generique kaletra generique colchicine ivermectine generique rhinocortkaletra 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » 35 AKP'Lİ ERDOĞAN'A KARŞI MI

önceki konu   diğer konu
43 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
35 AKP'Lİ ERDOĞAN'A KARŞI MI
169 Mesaj -

AKP milletvekilleri on gündür köþe bucak bu oylamayý konuþuyor.

Çok ilgisiz gibi görünen bir oylama, AKP’de bir þeyler mi oluyor, sorusunu akla getiriyor.

Türkiye çok ciddi bir dar geçitten geçerken, kýyýda köþede kalmýþ bir oylama, ister istemez, herkesin dikkatinden kaçýyor. Oysa, o oylama iktidar partisinde belli bir rahatsýzlýðý deþifre ediyor.

30 Ekim’de, on gün önce, TBMM’de Tayyip Erdoðan hakkýnda verilen Meclis soruþturmasý görüþülüyor. Soruþturma, Ankara’nýn su sorununa yol açtýðý iddiasýyla, Büyükþehir Belediye Baþkaný Melih Gökçek hakkýnda gerekli iþlemi yapmadýðý düþüncesiyle, Baþbakan Erdoðan için veriliyor.

SAVUNMA YAPMADI

Oturum baþlýyor, konu görüþülüyor. Ancak, ilginç bir olay yaþanýyor.

Hakkýnda Meclis araþtýrmasý ya da soruþturmasý verilen baþbakanlar ya da bakanlar, normal olarak savunmalarýný yapýyor.

Oysa, Erdoðan konuyla ilgili hiçbir savunma yapmýyor, kürsüye çýkýp bu konuda tek kelime etmiyor.

Erdoðan gibi atak, boðazýn dokuz düðüm olduðunu unutan bir kiþilik için, bu pasif bir tutum. Onun kimliði ile baðdaþmýyor. Milletvekilleri ortak yorumda birleþiyor:

"Erdoðan kürsüye çýksaydý, ister istemez Melih Gökçek’i savunma durumunda kalacaktý, oysa Melih Gökçek’i gözden çýkardý, o nedenle savunma ihtiyacý hissetmedi".

GERÝSÝ DAHA ÝLGÝNÇ

Lehte ve aleyhte konuþmalardan sonra, soruþturmanýn oylamasýna geçiliyor. Oylama gizli. Sonuç þöyle:

Kullanýlan oy 472. Kabul 170. Ret 286. Çekimser 14. Boþ 1. Geçersiz 1.

Meclis soruþturmasý açýlmasý kabul edilmiyor. Normal bir sonuç. Ancak, normal olmayan durum var.

Oylamaya katýlmayan milletvekillerinin partilere göre daðýlýmý bu anormalliðin ilk ipucu. Meclis tutanaðýna göre:

Oylamaya AKP’den 19 (oturumu yöneten baþkanvekili ve TBMM Baþkaný dahil), CHP’den 27, MHP’den 13, DTP’den 10, DSP’den 3, ÖDP ve BBP’den 1 ve baðýmsýzlardan 2 milletvekili katýlmýyor.

AÞÝL’ÝN TOPUÐU

AKP’nin 340 milletvekili var. Oylamaya katýlmayan 19 düþülürse, Meclis tutanaklarýna göre, oylamaya 321 AKP milletvekili katýlýyor.

Ama, Erdoðan lehine oy kullananlarýn sayýsý 321 deðil, 286.

Aþil’in topuðu burada. 321 eksi 286 eþittir 35. Yani, 35 AKP milletvekili Erdoðan hakkýnda verilen Meclis soruþturmasýnda, muhalefetle birlikte kabul, çekimser ya da boþ oy kullanýyor.

Oylama gizli olduðu için, kimin, ne oy verdiðini bilmek mümkün deðil. Ancak, hesap ortada. AKP’de kim, nasýl oy kullandý belli deðil, ama 35 AKP’linin ret vermesi gerekirken, kabul oyu verdiði de ortada.

Yani, Erdoðan hakkýnda, Ankara’nýn su sorunu nedeniyle, Meclis soruþturmasý açýlmasýný isteyenler arasýnda 35 AKP milletvekili de var.

Oylamaya katýlmayan 19 milletvekili hariç. Hepsinin geçerli mazereti var mý, o da ayrý.

ÝKÝ YORUM

Bu olayý iki biçimde yorumlamak mümkün.

1-Bazý AKP milletvekilleri Tayyip Erdoðan’dan rahatsýz. Bu doðru ise, çeþitli nedenleri olabilir. Oysa, dýþardan bakýldýðýnda, Erdoðan kayýtsýz þartsýz partiye hakim görünüyor.

2-Rahatsýzlýk, sadece Ankara’nýn su sorunu nedeniyle sýnýrlý olabilir. Asýl rahatsýzlýk Melih Gökçek’ten olabilir. Ama, o zaman Gökçek üzerinden Tayyip Erdoðan hakkýnda soruþturma açýlmasý isteniyor demektir ki, pek mantýklý deðil. Yine de, Gökçek’le ilgili Erdoðan’a bir uyarý olabilir.

Buna karþýlýk, yoruma yer býrakmayan bir gerçek var. 35 AKP’li, kritik bir oylamada, genel baþkanlarýna sahip çýkmýyor.

Nedeni henüz kamuoyuna yansýmayan bir rahatsýzlýðýn göstergesi.

Demirel’in bir sözünü hiç unutmuyorum: "Büyük Meclis grubu, insaný tek baþýna iktidar yapar, ama büyük grubu yönetmek kolay deðildir".

Yalçýn Doðan / Hürriyet – 10.11.2007
Gönderen: 11.11.2007 - 16:09
Bu Mesaji Bildir   YENISAFAK üyenin diger mesajlarini ara YENISAFAK üyenin Profiline bak YENISAFAK üyeye özel mesaj gönder YENISAFAK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  
1686 Mesaj -
Kardes sizin Ak parti ve Erdogan düsmanliginizi anladikta....Anlamadigim sey sizin bir icratiniz yapabildiginiz bir sey varmi ????onu söyleyin siz.....üzüntülü telaşlı Kararsiz sıkıntılı düsün

Not :Resim sahane ama ne güzel cikmis mubarek...Her seye ve her keze ragmenpozitif sevinçli
Gönderen: 11.11.2007 - 16:21
Bu Mesaji Bildir   KaLBeNuR üyenin diger mesajlarini ara KaLBeNuR üyenin Profiline bak KaLBeNuR üyeye özel mesaj gönder KaLBeNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
YENISAFAK su an offline YENISAFAK  
169 Mesaj -
GERCEKTEN GUZEL RESIM PARTI ICINDEKI KOKULARI DUYMAMAK ICIN OLSA GEREK BURNUNU KAPATIYOR....BU KONUDA ANLASA BILIYORUZ...BEN ERDOGAN DUSMANI DEGILIM AMA VATANIMIN BU HALE GELMESI ZORUMA GIDIYOR ONDAN OLSA GEREK.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son YENISAFAK tarafından, 11.11.2007 - 16:32 tarihinde.
Gönderen: 11.11.2007 - 16:31
Bu Mesaji Bildir   YENISAFAK üyenin diger mesajlarini ara YENISAFAK üyenin Profiline bak YENISAFAK üyeye özel mesaj gönder YENISAFAK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1686 Mesaj -
Tabi buda bir bakis acisi...Görmek var görmek var.....Muhterem bir hocam der ki;haset etme ne olur inan senin de olur...!!!
......yalniz sorumun cevabini alamadim abi????

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son cananberraramazan tarafından, 11.11.2007 - 16:53 tarihinde.
Gönderen: 11.11.2007 - 16:52
Bu Mesaji Bildir   KaLBeNuR üyenin diger mesajlarini ara KaLBeNuR üyenin Profiline bak KaLBeNuR üyeye özel mesaj gönder KaLBeNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
YENISAFAK su an offline YENISAFAK  
169 Mesaj -
Sorunuzun cevabi ise elimden geldigi kadar haksizliklar, zulumler karsisisnda susmuyorum.yapilan hatalar karsisinda o hatalarda kerametler aramiyorum..benim hocam en iyi bilir demiyorum..benim seyhim benden daha iyi bilir demem gafletinde bulunmuyorum.Benim liderim yapiyorsa mutlaka bir bildigi vardir cahilliginde hic bulunmuyorum...Bilmem sizce yeterlimi elimden gelen simdilik bu..iyiligi emredip kotulukten nehyedecek icratin basinda hic degilim....zannedersen yeterli herhalde cananberraramazan kardes...sevinçli sevinçli
Gönderen: 11.11.2007 - 17:30
1686 Mesaj -
Valla baskalarini hic bilmem ama benim hocam hic bir zaman böyle bir gaflete düsmediolmaz öyle olunmamasi icinde daima ikazlarda bulunur....Misaldir,örnektir....yazdigim cümle size o yönde algilamaniz ilginc....sizin dert edindikleriniz,bütün inanlarin derdidir....ama tarz ve hedef yanlis(bu nacizane benim fikrimdir)Kimse kusursuz degildir...kulda kusursuz olmaz zaten...lakin at basligiyla degil,at gözüyle bakmali insan hayata derim....sizce yeterliyse benim icinde yeterlidir kiymetli abim..düsün düsün düsün

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son cananberraramazan tarafından, 11.11.2007 - 17:43 tarihinde.
Gönderen: 11.11.2007 - 17:43
selman8 su an offline selman8  
Bilenlerle bilmeyenler hiç bir olurmu ?
90 Mesaj -

Böyle diyor Zümer suresi 9 da alemlerin Rabbi.

Haklýsýn Cananberra her insan neye nasipse onu görür.

Bende þöyle görüyorum. Yani resmi þöyle okuyorum.

"Çarpýk din anlayýþýmýz uðruna, koltuk uðruna, menfaat uðruna Cumhuriyetin en aðýr hatalarýný yaptýk. Acaba bu iþin sonu ne olacak Ýstikbalim ne olacak. Çok endiþeliyim çoook."

Bakalým hangimiz haklý çýkacaðýz Canan......Gerçi sevinilecek bir yanýda yok ya bu iþin ama bu ibretler mutlak yaþanacak.

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son selman8 tarafından, 12.11.2007 - 13:25 tarihinde.
Gönderen: 12.11.2007 - 13:23
Bu Mesaji Bildir   selman8 üyenin diger mesajlarini ara selman8 üyenin Profiline bak selman8 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: Bilenlerle bilmeyenler hiç bir olurmu ?
1686 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý selman8

"Çarpýk din anlayýþýmýz uðruna, koltuk uðruna, menfaat uðruna Cumhuriyetin en aðýr hatalarýný yaptýk. Acaba bu iþin sonu ne olacak Ýstikbalim ne olacak. Çok endiþeliyim çoook."

Bakalým hangimiz haklý çýkacaðýz Canan......Gerçi sevinilecek bir yanýda yok ya bu iþin ama bu ibretler mutlak yaþanacak.

Ya abim,kardesim....sizin elleriniz hic yüzünüze gitmezmi,,,,insani bir davranis,hareket,bir haldir....Cumhuriyet,cumhuriyet.....Valla cumhuriyet diye bagiranlarida görüyoruz!!!
Siz sayin Erdogana taktiginiz kadar müslüman türkiyemin baska acinasi vah vah denelise konularina bir bakin....Sayin Erdogan daha dün cikti ortaya....Öncesini söyleyin öncesini.....söyle bir geri dönün türkiye ne haldeydi.....Ben kimseyle tarismak istemiyorum....tarzimda degil abim...Bu benim görüsümdür.....O da sizlerin.....Ama göz göre göre de haksizlik yaptirmam....Her kezin hatalari olmustur olacaktirda......Kimsede kusursuz oldugunu idda etmiyor....Vatani bir tek siz sevmiyosunuz....

Savunduðunuzun hakikat olmasý, kötü üslubunuzun mazereti olamaz. Aksine yanlýþ üslubunuz, doðrunuzu götüren, onun etkisini sýfýrlayan bir iþlev görür. Sadece kendinize haksýzlýk etmekle kalmaz, savunduðunuz hakikate ve negatif üsluptan dolayý o hakikatin bir daha yüzüne bakmayacak olan insanlara da haksýzlýk etmiþ olursunuz.

En buyurgan, en otoriter, en azarlayýcý üslup Allah'a yakýþýr. Allah-insan iliþkilerinde insanýn Allah'a olan nankörlük ve sayýsýz kusuru, Allah'ýn insana olan bitimsiz rahmet ve þefkati ortadadýr. Buna raðmen Ýlahi Kelam'ýn insanýn seçme özgürlüðünün önünü týkamamasý, onun irade ve aklýna hitap etmesi, onu iknaya çalýþmasý, üsluplarýný 'üslubullah'a bakarak ayarlamasý gereken mü'minler için hayli öðreticidir.

Dua, Allah'a çýkarýlmýþ davettir.
Dua, insanýn acziyet itirafýdýr.
Dua, insanýn kendi kendine yetmediðini bilmesidir.
Dua, insanýn iki ayaklý bir yürek olup tepeden týrnaða 'istemek' kesilmesidir.
Dua vargücünü, olanca çabasýný harcayýp bitiren insanýn Allah'a saldýðý "imdat" sayhasýdýr.

Yürekten "Bittim Ya Rab!" diyene "Dayan, yettim kulum!" diyecektir Allah.

Var mý biten, gerçekten var gücünü harcayan, tüm çabasýný ortaya koyan ve tükendiði yerde "Bittim ya Rab!" diyen?

bunlarda benim düsümcemdir... mustafa islamoglu hocamin makalelerinden ......

Allah'ým!
Kuvvetimin tükendiðini sana arz ediyorum.
Gücümün azaldýðýný,
insanlarýn gözünde küçük düþtüðümü sana þikayet ediyorum!
Ya Erhamerrahimin!
Sensin ezilmiþlerin Rabbi!
Sensin benim Rabbim!
Beni kimlerin eline býraktýn?
Bana gaddarlýk yapan yabancýlarýn eline mi?
Yoksa davamý ipotek edecek bir düþmana mý?
Eðer sen bana gücenmedinse,
kesinlikle bunlara aldýrmýyorum.
Lakin iyiliðin beni rahatlatacaktýr.
Senin nuruna sýðýnýrým,
karanlýklarý aydýnlatan nuruna...
Gelecek azabýn, bana ulaþacak öfkenden
kaçýp kurtulacak bir sýðýnak arýyorum.
Sana sýðýndým, yeter ki razý ol.
Güç ve kuvvet sendendir,
yalnýz senden." (Ýbn Hiþam, Sire II/29-30)

belkide o eller böyle bir dua icin kalkmistir....kim bilebilir ki ...zaten bilmedigimiz konu hakkinda konusmanin sonu iftiraya varir....oda müslümanim,insanim diyen hic bir kimlige yakismaz dimi abimdüsün

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son cananberraramazan tarafından, 12.11.2007 - 14:12 tarihinde.
Gönderen: 12.11.2007 - 14:10
engin25 su an offline engin25  
Farklı Bir Bakış Açısı...
70 Mesaj -
Selamün Aleyküm Ümmet-i Muhammed,

Bir aðabeyim var Kadir isminde. Rize'nin Güneysu ilçesinden. Baþbakanýmýz Recep Tayyip ERDOÐAN'ýn komþusu. Bundan 4 yýl kadar evvel kayýnbiraderi rahmetli oldu genç yaþta. Aðabeyimin hanýmý tarafýda Güneysu ilçesinden. Tayyip Bey iyi tanýyor bunlarý. Taziye için evlerine gidiyor. Tabi ki ezberinden güzel bir Kur'an kýraat ediyor ve duasýný yaptýrýyor. Malum Tayyip Bey Ýmam Hatipli.

Þimdi... Adý, kiþiliði, kökeni, dili, rengi vs farklýlýklarý ne olursa olsun, Allah'ý (cc), Kur'an'ý, Hz. Muhammed'i (s.a.v.) iman ve inanç esaslarýný bilen bir insanýn bu memleketin baþýnda olmasý bence çok müsbet bir þey. Keza ben oy vermiþtim. Osmanlý'nýn baþýndaki devlet adamlarý bu vasýflara haiz insanlardý vede evliya zatlardý. Bu yüzden Osmanlý 600 sene boyunca tüm dünyaya adaleti, hoþgörüyü ve islamý yaymaya çalýþmýþ; bunda baþarýlýda olmuþtur.

Memleketimizde herþeyin düzelmesi, pespembe olmasý bence bir anda beklenemez. Zamanla eminim zorluklarý aþacaðýz. Dýþta olduðu gibi içte de muhalefet olacaktýr. Þimdiye kadar hep böyle olmamýþ mýdýr? Bunlar önemli þeyler deðil, hallolur.

Yine ayný þeyi söylemek istiyorum, baþta inançlý birilerinin olmasý güzel bir þey ve Allahu Alem Türkiye'yi çok parlak günler bekliyor. Bölgesinin, hatta dünyanýn pilot ülkelerinden biri olacaktýr inþeallah.

GÖZLEM : Fotoðrafa iyi bakýn. Sayýn Baþbakan paltolu ve boynunda atkýsý var. Elleri yüzünde.
EL NETÝCE : Soðuk bir hava ve yeni kýlýnmýþ cenaze namazý sonrasý el fatiha, bitiminde eller yüzde. Vesselam.

NOT : Af buyurun öküz altýnda buzaða aramayýn. Baþýmýza ne geldiyse SUÝ ZAN dan geldi.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son engin25 tarafından, 12.11.2007 - 14:45 tarihinde.
Gönderen: 12.11.2007 - 14:42
Bu Mesaji Bildir   engin25 üyenin diger mesajlarini ara engin25 üyenin Profiline bak engin25 üyeye özel mesaj gönder engin25 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: Farklı Bir Bakış Açısı...
1686 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý engin25

Bir aðabeyim var Kadir isminde. Rize'nin Güneysu ilçesinden. Baþbakanýmýz Recep Tayyip ERDOÐAN'ýn komþusu. Bundan 4 yýl kadar evvel kayýnbiraderi rahmetli oldu genç yaþta. Aðabeyimin hanýmý tarafýda Güneysu ilçesinden. Tayyip Bey iyi tanýyor bunlarý. Taziye için evlerine gidiyor. Tabi ki ezberinden güzel bir Kur'an kýraat ediyor ve duasýný yaptýrýyor. Malum Tayyip Bey Ýmam Hatipli.

Þimdi... Adý, kiþiliði, kökeni, dili, rengi vs farklýlýklarý ne olursa olsun, Allah'ý (cc), Kur'an'ý, Hz. Muhammed'i (s.a.v.) iman ve inanç esaslarýný bilen bir insanýn bu memleketin baþýnda olmasý bence çok müsbet bir þey. Keza ben oy vermiþtim. Osmanlý'nýn baþýndaki devlet adamlarý bu vasýflara haiz insanlardý vede evliya zatlardý. Bu yüzden Osmanlý 600 sene boyunca tüm dünyaya adaleti, hoþgörüyü ve islamý yaymaya çalýþmýþ; bunda baþarýlýda olmuþtur.

Memleketimizde herþeyin düzelmesi, pespembe olmasý bence bir anda beklenemez. Zamanla eminim zorluklarý aþacaðýz. Dýþta olduðu gibi içte de muhalefet olacaktýr. Þimdiye kadar hep böyle olmamýþ mýdýr? Bunlar önemli þeyler deðil, hallolur.

Yine ayný þeyi söylemek istiyorum, baþta inançlý birilerinin olmasý güzel bir þey ve Allahu Alem Türkiye'yi çok parlak günler bekliyor. Bölgesinin, hatta dünyanýn pilot ülkelerinden biri olacaktýr inþeallah.

GÖZLEM : Fotoðrafa iyi bakýn. Sayýn Baþbakan paltolu ve boynunda atkýsý var. Elleri yüzünde.
EL NETÝCE : Soðuk bir hava ve yeni kýlýnmýþ cenaze namazý sonrasý el fatiha, bitiminde eller yüzde. Vesselam.

NOT : Af buyurun öküz altýnda buzaða aramayýn. Baþýmýza ne geldiyse SUÝ ZAN dan geldi.

Abim vallahi ne diyeyim sizin gibi abilerimiz de var yaAllah Razı Olsun Allah Razı Olsun Allah Razı Olsun parti ya da particilik degildir meseleyi siz cok iyi aciklamissiniz bende altina atiyorum imzami....
SElam ve dua ile kardesinizGüle Güle
Gönderen: 12.11.2007 - 15:33
EK1453 su an offline EK1453  
İMAN..
253 Mesaj -
OOO ablam sizleri tartýþma ortamlarýnda görmek beni þaþýrttýsevinçli Üstadýmýzýn sözü aklýma geldi,tartýþmalarýnýzý okuyunca...

ZAMAN TARÝKATÇILIK,SÝYASETÇÝLÝK VS... ZAMANI DEÐÝL,ZAMAN ÝMAN KURTARMA ZAMANIDIR...TARÝKATSIZ,BÝR PARTÝYE BAÐLI OLMADAN,SÝYASET YAPMADANDA CENNETE GÝREBÝLÝR ÝNSANLAR,FAKAT ÝMANSIZ CENNETE GÝREMEZSÝNÝZ...

ELBETDE BÝR GÖRÜÞE SAHÝP OLABÝLÝRSÝNÝZ,YALNIZ KARÞI TARAFINDAN BÝR GÖRÜÞÜ OLDUÐUNU UNUTMAYIN...DÝNLEYÝN VE KIRMADAN CEVAP VERÝN...ÝÞTE ÝSLAM USLUBU BU OLSA GEREK...
Gönderen: 12.11.2007 - 15:44
Bu Mesaji Bildir   EK1453 üyenin diger mesajlarini ara EK1453 üyenin Profiline bak EK1453 üyeye özel mesaj gönder EK1453 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: İMAN..
1686 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý EK1453

OOO ablam sizleri tartýþma ortamlarýnda görmek beni þaþýrttýsevinçli Üstadýmýzýn sözü aklýma geldi,tartýþmalarýnýzý okuyunca...

ZAMAN TARÝKATÇILIK,SÝYASETÇÝLÝK VS... ZAMANI DEÐÝL,ZAMAN ÝMAN KURTARMA ZAMANIDIR...TARÝKATSIZ,BÝR PARTÝYE BAÐLI OLMADAN,SÝYASET YAPMADANDA CENNETE GÝREBÝLÝR ÝNSANLAR,FAKAT ÝMANSIZ CENNETE GÝREMEZSÝNÝZ...

ELBETDE BÝR GÖRÜÞE SAHÝP OLABÝLÝRSÝNÝZ,YALNIZ KARÞI TARAFINDAN BÝR GÖRÜÞÜ OLDUÐUNU UNUTMAYIN...DÝNLEYÝN VE KIRMADAN CEVAP VERÝN...ÝÞTE ÝSLAM USLUBU BU OLSA GEREK...

kirilcak bir yazi yazdigimi sanmiyorum...ben kimseyle de tartismamsıkıntılı kardesim...fikir beyanim var sadece...o da olmazsa burda olmamizin ne anlami var!!

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son cananberraramazan tarafından, 13.11.2007 - 02:21 tarihinde.
Gönderen: 12.11.2007 - 16:40
Bilenlerle bilmeyenler bir olurmu (2)
90 Mesaj -
Maksadým tartýþma çýkarmak deðil. Fakat belli ölçüler içinde ülkede halen var olan çoðunlukla gafletin devamý beni hem ülkesini hemde ayrýmsýz ülkesinin tüm insanlarýný seven bir vatandaþ olarak çok üzüyor. Zaten o nedenle bildiklerimi paylaþmak için yazýyorum. Ýçimden bir ses beni buna mecbur kýlýyor.

Bu yüzdeki ifade ister fatiha süresinden sonra elllerin yüze götürülmesi anýnda olsun ister baþka bir nedenle olsun, sahibinin haleti ruhiyesini yansýtýyor. Ayrýca dahada vahim olarak ve benim yorumumu destekleyecek þekilde Allah huzurunda vatan deðerlerine gereði gibi sahip çýkmayan bir insanýn içindeki kaosu ve çaresizliði dýþarý vuruyor.

Ben bu resmi sayýn R.T.E nin yüzünde çok sýklýkla gördüm, görüyorum. Hele hele bu süreçte dahada derinleþen þekilde görüyorum.

*Anlayamadýðým þey ülkenin toplam borcu beþ yýlda iki katýný geçmiþken ve daha artýyorken, býrakýn gerilemeyi.

*Cari açýk Cumhuriyet tarihinin toplamýný geçmiþ durumda.

*Ýhracatý patladý diye yutturmaya çalýþýyorlar. Oysa ihracatýn ithalatý karþýlama oraný % 62 ve bu makas aleyhimize gittikçe bozuluyor.

*Borsaya giren 120 milyar dolar sýcak para % 19 lara varan faiz ve vergizsiz kazançla haçlýnýn cebine giriyor ve ülkenin kanýný emiyor. Sýcak paranýn ülkemizden yýlda götürdüðü para 50 milyar dolar civarýnda.

Peki neden sýcak paranýn geliþi bu kadar insafsýzca körükleniyor. Çünkü o sýcak para döviz ihtiyacýný örtüp borç para vazifesi görüyor. Bu paranýn bir kýsmýný geri çekseler olacak ekonomik faciayý benim diyen ekonomistler dahi tahmin edemezler. Peki bu para kimin cebinden çýkýyor. Tabi halkýn yani sýradan insanlarýmýzýn fakir fukaranýn. Kazananda haçlýlar öncelikle ve içerde parasý olan kodamanlar.

Memleketin en deðerli ve stratejik kurumlarý bir kaç yýllýk geliri karþýlýðýnda haçlýlara peþkeþ çekildi. Þu anda bu peþkeþler devam ediyor. Yakýnda toplu toprak satýþlarý ýrmak ve göllerin satýþlarý dahi söz konusu olacak. Tabi yapabilirlerse.

Peki bunca satýþ þu bu borsa derken hiç bir þey düzeldimi. Tablo ortada. Hayýr ve asla. Herþey sýcak paranýn saðladýðý sahte bir istikrar gölgesinde günden güne daha kötüye gidiyor. Araþtýrýn söylediklerimi ve ondan sonra kabul edin.

Bu gidiþatta önümüzdeki süreçte bir düzelmenin olacaðýna kendinizi nasýl inandýrabiliyorsunuz ? Rakamlarý verdim. Hepsi aleyhimize büyüyor.

Ýþin daha kötüsü içerden ve dýþardan kuþatýlan bu güzel ülke artýk ekonomik olarak baðýmsýzlýðýný batýlýlarýn eline teslim ettiðinden artýk egemenliði ile ilgili kararlarý bile emperyalistlerin izin ve icazetine býrakmýþ durumda.

Osmanlýyýda aynen böyle bitirdiler. Önce borç bataðýna soktular sonrada paramparça ettiler. Tarih tekerrürden ibarettir. Tarihini bilmeyen ve ondan ders almayan milletler. Yaþadýklarý kaoslarý tekrar yaþamak mecburiyetinde kalýrlar.

Týpký bizim önümüzdeki süreçte bir KURTULUÞ SAVAÞI daha yaþamaya mecbur kalacaðýmýz gibi.

En kolay yol insanlarýn kendilerini kandýrmalarýdýr. Oysa kurtuluþ acýda olsa gerçekleri yakalamaktadýr. Ben bunlarý siyaset için yazmýyorum. Söz konusu olan Türkiyeyi bekleyen çok büyük belalarýn artýk kapýya dayanmasý nedeniyle VATANDIR. Geriside teferruattýr.

Vatanýnýn ne halde olduðunu anlayamayanlar, iman durumununda buna baðlý olarak ne halde olduðunu anlayamayanlardýr.
Çünkü Allah katýnda vatan özeldir. Ona sahip çýkanlar Allah katýndada deðerlidir. Ona sahip çýkmayan ve ondan bi haber olanlarsa çöp yýðýnlarý gibidir.

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son selman8 tarafından, 12.11.2007 - 17:38 tarihinde.
Gönderen: 12.11.2007 - 17:22
Bu Mesaji Bildir   selman8 üyenin diger mesajlarini ara selman8 üyenin Profiline bak selman8 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
?????????
1686 Mesaj -
selaman abi sizin eski nickiniz neydi acaba.....bu cümleler cok tanidik geldi......yolunuz acik olsun aynen tartisacak halim yok diyecegimi dedim.....
Selam ve dua ile kardesinizKararsiz

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son cananberraramazan tarafından, 12.11.2007 - 17:37 tarihinde.
Gönderen: 12.11.2007 - 17:36
RE: ?????????
90 Mesaj -
Çok nickim var canan kardeþim. Ýstersen bir ara cemi cümlesini veririm. Ben baþka biri olarak görünmeyede çalýþmýyorum. Bunu en baþta site yönetimi biliyor. Ne niyetle yazdýðýmda apaçýk ortada.
Selamlar....

Alıntı
Orijýnalý cananberraramazan

selaman abi sizin eski nickiniz neydi acaba.....bu cümleler cok tanidik geldi......yolunuz acik olsun aynen tartisacak halim yok diyecegimi dedim.....
Selam ve dua ile kardesinizKararsiz

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son selman8 tarafından, 12.11.2007 - 17:44 tarihinde.
Gönderen: 12.11.2007 - 17:41
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  
1463 Mesaj -
Yahu neden olmasýn ola bilir ol maz ise zaten o zaman ta mbir despotozim olmazmý acaba sizce sayýn yalcý doðan dedim ben ona........Evet bþk kendi tutumlarýndan parti içinde ayýklamalarýný gördük seçim öncesi mesela Balýkesir vekili dr turhan çömez veya bursa vekili vs vs ....bunlarýda gördük yani......şaşkın

SElman8 kardeþin yazdýklarýnada katýlmamak kayýtsýz kalmak olmaz ........Ama ne hikmetse vatandaþ hala bence(OT)gibi hal dediðim dedik çaldýðým dükük misali.......

Neyse daha derinleþtirmek istemem konuyu ALLAH yar ve yardýmýz olsun inþallah...

selam ve dua ile.................
Gönderen: 12.11.2007 - 19:06
Bu Mesaji Bildir   Maksat kelam olsun üyenin diger mesajlarini ara Maksat kelam olsun üyenin Profiline bak Maksat kelam olsun üyeye özel mesaj gönder Maksat kelam olsun üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
der_ya su an offline der_ya  
875 Mesaj -
canan kardeþim olaylara bu kadar guzel ve tam býr mumýn edasýyla yaklastýgýn için býlhassa tesekkur edýyorum sana..

ama goruluyorký arkadaþlar hala baþka taraflarda dolanmakta...yazdýklarýn bence yeterlý..
despot bý sekýlde yaklasmak hýçbýrsey kazandýrmayacaktýr ummetý muhammede...
..........................selam ve dua ile....
Gönderen: 12.11.2007 - 21:03
Bu Mesaji Bildir   der_ya üyenin diger mesajlarini ara der_ya üyenin Profiline bak der_ya üyeye özel mesaj gönder der_ya üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Bilenlerle bilmeyenler hiç bir olurmu (3)
90 Mesaj -
Kuranýn ahkamýndan bir nebze haberi olanlar, onun yaþamsal alandan koparýlamayacaðýnýda iyi bilirler. Etle týrnak gibidir Kuranla yaþam.

Kuranda hristiyanlarda olduðu gibi bir rahibe zihniyetiyle yani ben Allahý anarým, güzel sözler söylerim, al gülüm ver gülüm gerisi beni baðlamaz v.s zihniyeti yoktur ve Kuranýn onayýný asla alamaz. Kaldýki ne incilde ne baþka hak kitabýnda (Kuran dahil) ruhbanlýðýn onayýda yoktur.

Vatan elden gitmiþ bana ne. Allah her þeyi görüyor gibi Kuran dýþý körü körüne kadercilik ve Allahýn her anlamda üretin, birlik olun vatanýnýza ve namusunuza sahip olun hükümlerini boþlamaktýr. Allah gerektiðinde din ve vatan için gözünüzü kýrpmadan canýnýzý vermekten sakýnmayýn buyuruyor. Bunuda imanla eþ deðerde tutuyor. Bu anlamdada can verenlere en büyük lütuflarýndan biri olan þehadeti veriyor.

Bakýn Derya kardeþimizin methettiði Canan kardeþimizin yazý içerik ve üslübu bana neyi hatýrlatýyor.
Kurtuluþ savaþý yýllarýdýr. Bandýrmada geçen bir olay anlatacaðým. Bölgenin insanlarý savaþ ortamýnýn verdiði yýlgýnlýk, çaresizlik, iþsizlik ortamýnda semt kahvesinin önünde boþ boþ oturmaktadýrlar. Günlerden cumadýr ve ezan okunmaktadýr. Cumayý kýlmak isteyenler camiye yönelirler fakat çok az insanda bu hareketlenme görülür.
O sýrada orada bulunan Yunan iþgal kuvvetlerinden bir subay cumaya gitmek istemeyen diðer topluluða yönelir ve þöyle seslenerek azarlar oradakileri "Neden Cuma namazýný kýlmaya gitmiyorsunuz. Bu ibadet dininizin gereði deðilmi ?
Bu azar üzerine bir grup daha camiye yönelir. Bu grubun içinde bulunan ve bu olayý nakleden kiþi olayýn gerisini þöyle anlatýr. Camiye girdikten sonra hoca bize þöyle hitap eder "Bakýn Yunan subayý dinimize ne kadar saygýlý, cumayý aksatmamýzý istemiyor." Yani hoca iþgal subayýnýn bu davranýþýný güzel bulup açýkça över. Bu ibret verici hitap karþýsýnda kimse bir þey söylemez. Oysa esirken ne cumanýn hükmü vardýr nede diðer ibadetlerin. Olayý nakledende hocanýn bu sözlerine tepki vermemiþ olmasý nedeniyle ömür boyu bu vicdan rahatsýzlýðýndan kendini kurtaramaz. Ne diyor bir ayet "Koyun sürüleri gibi olmayýn"

Ýþte bu zihniyette din anlayýþýnýnda ibadetinde Allah katýnda zerre kadar yeri yoktur. Ýslam yaþamýn acý ve tatlý gazab, kahýr ve güzelliklerle dolu bir imtihan külliyesi olduðunu apaçýk anlatýr. Yaþamý al gülüm ver gülüm süreci zannetmek ancak Kuraný hiç anlamamýþ olmakla izah edilebilir.

Allah bu þekilde bir Ýslam anlayýþýndan tüm insanlarýmýzý muhafaza eylesin. Yoksa bu güzel vatan, bugün iktidarda olan malüm güruhun tehlike yok palavralarý altýnda gümbür gümbür ülke çoðunluðu ne olduðunu bile anlamadan KURTULUÞ savaþýnýn göbeðinde kendini bulur. Týpký Osmanlýnýn sonunda bulduðu gibi. Zaten Osmanlýnýn son dönemini Çanakkale ve Kurtuluþ savaþlarýnýn özünü anlayabilenler, geldiðimiz sürecide hemen deþifre etmiþlerdir, ederler.

Osmanlýyýda böyle uyutup periþan ve paramparça etmiþlerdi. Üstelik Yunan Ankaraya kadar geldiði halde bile ancak gerçek uyanýþ saðlanabildi. O uyanýþýn fertlerini dahi Ýstanbul hükümeti ve Padiþah bunlar kafirdir devlete isyan çýkartýyorlar diye vatan haini diye arkadan vurmaya çalýþtýlar. Ne ibrettirki kuvvayý arkadan vuranlar Egede her türlü mezalimi ve tecavüzü yapan Yunanlýlara karþý býrakýn karþý durmayý, millete onlara karþý gelinmemesini bile emirle dayattýlar.

Bugün apaçýk bir iþgal henüz söz konusu olmadýðý için hükümet ve onun zaafiyetini kullanan dýþ ve iç güçler feci gerçeði maalesef halkýn gözünden daha ustaca saklayabilmektedirler. Ýspatý burada. Benim tüm yazdýklarýmda ve baþkaca ibret ve gerçek dolu yazýlarda bir facianýn gümbür gümbür gelen ayak sesleri apaçýk anlatýlýrken, aldýðýmýz cevaplara bakýnýz.

Ýlaçla tedavide geciken bunun bedelini neþter altýnda ameliyata mecbur kalarak öder. Zararýn neresinden dönülse kardýr. Uyanýþ ne kadar erken olursa ödenen bedeller o kadar az olur. Allah bu evliya yataðý þehitler yataðý vataný haçlýya býrakmaz ama bunun için çoook çook aðýr bedeller ödetir. Sonrada ödenen bedellere karþýlýk tekrar fýrsatlar ve atýlýmlar verir. Tabi bu din bezirganlarý ile asla deðil. Asla.

Allah bu vatanýn evlatlarýna tümüyle uyanýþ ve þahlanýþ nasip eylesin.

Mesaj 3 kez düzenlendi. En son selman8 tarafından, 13.11.2007 - 13:10 tarihinde.
Gönderen: 13.11.2007 - 11:27
!!!!!!!!!!!!!!!!
1686 Mesaj -
" Bakýn Derya kardeþimizin methettiði Canan kardeþimizin yazý içerik ve üslübu bana neyi hatýrlatýyor. "

Ne derya kardesimin böyle bir girisime ihtiyaci vardir,ne de benim sizin bahsettiginiz tarzda bir zihniyete( yani ben Allahý anarým, güzel sözler söylerim, al gülüm ver gülüm gerisi beni baðlamaz v.s)eyvallahim vardir...Bu nacizane sizin yorumunuzdur....Öyle ya cok sükür ki siz bilir kisisiniz....!?!Siz bizi ne saniyorsunuz Allah Askina !!!!!Sözlerinizi biraz tartip-ölcüp yazin abim....Herkez vataninida,namusunuda koruyup,kollamakta....Sizden ögrenmedi,ögrenmeyecekte....Birakin bu manasiz,anlamsiz nutuklarinizi!
Bizlerin yazdiklari Kurani Kerimin birebir emirleri,Basimizin taci Efendimizin (s.a.v)sünetleridir...Hayta ,yasama durusu bakisidir....Üstelik tarafsiz objektif bir bakistir!!!Simdi buyrun bakalim;

Ey insanlýk ailesi! Elbet sizi bir erkekle bir diþiden yaratan Biziz; sizi birbirinizi tanýyasýnýz diye kavimler ve kabileler haline getirdik. Allah katýnda en üstününüz, sorumluluk bilinci en güçlü olanýnýzdýr; þüphe yok ki Allah her þeyi bilir, her þeyden haberdardýr. (Hucurat, 13)

* * *
Hep birlikte Allah'ýn ipine sýmsýký yapýþýn ve birbirinizden ayrýlmayýn. Ve Allah'ýn üzerinizdeki nimetini hatýrlayýn: Hani siz birbirinize düþman iken, kalplerinizin arasýný uzlaþtýrdý da, O'nun lutfu sayesinde kardeþ oldunuz; ve siz ateþten bir çukurun kenarýndaydýnýz da, sizi oradan kurtardý. Ýþte bu þekilde, Allah size mesajlarýný açýklar ki, doðruyu bulabilesiniz. Ýçinizden hayra çaðýran, ortak iyiyi emreden ve kötüden de sakýndýran bir topluluk bulunsun;* ebedi saadete erecek olanlar da iþte bunlardýr. (Alu Ýmran, 103)

* * *
Ey iman edenler! Hep birlikte barýþa girin, þeytanýn adýmlarýný izlemeyin, çünkü o size apaçýk düþmandýr. (Bakara, 208)

* * *
Zalimlerden baþkasýna düþmanlýk yoktur. (Bakara, 2:193)

* * *
Siz ey iman edenler! Sorumsuzun* biri size (asýlsýz) bir haber getirdiðinde, durup gerçeði araþtýrýn; deðilse, istemeden birilerini rencide eder, ardýndan da yaptýðýnýzdan piþmanlýk duyarsýnýz. (Hucurat, 6)

* * *
Ýmdi, müminlerden iki gurup çatýþýrlarsa aralarýný bulun; fakat bir taraf diðerinin hakkýna saldýrýrsa, o haksýz taraf ile Allah'ýn emrine dönünceye kadar mücadele edin; ama eðer (saldýrganlýktan) vazgeçerse, taraflarýn arasýný adaletle bulun ve adil davranýn: çünkü Allah adil davrananlarý sever.

Bütün müminler yalnýzca kardeþtirler; öyleyse kardeþlerinizin arasýný düzeltin ve Allah'a karþý sorumlu davranýn ki, O'nun merhametine mazhar olasýnýz. (Hucurat, 9-10)

* * *
Ne zaman savaþ ateþi yaksalar, Allah onu söndürür; ve onlar yeryüzünde çürüme ve yozlaþmayý yaymak için çýrpýnýrlar, Allah ise çürüme ve yozlaþmaya neden olanlarý sevmez. (Maide, 64)

* * *
Keþke çýksaydý, ama ne yazýk ki sizden önceki nesiller arasýndan, kendilerini kurtardýðýmýz bir azýnlýk dýþýnda, yeryüzünde toplumsal çürümeye karþý direnen akýllý ve erdemli kimseler çýkmadý. Zulme eðilimli çoðunluksa, ayartýcý dünyevi zevklerin peþine takýldýlar ve günaha gömülüp gittiler. (Hud, 116)

* * *
Rabbin, halký (birbirlerine karþýgöz kırpma doðru dürüst davrandýðý sürece, (sadece) sapýk inançlarý yüzünden ülkeleri helak etmez. Zaten, eðer Rabbin dileseydi, insanlýðýn tamamýný tek bir ümmet yapýverirdi. (O bunu dilemediði içindir ki) onlar, farklý görüþler benimseye gelmiþlerdir. (Hud, 117-118)

Kulun sözü biter, Allah'ýn sözü bitmez.... sözlerin en soylusu, sözlerin en kalýcýsý, sözlerin þahý olan Allah kelamýna ayýrýyor ve sizinle kelam-ý ilahi arasýndan usulca çekiliyorum.

selam ve dua ile....

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son cananberraramazan tarafından, 13.11.2007 - 14:13 tarihinde.
Gönderen: 13.11.2007 - 14:12
farandag su an offline farandag  
251 Mesaj -
SELAMUN ALEYKUM

cananablam tum sozlerýnýze katýlýyorum ve sunlarý eklemek ýstýyorum ký burda onemlý olan salman8 yapmak ýstedýgý kendý aklýnca dogru olduguna ýnandýgý seylerý soylemek ve uslubuda býlgýsý nýtelýgýnde yanlýs oldugunu ona anlatmak mumkun degýldýr cunku bazý ýnsanlarýn bazý seylerý gormesý ýcýn Allah'ýn ýzýn vermesý kalp gozunu acmasý gerekýr ama bunun ýcýnde yazdýgýný oncelýkle sorgulamaya baslamasý ýle mumkundur o zaman yanlýs olabýlecegý fýkrý gelýr ve daha sonra yanlýs oldugunu anlar

burda ne erdogan savunucusu olacam nede akp sozcusu býlmesý gereken seyý onunla tartýsarak cozemýyecegýmýz ýcýn zaten sahýbý olan Allah'a havale etmekten baska carede yok

Rabbým cumlemýzee dogruyu gercek dogruyu gormemýzý nasýp etsýn selam ve dua ýle
Gönderen: 13.11.2007 - 14:46
Bu Mesaji Bildir   farandag üyenin diger mesajlarini ara farandag üyenin Profiline bak farandag üyeye özel mesaj gönder farandag üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
875 Mesaj -
Kulun sözü biter, Allah'ýn sözü bitmez.... sözlerin en soylusu, sözlerin en kalýcýsý, sözlerin þahý olan Allah kelamýna ayýrýyor ve sizinle kelam-ý ilahi arasýndan usulca çekiliyorum.

selam ve dua ile....
Gönderen: 13.11.2007 - 17:04
Bu Mesaji Bildir   der_ya üyenin diger mesajlarini ara der_ya üyenin Profiline bak der_ya üyeye özel mesaj gönder der_ya üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Söz nasihat ancak ehline tesir eder...
90 Mesaj -
Benim yazým anlatmak istediðim maksadým hepsi ortada ve Allahýn huzurunda apaçýk.

Arap topraklarýnda sizin sadece yazýlarda kalan çoðu laf kalabalýðý þeyler çook yaygýn.

Gel görki insana nüfus etmeyen ve Kuraný tümüyle temsil etmeyen, yaþamsal anlamda onu taþýmayan bilgiler bugün Ýslam coðrafyasý üzerine yaðan haçlý pisliðinin önüne geçmiyor.

Allah kullarýndan laf salatalarý deðil hayýr, iyilik ve medeniyet yolunda azimle yürüyüþ ve samimi olan iman sahipleri istiyor.

Bu böyle olsaydý þüphesiz Allahýn vaadi doðru yolda olanlar için barýþ, huzur ve yükseliþ olacaktý.
Haçlý pisliði ve kuþatmasý altýnda inim inim inlemek deðil.
Gönderen: 13.11.2007 - 17:54
1463 Mesaj -
S.A kardeþler bakýyorum bir yalcýn doðan yazý yazdý ortalýk karýþtý sitede yahu........
ne var resimde evet ola bilir baþbakan sýkýntýlýdýr belki amin demiþtir bir þehit cenazesinde belki aksýrdý ve böylece belkiler uzar da gider .......
Yahu recep tayyip erdoðan ekolmudur oda bu vatanýn bir evladý bir bþ bakanýdýr buna emanna deriz öylemi.......

bu günkü meseleler bu gün baþlamadý ki seneler beri devam ede gelmekte bunlarda ya bu meselere taraf ya karþý taraf olacak öylemi.....

Ama þimdi sen akpli ben......o........þu......parti dese mesele çözülmez çözemeyizde öylemi....

O ALLAH için tr yaþayanlar baksýn hiç taraf tutmadan evet geliþmeler var o kabul ama neye göre bakmak lazým þimdi eðer iyi taraflarý varsa taktir etmek gerekir ama yanlýþlarý varsada söylemek lazým gelmezmi.....

selman8 söylediklerinde sizler ne çok yanlýþlar buldunuz anlayamadým ben ....þahsen ben akplide olsam olmasamda yanlýþlarý söylüyorum diye kýzmak yerine o hatalar var ise düzeltmek yok ise doðruyu göstermek lazým gelmezi.....

Bu hükümet kurulmadan önce maluk kualisyon bozmalarý hükümet vs...tam bir en kaz býrakmadýlarmý millete devlete .......

85 yýllýk cumhuriyet tarihinde þurada kaç seneden beri ilk öðterime kitap daðýltý demek lazým yollar felan falan vs.vs.derler insanlar evet kabul ....

Yahu arkadaþlar benim yanlýþýmý söyleyen dostumdur ya düþmaným hiç yanlýþýmý söylermi bana be....adam zaten düþman beni al aþaðýya etmeye çalýþýyor .........

Þu anda türkiyede ellin gavuruna toprak satýþý aldý baþýný gitti.......Bankalar ona keza ....Ýþletmeler candamarlarý ona keze....evet bunlar yanlýþtýr beyler yanlýþ....Bakýn manavgat suyunu satýlar daha bilinmeyen neler neler baþbakanda dedi unakýtanda BÝZÝM ÝÇÝN PARANIN DÝNÝN MÝLLETÝ YOK RENGÝ YOK FARK ETMEZ vay vaya be parasý olan gelsin alsýn yesin sömürsün gitsin oh be ne ala ne memleket be dünyada yok bu bol keseden ülke bulamazsýn bedave toprak dedem kan vermiþ can vermiþ eeee sende dolar ver euro ver de al .....filistin nasýl elden gitti ...bilmiyormusunuz......

Belki top yekün savaþ olmaz inþ....ama top yekün istila olmak üzereyiz çoðumuzun haberi yok bakýn gene söylüyorum günah keçisi bu hükümet deðil elbette ama þu olanlara hani çanakda tutmuyor deðil isteyerek veya istemeyerek bence kader demek lazým çünkü....körle yatan þaþý kalkar derler nedenmi Baþ danýþmanýn cüneyt sapsu da ondan vs. sen abedenin ýrakta veya afganistanda israilin yaptýðýna karþý geleceksin evet güzel .....Gitdecen bop eþ baþkaný olacan hoppala ya bu ne iþ þimdi adamýn gayesi israle yol açmak koruma altýna almak müslüman kýyýmý yapmak deðilimi evet sende o grupa bþklýk yap pes valla be.....neyse bence selman8 yazdýklarý hiçde abartýlý deðil bir daha okuyun derim taraf olmadan..........kýrmadan kýzmadan.......

selam ve dua ile...........
Gönderen: 13.11.2007 - 18:10
Bu Mesaji Bildir   Maksat kelam olsun üyenin diger mesajlarini ara Maksat kelam olsun üyenin Profiline bak Maksat kelam olsun üyeye özel mesaj gönder Maksat kelam olsun üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
875 Mesaj -
Arap topraklarýnda sizin sadece yazýlarda kalan çoðu laf kalabalýðý þeyler çook yaygýn

düsün
Gönderen: 13.11.2007 - 19:47
RE:
1686 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý maksat kelam olsun

S.A kardeþler bakýyorum bir yalcýn doðan yazý yazdý ortalýk karýþtý sitede yahu........
ne var resimde evet ola bilir baþbakan sýkýntýlýdýr belki amin demiþtir bir þehit cenazesinde belki aksýrdý ve böylece belkiler uzar da gider .......
Yahu recep tayyip erdoðan ekolmudur oda bu vatanýn bir evladý bir bþ bakanýdýr buna emanna deriz öylemi.......

bu günkü meseleler bu gün baþlamadý ki seneler beri devam ede gelmekte bunlarda ya bu meselere taraf ya karþý taraf olacak öylemi.....

Ama þimdi sen akpli ben......o........þu......parti dese mesele çözülmez çözemeyizde öylemi....

O ALLAH için tr yaþayanlar baksýn hiç taraf tutmadan evet geliþmeler var o kabul ama neye göre bakmak lazým þimdi eðer iyi taraflarý varsa taktir etmek gerekir ama yanlýþlarý varsada söylemek lazým gelmezmi.....

selman8 söylediklerinde sizler ne çok yanlýþlar buldunuz anlayamadým ben ....þahsen ben akplide olsam olmasamda yanlýþlarý söylüyorum diye kýzmak yerine o hatalar var ise düzeltmek yok ise doðruyu göstermek lazým gelmezi.....

Bu hükümet kurulmadan önce maluk kualisyon bozmalarý hükümet vs...tam bir en kaz býrakmadýlarmý millete devlete .......

85 yýllýk cumhuriyet tarihinde þurada kaç seneden beri ilk öðterime kitap daðýltý demek lazým yollar felan falan vs.vs.derler insanlar evet kabul ....

Yahu arkadaþlar benim yanlýþýmý söyleyen dostumdur ya düþmaným hiç yanlýþýmý söylermi bana be....adam zaten düþman beni al aþaðýya etmeye çalýþýyor .........

Þu anda türkiyede ellin gavuruna toprak satýþý aldý baþýný gitti.......Bankalar ona keza ....Ýþletmeler candamarlarý ona keze....evet bunlar yanlýþtýr beyler yanlýþ....Bakýn manavgat suyunu satýlar daha bilinmeyen neler neler baþbakanda dedi unakýtanda BÝZÝM ÝÇÝN PARANIN DÝNÝN MÝLLETÝ YOK RENGÝ YOK FARK ETMEZ vay vaya be parasý olan gelsin alsýn yesin sömürsün gitsin oh be ne ala ne memleket be dünyada yok bu bol keseden ülke bulamazsýn bedave toprak dedem kan vermiþ can vermiþ eeee sende dolar ver euro ver de al .....filistin nasýl elden gitti ...bilmiyormusunuz......

Belki top yekün savaþ olmaz inþ....ama top yekün istila olmak üzereyiz çoðumuzun haberi yok bakýn gene söylüyorum günah keçisi bu hükümet deðil elbette ama þu olanlara hani çanakda tutmuyor deðil isteyerek veya istemeyerek bence kader demek lazým çünkü....körle yatan þaþý kalkar derler nedenmi Baþ danýþmanýn cüneyt sapsu da ondan vs. sen abedenin ýrakta veya afganistanda israilin yaptýðýna karþý geleceksin evet güzel .....Gitdecen bop eþ baþkaný olacan hoppala ya bu ne iþ þimdi adamýn gayesi israle yol açmak koruma altýna almak müslüman kýyýmý yapmak deðilimi evet sende o grupa bþklýk yap pes valla be.....neyse bence selman8 yazdýklarý hiçde abartýlý deðil bir daha okuyun derim taraf olmadan..........kýrmadan kýzmadan.......

selam ve dua ile...........

Sayin abim sizi daima kiymetli bir abim olarak gördüm...Ama mesle bu kadar basit degil...Ben partizan da degilim,,,Oy bile kullanamiyorum malum...gurbetciyim....Mesele parti degil ki zaten...Hayata durus,bakis farkliligi var...

Size göre bir sey olmayabilir....Size selman kardesin yazdiklari uyabilir.....Hepsine eyvallah...Ama benim yukarida yazmis oldugum yazi bunu simdi belirtiyorum MUSTAFA ISLAMOGLU HOCAMIN yazmis oldugu yazilardan,makalelerden...Ve tamamen benim gibi bir fakirin degil öyle bir Älimin kaleminden cikmistir...Bunun simdi söylüyorum cünkü biliyordum ki ne yazsam o kardese ufak gelecek kücümseyecekti...Tarzi bu" ben bilirim."

Arap topraklarýnda sizin sadece yazýlarda kalan çoðu laf kalabalýðý þeyler çook yaygýn.

Yazdigi bu cümlede kendini ele veriyor.....Maalesef ....
Sizin de böyle bir uslup ta bir önceki yazinizdada bana yeterince kirici gelmistir...saygim vardir ama dogruyuda söylerim....Evet uslup cok önemli....Benim yazdigim tarzda yazacak olanlar bana cevap yazsin....Farkli olanlarda mümkünse uzak dursun ....
Selam ve dua ile üzüntülü telaşlı Kararsiz sıkıntılı düsün üzüntülü

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son cananberraramazan tarafından, 13.11.2007 - 20:01 tarihinde.
Gönderen: 13.11.2007 - 19:59
İşte Bir Farklı Açı Daha...
70 Mesaj -

Arkadaþlar bir dakika. Þimdi ben bir soru soracaðým. Caný isteyen cevaplasýn.
Evvela þunu söyliyim. Ben parti falan tutmam. Sayýn Recep Tayyip ERDOÐAN'da benim babamýn oðlu deðil. Ancak Allah adaleti emrediyor. Gelin adil olalým ve..........

Sayýn Recep Tayyip ERDOÐAN ve AKP hakkýnda bir ton yazý var burada.
Niye biriniz çýkýpta 84 yýllýk Cumhuriyetin sadece 5 yýlýnda iktidarda olan birilerini öncekilerle kýyaslamýyor?
Eskiler þöyle idi, bunlar böyle,
Eskiler bunlarý yaptý, bunlar yapmadý,
Eskiler memlekete þunlarý KAZANDIRDI, bunlar KAZANDIRAMADI,
Eskilerin artýsý bu, bunlarýn eksisi bu.
Diyeniniz niye çýkmýyor?
Körü körüne eleþtirip kul hakký denen yasaðý ihlal ediyorsunuz.

Zaman müslümana saldýrý zamaný. Niye sizde alet oluyorsunuz?

Amerikalýlar ve yahudiler þu yazdýklarýmýzý dahi görüp kýs kýs gülüyorlar.
Çünkü amaçlarýna ulaþýyorlar. Bizi birbirimize düþürüyorlar.

Neden hâlâ görmüyorsunuz?
Gönderen: 13.11.2007 - 20:21
Bu Mesaji Bildir   engin25 üyenin diger mesajlarini ara engin25 üyenin Profiline bak engin25 üyeye özel mesaj gönder engin25 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1463 Mesaj -
CAN KARDEÞ CANAN KARDEÞ..........

Bundan önceki yazýnýzda diyorsun ben bu sitede hangi kardeþimi kýrdým hiç hatýrýma gelmiyor ama genede hatadan dönmek erdemlik ise ben özür dilerim cemi cümledenüzüntülü üzüntülü üzüntülü gül ....tamammý
Devam edelim kardeþ ben ne sana nede bu konu hakkýnda partizan etiketide takmadým buda böyle biline bende tayyip erdoðan karþýtýda deðil sadece ve sadece bana göre yanlýþlarý söyleme yazma hakkýmý kullanýyorum buda tamammý kardeþ....

Evet ben bu yazýyý yazarken benden 8-10 dakika önce atmýþ selman8 son yazýsýnýda okumamýþ idim ..........

"Arap topraklarýnda sizin sadece yazýlarda kalan çoðu laf kalabalýðý þeyler çook yaygýn"""

bu kelimesinde ne demek istemiþ acýklar her halde eðer hakaret veya küçümseme babýnda veya alaya alma babýnda yazmaya çalýþtýysa çok ayýp etmiþ bu konuyla ne alakasý var þimdi bu cümlelerinin bir anlam mana veremedimşaşkın her halde cevap yazma gereði duyar....

Gelelim engin25 diyorki niye yapýlanlar görülmüyor diye yazmýþ ne yazdýðýmýzý okumamýþ olmalý her halde dedikya yahu 85senelik cumhuriyet tarihinde ilk tir diye okullarda daðýtýlan kitaplar yollar mesela fakir fukara yetim gurabaya yapýlan kömür yardýmgöz ardý edilemez vs.vs. bunu kimse inkar edemez edeninde yüzüne gözüne dursun hani yani ben yuh derim....dedik ya hükümeti aldýklarýnda tam bir enkaz devraldýlar diye...bunuda görmemiþ her halde hani nasýl derler sezarýn hakký sezara diye doðruysa doðru .....

umarým mesele anlaþýldý......selametle .............
Gönderen: 13.11.2007 - 23:03
RE:
1686 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý maksat kelam olsun

CAN KARDEÞ CANAN KARDEÞ..........

Bundan önceki yazýnýzda diyorsun ben bu sitede hangi kardeþimi kýrdým hiç hatýrýma gelmiyor ama genede hatadan dönmek erdemlik ise ben özür dilerim cemi cümledenüzüntülü üzüntülü üzüntülü gül ....tamammý
Devam edelim kardeþ ben ne sana nede bu konu hakkýnda partizan etiketide takmadým buda böyle biline bende tayyip erdoðan karþýtýda deðil sadece ve sadece bana göre yanlýþlarý söyleme yazma hakkýmý kullanýyorum buda tamammý kardeþ....

Evet ben bu yazýyý yazarken benden 8-10 dakika önce atmýþ selman8 son yazýsýnýda okumamýþ idim ..........

"Arap topraklarýnda sizin sadece yazýlarda kalan çoðu laf kalabalýðý þeyler çook yaygýn"""

bu kelimesinde ne demek istemiþ acýklar her halde eðer hakaret veya küçümseme babýnda veya alaya alma babýnda yazmaya çalýþtýysa çok ayýp etmiþ bu konuyla ne alakasý var þimdi bu cümlelerinin bir anlam mana veremedimşaşkın her halde cevap yazma gereði duyar....

Gelelim engin25 diyorki niye yapýlanlar görülmüyor diye yazmýþ ne yazdýðýmýzý okumamýþ olmalý her halde dedikya yahu 85senelik cumhuriyet tarihinde ilk tir diye okullarda daðýtýlan kitaplar yollar mesela fakir fukara yetim gurabaya yapýlan kömür yardýmgöz ardý edilemez vs.vs. bunu kimse inkar edemez edeninde yüzüne gözüne dursun hani yani ben yuh derim....dedik ya hükümeti aldýklarýnda tam bir enkaz devraldýlar diye...bunuda görmemiþ her halde hani nasýl derler sezarýn hakký sezara diye doðruysa doðru .....

umarým mesele anlaþýldý......selametle .............

Özürü gerektiecek bir durum yoktur....abim.....
Gönderen: 13.11.2007 - 23:56
Atatürkten sonra gelen hükümetler ve bugün gelinen nokta...
90 Mesaj -
Þu tespit çok doðrudur ve hiç itirazsýz bende katýlýrým. Hatta bugün geldiðimiz noktada bu sürecin etkilerini seve seve gözler önüne sererim.

Atatürkün ölümüne kadar olan süreçte biryerlere getirilmiþ olan, önemli kazançlar saðlanarak ve baðýmsýz olarak ayakta durmayý beceren Cumhuriyet maalesef Atatürkün ölümünden sonra ihanete uðramýþtýr.

Cumhuriyetin ikinci büyük lideri bilinen Ýsmet Ýnönü Atatürkü yaptýðý feci yanlýþlarla adeta arkadan vurmuþtur.

Peki Ýsmet Ýnönü hangi büyük hatalarý yapmýþtýr. En baþta taa Cumhuriyet kurulurken dahi ABD mandasýnýn ateþli savunucusu olma özelliðini kaybetmeyen Ýsmet Ýnönü ABD ile gizli olarak ikili anlaþmalar yapmýþ ve el altýndan Cumhuriyetin egemenliðinin yok edilme temellerini atmýþtýr. Atatürk döneminde kapatýlan mason cemiyetlerini tekrar açtýrmýþtýr.
Devraldýðý Cumhuriyeti bir adým bile ileri götürememiþtir. Ancak ikinci cihan harbine girmememiz için ne gerekiyorsa yapmýþ ve bunu baþarmýþtýr.

Ýsmet Ýnönü zamanýnda ikinci cihan harbinin de tesiriyle tedbir açýsýndan masraflar kýsýlýp vergiler çoðaltýldýðýndan, Cumhuriyet tarihinin en büyük altýn rezervi oluþmuþtur.

Çok partili döneme geçilince Adnan Menderes hükümeti iþ baþýna geçmiþ ve kimi isabetli kimi isabetsiz harcamalarla bu birikimin tamamýný bitirip tüketmiþtir. Sorunlar baþlayýpta iþin vardýðý vahim sonucu anlatmama gerek yok.

Menederese karþý yapýlan 1960 ihtilalinden sonra yeni dönemde Adalet Partisi uzun zaman tek parti olarak görev yapmýþ fakat bu dönemi iyi deðerlendiremediði için halkta memnuniyetsizlikler baþ göstermiþtir. Bu rahatsýzlýklar ayrý bir kaos dönemi olan M.C hükümetleri dönemini getirmiþtir ki bu dönem eskisinden dahada kötü sonuçlara kucak açmýþtýr.

Halkýn tepkisi sonucu parlayan Bülent Ecevit yine ayný dönemde parlayan ve din sömürüsüyle kýrk küsur milletvekili çýkaran Erbakanla birlikte bir hükümet kurmuþtur. Kýbrýs çýkarmasýnýnda içinde olduðu bu süreçte iki parti arasýndaki anlaþmazlýklar nedeniyle uzun ömürlü olamamýþtýr.

Uzatmayalým MC, CHP koalisyonlar derken anarþi ortamý ve 12 Eylül darbesiyle yeni bir sürece girilmiþtir. Bu süreçtede demokrasiyi kurtarma adýna sayýsýz hatalar yapýlmýþ ekonomi yine aksak yürüyüþüne devam etmiþtir.

ANAP ýn seçimle birlikte parladýðý dönemde Adalet partisi gibi iki dönem sonunda sermayesini tüketmiþ ve koalisyonlarla yeni dönemler baþlamýþtýr. Halk bunlarýn hiçbirinden memnun olmadýðý için parti milletvekili tablolarý her seçimde oynak bir görünüm arzetmiþtir.

Sonuçta bütün siyasi partilerden aðzý yanan milletimiz kurtuluþ umudu olarak yeni ve muhafazakar bir parti olarak AKP yi dýþ güçlerinde büyük katkýlarý sayesinde iþ baþýna getirmiþtir. AKP de týpký DP, AP ve ANAP gibi þu anda ikinci dönem tek baþýna iktidar þansýný denemektedir.

Ýþte anlatmak istediðim noktada budur. Bugüne geliþte vardýðýmýz nokta maalesef çok kötüdür fakat çaresiz deðildir diye düþünürken. Bu tablodan kurtuluþu çok akýlcý politikalarla saðlamasý gereken AKP iþin en kolay ve en tehlikeli olanýný yaparak sadece günü kurtaracak ve geleceðe felaket taþýyacak olan politikalarý izlemiþtir.
Bundan sonrasýný kalabalýk olmasýn diye buraya yazmayayým. Önceki yazýlarýmda defalarca anlattým.

Bir tek örnek vereyim. Geçmiþ hükümetlerin bile cesaret edemediði ülkenin stratejik kurumlarýný satmayý, üstelikte bir kaç yýllýk geliri pahasýna haçlýlara satmayý becermiþtir. Bu politika yani ÜLKEYÝ BABALAR GÝBÝ SATMA politikasý aynen aralýksýz devam etmektedir.Tabi bu maalesef marifet deðil. Tam tersine felaket yanlýþlardan sadece biri.

Ekonomik anlamdada toplam borç, cari açýk, borsadaki sýcak para felaketi Cumhuriyet tarihinin toplamlarý mahiyetinde artmýþtýr.

Sonuçta anlattýðým ve vardýðým noktaya gelmiþ olan bu güzel ülke, Osmanlýnýn son döneminin ekonomik ve siyasi görünümündeki felakete adým adým yaklaþmaktadýr. Anlatmaya çalýþtýðýmda budur.

Allah bu ülkeyi felaketlerden muhafaza eylesin.

Not: Arap topraklarý ile ilgili sözlerimide þöyle analatayým.
Bir atasözü vardýr "Ayinesi iþtir kiþinin, lafa bakýlmaz" Kuranda bir ayette þöyle buyurur alemlerin Rabbi "Yapmadýðýnýz ve yapamayacaðýnýz þeyleri yani nefsinizde yaþamadýklarýnýzý söylemek sizin için iyi deðil tam tersine o söylenenlerden hesaba çekilmek demektir" Yani o halde yapmadýðýnýz ve yapamayacaðýnýz þeyleri söylemeyiniz buyruluyor. Þüphesiz üslup çok önemlidir. Fakat Allahýn velileri dahi yeri gelince nasýl eleþtirip ders veriyorlar bakýn.

Örnek,
Aþksýzlara verme öðüt
Öðüdünden alýr deðil
Aþksýz adem hayvan olur
Hayvan öðüt bilir deðil

Yunus Emre

Zamanýnýn azmýþlarýndan biri için Hz. Ali divanýnda bakýn þu sözler var.

Bütün yaptýðý iþ
Yemek yediði yerle
Çýkardýðý yer arasýnda
Gidip gelmekti.

Hz. Ali divanýnda bunun çok örneðini görebilirsiniz. Tabi Yunus Emre'dede

Allahýn velilerine üslup ve ders vermeyi öðretebilecek varmý içinizde ?

Onun için Ýslamiyet samimiyet dinidir. Yani süslü püslü görüntülerle beðenilme deðil, ne isen o þekilde görünme dinidir. Ýnternet ortamýnda sizi tanýmayanlara burda binlerce güzel yazý yapýþtýrýp mükemmel bir mümin gibi görünmeniz çok kolaydýr. Fakat hiç kimsenin Allahtan gizlisi saklýsý yoktur, olamaz.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son selman8 tarafından, 14.11.2007 - 13:30 tarihinde.
Gönderen: 14.11.2007 - 12:10
Asimin Nesli su an offline Asimin Nesli  
RE: RE: Bilenlerle bilmeyenler hiç bir olurmu ?
78 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý cananberraramazan

Alıntı
Orijýnalý selman8

Ya abim,kardesim....sizin elleriniz hic yüzünüze gitmezmi,,,,insani bir davranis,hareket,bir haldir....Cumhuriyet,cumhuriyet.....Valla cumhuriyet diye bagiranlarida görüyoruz!!!
Siz sayin Erdogana taktiginiz kadar müslüman türkiyemin baska acinasi vah vah denelise konularina bir bakin....Sayin Erdogan daha dün cikti ortaya....Öncesini söyleyin öncesini.....söyle bir geri dönün türkiye ne haldeydi.....Ben kimseyle tarismak istemiyorum....tarzimda degil abim...Bu benim görüsümdür.....O da sizlerin.....Ama göz göre göre de haksizlik yaptirmam....Her kezin hatalari olmustur olacaktirda......Kimsede kusursuz oldugunu idda etmiyor....Vatani bir tek siz sevmiyosunuz....

Savunduðunuzun hakikat olmasý, kötü üslubunuzun mazereti olamaz. Aksine yanlýþ üslubunuz, doðrunuzu götüren, onun etkisini sýfýrlayan bir iþlev görür. Sadece kendinize haksýzlýk etmekle kalmaz, savunduðunuz hakikate ve negatif üsluptan dolayý o hakikatin bir daha yüzüne bakmayacak olan insanlara da haksýzlýk etmiþ olursunuz.

En buyurgan, en otoriter, en azarlayýcý üslup Allah'a yakýþýr. Allah-insan iliþkilerinde insanýn Allah'a olan nankörlük ve sayýsýz kusuru, Allah'ýn insana olan bitimsiz rahmet ve þefkati ortadadýr. Buna raðmen Ýlahi Kelam'ýn insanýn seçme özgürlüðünün önünü týkamamasý, onun irade ve aklýna hitap etmesi, onu iknaya çalýþmasý, üsluplarýný 'üslubullah'a bakarak ayarlamasý gereken mü'minler için hayli öðreticidir.

Dua, Allah'a çýkarýlmýþ davettir.
Dua, insanýn acziyet itirafýdýr.
Dua, insanýn kendi kendine yetmediðini bilmesidir.
Dua, insanýn iki ayaklý bir yürek olup tepeden týrnaða 'istemek' kesilmesidir.
Dua vargücünü, olanca çabasýný harcayýp bitiren insanýn Allah'a saldýðý "imdat" sayhasýdýr.

Yürekten "Bittim Ya Rab!" diyene "Dayan, yettim kulum!" diyecektir Allah.

Var mý biten, gerçekten var gücünü harcayan, tüm çabasýný ortaya koyan ve tükendiði yerde "Bittim ya Rab!" diyen?

bunlarda benim düsümcemdir... mustafa islamoglu hocamin makalelerinden ......

Allah'ým!
Kuvvetimin tükendiðini sana arz ediyorum.
Gücümün azaldýðýný,
insanlarýn gözünde küçük düþtüðümü sana þikayet ediyorum!
Ya Erhamerrahimin!
Sensin ezilmiþlerin Rabbi!
Sensin benim Rabbim!
Beni kimlerin eline býraktýn?
Bana gaddarlýk yapan yabancýlarýn eline mi?
Yoksa davamý ipotek edecek bir düþmana mý?
Eðer sen bana gücenmedinse,
kesinlikle bunlara aldýrmýyorum.
Lakin iyiliðin beni rahatlatacaktýr.
Senin nuruna sýðýnýrým,
karanlýklarý aydýnlatan nuruna...
Gelecek azabýn, bana ulaþacak öfkenden
kaçýp kurtulacak bir sýðýnak arýyorum.
Sana sýðýndým, yeter ki razý ol.
Güç ve kuvvet sendendir,
yalnýz senden." (Ýbn Hiþam, Sire II/29-30)

belkide o eller böyle bir dua icin kalkmistir....kim bilebilir ki ...zaten bilmedigimiz konu hakkinda konusmanin sonu iftiraya varir....oda müslümanim,insanim diyen hic bir kimlige yakismaz dimi abimdüsün

Yazdýklarýnýzdan hangisini alýntýlasam diye kararsýz kaldým..
Hepsini alsaydým olmazdý..
Üst kýsmý alýntýladým..
Siz hepsi yerine sayýn..

Size katýlýyor ve bu tür konulardaki yaklaþýmlarýnýzý destekliyor, paylaþýyorum..

Allah razý olsun Canan kardeþim..

Bir þeyler yapma ahd ve cehdiyle gayret edip çalýþanlara, bazý kardeþlerimizin Aklýný baþkalarýna kiralayarak düþünmeden, analitiðini yapmadan, kritik etmeden - ne olursa olsun- yaptýklarý her þeyde onlarý karalayacak , kötüleyecek birþeyler aramasý çok manidardýr, üzücüdür..

Rabbim yardýmcýmýz olsun..

Bu tür konulara hiç girmeyeyim diyorum..
Ama yazýlanlarý okudukça yazmadan duramýyorum..

Þimdilik yorumsuz geçiyorum..

Birbirimizi sevelim kardeþler, sevmesini bilelim..
Dünyalýk düþüncelerimiz, fikirlerimiz farklý olsa da kardeþiz hepimiz..
RTE diye güya aþaðýlanan Baþbakanýmýz da kardeþimizdir..

Bunu Rabbimiz söylüyor..
Ýtirazý olan olur mu...

Öyleyse kardeþimizi yereceðimize sahip çýkalým..
Yanlýþlarýný gösterip düzelttirmeye çalýþalým..
Suizanlar katarak kötülemeyelim..
Doðrularýný destekleyelim..

Konu siyaset ama..

önemli bir konu..

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Asimin Nesli tarafından, 14.11.2007 - 21:27 tarihinde.
Gönderen: 14.11.2007 - 21:21
Bu Mesaji Bildir   Asimin Nesli üyenin diger mesajlarini ara Asimin Nesli üyenin Profiline bak Asimin Nesli üyeye özel mesaj gönder Asimin Nesli üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: RE: Bilenlerle bilmeyenler hiç bir olurmu ?
78 Mesaj -
Baðlantý yavas olduðu için farkýnda olmadan iki kez göndermiþim yazýyý..
bunu silebilirmisiniz yönetici kardeþler..

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son Asimin Nesli tarafından, 14.11.2007 - 21:26 tarihinde.
Gönderen: 14.11.2007 - 21:21
Bu Mesaji Bildir   Asimin Nesli üyenin diger mesajlarini ara Asimin Nesli üyenin Profiline bak Asimin Nesli üyeye özel mesaj gönder Asimin Nesli üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Yol Göründü...
70 Mesaj -
Benim kalbim oynayacak. Bana yol göründü.

Selametle kalýn...
Gönderen: 14.11.2007 - 23:33
875 Mesaj -
Onun için Ýslamiyet samimiyet dinidir. Yani süslü püslü görüntülerle beðenilme deðil, ne isen o þekilde görünme dinidir. Ýnternet ortamýnda sizi tanýmayanlara burda binlerce güzel yazý yapýþtýrýp mükemmel bir mümin gibi görünmeniz çok kolaydýr. Fakat hiç kimsenin Allahtan gizlisi saklýsý yoktur, ...

herseyý býr tarafa býrakýn bu sozonuzden dolayý ve yaptýgýnýz
zandan dolayý sýzý yuce nahkemeye havale edýyorum.kýmsenýn bu sýtede býrbýrýne suslu puslu yazýlarla mumýnlýgýný kanýtlma gýbý býr derdý yok..ama senýn çok derdýn var belli...samýmý oldugumuz veye olmadýgýmýz senýn gýbý yaparak mý bellý olacak...RABBIME ÞUKUR senýn gýbý ÇOK BILMIÞtelaşlı olmazsakda býr seyler yapmaya çalýsýyoruz... konuyu en nýhayet býzým samýmýyetsýzlýgýmýze getýrýp bagladýn..bu asamadan sonra sýzýnla fýkýr alýþ verýsý veya startýsma olmaz....konuyu getýrdýgýnz yer ve yukarýdaký paragrafýnýzdan dolayý sýzý tenkýt edýyorum ve yýne de samýmý býr þekýlde!!
ALLAHA emanet edýyorum ...
Gönderen: 15.11.2007 - 12:24
Gerçeklere Hakkın penceresinden bakmak...
90 Mesaj -
Açýk açýk anlattým üslupda, tarzda güzel konuþmada nasýl olur diye anlaþýlan kendi yazýlarýný tekrar veren arkadaþlar ya okumuyorlar, yada anlamak iþlerine gelmiyor.

Lütfen iyi okuyunuz. Cevaplarýnýzýn hepsi yazýlarýmýn içinde.
Bir tek farkýmýz var. Ben Kuranýn emrettiði gibi hak ve gerçeklerin olduðu pencereden bakýp deðerlendiriyorum, sizse rengi deðiþtirmek için pembe gözlüklerle.....

Selametle....

Mesaj 3 kez düzenlendi. En son selman8 tarafından, 15.11.2007 - 12:46 tarihinde.
Gönderen: 15.11.2007 - 12:44
vipervoles su an offline vipervoles  
88 Mesaj -
olaylara at gozluguyle bakmamak lazým her sakallý amcan olmadýgý gibi her dinden bahseden dini on plana cýkaran kiþilerde bilerek veya bilmiyerek hata yaparlar sýrf dinden imandan bahsediyo diye yok imam hatipli diye koru korune bi kiþiye baglanmamak lazým önceden basbakan olanlar yakýn cevresini zenginlestirirde bizim sayýn basbakanýmýz olayý biraz abarttý Türk milleti bu kadar aciz duruma tarihi boyunca dusmemiþtir bunlara sebeb olanda amerikadan hicazet almadan kýlýný kýprdatmayan bizim basbakanýmýzdýr ama Turk milleti uyandý artýk Erbakan hoca kat kat iyiydi en azýndan gorundugu gibiydi içinde ne geciriyosa dýsarýda ayný dusuncelerini yansýtýyodu
Gönderen: 15.11.2007 - 13:12
Bu Mesaji Bildir   vipervoles üyenin diger mesajlarini ara vipervoles üyenin Profiline bak vipervoles üyeye özel mesaj gönder vipervoles üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
70 Mesaj -
Þu sayfaya girmeyeyim diyorum, olmuyor.
Bazýlarýnýza helal olsun. Hayal dünyanýz ne kadar geniþ.
Bir fotoðraf karesinden neler ürettiniz.
Bravo...Bravo...alkıs
Gönderen: 16.11.2007 - 00:12
kerim75 su an offline kerim75  
125 Mesaj -
NEFÝS ÝÞTE!!!!!!!!!!

BÝZLERE NE KADAR KOLAY KUL HAKKI KUCUK BIR KONUDA BILE PIRELERI DEVE YAPIP BILDIGIMIZI SANDIGIMIZ BESERI AKLIMIZVE GORDUGUMUZU SANDIGIMIZ ASLINI BILMEDIGIMIZ SEYLERIN NASIL SAVUNUCULUGUNU YAPIYORUZ NASILDA COK BILGILI OLDUGUMUZ GOSTERMEYE UGRASIYORUZ YAHU UNUTUYORUZ

ZIRA.....ÖLÜM VAR....HAZIRMIYIZKI BU KADARMI KENDIMIZE GUVENIYORUZ COK SEVABIMIZMI VARKI BASKASININ HAKKINI USTUMUZE GECIRIP DURUYORUZ

BENIM AKLI MA SU GELIYOR

YA....NASILSA CENNETI GARANTILEDIM
YA... ÖLÜM BENIM ICIN ERKEN NASILSA AFFETTIRIR HAKKINI HELALLLESTIRIRIM

BENCE YAZDIGIMIZ HERKES SEY ICIN IKI DEFA DUSUNMELI ( HIZIRLA-MUSA)GIBI

BELKI COK KADERCI DIYECEKSINIZ AMA BU YASADIKLARIMIZDAN HAÞA ALLAH'IN HABERI YOKKI HEPIMIZ IMTAHANDA DEGILMIYIZ BU ULKEDE YASAMAK YADA CECENISTAN AFGANISTAN IRAK SOMALI AFRIKA BUNLARIN DURUMU IMTAHAN VESILESI DEGILMIKI SUKREDIP IMTAHANDAN GUNAHSIZ KUL HAKKI ALMADAN CIKMAK VARKENKAVGAYLA DOGUSLE KIRMAK NEYI HALLEDECEGIZKI UNUTMAYIN
ÖLÜM VAR.....ÖLÜM VAR....ÖLÜM VAR... BEN HATIRLATAYIM UNUTANLAR ICIN

HAKKINIZI HELAL EDIN HELALLESMEYIDE IHMAL ETMEYELIM
SELAM VE DUAILE RABBIM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN
Gönderen: 16.11.2007 - 09:40
Bu Mesaji Bildir   kerim75 üyenin diger mesajlarini ara kerim75 üyenin Profiline bak kerim75 üyeye özel mesaj gönder kerim75 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
EK1453 su an offline EK1453  
253 Mesaj -

AKP ye HELAL OLSUN

Akp hakkýnda olumsuz olarak saf saf konuþanlar DUA edin iyiki AKP var yoksa yazacak biþeyiniz olmazdý sizin,mübarekler yazacak ne varsa yazdýnýz,eee bundan sonra ne halt yiyeceksinizsevinçli
Gönderen: 16.11.2007 - 11:00
Bu Mesaji Bildir   EK1453 üyenin diger mesajlarini ara EK1453 üyenin Profiline bak EK1453 üyeye özel mesaj gönder EK1453 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1463 Mesaj -
NE YANÝ YAHU BU AKP GÖKTEN ZEMBÝLLE MÝ ÝNDÝ ELEÞTÝRMEYECEKMÝYÝZ AKPYÝ TAYYÝP ERDOÐANI SEN SÝYASETÝ BÝLMÝYORSAN GEÇMÝÞÝ GÜNÜMÜZDEKÝ OLAN OLAYLARI DEÐERLENDÝREMÝYORSAN KÝMÝN UMRUNDA VEYA KÝMÝN ÞUCU OLUMLU VEYA OLUMSUZ HERKES FÝKRÝNÝ BEYANIN ADABI MUHAÞERET DAÝRESÝ ÝÇÝNDE YAZMAYA SÖYLEMEYE HAKKI VARDIR AMA KATILIRSIN AMA KATILMAZSINIZ DEMEKKÝ MÝLLET OLANLARDAN BÝ HABER DEÐÝL YAZILANLAR YANLIÞTA OLSA EÐER DOÐRU YAZILANLARI OKURSA HEM YANLIÞINI HEMDE DOÐRULARI OKUMA FIRSATI DOÐACAK BENCE GAYET GÜZEL HEM BU ARADA BURDAKÝ ARKADAÞLAR SANALDA OLSA BÝLDÝ ALIÞ VERÝÞÝ VE BÝR BÝRLERÝNÝ TANIMA FIRSATI OLÞUYOR ..........OLAY BUNDAN ÝBARET KARDEÞÝM...
Gönderen: 16.11.2007 - 16:16
Birbuçuk yıl önce yazdığım, ülkemin gidişatı için bir değerlendirmem...
90 Mesaj -
Bu yazýyý Mayýs 2006 da yazmýþtým. Buraya ibret olsun diye tekrar aktarýyorum. Maksadým asla siyaset deðil vatan. Tekrar belirtmiþ olayým.

Tayyip Erdoðan ve icraat ekibi, yönetimde yaptýklarý ve yapmaya devam ettikleri, birbirinden aðýr yanlýþlarýn içine fena þekilde saplanmýþ durumdalar. Ülkeyi dolu dizgin, aðýr bir kaosun içine doðru sürüklüyorlar.

Hükümet'in üç yýllýk icraat dönemini, her türlü geliþmeler içinde olmak kaydýyla deðerlindirdiðimde aþaðýda özetle vermiþ olduðum tespitler ortaya çýkýyor. Nedir bu aðýr yanlýþlar ?

Ben kendi görüþlerime göre ifade etmeye çalýþayým

*Din'i kendi menfaatleri, mevkileri, hýrslarýna alet etmek. Hemde dinde olmayan ve gerçek olmayan bir sürü yalanla.

*Ülkenin istikbali demek olan, yeraltý ve yerüstü zenginliklerini, ülkenin deðerli kurumlarýný yurt dýþýna ve yandaþlarýna peþkeþ çekmek.Hemen hemen gün geçmiyor ki, medyamýzýn gerçekleri saklamayan kýsýmlarýndan bir peþkeþ haberi yayýnlanmamýþ olsun. Kýbrýs'ýn elden yavaþ yavaþ kayýp gitmesini ve tarýmýn dýþ dayatmalarla düþürüldüðü içler acýsý halide buraya ilave edelim.

*Atatürk ve Laik Demokratik Cumhuriyet.
Bu iki mükemmel deðer, Osmanlý'nýn son döneminde çok aðýr bedeller ödeyen, acýlar çeken bu ülkenin insanlarýna ve gelecek nesline Allah'ýn verdiði fýrsatlar ve hediyelerdir ki bir daha ayný acýlar ve bedeller ödenmesin, bu ülke geri kalmýþlýktan kurtulsun, çaðdaþ medeni bir ülke olsun. Tayyip Erdoðan ve ekipmaný, bu deðerlere onlarý yok etmek için akýl almaz saldýrýlarda bulunmaktadýrlar.

*Devletin dýþ ve iç politikalarýný ve ekonomisini haçlýlarýn (ABD,AB,ÝMF) denetimine, emir ve tavsiyelerine býrakmak. Ekonomi sahte bir sessizlik ve iyilik gösteriyor. Ne zaman altüst olacaðý belli deðil. Borsa ve peþkeþler yoluyla yurda giren sýcak para sunni bir iyi ortam saðlýyor. Fakat gerçekte sýcak para geri çekilirse ne felaket getireceðini ekonomistler dahi tahmin edemez. Tayyip Erdoðan ekonomistleri bunu kýsmen anlamýþ olacaklar ki sýcak para geri dönmesin, hatta yenileri gelsin diye yurt dýþýna peþkeþlerin ardý, arkasýný kesmiyorlar.

Sonuç olarak, benim bu tabloyu deðerlendirmem þu neticeyi gösteriyor. Tayyip Erdoðan ve taifesi'ni çok acý bir final beklemektedir. Bunu anlamak için öyle çok derin görüþlü ileri görüþlü olmayada gerek yok. Çanakkale savaþý ve Kurtuluþ savaþýnýn nedenlerini çözebilenler, bugün gelinen noktayý da rahatlýkla deðerlendirebilirler.

Kendi çýkarlarý için, din'i bahane ederek, ülkeyi kamplara bölmeye çalýþanlara yukarda sýraladýðým baþka aðýr yanlýþlarýn temsilciliði de,(cezalarýný arttýrmak için) Allah katýndan pay biçilmesi kaçýnýlmaz sonuçlardýr.

Yalnýz þu husus unutulmamalýdýr. Kusurlu olan yalnýz bu hükümet deðildir. Onlarý özellikle din adýna sonra diðer aðýr yanlýþlar adýna destekleyenler çoðunluk ifade etmeseler, Allah onlara (AKP'ye)sonucu aðýr olan bu gidiþin sahipliðini, liderliðini vermezdi diye düþünüyorum.

Ülkemiz insanlarýnýn kesinlikle öðrenmesi gereken noktalardan biri, %25 lerle hükümet olmalara, ülkenin %75 inin artýk bir daha imkan vermemesi mutlak gerekliliðidir. Yani nemelazýmcý olmamaktýr. Ne varki, çekilecek sýkýntý ve bedellerden (az veya çok) ülkenin tamamý payýný alacaktýr. Kurtuluþ savaþý bunun en büyük örneðidir.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son selman8 tarafından, 17.11.2007 - 12:10 tarihinde.
Gönderen: 17.11.2007 - 12:08
RE: Gerçeklere Hakkın penceresinden bakmak...
78 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý selman8

Açýk açýk anlattým üslupda, tarzda güzel konuþmada nasýl olur diye anlaþýlan kendi yazýlarýný tekrar veren arkadaþlar ya okumuyorlar, yada anlamak iþlerine gelmiyor.

Lütfen iyi okuyunuz. Cevaplarýnýzýn hepsi yazýlarýmýn içinde.
Bir tek farkýmýz var. Ben Kuranýn emrettiði gibi hak ve gerçeklerin olduðu pencereden bakýp deðerlendiriyorum, sizse rengi deðiþtirmek için pembe gözlüklerle.....

Selametle....

Siz bu kadar sui zanlarda bulunarak mý Kuranýn emrettiði gibi hak ve gerçekleri yazýyorsunuz....
Bu mu islami anlayýþýnýz...
Konuyla ilgili tartýþmalarýnýzý bir kenara býrakalým..

Siz kendinizi nerede görüyorsunuz hocam..
Kuran kibirlenmeyi mi emrediyor..
Kötü zanda bulunmayý mý...
Haþa..

Bu konuþma tarzýna uymuyor söyledikleriniz..

Karþýnýzdakiler size kardeþim diye hitap edip öyle tartýþýrken siz uçuyorsunuz..
Lütfen bunlar benim fikirlerimdir deyin..
Deyin ki benim kafam karýþmasýn..
Üç beþ kelime bilgimle Kuranda bu yaklaþým tarzýnýzýn tamamen reddedilip yerildiðini bildiðimi sanýyorum..

Kendinize gelin..
Siyasi bir tartýþmayý dozunda býrakýn..

Bu kadar abartmayýn..
Herkes neyin ne olduðunu görüyor..
Propagandaysa yaptýðýnýz açýkça söyleyin..
Yok biz nehyi anil munker gereði kardeþlerimizi uyarýyoruz diyorsanýz lütfen düzeltin bu ters yaklaþýmlarýnýzý..

SÝZ Kuranýn emrettiði gibi hak ve gerçeklerin olduðu pencereden bakýp deðerlendirmiyorsunuz..

Ya suizandan sakýnýn ya da bu cümleyi sarfetmeyin lütfen...
Rica ediyorum...
Güle Güle
Gönderen: 17.11.2007 - 22:32
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Sarı öküz hikayesi!
Moderator

4254 Mesaj -
Zamanýn birinde 3 öküz varmýþ sarý, beyaz, siyah bunlar kurtlara karþý birlik içinde olduðundan kurtlar cesaret edip saldýramýyormuþ. Birgün kurtlar beyaz ve siyah öküze gelerek yarýn sarý öküze saldýracaðýz size bir zararý yok vesair sözlerle ikna edip kandýrmýþlar ve ertesi gün sarý öküzü parçalamýþlar onlarda seyretmiþ. bir yaman sonra bu iþi siyah öküze uygulamýþlar. Sýra beyaz öküze gelmiþ etrafýný sarmýþlar iþte o zaman þu tarihi sözü söylemiþ ben en büyük hatayý sarý öküzde yaptým... Artýk yorum sizin.
selam ve dua ile

Gönderen: 17.11.2007 - 23:11
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Bilenlerle bilmeyenler hiç bir olurmu, aynı kefeye konurmu ????
90 Mesaj -
Asimin nesli kardeþim yazýlanlarý iyi takip etsen yada bir zanda bulunduðun insanýn öncelikle tüm mesajlarýný incelesen sanýrým benim hakkýmdaki bu hatalý yaklaþým ve yakýþtýrmalarý yapmazdýn.

Benim sýklýkla vurguladýðým bir nokta þudur. Bu kadar emeði ve gayreti ülkemi ve ülkemin insanlarýný çok sevdiðim için gösteriyorum. Yazdýklarým sözlerimin ispatýdýr. Bütün çýrpýnýþým bu nedenledir.Kardeþim dememiþim diye bir bahaneyle neyi ispat etmek istiyorsun.

Hayal dünyasýnda al gülüm ver gülüm serzeniþlerle gerçek dýþý bir dünyada yaþamayý kabullenmem söz konusu dahi olamaz. Ýslam dünyasý bu dünyadan kopuk hayal aleminde, kapandýðý dar alanda yaþamanýn bedellerini çok aðýr bir þekilde ödemiyormu ? Hala batýnýn haçlý seferleri adýný verdiði bu zulüm tablosunu kaçýnýz anlayabildiniz ? Sizin siyasi liderleriniz ABD nin emrinden çýkamayan birer haçlý hizmetkarlarýna dönüþmüþ deðilmi ? Din adýna haçlýdan üstelikte ülkesini parçalamayý hedeflediðini bilerek medet ummak hangi ayette var. Allah tam tersini irade ediyor "Onlar siz onlarýn dininden olmadýkça sizi dost edinmezler" Yoksa bu malüm taifeye ayrýca bunun tersini söyleyen bir ayetmi indirildi ?

Ben ayný zamanda din konusundada ilim ve bilgi sahibi bir insaným. Zaten buradaki yazýlarým Allahýn lütfu olan derin görüþlerinde yansýmasýdýr.

Zümer suresi 9: Bilenlerle bilmeyenler hiç bir olurmu.

Ne demek istediðimi öðrenmek istiyorsanýz Allah cihetinde yakinliklerin adlarý olan Ýlmel yakin, Aynel yakin ve Hakkel yakin mertebelerinin ne anlama geldiðini öðrenmeye çalýþýnýz. Ýþte bu derecelerden Aynel yakin yani gözle görür derecede bilen yakinlik sahibi insanlarýn derecesidir benim derecem ve halim. Allaha and olsun bu aynen benim gerçeðimin ta kendisidir.

Benim gibi insanlarýn yolu YAÞAYAN KURAN adýda verilen Evliaullah ilmi ile yetiþen insanlarýn halidir. Yunus Emre'nin "Þimdi üçbuçuk okuyan derin danýþman olur" diye tanýmladýðý ruhban taifesi (hoca,müftü,dini lider,icazetli þeyh v.b.)deðil.

Ne buyuruyor Allah Fatiha suresinde "Beni doðru yola ilet, nimet vermiþ olduklarýnýn yoluna, azmýþ sapmýþlarýnkine deðil" Ki namazýn direði olan Fatiha suresindeki bu dua özellikle irade edilmiþtir ki müslümanlar yanlýþ kiþilerin ardýndan koþup periþan olmasýnlar.

Peki kimdir Allahýn nimet verdikleri. Peygamberler ve Veliler tabi. Onlarýn bir adýda YAÞAYAN KURANLAR dýr. Allah yolunda diðer insanlardan farklarý ilim ve bilgi sahibi olup derecelerinin kat kat arttýrýlmasý hiç kimseye nasip edilmeyen mana ve hal eðitimleriyle donatýlmýþ olmalarýdýr. Evliya zümresi Efendimizin nurunu taþýr. Ancak nasibi olanlar bu kiþilere ulaþabilirler. Fakat Allah'ýn merhameti ve lütfudurki Allahýn velilerinden bir çok zat müslümanlara Allah yolunda faydalanabilecekleri çok deðerli eserler býrakmýþlardýr.

Yine "Sizden ücret almayanlardan öðrenin, onlardýr doðruyu ve güzeli bulanlar" ayetindeki hükümde, Fatiha suresindeki duanýn hükmündedir. Ücret almayanlardan kasýt, YAÞAYAN KURAN da denilen peygamber ve onun nuru velilerdir.

Bu zatlarýn ilmiyle donatýlmýþ insanlarda derce derece keskin görüþlere sahiptir. Ve söyledikleri iasabet kaydeden deðerlendirmelerdir.
Zümer suresi 9: Bilenlerle bilmeyenler hiç bir olurmu.
Hadisi þerif: "Sakýnýn müminin ferasetinden, çünkü onlar Hakkýn penceresinden görürler"
Yunus Emre'de ayný zamanda Hak aþýðý olma sýfatý taþýyan bu insanlar için þöyle diyor.

Aþýk oku yaman atar
Hiy demeden yeter utar
Gafil olman sana yeter
Ta bilesin aþýklarý

Kuranda iki yerde ayný anlamda geçen þu hüküm var. Onuda incelerseniz ne demek istediðim daha bir açýklýk kazanýr. "Aldatan sizi Allah'la aldatmasýn"

Sabredin hep birlikte göreceðiz. Yaþýyorsak tabi. Kim yanlýþ zanda bulunmuþ, kim hak olaný söylemiþ. Çok sýkýntýlý haller göreceðiz tabi ,sýradan þeyler deðil. Sonunda bu ülkenin insanýna büyük lütuflar açýlacak ama, çok aðýr bedeller ödendikten sonra.
Kurtuluþ savaþý ve sonrasý bunun en güzel ve ibret verici örneðidir.

Gönderen: 19.11.2007 - 11:18
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 530 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Atak74 (50), bkaan50 (28), hballi44 (43), emrah3946 (41), safari (55), 1 yolcu (48), hballi (43), adamisali (34), YaSinYuSuf (57), sayha (54), nigdeliemre (35), ocaku08 (49), furkan_safa (28), ilbeyizmir (46), manarin (49), mekizgin (56), cihangir (52), KADRI (53), gluck (47), hha19 (42), firat7 (40), ZEYNEPRABIA (46), vivaa (37), konhair (47), ERTASCH (50), byy (42), sibbelll (38), yolcu-01 (43), KANADALI (46), engina (41), ubeydullahoztur.. (44), MeMo-X (37), fatih1980 (44), darknessman (41), My_hos (36), hkanca (56), cetintas (35), Berra&Sare (48)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.61098 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.