generique luvox dexamethasone budesonide ivermektin generique rhinocortdetrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » SİYER-İ NEBİ » DÜŞÜNEMİYORUM DOSTLAR DÜŞÜNEMİYORUM

önceki konu   diğer konu
13 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Konu icon    EFENDİLER EFENDİSİNİ NASIL KARŞILARDINIZ?
47 Mesaj -
EFENDÝLER EFENDÝSÝ EVÝNÝZE GELSE ONU NASIL KARÞILARDINIZ?......

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son B_P tarafından, 29.01.2007 - 23:46 tarihinde.
Gönderen: 29.01.2007 - 23:44
Bu Mesaji Bildir   B_P üyenin diger mesajlarini ara B_P üyenin Profiline bak B_P üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  
2687 Mesaj -
yeter ki adim at...
Gönderen: 29.01.2007 - 23:55
Bu Mesaji Bildir   NurBahcesi üyenin diger mesajlarini ara NurBahcesi üyenin Profiline bak NurBahcesi üyeye özel mesaj gönder NurBahcesi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
endulus su an offline endulus  
611 Mesaj -
Eger Efendim (sav) benim evme ziyarete gelecekse, O`nun sevdigi bir ümmetinden oldugumu ümit ederdim. O (sav) benim halimi bilmiski beni ziyarete gelmis..
Gönderen: 30.01.2007 - 00:15
Bu Mesaji Bildir   endulus üyenin diger mesajlarini ara endulus üyenin Profiline bak endulus üyeye özel mesaj gönder endulus üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SUHEDA1 su an offline SUHEDA1  
120 Mesaj -
EGER OYLE BIRSEY GERCEK OLSAYDI BENIM ICN ONDAN BASKA HERKES YALAN OLURDU HIC BIR SEYI KAFAMA TAKMAZDIM HEP ONUNLA GEZRDIM BIRAN BIL AYRILMAZDIM YANINDAN EVIMDE TEKNOLOJI ALETELRI HIC BULUNDURMAZDIM...
Gönderen: 30.01.2007 - 00:42
Bu Mesaji Bildir   SUHEDA1 üyenin diger mesajlarini ara SUHEDA1 üyenin Profiline bak SUHEDA1 üyeye özel mesaj gönder SUHEDA1 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
DiLRuBa su an offline DiLRuBa  
1118 Mesaj -
bu soruyu bir çocuða sormuþlar, çocukta sevip elinden tutardým demiþ. Bunun üzerine niçin elinden tutardýn sorduðunda hoca.. giderken gittiði yere benide götürsün diye demiþ..

Ben biterim herhalde..ağlar
Gönderen: 30.01.2007 - 00:50
Bu Mesaji Bildir   DiLRuBa üyenin diger mesajlarini ara DiLRuBa üyenin Profiline bak DiLRuBa üyeye özel mesaj gönder DiLRuBa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
kalp süvarisi su an offline kalp süvarisi  
Eğer bir gün Peygamber Efendimiz ziyaretinize gelse
124 Mesaj -
Eðer bir gün Peygamber Efendimiz ziyaretinize gelse,
Yalnýzca birkaç günlüðüne aniden çalsa kapýnýzý,
Merak ediyorum neler yapacaðýnýzý...

Biliyorum ama
Böylesine serefli bir konuga açacaðýnýzý en güzel
odanýzý,
Ona sunacaðýnýz yemeklerin en iyisi olacaðýný,
Ve inandýrmaya çalýþacaðýnýzý,
Onu evinizde görüyor olmaktan mutluluk duyacaðýnýzý;
Gerçekten evinizde ona hizmet etmekten alacaðýnýz hazzý.

Fakat söyleyin bana,
Efendimizi evinize doðru gelirken gördüðünüzde,
Onu kapýda mý karþýlayacaksýnýz?
Yoksa onu içeri almadan önce, aceleyle,
Bazý dergileri, gazeteleri çarçabuk saklayýp
Yerine Kur'aný mý koyacaksýnýz?

Peki hala Amerikan filmlerini seyredecek misiniz
televizyonda?
Yoksa kapatmaya mý koþacaksýnýz aceleyle,
O size kýzmadan önce?

Kimbilir?
Belki de aðzýnýzdan hiç çýkmamýþ olmasýný mý
dilerdiniz,
Hatýrlayamadýðýnýz en son çirkin kelimeyi...

Peki ya dünyalýk müziðinizi, kasetlerinizi de
saklayacak mýsýnýz?
Ve bunun yerine ortalýða,
Kitaplýðýnýzýn raflarýnda tozlanmýþ,
Hadis kitaplarýný mý çýkaracaksýnýz?
Hemence içeriye girmesine izin verecek misiniz?
Yoksa teleþla ne yapayým diyerek,
Saða sola mý koþturacaksýnýz?

Merak ediyorum:
Eðer Peygamber Efendimiz,
Bir kaç günlüðüne sizinle birlikte yaþasa,
Yapmaya devam edecek misiniz,
Her zaman yaptýðýnýz þeyleri?

Ailenizdeki sohbetler eski halini koruyacak mý?
Her yemekten sonra sofra duasý etmeyi,
Yine zor mu bulacaksýnýz?

Hiç yüzünüzü asmadan,
Oflayýp puflamadan,
Her vakit namazýnýzý kýlacak mýsýnýz?

Ya sabah namazý için,
Sýcacýk yataðýnýzýndan,
Erkenden fýrlayacak mýsýnýz?

Peki ya yine mýrýldanacak mýsýnýz,
Her zaman söylediðiniz þarkýlarý?
Ve okuyacak mýsýniz,
Her zaman okuduðunuz kitaplarý?
Peki bilmesine izin verecek misiniz,
Aklýnýzýn ve ruhunuzun beslendiði þeyleri?
Yoksa hiç bilmemesini mi isterdiniz?

Þöyle diyelim yada:
Gideceðiniz her yere götürebilecek misiniz Peygamberi
de?
Yoksa birkaç günlüðüne deðiþecek mi planlarýnýz?

Tanýþtýrmaktan onur duyacak mýsýnýz en yakýn
arkadaþýnýzý onunla?
Yoksa hiç karþýlasmamalarýný mý umardýnýz,
Peygamberin ziyareti bitene dek birbirleriyle?

Þimdi söyleyin açýk yüreklilikle,
Onun kalmasýný ister misiniz sizinle?
Sonsuza dek, hep birlikte...
Yoksa rahat bir nefes mi alacaksýnýz,
Ziyareti bitip gittiðinde?

Gerçekten bilmek ilgi çekici olabilir deðil mi?
Bilmek ve düþünmek,
Eðer bir gün Peygamber Efendimiz ziyaretinize gelse
Yapacaðýmýz þeyleri...

Eðer bir gün Peygamber Efendimiz ziyaretinize gelse,
Yalnýzca birkaç günlüðüne aniden çalsa kapýnýzý,
Merak ediyorum neler yapacaðýnýzý ...

BEN ÝÞLEDÝGÝM GÜNAHLARAL ONUN YÜZÜNE BAKAMAZDIM. SEN BÝZLERÝ ÞEFAATÝNDEN MAHRUM ETME EFENDÝM.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son kalp süvarisi tarafından, 30.01.2007 - 01:51 tarihinde.
Gönderen: 30.01.2007 - 01:50
Bu Mesaji Bildir   kalp süvarisi üyenin diger mesajlarini ara kalp süvarisi üyenin Profiline bak kalp süvarisi üyeye özel mesaj gönder kalp süvarisi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
karapapak su an offline karapapak  
137 Mesaj -
uþak gibi aðlardým

selametle
Gönderen: 30.01.2007 - 08:17
Bu Mesaji Bildir   karapapak üyenin diger mesajlarini ara karapapak üyenin Profiline bak karapapak üyeye özel mesaj gönder karapapak üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mehmet125 su an offline mehmet125  
193 Mesaj -
Bu halimiz böyle devam ederse, Peygamberimiz biraz zor gelir. Ama yinede geldiðini düþünürsek herhalde onun dizinin dibinden ayrýlmazdým. Müslümanlarýn birliði için dua etmesini isterdim.

Þüheda kardeþimizin, 'evimde hiçbir teknoloji aleti bulundurmazdým' sözü çok ilginç geldi bana. Dinimiz teknolojiyi yasaklamýyor, aksine teþvik ediyorken böyle düþünülmesine þaþýrdým.
Gönderen: 30.01.2007 - 08:22
Bu Mesaji Bildir   mehmet125 üyenin diger mesajlarini ara mehmet125 üyenin Profiline bak mehmet125 üyeye özel mesaj gönder mehmet125 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
7 Mesaj
Alıntı
Orijýnalý DiLRuBa

bu soruyu bir çocuða sormuþlar, çocukta sevip elinden tutardým demiþ. Bunun üzerine niçin elinden tutardýn sorduðunda hoca.. giderken gittiði yere benide götürsün diye demiþ..

...ağlarağlarağlar ...

O (sav) evime gelseydi..
Karsisina nasil cikardimki..
Utanirdim, O'na layik Ümmet olamadigimiz icin..
Onu (sav) görür görmez ÖZÜR DILERDIM..
Ve beraber DUAlar yapmamizi istiycektim..

O (sav) bize gelemez, ama biz Ona (sav) layik Ümmet olursak gidebiliriz..
Hersey bizim elimizde..
RABBIM bizleri Ona (sav) kavustursun..

DUA ile..
Gönderen: 30.01.2007 - 10:09
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
solmayan-gül su an offline solmayan-gül  
RE:
96 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý YeSiLKuBBeM

Alıntı
Orijýnalý DiLRuBa

...ağlarağlarağlar ...

O (sav) evime gelseydi..
Karsisina nasil cikardimki..
Utanirdim, O'na layik Ümmet olamadigimiz icin..
Onu (sav) görür görmez ÖZÜR DILERDIM..
Ve beraber DUAlar yapmamizi istiycektim..

O (sav) bize gelemez, ama biz Ona (sav) layik Ümmet olursak gidebiliriz..
Hersey bizim elimizde..
RABBIM bizleri Ona (sav) kavustursun..

DUA ile..

ALLAH hepinizden razý olsun ayyy yazýlarý okuyunca sevinçten aðladým sanýrým ben kendimi dünyanýn en mutlu insaný görürdüm mutluluktan uçardým keþke hayali bile çok güzel ben keþkeeee diyorum.

Gönderen: 30.01.2007 - 15:06
Bu Mesaji Bildir   solmayan-gül üyenin diger mesajlarini ara solmayan-gül üyenin Profiline bak solmayan-gül üyeye özel mesaj gönder solmayan-gül üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
CiVELEK su an offline CiVELEK  
978 Mesaj -
bu halýmýzlemý gelecek.. gelmez

eðer ki gelirse bir þey yapmana gerek kalmaz çünkü yapacaðýný yapmýþsýndýr ve O da onun için gelmiþtir
güzel amelden baþka bir þey istemeyeceði kesindir...

EY NEBÝ býzýde þefaat ettiðin kullar arasýna alýr mýsýn?
Gönderen: 30.01.2007 - 18:04
Bu Mesaji Bildir   CiVELEK üyenin diger mesajlarini ara CiVELEK üyenin Profiline bak CiVELEK üyeye özel mesaj gönder CiVELEK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
MeLiSSaNuR su an offline MeLiSSaNuR  
498 Mesaj -
Canim feda olsun sana ya Resulallah..

Bu arþin altýnda ellerimizi kollarýmýzý kaybetmiþiz
Bir pusuya düþmüþüzki bize mubarek ellerinden güller dök
Gül kokulu yollar açýlsýn, yolun bildiðimiz
Hani hep gül kokardýnya

Bizi sefaatinden mahrum etme..
Son nefesinde bile ümmetim ümmetim diyen Nebi..

Ona layik olanlara selam olsun..
Ona ümmet olanlara selam olsun..
O hep yanimizda biz onu andikca InsaAllah..

gül
Gönderen: 30.01.2007 - 18:16
Bu Mesaji Bildir   MeLiSSaNuR üyenin diger mesajlarini ara MeLiSSaNuR üyenin Profiline bak MeLiSSaNuR üyeye özel mesaj gönder MeLiSSaNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SuskunSuvari su an offline SuskunSuvari  
Selam hidayete tabi olanların üzerine olsun
42 Mesaj -
http://www.serdengecti.org/modules.php?name=Video_Stream&page=watch&id=49

Bence bu link çoðu insanýn durumunu ortaya koyuyor.Bize gelirse eve gidemem herhalde günahkar gözlerimle onu kirletmek istemem.Bir köle efendisinden nasil korkuyor , nasil saygi duyuyorsa bizlerde oyle olmalýyýz aslýnda.. bu itibarla ben efendimizin yüzüne nasýl bakacaðýmýzý merak ediyorum..Aslýnda onu görme arzusu Veysel karani gibi olmalý bence, çok istemeli ama yapamamalý çok sevmeli ama kavuþamamalý.. ben bugün pek az kimsenin çekinmeden Efendimizi karþýlayacaðýný dusunuyorum.Aslýnda muminlerin kendilerini tartmasý için kullanacaðý güzel bir yontem efedimizin onu ziyaret etmesini duþünmesi...Þairin dediði gibi ''hakiki aþýklarýn sana doðru uçarken bizim bu yaptýðýmýz yolda emeklemekti'' ne ölçüde seviyor ona ne ölcüde layýk ummetsek o olcudede karþýlarýz herhalde.. acaba acaba deyip düþünmeli...Güzel baþlýk Allah Razý Olsun...
Gönderen: 30.01.2007 - 18:52
Bu Mesaji Bildir   SuskunSuvari üyenin diger mesajlarini ara SuskunSuvari üyenin Profiline bak SuskunSuvari üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 667 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ambulans64 (60), salihbayram (52), opel (54), islamci_genc (37), celal1974 (50), savage41xxx (52), LAZPARATOR61 (45), kral29 (35), siseyna (43), demir_kralll (33), yepremreha (47), YA_rab (31), zompur (54), ALMILA_GÜL (56), Mystigue (53), kecmk (53), akpinar61 (59), aqabe (60), agenc24 (52), y.erkek (52), internet22 (41), kutsalsavasc&ya.. (37), karindas (45), sehadet_61 (46), Serdar_ (44), bahtiyar28 (54), maun (42), bayramsalih (52), arifünal (64), HANCEREN (55), mecruh (45), MuSLimaNKa (34), bilalkale (50), DeLiCaN (944), veysel setdibi (62), tilli (51), erzurumlunet (46), sema_ihl (38), cemre (52), m.kara (58), yyunuss (39), x_X_x (41), Muhammed1968 (57), hçerçi (72), lcd (47), fatihreis (39), Baharayyildiz (40), haci_nl (47), cemil (46), yakupakyuz (60), gazikoc58 (51), Ankebut57 (45), L a V i N i a (40), sofu_23 (51), Beyaz dilek&cce.. (40), tabu (50), sümbül (37), yakupalan (45), Alperen Eren (46), HikmetSagir (81), YaSaX (44), Barnabas (39), islamasevdal&ya.. (38), ilyas1970 (54), criminalist (52), Ayhan-61 (58), nurayaz (30), mörscher (58), basmuharrir (58), Goodmanx (57), mahmut1968 (56), djnefret (41), karadeniz krali (54), ayseli (58), cengo06 (62), yasarerkek (52), hz.ömer (37), ismailxxx (46), tayyarozbak (40), karamurat1 (51), sari_kiz (38), kaslim (42), ayyildiz_70 (34), The Mediterrane.. (53), bahadir (50), ~TUTI~ (37), dostahasret (43), Selinnurx (56), apocalyptica (45), markat (46), derlerkahin (46), isa dogan (50), EROL AKBULUT (56), Yaseminnur (37), sehadet_aski (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.60766 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.