budesonide generique luvox kamagra generique plaquenil stromectol detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » DİĞER DİNİ KONULAR » Bir acaip arzuhaldir Katrandan kara kalp sahibi köleden efendisine...

önceki konu   diğer konu
4 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Bir acaip arzuhaldir Katrandan kara kalp sahibi köleden efendisine...
42 Mesaj -
Seni anlatmaktan acizken kalemler benim yaptýðým zayýf bir çýrpýnýþtýr.Ruhlarý ile sana gelenler yazmaya çalýþmiþ ne çare efendim onlar istemiþ kalemler yazamamýþ onlar yazmýþ kaðýtlar tutamamýþ.Hem Seni anlatmaktan acizdir tarihler; her ismini anýþlarýnda gözyaþi ile doldururken sahifeleri gönüllerinde ki hasretin resmini çizerler yüzyillardir þanlý sancaðýnýn altýna giren tarihçiler....
Efendim okurken çektiklerini delindi baðrým istedim ki huzuruna varayim istedim ki taif te Zeyd'in yerine ben olayim taþlanan, þehirlerin anasi mekkende Fatman ben olayim yüzünü gözünü silen,Uhudun da Ebu Ubeyde'n ben olayim diþlerimle mubarek yanaðina, o kurban olduðum yanaðýna batan zýrhý ben cikarayim. Malik ben olayim yüzünün kanýný silen; O kana kurban olayim. Katade ben olayim ok benim gözüme saplansin talha ben olayim benim kolum çolak kalsin.. Daha niceler olayim dilim anlatmaktan uzak bedenim o sýkýntýlara katlanmaktan aciz daha niceler olayim sana varayim huzuruna varayim efendim...
Mekkenden göçerken gözlerin yaþlý arkada.Anýlar canlaniyor o mübarek nazarinda bir an hatirliyorsun mubarek anneni gözlerin doluyor.. bana ýzdýrap olarak bu yetmez mi ya Rasulallah ?Senin bir damla gözyaþýna kainat yýkanýr ey gönüller sultaný gözyaþýnýn damladiði bir avuc toprak gözlerini sildiðin bir paçavra da ben olaydim o nur pinarindan akan bir damlanin þahidi de ben olaydim...

Uzaðim senden özlem ile yaniyor gönlüm tebessümün geliyor aklýma o an eriyor bütün benliðim...Bera olup da ondan daha güzelini görmedim demek istiyorum Enes olup ta ondan daha güzelini koklamadim o kokudan daha güzel koku almadim demek geliyor içimden acaba bu aciz haykýrýþlarimi duyuyormusun Efendim...Ve ayrýlýþýn geliyor aklýma ibn-i mesud'un her gün bir köþede ayrilacaðýný anladýðý ve hýçkýra hýçkýra aðladýðý zamaný hatýrlar oldum..

Ve þimdi ümmetinden bir avuç kardeþimle Hatýrlar olduk Ebu bekir'ini en çok ebubekiri severim dediðin ebubekirini o yufka yürekli saflýðýn ve temizliðin sýddýk portresini gideceðini anlayinca aðladiði zamanlari..Yine hatirlar olduk Ömerini göçtüðüne inadla karþý çýkan; o öldü diyeni kýlýcýmla öldürürüm diyen Ömerini hatirladik... ve daha niceleri ki anlatmaktan acizim efendim Enesin dili ile tefekkur ediyoruz: ''Onun geldiði gün medinenin en aydinlik günüydü ve gittiði gün de en karanlýk''...Sonra aylarca aðlaþmalar içinde kendini çöllere atan ashabini hatirlar olduk..Aðlamaktan gözlerinin altýnda çukurlar oluþmuþ o çukurlarda gözyaþlarini biriktiren arkadaþlarini anýmsar olduk...Ben onu göremeyeceksem bir daha hiç göremiyeyim diyen Zeyd'ý hatýrladik...O zamana kadar Rabbine kavuþmayi dillerin anlatamayacaðý bi þekilde isteyip de kavuþamayan ashabýnýn sen gittikten sonra o isteklerin milyonlar arttiðini hayal ettik Efendim..
Onlar bu hal üzere iken benim yaptýðým acaba çöl kumlarindan bir zerre eder mi.?.Bilal'in geliyor aklýma gözyaþlarimla.. Sen gittikten sonra dayanamayip Þam'a gitmiþti ya hani.Bir gece ''bilalim beni neden ziyaret etmiyorsun dargýným sana'' diyerek ruyasýnda þereflendirmiþtin pir-i müezzini.Koþa koþa gelmiþti medinene Peygamber torununun israri ile çýkmýþtý yukarýlara ezan-ý þerif için ..O melekleri kýskandýran edasi ile okuyacakken ezani Ahali þaþkýnlýða bürünmüþtü senin dirilip geldiðini bile zannetmiþlerdi KÝ SEN HÝÇ ÖLMEMÝÞTÝN KÝ efendim..Bilalin okurken ezanini MUHAMMED diyemedi.Zaten sen gittiðinden beri diyememiþti.Bir kez daha denedi rüyasini hatirlayarak yine MUHAMMED diyemedi diyememiþti..Yýðýlýp kaldý oracakta gözyaþlarý bir ýrmak misali boþanýrken gözlerinden senin özleminle yanan bedeni artýk dayanamiyordu yokluðuna...Yillar sonra senin yanýna uzanirken ruhu etrafindakiler aðlarken o gülüyordu Çünkü özlemi bitiyor sevgilisine kavuþuyordu.. Efendim o saadet pinarindan tatti bana da lutfetmezmisin katrandan kara kalbimle; O Siyah þeref atlarini anýmsatan Bilalinin rengine inat o nur kalbi o bembeyaz kalbine lutfettigin gibi benim de o zulmet içindeki kalbime lutfetmezmisin efendim gözyaþlarimla islattiðim seccadem de bir gece yarisi seni anarken ruhumun derinliklerinde lutfetip bana da gelmezmisin ? ümmetinden bu acizinin katran rengi kalbini aydýnlatmazmýsýn o nurunla, alemleri aydýnlatan o nurunla, sana uçmak için çýrpýnan kanatlardan yoksun bu aciz mahluku sarmazmýsýn þefkatle o nur tenine dokunmama izin vermezmisin cömertçe sana uçan gönüllerin kervanina beni de almazmýsýn Ey Alemlerin yaratýlýþ sebebi nur yumaðý beni de bagrýna basmazmýsýn.......

Katran karasi kalp sahibi aciz bir köleden efendisine...Bir arzuhaldir bu yanan hasret ateþinin özlemin,sevginin portresidir..Acizliðinin sözleþmesidir tüm dünyaya haykýrdýðý ruhunun elçisidir en yüce makama...

''Andolsun size kendinizden öyle bir Peygamber gelmiþtir ki, sizin sýkýntýya uðramanýz ona çok aðýr gelir. O, size çok düþkün, müminlere karþý çok þefkatlidir, merhametlidir'' (Et-tevbe 128 )

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son SuskunSuvari tarafından, 21.02.2007 - 11:30 tarihinde.
Gönderen: 21.02.2007 - 11:26
Bu Mesaji Bildir   SuskunSuvari üyenin diger mesajlarini ara SuskunSuvari üyenin Profiline bak SuskunSuvari üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  
2765 Mesaj -
Hangi söz, hitap, cümle, Efendimiz (s.a.v)

ifade ederde güzellikler aktarmaz mý

diller, gönüller lal olmaz mý..ağlar

bu güzel hayat dolu paylaþým için çook teþekkürler

Allah Razı Olsun

Vuslattýr yürekler

Vuslatlar Sanadýr

Sendedir Efendim...gül

Sevgi Selam ve DUA ile...gül

Gönderen: 21.02.2007 - 11:49
Bu Mesaji Bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diger mesajlarini ara ~HiLaLaY~ üyenin Profiline bak ~HiLaLaY~ üyeye özel mesaj gönder ~HiLaLaY~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rabia_2 su an offline rabia_2  
3 Mesaj
Allah razý olsun çook güzel bi yazý okudukça okuyasý geliyor insanýn...
Gönderen: 21.02.2007 - 12:32
Bu Mesaji Bildir   rabia_2 üyenin diger mesajlarini ara rabia_2 üyenin Profiline bak rabia_2 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SuskunSuvari su an offline SuskunSuvari  
42 Mesaj -
Rabbim cümlemizden razý olsun acizane yazýmýza beðenildiyse ne mutlu...
Gönderen: 21.02.2007 - 21:48
Bu Mesaji Bildir   SuskunSuvari üyenin diger mesajlarini ara SuskunSuvari üyenin Profiline bak SuskunSuvari üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 611 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Suayb (46), cuneytarkin82 (49), emira (40), ibrahim13 (50), geylani2 (42), ilknur1977 (47), mhmtyel (43), Müslüman kiz (30), hitoprak (51), solmayan-gül (39), pancoloji (39), gül_güzeli (39), güle güle (37), Sueda (38), suvari (41), teacherone (45), kudüs (48), sensinnn (38), Isik Hafize (39), masumca (51), muradmurad (45), burku (36), hatice.d (47), ismail arabaci (37), ariiff (43), nur44_55 (42), deepsilver (36), _SON_NEFES_ (32), onur5844 (52), sailor2005 (67), canfeza (37), saltanat (45), saltiks (50), van65 (), Taha1 (38)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55446 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.