fluvoxamine generique rhinocortivermektin lopinavir ritonavir kaletra detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » Tesettür sizi korur ! ...

önceki konu   diğer konu
25 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Tesettür sizi korur ! ...
575 Mesaj -
"TESETTÜR SÝZÝ KORUR"

Bugünlerde Mýsýr'da davet amaçlý hazýrlanan ve elektronik posta yoluyla kitlelere ulaþtýrýlan farklý bir davet çalýþmasý gündemi belirliyor. Ýki çubuklu þekerin kullanýldýðý ilginç bir kurguyla tesettür çaðrýsý yapýlýyor.

Darul Tevhid

Bugünlerde Mýsýr'da davet amaçlý hazýrlanan ve elektronik posta yoluyla kitlelere ulaþtýrýlan görsel mesaj gündemi belirliyor. Ýki çubuklu þekerin kullanýldýðý ilginç bir kurguyla tesettür çaðrýsý yapýlýyor. Çalýþma büyük ilgi görüyor.Türkiye medyasýnda bugün yer alan habere göre, iki çubuklu þekerden birisi ambalajlý. Bu baþörtüsünü simgeliyor. Diðeri ise açýlmýþ ve üzerinde sinekler bulunuyor. Mesaj olarak ise "Onlarý (erkekleri) durduramazsýnýz. Ama kendinizi koruyabilirsiniz" yazýyor. Mýsýr'da son dönemde baþörtüsü takanlarýn sayýsýnda önemli bir artýþ gözleniyor.

Gönderen: 02.09.2008 - 09:55
Bu Mesaji Bildir   Ukab üyenin diger mesajlarini ara Ukab üyenin Profiline bak Ukab üyeye özel mesaj gönder Ukab üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SendenKalan su an offline SendenKalan  
RE: Tesettür sizi korur ! ...
178 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Ukab

"TESETTÜR SÝZÝ KORUR"

Bugünlerde Mýsýr'da davet amaçlý hazýrlanan ve elektronik posta yoluyla kitlelere ulaþtýrýlan farklý bir davet çalýþmasý gündemi belirliyor. Ýki çubuklu þekerin kullanýldýðý ilginç bir kurguyla tesettür çaðrýsý yapýlýyor.

Darul Tevhid

Bugünlerde Mýsýr'da davet amaçlý hazýrlanan ve elektronik posta yoluyla kitlelere ulaþtýrýlan görsel mesaj gündemi belirliyor. Ýki çubuklu þekerin kullanýldýðý ilginç bir kurguyla tesettür çaðrýsý yapýlýyor. Çalýþma büyük ilgi görüyor.Türkiye medyasýnda bugün yer alan habere göre, iki çubuklu þekerden birisi ambalajlý. Bu baþörtüsünü simgeliyor. Diðeri ise açýlmýþ ve üzerinde sinekler bulunuyor. Mesaj olarak ise "Onlarý (erkekleri) durduramazsýnýz. Ama kendinizi koruyabilirsiniz" yazýyor. Mýsýr'da son dönemde baþörtüsü takanlarýn sayýsýnda önemli bir artýþ gözleniyor.

Þahane bir proje yahu!
Bizde kafalarý çalýþtýralým buna benzer iþler bizdende çýkar, çýkmasý lazým.. :)

Saygýlar.
Gönderen: 02.09.2008 - 10:23
Bu Mesaji Bildir   SendenKalan üyenin diger mesajlarini ara SendenKalan üyenin Profiline bak SendenKalan üyeye özel mesaj gönder SendenKalan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RuZGaR su an offline RuZGaR  
Moderator

1295 Mesaj -
telaşlı

Resim bence çok itici, bir Ýslam ülkesinde bu kadar basit bir dil kullanýlmamalý bence, daha hoþ bir resim kullanýlmasýný tercih ederdim..

Gönderen: 02.09.2008 - 11:13
Bu Mesaji Bildir   RuZGaR üyenin diger mesajlarini ara RuZGaR üyenin Profiline bak RuZGaR üyeye özel mesaj gönder RuZGaR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
178 Mesaj -
RüZGaR yapma lütfen...
Resme bakma mesaja bak! Ne güzel anlatýyor aslýnda herþeyi..?
Tamam Lolipop diye bakýnca biraz itici görünüyor amma mesaj tam hedefe gidiyor?
Ayrýntýlara takýlmayalým...
Gönderen: 02.09.2008 - 11:15
Bu Mesaji Bildir   SendenKalan üyenin diger mesajlarini ara SendenKalan üyenin Profiline bak SendenKalan üyeye özel mesaj gönder SendenKalan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Moderator

1295 Mesaj -
Üzgünüm, din adýna bir þeyler yapýlýyorsa, bu iddia varsa; her þeyiyle özenli olmasýný istememiz suç mu, hem de bizim adýmýza yapýlmýþ bir þeyse, ki günümüzde mesajýn verilme þeklinin, en az mesaj kadar önemli olduðunu siz de biliyorsunuz muhakkak. Daha özenli bir þekilde ayný mesaj verilebilirdi, sadece mesaja bakýp, resimdeki basitliði görmezden gelemiyorum o yüzden..
Gönderen: 02.09.2008 - 11:26
Bu Mesaji Bildir   RuZGaR üyenin diger mesajlarini ara RuZGaR üyenin Profiline bak RuZGaR üyeye özel mesaj gönder RuZGaR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
178 Mesaj -
Hýmmm...
Ýnsanlar türlü türlü... Hiç bir zaman tüm alemi mutlu edebilecek bir iþ çýkaramaz Ýnsan. Muhakkak biri çýkar ve o iþi beðenmez bu nedenle seni de görüþlerinde haklý buluyorum ama bana kalýrsa resme dikkat li bakýldýðýnda tesettürsüzlüðün ne kadar vahim bir durum olduðu gayet güzel açýklanmýþ bu görsel yerine elbette çok etkileyici fotoðraf da kullanýlabilirdi lakin bence bu görseli kullanmalarýnda ki amaç Ýnternet mecrasýnda ki Creative çalýþmalarýn kullanýcýlar tarafýndan daha bir pür dikkat izlenmesidir...

Çok fotoðraf gördük... Kimse bir þey hatýrlamýyor..?
Sütçü Ýmam Universitenin hikayesini kaçýmýz hatýrlarýz..?

Görsel de ki amaç tamamen bu.
Akýlda kalmak...
Gönderen: 02.09.2008 - 11:37
RE:
Moderator

1295 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý SendenKalan

Akýlda kalmak...

Olabilir tabii..
Neyse, umarým mesaj doðru yerlere gider, temennimiz o muhakkak..

Gönderen: 02.09.2008 - 11:46
RE: RE:
178 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý RuZGaR

Alıntı
Orijýnalý SendenKalan

Akýlda kalmak...

Olabilir tabii..
Neyse, umarým mesaj doðru yerlere gider, temennimiz o muhakkak..

Ýnþaallah...
Bizlerinde temennesi bu yönde..
Baþka bir temenni kabul etmez bizim gönüllerimiz çok þükür...
Gönderen: 02.09.2008 - 11:50
BETÜLSENA su an offline BETÜLSENA  
64 Mesaj -
TESETTÜR SÝZÝ KORUR.PEKÝ YA KALBÝMÝZÝ ?????????????düsün düsün düsün
Gönderen: 02.09.2008 - 11:59
Bu Mesaji Bildir   BETÜLSENA üyenin diger mesajlarini ara BETÜLSENA üyenin Profiline bak BETÜLSENA üyeye özel mesaj gönder BETÜLSENA üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
178 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý BETÜLSENA

TESETTÜR SÝZÝ KORUR.PEKÝ YA KALBÝMÝZÝ ?????????????*-) *-) *-)

Allah Allah...
Kardeþler... Ne oluyor?

Tesettür Ýnsaný korur... Ruh'u korur... Güzelliði korur...
Herþeyden öte Ýslam'ý korur...
Neden böyle vesveselere dalýyorsunuz?
"PEKÝ YA KALBÝMÝZÝ ?" ne demek?

Þeytana uymayýnýz efendim.
Rica ederim.

Hürmetler
Gönderen: 02.09.2008 - 12:07
64 Mesaj -
BENCE ÇOK YÜZEYSEL DÜÞÜNÜYORSUNUZ.TESETTÜRLE BÝTERMÝ SÝZCE HERÞEY.YAPMAYIN.BÝRAZ DAHA GENÝÞ DÜÞÜNÜN.HEMEN KESTÝRÝP ÝTHAM ETMEYÝN ÝNSANLARI.

ÇOK YANLIÞ YAPTIÐINIZ.ÇOK ÜZÜLDÜM.
Gönderen: 02.09.2008 - 12:15
Bu Mesaji Bildir   BETÜLSENA üyenin diger mesajlarini ara BETÜLSENA üyenin Profiline bak BETÜLSENA üyeye özel mesaj gönder BETÜLSENA üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
178 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý BETÜLSENA

BENCE ÇOK YÜZEYSEL DÜÞÜNÜYORSUNUZ.TESETTÜRLE BÝTERMÝ SÝZCE HERÞEY.YAPMAYIN.BÝRAZ DAHA GENÝÞ DÜÞÜNÜN.HEMEN KESTÝRÝP ÝTHAM ETMEYÝN ÝNSANLARI.

ÇOK YANLIÞ YAPTIÐINIZ.ÇOK ÜZÜLDÜM.

Tesettürle elbet bitmez betül kardeþim ben öyle bir idda atmadým ortaya fakat sen "peki ya kalbimizi" deyince ortaya bambaþka bir mevzuu çýkýyor... Tesettür'e tesettür gibi uyarsan tesettür kalbini de kourur. Tesettür çok mühim bir konu!

Ne yalnýz kalp ile nede yalnýz tesettür ile Müslüman olunur.

Yol çok basit;
Kur'an a uyalým... Peygamberi örnek alalým...
Bitti...

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son SendenKalan tarafından, 02.09.2008 - 12:22 tarihinde.
Gönderen: 02.09.2008 - 12:21
kanayan gül su an offline kanayan gül  
215 Mesaj -
Tesettürle elbet bitmez betül kardeþim ben öyle bir idda atmadým ortaya fakat sen "peki ya kalbimizi" deyince ortaya bambaþka bir mevzuu çýkýyor... Tesettür'e tesettür gibi uyarsan tesettür kalbini de kourur. Tesettür çok mühim bir konu!

Ne yalnýz kalp ile nede yalnýz tesettür ile Müslüman olunur.

Yol çok basit;
Kur'an a uyalým... Peygamberi örnek alalým...
Bitti...
ÝÞTE BU KADAR,GERÝSÝ BOÞ. gül gül gül
Gönderen: 02.09.2008 - 13:16
Bu Mesaji Bildir   kanayan gül üyenin diger mesajlarini ara kanayan gül üyenin Profiline bak kanayan gül üyeye özel mesaj gönder kanayan gül üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Konu icon   
64 Mesaj -
BENÝ ANLAMADIÐINIZ KESÝN.BÝRÞEY SÖYLEMEYE HACET YOK.ALLAH BÝLÝR.NE DÝYEYÝM.ALLAH YOLUNUZU AÇIK ETSÝN.

SÖZLERÝNÝZ KESKÝN KILIÇ GÝBÝ HAMÝLE HALÝMLE BENÝ ÇOK ÜZDÜNÜZ.sıkıntılı
Gönderen: 02.09.2008 - 14:04
rahil su an offline rahil  
1191 Mesaj -
''TAKVASI AZ OLANIN HAYASI AZ OLUR.'' (Hz. ÖMER)gül

''HAYASI GÝDENÝN KALBÝ ÖLÜR.''(Hz. ÖMER)gül
Gönderen: 02.09.2008 - 14:10
Bu Mesaji Bildir   rahil üyenin diger mesajlarini ara rahil üyenin Profiline bak rahil üyeye özel mesaj gönder rahil üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rahil su an offline rahil  
RE:
1191 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý BETÜLSENA

kardeþim bu cümlenizle anlatmak istediðiniz konu neydi? anlayamadým??? açýklýk getirirseniz sevinirim..
Gönderen: 02.09.2008 - 14:15
Bu Mesaji Bildir   rahil üyenin diger mesajlarini ara rahil üyenin Profiline bak rahil üyeye özel mesaj gönder rahil üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
178 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý BETÜLSENA

BENÝ ANLAMADIÐINIZ KESÝN.BÝRÞEY SÖYLEMEYE HACET YOK.ALLAH BÝLÝR.NE DÝYEYÝM.ALLAH YOLUNUZU AÇIK ETSÝN.

SÖZLERÝNÝZ KESKÝN KILIÇ GÝBÝ HAMÝLE HALÝMLE BENÝ ÇOK ÜZDÜNÜZ.8-|

Betül Haným lütfen böyle yapmayýnýz...
Ortada kötüye yorulan, kötü söylenen bir söz yok. Yalnýzca fikirler ortaya konularak güzel yol bulunmaya çalýþýlýyor. Sizi bu halde üzmek bizi kahreder.

Allah doðacak olan Meleðinize Saðlýk, Sýhhat, Aþk Nasib eylesin...

Saygýlar.
Gönderen: 02.09.2008 - 14:15
Moderator

1295 Mesaj -
Betül kardeþim, "Tesettür sizi korur" derken acaba hangi bizden bahsediliyor? Sadece vücudumuzdan bahsedilmediðini siz de tahmin edersiniz; yani hem kalbimizi, hem ruhumuzu, 'biz' derken kastettiðimiz her þeyimizi koruyacaktýr, ancak bunun olmasý için öncelikle ruhi alt yapýsýnýn saðlam olmasý gerekir ki böyle bir tesettürdür bahsettiðimiz de, yani manevi tarafýmýzý da imar edecek bir yansýmasý olmalýdýr dýþarýdan görülen tesettürün, ancak dýþarýdan görülen kýsmýný da hepten inkar edemeyiz sanýrým deðil mi? Kýrýlmanýzý gerektirecek bir itham olmadýðýný düþünüyorum konuda, inþaallah yazýlarý tekrar okuyup size yönelik menfi bir durumun olmadýðýný farkedersiniz, selametle kardeþim..
Gönderen: 02.09.2008 - 14:19
ictiba su an offline ictiba  
9 Mesaj
Alıntı
Orijýnalý SendenKalan

Alıntı
Orijýnalý BETÜLSENA

ağlar ağlar

SendenKalan kardeþimiz; gül
siz de takdir edersiniz ki, uslubunuz " fevri " dir. Kalb kýrmak gibi bir amacýnýz olduðunu asla düþünmüyorum... Direkt nefsimize veya ayný olguyu baþka bir isim ile çaðrýþtýran cümleler kurarken biraz ihtimam gösterirsek daha makul olur.

measselam
Gönderen: 02.09.2008 - 15:11
Bu Mesaji Bildir   ictiba üyenin diger mesajlarini ara ictiba üyenin Profiline bak ictiba üyeye özel mesaj gönder ictiba üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: RE: RE:
178 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý ictiba

Alıntı
Orijýnalý SendenKalan

Alıntı
Orijýnalý BETÜLSENA

TESETTÜR SÝZÝ KORUR.PEKÝ YA KALBÝMÝZÝ ?????????????*-) *-) *-)

:( :(

SendenKalan kardeþimiz; (f)
siz de takdir edersiniz ki, uslubunuz " fevri " dir. Kalb kýrmak gibi bir amacýnýz olduðunu asla düþünmüyorum... Direkt nefsimize veya ayný olguyu baþka bir isim ile çaðrýþtýran cümleler kurarken biraz ihtimam gösterirsek daha makul olur.

measselam

"Þeytana uymayýnýz efendim" demek "fevri" likmidir?
Gönderen: 02.09.2008 - 15:18
ictiba su an offline ictiba  
9 Mesaj
Deðil mi?

Aslýnda ithamda ediyorsunuz, þeytana uyuduðunu nasýl söyleyebilir siniz? Kanýtýnýz var mý?ağlar

Bu kadar kolay mý, bir din kardeþini rencide etmek...ağlar

Bu konunun açýlýmýný daha da yapabilirim. Ancak gereksiz ve yersiz buluyorum.

Ýdrak için ekleme amacýna ulaþtý sanýrým...

Forum Yöneticisine : Bu mesajýmý silmenizi arz/rica ediyorum.gül
Gönderen: 02.09.2008 - 15:29
Bu Mesaji Bildir   ictiba üyenin diger mesajlarini ara ictiba üyenin Profiline bak ictiba üyeye özel mesaj gönder ictiba üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
178 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý ictiba

Deðil mi?

Aslýnda ithamda ediyorsunuz, þeytana uyuduðunu nasýl söyleyebilir siniz? Kanýtýnýz var mý?ağlar

Bu kadar kolay mý, bir din kardeþini rencide etmek...ağlar

Bu konunun açýlýmýný daha da yapabilirim. Ancak gereksiz ve yersiz buluyorum.

Ýdrak için ekleme amacýna ulaþtý sanýrým...

Forum Yöneticisine : Bu mesajýmý silmenizi arz/rica ediyorum.gül

gül

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son SendenKalan tarafından, 02.09.2008 - 15:34 tarihinde.
Gönderen: 02.09.2008 - 15:32
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  
1686 Mesaj -
Degerli kardeslerimiz....
Görüyorum ki konu amacini acmis yine...
Öncelikle "ukab" kardesime tesekkür ediyorum güzel bir paylasim.
Hepimiz ayri bir dünya,ayri bir pencereyiz...
Görüs farkliliklarimizin olmasi cok normal...
Rabbim her konuda böyle hassasiyet versin hepimize...
Lakin bazen bizlere cok keskin,kirici gibi gelen durumlar bir bakariz ki geregi o dur...Hakki olan o dur...
O yüzden derim ki,dengeyi güzel tutup,kardeslerimizin gercekte neyi anlatmak istedigini hakkiyla anlamaya calismak lazim...
Hepimiz kardes isek niyetler bellidir...
Fazla söze ne hacet...
Selam ve dua ile kardesiniz....
gül
Gönderen: 02.09.2008 - 16:51
Bu Mesaji Bildir   KaLBeNuR üyenin diger mesajlarini ara KaLBeNuR üyenin Profiline bak KaLBeNuR üyeye özel mesaj gönder KaLBeNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
der_ya su an offline der_ya  
875 Mesaj -
kahkaha lolýpop esprýlý olmus...kendýlerýný sokaklarda gezerken lolýpop sananlar üzerlerýne konan sýneklerýn farkýnda degýller... ALLAH CC dogruyu býldýrsýn inþallah... hak teala içimizi dýþýmýzý tertemýz yapsýn þu mubarek ayda...
YA RABBI DIÞIMIZI DÜZELTIYORUZ ANCAK ÝÇÝMIZE GÜCÜMÜZ YETMEZ SANA BIRAKIYORUZ AK PAK EYLE KALPLERIMIZÝ... AMIN...

dýye dua edersek hepýmýzýn gönlü olur inþallah kardeþelrýmgül hayýrlý ramazanlar.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son der_ya tarafından, 02.09.2008 - 17:41 tarihinde.
Gönderen: 02.09.2008 - 17:39
Bu Mesaji Bildir   der_ya üyenin diger mesajlarini ara der_ya üyenin Profiline bak der_ya üyeye özel mesaj gönder der_ya üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sevdaa1 su an offline sevdaa1  
Konu icon   
1090 Mesaj -
amin der_ya sana katiliyorum
Gönderen: 02.09.2008 - 17:47
Bu Mesaji Bildir   sevdaa1 üyenin diger mesajlarini ara sevdaa1 üyenin Profiline bak sevdaa1 üyeye özel mesaj gönder sevdaa1 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 847 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
mouharem68 (56), Mavi mutluluk (42), gardiyan (51), hüzünn (36), yanardag (49), kalebeyi (43), Trabzon61 (34), Kameraman_63 (61), Rabia1 (52), MaviguL (42), YSMNT (45), kardelen_06 (40), PembeGül (39), aliosmantr (37), safak13 (46), secere (47), yasargokmen (51), mehmet23 (53), HaBeSii (43), tkardelen (42), MUSTAFA ONUR (63), efendi54 (54), cemilakgun (48), þip&thorn.. (45), cemilakgün (48), Moehh80 (44), ismailbaturay (47), tümtürk (36), SaBoTaJ (124), resadiyeli84 (40), muhammedali_x (49), metinx (49), Fatih almanya (44)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.64889 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.