colchicine generique luvox ivermektin ivermektine kaletra cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » Kemalist-Laiklerle PKKlılar İslam'a karşı ortak hareket mi edecek?

önceki konu   diğer konu
5 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Konu icon    Kemalist-Laiklerle PKKlılar İslam'a karşı ortak hareket mi edecek?
237 Mesaj -
Bir Bu Eksikti: Kemalist Apo..

"Öcalan, günün birinde, Güneydoðu’daki ‘dinsel gericiliðe’ karþý yeni bir iþbirliði zaruretinin ‘müttefik öznesi’ haline getirilirse þaþýrmayýn." demiþtim ve Öcalan Kemalist oldu...

Ahmet Kekeç/Star

Bir bu eksikti! Apo Kemalist olmuþ...

DTP Diyarbakýr Milletvekili Aysel Tuðluk'un 'ittifak arayýþý'na iliþkin açýklamasý (daha doðrusu yazýsýgöz kırpma epey tepki topladý.

Kimileri bu açýklamayý, 'Kürt sorununa sol perspektiften bakmaya çalýþýyor'; kimileri de 'liberalizme karþý sol dayanýþmanýn altýný çiziyor' þeklinde yorumladý.

Nuray Mert daha baþka bir þey söyledi.

Bence hiçbiri deðil...

Tuðluk, 'Kürt hareketi'nin (kendisini PKK'yla özdeþleþtiren Kürt hareketinin) öncelikle, 'dönüþtürücü/ modernleþtirici' bir misyonu olduðunu, Kemalist-sol çevrelerin artýk bunu idrak etmeleri gerektiðini ve ancak dönüþtürücü/jakoben güçlerle kurulacak bir ittifakýn 'Kürt hareketi açýsýndan' anlamlý olabileceðini söylüyordu.

Üstelik, çok da açýk konuþuyordu.

Mesela þu satýrlar: 'Kemalistler, sol, muhalif ve aydýn çevreler Kürtlerle uzlaþmanýn kaçýnýlmazlýðýna inanýyorsa, ýlýmlý Ýslam denilen ve aslýnda ne olduðu, nasýl tanýmlanacaðý çok da belli olmayan ve tamamen 'imparatorluk' güçlerinin imalatý bu projeye karþý modern aklýn ve demokratik kültürün birbirini kabul eden zemininde buluþabilmelidir...'

Bilmiyorum, 'þerh'e gerek var mý?

Þunu söylüyor Tuðluk:

Bizi tanýyýn, biz de gericilere karþý sizlerle ayný safta savaþalým.

Kaç yýl öncesiydi?

Kemalist-sol yayýn organlarýndan birinde (muhtemelen Öcalan tarafýndan Bekaa Vadisi'nde tören kýtasýyla karþýlanan adamýn dergisiydi) Abdullah Öcalan'la Mustafa Kemal'i kýyaslayan bir yazý yayýmlanmýþtý.

Ýkisi de ulusunun baðýmsýzlýðý için savaþýyormuþ.

Ýkisi de karizmatikmiþ.

Ýkisinde de Allah vergisi 'lider' vasfý hemen 'ön plana' fýrlýyormuþ.

Ýkisi de modernleþtirici ve dönüþtürücüymüþ, falan filan...

Burada hemen araya girmem lazým:

Mustafa Kemal liderdi, amenna. Ulusunun 'baðýmsýzlýk savaþý'ný kazandý, Türkiye Cumhuriyeti devletini kurdu, sonunda 'Atatürk' oldu. Büyük, çok büyük bir liderdi...

Ama birilerinin utanmadan 'kýyas öznesi' haline getirdiði Abdullah Öcalan kendisinde bir kurtarýcý, bir yalvaç, haþa bir 'nezir' vehmedenlerin yüzünü kara çýkarmak pahasýna ulusunu sattý.

Nasýl bir kýyas mantýðýdýr bu?

Hazýr konu açýlmýþken, 10 küsur yýl önce Radikal gazetesinde yayýmlanan 'Öcalan röportajý'ný da hatýrlatayým, tam olsun.

Radikal muhabiri, kendi ifadesiyle 'terör üssü'ne girip Apo'yla bir söyleþi gerçekleþtirmiþti; 'Türk ordusu ilericidir' baþlýðý altýnda sunulan söyleþide Apo, TSK'nýn 'dönüþtürücü/modernleþtirici' misyonuna övgüler yaðdýrýyor, hýzýný alamayýp 'dinsel gericiliðe' karþý ilerici çevrelerle ittifak kurabilecekleri mesajýný veriyordu.

Bu tür mesajlarý, yakalandýktan sonra da sýk sýk vermeye baþladý.

Hatta, mahkemede bile, 'Ýþte buradayým. Beni görün.' demeye getirdi.

'Ben yazmýþtým' demekten hoþlanmam ama, ben yazmýþtým... Bundan sekiz yýl önce (10 Ocak 2000 tarihinde Yeni Þafak'taki köþemde) aynen þöyle demiþtim:

'Öcalan, günün birinde, Güneydoðu'daki 'dinsel gericiliðe' karþý yeni bir iþbirliði zaruretinin 'müttefik öznesi' haline getirilirse þaþýrmayýn.'

Apo'nun (dolayýsýyla Tuðluk'un) iþbirliði teklifi Kemalist-sol çevrelerde nasýl inikas bulur bilmiyorum.

Herhalde güler geçerler...

Ama þaþýrmýyoruz

Çünkü Tuðluk malumu ilam ediyor...

http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=154409
Gönderen: 06.02.2008 - 12:27
Bu Mesaji Bildir   Evrensel üyenin diger mesajlarini ara Evrensel üyenin Profiline bak Evrensel üyeye özel mesaj gönder Evrensel üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
DEMOKRAT su an offline DEMOKRAT  
371 Mesaj -
kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha

GULUP GECIYORM
Gönderen: 06.02.2008 - 16:39
Bu Mesaji Bildir   DEMOKRAT üyenin diger mesajlarini ara DEMOKRAT üyenin Profiline bak DEMOKRAT üyeye özel mesaj gönder DEMOKRAT üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RuZGaR su an offline RuZGaR  
Moderator

1295 Mesaj -
Hmm.. Aklýma geçen sene Hudsonda konuþulanlar geldi, bazý generaller de aman Akp'ye yaramasýn diye teröristlerin yakalanmamasýna göz yumulabileceði görüþünü öne sürmüþlerdi, demek ki söz konusu irticanýn bitirilmesiyse her yol mübah hepsi için, görev aþkýna bakýn yani!..
Gönderen: 06.02.2008 - 17:03
Bu Mesaji Bildir   RuZGaR üyenin diger mesajlarini ara RuZGaR üyenin Profiline bak RuZGaR üyeye özel mesaj gönder RuZGaR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Evrensel su an offline Evrensel  
237 Mesaj -
PKK'yi laiklerin besledigini, yonlendirdigini tahmin etmistim zaten.

Laikler =PKK diye dusunuyorum.

PKK'nin masum Kurt halkiyla bir alakasi kalmamis, olay bolge halkini asmis zaten.

Kuresel, sinifsal bir mucadele var.

Kavga Islami kesimle, laik masonik elitler arasinda yasaniyor.Ya da uykudan uyanmaya baslayan %99'luk kesimle yillardir yogurdun kaymagini yiyen %1'lik kesim arasinda cekisme var.

Sorun Kurt-Turk sorunu olmadi hic.
Gönderen: 15.02.2008 - 22:01
Bu Mesaji Bildir   Evrensel üyenin diger mesajlarini ara Evrensel üyenin Profiline bak Evrensel üyeye özel mesaj gönder Evrensel üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Moderator

4254 Mesaj -
Koministler, Sosyalistler, Masonlar, Cikarcilar kemalist olduktan sonra birakin PKK da kemalist olsun.
selam ve dua ile
Gönderen: 15.02.2008 - 23:32
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 863 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
dayi054 (64), ÝsmailEn.. (56), kibris (56), merickizmaz (51), RUYAM (36), yükselelektrik (54), selcukosman (48), Aycan (57), HuZuR_38 (45), babakadir (45), Cihan Ersoy (46), servet ekici (51), ayhan3867 (47), erhankaya351 (40), Kizmaz (51), EBRARALEYNA (47), erkan34 (51), efira (37), Sirac Barman (53), bedevi5 (65), Sadettin Dursun (41), cartime (55), S.Ekici (51), ALTUN (45), vus_lat (45), ayaza (38), drkdn (45), fetih60 (34), beko03 (76), talha türk&cced.. (33), dilara1 (26), asudetuba (43), struggle (42), Ayhan_Esad (41), nnur (47), YSBY (53), COLONEL (37), nazmi (47), umit535 (52), hsalma (42), ByAfatsum (36), nuretin (61), malkomxaa (42), salma (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.61798 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.