hydroxychloroquine generique rhinocortgenerique rhinocortivermektin ivermectin oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » BİR CUMA HUTBESİNİN ARDINDAN....... Kapali

önceki konu   diğer konu
55 okunmamış mesaj mevcut (kapali)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
muhammed yusa su an offline muhammed yusa  
BİR CUMA HUTBESİNİN ARDINDAN.......
944 Mesaj -
TÜM RAVDA AÝLESÝNÝN CUMASI MÜBAREK OLSUN.......

HUTBE KONUSU: GENÇLÝK......

GENÇLÝÐÝN ÝSLAMDA ÖNEMÝ:

BÝÝSMÝH-Ý TEALA......

MÜMÝNLER!

RESULULLAH ASM BÝR GÜN ÝBLÝSE SORMUÞ : SENÝN EN BÜYÜK DÜÞMANIN KÝM?
LAÝN ÝBLÝS: BENÝM EN BÜYÜK DÜÞMANIM GENÇKEN GENÇLÝÐÝNÝ ÝBADETLE GEÇÝREN KENDÝNÝ ALLAHA FEDA EDEN ALLAHA YÖNELEN GENÇLERDÝR.....

GÖNÜMÜZDE SÝYONÝSTLERÝN VE MASONLARIN EN BÜYÜK HEDEFÝ ÝSLAM GENÇLÝÐÝDÝR..... 1900 YILARINDA MASON LOCALARININ TOPLANTISINDA DÝNLER ARASI MÜCADELEYE HANGÝ DÝNDEN BAÞLANACAÐINI VE NE YAPACAKLARINI TARTIÞIYORLARMIÞ....MASONLAR ÝSLAM DÝNÝNDEN BAÞLANILACAÐINA KARAR VERMÝÞLER VE ÝSLAMI NASIL YOK EDEBÝLÝRÝZ DÝYE FÝKÝRLERE BAÞVURMUÞLAR.....
NÝHAÝ KARARDA HEDEF ÝSLAM SEÇÝLMÝÞ.... ÝSLAMIN YANINDA MUVVAHÝD GENÇLERE NASIL ENGEL OLURUZ DÝYE ENGEL OLARAK:
KADIN
MAKAM
VE FUTBOLU KENDÝ ARALARINDA KABUL ETMÝÞLER.... FUHUÞU ÇAÐDAÞLIK ADI ALTINDA ARAMIZA SOKTULAR..... NAMUSLARIMIZI AYAKLAR ALTINA ATILAR....GENÇLERÝ UYUTMAK ÝÇÝN ALLAHTAN VE RESULÜNDEN VAZGEÇTÝRMEK ÝÇÝN MAKAM MEVKÝ VE FUTBOLU ARAMIZA NÝFAK OLARAK SOKTULAR.......ÝSLAM GENÇLÝÐÝNÝ VAHÞÝ METODLARIYLA YOK ETMEYE BAÞLADILAR.... KÜFÜR ÇALIÞIR KÜFRÜN GÖREVÝ BU YA MÜSLÜMAN! YA DÝNÝNE NAMUSUNA SAHÝP ÇIKAMAYAN KAFÝR OLAN MÜSLÜMAN!!!!!! KIZINI MÝNÝ ETEKLERLE OKULA YOLAYIP GENÇLERÝ FUHUÞA DAVET ETÝREN BÝR NEVÝ KIZINI FUHUÞA KENDÝ ELÝYLE YOLLAYAN SONRADA GECE NAMAZA KALKIP TÝMSAH GÖZYAÞLARINI DÖKEN ZAVVALI ACÝZ MÜSLÜMAN!!!!!

AMERÝKANIN BÝR BÝLÝM ADAMI NE DÝYORDU: TÜRKÝYEDE HAKÝMÝYETÝMÝZÝ KURABÝLMEMÝZ ÝÇÝN ÖNCE GENÇLERÝN AHLAKINI BOZMAMIZ GEREK ONUN ÝÇÝN AMERÝKADA VE ÖZELÝKLE RUSYA JAPONYA VE FÝNLADÝYADAN FAHÝÞELER YOLLAYAYIM MÜSLÜMAN GENÇLERÝ BÝR ÞEKÝLDE KANDIRSINLAR VE BEÞ SENEYE KADAR BÝZ ORADA HAKÝMÝYETÝMÝZÝ KURARIZ DÝYORDU....

VE YAPTILAR.....

GÖRÜN BAKIN ÖMERLERÝN HALÝDLERÝN FATÝHLERÝN KANLARIYLA ALINAN ÝSLAM TOPRAÐI TÜRKÝYE YAHUDÝ VE MASONLARIN HAKÝMÝYETÝ ALTINDA!!!!!

GENÇLÝK NEREYE GÝDÝYOR YA SÝZ EBEVEYNLER!!! NEDEN KIZLARINIZA ÇOCUKLARINIZA SAHÝP ÇIKMIYORSUNUZ NEDENNN!!!!!

MÜSLÜMANSINIZ CUMAYAMI GELDÝNÝZ GELMEYÝN! GELMEYÝN! GELMEYÝN! ALLAHIN EVÝ BOÞ KALMAZ SÝZ GÝDÝN ÇOCUKLARINIZA SAHÝP ÇIKKIN VALLAHÝ ATEÞLERÝNDE YANACAKSINIZ VALLAHÝ YANACAKSINIZ VALLAHÝ YANACAKSINIZ!!!!!

GENÇLER! GENÇ MUVVAHÝDLER! YILMAYIN KÜFRE BOYUN EÐMEYÝN ÇALIÞIN TEBLÝÐTEN ASLA VAZGEÇMEYÝN.... MASONLAR GENÇLERÝMÝZ ÝSLAMDAN UZAKLAÞTIRIRKEN SÝZ ONLARI ÝSLAMA DAVET EDÝN! KORKMAYIN ALLAH BÝZÝMLE UNUTMAYIN!!!!
MALÝKÝN OLAYINI BÝLÝYORMUSUNUZ? HANÝ EMANET EÞYALARLA YOLA ÇIKARKEN EÞKÝYALAR YOLUNU KESÝLEN ! O MALÝK ÖLÜMLE KARÞI KARÞIYAYKEN EÞKÝYALARDAN SADECE ÝKÝ REKAT NAMAZ ÝZNÝ ÝSTEMÝÞTÝ.... EÞKÝYALAR ONUN BU ÝSTEÐÝNE TAMAM DEMÝÞTÝLER.... MALÝK NAMAZDAN SONRA ELÝNÝ YARADANA KAHHAR OLAN ALLAHA KALDIRARK ÞÖYLE DUA ETMÝÞTÝ! YA RAB! BEN ZAVVALI KÝMSESÝZ BÝRÝYÝM... GÖRÜYORSUN EÞKÝYALAR YOLUMU KESMÝÞ.... SANA AND OLSUN KÝ CAN KORKUSU TAÞIMIYORUM BÝLAKÝS SANA KAVUÞMAK ÝÇÝN SANA CAN ATIYORUM!! AMA BENDE EMANETLER VAR O EMANETLERÝ SAHÝPLERÝNE VERMEM GEREK SEN KATINDA YARDIM ET BANA YA ÝLAHEL ALEMÝN!!!!! DUASI BÝTTÝÐÝ GÝBÝ KILINCINI ÇEKEN CELLAT KARÞIDA KENDÝSÝNE DOÐRU BÝR ATLIYLA ELÝNDE BÝR MIZRAK OLAN BÝRÝSÝNÝ GÖRMÜÞTÜ... ATLI MIZRAÐI ATTIÐI GÝBÝ BU CELATIN KARNINDAN GÝRÝP SIRTINDA ÇIKMIÞTI... DÝÐER EÞKÝYALAR KORKUDAN KAÇIP DAÐILMIÞLARDI! BÝLÝYORMUSUNUZ BÝLÝYORMUSUNUZ O ATLI KÝMDÝ! O HAZRETÝ MÝKAÝLDÝ! KORKMAYIN TAÐUTLARDAN VALLAHÝ KURANDA ÝSLAMDA BÝR EMANETTÝR ONLARI GENÇLERE KAVUÞTURMAMIZ GEREK MUVAHÝDLERÝN GÖREVÝ BU VALLAHÝ ÖNÜMÜZE ÇIKAN EÞKÝYALARA KARÞI RABBÝMÝZ YARDIMIMIZA MÝKAÝLLERDE GÖNDERECEK ÝSRAFÝLERÝDE GÖNDERECEK CEBRAÝLLERÝDE GÖNDERECEK YETERKÝ SÝZ YILMAYIN ÇEKÝNMEYÝN HAKKI ANLATIN GENÇLERÝMÝZ TAUTÝ VE MASONLARIN OYUNLARINDAN KORUYUN!!!!!!

SELAM VE DUA ÝLE
NURLU CUMALAR....
WESSELAM
Gönderen: 18.05.2007 - 14:29
Bu Mesaji Bildir   muhammed yusa üyenin diger mesajlarini ara muhammed yusa üyenin Profiline bak muhammed yusa üyeye özel mesaj gönder muhammed yusa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
MAHMUD DOGAN su an offline MAHMUD DOGAN  
244 Mesaj -
bizim hutbenin konusuda aynýydý ... ABÝ
yanlýz bi ara kemo gençlik bayramý falan diye bi zýrvalayýþ girdi araya baþýmý önüme eydim... ALLAHIM ÜMMETÝN GÖZ BEbeði olan ECDADIMIZ GÝTTÝDE NE HALLERE DÜÞTÜK DEDÝM KEDNDÝ KENDÝME...üzüntülü
Gönderen: 18.05.2007 - 14:36
Bu Mesaji Bildir   MAHMUD DOGAN üyenin diger mesajlarini ara MAHMUD DOGAN üyenin Profiline bak MAHMUD DOGAN üyeye özel mesaj gönder MAHMUD DOGAN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
944 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý MAHMIUD DOGAN

bizim hutbenin konusuda aynýydý ... ABÝ
yanlýz bi ara kemo gençlik bayramý falan diye bi zýrvalayýþ girdi araya baþýmý önüme eydim... ALLAHIM ÜMMETÝN GÖZ BEbeði olan ECDADIMIZ GÝTTÝDE NE HALLERE DÜÞTÜK DEDÝM KEDNDÝ KENDÝME...üzüntülü

ALLAH RAZI OLSUN ABÝM BÝZDE DÝYANETÝN HUTBELERÝNÝN SADECE KONUN BAÞI OKUNUYOR ÝÇERÝÐÝNÝ ÝSE ÝMAM HAZIRLIYOR YANÝ DÝYANETÝN ÝÇERÝÐÝ OKUNMUYOR....
WESSELAM
Gönderen: 18.05.2007 - 14:47
Bu Mesaji Bildir   muhammed yusa üyenin diger mesajlarini ara muhammed yusa üyenin Profiline bak muhammed yusa üyeye özel mesaj gönder muhammed yusa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ilknurMerve su an offline ilknurMerve  
476 Mesaj -
V.a.s

Abi , konu anlatilamayacak kadar güzel...ARO...ARO..ARO...

Rabbim dogru yoldan ayirmasin biz müslümanlari, bastada biz gencleri ins.

(Not: Abi yazilarini genellikle büyük harflerle yaziyorsun galiba,sebebini bilmiyorum ama bir ricam vardi> bundan sonra kücük harfeler ile yazarmisin? bilmiyorum neden ama büyük harfler ile yazilan konulari okumakta cok zorlaniyorum,ARO)
Gönderen: 18.05.2007 - 14:56
Bu Mesaji Bildir   ilknurMerve üyenin diger mesajlarini ara ilknurMerve üyenin Profiline bak ilknurMerve üyeye özel mesaj gönder ilknurMerve üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
944 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý ilknurMerve

V.a.s

Abi , konu anlatilamayacak kadar güzel...ARO...ARO..ARO...

Rabbim dogru yoldan ayirmasin biz müslümanlari, bastada biz gencleri ins.

(Not: Abi yazilarini genellikle büyük harflerle yaziyorsun galiba,sebebini bilmiyorum ama bir ricam vardi> bundan sonra kücük harfeler ile yazarmisin? bilmiyorum neden ama büyük harfler ile yazilan konulari okumakta cok zorlaniyorum,ARO)

özür dilerim hakkýný helal et kardeþim inþallah bir daha yapmam sevinçli aro ne anlama geliyor anlamadým ama neyse wesselam
Gönderen: 18.05.2007 - 15:16
burcunur su an offline burcunur  
635 Mesaj -
MUHAMMED YUSA ABÝM ALLAH SENDEN RAZI OLSUN GERÇEKTEN GENÇLÝÐÝMÝZ ALMIÞ BAÞINI NEREYE GÝDÝYOR BELÝRSÝZ..BÝR BATI TUTKUSU KAPLAMIÞ MÝLLETÝMÝZÝN GENÇLÝÐÝNÝ NEREYE SÜRÜKLÝEYECEK BELÝRSÝZ.. BÝZE DÜÞEN KUR'AN, SÜNNET VE ÝBADETLERÝMÝZE SIKI SIK SARILMAK..BÝZÝ KURTARACAK OLAN ANCAK BUNLARDIR..
SELAM VE DUA ÝLE
Gönderen: 18.05.2007 - 15:31
Bu Mesaji Bildir   burcunur üyenin diger mesajlarini ara burcunur üyenin Profiline bak burcunur üyeye özel mesaj gönder burcunur üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
944 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý burcunur

MUHAMMED YUSA ABÝM ALLAH SENDEN RAZI OLSUN GERÇEKTEN GENÇLÝÐÝMÝZ ALMIÞ BAÞINI NEREYE GÝDÝYOR BELÝRSÝZ..BÝR BATI TUTKUSU KAPLAMIÞ MÝLLETÝMÝZÝN GENÇLÝÐÝNÝ NEREYE SÜRÜKLÝEYECEK BELÝRSÝZ.. BÝZE DÜÞEN KUR'AN, SÜNNET VE ÝBADETLERÝMÝZE SIKI SIK SARILMAK..BÝZÝ KURTARACAK OLAN ANCAK BUNLARDIR..
SELAM VE DUA ÝLE

Ne zaman Kurana ve Sunnetulaha sarýldýysak inþallah kurtuluþa sarýlmýþ oluruz.... çevrenize arkadaþlarýnýza ailelerinize anlattýn.... vesilenizle islamý tanýyan bir kiþi inþallah bize cennet kapýsýný açacak.... dikkat edin hak din islam olduðu halde müslümanlar uykuda ama hristiyanlýðýn yahudiliðin ve islam harici diðer dinlerin tabi esasý hariç deðiþtirilmiþi küfür olduðu halde ferdleri nasýl çalýþýyor.....hiç durmadan deðiþtirilmiþ incili tevratý daðýtýyorlar.... bununla kalmýyorlar para býrakýyorlar milleti kandýrmak için..... bu dunyayý halka veriyorlar biz ahireti vermeye çalýþalým... onlar geçici fani güzelikleri veriyorlar biz kalýcý ebedi güzelikleri verelim yeterki çalýþalým asla mücadelemizden vazgeçmeyelim....

selam ve dua ile
wesselam
Gönderen: 18.05.2007 - 15:45
ilknurMerve su an offline ilknurMerve  
476 Mesaj -
ARO = Allah razi olsun sevinçli
Gönderen: 18.05.2007 - 15:52
Bu Mesaji Bildir   ilknurMerve üyenin diger mesajlarini ara ilknurMerve üyenin Profiline bak ilknurMerve üyeye özel mesaj gönder ilknurMerve üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
244 Mesaj -
© ÝNÞALLAH abicim
Gönderen: 18.05.2007 - 15:55
Bu Mesaji Bildir   MAHMUD DOGAN üyenin diger mesajlarini ara MAHMUD DOGAN üyenin Profiline bak MAHMUD DOGAN üyeye özel mesaj gönder MAHMUD DOGAN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  
bu hutbe degil ki
2687 Mesaj -
hutbe böyle olmaz kardesim
bu hitabet tarzi asla hutbe degil
gencligin önemi anlatilmamaisitir

Gönderen: 18.05.2007 - 15:59
Bu Mesaji Bildir   NurBahcesi üyenin diger mesajlarini ara NurBahcesi üyenin Profiline bak NurBahcesi üyeye özel mesaj gönder NurBahcesi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: bu hutbe degil ki
944 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý NurBahcesi

gencligin önemi anlatilmamaisitir

nurbahcesi kardesim hutbeye gelenlerin çoðu ebeveynler yani babalar.... babalarý uyarmak gerekmiyormu? kýzlarýna sahip çýkamayan oðularý kahve köþelerinde olan babalara ne anlatýlýr?

haklýsýn orman haftasýsevinçli olmadýmý kanser haftasý olmadýmý yine size aklýmdan çýkmayan bana ibret olan bir hutbeyi anlatayýmmý? bak kardeþim izmirde hutbedeydik imam neyi anlatýyordu biliyormusun onun haricinde ne fetvalar veriyordu? çok afedersiniz kýzlar erkeklerle plaja gidebilir ama dilim süylemeye varmýyor neyse anlayan anladý.....hutbesinin konusu buydu.....

gençler sömürülürken kardeþim gençlere ne anlatýlmalý? babalar çocuklarýndan bi haber yaþarken babalara ne anlatýlýr? masonlara karþý uyarmak o kadarmý kötü? neyse kardeþim.... Allaha hamd olsun biz imamýmýzý çok seviyoruz ve her cumayý sabýrsýlýkla bekliyoruz...imamýmýzdan çok þeyler öðreniyoruz ve bugün anlatýklarýnýda sizinle paylaþmak istedim.... ha beðenmeyebilirsiniz size ters gelebilir ama bir þey biliyormuþum gibisinden hareket edip hutbe böyle olmaz demeniz çok yalnýþ.....Tarihten bu yana Hutbelerde mücadeleler okutuluyor ama bu ülkemizde deðiþtiði için bizde genelde diyanet hutbesini okumayan camiilerre gidiyoruz....

wesselam...
not: bizim hutbenin sonundada mutlaka büyük þeytan amerika israil fransa ingiltere rusya ve diðer barbar vahþi ülkelere duada lanet okunulur .... hutbenin en çok sevdiðim kýsýmdan bir taneside busevinçli
Gönderen: 18.05.2007 - 16:15
Cihan-63 su an offline Cihan-63  
582 Mesaj -
Siyonislerin planlarýný tahlil etmek bakýmýndan suikast planlarýnýn uzun ve tafsilatlý maddelerini bir öz halinde madde madde yazmayý faydalý bulduk.
1- Genç nesli mugayir ahlak telkinatla ifsat etmelidir.
2- Aile hayatýný yýkmalýdýr.
3- Ýnsanlara kötülükleriyle tahakküm etmelidir.
4- Sanatý düþürerek edebiyatý müstehcen ve þehevi kalýba dökmelidir.
5- Mukaddesata hürmeti tahrip etmelidir. Hürmetle anýlan insanlar hakkýnda rezilane vak’alar uydurarak onlarýn itibarlarýný kýrmalý. Yüksek tenkidi teþvik ederek akide ve mukaddesatý kökünden baltalamalý ve manevi sahalarda ihtilaflar ve ayrýlýklarý körüklemeli…
6- Hudutsuz bir lüks ve baþ döndürücü modalarý ve çýlgýnca israflarý teþvik etmeli, makul ve basit þeylerden zevk almak hassasýný derece derece ortadan kaldýrmalý.
7- Topluluklarýn dikkatlerini avam eðlenceleri, oyunlar, makul haddi aþmýþ spor mücadeleleriyle oyalamalý ve bunun gibi halký eðlendirerek düþünmekten alýkoymalý.
8- Taþkýn nazariyelerle fikirleri zehirlemeli, daimi surette gürültülü kargaþalýklarla cümlei asabiyeyi bozmalý, afyonlu zehirlerle vücutlarý tahrip etmelidir.
9- Umumi bir hoþnutsuzluk yaratarak içtimai sýnýflar arasýna kin ve itimatsýzlýk sokmalý.
10- Aristokrasiye müthiþ vergiler yükleyerek onlarý borca boðmalý ve bu suretle servetlerinden ayýrmalýdýr. Avamý asil ve kibar sýnýfýn yerine geçirerek bu suretle altýn buzaðý mezhebini kurmaký…
11- Patronlarla iþçilerin münasebetlerinde grevler ve Locvh Outlar (yani patronlarýn iþ durdurmalarýgöz kırpma çýkararak onlarý bir birinden ayýrmalý ve bu suretle semeredar iþbirliðinden doðacak iyi münasebetleri baltalamalý.
12- Yüksek ve münevver tabakanýn kuvve-i maneviyelerini her çareye baþvurarak kýrmalý. Zenginlerin mantýksýz ve bayaðý hareketlerini teþhir ederek kütlenin hiddet ve asabiyetini tahrik etmeli.
13- Sanayinin ziraati ezmesine imkan vererek böylece yavaþ yavaþ endüstriyi delice spekülasyon vasýtasý haline getirmelidir.
14- Bir takým saçma nazariyelerin ortaya atýlmasýný teþvik ederek halký tatbikine imkan olmayan fikirlerle dolambaçlý yollarda kaybetmelidir.
15- Hayat pahalýlýðý karþýsýnda amelenin menfaatine yaramayacak bir þekilde maaþlarý artýrmalý.
16- Beynelminel meseleler çýkararak vak’alar ihdas etmeli ve milletler arsýnda ihtilaflar vücuda getirmeli, kin ve nefreti körüklemeli. Korkunç silah miktarýný artýrmalýdýr.
17- Milletlerin mukadderatýný tahsil ve terbiyeden mahrum ellere vermeyi mümkün kýlan bir intihap usulü bahþetmelidir.
18- Bütün hükümet þekillerini deðiþtirerek mühim makamlarý ifþa edilemeyecek gizli sýrlarý olan kimselere tevdi etmeli ve onlara hakim olmalýdýr.
19- Meþru hükümet þekillerini derece derece deðiþtirerek mutlak bir istipdat kurmalýdýr.
20- Siyasi buhran zamanlarýnda servetleri mahvedecek ticaret usulleri bulmalýdýr.
21- Mali istikrarý bozmalý.Ýktisadi buhranlarý çoðaltmalý ve alem þümul bir iflas hazýrlamalýdýr.Sanayiin çarklarýný durdurarak bütün kýymetleri tahrip etmeli ve dünyada mevcüt altýný mahdut ellere toplayarak muazzam sermayeleri kat’i felce uðratmalý;vakti gelince her türlü krediyi keserek panik çýkarmalýdýr.
22- Hükümetlerin ölümünü hazýrlamalý; insaniyeti ýstýrap, elem ve yoksullukla zayýf düþürmelidir.

SELAMUN ALEYKUM MUHAMMED KARDES.Allah Razı Olsun. DUN BENIM YUKLEDIGIM BU KONUYLA BUKUN CAMIDE DINLEDIGIN HUTBE AYNI KAPIYA CIKIYOR. ALLAH RAZI OLSUN. Boyle konular gundeme daima gelmeli insanlar uyarilmali ki herkes neyin ne oldugunu, uzerimizde oynanan oyunlari, fitnelerin farkina varsin.

Bu arada deden nasil oldu kardes. Insallah durumu dahada iyidir.
saygilar.
Gönderen: 18.05.2007 - 16:16
Bu Mesaji Bildir   Cihan-63 üyenin diger mesajlarini ara Cihan-63 üyenin Profiline bak Cihan-63 üyeye özel mesaj gönder Cihan-63 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
244 Mesaj -
vicdan ve sevgi demeti ile...telaşlı

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son MAHMIUD DOGAN tarafından, 18.05.2007 - 16:34 tarihinde.
Gönderen: 18.05.2007 - 16:27
sacmalayiniz muhammed yusa
2687 Mesaj -
haklýsýn orman haftasýsevinçli olmadýmý kanser haftasý olmadýmý yine size aklýmdan çýkmayan bana ibret olan bir hutbeyi anlatayýmmý? bak kardeþim izmirde hutbedeydik imam neyi anlatýyordu biliyormusun onun haricinde ne fetvalar veriyordu? çok afedersiniz kýzlar erkeklerle plaja gidebilir ama dilim süylemeye varmýyor neyse anlayan anladý.....hutbesinin konusu buydu.....

muhammed yusa kardesim
bak yazdiklarini kontrol et
delilsiz konusma
bana o imam dedigin kisinin adresini ce cami ismini ver
iftira atma hic bir imam hutbede plaja git demez
sacmalamayin
yoksa iftira olur kesinlikle kadrolu ve samimi imam asla olamaz
kanitsiz yazmayin

orman haftasi adi altinda yesilliklere verieln deger anlatilabilir
ama lütfen makul ölcülerde yaziniz
yoksa artik sabredilemez bazi yazilariniza son veriniz

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son NurBahcesi tarafından, 18.05.2007 - 16:42 tarihinde.
Gönderen: 18.05.2007 - 16:41
Bu Mesaji Bildir   NurBahcesi üyenin diger mesajlarini ara NurBahcesi üyenin Profiline bak NurBahcesi üyeye özel mesaj gönder NurBahcesi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
244 Mesaj -
bende izmirde oturuyorum muhammed abi yalan söylicek deðilya böyle þeylerle kimsenin itibarý artmaz, yanlýz sizin fazlaca iyi
niyetinizden kaynaklanýyo,böyle cuma hutbesi olmaz demiþsiniz haným kardeþlerden siniz herhalde daha nicelerini gördük yaþadýk adam hutbede vaazda bilmem neleri övüyo benim gördüðüm okuduðum muhammed abi böyle þeylere prim verecek yapýda deðil yine söylüyorum sizin iyi niyetinizden kaynaklanýyo...
Gönderen: 18.05.2007 - 16:57
sila_66 su an offline sila_66  
21 Mesaj -
Abi ellerine ve yüregine saglik cok guzel ifade etmissin, allah razi olsun senden ve butun kardeslerimden.... allahim nefsimizin nefsinden, ve seytanin serrinden tum ecmain kardeslerimizi korusun...her daim slm ve dua ile kalalim,!!
Gönderen: 18.05.2007 - 16:57
Bu Mesaji Bildir   sila_66 üyenin diger mesajlarini ara sila_66 üyenin Profiline bak sila_66 üyeye özel mesaj gönder sila_66 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
NURBAHCESİ HAYIRDIR NE OLUYOR?
944 Mesaj -
muhammed yusa kardesim
delilsiz konusma
sacmalamayin
kanitsiz yazmayin

yoksa artik sabredilemez bazi yazilariniza son veriniz

gencligin önemi anlatilmamaisitir ALINTI NURBAHCESÝ....

Hayýrdýr kardeþim bu ne tehditi.... ne oldu þimdi ne güzel konu iþliyoruz ne hakkýn var gelip bozdun?
ben ne yaptým ve ben ne dedimki bu kadar hiddetlendiniz? anlatýðým imam izmirde ve ben askerken hutbesine gitmiþtik o imam denilen adam normal izin günlerinde namaz bile kýlmýyormuþ ordaki cemaat anlatý bize ... anlamadýðým sen neden bu kadar hiddetlendin.... yazýlarýma bir baksana senin ve baþkalarýnýn hakkýnda tek kelime etmiþmiyim...?

bak kardeþim gece boyunca ayaktaydým dedem ölüm kalým mücadelesi veriyor....þuan oldukça uykusuzum .... cuma namazýnda hocamýzýn hutbesinden bir bölüm yazdým buraya kabul eder etmesin o senin bileceðin þey.... tasvip edip etmemen beni hiç ilgilendirmez konuya giren kardeþlerimizdende olumlu tepki aldým.... hakkýmý aldýnýz helal etmiyorum..... allah sizi afetsin bide sakýn olaki bir daha tehdit etme tehdit edenler aciz insanlardýr o tabakalardan olma.... sen müslümansýn..... bir hatalý yazým varsa uyar beni kardeþ bu yazýn hatalý yazmasan diðer kardeþlerimiz için iyi olur de bende allah razý olsun diyeyim o yazýyý deðiþtireyim.... uslubun çok yalnýþ müslümana yakýþamayacak kadar....
wesselam
Gönderen: 18.05.2007 - 17:01
2687 Mesaj -
bana plaja gidin diyen imam derseniz söyleyiniz
lütfen izmirde nerede iyi niyet degil özelime mesaj yollayiniz
yazilan yazilar gercekleri yansitsin
zekeriyya beyazi kasdetmiyoruz degil mi iyi niyet degil hüsnü zan degil ...

böyle bir hutbe diyanet hutbesimiydi soruyorum
Gönderen: 18.05.2007 - 17:05
944 Mesaj -
mahmud kardeþim sýla kardeþim ve diðer kardeþlerrim..... islam yalanla anlatýlmaz elhamdulillah bunun bilincindeyiz..... hutbede kýzlarýnýzý kapatýn diyen ama kendi kýzý açýk saçýk olan imamlar var buna canlý þahidim ya anlamadýðým ben ne dedimki bu kadar kýzdý.... benim tahammül edilemeyecek yazýlarým hangisi anlamadým.... neyse abim ya hakkýnýz helal edin oldukça yorgunum allah sizden razý oolsun rabbim tüm bilinçli müslümanlardan razý olsun...
wesselam
Gönderen: 18.05.2007 - 17:06
944 Mesaj -
özeliniz kapalý kardeþ açýk olsa sana izmiride içki içip cemaate namaz kýldýran imamlarýda anlatýrdým......

wesselam
Gönderen: 18.05.2007 - 17:08
RE: sacmalayiniz muhammed yusa
582 Mesaj -
muhammed yusa kardesim
delilsiz konusma
sacmalamayin
kanitsiz yazmayin

yoksa artik sabredilemez bazi yazilariniza son veriniz[/quote]

Selamun Aleykum NurBahcesi kardesim. Boyle kizip sacmalama gibi kelimeler kullanmak bir muslumana yakismaz. Neden bazi sacma hutbeler veren imamlara inanmiyorsunuz ki. Gerci o size bagli ister inanir ister inanmazsiniz. Ama sacmalama demek yakismaz size.
Arti benimde yasadigim bir cuma Hutbesini anlatayim size. Bunda hic bir yalan yok. Not: ister inanir ister inanmazsiniz o sizin fikriniz.

Yil 1992'in haziran yada temmus ayiydi. istanbul zeytinburnunda bir camiye cumaya gittim. Hoca hutbeye basladi. Hutbenin konusu ise; Edirnedeki SELIMIYE CAMININ MIMARI YAPISIYDI. Hoca basladi hutbeyi okumaya, Yok iste mukemmel bir eser, yok efendim her bir minarenin uc girisi var ve uc kisi ayni anda bu uc ayri giristen minareye cikarsa hic biri birbirini gormeden yukari cikar. yok bilmem su ozelligi var yok bilmem bu ozelligi var gibi hutbe verdi. Biz Cemaat olarak cok sasirdik tabi. Bu nasil bir hutbe boye diye kafamiz karisti. Burasi okul siralarimi da bize tarihi eserlerden ders veriyor diye. O cumadan sonra tekrar bir daha o camiye gitmedim.

Buna ne diyebilirsiniz peki NurBahcesi kardes. Turkiyede herseyin olmasi mumkun. Bakin gecen hafta bir haberde sunu okudum. Sultan ahmet cami imami istifa etmis ve chp yada dsp'den millet vekili adayi olacakmis. hic bir habere sasirmayin. Diyanet, siyonist rejimin emrinde oldugu surece istediginiz tam islami hutbeleri duyamazsiniz. bunu bilin. saygilar ve sevgilerimle.

Amacim sizi kirmak yada uzmek degildi. Sadece Guzel ulkemizde herseyin olmasi mumkundur demek istiyorum.
Gönderen: 18.05.2007 - 17:09
Bu Mesaji Bildir   Cihan-63 üyenin diger mesajlarini ara Cihan-63 üyenin Profiline bak Cihan-63 üyeye özel mesaj gönder Cihan-63 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
244 Mesaj -
muhammed abinin dediði gibi adm imam izinde diye namaz kýlmýyomuþ
bizim iþyerinde mustafa diye biri vardý dedesi emekli imam mýþ adam namaz kýlmýyomuþ...çocuðun çalýþtýðý iþ adresi
ni vereyim istersen izmirde daha niceleri fuhuþ yapan imammi aramazsýn izmir/örnekköyde emekli imam içki hane açmýþ ,diyanet bana para vermese ben gidip namaz kýldýrmam diyen imam mý aramazsýn

arkadaþlar ahlakým bozuluyo kýmseyi incitmek istemem bilenler konuþsun...bilmiyen sussun lütfen
Gönderen: 18.05.2007 - 17:13
944 Mesaj -
cihan abim oldukça uykuluyum mahmud abim sizde allah rýzasý için uykulu gözlerle belki kardeþimizi kýracak bir yazý yazmýþým siz bir kontrol edin varsa beni uyarýn allah rýzasý için selam ve dua ile
wesselam
Gönderen: 18.05.2007 - 17:16
2687 Mesaj -
MAASALLAH MAASALLAH----
Gönderen: 18.05.2007 - 17:20
244 Mesaj -
yok abim senin biyanlýþýn... bizde ilk baþta kardeþimiz gibi kendimizi alice harikalar diyarýnda zannettik...polyannacýlýk oynadýk, iþ sýrf bizim zannetiðimiz ,istediðimiz gibi gitmiyo malesef herkez Rasulullahýn sünneti yerine bilmem neleri örnek almýþ izinden gitmiþ kardeþime tavsiyem bizlerden önce çok hayinler yetiþmiþ ve bunlar ellerine geçen firsatý küfrü kucaklamakla deðerlendirmiþ...
tabiki temannimiz bizler onlar gibi olmayalým... sizin hassasiyetinizi anlýyorum toz kondurmamak niyetindesiniz ama bi takýmlarý çýkmýþ leþin içine girmiþ...
vesselam...

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son MAHMIUD DOGAN tarafından, 18.05.2007 - 17:30 tarihinde.
Gönderen: 18.05.2007 - 17:26
RE:
582 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý muhammed yusa

cihan abim oldukça uykuluyum mahmud abim sizde allah rýzasý için uykulu gözlerle belki kardeþimizi kýracak bir yazý yazmýþým siz bir kontrol edin varsa beni uyarýn allah rýzasý için selam ve dua ile
wesselam

YOK KARDESIM SEN KIMSEYI ISTEYEREK KIRMAZSIN. SENDEKI ALLAH KORKUSU BUNA IZIN VERMEZ ZATEN. SADECE ISLAMIYETE SALDIRAN OLDUMU, SENDE HADDINI BILDIRIRSIN. BU KADAR.

KARDES SEN BU SITENIN CICEGI VEDE GULUSUN. SAKIN KIMSE SENI KIRMASIN, ISTE BUNA ASIL COK UZULURUZ.

NE GUZEL KONU ACMISSIN VE SOHBET EDIYORUZ BURDA. NE BUYA HER KONUDA ILLA BIR INAD CIKACAK DIYE BIR KANUNMU VAR BU SITEDE YOKSA. YAZDIKLARINI BEGENMEYEN OKUMASIN OLSUN BITSIN. AMA KIMSE KIRICI OLMASIN LUTFEN.
BU GULLER BU KONUDA YORUM YAPAN SUURLU TUM MUSLUMAN KARDESLERIME. SADECE INAT EDENE GUL YOKGüle Güle

gül gül gül gül gül gül gül gül gül gül aranizda paylasirsiniz artiksevinçli
Gönderen: 18.05.2007 - 17:26
BANA ICKI ICEN IMAMLARIN ADRESINI ÖZELDEN YOLLA
2687 Mesaj -
EGER YALANSA SIZLERI MAHKEMEYE VERMEYE KARAR VERDIM BEKLIYORUM

ASLA GAZETE MANSETLERI OLMASIN ASLA---GÖREVE DEVAM EDEN OLACAK ATILAN DEGIL

ÖZELDEN YOKTAN VEYA DOLUNAY VEYA BASKASI YOLU ILE YOLLYINIZ

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son NurBahcesi tarafından, 18.05.2007 - 17:32 tarihinde.
Gönderen: 18.05.2007 - 17:30
sila_66 su an offline sila_66  
21 Mesaj -
Ecmain kardeeslerim, birbirinizin kalbini kirmayin,ogle yapan varsa, olurda cunku yalan dunya yalan dunyada hersey oluyor, allahim onlarin yapanlarin islakini verir, ama lutfen birbirinizin kalbinii kirmayin, musluman muslumanin her daim kardesidir, ve lutfen bu konuyu guzelce kapadin bence cunku birbirinizin kalbini kiriyorsunuz....saolun kardeslerim...!!

Slmm ve dua ile kalin her daim...guzel kardeslerim
Gönderen: 18.05.2007 - 17:34
Bu Mesaji Bildir   sila_66 üyenin diger mesajlarini ara sila_66 üyenin Profiline bak sila_66 üyeye özel mesaj gönder sila_66 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
244 Mesaj -
ver mah kemeye,
bizi ALLAHIN MAHKEMESÝNDEN DAHA ÇOK KORKUTAN HÝÇ BÝR MAHKEME VE SUAL YOKTUR YANLIZCA ONUN MAHKEMESÝNDE CANLAR BOÐAZLARA DAYANIR...

HAK ÞERLERÝ HAYR EYLER ZANNETMEKÝ ÐAYR EYLER ARÝF ANI (onu) SEYR EYLER GÖRELÝM MEVLAM NEYLER NEYLERSE GÜZEL EYLER...
VESSELAM
Gönderen: 18.05.2007 - 17:36
RE: BANA ICKI ICEN IMAMLARIN ADRESINI ÖZELDEN YOLLA
582 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý NurBahcesi

EGER YALANSA SIZLERI MAHKEMEYE VERMEYE KARAR VERDIM BEKLIYORUM

ASLA GAZETE MANSETLERI OLMASIN ASLA---GÖREVE DEVAM EDEN OLACAK ATILAN DEGIL

ÖZELDEN YOKTAN VEYA DOLUNAY VEYA BASKASI YOLU ILE YOLLYINIZ

NURBAHCESI KARDESIM! BIZI MAHKEMEYLEMI TEHDIT EDIYORSUN. MASALLAH SENIN ILMINE HAYRAN OLDUM DOGRUSU. YA SEN BU AKLI NERDE BULDUN BIR SOYLEDE SAKIN BIZDE YOLUMUZU SASIRIP DA ORAYA GITMIYELIM. SEN TARTISMAYI BILE BILMIYORSUN KARDESIM. TEHDIT YOLUYLA NASIL SOHBET EDEBILIRSIN.

SEN EN IYISI BIZIM YAZDIKLARIMIZA CEVAP VERMESEN BU HEPIMIZ ICIN HAYIRLI OLACAK SANIRIM. ALLAH SANA AKIL FIKIR VERSIN.

HA BU ARADA DIGER KARDESLERIMI BIRAK BENI MAHKEMEYE VER. SENIN TEHTITLERIN UMURUMDA BILE DEGIL.

YAZIK SENIN ADINA UZULDUM DOGRUSU. BOYLE DUSUNUYORSAN NE DIYELIM. ISTEDIGINI DUSUNMEKTE VE YAPMAKTA SERBESTSIN KARDESIM. VESSELAM.Tartisma
Gönderen: 18.05.2007 - 17:41
isimleri bekliyorum
2687 Mesaj -
cene yormayiniz
Gönderen: 18.05.2007 - 17:43
944 Mesaj -
cihan abim mahmud abim sýla kardeþim ve diðer kardeþlerim allah cc hepinizden razý olsun....gül gül gül nurbacesi kardeþim sende sýkma canýný bizim hesabýmýz müslümanlara saldýranlarla kendi kardeþlerimizle deðil....sende bir kardeþimizsin .... tamam kardeþim sen doðruyu ben yalaný konuþtum için rahat olacaksa.... yeterki sende sýkma canýný oldumu kardeþim.... konuyuda allah rýzasý için kapatalým hep beraber istersen yazdýðým cuma hutbesinide sileyim.....

allah þuur-vahdet versin.....
wesselam
Gönderen: 18.05.2007 - 17:45
YAZILARIMI DİKATLİ OKU İÇKİ İÇEN İMAM DEĞİL İÇKİ HANE AÇAN EMEKLİ İMAM DEDİM
244 Mesaj -
YAZILARIMI DÝKATLÝ OKU ÝÇKÝ ÝÇEN ÝMAM DEÐÝL ÝÇKÝ HANE AÇAN EMEKLÝ ÝMAM DEDÝM ....
BULGARÝSTAN GÖÇMENÝ BABAMIN BÝ ARKADAÞI VARDI ADAM ÖYLE ÞEYLER GÖRMÜÞKÝ HER ÞEYDEN TÝKSÝNMÝÞ BABAM ANLATTI ARKADAÞI ÞÝMDÝ ÖLDÜ
BU ARADA BULGARÝSTANDA VAKÝT ARASINDA ÝÇKÝ ÝÇEN ÝMAMLARIN OLDUÐUNU ANLATMIÞ O GERÇEK DÜNYADA BÝZ YALAN BUNU DA YAZMADIM AMA DUYMUÞTUM

BUNDAN ÖNCEKÝ ÝMAMLAARLA ÝLGÝLÝ YAZIMIDA ÞUANDA GÖREV YAPAN BÝZÝM CAMÝNÝN ÝMAMI ANLATTI bu kadar niye kasýyosun kendini anlamýyom
amacýmýz doðruyu bulmaktý her benlik kendi nefsine zulm eder ...

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son MAHMIUD DOGAN tarafından, 18.05.2007 - 17:50 tarihinde.
Gönderen: 18.05.2007 - 17:46
3. Hanedar su an offline 3. Hanedar  
419 Mesaj -
NurBahçesi abim,

müslümanlarin ne kadar geriledigi belli

içki içen imam varmis, çok mu garip geliyo
Halk güyya 99% müslüman
ama aralarindan 10% 'u bile çikip demiyoki Irakli kardeslerimiz öldürüyolar, Irakli bacilarimiz tecavüze ugruyolar

yani ben bunlara acimaktan içki içen imama acimaya vakit bulamiyorum
içki içen imamin Allah belasini versin diyorum ve Diyanet'i Allaha havale ediyorum..
Gönderen: 18.05.2007 - 17:47
Bu Mesaji Bildir   3. Hanedar üyenin diger mesajlarini ara 3. Hanedar üyenin Profiline bak 3. Hanedar üyeye özel mesaj gönder 3. Hanedar üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
244 Mesaj -
benden özelden biþe bekleme ne yazýyosan yaz burda
Gönderen: 18.05.2007 - 17:52
RE: isimleri bekliyorum
944 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý NurBahcesi

cene yormayiniz

askerlik yaptýðýmdan bu yana 7 sene geçti onlarý nasýl bulacaðým kardeþim....?

bak kardeþim yazýlarým hoþuna gitmiyorsa bir daha okumasýn giderr biter neden kalp kýrýyoruz..?
sadece sana þunu söyliyeyim diyarbakýrda iki imam öldürülmüþtü.... hepimiz þok olmuþtuk nasýl imam öldürürler diye? sonra imamlarý vuranlar yakalandý..... neden vurduklarýna gelince 6 ailenin kýz çocuklarýný eþleri tarafýndan kandýrýlýp daða yolamýþlar... bu aileler araþtýrmýþlar bir bakmýþlar kýzlarýný daða gönderenler imamlarýn eþleriymiþ..... bu ailelerin gençleride gidip bu imamlarý vurmuþlar ve hiç bir cezada almadýlar....

ama ona bakarsan bir sesle yüzbinleri sokaða döktürecek imamlarýmýz da var...

neden bu kadar alýndýn hala anlamýþ deðilim ama neyse....
allah razý olsun hem tehditlerin hem kýzmalarýn için sevinçligül
wesselam
Gönderen: 18.05.2007 - 17:54
faniiiia su an offline faniiiia  
138 Mesaj -
Düþünüyorumda birileri kalpkýp bir islami cemaate ya gruba iftira etse, bazý þeyleri savunduðumuz kadar onlarý savunacak mýyýz? yada baþkalarýna beslediðimiz hüsnüzaný onlarada besleyecek miyiz? baþkalarýndan isim istediðimiz gibi, onlardanda isim isteyecek miyiz? maksat deliline ulaþmak...
Gönderen: 18.05.2007 - 17:58
Bu Mesaji Bildir   faniiiia üyenin diger mesajlarini ara faniiiia üyenin Profiline bak faniiiia üyeye özel mesaj gönder faniiiia üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
582 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý MAHMIUD DOGAN

MAHMUD KARDES SEN HIC CANINI SIKMA VE CEVAPTA VERME. SENDE MUHAMMED GIBI DEGER VERDIGIM BIR KARDESIMSIN. HIC DOGRULARDAN TAVIZ VERMIYEN ACIK BIR SEKILDE ISLAMI ANLATAN BIR KARDESIMSIN. ALLAH SENDEN RAZI OLSUN. GERISI NE DUSUNUR NE YAPAR UMURUNDA BILE OLMASIN. SAKIN NURBAHCESI KARDESE CEVAP VERME.

BU ARADA MUHAMMED KARDESIM YUKARIDAKI YAZIMDA DEDENI SORMUSTUM. DURUMU NASIL OLDU KARDES? BIRAZ DURUMUNDA GELISME VARMI? MERAK ETTIM. ALLAH ACIL SIFALAR VERSIN. HAKKINDA HANGI YOL HAYIRLIYSA RABBIM ONU NASIP ETSIN KARDES. CAN HERKESE VERILEN BIR EMANETTIR. GUNU VAKTI TAMAM OLAN ISTEMEZSEDE EMAMNET GERI ALINIR. BU ALLAH'IN KANUNUDUR. BUNA HIC KIMSE ENGEL OLAMAZ. BIZE DUSEN ISE RABBIMIZIN TAKTIRINE BOYUN EGMEKTIR. BU MUSLUMANIN YAPMASI GEREKEN DIR. SAYGILAR.
Gönderen: 18.05.2007 - 18:01
RE:
944 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý faniiiia

Düþünüyorumda birileri kalpkýp bir islami cemaate ya gruba iftira etse, bazý þeyleri savunduðumuz kadar onlarý savunacak mýyýz? yada baþkalarýna beslediðimiz hüsnüzaný onlarada besleyecek miyiz? baþkalarýndan isim istediðimiz gibi, onlardanda isim isteyecek miyiz? maksat deliline ulaþmak...

faniiia kardeþim hamd olsun biz huseyni bir cemaatin ferdleriyiz.... rehberimiz þehid oldu.... ama fethi þikakinin hani bir sözü var liderleri önderleri þehit olmuþ bir cemaat asla yenilmez bilakis daha çoðlaýrlar ta ýnkýlaba kadar giderler..... bizim için bütün müslümanlar kardeþimizdir.... bizi tekfir eden bize hakaret eden cemaatler allahýn huzuruna alný ak gidemezler.... biz ise vahdet bilinci ile bütün cemaatlere kardeþ olarak bakýyoruz yoksa bizim de onlardan ne farkýmýz kalýr ve allahýn huzuruna alnýmýz ak nasýl çýkarýz deðilmi kardeþim?

sevgi saygý selam ve dua ile
wesselam
Gönderen: 18.05.2007 - 18:03
cihan abim...
944 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Cihan-63

Alıntı
Orijýnalý MAHMIUD DOGAN

MAHMUD KARDES SEN HIC CANINI SIKMA VE CEVAPTA VERME. SENDE MUHAMMED GIBI DEGER VERDIGIM BIR KARDESIMSIN. HIC DOGRULARDAN TAVIZ VERMIYEN ACIK BIR SEKILDE ISLAMI ANLATAN BIR KARDESIMSIN. ALLAH SENDEN RAZI OLSUN. GERISI NE DUSUNUR NE YAPAR UMURUNDA BILE OLMASIN. SAKIN NURBAHCESI KARDESE CEVAP VERME.

BU ARADA MUHAMMED KARDESIM YUKARIDAKI YAZIMDA DEDENI SORMUSTUM. DURUMU NASIL OLDU KARDES? BIRAZ DURUMUNDA GELISME VARMI? MERAK ETTIM. ALLAH ACIL SIFALAR VERSIN. HAKKINDA HANGI YOL HAYIRLIYSA RABBIM ONU NASIP ETSIN KARDES. CAN HERKESE VERILEN BIR EMANETTIR. GUNU VAKTI TAMAM OLAN ISTEMEZSEDE EMAMNET GERI ALINIR. BU ALLAH'IN KANUNUDUR. BUNA HIC KIMSE ENGEL OLAMAZ. BIZE DUSEN ISE RABBIMIZIN TAKTIRINE BOYUN EGMEKTIR. BU MUSLUMANIN YAPMASI GEREKEN DIR. SAYGILAR.

abi ahkkýný helal et görmedim allah razý olsun sorduðun için abim dedemin durumu oldukça kötü.... doktorlar fiþi çekemiyorlar.... yani iki -üç gün içinde tam olarak beli olacak ama doktorlarýn ümidi yok abi.... bu akþamda fakultede olacaðým inþallah bakalým mevlam ne eylemiþse güzel eylemiþ herþeyin hayýrlýsý abim benim....

allah razý olsun abi
selam ve dua ile
wesselam
Gönderen: 18.05.2007 - 18:09
2687 Mesaj -
mübarekler isim istemek degil anlasilmadi galiba
bir iyilik yapmak kurumu zedeleyen insanlari kurum disina itmek layik olmadiklari isleri layik olanlara emanet etmek

benim icin zina fuhus en agir suctur
cemaatler arasi fark etmez
Herkes oldugu konum itibari ile bunu degerlendirmeli isterseniz daha önce atilan kisilerin listesine ulasabilirsiniz
neden imamlik ..kutsaldir ..kurum üstüdür bunu yapmak hos degildir

cemaatler dediniz
yillarca cemaatleri iyi tanirim
nur cemaati milli görüs süleyman-ci kardeslerim tasavvuf erbabi
kardeslerim farketmez

günde 7000 kisinin girdigi böyle sitelerde böyle konularin yazilirken daha ayarli ve nazik yazilmasi gerekir

icki fuhus su bu arkadaslar burada imam konusuluyor anlasildi yazmayacaksiniz
ama vardir elbette bu köötülükleri yapanlar
varsa bir türlü bana ulastiirin mesleki ehliyetini elinden alalim
yanlis mi yaziyorum

diyanet diyanet diyanet farkeder mi insan..cemaat--- oldugu meslekte ehliyet sahini olmali

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son NurBahcesi tarafından, 18.05.2007 - 18:12 tarihinde.
Gönderen: 18.05.2007 - 18:11
244 Mesaj -
Düþünüyorumda birileri kalpkýp bir islami cemaate ya gruba iftira etse, bazý þeyleri savunduðumuz kadar onlarý savunacak mýyýz? yada baþkalarýna beslediðimiz hüsnüzaný onlarada besleyecek miyiz? baþkalarýndan isim istediðimiz gibi, onlardanda isim isteyecek miyiz? maksat deliline ulaþmak... ALINTI

DEMÝÞSÝNÝZ bizim kiseden korkumuz yok illAllah ALLAHTAN BAÞKA, BÝÞE SÖYLÜYOSAK ARKASINDADA DURUYRUZ ADAMIM ÝÇKÝ ÝÇTÝÐÝNÝ
ÝMAMLIK YAPTIÐINI KARE KARE GÖSTEREMEMYA MAKSAN NEFSÝN CEHALETÝNÝ ÝNSANLARIN CEHALETÝNÝ ANLATMAK BUNLARDA OLUYOMUÞ OLABÝLÝR DEMEK

YARIN ZATEN KÝMÝN NEDOLAR DÖNDÜRDÜÐÜ ORTAYA ÇIKACAKTIR BUOLANLARI ÝMAM ARKADAÞ ANLATMIÞTIR...GEL ÝZMÝR KARÞIYAKAYA YÜZLEÞTÝRÝYÝM
Gönderen: 18.05.2007 - 18:13
138 Mesaj -
Kardeþ hamd olsun biz müslümanýz ve islama teslim olmuþ her müslüman- grup ve cemaati ne olursa olsun- kardeþtirler ve kardeþliðin gerektirdiðiþeyleri yerine getirmekle sorumludurlar.inþ bizler meseleye böyle bakýyoruz. Baþkalarýnýnda ne diyecekleri pek önemli deðil, ancak insaný üzüyor . baksana bir müslümandan bir haber duyunca iftira atma deriz sonra kafirlerden müslümanlar hakkýnda bir haber duyuncada araþtýrma gereði bile duymadan- ki bu Kur'anýn bir emridir- hemen inanýrýz.insaný özen budur.
Gönderen: 18.05.2007 - 18:20
Bu Mesaji Bildir   faniiiia üyenin diger mesajlarini ara faniiiia üyenin Profiline bak faniiiia üyeye özel mesaj gönder faniiiia üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
244 Mesaj -
ELHAMDÜLÝLLAH ... SÝZÝN GÝBÝ AYET ÝLE DÜÞÜNEN BÝR KARDEÞÝ GÖRMEK NE MUTLU
Gönderen: 18.05.2007 - 18:27
2687 Mesaj -
PEDAGOJI DEVREYE GIRMISTIR
TESEKKÜR EDERIM
YAZI YAZMIYORUM
BU KONU BANA GÖRE KAPANDI
AMA ASLA GÖRE KAPANMADI
SAHSA GÖRE ISE MEVSUFLASMIS OLDU
IZAHA TERCÜMAN BIRAKMADI
HAYIRLI CUMALAR KARDESLERIM
SICIL INSANI MÜSAHHASLASTIRIR
TESCIL BABINDA MESRU MÜNAZARA GÖRÜLMEZ KI MÜSAHHAS ÖRNEKLER MEVCUTTUR
KI FAIDESI OLMAZ

KABALIK ETTIK KARDESLERIM ÖZÜR DILERIZ
DOSTLUGUNUZA HAYRAN KALDIM
ILTIFATLARA KARSILIK VERINIZ BARI--
KONULARIN CEVABINDA DA BIRLIK VE BERABERLIKTEN KOPMAYINIZ

düsün düsün
Gönderen: 18.05.2007 - 18:33
2687 Mesaj -

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son NurBahcesi tarafından, 18.05.2007 - 18:33 tarihinde.
Gönderen: 18.05.2007 - 18:33
RE:
138 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý MAHMIUD DOGAN

ELHAMDÜLÝLLAH ... SÝZÝN GÝBÝ AYET ÝLE DÜÞÜNEN BÝR KARDEÞÝ GÖRMEK NE MUTLU

Allah razý olsun kardeþ bu sizin güzel bakýþýnýzdandýr.
Gönderen: 18.05.2007 - 18:34
RE:
944 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý NurBahcesi

TESEKKÜR EDERIM
YAZI YAZMIYORUM
AMA ASLA GÖRE KAPANMADI
IZAHA TERCÜMAN BIRAKMADI
KI FAIDESI OLMAZ

düsün düsün

allah razý olsun abim....
wesselam....
Gönderen: 18.05.2007 - 18:37
244 Mesaj -
NUR BAHÇESÝ KARDEÞÝM ÝSTEDÝÐÝN GÝBÝ DÜÞÜNMEKTE SERBESSÝN TABÝKÝDE BÝZÝM KALÝTEMÝZ ORTADA MEVLAM BÝLÝYO EHLÝ SÜNNET ÇERÇEVESÝNDEN ÇIKMADAN ÝLMÝMÝZ LE AMEL ETMEYE ÇALIÞMAKTAYIZ BUNDAN ÐAYRISI ÇOKTA UMRUMDA DEÐÝLDÝR. EÐER BÝ HATA ETTÝKSE AFFOLA
SAYGILARIMLA...
Gönderen: 18.05.2007 - 18:40
RE:
138 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý NurBahcesi

TESEKKÜR EDERIM
YAZI YAZMIYORUM
AMA ASLA GÖRE KAPANMADI
IZAHA TERCÜMAN BIRAKMADI
KI FAIDESI OLMAZ

düsün düsün

Kardeþ kusura bakma ama þu sitede þahsen yada fikren yada grupsal olarak tanýdýðým bir tek þahýs bile yok. Elhamdulillah aklýmýz var ve birazda olsa düþünebiliyoruz. hakkýn yanýnda gücümüz nispetince bulunmaya çalýþýyoruz.
bence uslubunuz biraz kýrýcý yani bir müslümana söylenmemesi gereken ifadeleri kullanýyorsunuz.birde sui zanda bulunuyorsunuz.tabi farkýndaysanýz.PEDAGOJI kim yapýyor.

Gönderen: 18.05.2007 - 18:43
RE: RE:
944 Mesaj -
faniiia kardeþim hamd olsun biz huseyni bir cemaatin ferdleriyiz.... rehberimiz þehid oldu.... ama fethi þikakinin hani bir sözü var liderleri önderleri þehit olmuþ bir cemaat asla yenilmez bilakis daha çoðlaýrlar ta ýnkýlaba kadar giderler..... bizim için bütün müslümanlar kardeþimizdir.... bizi tekfir eden bize hakaret eden cemaatler allahýn huzuruna alný ak gidemezler.... biz ise vahdet bilinci ile bütün cemaatlere kardeþ olarak bakýyoruz yoksa bizim de onlardan ne farkýmýz kalýr ve allahýn huzuruna alnýmýz ak nasýl çýkarýz deðilmi kardeþim?

sevgi saygý selam ve dua ile
wesselam[/quote]

herþeye raðmen alný secdede olan tüm kardeþlerimize selamlar
wesselam
Gönderen: 18.05.2007 - 19:01
RE:
944 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý MAHMIUD DOGAN

NUR BAHÇESÝ KARDEÞÝM ÝSTEDÝÐÝN GÝBÝ DÜÞÜNMEKTE SERBESSÝN TABÝKÝDE BÝZÝM KALÝTEMÝZ ORTADA MEVLAM BÝLÝYO EHLÝ SÜNNET ÇERÇEVESÝNDEN ÇIKMADAN ÝLMÝMÝZ LE AMEL ETMEYE ÇALIÞMAKTAYIZ BUNDAN ÐAYRISI ÇOKTA UMRUMDA DEÐÝLDÝR. EÐER BÝ HATA ETTÝKSE AFFOLA
SAYGILARIMLA...

mahmut doðan abim allah razý olsun can abim benim gül gül gül
konu elhamdulillah kapandýsevinçli
wesselam
Gönderen: 18.05.2007 - 19:04
burcunur su an offline burcunur  
HADİ BİRAZ ARA VERİP BUNU OKUYUN
635 Mesaj -
» Efendimiz (s.a.v) ;

"Akþamlayin yataðýna vardýðýn zaman:La ilahe illallahü vahdehu la þerike leh lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve ala külli þey´in kadir ve la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim sübhanellahi vel hamdü lillahi ve la ilahe illallahü vallahü ekber(Allah´tan baþka hiçbir ilah yoktur.Mülk O´nundur.Hamd O´nadýr.O herþeye kadirdir.Yüce ve büyük olan Allah´ýn yardýmý olmadýkça,günahtan dönüþ ve ibadet yapmaya kuvvet yoktur.Allah´ý tesbih eder ve O´na hamdederim.O´ndan baþka hiçbir ilah yoktur.Ve en büyük Allah´týr.)diyen kimsenin,denizlerin köpüðü kadar da günahý olsa affedilir."buyurdular.

Hz.Aiþe´den rivayet edilen hadiste:

"Sabahleyin uykusundan uyandýðý zaman La ilahe illallahu vahdehu la þerike lehu lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve ala külli þey´in kadir(Tek olan Allah´tan baþka hiç bir ilah yoktur.O´nun ortaðý yoktur.Mülk O´nundur,hamd O´nadýr,O her þeye kadirdir.)diyen kimsenin günahlarý deniz köpüðü kadar da olsa baðýþlanýr."buyruldu
Gönderen: 18.05.2007 - 19:13
Bu Mesaji Bildir   burcunur üyenin diger mesajlarini ara burcunur üyenin Profiline bak burcunur üyeye özel mesaj gönder burcunur üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
244 Mesaj -
ABÝM GEÇMÝÞ OLSUN DEMEYÝ UNUTTUK HAKKINI HELAL ET...
EGE ÜNÝV.TEDEMÝYDÝ DEDENÝZ... ALLAHIM ACIL ÞÝFALAR ÝHSAN ETSÝN ... GELMEK ÝSTERDÝMDE ASLINDA ALCAKLARIM VARDI ALAMADIM ÝYÝLEÞÝNCE GELÝRÝM ÝNÞALLAH ZÝYARETÝNÝZE...

SELAM VE DUA ÝLE...
Gönderen: 18.05.2007 - 19:16
RE:
944 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý MAHMIUD DOGAN

ABÝM GEÇMÝÞ OLSUN DEMEYÝ UNUTTUK HAKKINI HELAL ET...
EGE ÜNÝV.TEDEMÝYDÝ DEDENÝZ... ALLAHIM ACIL ÞÝFALAR ÝHSAN ETSÝN ... GELMEK ÝSTERDÝMDE ASLINDA ALCAKLARIM VARDI ALAMADIM ÝYÝLEÞÝNCE GELÝRÝM ÝNÞALLAH ZÝYARETÝNÝZE...

SELAM VE DUA ÝLE...

mahmud abim ben izmirde kalmýyorum kisevinçli izmirde askerlik yaptým yani sizin ekmeðinizi yedim sevinçli hakkýnýzý helal edersiniz inþallah ben diyarbakýrda kalýyorum þuan dedemde dicle ünv týp fakultesinde.... doktorlar tam ümitsiz ama allahtan ümit kesilmez yani herþeye hazýrlýklýyýz elhamdulillah.... rabbimiz ne eylerse güzel eyler....

dualarýn için rabbim razý olsun can kardeþim.......

bu akþam yine fakultede olacaz güya istirhate geldim pc nin baþýnda ayrýlmadým.... sevinçli sizi bir türlü býrakamdým ne yapayým abilerimi kardeþlerimi görünce onlarla muhabbet bile istirhat oluyorsevinçli
burcunur bacým allah razý olsun eklemen çok güzel inþallah bundan büyle uyarýnla daha sýk tesbihatýmýzý yaparýz....
selam ve dua ile
allaha emanetsiniz
wesselam....
Gönderen: 18.05.2007 - 19:30
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Kapali Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 877 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
dayi054 (64), ÝsmailEn.. (56), kibris (56), merickizmaz (51), RUYAM (36), yükselelektrik (54), selcukosman (48), Aycan (57), HuZuR_38 (45), babakadir (45), Cihan Ersoy (46), servet ekici (51), ayhan3867 (47), erhankaya351 (40), Kizmaz (51), EBRARALEYNA (47), erkan34 (51), efira (37), Sirac Barman (53), bedevi5 (65), Sadettin Dursun (41), cartime (55), S.Ekici (51), ALTUN (45), vus_lat (45), ayaza (38), drkdn (45), fetih60 (34), beko03 (76), talha türk&cced.. (33), dilara1 (26), asudetuba (43), struggle (42), Ayhan_Esad (41), nnur (47), YSBY (53), COLONEL (37), nazmi (47), umit535 (52), hsalma (42), ByAfatsum (36), nuretin (61), malkomxaa (42), salma (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.74707 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.