chloroquine hydroxychloroquine ivermectine hydroxychloroquine colchicine naprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » Gecenin ahenginde yürek manzaraları...

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Gecenin ahenginde yürek manzaraları...
575 Mesaj -
Yapmak istediklerimi yapamadýðým yada yapmak istemediklerimi yapmak zorunda kaldýðým zaman...
Göz kapaklarýmýn alabildiðine aðýrlaþtýðý, uykusuz firari gecelerimde nöbet tutmaya çalýþtýðým zaman...
Kalbime zehirli bir hançerin saplandýðý, acýdan haykýramadýðým zaman...
Ben böyle zamanlarda yazmayý seviyorum.

* * *
Aðzýmdan çýkan ateþ misali kelimeler ve kavrulan dilime sükût elbisesini giydirerek, gecenin ahengine dalarak yazýyorum...
Çokca konuþtuðum anlarda anlatamadýðým derdimi, gecenin ahengine dalarak yazdýðým kelimeler bazan çok daha güzel anlatýyor.
Gecenin sessizliðinde yol alýrken, bazen de sesimin çýktýðý kadar baðýrýyorum yeter, sus diye...

* * *
Bu gece ne sus diyeceðim, nede yeter...
Bu gece yazmak istiyorum. Bütün olumsuz sebepler yolumu kessede, siyah gecenin sessiz kaldýrýmlarýnýn, sevdalýsý olan sokak lambalarýnýn karanlýðý yaran aþk'ýndan esinlenerek, güçlükle yan yana getirdiðim kelimelerden bir yürek fýsýltýlarý çýkarmak istiyorum bu gece…

* * *
Hiç kolay deðil, aþk'ýn çömleðinde yana yana kavrulmak. Kays'ýn kalbine düþen bir yanardaðý topundan sýçrayan kývýlcýmlar yakarken suratýmý, kendini daðlara vurmuþ Ferhad'ýn söylediði türkülerden emzirerek ýsýtýyorum üþüyen cümlelerimi…

* * *
Niye yazýyorum, kime yazýyorum diye sormadan kendime, sandýklarda biriktirdiðim harfleri ölüm suyuna batýra batýra yazýyorum…
Siz benim ak düþen saçlarýma, yalnýzlýk müptelasý gözlerimin yaþýna ve yüksek kalp çarpýntýlarýma bakmayýn sakýn, boþ verin bunlarý, siz asýl olana bakýn.(…)

* * *
Bazen þehir baðrýnda çok insan barýndýrýyor, dert yükü gibi, bazen de derdiyle dertlendiriyor insanlarý.
Aþk'ýn tarifini bilmeyen bir faný olarak, beni dert yükü gibi baðrýnda taþýyan þehirden sesleniyorum kuþlara…
"Bu nasýl bir hayat sýrlar içinde böyle, bu nasýl yaþamak gerçeði düþler içinde…"

* * *
Bazen kanayan yüreðime avuçlarýmý tutuyorum, kan doluyor avuçlarým. Bazen de secde yerinde kuruyor gözyaþlarým, yapýþýyor yüzüme.

* * *
Bazen Kudüs'te buluyorum kendimi. Bir tankýn paletleri altýnda kolunu býrakan, mucahýt gibi. Bazen de Grozni yamaçlarýnda yapraklarýna kan sýçrayan Karanfil oluyorum…

* * *
Çok þeyim var kimseyle paylaþamadýðým. Beni çoðu zaman üþüten geceye anlatýyorum derdimi. Sarýp sarmalýyorum, koynuna alýyor, sýcacýk tutuyor, yâr oluyor, avutuyor beni...
Utanýlan, garip kabul edilen, söylenemeyen bazý düþüncelerimi paylaþýyorum geceyle... Hasretle sevdiðini bekleyen, yâren gibi bekliyorum kimi zaman geceyi... Kimi zaman da umutlarýmý ve ümitlerimi topluyorum ceplerime geceleri, doldurup taþýrýyorum, avuçlarýmda saklýyorum…

* * *
Karanlýk genç bir adamýn sessiz hýçkýrýklarýný þahit olurken, gözlerimi kapatýyorum karanlýða nazire yaparcasýna... O anda alabildiðine hüzün yüklü bir bulut yükseliyor gökyüzünne, Irak semalarýndan, feryatlar ve figanlar arasýndan...
"Ey Gül! Dikenlerini gizle,
Ey arýlar! Güle dokunmayýn,
Ey Bülbül! Gülüm için gözyaþý dökme, ben aðlarým onun için…"

* * *
Çocuklarýn çýðlýklarý arasýnda, bomba ve silah sesleri yankýlanýyor kulaklarýmda. Filistin'de bu gece de sokaða çýkma yasaðý var anlaþýlan. Bazen siren sesi makinalý tüfek sesini bastýrýyor. Arada bir de bebelerin çýðlýklarý geliyor kulaðýma.
“Baba! Baba! Babamý istiyorum” diye feryat eden küçük kýzýn çýðlýklarý hiç unutulur mu? Hatýrlayýn nasýl feryat ediyordu "ârun aleyküm, ârun aleyküm"…

* * *
Ey hayat! Ey üç günlük dünya! Bu gidiþ nereye?
Ne kadar sürecek bu zulüm?
Ey Kalbim!
Hadi kalk, kalk gidelim buralardan. Kalabalaþtýkça yeryüzü, aþk'ta bir o kadar yalnýzlýða terk edilerek, mahkûm býrakýlýyor bu diyarda. Çeçenya'da yiðidler sevda sahnesinin Âþýk rolünde oynarken, sen nasýl duruyorsun burada?
Bahanen var mý?
Bir bad-ý sabada yolunu kesecek Þehadet rüzgârýna kapýlmana engel, ya da nedir seni bezgin býrakan sevgiliye giden yolda canhýraþ koþmak dururken…
Nedir?

* * *
Hadi kalk kalbim, býrak geçici aþk'larýn esareti altýnda kendini inkar etmeyi, isyan türkülerini söyleme yeri deðil burasý, özgürlük korosuna katýlmak için kanat çýrpmaya baþla, yalnýzlar rýhtýmýndan kalkmak üzere olan gemi seni bekliyor.

* * *
Ve anla ki neye yaklaþsan sonu uzaklýk ve kýrgýnlýk, yok Yâr'dan ve Rabbinden baþkasý ile yakýnlýk…

EsSelam Aleykum...

alýntý...
Gönderen: 10.12.2007 - 01:25
Bu Mesaji Bildir   Ukab üyenin diger mesajlarini ara Ukab üyenin Profiline bak Ukab üyeye özel mesaj gönder Ukab üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 889 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Suayb (46), cuneytarkin82 (49), emira (40), ibrahim13 (50), geylani2 (42), ilknur1977 (47), mhmtyel (43), Müslüman kiz (30), hitoprak (51), solmayan-gül (39), pancoloji (39), gül_güzeli (39), güle güle (37), Sueda (38), suvari (41), teacherone (45), kudüs (48), sensinnn (38), Isik Hafize (39), masumca (51), muradmurad (45), burku (36), hatice.d (47), ismail arabaci (37), ariiff (43), nur44_55 (42), deepsilver (36), _SON_NEFES_ (32), onur5844 (52), sailor2005 (67), canfeza (37), saltanat (45), saltiks (50), van65 (), Taha1 (38)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56833 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.