colchicine hydroxychloroquine stromectol colchicine ivermektine apranax aprovel aralen arava arcocillin arcoxia aricept arilin arimidex aristocort artane arthrotec artofen asacol asasantine asmaxen at 10 atarax atenil ateno basan comp ateno basan atesifar athrofen atridox atrovent augmentin avalide avana avapro avelox aventyl aviral avodart aygestin azaimun azarek azelex aziclav azulfidine bactrim basiron

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KADIN & AiLE » AKSESUAR VE AYRINTI YANLIŞLARI

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
AKSESUAR VE AYRINTI YANLIŞLARI
575 Mesaj -
AKSESUAR VE AYRINTI YANLIÞLARI:

Bunlarý þöyle sýralayabiliriz:
Bazý genç haným kardeþlerimin kullandýklarý;
-Özellikle nakýþlý eþarp altý alýn süsleri,
-Dýþ elbisenin üzerine giyilen çok süslü ve dikkat çekici delikli, dantelli, saydam veya çok parlak deriden ceketler,
-Cafcaflý ve parlak çantalar,
-Aþýrý süslü, dikkat çekici, uzun topuklu veya çok yüksek tabanlý ayakkabýlar,
-Týbbî zorunluluðu olmayan ve gösteriþ niyetiyle takýlan güneþ gözlükleri,
-Yukarýdaki 6. hadise aykýrý olarak aþýrý tarzda parfüm sürünme ve makyaj.
Çok Deðerli Genç Hanýmefendi Kardeþlerim!
Gençlik çaðýnda olmanýz sebebiyle güzel görünmek ve beðenilmek istediðinizi biliyorum. Ancak inanýn ki siz kardeþlerimin güzel olmak ve beðenilmek için bu süslü þeylerin hiçbirine ihtiyacýnýz yok. Çünkü sizin yüzünüzde Allah`ýn verdiði bir nur var, sizin yüzünüzde Peygamberimizin "Ýmandandýr" dediði "Hayâ"nýn yani utanmanýn güzelliði, berraklýðý, temizliði var. Ben, þu dizelerde sizleri görüyorum:
O YÜZ, HER HATTI TEVHÝD KALEMÝNDEN BÝR SATIR;
O YÜZ KÝ, GÖZ DEÐÝNCE ALLAH`I HATIRLATIR...
Bu güzelliði ve nuru siz göremeseniz de biz görüyoruz; siz bilemeseniz de biz biliyoruz. Hatta öyle ki bu nurunuz bazý karanlýk odaklarý ve yarasalarý da rahatsýz ediyor... Bu güzelliðiniz, bu nurunuz yýkýlmak, yok edilmek isteniyor...

Kardeþlerim, tabii ki temiz, uyumlu ve size yakýþaný giyeceksiniz, tabii ki paspal olmayacaksýnýz. Temizlik ve düzen zaten bizim dinimizin emirleri arasýnda. Ama bir müslümanýn çoðu iþinde olmasý gerektiði gibi orta yolu kaybetmeyeceðiz. Bahsettiðim türlerde yanlýþ giyinerek dikkat çekme sýnýrýna geçmeyeceðiz.
Ve genç kardeþlerim þunu da bilin ki eðer evleneceðiniz erkek, sizi sadece görünüþünüzden ve güzelliðinizden dolayý beðenecekse bu durumun ileride sizin için bir felaket olma ihtimali vardýr. Çünkü güzellik birgün gidebilir veya birgün sizden daha güzel bir insan çýkabilir; eðer o kiþi sýrf güzelliðinize bakýp da sizi tercih etmiþse böyle bir durumda sizden uzaklaþmasý ihtimali de yüksektir. Buna karþýlýk beðenilmenizi ve tercih edilmenizi saðlayan sizin temizliðiniz, sadeliðiniz, iç güzelliðiniz, hayânýz, terbiyeniz ve ahlâkýnýz olursa -Allah`ýn izniyle- ömür boyu hiç bitmeyecek güzellikler baþlar.
Eðer imanlý ve dindar beyler istiyorsanýz bu niyette olmanýzý tavsiye ederim. Çünkü sizi arayacak olan müslüman ve dindar erkekler de Peygamber Efendimizin þu hitabýyla karþý karþýyadýr ve ona göre hareket edeceklerdir: "Kadýn dört þeyi için nikâhlanýr: Malý, güzelliði, soyu ve dini için. Sen dindar olanýný tercih et..."

Kardeþlerim, bendeniz buna inandým, böyle yaþadým, böyle dua ettim, böyle aradým ve Allah da bana tam istediðim gibi bir haným verdi...Umarým size de salih beyler nasib eder.

Deðerli Baþörtülü Haným Kardeþlerim,

Bu söylediklerimi lütfen "Ýyi dost acý söyler." sözü çerçevesinde, sizleri seven bir kardeþinizin uyarýsý olarak alýn. Benim kimseye bir kastým veya ithamým yok. Allah ve Rasulunu tasdik eden herkes müslümandýr. Ancak Allah`ýn bir emrini yerine getirirken bunu doðru uygulamak lazým; yoksa bilmeden zararlý çýkýlabilir veya hedeflenen fayda elde edilmez. Dediðim gibi sizler bizim için çok deðerlisiniz. Onun için bu kadar þey söyledim. Deðerli olmasanýz "hadi caným banane" der geçerim. Ama bunu yapamýyorum, çünkü sizler bizim umudumuzsunuz.

Son olarak sizlerden iki ricam var;
Birincisi, lütfen kitap okuyarak veya alim insanlarýn katýldýðý haným toplantýlarýna katýlarak, Ýslamî radyolarýn programlarýný dinleyerek bilginizi artýrýn ve dinimizi doðru öðrenin, doðru öðrenilmesini saðlayýn. Dünya hayatýnýz ile ilgili bilgilerin yanýnda ahiret hayatýnýz için de bilgiler öðrenin.
Benim burada anlattýklarým bazý yanlýþlara dikkat çekmektedir, sizin baþörtüsü ve diðer meseleler ile ilgili bilmediðiniz bir konu varsa ayrýntýlý bilgi için güvenilir ilmihal kitaplarýna baþvurun ve bilgiyi tam kaynaðýndan öðrenin.

Ýkincisi ve en önemlisi; lütfen burada yaptýðým uyarýlarý tanýdýðýnýz baþörtülü arkadaþlarýnýza da ulaþtýrýn ve bunlarýn mümkün olduðu kadar çok insana ulaþmasýný saðlayýn ki bu yanlýþ uygulamalar sona ersin.

Mektubuma burada son verirken hepinize en içten saygýlarýmý sunuyor ve sizleri Allah`a emanet ediyorum. Umarým siz de bana dua eder ve: "Allah`ým bu kardeþimize ilim yolunu nasib et ve onun ilmini artýr." dersiniz.

Esselâmu Aleyküm.
Sen ey müslüman kýzý sen namus timsalisin
Sen cennet güzelisin, hûriler misalisin
Sen Allah yolundaki gaziler misalisin
Ýslam yolunda olmak Mü`minin ülküsüdür
Müslüman hanýmlarýn iffeti örtüsüdür

Ahmet Tevfik Paksu

Alýntý...
Gönderen: 12.03.2007 - 13:04
Bu Mesaji Bildir   Ukab üyenin diger mesajlarini ara Ukab üyenin Profiline bak Ukab üyeye özel mesaj gönder Ukab üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 849 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Suayb (46), cuneytarkin82 (49), emira (40), ibrahim13 (50), geylani2 (42), ilknur1977 (47), mhmtyel (43), Müslüman kiz (30), hitoprak (51), solmayan-gül (39), pancoloji (39), gül_güzeli (39), güle güle (37), Sueda (38), suvari (41), teacherone (45), kudüs (48), sensinnn (38), Isik Hafize (39), masumca (51), muradmurad (45), burku (36), hatice.d (47), ismail arabaci (37), ariiff (43), nur44_55 (42), deepsilver (36), _SON_NEFES_ (32), onur5844 (52), sailor2005 (67), canfeza (37), saltanat (45), saltiks (50), van65 (), Taha1 (38)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56300 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.