lopinavir ritonavir kaletra dexamethasone kaletra generique kaletra voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » ÖNERİLERİNİZ » TESETTÜR HAKKINDA AYETLER

önceki konu   diğer konu
2 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
TESETTÜR HAKKINDA AYETLER
88 Mesaj -
Araf Suresi:

"Ey Adem ogullari!Mahrem yerlerini kendilerine göstermek icin ebeveyninizin elbiselerini soyarak,seytan onlari nasil cennetten
cikardiysa,sakin size de bir bela yapmasin.Cünkü seytan kabilesi sizi kendilerini göremeyeceginiz yerlerden görürler.Biz,seytanlari iman etmeyenlere dostlar yaptik."

Nur Suresi Ayet 31

"Mümin kadinlara da söyle, gözlerini haramdan sakinsinlar:Irzlarini korusunlar.Ziynetlerini acip göstermesinler.Ancak bulardan görünmesi zaruri olan müstesnadir.Bas örtülerini yakalari üzerine örtsünler."

Ahzap Süresi Ayet :59

"Ey peygamber!Hanimlarina, kizlarina ve müminlerin kadinlarina söyle.(kendilerini bastan asagi örten)cilbablariyla örtsünler.Iste böyle giyinmeleri taninip da eziyet edilmemelerine daha elverislidir.Allah gafurdur,cok bagislayicidir.Rahimdir cok merhametlidir."

Sevgili peygamberimiz (s.a.v)buyurdu:
"Kadin oldugu halde kendisini erkege benzeten kisiye lanet olur."aglaMüslim C: 3 Sh:168)

"Cehennem ehlinden iki sinif vardir ki, ben onlari görmedim.Sigir kuyrugu gibi kamcilari olan,bunlarla insanlari vuran topluluk,ve elbise giyinmis ama ciplak olan erkekleri kendilerine meylettiren salinarak yürüyenler ve baslarini deve högücü gibi yapmis kadinlar cennete giremezler.Cennetin kokusunu da duyamazlar.Süphesiz cennetin kokusu su kadar mesafeden duyulur."

Evet yüce Rabbim nefsimizi ve neslimizi korusun.Amin.

Benim tesettürlü gördügüm o kadar cok insan var ki basörtünün altina bir kac basörtü sariyorlar.Topuz yapiyorlar tipki deve högücü gibi hicte güzel görünmüyor.Yani ayetin bir kismini uyguluyorlar.Hani örtünün manasini ya tam bilmiyorlar,ya da desinler diye takiyorlar.Ha birde makyajli cikiyorlar sallanarak yürümeleri beni sinir ediyor. YA BILMEM KIMLERI ÖRNEK ALIYORLAR.
ALLAHIM DOGRUSUYLA KULLUK ETMEYI BIZE NASIP ETSIN.

AMACIM KIRICI OLMAK DEGIL AFFINIZA SIGINIYORUM. ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN.NEFSIMIZIN SERRINDEN SANA SIGINIRIM ALLAHIM.

YAPTIGIMIZ HER SEYI BILINCLI YAPMAYI NASIP ETSIN RABBIM.
SIZLERI ALLAHIN EN GÜZEL SELAMI ILE SELAMLIYORUM.
DUALARINIZI BEKLIYORUM.
Gönderen: 26.01.2008 - 09:58
Bu Mesaji Bildir   hamide üyenin diger mesajlarini ara hamide üyenin Profiline bak hamide üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ebu_hanzala su an offline ebu_hanzala  
RE: TESETTÜR HAKKINDA AYETLER
395 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý sahra-cölü

Araf Suresi:

"Ey Adem ogullari!Mahrem yerlerini kendilerine göstermek icin ebeveyninizin elbiselerini soyarak,seytan onlari nasil cennetten
cikardiysa,sakin size de bir bela yapmasin.Cünkü seytan kabilesi sizi kendilerini göremeyeceginiz yerlerden görürler.Biz,seytanlari iman etmeyenlere dostlar yaptik."

Nur Suresi Ayet 31

"Mümin kadinlara da söyle, gözlerini haramdan sakinsinlar:Irzlarini korusunlar.Ziynetlerini acip göstermesinler.Ancak bulardan görünmesi zaruri olan müstesnadir.Bas örtülerini yakalari üzerine örtsünler."

Ahzap Süresi Ayet :59

"Ey peygamber!Hanimlarina, kizlarina ve müminlerin kadinlarina söyle.(kendilerini bastan asagi örten)cilbablariyla örtsünler.Iste böyle giyinmeleri taninip da eziyet edilmemelerine daha elverislidir.Allah gafurdur,cok bagislayicidir.Rahimdir cok merhametlidir."

Sevgili peygamberimiz (s.a.v)buyurdu:
"Kadin oldugu halde kendisini erkege benzeten kisiye lanet olur."aglaMüslim C: 3 Sh:168)

"Cehennem ehlinden iki sinif vardir ki, ben onlari görmedim.Sigir kuyrugu gibi kamcilari olan,bunlarla insanlari vuran topluluk,ve elbise giyinmis ama ciplak olan erkekleri kendilerine meylettiren salinarak yürüyenler ve baslarini deve högücü gibi yapmis kadinlar cennete giremezler.Cennetin kokusunu da duyamazlar.Süphesiz cennetin kokusu su kadar mesafeden duyulur."

Evet yüce Rabbim nefsimizi ve neslimizi korusun.Amin.

Benim tesettürlü gördügüm o kadar cok insan var ki basörtünün altina bir kac basörtü sariyorlar.Topuz yapiyorlar tipki deve högücü gibi hicte güzel görünmüyor.Yani ayetin bir kismini uyguluyorlar.Hani örtünün manasini ya tam bilmiyorlar,ya da desinler diye takiyorlar.Ha birde makyajli cikiyorlar sallanarak yürümeleri beni sinir ediyor. YA BILMEM KIMLERI ÖRNEK ALIYORLAR.
ALLAHIM DOGRUSUYLA KULLUK ETMEYI BIZE NASIP ETSIN.

AMACIM KIRICI OLMAK DEGIL AFFINIZA SIGINIYORUM. ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN.NEFSIMIZIN SERRINDEN SANA SIGINIRIM ALLAHIM.

YAPTIGIMIZ HER SEYI BILINCLI YAPMAYI NASIP ETSIN RABBIM.
SIZLERI ALLAHIN EN GÜZEL SELAMI ILE SELAMLIYORUM.
DUALARINIZI BEKLIYORUM.

hikmeti bol ayetler ve Resulullah asm dan bayanlara uyarýlar.

Çaðda islamiyet, ýlýmlý islamiyet, dinler arasý diyaloð, zorlaþtýrmayýn kolaylaþtýrýn hadisinin yalnýþ yorumlanmasý ve nefise boyun baðýný teslim etme.
iþte bu nedenlerden dolayýda cennet ucuz sayýlmakta ve Allah afeder diye diye tuzaklara düþüp son nefeste imansýz ruhunu teslim etme (Allah muhafaza)

tespitlerin doðru ve hak olan bir þey; bundan kimsenin alýnmasý haksýzlýk olur bilakis ders alýp ona göre giyim ve kuþamlarýna daha çok dikkat edilmesi gerek.

Allah Teala þöyle buyuruyor: onlar büyük günahlardan ve kötülüklerden sakýnýrlar.þura 37

mümin-mümine lerin özeliklerinde bir taneside budur iþte emril bil marufu emredip nehyi anil münkerden sakýndýrmaktýr. burda iyilikleri anlatýp kötülüklerden sakýndýrmanýz kýrýlmalara neden olmaz.

Allah cc razý olsun.
Gönderen: 26.01.2008 - 11:12
Bu Mesaji Bildir   ebu_hanzala üyenin diger mesajlarini ara ebu_hanzala üyenin Profiline bak ebu_hanzala üyeye özel mesaj gönder ebu_hanzala üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 794 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
jakup (32), muzocel26 (58), salihhazar (55), Beyza (56), cs7014 (50), oezkan (51), kara61 (66), aetkral (51), kubratalp (48), K.GOCERLI (27), cecenmucahidi (33), yaburka (49), violine (44), mavi_ruya (48), mbahaddin (55), Kerim_Bey (36), Süreyya (66), yemenici68 (56), mecid (43), kerime (42), mehmet_eyigör_6.. (28), tokayca (51), hasan5335 (36), volkan33 (54), mgunhan (48), ttufan (42), isvec (65), beyazguel (38), atay (62), sonromeo2 (47), kulibo (38), Zeynepgul (44), nihat 60 (44), g_neferalperen3.. (46), sebiarus (55), hace (41), EsmerKiz-NL (39), n@ksýben (43), pedino (54), hatice 1975 (49), hesbollahi (45), hafýz_ (37), ozel (68), fethic (55), hacimeryem (54), telve (52), Levent75 (49), züleyha hanc&ya.. (47), erciyas tamer (46), m.kýl&ya.. (53)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56730 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.