumak istiyorsanýz öncelikle Allahýn kitabýný okuyun. Sonrada Allah dostlarýnýn yani Evliyanýn eserlerini mesela Mevlananýn, Yunusun, Abdulkadir Geylaninin eserlerini okuyun. Çünkü onlar yaþayan Kuranlardýr.
Saidi Nursi gibi kendi zekasý ile bir þey yazan Yunus Emrenin dediði gibi (Þimdi üçbuçuk okuyan derin danýþman olur) dediði sayýsýz hatalarlada donanmýþ insanlarýn deðil.
Yunus Emrenin kendiliðinden yani Allahýn ona verdiði bir vazife olmadan bu þekilde cilt cilt kitaplar yazan fetvalar veren kiþiler için þu uyarýsýnýda hiç unutmayýn.
(Peygamber yerine geçen hocalar halka zahmetli oldu) Yani dinin gerçeklerini deðiþtirip hem zora soktular hemde insanlarýn imanlarýný zora soktular.

Unutmadan Kurandan ayetlede bu konuya örnek vereyim (Sizden ücret almayanlardan öðrenin, onlardýr doðruyu ve güzeli bulanlar.) Allah ücret almayanlarý anlatýrken öncelikle Peygamberimizi örnek verir. Tabi bu durumda onun nuru olarak görev yapan Evliya zümresinide bu þekilde anlaþýlmasý gerekir.
Kalp ve gönül gözü açýk olanlar için bu gerçek aynen böyle.

Selam ve saygýlar cümlenize
Gönderen: 31.05.2009 - 13:40
Bu Mesaji Bildir   omarbabuscu üyenin diger mesajlarini ara omarbabuscu üyenin Profiline bak omarbabuscu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
76 Mesaj -
Siz uyumaya devam edin Müslümanlar.Zaten bu milletin baþýna ne geliyorsa ya meraktan...Bu tarikatlar yüzünden ittifak kuramadýk.aþýrý itilaflarýn olduðu bir ülkeden yaþadýlar.Taþlý sopalý kavgalarla birbirine giren tarikatçýlar vardý.Bir de senin cemaatin benim cemaatim ayrýmý Sen dört halife devrini iyi okuyup düþündün mü?asýl cumhuriyet ozaman deðil miydi?Hz Ömer(Ra)in adaletini okudun mu?Sen Peygamberimiz(sav)den daha akýllýmýsýn da?Halifeliðin kaldýrýlmasýna hak veriyorsun.Tamam kaldýr.Ama gerçek bir halifelik getir.Dört halife devri çað dýþý dimi?eskide kaldý?Bak dostum bu ülkede sýrf düþüncelerinden dolayý idam edilenler var.Sen 1930 lu yýllarý bilmezsin.Ozamanki Ýslama Kur'ana karþý yapýlan suikastleri dönen dolaplarý bilmezsin.Biraz doðru tarih araþtýr.Ýslam birliðini Parçalayan Bir adamý bana savunma.Ýþte isbatý
"1922`de “Hilafet için bütün Türk milleti kanýný dökmeye hazýrdýr” diyen Ýnönü 2 yýl sonra hilafetin kaldýrýlmasý durumunda Ýngiltere`nin Musul`u Türkiye`ye verebileceðini açýkladý. Musul Kürtleri halifeliðin kaldýrýlmasýnýn ardýndan Türkiye`yle yollarýný ayýrdý.
Ýngiltere de Musul`u Türkiye`ye vermedi."Halifeliðin kaldýrýlmasý" isimli kitabýyla Türkiye Cumhuriyeti`nin ilk yýllarýna ýþýk tutan Yrd. Doç. Ali Satan Ýsmet Ýnönü ve Musul`la ilgili çarpýcý gerçekleri gün yüzüne çýkardý."
Evet Halifeliðin kaldýrýlmasýnda ingiliz parmaðý sarsýcý bir þekilde Halifeliðin Kaldýrýlmasý kitabýyla belgelendiriyor.Ortaya koyuyor.
Ýngilterenin en b... Devamýüyük korktuðu tehlike Ýslami fobi idi.Panislamizm tehdidi ingilterenin tüylerini diken diken ediyordu.Ýsmet paþa ile Musul karþýlýðý halifeliðin kaldýrýlmasý gerektiðinde uzlaþmaya vardýlar.Ýngiliz baþbakaný ile Curzor un gizli görüþmesi sizi sarsacak.
"Halife himayesinde 1924 Temmuz`unda Hicaz`da bir Ýslam Konferansý toplanmasý için çalýþmalar yapan Ýslam ülkeleri ayrýca kendi ordusunu kurmasý ve bunun halife tarafýndan kontrol altýnda tutulmasýný planlýyordu. Bu geliþmelerden rahatsýz olan Ýngiltere halifeliði bir güvenlik sorunu olarak görüyordu. Ankara hükümeti de Ýngiltere`nin duyduðu rahatsýzlýðýn farkýnda olarak hareket ediyordu. Yeni Türkiye`nin kabulü ve uygar dünya ile iyi iliþkiler geliþtirebilmesi için halifeliðin kaldýrýlmasý diplomatik bir koz olarak düþünülerek 3 Mart 1924 kaldýrýldý.... "Yard Doc Ali Satan Halifeliðin Kaldýrýlmasý
Dönen tezgahlarý adam belgeleriyle ortaya koymuþ.Mustafa Kemal Paþa gerçek halifeliði bilmez miydi?Bilirdi?Ama amacý Komünizmi getirmekti.Demokrasi kisvesi altýnda Halk uyutuldu.Ve uymaya devam edenler var.Gerçekler zamaný gelince daha iyi anlaþýlacak.Sana kesin tarih veriyim.Ben Ölsem de Bu gerçekler ÝnþAllah 2020 yýlýnda tamamen anlaþýlacaktýr.Biz sadece doðrularý yazýyoruz.Onlar gibi Maske takmýyoruz.Bunlarý dindar adamlar daha iyi analýz ederler.Herkes anlamaz.HALÝFELÝÐÝN KALDIRILMASI KÝTABINI ÝYÝ OKU.GÖRECEKSÝN.DÜÞÜNEREK OKU OZAMAN DAHA ÝYÝ ANLAÞILACAK.Bakýnýz bunlar sadece birer delildir.Herkes fikrini yazmakta isbatlamakta serbesttir.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Ahmetcemil tarafından, 03.12.2009 - 01:19 tarihinde.
Gönderen: 03.12.2009 - 00:23
76 Mesaj -
bekleyip göreceðiz.Hz Ýsa(As)gelecek Þeriat hakim olacak dünyaya.Hz Peygamber(sav)halifeliði kaldýrýn demiþ midir?Yada Halifelik hakkýnda olumsuz bir sözü var mýdýr?Peygamberimin bile kaldýrýlmasýný istemediði bir halifeliði sen nasýl kaldýrýrsýn? Bediüzzaman Kuva-i milliyeye karþýymýþ."“iþgal altýndaki bir yerde bulunan sorumlularýn verdiði fetva irade özgürlüðü bulunmadýðý için mualleldir”Bediüzzaman. gerekçesiyle karþý çýktý. Bediüzzaman Kurtuluþ savaþýna katýlmýþ ve bir çok talebesi þehit olmuþ bir adamdýr.
Þerefsizler Rahat durmamýþ
Bediüzzamana Kürt Teali Cemiyetini desdeklemiþtir Ýftirasýný atmýþlardýr.
“...Vahdet-i Ýslâmiyye’nin fedakâr ve cesur, hâdim ve taraftarlarý olarak yaþamýþ olan Kürtler, henüz beþ yüz bine yakýn þühedâsýnýn kaný kurumadan þiþlere geçirilen yetimlerin, gözleri oyulan ihtiyarlarýn hatýralarýný teessürle anarken, Ýslâmiyet’in zararýna olarak tarihî ve hayatî düþmanlarýyla itilaf akdetmek suretiyle salâbet-i diniyyeleri hilafýna iftirak-cûyâne âmâli takib edemezler. Binâenaleyh Kürt vicdan-ý milliyesinin bu tarz tahassüsüne mugayir hareket eden zevâtý da tanýmazlar.”99. Siz uyumaya devam edin Muhalif müslümanlar.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Ahmetcemil tarafından, 03.12.2009 - 00:49 tarihinde.
Gönderen: 03.12.2009 - 00:35
76 Mesaj -
Peygamber Efendimiz þöyle buyurdu: "Size Allah'tan korkmayý (takvâyýgöz kırpma ve baþýnýzdaki idareci Habeþli bir köle de olsa itaat etmenizi tavsiye ve vasiyyet ediyorum. Benden sonra hayatta kalanlarýnýz bir çok ihtilâflar görecek. O zaman benim Sünnetime ve hidâyet üzere olan Râþid halifelerin (Hulefâ-i Râþidîn'in) Sünnetine sarýlýn. Aman ha bu esaslara sýký sýkýya, iyice yapýþýn. Dinde aslý esasý olmayan sonradan çýkma islerden sakýnýn! Bu þekilde sonradan ortaya atýlan her þey bid'attýr. Her bid'at ise sapýklýktýr" (Ebû Dâvûd, Sünnet, 6; Tirmizî, Ýlm 16; Ýbn Mâce, Mukaddime 6; Dârimî, Mukaddime 16; Ahmed b. Hanbel, IV 126, 127).
"Benden sonra halifelik otuz senedir; bunu tâkiben saltanat hâline gelecektir" (Ebû Dâvûd, Sünnet 9; Tirmizî, Fiten, 48; Ahmed b. Hanbel V, 220, 221)
Zaten Peygamberimiz saltanatý tasvip etmemiþtir.Bunlarý bir müslümanýn iyi okuyup analiz etmesi lazým
Bakýn bugün sözde cumhuriyetlerde hýrsýzlýk,talan,kapkaç,fuhuþ,zina rüþvet,adam kayýrma torpil.Fakirin malýný yeme,faiz,..Terör,anarþi.vs kötü alýþkanlýklarýn önü açýlmýþtýr.Eðitim modeli din ile fen ilimleri deðildir.Fen ilimleri materyalist akýmdan beslenir.Hala okullarda evrimsel yaýnlar vardýr.Maðaradaki yarý maymun yarý insan resimleri.Yani eðitimde din ve fen ilimleri bir arada okutulsa hakikat ortaya çýkar.Seçmeli ders bile koymuyorlar.Adnan Hocayý bile çok ezip yok etmeye çalýþtýlar.Yani kemalizm tam demokrasý deðildir.Demokrasi oyundur.Ýnsanlarý uyutma oyunu.Hortumlanan paralar,vs birileri herzaman saman altýndan götürmüþtür.SÝZ UYUMAYA DEVAM EDÝNÝZ.
Gönderen: 03.12.2009 - 01:32
Dai su an offline Dai  
RE:
922 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Ahmetcemil
Demokrasi oyundur.Ýnsanlarý uyutma oyunu.Hortumlanan paralar,vs birileri herzaman saman altýndan götürmüþtür.SÝZ UYUMAYA DEVAM EDÝNÝZ.

meraklanma hocam kimse uyumuyo
herkes neyin ne oldugunu artik biliyo
kendini strese sokupta basini agritma sevinçli
Gönderen: 03.12.2009 - 23:57
Bu Mesaji Bildir   Dai üyenin diger mesajlarini ara Dai üyenin Profiline bak Dai üyeye özel mesaj gönder Dai üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
vaha1972 su an offline vaha1972  
RE: Atatürke ve kurduğu cumhuriyete atılan iftiraları anlayabilmek
69 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý omarbabuscu

Selamünaleyküm kardeþlerim.

Yüzde doksansekizi müslüman olan Türkiyede maalesef pek çoðumuzu üzen ve gerçek tarihmiþ gibi yansýtýlan haksýz iftiralar hele hele son zamanlarda ayyuka çýkmýþ vaziyette.
Bunun altýndad haçlý ve yahudi parmaðý var tabi.

Ne ilginçtirki Atatürkü ve ve onun kurduðu laik demokratik cumhuriyeti öncelikle bu ülkeyi paramparça etmek isteyenler yok etmek istiyorlar ve hatta bunu AKP hükümetine emrediyorlar.

Neden dersiniz ? Bizi sevdiklerindenmi, yoksa parçalanmamýz için en gerekli noktayý böyle belirlediklerindenmi ?

Atatürkün taa okul yýllarýndan ölümüne kadar bütün safhalarý þöyle akýllýca bir araþtýrýp öðrenirseniz bu üstün dehanýn bir sýradan lider bir tesadüfen gelmiþ komutan olmadýðýný apaçýk görürsünüz.

Cephelerde gösterdiði özellikle Çanakkalede gösterdiði baþarýlar ve defalarca ölümün eþiðinden dönmesi bu üstün dehayý Allahýn bir misyonla vazifelendireceðinin apaçýk delili deðilmidir ?

Atatürkün devrimlerine çamur atanlar yada beðenmeyenler Osmanlýnýn neden daha dün tozunu attýðý Ruslarýn ve batýlý devletlerin karþýsýnda hasta ve bitik adam durumuna düþtüðünü, açýk farkla geri kaldýðýný özellikle çok iyi bilmeleri ve öðrenmeleri gerekir.

Matbaa neden osmanlýya dörtyüz sene sonra gelmiþtir. Hezarifen Ahmet çelebi ve daha bir çok bilim adamý desteklenmek yerine neden sürgünlerde can vermiþtir.
Bana daha beþ on yýl içinde ölen dedem ve babaannemin anlattýðý gibi býrakýn ilim ve fende ileri gitmeyi batýdan gelen teknoloji ürünlerini alýp inceleyip kendiside yapmak yerine BUNLAR GAVUR ÝCADIDIR diye geri gönderilmesini kim izah edebilir ? Bunlar Osmanlýnýn sonunda dahi Cumhuriyetin baþlangýç yýllarýnda yaþanmýþ ibret hallerdir.

Osmanlý her alanda geri kalmasa onu bu þekilde feci bir halde paramparça edebilirlermiydi ?

Allah hiç dini geri kafalýlýðýn gerekçesi yapanlara baþarý verirmi ?

Atatürkün yaptýðý tüm devrimleri iþte Osmanlýyý kanlý bir þekilde mahveden tüm geri kafalýlýklardan kurtulmak için düþündüðü çareler olarak deðerlendirmek gerekir. Cumhuriyeti kurmak yerine Osmanlýnýn tüm vahim hali tekrar yaþama geçirilseydi ne olurdu ? Ölüm döþeðine girmiþ dönüþü olmayan hastalýklarýn sahibi hiç tekrar ayaða kaldýrýlabilirmi ? Yapýlmasý gereken tüm hatalarý bir kenara koyup yepyeni bir yol çizmek deðilmidir ?

Þüphesiz Cumhuriyetin kuruluþunda ve devrimlerin yaþama geçiriliþinde bazý hatalar yapýlmýþ olabilir. Fakat Atatürkün yaptýðý muazzam iþler yani bu ülkenin kurtuluþu ve çok çabuk kalkýnmasý hatta Osmanlýnýn kalan borçlarýný dahi ödemesi karþýsýnda bu hatalarýn hiç bir hükmü yoktur.Bunlar ancak Atatürk düþmanlarýnýn sýðýndýðý ve medet umduðu putlardýr.

Evet Atatürk görünüm olarak bir diktatör gibidir. Fakat tarihin hiç bir sayfasýnda hiç bir dikatatör yoktur ki merkez olarak kendini almasýn ve saðlam temeller üzerinde ilerde yaþanacak özgürlüklerin temellerini atmýþ olsun. Ve Atatürk devrimlerini en az kanla yapan diktatördür.Bunu onu yok etmeye çalýþan haçlý dahi itiraf eder.

O günkü þartlarda Atatürkün getirdiði tüm yenilikleri o þekilde oturtmasý þarttý. Baþka hiç bir alternatifi yoktu.
Ve Atatürk vataný için gerekli olan ve faydalý olan herþeyi bu anlamda yaptý.

Atatürk isteseydi etrafýndakilerin hepsininde kabulü olan bir padiþah yada halife yada her ikisi birden olmak üzere kendini merkez alabilirdi. Oysa o ilerki safhalarda çok partili meclise geçecek bir devletin alt yapýsýný kurup temellerini attý.

Serbest fýrka denen oluþumun Osmanlýyý mahveden zihniyet olduðunu anlayan Atatürk tüm yapýlanlarýn boþa gideceðini anladýðý için bu partiyi kapatmamýþ fakat bu parti nedeniyle cumhuriyeti korumak için tekrar siyasete atýlacaðýný söylediðinde bu parti iþin kötüye gittiðini anlayýp kendi kendini kapatmýþtýr.
Siz olsanýz kurduðunuz onca emeðin bir Osmanlýyý mahveden kafaya tekrar dönüþüne izin verirmiydiniz ?

Ýnönüye gelince Atatürkün kurduðu cumhuriyete ilk ve en büyük ihaneti Ýnönü yapmýþtýr. Daha Atatürk ölüm döþeðinde iken el altýndan ABD ile gizli anlaþmalar baþlatmýþtýr. Ki Atatürkün ölüm nedenlerinden biri hiç bir þekilde haçlýlara ve yahudilere baðýmlýlýðý kabul etmemesi nedeniyle yanlýþ tedavi ile hayatýna son verilmesidir.

Atatürk öyle bir dehadýr ki devamlý çatýþma ve menfaat kavgasý içinde olan ingilizlerle Ruslarýn bu çatýþmalarýný hem bu ülkenin kurtuluþ savaþý için hemde Cumhuriyetin kurulmasý için son derece akýllýca deðerlendirmiþtir. Bugün ona sövenlerin bu bahsettiðim politikalar esnasýnda yaþananlarý içine kattýklarý çok aðýr yalan ve iftiralarla alçakça sömürmeleri iþte bu þekilde tam tersine çevrilmiþ çok aðýr hezeyanlardýr.
Bu yalanlara en büyük cevap Atatürkün eseri olan LAÝK DEMOKRATÝK CUMHURÝYET tir.

Atatürk cumhuriyeti kurduðunda yeryüzünde bir tek baðýmsýz Ýslam devleti yoktu. Nedenlerini hiç düþündünüzmü ? Neydi acaba bu çok aðýr kahýrlý faturanýn Allah katýndaki nedeni ?

Þu bir gerçekki Atatürk ve Cumhuriyet için iki ayrý cihette yani hak olan Atatürk ve CUmhuriyetin Allahýn bir lütfu olduðu ve tam tersi cihette Atatürkün bir din düþmaný olduðu ve cumhuriyetin bir deðeri olmadýðý feci yalaný etrafýnda kümelenmesi milletler tarihinde hep yaþanan acý hallerdir.

Ýþte milletler bu ortaya çýkan tablolarda gerçeði yakaladýklarýnda paçayý kurtarýrlar. Yoksa bugün olduðu gibi Atatürkten seksen sene sonra yine haçlýlarýn tam bir kuþatmasý altýna girip tekrar bir kurtuluþ savaþý verme sürecine sürüklenirler.

Bu hal Allahýn lütfu olan Atatürk ve Cumhuriyeti çarçur edip ona sövenlerin peþinde gitmenin aðýr ve kahýrlý faturasýndan baþka hiç bir þey olmayacaktýr.

Ben þunu hiç anlamýyorum Yunaný Ýzmire çýktýðýnda onlara karþý gelmeyin diye emirler veren, iþgal kuvvetlerine bizzat askerlerimizi yardýmcý yapan hatta cumhuriyeti kuranlara vatan haini diye kurþun sýktýran bir padiþahýn ki o padiþah bugünki Türkiye yerine Ankara civarýnda küçük bir yere razý olmuþtu, yanlýþlarýný ve facia halini görmeyip, her türlü fedakarlýk ve kahramanlýkla bu ülkeyi kurtarýp Cunhuriyet haline getiren bir kahraman ve üstün dehanýn neden üzerine çamur atýlmak istenir neden böyle bir aðýr nankörlük yapýlýr ve hatta bu facia dinin gereði kabul edilir ?

Diyaneti Atatürk kurmadýmý ?
Elmalýlý Hamdi Yazýra Meal ve Tefsirleri Atatürk yazdýrmadýmý ? Ki bugün dahi eþ deðerinde meal ve tefsir yok.
Ýþin daha acýsý Osmanlýnýn sonunda bu ülkede ne bir tefsir nede meal vardý. Cahil hocalar halka Kuranýn türkçesini okumayýn diyorlardý.

Atatürkün vasiyetini okudunuzmu ?
Son nefesini verirken bu üstün lider melekler tarafýndan selamla ruhu Allah katýna alýnmadýmý ? Bu zabýtlarla tespit edilen olayýn ne anlama geldiðini hiç inceledinizmi ?

Yoksa Atatürk hakkýnda onun karþýsýnda körü körüne karþýtlýk yapan tüm güruhlarýn yaptýðý gibi din adýna cehaletle donanmýþ ve Osmanlýyý paramparça ettirmiþ Yunus Emrenin "ÞÝMDÝ ÜÇBUÇUK OKUYAN DERÝN DANIÞMAN OLUR" dediði cahil din adamlarýnýn hezeyanlarýný gerçek tarih bilgisi zannedip onlaramý uydunuz ?

Ýþte bugün Türkiyenin yaþadýðý halde budur. Hala dini kullanan birileri Türkiyeyi Osmanlýnýn düþtüðü bataðýn içine yuvarlamaya çalýþýyorlar.

Selam ve saygýlarla cümlenize.

Bu Ülke bölünmez ve bölünmeyecekte. Cumhuriyet kuruldugu günden beri ha bölündük ha bölünecegiz kabuslariyla yasadik ve halada yasiyoruz.
Ne zaman akli basinda birisi baskan olsa ya asarlar yada darbeyle indirirler ( Ne de olsa bas komutanlari en büyük darbeci degilmiydi 1000 senelik bir mahsülati atese verip masum ve mazlumlari yok pahasina asmamismiydi.). Ondan sonrada bunlar ülkeyi bölecekti sacmaligiyla insanlari kandirir dururlar. Iste CHP'enin hali 50 seneden beridir bir kere olsun basa gelmemis (Darbelerden sonra gelmis, oda sayilmaz kahkaha ).
Allah'a binlerce sükürler olsun AKP bir cok ezberi bozdu ve bozuyor ve bozcakda, artik bu halk uyandi kimin yalanci, kimin fitneci, kimin darbeci, kimin gerici ve en önemlisi bütün bu korkulardan kimlerin nemalandigini ögrendi.
Koyun sürüleri gibi olmayin. Cok dogru bir kelime. Malesef Cumhuriyeten (Yanlis anlasilmasin. Özgürlükleri koruyan, insanlarin haklarini koruyan gercek Cumhuriyet basim gözümüz üzerine) bu yana halki koyun gibi gördüler. M. Kemal''in izinden gidip masum insanlara zülmettiler. Ne zaman özgürlük istesek basimiza darbeyle vurdular.
AYARIYLA OYNADIGIN KANTAR BIR GÜN GELIR SENIDE DARTAR
86 Seneden beri hep oynadilar adelet kantariyla. Bu gün gocunmasinlar, darilmasinlar, yalakalik yapmasinlar, hapishanelerden yalan raporlarla hastenelere kacmasinlar, canavar suratlarina masumluk maskesi takmasinlar, erkek gibi mertce dimdik dursunalar diyecem ama nerede onlarda bu hali gösterecek karekter.
Insaallah en yakin bir zamanda kalplerden uzak kanunla korunan o sahisdanda kurtuluruz.. amin

Not : Osmanli hakkinda yazilacak cok seyler var. Bin sene Islam sancagini tasiyan zalimlerin düsmani mazlumlarin hamisi olan Osmanliyi anlatmayi cok isterdim. ama Osmanli hakkindaki duygularimi su dörtlükle ifade etmeden de edemiyecem..

Tarihe þerefler veren erler anýlýrken,

Yükselmede ruh, en geniþ âlemlere yerden.

Bin rayihanýn feyzi sarar ruhu derinden,

Geçmiþ gibi Cennetteki gül bahçelerinden.

.

Gönderen: 30.03.2010 - 03:54
Bu Mesaji Bildir   vaha1972 üyenin diger mesajlarini ara vaha1972 üyenin Profiline bak vaha1972 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
kolye7 su an offline kolye7  
309 Mesaj -
Aþaðýda basýnýmýzla, sivil kuruluþlarýmýzla ve hatta pek çok milletvekilimizlede paylaþtýðým bir yazýmý veriyorum.
23.09.2008 de kaleme almýþ olduðum bu yazýmý hayal aleminde ve pembe düþlerle yaþamaktan kurtulmak istemeyen ve bu anlamda buradada harika düþünceler ortaya koyup, gülücükler daðýtan Vaha kardeþimizin yazýsýna ithafen veriyorum.

Vaha kardeþimiz keþke önce bu sayfadaki yazýlarýn tümünü okuyup anlamaya çalýþsaydý. Hayaller ve pembe düþler görmek iyide bunlar mutlaka gerçektir diye bir þey yok...

Lütfen iyice ve anlayarak okuyunuz. Aklýnýza takýlan bir husus yada sorularýnýz olursa seve seve cevaplamaya çalýþýrým.

Kalýn saðlýcakla...

ERGENEKON

Not: Bu yazýlar hem siyasal hemde ekonomik anlamda hemde dinsel anlamda oldukça büyük sayýlabilecek bir birikime sahip, vatan ve ulus bilincine sahip bir vatandaþ olarak, daha önce yazdýðým ve birçok yazýlý ve görsel medya mensuplarýmýz ile sivil kuruluþ mensuplarýmýza gönderdiðim yazýlardýr. Bu yazýlarýmý göndermediðimi düþündüðüm ayný gruplardan basýn ve sivil kuruluþ mensuplarýmýzada gönderme ihtiyacý duydum.
Nedeni, ABD tarafýndan hem Türkiyedeki ABD karþýtlýðýný bastýrmak hemde bir ABD yapýmý (BOP ve Ilýmlý islam martavalý gereði) olan ve AKP tarafýndan 5 kasým 2007 de ABD ziyareti sýrasýnda BUSH tarafýndan "ERGENEKON'U BAÞLATIN VE SONUNA KADAR GÝDÝN. KORKMAYIN VE ENDÝÞELENMEYÝN BÝZ HER ZAMAN YANINIZDA VE ARKANIZDAYIZ." talimatýyla baþlayan ve AB tarafýndanda menfaatleri gereði sahip çýkýlan bu sürecin hem ülkenin asýl faciaya ( ekonomik, sosyal ve siyasal açýdan) gittiði noktalarý nasýl örttüðünü, hemde bu anlamda bir kaç çapulcu, mafya, çete mensuplarý ve haddini aþan söylemlerde bulunan subaylarý bahane ederek ülkedeki Cumhuriyeti koruma konusunda kararlý kurum ve sivil kuruluþlarý ve halký sindirme harekatýna dönüþtüðünü gözler önüne sermeye çalýþtým bu yazýlarýmda.
Biraz vakit ayýrýp þöyle bir göz gezdirebilirseniz, bu milletin içinde ülkenin gerçek anlamda gittiði süreci okuyabilen bir vatandaþýn naçizane fakat can alýcý tespitlerini görmüþ olursunuz. Malum sizler bizim halkýn tümüne açýlan pencerelerimizsiniz.
Saygýlarýmla.....

23.09.2008

Gerçekte olmasý gereken bir uyanýklýk ve anlayýþ çizgisine sahip bir vatandaþ olarak ülkemin gidiþatýndaki çarpýklýklarla ilgili naçizane görüþlerimi yansýtacaðým yine sizlere.

DENÝZ FENERÝ faciasýnýn Alman yargýsý tarafýndan ortaya konmasý ve hükümetle arasý iyi olmayan Aydýn Doðan medyasýnýn bu iþin üzerine balýklama atlamasý ortalýðý yangýn yerine çevirdi gördüðünüz ve görmekte olduðunuz gibi.

Doðan medyasý þayet bu faciayý halka yansýtýrken bunu Tayyip Erdoðanla hesaplaþma kisvesine büründürmüþ olmasaydý bugün bu yüzyýlýn (din sömürüsü takviyeli) en büyük soygunu sayýlabilecek DENÝZ FENERÝ olayý çok daha gerçekçi bir yargý süreci ile Türkiyede de baþlamýþ olacaktý.
Aslýnda DENÝZ FENERÝ benim gözümde bir buzdaðýnýn ancak su yüzüne çýkmýþ kýsmý olabilir.

Oysa Doðan medyasýnýn DENÝZ FENERÝ olayýný baþbakanla Doðan medyasý arasýndaki bir hesaplaþma kisvesine sokan yanlýþ stratejisi Baþbakanýn buradanda oy kapmak için gittiði her yerde baðýra baðýra bu iþi kendine yapýlan bir haksýzlýk ve Aydýn Doðan komlosu þekline sokma gaytetine yardýmcý oldu. Tabi ne oranda bunu önümüzdeki süreçte göreceðiz. Bu yolda hem hükümet hem yandaþ medya yalanýn saptýrmanýn her türünü yine helal kýldý. Daha öncede sürekli yaptýðý gibi. Öyleki bu medya içinde dahi vicdanlý bir kaç kalem artýk bu tabloya isyan edecek hale geldiler.

Peki Baþbakan ve hükümet bununla yani YAVUZ HIRSIZ taktiði çýkýþýyla bu iþi býraktýmý ? Bu facianýn araþtýrýlmasý cihetine gittimi ? Elbette hayýr. Doðan grubu bu meseleye el attýkça onlarda bu iþten nasýl daha fazla yað çýkarýrýz hesabýný güçlendirdiler.
Sayýn baþbakanýmýz en baþta asap bozukluðunu gidermek için her zaman baþvurduðu yola baþvurdu. Yani meydanlarda ve ilçe teþkilatlarýnda ne anlama geldiði belli olmayan kabadayý lügati konuþmalarýný bol bol alkýþlatýp hem kendini bir nebze rahatlatmak hemde "bakýn hala ayaktayým ve seviliyorum" tablosuna ülke insanlarýný inandýrma yolunu seçti.
Geçmiþte kendi gözlerini þakþakçýlarla kör edip mahvolan pek çok lider gibi. Maalesef...

DENÝZ FENERÝ faciasý karþýsýnda bu olayý örtbas etmek için yapýlan karþý harekat tabiki bununlada kalmadý. Yine çok ilginç ve düþündürücü bir zamanlama ile ERGENEKON adý verilen ve asýl emir kaynaðý ABD olan ve AB tarafýndanda desteklenen ABD karþýtý tüm siyasi oluþumlarý ve halk uyanýþýný sindirme ve yok etme operasyonu yepyeni dalgalarla tekrar devreye girdi.AKP kendi varlýðýnýnda teminatý olarak gördüðü bu uydurma ucube operasyona aslýnda Cumhuriyetin deðerlerini ve Atatürkü silme operasyonu olan kendi icadý çarpýk din anlayýþýný oturtmak için sýmsýký sarýldý.
ABD, ILIMLI ÝSLAM martavalý için biçilmiþ kaftan gördüðü AKP nin oluþumuna zaten bu nedenle destek verdi. Bazen istemediði þeyler yapsada AKP yi bu nedenle koruma kalkaný altýna aldý.

ERGENEKON davasý patlamadan önce TSK nýn dik duruþu ve Türk halkýnýn çoðunluðunun ABD karþýtlýðýna doðru hýzla kaymasý üzerine ABD, AKP ye bu uyanýþý ve ABD karþýtlýðýný engellemesi için resmen ültimatom verdi. O nedenledir ki geçen yýl 5 Kasýmda Erdoðanýn ABD ye gidip Bushla yaptýðý görüþmenin gizli kýsmýnda Türbanýn, Ergenekonun ve daha bir çok ABD emrinin strtlarý verildi. Bu emirlerde ABD nin ve AKP nin olduðu kadar AB ninde menfaatleri saklý olduðundan AB de ERGENEKON operasyonuna destek verdi.
ABD ve AB nin AKP ile yaptýklarý bu iþbirliði yalnýzca bu taraflarýn menfaatine fakat Türkiyenin facia denecek kadar zararýna sebep olacak gizli anlaþmalardý.

Bana AKP nin ABD ve AB ile bu kadar sýrt sýrta vermesi ve kafasýndaki çarpýk siyasi emellerini gerçekleþtirmek ve saltanatlarýný sürdürme uðruna bu haçlý aðabablarýnýn her istediði tavizleri vermesi Atatürkün Gençliðe hitabesini ve özellikle aþaðýda verdiðim bölümü hatýrlatýyor,
" Bütün bu þeraitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hiyanet içinde bulunabilirler.
Hatta bu iktidar sahipleri þahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasî emelleriyle tevhit edebilirler."

Oluþumu ve iktidara geliþi tamamen ABD onayý ve desteðiyle gerçekleþen ve ilk hatasýnda yani 1 Mart tezkeresini meclisten geçiremediðinde korkusundan Zapsuyu ABD ye gönderip "BU ADAMI DELÝÐE SÜPÜRMEYÝN, KULLANIN. BÝZ BÝR DÖNEM DAHA ÝKTÝDAR OLMAK ÝSTÝYORUZ" diye yalvaracak kadar kukla olmayý kabullenmiþ bir güruhun dimdik bir devlet adamý görüntüsü ve icraatýnda bulunmasý mümkünmü ?
Daha en baþta parti oluþurken ABD ye gidip "BÝZ SÝZÝN ILIMLI ÝSLAM PROJENÝZEDE, BOP PROJENÝZEDE KAYITSIZ ÞARTSIZ DESTEK VERECEÐÝZ. YETERKÝ BÝZÝ ÝKTÝDAR YAPIN" diye gizlice anlaþanlarýn bugün ERGENEKON ucubesini kendileri ve ABD ye raðmen yaptýklarýný söylemeleri ne feci bir yalandýr.

Oysa ABD, TSK nýn Nato yapýsý içindeki kýrtýklarý temizlemesinden ve halk içindeki ABD karþýtlýðýndan rahatsýz olduðu için yepyeni bir GLADYO yapýsýný bu sefer AKP kanalý ile ve onun destekçisi F tipi din anlayýþýnýn emniyetteki yapýlanmasý ile gerçekleþtirme yolunu seçmiþti. Tabiki bunun önüne engel olan ne olduðu belirsiz mafya babalarýnýn bile adý geçtiði oluþumlarý bahane ederek DARBECÝ DERÝN DEVLET i temizliyoruz ayaklarýna TSK nýn ve Cumhuriyeti seven tüm kuruluþ ve halkýn üzerine gidip sindirilmesi gerekiyordu.
Ve bunun gereðini ABD nin AB ninde istekleri doðrultusunda bugüne kadar yerine getirdiler. Yolllarýnada yine bu haçlý aðababalarýnýn emirleri doðrultusunda devam etmekteler.

Þöyle bir düþünün. Türkiyenin parçalanmasýndan ve onu sömürmekten baþka hiç bir hedefleri olmayan ABD ve AB, neden ERGENEKON u baþlatýn ve sonuna kadar gidin noktasýnda birleþsinler ? Darbe giriþimlerinden 2003 ve 2004 de aslýnda haberi olan AKP neden bu iþi zamanýnda yargýya taþýyamadý ve 5 KASIM 2007 de ABD emriyle bu ucube operasyon baþlatýldý. Hemde bu karar alýndýktan hemen sonra daha Erdoðan yurda dönmeden 35 CÝA ajaný Türkiyeye gönderilerek. Demekki bu operasayon ABD ve AKP'nin ortak düþman ilan ettiði TSK ya karþý tasarlandý ve AKP tek baþýna bu iþi beceremiyeceðini bildiði için ABD ile bu konuda iþbirliði yapmayý çok daha saðlam bir yol olarak gördü.

Geçmiþte ortak bir tatbikatta MUAVENET zýrhlýmýzý göz göre göre vuran, Eþref Bitlis'i suikastle öldüren, Kuzey Irakta askerimizin baþýna çuval geçiren ve daha böyle pek çok kirli iþe imza atan ABD nin ne olduðunu anlayamayanlarla bu ülkenin varacaðý yer ancak bir KURTULUÞ SAVAÞI daha yaþamaktýr.

Allah'ýn ayetleri dahi onlara hemde kötülükleri ve kötü düþünceleri apaçýk belli iken bakýn nasýl gazabla hitap ediyor.
Lütfen, AL-Ý ÝMRAN SURESÝ 100, BAKARA SURESÝ 120 ve MAÝDE SURESÝ 51 ve 52 ye bakýnýz. Bu güruhun gerçek bir müslümanmý yoksa ne delalet güruh olduðunu sanýrým daha iyi anlarsýnýz.

Ülke hem ekonomik anlamda hemde siyasi anlamda tam bir haçlý kuþatmasý altýnda ve hükümet bu tablo içinde hala babalar gibi birþeyleri satýp saltanatýný sürdürme derdinde. Ülkenin gidiþatýný iyi okuyabilenler þunu çok iyi biliyorlar ki bu gidiþatýn hiç bir baþarý þansý yoktur. Sonuç uzun sürmeyecek bir süreçte duvara toslayarak gerçeklerle karþý karþýya kalmak olacaktýr.

AKP, TSK korkusuyla ABD nin AB ninde desteðiyle hem TSK yý hemde halkýn ulusal uyanýþýný sindirme aðýr yanlýþýndan medet ummaktadýr. Oysa korktuðu facia onu hiç beklemediði bir cihetten yakalayacaktýr. Yani bu ekonomik gidiþin altýnda hem iþsizlik hemde borç bataðý altýnda inim inim inleyen halk bir yerde sessizliðini bozup haklý olarak meydanlara taþacak, belkide kýrýp dökme taþkýnlýðýna dahi varacaktýr.

Þüphesiz bunlar olmasýný hiç istemediðimiz fakat yanlýþlarýn boyutlarýna göre kaçýnýlmaz sonuçlardýr.
Çünkü insanlarýn cehaletini bilgisizliðini kullanýp kandýrmanýz biryere kadar mümkündür. Fakat aç kalan insanlarý hiç bir yalan ve oyun aldatamaz. Oyun artýk orada biter. Yani bu aç kalanlarýn belli bir orana varmasý onlarý uyuttuðunu zannnedenlerin oyunlarýný artýk bozar.

Hemde feci þekilde bozar.O zaman o halk elinden nelerin gittiðini ve istikbalinin dahi nasýl babalar gibi çar çur edildiðini, peþkeþ çekildiðini anlamaya baþlar. Sonradan uyanýþýn tepkiside çok daha aðýr olur.

Daha öncede yazmýþtým, AKP yönetiminde ülkemde son altý yýldýr yaþananlar bana Osmanlýyý Allah katýnda aðýr ve kahýrlý bir sona götüren nedenleri hatýrlatýyor.
Evet, ben naçizane bilgim ve görüþümle ve hissiyatýmla diyorumki bu ülke AKP nin liderliðinde yeni bir KURTULUÞ SAVAÞINA doðru adým adým yaklaþýyor.

Þüphesiz Cumhuriyet bütün ödenen aðýr bedellere raðmen ayakta kalýr. Fakat bu güruhla deðil. Yine Cumhuriyetin kuruluþ deðerlerine sahip insanlarýmýzla kalýr.

Allah bu ülkenin kýyamete kadar yaþanacak halini ve takip edilmesi gereken yolu Atatürk'ün sözleri ile bizlere göstermiþtir.
''Benim Naciz Bedenim Elbet Bir Gün Toprak Olacaktýr;Fakat Türkiye Cumhuriyeti Ýlelebet Payidar Kalacaktýr.''
Söyleyen Atatürk'tür fakat ona bu sözleri söyleten onu bir kurtarýcý ve halkýný yükseltici bir lider olarak seçen Allah'týr.

Cumhuriyetin altýný oymaya çalýþanlar, onu ve kurucusunu yok etmek isteyenler þunu iyi bilmelidirler ki bu sapmýþ ideal peþinde koþanlar bu aðýr yanlýþýn altýnda mahvolup yok olmaya mahkümdurlar.

Allah katýnda en büyük gazaba düþecek olan güruhlarýn en baþýnda gelenler hiç þüphesiz Allah'ýn dinini kendi çýkarlarý için kullanan ve Allahýn hükümlerini bu uðurda saptýrýp tahrif edenlerdir. O nedenledirki bu önümüzdeki süreçte kabaðýn baþýnda patlayacaðý yönetici güruh ve zihniyet olarak AKP iktidarý seçilmiþtir. O nedenledir ki AKP nin önündeki tüm engeller kaldýrýlýp hak ettikleri gazaba uðramalarý için her türlü yanlýþlarýna fýrsat ve mühlet verilmiþtir.

Sözü tekrar ERGENEKON operasyonuna getirmek istiyorum.
Dikkat edilirse cambaza bak oyununa muntazam þekilde devam etmek için, Cumhuriyeti seven ulusal uyanýþý devamlý bir baský korku ortamýnda tutmak için operasyonlar dalga adýný verdikleri sistematik bir yýpratma taktiðiyle uygulanmaktadýr.

Bunu yapanlar þunu hiç bir zaman unutmasýnlar alemlerin sahibi Allah'týr. ABD ve AB deðil.
Bunu yanlýþ iþlerin sahipleri görebilceklermi bilmem ama o güvendikleri haçlý aðababalarýnýda hazin vukuatlar bekliyor. Allah'ýn hükmünden ve gazabýndan hangi kiþi yada güruh hangi tedbir yada dalavereyle kurtulabilir ?
Bu akýldýþý iþlerden medet umanlarýn Allah'a inandýðý ve iman ettiði nasýl kabul edilebilir ?

ERGENEKON dalgalarýnýn arkasýna sýðýnan ve hedefleri yanlýþ insanlarý yargýlamaktan çok daha farklý þeyler olanlar þunu hiç bir zaman unutmamalýlar. O dalgalar bir zaman gelir sahiplerinin üzerlerine bir TSUNAMÝ olarak patlayýverir.Ve þüphesiz bu hiç kaçýnýlamayacak bir sonuçtur.

Ýnsanlarýn yüzlerindeki ifadeler pek çok þeyi yansýtýr karþýsýnda onlara bakanlara. Yüz ifadelerinden bir insanýn mutluluðunu, sýkýntýsýný, acýsýný, endiþesini, merak halini v.s okumak tüm insanlar için geçerli bir anlayýþtýr.
Oysa bazý ifadeler vardýrki onu anlayýþ çok nadir insanlara nasip olur. Bazýlarý pek bir erdem anlamýna gelmesede mesela yüzden ölümün yaklaþtýðý dahi anlaþýlabilir.

Birde bir korku vardýr ki o korku ya ölüm tehlikesiyle apaçýk karþý karþýya kalýndýðýnda görülür. Bunu anlamak için hiç bir istidad yada donaným gerekmez.
Fakat bir korku þekli daha vardýr ki o korku ancak yaptýklarý aðýr feci büyük yanlýþlar nedeni ile bu fiiliyatlarda bulunanlarýn yüzlerinde görülür. Bunuda her insan okuyamaz.
Ýþte bu korkuyu, endiþeyi ben özellikle Recep Tayyip Erdoðan'ýn, Abdullah Gül'ün ve Bülent Arýnç'ýn yüzlerinde görüyorum. Dikkat edin konuþmadýklarý anlarda þayet görebilirseniz bu halleri daha açýk ortaya çýkmaktadýr.

Bu korkular nedeniyledirki yaptýklarý yanlýþlarý aslýnda çok iyi bilen fakat bunu hem kendilerine ifade etmekten kaçan hemde halk tarafýndan ifade edilmesinden aþýrý rahatsýzlýklar duyan bu siyasiler vatandaþlara akýl almaz sert tepkiler vermektedirler.

Bu manasýz ve yanlýþ tepkilerin en sonuncusu Bülent Arýnç'ýn bir çiftçiyi köle azarlar gibi azarlayýp apaçýk kovmasýndaki hal ve konuþma hýrçýnlýðýdýr. Oysa olduðu yere onu getiren o çiftçi idi. Þimdi ise temsilcisi olduðunu kovacak kadar çýðýrýndan çýkmayý normal görüyor. Sebep ise malum. Aðýr gerçeklerle yüzleþmek yerine þakþakçýlarla bu acý gerçeði örtmek daha iþlerine geliyor.
Bunun benzeri haller altý yýldýr Sayýn Baþbakanýmýzda daha sýk yaþadýðýmýz hallerdi hatýrlarsanýz. Sanýrým daha çok görürüz bu halleri. Belkide daha farklý sertliklerle....

Baksanýza AKP milletvekili o kadar ipin ucunu kaçýrmýþki kendisini bir krallýðýn gardiyaný zannedip Aydýn Doðan'a "Bir sabah altýda seni karakola götürürlerse hiç þaþmam" diyecek kadar DEMOKRASÝ ye ne kadar aþýk olduklarýný ortaya koyabiliyor.

Doðrusu AKP nin Demokrasi ve özgürlük için mücadele ettiðine inananlarýn anlayýþlarýna hayret ve ibretle bakmaktayým. Demekki AKP'liler bu ÖLÜMÜNE TAKÝYYE olayýný öyle baþarý ile icra ediyorlar ki pek çok insanýmýz hala bu AÐIR YALANA inanmayý tercih ediyor. Anayasa mahkemesinin bunlar için çýkardýðý kapý gibi karara raðmen hemde.....

Koskoca yetmiþ milyonluk bir ülkeyi oyunlarla dalaverelerle entrikalarla sonsuza kadar yönetirim gafletiyle yaþayanlar bu yanlýþa asla sonsuza kadar fýrsat verilmeyeceðini ve bir yerde Allah'ýn balyozunun kafalarýna mutlaka ineceðini bilmeleri gerekir. Hele hele, Allaha inandýðýný söyleyipte Dünyayý kendi menfaatleri yolunda pazu kuvveti ile döndürebileceklerini zannedenlerin akýllarýna ve fikirlerine þaþarým. Hemde ne þaþarým.

Bu ülkeyi çok zor ve aðýr bedellerin ödeneceði bir sürecin beklediðinin en açýk iþareti hala ALLAH'IN ADI ÝLE KANDIRILMAKTAN uyanamayan bir % 40 çoðunluðun var oluþudur. Bu aslýnda anlayabilenler için Allah katýndan esaslý bir dayaðýn gelmesi için ýsrarla çýkarýlan bir davetiyeden baþka hiç bir þey deðildir.

Fakat bedeli ödeyen tüm millet olacaktýr. Allah'ýn % 41'i ayýrýp onlara ayrý ceza vermesi gibi akýl dýþý bir olay düþünülemez. Bunun en bariz örneði Osmanlýnýn bitiþinde bu ülkenin tüm insanlarýnýn ödediði bedellerdir. Ülkesini satan mandacýda, vatansever insanlarda derece derece bu bedelden paylarýný almýþlardýr.

Þüphesiz doðru yolda olnlarýn hiç bir iþi Allah katýnda yok olmaz. Týpký hainlerin, satýlmýþlarýn, döneklerin yaptýklarýnýn yok olmayacaðý gibi.

Ülkemi daha çok ibret dolu sýký günler bekliyor. Allah bu ülkenin ve onu gereði gibi sevenlerin yardýmcýsý olsun.

ALLAH BÝR ÜLKEYÝ (HAK ETMELERÝ NEDENÝYLE) AÐIR VE KAHIRLI BÝR ÝMTÝHANDAN GEÇÝRMEYÝ ÝRADE EDERSE/ETMÝÞSE, FELAKET VE BELANIN TEMSÝLCÝLERÝ, O ÜLKENÝN BÝR KESÝMÝ TARAFINDAN MÝLLETÝN BAÞINA TAC EDÝLÝR.
ÝÞTE TÜM ÝÞLER BUNDAN SONRA , (ÝKTÝDARDAKÝ GÜRUH ÝLE) O SONUCUN VÜCUDA GELMESÝNE HÝZMET ETMEYE MAHKÜMDUR.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son kolye7 tarafından, 17.04.2010 - 23:20 tarihinde.
Gönderen: 17.04.2010 - 13:07
Bu Mesaji Bildir   kolye7 üyenin diger mesajlarini ara kolye7 üyenin Profiline bak kolye7 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 641 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
karaali70 (54), Mücahit58 (42), firdevs_91 (33), harman76 (48), gul2 (47), özgür3 (35), songokou (42), nuri72 (52), aysun saglam (46), dalin (39), caglar_1988 (36), emine_yilmaz (45), elif19 (37), morcali (63), enderim23 (46), aga2 (61), hüzünlü gurbet (46), yeþil (42), 1yavuz (53), suvari_ (41), gazeteci1985 (39), adem03 (45), azzat (60), huemeyra41 (32), Kursad_ist (46), ruhan_ruhani (41), eskalibo (50), neofatih (39), yuuusuf (43), yunuscelik (46)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.61681 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.