kamagra ivermectine colchicine stromectol generique stromectol 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KADIN & AiLE » EVLİLİĞİ SARSAN 8 YANLIŞ!

önceki konu   diğer konu
4 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
EVLİLİĞİ SARSAN 8 YANLIŞ!
41 Mesaj -
Kabul, hep siz haklýsýnýz, sizin dediðiniz doðru ve hep sizin sözünüz geçerli olmalý! Siz insanýn kalbinden geçeni bile okuyabilirsiniz! Yok caným o kadar da deðil diyorsanýz, önerilerimize göz atýnýz.

--------------------------------------------------------------------------------

1. EÞÝNÝN KÝÞÝLÝÐÝNE KARÞI AÐIR ELEÞTÝRÝDE BULUNMA
Eþinin kiþiliðini küçük düþürücü, onur kýrýcý sözler sarf etmek sevgiyi zedeler. “Sen hep böylesin, hep beceriksizsin.” suçlamalarýna sitemkar ve biraz da hakaret içeren “Hep kendi bildiðini okudun. Beni dinlemedin.” sözleri suçlayýcý eleþtirilerdir.

2. ÝÞÝ YOKUÞA SÜRME
Günün birinde eþlerden birinde olumlu bir deðiþiklik olmuþtur veya gittikleri doktor dinlenilmiþ ve kiþi olumsuz bir davranýþýndan vazgeçmiþtir. Diðer eþ “On yýldýr sana söyledim; ama beni dinlemedin, baþkasý deyince daha mý kýymetli oluyor?” biçimindeki konuþmalar eþi üzen ve geriye döndürebilecek tarzdadýr.

3. GEÇMÝÞÝ HATIRLATMA
Evlilik hayatý boyunca insanlarýn olumsuz hatýralarý olmuþtur. Kavgalar, tartýþmalar, atýþmalar ya da unutulan anlar, yapýlan yanlýþ davranýþlar olagelmiþtir. Evlilik hayatý boyunca bu kötü hatýralarýn eþler tarafýndan tekrak tekrar ýsýtýlarak ortaya konulmasý iliþkileri zedeler.

4. GENELLEMEDE BULUNMA
Eþinize bir kalýp biçerek o kalýba sokan ifadeler kullanmak, onu kötü bir fiille damgalamak da büyük hatalardan biridir. “Ben senin için deðiþtim, sen benim için hiçbir þeyden vazgeçmedin. Çok bencilsin...” sözleri evliliði yýpratýr.

5. EÞÝNÝN AKLINI OKUMA
Çiftler arasýnda diyalog tek taraflý olmaya baþladýðýnda eþler birbirlerine mesafe koymaya baþlarlar. Sürekli iðnelemeler, kavgalar, atýþmalar artýk kadýn ve erkeði kendi dünyasýna itmiþtir. Erkek de kadýn da kendi dünyasýnda eþiyle konuþmaya baþlar. Kafalarýnda kurduklarý þeyler zaman zaman birbirlerinin hareketlerine yorumlar çýkarmaya neden olur. “Senin ne demek istediðini biliyorum. Ben senin bakýþýndan anlarým.” gibi sözlerle eþinin mimik ve hareketlerinden anlamlar çýkarýlmaya baþlanýlýr.

6. KENDÝNÝ HEP HAKLI GÖRME
Hatalar, yanlýþlýklar iki taraftan da kaynaklandýðý halde kim daha haklý, adeta “mahkeme” kuruluyor.

7. KONUÞURKEN SÖZLERÝN KESÝLMESÝ VE SES TONUNU YÜKSELTMESÝ
Ýletiþimde en önemli husus konuþan insaný sonuna kadar dinlemek, çok gerekliyse aralara girmektir. Dinlemek, anlamak ve kendimizi anlatmamýz gerekiyor. Bunun yolu da saygýyla dinlemek, ses tonunu yükseltmemektir.

8. EÞLERDEN BÝRÝNÝN KENDÝSÝNÝ TERAPÝST YERÝNE KOYMASI
‘Senin hasta olduðunu biliyorum, nedenlerini de biliyorum. Senin ne zayýflýklarýn var hepsini keþfettim, ne yapman gerektiðini söylüyorum, beni dinlesen doktora filan da ihtiyacýn olmaz’ gibi sözler doðru deðildir. Eþ ne kadar bilgili, tecrübeli olursa olsun kendini doktor yerine koymamalýdýr.
Gönderen: 10.11.2007 - 09:42
Bu Mesaji Bildir   yanlýz üyenin diger mesajlarini ara yanlýz üyenin Profiline bak yanlýz üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  
1463 Mesaj -
malesef bu ve bunun gibi bir çok sözlerden dolayý aileler parçalanýyor bölünüyor çok amaçok yazýk içim acýyorüzüntülü
bundan 2-3 ay önce iþyerimde geçn bir arkadaþ eþinden ayrýldý 1 tane 5 yaþýnda kýz çocðu daha þimdiden yýkýldý makhekemeye gittim diyor davaya arkadaþ çocuk karþýda annesinin yanýndan bir bana bir ona gidiyor geliyor bana baba annemle barýþacaksýnýz demi baba .Baba gene gezmeye gideceðiz üçümüz demi baba diyor bunlarý bana anlatýr ken baktým göz pýnarlarý dolu dolu oldu abi neyi unutamýyorum biliyonmu akþam evde gelirdi saçýmý okþardý ya o aklýma geliyor içim açýyor diye anlatýrken baktým aðlamaya baþladý......ya iþte böyle ufacýk bir münakaþa nelere sebeb oluyor nelere maal oluyor yazýk çokkk yazýk bence genç nesil galiba ayar tuturamýyor eee tabi biraz geçim sýkýntýsý maddiyat biraz kaynana biraz laf taþýma vs vs vs... alsa na boþanma alsana yýkým.....ALLAHU teala c.c. evlerimize iç dünyamýza eþlerimize kadýn-erkek sabýr anlayýþ versin inþallahurahman.........eklemen için sana tþk ALLAH razý olsun kardeþim

selam ve dua ile....................
Gönderen: 10.11.2007 - 11:23
Bu Mesaji Bildir   Maksat kelam olsun üyenin diger mesajlarini ara Maksat kelam olsun üyenin Profiline bak Maksat kelam olsun üyeye özel mesaj gönder Maksat kelam olsun üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Emirdag su an offline Emirdag  
1071 Mesaj -
. EÞÝNÝN AKLINI OKUMAMendilli
Gönderen: 10.11.2007 - 12:54
Bu Mesaji Bildir   Emirdag üyenin diger mesajlarini ara Emirdag üyenin Profiline bak Emirdag üyeye özel mesaj gönder Emirdag üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
safak_vakti su an offline safak_vakti  
169 Mesaj -
Allah Razı Olsun cok guzel bir konuyu buraya,ve bizlerle paylastiginiz icin.yazilanlarin coguyla ne yazikki karsi karsiya gelmiyor degiliz:(onemli olan bu hatalardan siyrilmak.karsilikli anlayis saygi cok onemli.
Gönderen: 10.11.2007 - 17:28
Bu Mesaji Bildir   safak_vakti üyenin diger mesajlarini ara safak_vakti üyenin Profiline bak safak_vakti üyeye özel mesaj gönder safak_vakti üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 865 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Suayb (46), cuneytarkin82 (49), emira (40), ibrahim13 (50), geylani2 (42), ilknur1977 (47), mhmtyel (43), Müslüman kiz (30), hitoprak (51), solmayan-gül (39), pancoloji (39), gül_güzeli (39), güle güle (37), Sueda (38), suvari (41), teacherone (45), kudüs (48), sensinnn (38), Isik Hafize (39), masumca (51), muradmurad (45), burku (36), hatice.d (47), ismail arabaci (37), ariiff (43), nur44_55 (42), deepsilver (36), _SON_NEFES_ (32), onur5844 (52), sailor2005 (67), canfeza (37), saltanat (45), saltiks (50), van65 (), Taha1 (38)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.64180 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.