budesonide generique plaquenil generique colchicine generique kaletra chloroquine aldactone aldara aldipin alendron alesse aleve alges x algifor allegra allergodil allo 300 tablinen allo basan allopur altace alutan alzar amanol amaryl amilo basan amilorid comp amiloride hct amiodar amlo eco amlopin amlovasc amoxi basan amoxi cophar amoxi mepha amoxil amoximex anafranil sr anafranil antabus antabuse antalgit antamex antisacer antra antramups anvitoff apcalis oral jelly

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » T A N I Ş M A » Tanitirmisiniz?

önceki konu   diğer konu
594 okunmamış mesaj mevcut (fix)
Sayfa (6): (1) 2 3 weiter >
Gönderen
Tanitirmisiniz?
730 Mesaj -
selamunaleykum

kardesler kendinizi azda olsa lutfen tanitirmisiniz? yani gunluk hayatta neler yapiyorsunuz ve nasil yasiyorsunuz? kimsiniz?

saygi selam ve dua ile

Gönderen: 13.05.2003 - 23:16
Bu Mesaji Bildir   VeRDa üyenin diger mesajlarini ara VeRDa üyenin Profiline bak VeRDa üyeye özel mesaj gönder VeRDa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
gocerli su an offline gocerli  
Konu icon    Esselamun Aleykum gardas.
232 Mesaj -
Ben bir sey anlamadim siz ekip olarak kendinizi lutfen tanitirmisiniz.Yada yol goster biz tanitalim kendimizi.kahkaha kahkaha kahkaha
Gönderen: 13.05.2003 - 23:31
Bu Mesaji Bildir   gocerli üyenin diger mesajlarini ara gocerli üyenin Profiline bak gocerli üyeye özel mesaj gönder gocerli üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
VeRDa su an offline VeRDa  
730 Mesaj -
peki biz ekip olarak baslamamizi veya yol gostermemizi rica etmissiniz ben ravdanet, ekip olarak en kucukleriyim ben kendim okuyorum muhasebe uzerine gunluk hayatim ise yuce rabbimin yolunda olmamdir ve mucadele icindeyim.

Yuce Rabbime Emanetsiniz
saygi selam ve dua ile

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son VeRDa tarafından, 23.10.2003 - 20:48 tarihinde.
Gönderen: 14.05.2003 - 00:35
Bu Mesaji Bildir   VeRDa üyenin diger mesajlarini ara VeRDa üyenin Profiline bak VeRDa üyeye özel mesaj gönder VeRDa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
F a t i h su an offline F a t i h  
Selamün Aleyküm..
Moderator

1050 Mesaj -
Selamün Aleyküm..

kendimi tanitmaktan pek zevk almam, lakin israr vede bazi meraklari gidermek icin kendim hakkimda sunlari söyleyebilirim:

Orta yaslarda, almanyada ikamet eden bir kisiyim. Canli yayinimizi dinleyenler Fatih olarak tanirlar..

Allah rizasi icin, hep beraberce el-ele ve gönül gönüle vererek, birlik ve beraberlik sergileyerek, kardeslik hasretiyle özlem duyan bir kisilige sahip.. tüm insanligin baris, ve saadet icerisinde yasamalarini arzu eden birisiyim.
Sorular olursa memnuniyetle cevaplamaya calisirim.

Selam ve dua ile..
Gönderen: 14.05.2003 - 02:06
Bu Mesaji Bildir   F a t i h üyenin diger mesajlarini ara F a t i h üyenin Profiline bak F a t i h üyeye özel mesaj gönder F a t i h üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast tugbanur  
Konu icon   
Misafir
Merhaba!
Genclik baskanligi ve cemiyetten soz etmisssiniz ben anlayamadým, ikametlerinizden ve cemiyetinizden bahsederseniz sizi daha iyi tanimis oluruz!
sevinçli
Gönderen: 14.05.2003 - 08:42
Bu Mesaji Bildir   Yukari
Gurbet Mahkumu su an offline Gurbet Mahkumu  
Konu icon    s.a.
469 Mesaj -
Admin kardesime öncelikle bu bölümü actigi icin tesekkür ediyorum.Gecte olsa sünnet olan tanismamizi, isteyen kardeslerimizle yapalim insaallah. Bir birimizin güzel hasletlerini ögrenip gipta eder ve hayir dualarda bulunuruz insaaallah. Faydali olur kanaatindeyim.

Ismim mehmet, 1975 kayseri dogumluyum,1994 imamhatip lisesi mezunlarindanim, suan 6 sene önce gelmis oldugum hollanda da ikamet etmekteyim.Computer parcalari satan bir isyerinde calismaktayim. Evli ve rabbimin lütfü olan dünyalar güzeli iki cocuk babasiyim. Onlarin gelecegini düsüsünerek rabbimin rizasina uygun olarak yetistirme gayretindeyim, bu ortamlarda rabbim yardimcimiz olsun.

Allah rizasina uygun olan her seyle ugrasmaktan hoslanirim. Suan büyük capli calisma ve faliyetlerim yok.
Vaktim dahilinde bos zamanlarimi sizlerle geciriyorum ve bundan büyük bir zevk aliyorum.

Lütfen kardeslerim Allah rizasi icin bos durmayalim, bir seyler yazalim bir birimizle istishare ederek fikir alisverisi yapalim, eksiklerimiz cok bunlari bir birimize destek olarak tamamlayalim. Baslangic olarak yazmaya, kendinizi tanitmakla baslaya bilirsiniz(azda olsa).

Olmusken tam olsun dedim; kendimden bahsederken sizleri sikmamisimdir insaallah, hakkinizi helal edin.

Selam ve muhabbetlerimle...
sevinçli
Gönderen: 14.05.2003 - 10:23
Bu Mesaji Bildir   Gurbet Mahkumu üyenin diger mesajlarini ara Gurbet Mahkumu üyenin Profiline bak Gurbet Mahkumu üyeye özel mesaj gönder Gurbet Mahkumu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast spiroglu  
Misafir
benim adim sare özel bi okulda 10. sinifi bitiricem ins. Aslinda imamhatibe cok gitmek istedim ama orta okula basladigim sene imamhatiplerin ögrenci almasi yasaklandigi için gidemedim. Su an üniversite sinavina hazirlanmaya çalisiyorum(tabi sinava girebilicek kazanabilicek ve okuyabilicek miyim onu bilmiyorum).
Gönderen: 14.05.2003 - 16:53
huzun su an offline huzun  
s.a
9 Mesaj
Allah'ýn selamý,rahmeti ve bereketi tüm inananlarýn üzerine olsun.(amin...)
Adým hüseyin..
Kendi halinde, Allah'a kulluk vazifesini yerine getirmeye çalýþan bir gencim.
(bu kadar yeterli herhalde kahkaha )
selam,sevgi ve dua ile...
Gönderen: 15.05.2003 - 17:53
Bu Mesaji Bildir   huzun üyenin diger mesajlarini ara huzun üyenin Profiline bak huzun üyeye özel mesaj gönder huzun üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast Hicranname  
s.a.
Misafir
33 yasindayim, üc cocuk annesiyim, muhasebeciyim, 30 yildir almanyanin köln kentinde ikamet etmekteyim.. ara sira zamanim el verdigi kadar arkadaslarin hazirladiklari ufak tefek faaliyetlere katiliyorum.. edebiyata merakliyim.. siirle hasbuhal olmayi cok seviyorum.. kitap okumayi ve seyehat etmeyide cok seviyorum..
saygilar..

Gönderen: 16.05.2003 - 12:22
730 Mesaj -
buraya yazanlardan ALLAH razi olsun yazmayanlarda rica ediyoruz sizde azda olsa tanitirmisiniz?

yuce rabbime emanetsiniz

saygi selam ve dua ile
Gönderen: 06.06.2003 - 01:38
Gast ulkuhan  
Misafir
SELAM BEN ULKUHAN HOLLANDADA KALIYORUM,yasim 20 bir magazada calisiyorum bukadar yeterli herhalde.tsk
Gönderen: 06.06.2003 - 10:11
endulus su an offline endulus  
611 Mesaj -
Ben Isviçrede yasayan,biri kiz biri erkek çocugu olan 35 yasinda bir babayim. Ortaokul mezunu olup 21 senedir isviçrede yasamaktayim. Uzun yillar isçi statüsünde çalistiktan sonra malülen emekli oldum.
Günümü kitap okuyarak ve yeni kesfettigim sitenizde gecirmekteyim.Siir yazmayi (amatorce) severim,fakat okumasini pek beceremem.Bazi kardesler düz yaziyi bile siir gibi okuyabilmekte.
yemek yapmasini severim.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son endulus tarafından, 26.06.2003 - 13:31 tarihinde.
Gönderen: 06.06.2003 - 12:43
Bu Mesaji Bildir   endulus üyenin diger mesajlarini ara endulus üyenin Profiline bak endulus üyeye özel mesaj gönder endulus üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
NiSaNuR su an offline NiSaNuR  
ESSELAMUNALEYKUM
15 Mesaj -
Aslinda kendimi tanitmayi hic beceremem ama madem siz kardeslerimiz kendinizi tanitmissiniz o zaman bende cok kisa bir sekilde tanitayim.
Aslen Batman'liyim ama Hollanda'da ikamet etmekteyim.Istanbul'da 3 senelik kurs hayatindan sonra hollanda'da egitimcilige ve sohbet vermeye basladim,uzun bir sure devam ettim ama su anda her iki goreve de biraz ara vermis bulunuyorum.
Cunku kendim Tefsir derslerine baslamis bulundugum icin tefsir uzerinde yogunlastim,sanirim bu kadar tanitmam yeterli. Rabbim cabalarimizi bosa cikarmasin...
SELAM VE DUA ILE...
Gönderen: 06.06.2003 - 13:13
Bu Mesaji Bildir   NiSaNuR üyenin diger mesajlarini ara NiSaNuR üyenin Profiline bak NiSaNuR üyeye özel mesaj gönder NiSaNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast nikab  
esselamu aleykum,
Misafir
kardeslerim oldugu gibi, bende kisaca kendimi size arzedeyim.
Bu siteyi bir kardesimiz vasitasi ile ogrendim.
Sitenin genel gorunumu ve ihtivasi cok guzelsevinçli
Ogrenciyim ve hollandada yasiyorum.
Dogum ebeligi ilk sinif ogrencisiyim ve onun yaninda, islam universitesinde aksamlari okuyorum.
Aldigim arap dili ve tarihini gelistirmek istiyorum.Bunun disinda arkadaslarim arasinda grup "sena" olarak, kina ve dugun programlari yapiyoruz islami usullere uygun.
Zaten boylelikle butun bos vakit kalmiyor.
Arada bir,du siteyede ugramayi ihmal etmiyorumsevinçli
Daima islam uzre olmak dilegiyle,
esselamu aleykum
gah acar nazmi celilin, bakariz yapragina,yahut ufler geceriz bir olunun topragina.
inmemistir hele kuran bunu hakki ile bilin,
ne mezarlikta okumak nede fal bakmak icin!
Gönderen: 07.06.2003 - 21:47
bulbulunalan su an offline bulbulunalan  
487 Mesaj -
Ben hollanda dan 3 cocuk annesiyim arkadaslar gibi tahsilim yok , ama hayat okulu mezunuyum.hafta sonlari kur an dersi veriyorum evimde camiye gidemeyen cocuklara, hafta arasi calisiyordum kres ogretmeni olarak ama namaz vakitlerini ayarlayamadigim icin biraktim ayni isi evde yapmaya calisiyorum
Gönderen: 07.06.2003 - 22:11
Bu Mesaji Bildir   bulbulunalan üyenin diger mesajlarini ara bulbulunalan üyenin Profiline bak bulbulunalan üyeye özel mesaj gönder bulbulunalan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast Duygu_88  
Misafir
Ben endulusün kiziyim.
Su anda ögrenciyim,orta üce gidiyorum.
Bu siteye üye oldugum icin cok mutluyum.
Gönderen: 08.06.2003 - 17:43
MertTurk su an offline MertTurk  
3 Mesaj
slm Ben MertTürkk saygilar
Gönderen: 15.06.2003 - 08:21
Bu Mesaji Bildir   MertTurk üyenin diger mesajlarini ara MertTurk üyenin Profiline bak MertTurk üyeye özel mesaj gönder MertTurk üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast resul  
Selamun aleykum
Misafir
Benim Adim Resul, öncelikle bu siteyi hazirlayan ve emek verenlerden Allah razi olsun. Evliyim Allahin lütfu olarak gördügüm bir kizim var. Edeka da Chefyardimcisi olaralk egitim görüyorum. Bos vaktilerimi Tercüme ile geciriyorum ve birseyler ögrenmeye calisiyorum. Ayrica Kitapta okurum ve Bilgisayarda 9 ay egitim gördügüm icin hobbym olur. Paltalkta Akademide Derslere katilirim. Fatih abi baska ne diyim yaw. kahkaha kahkaha kahkaha

Vesselam Resul
Gönderen: 15.06.2003 - 12:54
F a t i h su an offline F a t i h  
RASUL abicigim :)
Moderator

1050 Mesaj -
S.A. Rasul abicigim.... yanaklarindan öpüldün abim.. Bu kadar yazman yeterlidir. Canin sag olsun..

Ilk mesajini bu sekilde yazmis oldun.. Daha nice mesajlarini beklerim güzel abicigim..

Selam ve dua ile...

(Fatih)
Gönderen: 15.06.2003 - 23:11
Bu Mesaji Bildir   F a t i h üyenin diger mesajlarini ara F a t i h üyenin Profiline bak F a t i h üyeye özel mesaj gönder F a t i h üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
gul-iruhsar su an offline gul-iruhsar  
3 Mesaj
Esselamunaleykum,
Ben Hollandada kaliyorum ogrenciyim sosyal hukuk danismanligini okuyorum,kitap okumayi cok seviyorum. Bunun yanisira Allah rizasini kazanmak icin cabalarimiz var. Zaman dilimimizi dolu gecirmeye calisiyoruz insallah.Insallah bu kadar yeterlidir kendimi tanitmak icin
Gönderen: 16.06.2003 - 00:15
Bu Mesaji Bildir   gul-iruhsar üyenin diger mesajlarini ara gul-iruhsar üyenin Profiline bak gul-iruhsar üyeye özel mesaj gönder gul-iruhsar üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
730 Mesaj -
ALLAH razi olsun yazanlardan devamini bekleriz

saygi, selam ve dua ile
Gönderen: 18.06.2003 - 22:08
AskSairi su an offline AskSairi  
1376 Mesaj -
Esselamu aleykum

Bendeniz Kardesiniz Murad asil Adim Muhammed ama bu güzel isme her an gibi bir leke deymesin diye Ailem Murad diye Hitab etmeyi tercih etmisler.
1978 Hollanda Dogumluyum , bekarim. 1996 dan beri isciyim ...Siir yazmaya 1995/96 da Basladim,500ü askin siirim var ama cogunu Cöpe ata bilirim , Cünkü Dine yöneleni yeni iki yil oluyor , ve sizlerle paylastigim siirlerde bu son iki yilda yazmis olduklarim . Ilerde Nasib olursa bir kitab cikarmayi usunuyorum ..isminide BIR OLAN HAK ICIN koymayi dusunuyorum insaAllah ve sirf siir kitabi olsun degil niyetim .
Siirlerdeki konularla uzaktan yakindan ilgili Ayetleri , Hadisleri ve Alimlerin Buyuklerimizin Guzel Sözleri de eklemek istiyorum ....
neyse Daha Yolun basindayiz hayirlisi olsun
Sizden Ricam Siirlerimi Okuyunca Akliniza gele bilecek her an gibi Ayeti hadisi guzel bir ogutu paslasmaniz ... Simdilik benden Bu kadar
.... Herkeze Cani Gönülden Selam olsun ...

Ask Ask diye mecnun oldum düstüm dillere
Sasirdim belki kör oldum bilmem kaç kere
Kalmadi yillardan beri çekmedigim nice çile

Sasirmam artik insaAllah yoksa sonum meçhule
Ah su Bayanlardan çok hoslandim belki de ölümüne
ister istemez hep umut bagladim yüzüme gülene
Rizasi için Rabbin sevdim durdum iyi niyetimle
insafsizca terkolundum soktular biçak kalbime

Haksizlik oldu yada zulmü kendime eden bendim
Askin sonu hep mi hüsran agir geldi sanki sevgim
Karanlikta kaldim isigi aradim durdum boyun egdim

Sansim yüzüme güldü sonunda gerçek dostu bildim
Allah askiyla yanmakmis Resulüne uymakmis derdim
insanliga nur saçan kitabimizi kendime rehber ettim
Rizasi icin hersey ,Selam olsun sevenlere Allah için
insanlardan faydayokmus bir tek Rabbime yöneldim

19/04/02

....AskSairi....
http://www.asksairi.com

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son AskSairi tarafından, 20.06.2003 - 04:31 tarihinde.
Gönderen: 20.06.2003 - 04:30
Bu Mesaji Bildir   AskSairi üyenin diger mesajlarini ara AskSairi üyenin Profiline bak AskSairi üyeye özel mesaj gönder AskSairi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
NiSaNuR su an offline NiSaNuR  
15 Mesaj -
Allah razi olsun ask sairi kardesim,Rabbim yolunu acik etsin.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son NiSaNuR tarafından, 20.06.2003 - 13:01 tarihinde.
Gönderen: 20.06.2003 - 10:17
Bu Mesaji Bildir   NiSaNuR üyenin diger mesajlarini ara NiSaNuR üyenin Profiline bak NiSaNuR üyeye özel mesaj gönder NiSaNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1376 Mesaj -
amin Cümlemizinkini insaAllah
Gönderen: 20.06.2003 - 10:37
Bu Mesaji Bildir   AskSairi üyenin diger mesajlarini ara AskSairi üyenin Profiline bak AskSairi üyeye özel mesaj gönder AskSairi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Hicret su an offline Hicret  
15 Mesaj -
Güle Güle Güle Güle

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son Hicret tarafından, 23.05.2004 - 00:17 tarihinde.
Gönderen: 23.06.2003 - 19:33
Bu Mesaji Bildir   Hicret üyenin diger mesajlarini ara Hicret üyenin Profiline bak Hicret üyeye özel mesaj gönder Hicret üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast rukiyyem  
esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berakatuhu!
Misafir
sira bende sanirim;bende 17 mart 1983 dogumluyum,2000-2001 mersin-imam-hatip lisesinden mezun oldum ve nasipde gurbete gelmek varmis,olsun RABBIM hayirlisini cumlesine nasip etsin,hizmete insaALLAH burda devam ederiz!aslen s-a-n-l-i-u-r-f-a-l-i-y-i-m bigun evime beklerim hepinizi, cigköfte yemek icin...bos vakitlerimi kur´a-ni kerim,risale-i nur,kitap okuyarak geciriyorum ve tabii sitemde(ravdanette)gezmeyi seviyorum...ilahi ezgi dinlemeyi seviyorum(cok uzattim galiba)yakinda turkiyeye gidiyorum ve sizlerden ayrilacagim icinde uzuluyorum!ama beni mailsiz birakmiyacaginizi biliyorum yoksa yaniliyomuyum????neyse benden bu kadar...ama su gercegide itiraf edeyim su gurbet elde benim birer aile ferdi oldunuz RABBIM razi olsun insaALLAH...vesselam
Gönderen: 26.06.2003 - 13:05
Gast spiroglu  
Misafir
askol rukiyyem türkiyede de ravdanetçiler var yalniz olmicaksin!!
Gönderen: 27.06.2003 - 00:13
Gast gulsen  
Konu icon    slm
Misafir
ben adnan turkiyedeyim
universitede okuyorum
1 sinifta
not :kis degilim

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son gulsen tarafından, 02.07.2003 - 22:45 tarihinde.
Gönderen: 30.06.2003 - 15:52
Gonulden_Damla su an offline Gonulden_Damla  
Konu icon   
72 Mesaj -
Selamun aleykum kardeslerim...

Gerci uye olali bir sure gecti ama,kendimi burada tanitmak bu gune kismetmis.

Benim adim Omer.Istanbul'da yasiyorum ve 20 yasindayim.2002 haziran ayinde Sakarya Universitesi Bilgisayar programciligindan mezun oldum ve su an ozel bir bankanin genel merkezinde calisiyorum.Guzel dostluklarin kurulmasi dilegiyle...

Sevgi,saygi ve dua ile vesselam...

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Gonulden_Damla tarafından, 30.06.2003 - 16:15 tarihinde.
Gönderen: 30.06.2003 - 16:14
Bu Mesaji Bildir   Gonulden_Damla üyenin diger mesajlarini ara Gonulden_Damla üyenin Profiline bak Gonulden_Damla üyeye özel mesaj gönder Gonulden_Damla üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
master_iz su an offline master_iz  
135 Mesaj -
Selamün Aleyküm abiler ablalar kardesler selam müslüman alemi
İsmim İbrahim erz Ataturk universitesi makina müh 2. sinifta okuyorum doga güzelliklerini gezerek onlar üzerinde tefekkür etmeyi Allah(cc) insan vucudunda yerleştirmiş olduğu sonsuz ilmini arastırarak bizler üzerindeki sonsuz rahmetlerini (ornegin gozumuzun biri dar biri genis acili olmasydi burnumuz bize gormede buyuk engel teskil ederdi)arastirmayi severim bol bol kitap okurum ilahi,ezgi,ritm turden muzikler dinlerim Ayrica bu siteyi hazirlayanlardan Allah razi olsun neyse yeter bu kadar başinizi agrittim
Allah Emanet olun
selam ve dua ile
Gönderen: 03.07.2003 - 20:23
Bu Mesaji Bildir   master_iz üyenin diger mesajlarini ara master_iz üyenin Profiline bak master_iz üyeye özel mesaj gönder master_iz üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
MeDiNeM q_l_l su an offline MeDiNeM q_l_l  
Esselamun aleyküm verahmetullah!
296 Mesaj -
Aziz kardeslerim, Allahin en guzel selami ile selamlarim: Esselamun aleyküm, ben Danimarkada yasiyorum, ve bu sene insallah Allah izin verirse Danimarkadaki imam hatipten mezun olacagim. Ben buraya üye olali biraz zaman gecti ama kendimi tanitmak bu güne nasipmis. Bos zamanlarimda ailem ve arkadaslarimla vakit geciririm, Kuran-kerim ve cogunlukla Emine Senlikoglunun kitaplarini okurum, ve islami sitelerde gezerim...
neyse kendimi bukadar tanitmam yeter sanirim.
Cenab-i Hak yardimcimiz olsun...
Selam vu Dualar ile...

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son medinem q_l_ll tarafından, 14.10.2003 - 20:35 tarihinde.
Gönderen: 05.07.2003 - 16:53
Bu Mesaji Bildir   MeDiNeM q_l_l üyenin diger mesajlarini ara MeDiNeM q_l_l üyenin Profiline bak MeDiNeM q_l_l üyeye özel mesaj gönder MeDiNeM q_l_l üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
<<RaHiMe>> su an offline <<RaHiMe>>  
34 Mesaj -
Selamun Aleykum,

Bakiyorum da baya Hollanda'dan katilan kisiler var!!sevinçli Eeeh bende Hollanda'dan katiliyorum. Burada dogdum ve buyudum. Yüksek okulda okuyorum. Yüce Rahman'in rizasini kazanmak icin birseyler yapmaya gayret gostermeye calsiyorum!! Bos zamanlarimda kitap okuyurum! Ondan sonra gece gündüz ilahi dinliyorum!! Ilahisiz günümü geciremiyorum!!
Neyse benden bu kadar!!

Selam ve dua ile,

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son <<RaHiMe>> tarafından, 18.01.2004 - 21:34 tarihinde.
Gönderen: 06.07.2003 - 21:09
Bu Mesaji Bildir   <<RaHiMe>> üyenin diger mesajlarini ara <<RaHiMe>> üyenin Profiline bak <<RaHiMe>> üyeye özel mesaj gönder <<RaHiMe>> üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
-=[ E_R ]=- su an offline -=[ E_R ]=-  
892 Mesaj -
ben kendimi tanitmasini pek beceremem aslinda, ama elimden geldigince net olmaya caliscam. 1985 turkiye dogumluyum, 1 yasina varmadan almanyaya gurbetci olarak yerlestik, 13 yasima kadar berlinde yasadim, orda gymnasiumun ilk sinifini okudum ve ondan sonra hollandaya tasindik. hollandaya gittigimde 1 sene okul kaybim oldu, dilproblemleri yuzunden, ama allaha sukur, bu senede (zor da olsa) sinifimi gecebildim. Namaza cok kez baslamistim ama allaha sukur 2-3 aydir namazimi aksatmadan ve SEVE SEVE (bence bu cok onemli) kiliyorum, ve dinimizi arastirmaya basladim... ha bide gulmeyi kahkaha ve arkadaslarnan vakit gecirmeyi severim göz kırpma
Gönderen: 07.07.2003 - 00:58
Bu Mesaji Bildir   -=[ E_R ]=- üyenin diger mesajlarini ara -=[ E_R ]=- üyenin Profiline bak -=[ E_R ]=- üyeye özel mesaj gönder -=[ E_R ]=- üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
<<RaHiMe>> su an offline <<RaHiMe>>  
34 Mesaj -
Kendini güzel tanittin ya!! Ama düsünüyorumda senin icin baya zor olmustur sonradan Hollanda' ya yerlesmek. Yine sukur et ki Almanca ve Hollandaca dili baya birbirlerine benziyor!! Fazla zorluk cekmemissindir insallah!!

Yüce Rahman yar ve yardimcin olsun bacim!!

Selam ve dua ile,

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son <<RaHiMe>> tarafından, 18.01.2004 - 21:35 tarihinde.
Gönderen: 07.07.2003 - 12:53
Bu Mesaji Bildir   <<RaHiMe>> üyenin diger mesajlarini ara <<RaHiMe>> üyenin Profiline bak <<RaHiMe>> üyeye özel mesaj gönder <<RaHiMe>> üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
cevap! aleyna83
892 Mesaj -
s.a. kardesim,
evet cok iyi tahmin ettin, benim icin gercekten cok zor oldu, arkadaslarimin cogunu berlinde biraktim, ve 1 sene okul kayibim oldu, ama allah buyuk, bunuda ustesinden geldik, simdi allaha sukur iyi bi okul okuyorum ve hollandacam da iyi, bu arada dogal olarak almancayi biras unuttum, ama okulda tekrarladikca hersey aklima geliyor...kahkaha bu arada, hollandalilarin tercumani olduk göz kırpma

selam ve dua ile...
Gönderen: 12.07.2003 - 15:39
Bu Mesaji Bildir   -=[ E_R ]=- üyenin diger mesajlarini ara -=[ E_R ]=- üyenin Profiline bak -=[ E_R ]=- üyeye özel mesaj gönder -=[ E_R ]=- üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: Esselamun aleyküm verahmetullah!
469 Mesaj -
Alıntı
Orijinali medinem q_l_ll

Aziz kardeslerim, Allahin en guzel selami ile selamlarim: Esselamun aleyküm, ben Danimarkada yasiyorum, ve gelecek seneye insallah Allah izin verirse Danimarkadaki imam hatipten mezun olacagim. Ben buraya üye olali biraz zaman gecti ama kendimi tanitmak bu güne nasipmis. Ben bos zamanlarimda Emine Senlikoglu´nun kitaplarini ve Kurani kerim okurum ve tabiiki Ravdanette gezerim...
neyse kendimi bukadar tanitmam yeter sanirim. Allah yardimcimiz olsun...
Selametle kalin.sevinçli

A.S.Muhterem bacim oradaki imamhatip hakkinda bilgilendirirseniz memnun oluruz insaallah.
Rabbim ilminizi artirsin, yar ve yardimciniz olsun.

Dualarimla.
Gönderen: 13.07.2003 - 03:30
Bu Mesaji Bildir   Gurbet Mahkumu üyenin diger mesajlarini ara Gurbet Mahkumu üyenin Profiline bak Gurbet Mahkumu üyeye özel mesaj gönder Gurbet Mahkumu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Konu icon   
1376 Mesaj -
Herkeze Groetjes

LiefdesDichter

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son AskSairi tarafından, 13.07.2003 - 10:14 tarihinde.
Gönderen: 13.07.2003 - 10:12
Gast *Esra_66*  
Selamun Aleykum
Misafir
Benim kendimi tanitmam biraz gec oldu sanirim, cunku derslerimin yogunlugundan pek giremiyordum... Ve yeni yeni tam alismis oldum bu sayfanin sistemine sevinçli

Ben Hollanda'da ogreniyim... Yuksek okulda psikoloji okuyorum... Allah'im nasib ederse Hukuk fakultesine gecmek istiyorum... Insaallah seneye....
Islamiyeti bilip ve bilinclendirmek istedigim icin ilk once kendi egitimime bakiyorum... Duzenli bir sekilde cok kitap okuyorum ve Allah'in yolunda ilerlemeye calisiyorum....

Allah'a emanet olunuz... Esselamu aleykum....
Gönderen: 13.07.2003 - 21:45
1376 Mesaj -
Allah cumlemizin Yolunu Acik eylesin

Amin Insallah ,

ve aleykumselam
Gönderen: 16.07.2003 - 14:13
feyza27 su an offline feyza27  
slm
350 Mesaj -
Esra karde&#351;,hukuk fakültesine geçmeyi istedi&#287;ini yazm&#305;&#351;s&#305;n.Orda m&#305; kalmay&#305; dü&#351;ünüyorsun?Yoksa Türkiye'de denklik ve hukuklar&#305;n farkl&#305;l&#305;&#287;&#305; sebebiyle pürüz oldu&#287;unu biliyorum.Ayr&#305;ca da bilmiyorum ama ba&#351;örtüsü problemi var, e&#287;er ba&#351;örtülü isen.....Bu sebepten çal&#305;&#351;amayan bir hukukçu olarak hat&#305;rlatay&#305;m istedim. Diyolog kurmak istersen bana yaz.Allah yard&#305;mc&#305;n olsun...
Gönderen: 17.07.2003 - 12:42
Bu Mesaji Bildir   feyza27 üyenin diger mesajlarini ara feyza27 üyenin Profiline bak feyza27 üyeye özel mesaj gönder feyza27 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast seyfullah630  
Sünnete istirak
Misafir
Asil ismim Yusuf.Nedense kücüklükten beri ismimin Seyfullah olmasini isterim.
Soguk olsada gurbet sokaklari üsütmeyen Rabbimin taktiri ile 2 Yildir Almanyadayim.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son seyfullah630 tarafından, 25.07.2003 - 20:50 tarihinde.
Gönderen: 23.07.2003 - 01:58
feyza27 su an offline feyza27  
cevap
350 Mesaj -
Allah çabalar&#305;n&#305;z&#305; art&#305;rs&#305;n..Dua ile
Gönderen: 23.07.2003 - 02:01
Bu Mesaji Bildir   feyza27 üyenin diger mesajlarini ara feyza27 üyenin Profiline bak feyza27 üyeye özel mesaj gönder feyza27 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast emrahk69  
Merhabalar
Misafir
Ben Hollanda da yaklasik 10 aydir ikamet ediyorum aslen ingilizce ogretmeniyim fakat burada henuz o goreve baslayamadim.Ilk ,orta ve liseyi Turkiyede bitirdim universiteyi yurt disinda bitirdikden sonra Hollanda ya geldim ...
Intenetde ugrasirken bir den bu siteye rastladim fakat bazilarinin bahsettiklerinden bir sey anlamiyorum ...
Hepinize basarilar dilerim.
Ugraslarinizda husrana ugramamaniz dilegi ile saglik mutluluk dolu bir hayat yasayan ve hedefine ulaslanlarda olmaniz dilegi ile...Esen kalin
Gönderen: 25.07.2003 - 23:51
469 Mesaj -
Allah razi olsun emrahk69 kardesim, duaniza cani gönülden Amin diyorum, aramiza hos geldiniz. Masaallah hollanda dan katilim yogun.

Ingilizcem iyi olsa idi anlamadiginiz yerleri ingilizce olarak tercüme ederdim ama malesef, artik ingilizce konulari siz bize tercüme edersinizde bizlerde faydalaniriz.

Katiliminizi bekliyoruz insaallah.

Selam ve dualarimla.
Gönderen: 26.07.2003 - 03:54
Hicret su an offline Hicret  
15 Mesaj -
Hollanda'dan bu kadar fazla katilim olmasi cok guzel...Taniztigimiza tekrar tekrar memnun oldum..
Selam ile...

Hicret

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Hicret tarafından, 30.07.2003 - 23:03 tarihinde.
Gönderen: 27.07.2003 - 01:15
Bu Mesaji Bildir   Hicret üyenin diger mesajlarini ara Hicret üyenin Profiline bak Hicret üyeye özel mesaj gönder Hicret üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
zehraa su an offline zehraa  
S.A.
218 Mesaj -
Birde ben tanitiyim dedim kendimi...Aslinda bayadir uyeyim buraya ama kendimi tanitmak nedense hic aklima gelmedi...Ben hollandadan katiliyorum....2 cocuk annesi...hala okumaktayim..elimden geldigi kadar musluman tum kardeslerime yardim icin cabalar gosteriyorum...bi cemaatte gorevliyim...iki oglumuda islama uygun bir sekilde yetistirmeye caba gosteriyorum tabiki takdir Allah'u tealanin.....hiim baskada bir sey gelmiyor aklima yazmak selametle Allah'a emanetsiniz
Gönderen: 28.07.2003 - 20:12
Bu Mesaji Bildir   zehraa üyenin diger mesajlarini ara zehraa üyenin Profiline bak zehraa üyeye özel mesaj gönder zehraa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast 42YUKSEL  
dogrusu
Misafir
kendimi tanitmayi hic beceremem ama ugrasacagim

konyaliyim almanyada kaliyorum...

almanyadada islami bir calisma yapiyoruz grup olarak

ögrenciyim.

bu site yi cok begendim yapanlardan ve ziyaret edenlerdende allah razi olsun
Gönderen: 29.07.2003 - 19:19
Gast Hamleci  
Misafir
Adim Sahin, 1982 Köln/Almanya dogumluyum, hala orada yasiyorum, aslen Sinopluyum, 19.yy. ecdadim Kirim'dan Anadolu'ya göc etmis, Avrupa Kirim Türkleri dernegi genclik kollari baskaniyim, yerel düzeyde'de bir siyasi partide ufak tefek calismalarim var.
Bir elektrik santralinde üretimi takip ediyorum, bunun disinda acikögretimden lise'yi bitirmeye calisiyorum. Ilgi alanlarim siyaset, tarih ve cografya da yogunlasiyor. Hobilerimin basimda ise futbol izlemek, seyahat etmek, kitap okumak, saz calmak var.
Gönderen: 04.08.2003 - 19:08
sedat su an offline sedat  
15 Mesaj -
S.A benim adim Sedat Almanyada kalmaktayim.
KDZ Eregliliyim.Yaklasik 26 senedir Alamanyada yasiyorum.Bu sayfayi cok begendim ve her gün giriyorum.Sorusu olan yazabilir cevabini yazariz Allahin izniyle.
Selam ve Dua
Gönderen: 04.08.2003 - 19:55
Bu Mesaji Bildir   sedat üyenin diger mesajlarini ara sedat üyenin Profiline bak sedat üyeye özel mesaj gönder sedat üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Keje su an offline Keje  
1 Mesaj
Esselamün Aleyküm,

Bütün mesajlari okuduktan sonra birazcik klasik olacak ama bende Hollanda'dan katiliyorum sevinçli Burda dogdum.
Hukuk 3. sinif okuyorum ve bunun yaninda amcamin sirketinde çalisiyorum ofis menejer olarak.
Bos zamanlarimda kitap okumayi vede alis veris yapmayi cok severim:D

Baska bisi yok herhalde anlatilacak

ALLAH'a emanet olun

Gönderen: 13.08.2003 - 22:02
Bu Mesaji Bildir   Keje üyenin diger mesajlarini ara Keje üyenin Profiline bak Keje üyeye özel mesaj gönder Keje üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
730 Mesaj -
ALLAH cumlemizden razi olsun

hepinize ayri ayri tesekkur ederim

saygi selam ve dua ile
Gönderen: 03.09.2003 - 00:05
Gast garipali  
Allah razı olsun
Misafir
S.A ben bu site de yeniyim.adým ali.öncelikle siteye emek verenlere teþekkür etmek istiyorum,Allah razý olsun.bu site Allah yolunda bana faydalý olacaktýr inþallah.
kendimi kýsaca tanýtayým.ankarada oturuyorum.1984 doðumluyum.Týp 2.sýnýfta okuyorum ki bu yüzden ders çalýþmak maalesef vaktimi çok alýyor napayým.vaktimi mümkün olduðunca dolu þeylerle geçirmeye çalýþýrým.
imkaným oldukça bu siteye hep gelecem,bu zamanda müslümanlarýn birbirlerine ihtiyaçlarý daha çok.
ALLAH'A EMANET OLUNUZ...
Gönderen: 04.09.2003 - 02:07
Suara su an offline Suara  
Esselamu aleykum ve Rahmetullah ve Berakatuh...!!
50 Mesaj -
ilk olarak Allah sizlerden razi olsun böyle fevkalade bir site hazirladiginiz icin...ve bende Allah'a hamd olsun bu sitenin üyelerinden biri oldugum icin cok mutluyum..

ben almanyadan Rabia.1986 dogumluyum.egitim üzerine okuyorum..kitap okumayi cok severim..edebiyata da merakim vardir..ara sira siir okurum ve yazarim...
sahsim üzerine anlatabilecegim bu kadar..saygilarimi sunarim..

selam ve dualarla..Allah razi olsun...
Allah'a emanetsiniz....
Gönderen: 04.09.2003 - 11:39
Bu Mesaji Bildir   Suara üyenin diger mesajlarini ara Suara üyenin Profiline bak Suara üyeye özel mesaj gönder Suara üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast BuyukDogu66  
Misafir
Selamün Aleyküm..,

Bu nickle yeni üye oldum, ve ilk mesajimda kaideyi bozmayip kendimi tanitmak istiyorum..
Kizmayin ama bende Hollanda'danim..göz kırpma 18 yasindayim ve bu sene Yüksek Okula basladim.. Allah utandirmaz insallah.. Esra_66'ile ayni okuldayim.. Ravda.net vasitasiyla kendisini yakindan tanimakta nasip oldu.. Kendisi çok iyi bir insan.. Allah ondan razi olsun..
Ben kendi halinde dinini ögrenmeye çalisan biriyim.. Bazen internet vasitasiyla bazende kitap okuyarak kendimi bilgilendiriyorum..
Önemli olan Hak yolu Allah yolunu bulmaktir..
Ravda.net'te buna bir vasitadir.. Allah emegi geçenlerden razi olsun..

Üstadin dedigi gibi:
Herkes herkese, hersey herseye bir vasita..

Saglicakla kalin..
Allah'a emanet olun..
Gönderen: 11.09.2003 - 17:05
KaRaGuL su an offline KaRaGuL  
Selamun Aleykum
Moderator

548 Mesaj -
son iki haftadir surekli giriyorum siteye. Sabah bilg. acinca ilk isim buraya gelmek oluyor.Bugun yine ayni seyleri yaparken tanisma bolumu gozume carpti.neymis bakayim dedim. gordugunuz gibi yazdim ciktim.
Bakiyorumda herkes yurtdisindan.yani %98 diyebilriz degil mi. Ben Turkiye ikamet ediyorum.Ý.H.L mezunuyum 2 yil Bilg.Prog.Okudum.Ozel bir Bilg.sirketinde calisiyorum.Kitap bagimlisiyim.Siir okumayi seviyorum.selamette kaliniz.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son KaRaGuL tarafından, 21.04.2006 - 18:32 tarihinde.
Gönderen: 18.09.2003 - 11:13
Bu Mesaji Bildir   KaRaGuL üyenin diger mesajlarini ara KaRaGuL üyenin Profiline bak KaRaGuL üyeye özel mesaj gönder KaRaGuL üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
hsaglam su an offline hsaglam  
SELAMIN ALEYKÜM
29 Mesaj -
Bu kýsmý ikinci kere yazýyorum. Çünkü ilk yazdýðým yanlýþlýkla silindi. Neyse Arkadaþlar bende gönderilen yazýlarýn sahiplerini az çok merak etmiyorum dersem yalan söylemiþ olurum. Ben Ýslami sitelerde dolaþýp dururken yolum buraya düþtü. burayý farklý buldum. Burda paylaþma vardý herkes bildiklerini yazma ve paylaþma yarýþýndaydý. çok beðendim. ilk zamanlar siteyi kullanmayý beceremiyordum. RAVDA kardiþimiz bana çok yardým etti. Allah razý olsun. Neyse biraz kendimden bahsedeyim. 33 yaþýnda 2 kýz annesiyim. Öðretmenim. Fakat Türkiyede ki þartlardan dolayi þimdilik öðretmenlik yapamýyorum. özel bir þirkette eðitim uzmaný olarak çalýþýyorum. vesselam. Bu siteye emeði geçenlerden rabbim razý olsun.
Gönderen: 19.09.2003 - 15:13
Bu Mesaji Bildir   hsaglam üyenin diger mesajlarini ara hsaglam üyenin Profiline bak hsaglam üyeye özel mesaj gönder hsaglam üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
730 Mesaj -
Yuce rabbim razi olsun yazanlardan hepiniz icin ayri ayri tesekkur ederim...

saygi selam ve dua ile
Gönderen: 19.09.2003 - 16:27
Gast ESLEM_NUR  
Misafir
selamunaleykum arkadaslar ben almanyadan okulumu biraktim hic bir isle mesgul degilim gunumu temizlikle ibadetle(ALLAH kabul etsin)bilgisayar basinda gun tuketiyorum...
Gönderen: 19.09.2003 - 16:36
cem_80 su an offline cem_80  
slm
51 Mesaj -
Selamýn Aleyküm.

Öncelikle çok önemli bir sünnet olan tanýþma ki kaynaþmaya ve muhabbete götüren en güzelk kapýdýr.

Vesile olan ve kendini tanýtan herkesten Allah (c.c.) razý olsun.

Ben 1980 Ýstanbul doðumluyum. Endüstri Meslek Lisesi Elektronik bölümü mezunuyum. Ýletiþim üzerine özel bir þirkette çalýþýyorum. Aslen Tekirdað'lýyým.

Hafta sonlarý ve boþ vakitlerimi sizin gibi güzel kardeþlerimle ve bana Allah (c.c.)'ý hatýrlatýcak mümin kardeþlerimle beraber geçirmeye çalýþýyorum. Birde Çocuklarla ilgilenmeyi ve yardýma ihtiyacý olanlara yardým etmeyi Yüce Allah (c.c.)'ýn izin verdiði kadarýyla gerçekleþtirmeye çalýþýyorum.

Kalplerimizi birbirine ýsýndýran ve birbirimize kardeþ olmamýzý nasip eden Allah (c.c.)'a ne kadar hamd etsek azdýr.

Yüce Allah (c.c.) sizlerden bizleri bizlerden de sizleri ayýrmasýn. Hep Bir olalým. Çünkü hedefimiz Bir.
Gönderen: 09.10.2003 - 17:25
Bu Mesaji Bildir   cem_80 üyenin diger mesajlarini ara cem_80 üyenin Profiline bak cem_80 üyeye özel mesaj gönder cem_80 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast m@xc  
Konu icon    selam
Misafir
biraz geç olsada ancak bölümleri geze geze bu tanýþma bölümünü buldum.allah sizden razý olsun.
ben diyarbakýrda yaþýyorum.20 yaþýndayým.namaza bu yýl baþladým.daha önceleride kýlardým kýlmasýna da ama sürekli deðildi.ama þimdi allahýma þükürler olsun sürekli kýlýyorum.ben hz.muhammedin hadislerini çok merak ediyorum.acaba o hadisleri de bir bölümde yayýnlasanýz çok sevineceðim.allah hepinizin gönlünde ne varsa onu versin.en hayýrlý þekilde
telaşlı sevinçli
Gönderen: 23.10.2003 - 20:01
ve a.s.
892 Mesaj -
allah kabul etsin..devamini aksatmacan cogaltarak nasip etsin kardesim..sitede
'hadis/sunnet' bolumu bulunuyo..ordan faydalana bilirsinis..vesselam
Gönderen: 23.10.2003 - 22:26
Gast M+A+H+M+U+D  
bilin bakalim ben kimim
Misafir
rahman ve rahim olan allahin adiyla

selamunaleyküm ve rahmetullahi ve berakatuhu

evet ben 1985 almanya dogumluyum.
allahin istedigi sekilde yasamaya calisiyorum. allahin gösterdigi yolda gitmeye calisiyorum. bunun icin ön büyük örnek Peygamberimizdir. onu örnek alirim hayatimda yasantimda aklimda. evet bunlari bulmak icin de bir rehberim var. oda kurandir. o bana yol gösterir. zamanimin bir kismini onu okumakla geciririm, yoksa yolumu nasil bulayim.

evet iste ben buyum. artik bana ne uygun görürseniz ben buyum.

adim : müslüman
soyadim : mümin
dogdugum yer : dünya
gidecegim yer : ahiret
yaradanimin adi : Allah
yaratildigim yil: 1985
yaratilisimin gayesi : kulluk
yaratilisimin sebebi : imtihan

evet iste ben buyum. evet sizde busunuz. hepimizin kimligi budur iste.

selam ve dualarimla
Gönderen: 30.10.2003 - 06:24
Gast yesil  
Esselam
Misafir
arkadaslar ben öncelikle daha önce yanlis bir yerde böyle bi konu açtigim için hakkinizi helal edin.

Adim AHMET.Ben aslen 1981 Karaman dogumluyum ama su an Istanbul'da itfaiyeci olarak görev yapiyorum.2 yillik evliyim.çalisma sistemim dolayisiyla pek bos zamanim olmuyor.Bos zamanimi da arkadaslarla bazi programlarda geçirmeye çalisiyorum.hepiniz ALLAH'a emanet olun...ALLAH yar ve yardimcimiz olsun...Selam ve dua ile...

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son RuMeYSa tarafından, 04.11.2003 - 18:43 tarihinde.
Gönderen: 04.11.2003 - 18:33
Asik_Muhammed su an offline Asik_Muhammed  
41 Mesaj -
Aleykum selam ve rahmetullah,

Bende kendimi su siirimle anlatayim...:

Cok uzak illerden gelen
Serveri herseyden cok seven
Onu sayiklayarak geceleyen
Aciz bir kulum ezelden

Resul askiyle yanip kavrulan
Gece-gündüz hasretinden aglayan
Serveri birkez olsun göremeyen
Günahkar ve zavalli bir kulum

Yillardir dünyada huzuru arayan
Arayipta yillardir Nefsine kanan
Yillar sonra birseyin Farkina varan
Sefil oldugunu anlayipta pisman olan

Kisacasi...:

Ben Günahkar ve Zavalli bir kulum
Yillardir RESULE hasret kalan
Günah islemekten Nefsine kanmaktan
Yorgun düsmüs Sefil bir KULUM...

Allah`a (c.c.) emanet olun insallah...

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Asik_Muhammed tarafından, 11.11.2003 - 12:20 tarihinde.
Gönderen: 11.11.2003 - 11:56
Bu Mesaji Bildir   Asik_Muhammed üyenin diger mesajlarini ara Asik_Muhammed üyenin Profiline bak Asik_Muhammed üyeye özel mesaj gönder Asik_Muhammed üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Merdiyye su an offline Merdiyye  
1158 Mesaj -
esselamu aleykum

bende kisaca tanitiyim.

Hollanda dogumluyum burada kaliyorum
aslen karamanliyim
ve cocuk gelisimi uzerine okuyorum..
burada baya hemserilerimiz varmis sevinçli

selam ve dua ile
Gönderen: 11.11.2003 - 14:46
Bu Mesaji Bildir   Merdiyye üyenin diger mesajlarini ara Merdiyye üyenin Profiline bak Merdiyye üyeye özel mesaj gönder Merdiyye üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
((( ... ))) su an offline ((( ... )))  
2338 Mesaj -
:D hee varmis valla :D
Gönderen: 11.11.2003 - 14:47
Bu Mesaji Bildir   ((( ... ))) üyenin diger mesajlarini ara ((( ... ))) üyenin Profiline bak ((( ... ))) üyeye özel mesaj gönder ((( ... ))) üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1158 Mesaj -
sen nereliydin
:D

he ya hele Melih beyle hemseri cikacagimiz aklimdan bile gecmezdi
sevinçli
Gönderen: 11.11.2003 - 14:48
Bu Mesaji Bildir   Merdiyye üyenin diger mesajlarini ara Merdiyye üyenin Profiline bak Merdiyye üyeye özel mesaj gönder Merdiyye üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
((( ... ))) su an offline ((( ... )))  
2338 Mesaj -
Konyaliyim, merkez Karatay Mevlana civari sevinçli
Gönderen: 11.11.2003 - 14:50
Bu Mesaji Bildir   ((( ... ))) üyenin diger mesajlarini ara ((( ... ))) üyenin Profiline bak ((( ... ))) üyeye özel mesaj gönder ((( ... ))) üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1158 Mesaj -
konyali ha guzel
:D
Gönderen: 11.11.2003 - 14:52
Aleyna su an offline Aleyna  
selamun aleykum
4 Mesaj
bende hollanda'da yasiyorum ogrenciyim branjim ekonomi. aslen yozgatliyim. siteye fazla gimiyorum:( Allah site yapimcilarindan razi olsun cok faydali bir site olmus.

vesselam

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Aleyna tarafından, 12.11.2003 - 12:01 tarihinde.
Gönderen: 12.11.2003 - 12:01
Bu Mesaji Bildir   Aleyna üyenin diger mesajlarini ara Aleyna üyenin Profiline bak Aleyna üyeye özel mesaj gönder Aleyna üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast @HattaB@  
ADANA
Misafir
S.A
karagul n dedi&#287;i gibi kendini tan&#305;tanlar&#305;n ço&#287;u yurt d&#305;&#351;&#305;ndan TÜRK&#304;YE den de ki&#351;iler var göz kırpma
adanada oturoyorum karagülü yanl&#305;z b&#305;rakmayay&#305;m dedim göz kırpma
ALLAHA EMANET OLUN
Gönderen: 15.11.2003 - 23:45
Gast eylul  
RE: Tanitirmisiniz?
Misafir
selamun aleykum benim adim kubra ve 17 yasindayim ailemle beraber sekis senedir isvecteyiz ve lise 2 okuyorum kendim yeni sofi oldum daha iki ay olmadi bili :D herneyse kitap okumayi cok severim ve ilahi dinlemeyi:D:D benden bukadar umarim kendimi iyi tanitmisim:D:D
Gönderen: 17.11.2003 - 13:52
1158 Mesaj -
aleykum selam

memnun oldum
Rabbim zihin acikligi versin ve hep guler yuzlu olun :D göz kırpma
Gönderen: 17.11.2003 - 18:47
Muslime_Nur su an offline Muslime_Nur  
Selamun aleykum butun kardeslerime...
53 Mesaj -
Bende acizane birseyler yazmaya calisacagim kendim...Aslen Denizli li olup Canada da yasamaktayim.. Ogretmenlik bolumund eokumaktayim.. Cocuklarlar ilgilenmeyi sevdigim icin bu bolumu tercih ettim...Bu sayfaya katilalai pek fazla olmadi belki bir cogunuz kadar eski deilim ama gercekten cok begenerek geliyorum ve butun yazilari okumaya calisiyorum..Rabbim boylesine bir sayfa duzenlediginiz icin sizlerden razi olsun...
Allah`a emanetsiniz...
Selam ve duaa ile..sevinçli
Gönderen: 17.11.2003 - 20:51
Bu Mesaji Bildir   Muslime_Nur üyenin diger mesajlarini ara Muslime_Nur üyenin Profiline bak Muslime_Nur üyeye özel mesaj gönder Muslime_Nur üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast Beyazgolge_GRozNY  
gurbetci kardesler selam
Misafir
yazýlanlarý okudumda heerkesler gurbette,bi ben melmeketimdeyim sevinçli amma neye yarar benimde ruhum gurbette benden uzaklarda cecenya'da, moro'da, turkistan'da, dogu timor'da ve daha daha nice yerlerde anlicaniz benim icim disinda heryerdeağlar
turkiyeden gariban muslumanlar melmeketinden hepinize selam.................
Gönderen: 05.12.2003 - 21:07
HaNCI su an offline HaNCI  
102 Mesaj -
Muslime_Nur'un denizli kelimesi icin 6 sayfadaki tüm tanitimlara goz attim. Gorulen o ki sitenin ziyaretci kitlesini hollanda olusturmakta.. Holllanda mükemmel bir yer . Nede olsa kucuk israil göz kırpma idi.. simdi gocamani amarika kucugu tel aviv oldu.. Umarim denizlili daha cok hemsomuz ile karsilasiriz

sevgilerimle
Gönderen: 19.12.2003 - 17:57
Bu Mesaji Bildir   HaNCI üyenin diger mesajlarini ara HaNCI üyenin Profiline bak HaNCI üyeye özel mesaj gönder HaNCI üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
GöLGe su an offline GöLGe  
1041 Mesaj -
Gurbette hepimiz hemsehriyiz!
Bütünlügümüz icin olmak zorundayiz!
Hepimpz hemsehriyiz, hepimiz kardesiz!

vesselam
Gönderen: 19.12.2003 - 19:10
Bu Mesaji Bildir   GöLGe üyenin diger mesajlarini ara GöLGe üyenin Profiline bak GöLGe üyeye özel mesaj gönder GöLGe üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (6): (1) 2 3 weiter >
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 685 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
meleknur58 (71), fatih4194 (45), F.U (43), güngör (51), mematii (41), ravza81 (43), turgay gnl (63), mgs 41 (55), ilknurakan07 (44), islamicboy (40), eminefendi (51), mirac6363 (45), adempece (52), AKKUS61 (50), binerve (41), ahirzaman (57), akay-350 (46), nuraymelek95 (29), AydinG (39), batuhan_ (47), markad (50), simales (39), bülent21 (43), mucahide33 (39), polat0000 (59), gülkoku&thorn;l.. (41), minik (43), Baykara (38), mecide_sümeyye (35), mustafakumbar (53), gringo (51), vefalidost (50), saidmirza (55), yaramaz (41), vuslateli (37), pascal (37)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.15056 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.