generique luvox stromectol ivermectin generique plaquenil kaletra cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » T A N I Ş M A » ben bir soru sormak istiyorum

önceki konu   diğer konu
33 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
ben bir soru sormak istiyorum
17 Mesaj -
benim üç tane kýzým var.. size sormak istiyorum arkadaþlar kardeþler ben okutmak istemiyorum ilk öðretim den sonra ..baþöürtü sorunu için. ahiretini kazanmadýktan sonra bu dünyasýný ne yapýyým.. bana benim gibilere bir akýl.. ALLAH HERKESTEN RAZI OLSUNdüsün düsünağlarağlar
Gönderen: 23.11.2006 - 19:58
Bu Mesaji Bildir   dogru huriye üyenin diger mesajlarini ara dogru huriye üyenin Profiline bak dogru huriye üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Ramazanoglu su an offline Ramazanoglu  
61 Mesaj -
Aslýnda sizin akla ihtiyacýnýz yok. Bilakis siz bu fikrinizi herkese aþýlayýn.
Bununla birlikte devletin þerrinden korunmak için baþörtülü gönderebileceðiniz okul var mý bir araþtýrýn. Olur ya, kýyýda köþede kalmýþtýr belki böyle bir okul. Bulamazsanýz, ve kýzlarýnýz da baþörtüsünü severek taþýrlarsa, bence okula göndermemenin yollarýný arayýn. Bunun yerine alternatif eðitim yöntemleriyle kýzlarýnýza saðlam bir eðitim verebilirsiniz.
Gönderen: 23.11.2006 - 20:27
Bu Mesaji Bildir   Ramazanoglu üyenin diger mesajlarini ara Ramazanoglu üyenin Profiline bak Ramazanoglu üyeye özel mesaj gönder Ramazanoglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
dogru huriye su an offline dogru huriye  
17 Mesaj -
arkadaþlar bu durum kafamý çok karýþtýrýyor...bana yardýmcý olurmusunuz.yüm ravda ekibibnden ve üyelerinden cevap bekliyorum.telaşlı telaşlı telaşlı
Gönderen: 23.11.2006 - 20:29
Bu Mesaji Bildir   dogru huriye üyenin diger mesajlarini ara dogru huriye üyenin Profiline bak dogru huriye üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mucahide16 su an offline mucahide16  
67 Mesaj -
Bence hiç yollamayýn.Ramazanoðlu abim size en doðru cevabý vermiþ zaten.Eðer gönderirseniz sonra çok pisman olabilirsiniz ayný benim gibi.Bir kere paçayý kaptýrdým mý da kurtulmasý kolay olmuyor.Çünkü ben çok denedim.Ve de bunu aileme her defasýnda hatýrlatýrým. 8 senenin hesabýný nasýl verecem ben diye.Eðer ben o sekiz seneyi ilme harcasaydým þimdi hem kendime,hem aileme hemde topluma yararlý olabilirdim.Bildiðiniz gibi 8 yýl mecuburi eðitim var.kýzlarýnýz bulu çaðýna girecek fakat kapanmak farziyetini yerine getiremeyecek,namahrem kiþilerle birarada olacak!:( .Yani günahlarý yazýlmaya baþlayacak.Ben derim ki ablacým kýzlarýnýzý cehenneme odun etmeyin.
Gönderen: 23.11.2006 - 21:29
Bu Mesaji Bildir   mucahide16 üyenin diger mesajlarini ara mucahide16 üyenin Profiline bak mucahide16 üyeye özel mesaj gönder mucahide16 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
-=MeLeK=- su an offline -=MeLeK=-  
1505 Mesaj -
Es . Selamun Aleykum Ve Rahmetulahi Ve Berakatuhu

Bende kendi fikrimi vermek istiyorum sıkıntılı
Bu sadece benim dusuncem ve herkezin dusundugune Saygi gosteriyorum InsaAllah

Kardesim Bencede Ben bu kardeslerimin dediklerine bir bir katiliyorum. Ve Bakin Kizlarinizi Kur'an kurslarinda okutun okutma imkani varsa. Yani Allah'in kelamini ogrensinler baska seyler ogrenmesinler Bu YALAN DUNYA aldanmiyalim bos islerle vaktimizi harcamiyalim . Bizi Okulu kurtarmacak ! sadece bu Yalan dunya icin kurtarir...!

Selam ve DUA ile ...

Gönderen: 23.11.2006 - 21:38
Bu Mesaji Bildir   -=MeLeK=- üyenin diger mesajlarini ara -=MeLeK=- üyenin Profiline bak -=MeLeK=- üyeye özel mesaj gönder -=MeLeK=- üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
**Su_DamlasI** su an offline **Su_DamlasI**  
RE:
1420 Mesaj -

Alıntı
Orijýnalý -=MeLeK=-

Bende kendi fikrimi vermek istiyorum sıkıntılı
Bu sadece benim dusuncem ve herkezin dusundugune Saygi gosteriyorum InsaAllah

Kardesim Bencede Ben bu kardeslerimin dediklerine bir bir katiliyorum. Ve Bakin Kizlarinizi Kur'an kurslarinda okutun okutma imkani varsa. Yani Allah'in kelamini ogrensinler baska seyler ogrenmesinler Bu YALAN DUNYA aldanmiyalim bos islerle vaktimizi harcamiyalim . Bizi Okulu kurtarmacak ! sadece bu Yalan dunya icin kurtarir...!

Selam ve DUA ile ...

ES SELAMU ALEYKUM

Bakýn benim meleðim en dogruyu söylemiþ zaten

Bu Kardeþimiz daha o kadar küçükki onun bu zekasýna Ýtikadýna Hayraným RABBIM cumlesýnýn yar ve yardýmcýsý olsun INSALLAH..

MELEÐÝME gül

SELAM VE DUA ILE..

Gönderen: 23.11.2006 - 21:45
Bu Mesaji Bildir   **Su_DamlasI** üyenin diger mesajlarini ara **Su_DamlasI** üyenin Profiline bak **Su_DamlasI** üyeye özel mesaj gönder **Su_DamlasI** üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
-=MeLeK=- su an offline -=MeLeK=-  
1505 Mesaj -

Su Ablam Cok Tsk ederim !
Allah Senden Razi olsun insaAllah
Ben Sadece kendi fikrimi soyledim!

Selam ve DUA ile ...

Gönderen: 24.11.2006 - 17:46
Bu Mesaji Bildir   -=MeLeK=- üyenin diger mesajlarini ara -=MeLeK=- üyenin Profiline bak -=MeLeK=- üyeye özel mesaj gönder -=MeLeK=- üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rabitali_kardes su an offline rabitali_kardes  
7 Mesaj
==Melek== melek yazdýklarýný okudum kuran kursunda okuyorum inþallah ALLAH bizi selamete ulastýrýr rabitaliyim...inþallah ALLAH rýzasý için hoca olup ilmimizi yaymak istiyorum dualrýný istiyorum hepinizden Allah Razı Olsun

Üstazýmýz;ßenim sizlerden baska kimim vardýr ki kalbimin hubbu hassýna makes ola.ßenim elem ve enduhum sizler içindir.Ekdar ve ahzaným sizlere racidir.Sizlerin ademi terakkileri korkusu kadar bana isr eden dünya hiç bir þey yoktur.sizleri terakkailerini muhafa etmezsem MERT OLMAYAYIM ALLAH (c.c) SÜLEYMAN HÝLMÝ TUNAHAN HZ. binlerce RAZI OLSUN!!!..Allah Razı Olsun ßÝZLER ONUN EVLATLARIYIZ..

''BENÝ GÖRMEK ÝSTEYEN BEDÝA KIZIMA BAKSIN,CENNETÝ GÖRMEK ÝSTEYEN FERHAN KIZIMA BAKSIN''buyurmuþtur... acaba biz Allah c.c hakiki kul, peygamber efendimize hakiki ümmet, üstazýmýza,anne ve babamýza hakiki evlat olabilmeyi BASARABÝLDÝKMÝ??? agla
Gönderen: 24.11.2006 - 17:51
Bu Mesaji Bildir   rabitali_kardes üyenin diger mesajlarini ara rabitali_kardes üyenin Profiline bak rabitali_kardes üyeye özel mesaj gönder rabitali_kardes üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
dilbaz su an offline dilbaz  
5 Mesaj
selamýn aleyküm
arkadaþlar ben söylediklerinize katýlmýyorum nedeni ise Yüce Rabbimiz Allah C.C Nun insanlara ilim öðrenmesi için Kuran-ý kerimde bir çok ayetler göndermiþ bir ikincisi ise biz kýzlarýmýzý okutmazsak þuan türkiyenin en önemli kademesindeki inançsýz insanlarýn önüne geçemeyiz eðerki bizlerin veya bizim gibi düþünen insanlarýn oralara gelebilmemiz için kýzlarýmýzý okutmalýyýz.
Hatta bizlerinde kendimizi geliþtirip birþeyler yapmamýz gerekmezmi? Düþününki ülkenin önemli yerlerinde imanlý insanlar olduðunu çýkarmýydý baþörtüsü sorunu çýkarmýydý imamhatip sorunu? soruyorum sizlere daha ne kadar kendimizi bu imansýzlara ezdiriceðiz ne kadar onlara boyun eðeceðiz
Gönderen: 28.12.2006 - 11:47
Bu Mesaji Bildir   dilbaz üyenin diger mesajlarini ara dilbaz üyenin Profiline bak dilbaz üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
recepholding su an offline recepholding  
1613 Mesaj -
SELAMUN ALEYKUM

ABLACIM KARARIN DOGRU BIR KARAR

ILK OGRETIMDEN SONRA KURAN KURSUNA GIDEBILIR YATILI KURAN KURSLARIMIZ VAR ORDADA GUZEL EGITIMLER VERILIYOR ASLINDA EN GUZEL EGITIMLER ORDA VERILIYOR

ZATEN KURAN I KERIMDE ILMIN HEPSI VAR

ONEMLI OLAN TEFSIRIYLE ORENMEK VE ARASTIRMAK BENCE KARDESLERIMIZ BU YOLA GITSIN SENI KARARINDA DESTEKLIYORUM

BURDA BENIM CEVREMDE INANIN GIDEN BACILARIMIZ VAR

VE COK BASARILILAR ILLA OKUL MILLI EGITIM SART DEGIL EN IYI ILIM BIZIM INANC GOSTERDIGIMIZ KITAPTA ZATEN VAR

VE EKSIKSIZ YETERKI ARASTIRILSIN TEFSIRIYLE MANASIYLA VE EMIRLERIYLE

ILMI UZAKTA ARAMIYALIM

ZATEN DEVLETIMIZIN SIMDIKI VERDIGI ILIMDE BILGIDE

SAPTIRILMIS DURUMDA BENCE KARARIN DOGRU

HAKKINIZDA HAYIRLISI OLUR INSALLAH

SELAM VE DUA ILE
Gönderen: 28.12.2006 - 11:58
Bu Mesaji Bildir   recepholding üyenin diger mesajlarini ara recepholding üyenin Profiline bak recepholding üyeye özel mesaj gönder recepholding üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
61 Mesaj -
Dilbaz kardeþ, söylediklerimize katýlmamakta serbestsiniz tabi de, siz konuyu anladýnýz mý? sevinçli
Bir kardeþimiz, kýz çocuklarýný ilköðretimden sonra baþörtüsü sorunu yüzünden okula göndermek istemediðini açýklamýþ ve bir nevi fikir danýþmýþtý. Yani konu; kýzlarýn okula devam etmeleri için baþlarýný açmaya deðer mi deðmez miydi? Konuyu anlayýpta ayný düþünceleri savunursanýz iki þeyi hatýrlatmak isterim.
1.Ýlim öðrenmekle ilgili öyle pek çok ayet olmamakla beraber olanlarda da günümüzün materyalist ilimleri kastedilmiyor.
2.Allah'ýn apaçýk ayetleri çiðnenerek kýzlarýn okula gitmelerinin hiçbir haklý gerekçesi olamaz aslýnda. Müslüman olarak bizim görevimiz önemli yerleri ele geçirmek deðil, Allah'ýn emir ve yasaklarýna riayet etmektir. Hesaba bundan çekileceðiz, köþebaþlarýný ele geçirmekten deðil.
Kadýnýn asli görevi ana ve eþ olmaktýr. Tabi günümüz þartlarýnda bilgili ana ve bilgili eþ olmalarý daha iyidir. Ama zalimler buna izin vermiyorsa ve kimliklerine sahip çýkarak okuyamýyorlarsa ya onlarýn eðitimleri baþlarýna çarpýlarak okullarý terkedilmeli ya da alternatif eðitim yerleri kurulmalý.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Ramazanoglu tarafından, 28.12.2006 - 19:42 tarihinde.
Gönderen: 28.12.2006 - 19:40
Bu Mesaji Bildir   Ramazanoglu üyenin diger mesajlarini ara Ramazanoglu üyenin Profiline bak Ramazanoglu üyeye özel mesaj gönder Ramazanoglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
kalp süvarisi su an offline kalp süvarisi  
124 Mesaj -
SEVGÝLÝ KARDESÝM ÝSLAMIN ÝLK EMRÝ OKU DEGÝL MÝ YOKSA BEN MÝ YANLIÞ HATIRLIYORUM.

SENÝN DERDÝNÝ ANLIYORUM AMA YAZIK ETME ÝSLAMIN OKUMUÞ ÝNSANLARA ÝHTÝYACI VAR .

SEN YETER KÝ OKUTMAK ÝSTE 8 YIIL BÝTÝNCE KIZLAR ÝÇÝN KURAN KURSLARI VAR.DÝNÝ EGÝTÝM VEREN HOCA BELLÝ OLSUNLAR.
YADA YURT DIÞINA VÝYANAYA GÖNDEREBÝLÝRSÝN. MADDÝ DURUMLAR ÝYÝ DEGÝLSE BURS ALABÝLÝRÝSÝNÝZ.
BUNLARDA OLMAZ DA AÇIK ÖGRETÝM FAKULTESÝ VAR.

HEM TÜRKÝYEDE KÝ ÜNÜVERSÝTELERDE HEM BOÞ MESLEK DOLU HEMDE EGÝTÝM YOK.

YANÝ ÝLÝM BÝLÝM YOK SADECE HERKEZ KENDÝ GÖRÜÞÜNÜ SAVUNAN KÝÞÝLER
YETÝSTÝRMEYE CALISIYORLAR.

ÝLÝM ÇÝNDEDE OLSA ALNIZ DÝYEN EFENDÝMÝZÝN SÖZÜNÜ UNUTMAYALIM.
Gönderen: 28.12.2006 - 20:02
Bu Mesaji Bildir   kalp süvarisi üyenin diger mesajlarini ara kalp süvarisi üyenin Profiline bak kalp süvarisi üyeye özel mesaj gönder kalp süvarisi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
61 Mesaj -
Demiþsiniz ki; ''basimdaki ortu Rabbime olan kullugumun yerine getiriyor olmamdir..''
Kardeþim, öncelikle ibadetler Allah ile kul arasýndadýr, ve bunlarda yaptýðýmýz ihmal ve eksiklerin hesabýný O'na vereceðiz. Fakat kendi þahsi çýkmazýnýzý ve þahsi görüþünüzü baþkalarýna tavsiye diye verirseniz bunu vebali vardýr. Rabbimiz'in baþörtüsü emrine raðmen okulunuzu tercih etmiþsiniz ve anlaþýlan içiniz rahat. Bu sizin bileceðiniz iþtir. Ama buna Kur'an'dan sünnetten delil bulamazsýnýz. Yapacaðýnýz tek þey, ''ben bir günah iþliyorum, Rabbimin affýna sýðýnýyorum, en kýsa zamanda bu günahtan kurtulmak için elimden geleni yapacaðým'' demektir. Tabi bu dediðim baþörtüsünün müslüman kadýnlar için bir farz olduðunu kabul edenler içindir.
Dediðiniz gibi örtünüz gerçekten Rabbinize kulluðunuzun göstergesiyse bunun yanýnda baþka þeyleri ispat etmek zorunda mýsýnýz? Cahil örtülü imajýný, köle kadýn imajýný yýkmak için uðraþýyormuþsunuz. Örtülüler doktor olmalý önemli yerlere gelmelilermiþ. Kusura bakmayýn ama bu gerekçelerle okuyan bayanlar, veya benzer bahanelerle okuyan erkekleri görüyoruz. Ýstisnalarý var elbette ama, genellikle bu gerekçelerin ardý arkasý kesilmez. Okulumu bitireyim kapanacaðým veya namazýmý açýktan kýlacaðým denir, okul biter doktora girer, bunlar biter kariyer hesaplarý baþlar, sonra çoluk-çocuðun geleceði düþünülür. Ömür böyle geçer.
Siz baþkalarýna birþeyler kanýtlamaya çalýþýrken neleri kaybettiðinizin farkýna bile varmazsýnýz. Siz gerçekten Allaha kul olunda býrakýn dýþardakiler size ne derse desin. Hem onlarýn okulunda okumakla cahillik gideriliyor mu dersiniz? Çaliþki üstüne çeliþki. Ýmkanlar elveriyorsa elbette çaðýn gereði olan bilgileri edinmek için okullara gidilir. Ama adamlar ne yapsak razý olmuyor, daha ne kadar izzetimizi onurumuzu ayaklar altýna aldýracaðýz? Onlar bizdeki bu teslimiyeti gördükçe okulu bitirsek, önemli yerlere yerleþsek ne çýkar?
Evde kalýp okumayan kýzlar ilim sahibi olamayacaklar öylemi? Ýlim nedir onun tarifini bir öðrenin derim. Sakýn ilim sahibi olmakla diploma sahibi olmayý kerýþtýrmýþ olmayasýnýz?
Müslüman kýzlar diploma sevdalýsý oldu olalý evlenme yaþlarýnýn büyüdüðünü, evliyseler geçimsizliklerin ve ayrýlmalarýn arttýðýný da gözönüne alýrsak sizin ileri sürdüðünüz gerekçelerin hiçbirinin geçerli olmadýðýný görmelisiniz. Ayrýca, okuyan kýzlarýmýz evde olanlara göre daha çok sigara içiyor, daha çok flört ediyor, daha çok tesettürü dejenere ediyor, daha çok tüketici oluyor, daha çok modayý takip ediyor v.s.
Maksadýmý aþtýysam hakkýnýzý helal edin. Ýsim vermedim ama adres belli oluyor sanýrým.
''Temiz Yaþam'' projemizin bir gereði bu hususlarda kardeþlerimizi bilinçlendirmek te görevlerimiz arasýnda. Amacýmýz, elimizden geldiðince dünyanýn dindarlaþmasýný saðlamak. Bunu yaparken, müslümaným diyenlerin de gerçek manada islamý anlamalarý ve yaþamalarý için uyarý görevimizi yapmak.
Gönderen: 29.12.2006 - 00:58
RE: ben bir soru sormak istiyorum...
1420 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Ramazanoglu

Evde kalýp okumayan kýzlar ilim sahibi olamayacaklar öylemi? Ýlim nedir onun tarifini bir öðrenin derim. Sakýn ilim sahibi olmakla diploma sahibi olmayý kerýþtýrmýþ olmayasýnýz?
.

ES SELAMU ALEYKUM

BENDE COK MERAK EDIYORUM HAKIKATEN ÝLÝM DEYÝNCE NE GELÝYOR BU ÝNSANLARIN AKLINA
HADÝSÝ ÞERÝF VAR ÝLÝM ÇÝNDEDE OLSA GÝDÝN ALINIZ DÝYE AMA HANGÝ ÝLÝM NEDEN ÞÝMDÝKÝ BAZI ÝNSANLARIMIZ ÝLÝM DEYINCE MAKAM MEVKI DUNYALIK GELIYOR AKLINA ÞÝMDÝLÝK BU KADAR YAZICAM BU KONU REALDE COK DIKKATIMI CEKMIÞTIR BURADADA
GÜNDEME GELMESI BENCE COK GÜZEL DEVAMINI SONRA KONUNUN GÝDÝÞATINA BAKARAK FÝKÝRLERÝMÝ YAZICAM

SELAM VE DUA ÝLE..

Gönderen: 29.12.2006 - 01:28
Bu Mesaji Bildir   **Su_DamlasI** üyenin diger mesajlarini ara **Su_DamlasI** üyenin Profiline bak **Su_DamlasI** üyeye özel mesaj gönder **Su_DamlasI** üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
1420 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý cetmili

SEVGÝLÝ KARDESÝM ÝSLAMIN ÝLK EMRÝ OKU DEGÝL MÝ YOKSA BEN MÝ YANLIÞ HATIRLIYORUM.

es selamu aleykum

bak sen ben bunu ramazanogluna alýntý yaparak ekledýkten sonra okudum islamýn ilk emri oku
bundan ne anlýyorsunuz ve yazdýgýnýz hadisi þeriften ne anlýyorsunuz kendi kafanýza göre
yorumlamayýn ayetleri hadisleri iþinize geldiði gibi yorumluyorsunuz bunlarý bize bir zahmet acýklayýn ama cok iyi araþtýrýn ondan sonra yorum yazýn buna..

selam ve dua ile..

Gönderen: 29.12.2006 - 01:34
.-.-Saliha-.-. su an offline .-.-Saliha-.-.  
514 Mesaj -
Yazilanlari bastan sona okudum ve kendi fikrimide belirtmek istiyorum...

Öncelikle Huri bacim ve huriye ablama
"BIR BAYAN NICIN ÖRTÜNMEK ISTEMEZ"
isimli kitabi okumalarini tavsiye ediyorum...

Inanin bir cok soruya cevap var icinde, cok güzel bir uslübla anlatilmis insanin okudukca okuyasi geliyor...

Bu konuda Ramazanoglu abi cok güzel cevaplar vermis örnegin...

Alıntı
Orijýnalý Ramazanoglu

Okulumu bitireyim kapanacaðým veya namazýmý açýktan kýlacaðým denir, okul biter doktora girer, bunlar biter kariyer hesaplarý baþlar, sonra çoluk-çocuðun geleceði düþünülür. Ömür böyle geçer.
Siz baþkalarýna birþeyler kanýtlamaya çalýþýrken neleri kaybettiðinizin farkýna bile varmazsýnýz.

Ayrýca, okuyan kýzlarýmýz evde olanlara göre daha çok sigara içiyor, daha çok flört ediyor, daha çok tesettürü dejenere ediyor, daha çok tüketici oluyor, daha çok modayý takip ediyor v.s.

Bu yazilanlara katiliyorum..Okumaya karsi degilim ama maalesef cogu kizlarimiz okuma sevdasina kapilip türlü günahlara maruz kaliyor ve maalesef ahlaki degerler kayboluyor...Istisnalar haric tabi..

Annemin bir sözü vardir hic unutmam...
"Kizim insanin icinde kötülük olduktan sonra, istersen dört duvar arasina hapis et yine yapar yapacagini"...

Yani ister evde ister okulda kizlarimizi ilk önce iyi yetistirmeliyiz, onlara helali ve harami benimsemelerini saglamaliyiz...
Onlara islami en güzel sekilde ögrettigimizden emin olmaliyizki vebal altinda kalmayalim Insaallah...

Doktor olma hevesiyle kac yil geciyor basi acik..
Oysaki bu dünya fani!!...
Baskalarinin gözünde yükselmek icin ebedi sürecek olan ahiretimizi yakmaya degermi!?
Evet belki diyebilirler müslüman kadinlar cahil diye, ama farkindamisiniz zaten ne yapsak hic bir zaman kafirlerin gözünde iyi olamayiz..

Birakin basörtüyle okuma imkani olmayan yerlerdede erkeklerimiz bizler icin birsey yapsin...
Biz kadinlarda televizyon basinda oturacagimiza acip kitaplari okuyarak ve toplantilar düzenleyerek ilmimizi artirabiliriz...

Sadece din acisindan degil her acidan ilim iyidir..

Huriye ablacim kiziniz ilerde okumak isterse ona engel olmayin derim...
Ona secenekler sunun..Hocalik terzicilik vs. gibi kizlarimiza daha uygun olan meslekleri önerebilirsiniz...Endiselerinizi kizinizla paylasin...Ona herseyi acik acik anlatin...

Hic bir zaman cocugunuzu zorlamayin Insaallah...
Allah yardimciniz olsun....gül

Gönderen: 29.12.2006 - 02:58
Bu Mesaji Bildir   .-.-Saliha-.-. üyenin diger mesajlarini ara .-.-Saliha-.-. üyenin Profiline bak .-.-Saliha-.-. üyeye özel mesaj gönder .-.-Saliha-.-. üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1613 Mesaj -
SELAMUN ALEYKUM

EVET KARDESLERIM BENDE KISA SURE ONCE HURI KARDESIMIZ GIBI DUSUNUYORDUM
AMA BIRGUN BIR BUYUGUMLE VE ILMINE GUVENDIGIM BIR ABIMLE OTURUP KONUSTUK BU MESELEYI
BENDE HURI KARDESIM GIBI AYNI SEYLERI TARTISIYODUM

ABININ DEDIGI SUYDU

KENDI ADINA ISLAMIYETTEN BIR EMIR FEDA EDEMEZSIN
BUNA YETKIN YOK BUNU SIMDI YAPMIYIM TURBANI SIMDI TAKMIYIM YARIN OKULU BITIRINCE TAKARIM OGRETIMIMI TAMAMLAYIP MESLEK SAHIBI OLDUKTAN SONRA BEN UYGULARIM DIYIP ILERI BIR TARIHE ATAMAZSIN DEDI

BENDE AMA BAYAN KARDESLERIMIZINDE ILME OKUMAYA BILGI SAHIBI OLMAYA HAKKI VAR DEDIM

O DA BANA ISLAMIYETTE KURAN I KERIMDE OLMAYAN BILGI YOKTUR DEDI ILLA BIR KAGIT PARCASI ICIN BURDA DIPLOMADAN BAHSEDIYOR
ISLAMIN EMRETTIGI SEYDEN VAZ GECEMEZSIN DEDI
BURDA BANA BIR SEY DEDIKI BEN BURDA ONA SONUNA KADAR KATILDIM VE ONLA AYNI DUSUNCEYE SAHIP OLDUM

KURAN I KERIMDE OLMAYAN BILGI YOKTUR
BUGUNE KADAR GELEN PEYGAMBERLER ALIMLER EVLIYALAR
HEP BUNLAR ICIN GELMISTIR VE HERSEYIN CEVABINI
BIRAKMISTIR AMA ARASTIRMIYORUZ OKUMUYORUYZ DEDI

VE SON OLARAK DEDIGI SEY
SEN OKUYUP ILERDE KAPANIRIM DIYOSUN DEDI MISAL OLARAK YANI BEN DERKEN MISAL BEN ERKEK IM

YARIN OLMIYECEGINI KIM GARINTI EDIYOR DEDI YARIM SAAT SONRANI BILIYOMUSUN DEDI

ORDA BEYNIMDEN VURULDUM HAKLIYDI GERCEKTEN YARIM SAAT SONRASINI BILMIYORUZ 10 SANIYEMIZIN BILE GARANTISI YOK OLUM HER AN YANI BASIMIZDA KIMSENIN BELLI OLECEK SAATI YOK HEPIMIZ OLUMLE BURUN BURUNAYIZ DEDI VE HAKLIYDI

YANI BURDA BENIM CIKARMIS OLDUGUM SONUS
HERKES ISLAMIYETIN EMIRLERINE GORE YASAYACAK KENDI FIKIRLERINI ISLAMIYETE YORMICAK

ARTIK BENIM FIKRIM BU KONUSTUGUM ABI DOGRULARI SOYLUYODU

GERCEKTENDE COK DEGERLI ALIMLERIMIZ GELDI GECTI
KITAPLAR BIRAKTI HANGIMIZ OKUDUK BEN ITIRAF EDIYORUM PEK ALIP OKUMADIM SADECE IBRAHIM HAKKI HZ LERININ MARIFETNAME KITABINI OKUDUM ISLAMIYETI IYI ANLIYALIM KENDI MENFAATIMIZ ICIN KENDI FIKIRLERIMIZ ICIN ISLAMI EMIRLERI YOKA SAYIP
KENDI FIKIRLERIMIZE YONTMAYALIM

HESAP ZAMANI BIZI DIPLOMA KURTARMAYACAK
KURAN KURSLARIMIZ VAR HERTURLU EGITIM VEREN ORALARDAN DA ILIM SAHIBI OLURUZ ILIM DERKEN SADECE ISLAMIYET GELMESIN AKLIMIZA BIZIM DINIMIZDE SAGLIK TA VAR FELSEFEDE VAR EDEBIYATTA VAR ORETMNENLIKTE VAR UZAYDAKI BILGILER BILE VAR AMA BIZ ILACIMIZI
YANLIS YERDE ARIYORUZ HATAMIZ BUDUR

ÝLÝM ÝLÝM BÝLMEKTÝR ÝLÝM KENDÝNÝ BÝLMEKTÝR

SEN KENDÝNÝ BÝLMESSEN YA NÝCE OKUMAKTIR

SELAM VE DUA ILE
Gönderen: 29.12.2006 - 11:37
Bu Mesaji Bildir   recepholding üyenin diger mesajlarini ara recepholding üyenin Profiline bak recepholding üyeye özel mesaj gönder recepholding üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
HURİ KARDESIM E
1613 Mesaj -
SENI KASTETTIGIMI SOYLEYEN KIM
BEN O NIYETLE O YAZIYI YAZMADIM
SADECE EVVELDEN BENDE HURI KARDESIM GIBI DUSUNUYORUM DEDIM
KESINLIKLE NE SIZE NE DE BASKASINA BIR LAF SOLEMEDIM
SADECE BIR ABIMLE VE ILMINE GUVENDIGIM BIR ABIMLE
ARAMIZDA GECEN BIR KONUSMAYI ANLATTIM

O KADAR KIMSEYE KASTIM YOKTUR
BU KADAR ALINGAN OLMAYIP KENDIMDEN BAHSETMIYORUM
BANA YAZDIGIN ICIN DEGIL YUKARIDAKI YAZILARA BAKARAK KONUSUYORUM SEVIYELI TARTISMALAR YAPALIM
KIMSEYE TARTISTIGIMIZ KONU ICIN KIZMAYALIM
BURDA TARTISIYORUZKI ORENELIM

KIMSENIN YASANTISI KIMSEYI ILGILENDIRMEZ
HERKESE SAYGIMIZ OLACAK
SIZIN DE FIKIRLERINIZE KATILDIGIM BOLUMLER OLUYOR ,
AMA OLMADIMI BOYLE SINIRLENMIS TEPKILERLE HAREKET ETMEK COK YANLIS RELAX OLALIM RAHAT
KALP KIRMADAN ARASTIRARAK TARTISARAK BUYUKLERIMIZE SORARAK KIMSE BURDA ALIM DEGIL KIMSE BURDA FETVA VERMIYOR SADECE DUSUNCELERIMIZI PAYLASIYORUZ
CEVABI ELBET BIR BUYUGUMUZ YAZAR BILEN BUYUGUMUZ

KALP KIRDIYSAM BILMEYEREK AF OLA
HAKKINIZI HELAL EDIN
SELAM VE DUA ILE

HEM SONRA NE DEMISLER

NE EDERSEN KENDINE EDERSIN KENDI KENDINE

Gönderen: 29.12.2006 - 13:40
atakumlu su an offline atakumlu  
125 Mesaj -
Biz ne dersek diyelim gerçekten zor bir karar,
özellikle yorumlarda bunu kendi çocuðumuz için nasýl uygulayacaðýmýzý düþünerek söylersek sanki daha doðru olacak.

Nacizane benim fikrim ise evet gerçekten toplumun hemen hemen her kesiminde bayanlara ihtiyaç duyuluyor. Annemizi , kýzkardeþimizi , eþimizi kimlere muayene ettireceðiz. Bunu dahada açabiliriz tabii , ama þu bir gerçek ki kadýnlarýmýz kýzlarýmýz , ne hastanede nede baþka bir yerde rahat deðil.

Sözü fazla uzatmadan birde madalyonun diðer tarafýna bakalým ki asýl büyük tehlikede orada. Özellikle toplumdaki aþýrý dejenerasyonun etkisi ile okullar ahlaki açýdan çok sýkýntýlý bir dönemdeyiz. Yani bu iþ sadece çocuðun baþýný açma korkusununda üzerine çýktý.

Toplumun çocuk üzerindeki etkisi , ailenin etkisinden kat kat fazla oldu buda çocuðun kontrol altýna alýnmasýnda zorluklar demek.

Sözün özü ben bu konuda tavrýmý göndermemekten yana kullanacaðým ama bütün fikirlerede saygýlýyým. Ayrýca kendim ilerde nasýl karar veririm bilemiyorum ama Rabbim inþallah bu kötü gidiþatýn düzelmesinde bize yardým etsin de bu güzel insanlarýn derdi çocuklarýnýn nasýl daha güzel bir eðitim almasý yönünde olur. Aminnnn...
Gönderen: 29.12.2006 - 13:47
Bu Mesaji Bildir   atakumlu üyenin diger mesajlarini ara atakumlu üyenin Profiline bak atakumlu üyeye özel mesaj gönder atakumlu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
1420 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý HuRi

Es Selamu Aleykum,

Ramazanoglu ve Su Damlasi kardeslerim, bana cevap veris uslubunuzu uzulurek soyluyorum, hic begenmedim.. Alayci bir tavir almissiniz... Bu sekil surdugu surece, bana sorduklariniza cevap vermicem..... ben kimseye imanimi nasil yasadigimi anlatmak zorunda degilim, o Benim Ve ALLAH'in arasinda bir seydir.. Ben kimsenin yasayis tarzini, islami yasayis tarzina karismiyorum... Karissamda en azindan fikrimi soylerim, alayimsi konusmam... Cunku benim dogru bildiklerim yalnis, yalnis bildiklerim dogru olabilir. Akil vermeden once, ALLAH rizasi icin, once kendimize bakalim.....

ES SELAMU ALEYKUM

HURI BIR KERE BEN SENIN YAZINI TAM OLARAK OKUMADIM DIGERLERINI OKUDUM IKI KONU UZERINDE DURDUM VE SENIN ÝSMÝNÝ BÝLE ZÝKRETMEDIM HEDEFIMDE SEN DEGILSIN BEN ORDA COGUL KONUSTUM
BEN BU HADISI SERIFI VE OKU EMRINI YANLIÞ DÜÞÜNENLER ÝÇÝN DEDIM GENEL BIR YORUMDU BENIMKI
ÜSTÜNE NIYE ALINDINKI YAZDIGIM GIBI BU IKI KONU HEP CARPITILIYOR VE TAMDA BURDA YERI GELMISKEN GENEL OLARAK YAZDIM..
BEN KIMSEYI ALAYA ALMAM INCITMEM KIRMAM BENI KIRANI KIRARIM SADECE HEM ZATEN NIYE KAFANA TAKUYONKI BÝRÝLERÝNÝN YAZILARINI GEYIK YAPAN INSANLARIN YAZISINI CIDDIYE ALAMAMN LAZIM..

BUDA BIR MESAJDI..

SELAM VE DUA ILE..
Gönderen: 29.12.2006 - 13:59
cihan.pz su an offline cihan.pz  
363 Mesaj -
kardesim benimde uc kizim var onlari okutmak icinde elimden geleni yapicam cunku onlar ilerde anne olucak cahil bir anne olmalarini istemem cocuklarina terbyeyi anneler verir unutma ama eger anne cahil kultursuzse onlara ne verebilir kusura bakma ama sana katilmiyorum dusuncen cok yanlis bence.
Gönderen: 29.12.2006 - 14:12
Bu Mesaji Bildir   cihan.pz üyenin diger mesajlarini ara cihan.pz üyenin Profiline bak cihan.pz üyeye özel mesaj gönder cihan.pz üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
1420 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý cihan.pz

kardesim benimde uc kizim var onlari okutmak icinde elimden geleni yapicam cunku onlar ilerde anne olucak cahil bir anne olmalarini istemem cocuklarina terbyeyi anneler verir unutma ama eger anne cahil kultursuzse onlara ne verebilir kusura bakma ama sana katilmiyorum dusuncen cok yanlis bence.

ES SELAMU ALEYKUM

BAK CANIM BENDE SANA KATILMIYORUM NEDENMI??
BEN ILK OKUL MEZUNUYUM AMA CAHIL ANNE DEGILIM
ALLAHIN ÝZNÝYLE ÝKÝ TANE MÜKEMMEL EVLAT YETISTIRDIM KÜLTÜR VE BÝLGÝ SADECE DÝPLAMAYLA OLMUYORKI NE DIPLOMALILAR VAR ZIRCAHIL DOLASIYOR ORTADA ÖNCE EVLADA ANNE DUASI DOGDUGU GÜNDEN ÝTÝBAREN TAKÝ ANNELER SON NEFESINI VERENE KADAR EVLADA HAYIR DUA ETMELIYIZ.
VE ÞUNUDA BELIRTMEK ISTERIM BEN HERHANGI BIR YERDEN DE YARDIM ALARAK GELÝÞTÝRMEDIM KENDIMI TAMAMEN ARASTIRARAK COK COK KITAP OKUYARAK BÝLGÝN BÜYÜKLERIMI DINLEYEREK ONUN ÝÇÝN TEK KURTULUÞ DÝPLOMAYI GÖRMEYIN KURTULUÞUMUZ ALLAH YOLUDUR ALLAH RIZASINI ALMAKTIR ALLAHIN EMIRLERINE UYARAK HUKUMLERINI YERINE GETIREREK BU ÞEKÝL ÝNAN DAHA MUTLU OLURUZ HAYATTA HER ÝÞÝMÝZDE MUVAFFAK OLURUZ..

SELAM VE DUA ÝLE...
Gönderen: 29.12.2006 - 14:30
.-.-Saliha-.-. su an offline .-.-Saliha-.-.  
514 Mesaj -
Ve aleyküm selam su damlasi abla....
Son cevabin mükemmel olmus Allah razi olsun...gül

Yazdiklarina harfiyyen katiliyorum, cok dogru yazmisin ablam....

KÜLTÜR VE BÝLGÝ SADECE DÝPLOMAYLA OLMUYORKI NE DIPLOMALILAR VAR ZIRCAHIL DOLASIYOR ORTADA

Cok dogru...gül
Gönderen: 29.12.2006 - 15:35
Bu Mesaji Bildir   .-.-Saliha-.-. üyenin diger mesajlarini ara .-.-Saliha-.-. üyenin Profiline bak .-.-Saliha-.-. üyeye özel mesaj gönder .-.-Saliha-.-. üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: RE:
124 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý **Su_DamlasI**

es selamu aleykum

bak sen ben bunu ramazanogluna alýntý yaparak ekledýkten sonra okudum islamýn ilk emri oku
bundan ne anlýyorsunuz ve yazdýgýnýz hadisi þeriften ne anlýyorsunuz kendi kafanýza göre
yorumlamayýn ayetleri hadisleri iþinize geldiði gibi yorumluyorsunuz bunlarý bize bir zahmet acýklayýn ama cok iyi araþtýrýn ondan sonra yorum yazýn buna..

selam ve dua ile..

gayet acýk yazdýklarým anlamýyacak birþey yok.

SÝZ SANIRIM YANLIÞ ANLADINIZ HADÝSLERÝ.

NOT: BUNU ARASTIRACAGIM.
Gönderen: 29.12.2006 - 17:42
Bu Mesaji Bildir   kalp süvarisi üyenin diger mesajlarini ara kalp süvarisi üyenin Profiline bak kalp süvarisi üyeye özel mesaj gönder kalp süvarisi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
dilbaz su an offline dilbaz  
5 Mesaj
selamýnaleyküm
Ramazanoðlu kardeþ yazdýklarýn doðru fakat benim anlatmak istediðim o köþebaþý dediðin yerlerde imanlý insanlarýmýz olsa idi þimdi kýzlarýmýz baþörtü sorunu çekermiydi he bu arada imanlý yerler yok deðil mesela benim büyük baldýzým fizik öðretmeni ve baþý kapalý þuan bir dershanede eðitim veriyor fakat madolyonun öbür yüzü ise devlet okullarýna alýnmýyor iþte o köþebaþlarýnda bizler olsaidik þimdi baldýzýmda onun gibi bir çok kardeþimizde orda olurdu
Gönderen: 29.12.2006 - 22:31
Bu Mesaji Bildir   dilbaz üyenin diger mesajlarini ara dilbaz üyenin Profiline bak dilbaz üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Begum su an offline Begum  
621 Mesaj -
Es Selamü aleyküm dogru huriye ablam..

Rabb´im evladlarinizi size bagislasin..

Efendimiz (s.a.v) 3 kizi olupta evlendirme yasina kadar egiten ana ya cenneti müjdeliyor..InsAllah sizde o analardan birisiniz..gül

Öncelikle eminim cok dinine bagli bir ailesiniz.. Ve buda kizlariniza yansidiysa onlar, siz acizane fikrinizi söylemeden, kendi düsüncelerini taleplerini size gönül rizasiyla ileteceklerdir..

Ama lütfen onlara sorun! Sizin gibi bir annenin evladlari eminim en güzel karari verecektir..gül

Rabb´im yar ve yardimciniz olsun.. Hayirli haberleri bekliyoruz insAllah..

Konuya yorum yapan kardeslerim: Rabb´im gönlünüzde olan tüm dualarinizi kabul buyursun.. (amin)
Gönderen: 29.12.2006 - 23:06
Bu Mesaji Bildir   Begum üyenin diger mesajlarini ara Begum üyenin Profiline bak Begum üyeye özel mesaj gönder Begum üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
124 Mesaj -
özür dilerim
Gönderen: 02.01.2007 - 22:55
dogru huriye su an offline dogru huriye  
17 Mesaj -
Selamün aleyküm ravda net arkadaþlarým ve kardeþlerim hepinize çok teþekür ederim görüþleriniz için. saliha kardeþimiz ne güzel söylemiþ bir þeyler öðenmek için diplomaya gerek yok..diplomalý olupda cahil gezenler var..ben ilkokulu bitirdim .ve sizleri yani ravda net kardeþliðini buldum belki bu sizler için küçük birþey ama benim için önemli.bilgisayar kullanmayý öðrendim kendi imkanlarýmla sora sora.. sora sora baðdat bulunur misali..neyse kýzlarýmýza gelelim ben öyle kýzlar görüyorum ki akþam tv de izledim pop star yarýþmasýna katýlmak için ben sesime güveniyorum diyor.soruyorlar baþýný açmak isterlerse ne yaparsýn diye kýzýmýz da kesinlik le açmam diyor.daha baþýný niye örttüðünü dahi bilmiyor.ben öyle kýzlar tanýyorum ki boþ derslerin de büyüklerini kandýrýp dersim var diye arkadaþý ile buluþmaya gidiyor..bunlarýn dýþýnda öyle kýzlarýmýz da varki PIRLANTA GÝGÝ ayýn geceyi parlattýðý gibi parlýyorlar.bana geri kafalý diyorlar okutmuyorsun diye desinler ben kýzlarýma Allahýn izni ile dinini kýtabýný büyüðüne saygý küçüðüne sevgiyi öðretmeye çalýþýyorum. bu arada taþýnýyorum inþallah yerleþince yine görüþürüz saygý ve sevgi en iyi dileklerim le.tekrar görüþmek üzere.. eðer yanlýþ bir þey yazdýysam özürdilerim ALLAHAISMARLADIK:(ağlar Güle Güle Güle Güle
Gönderen: 18.01.2007 - 10:25
( ("V")RUMEYSA("V")  
RE:
12 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý HuRi

Es Selamu Aleykum dogru huriye ablam,
Rabbim oncelikle evlatlarinizi size bagislasin.. Hayirli evlatlar olarak yetissinler insaAllah.

Simdi hemen konuya gecmek gerekirse, ben cogunuzun dusunlcelerine katilmiyorum...
Soyleki, yalnis anlasilmasin, herkezin dusunceleri farklidir.. Bens aygi duyyuorum, ama katilmiyorum...
Simdi kizlarinizi okula gondermemekle yapabileceginiz en buyuk hayati yaparsiniz..
Ilim ogrenmek kadfar guzel bir sey yoktur.
Simdi Kuran kurslarina gondermek isterseniz gonderin, , guzel olur.. Ama cocuklariniza sorun,o yle gonderin.. Eger onlar istemeyerek giderlerse, zorla alinan egitimden fayda olmaz...
Eger normal okula devam istiyorlarsada sakin engel olmayin.
Eger siz gibi, her tesetturre girmek isteyen kiz kardeslerimiz evde kalacaklar, ilim ogrenmeyecekler.. Ne olacak?? toplum tesetture karsi olan insanlarla dolacak.. Cokmu daha iyi?? Zaten tesetture karsi cikmalari, ileride tesetturlu bayanin yuksek mevkilerde bulunmasindan korktuklari icicndir.. Bizler oyunlarina alet ediliyoruz, bu oyuna kanarsak, kazananlar onlar olur...
Kiziniz belki kisa bir donem zorluklarla okur, basortu yuzunden ama inanin, eline diplomayi aldiktan sonra... Dusunseniz bir , mesela kizininz doktor olmus,sevinmezmisiniz??

Avrupalasan Turk toplumun aklinda kapali kadin esittir "kole", " konusmaya hakki olmayan" ," baskalari ne derse onu yapan" . Onlar bu sekil bir izlenim yaratmis tesetturluler hakkinda.. Bizler onlari haklari olan, ilim ogrenmeden mahrum edersek, hem onlarin bizlere karsi tavir almasini saglamis oluruz, yaniu iyiligini istedigimiz evlatlarimiz bizlerre karsi cikarlar, bneden okutmadiniz bizi diye, neden cahil biraktiniz...
Tesettulru bayan okumalidir.. herkezden dha cok okumalidir, millet gormeli bizlerinde onlar gibi 2 goz, 1 burun, 1 kalp tasiyan insanlardan oldugumuzu... Ve utanmamlilar, bizleri cahil konumuna koyduklarindan dolayi..

Kendimden ornek vereyim. Ben kapanali 2 sene oldu... Beni acik taniyanlar var, kapali taniyanlar... ben kapandktan sonra, daha buyuk bir sorumluluk aldim, cunku hem kendimi, hemde kapali bir bayani temsil ediyorum artik...
Okula giderken acmak zorundayim, ama ne diyorum, ilim bu, Rabbim bana sabir versin, ders bitince zaten hemen geri takiyorum. Az kaldi yakinda bitiyor okul.Ben sonucta, "kole kadin" izlenimini ortadan kaldirmak istiyorum.. Kapali bir bayan asla ve asla cahil degildir. Toplum onu gormek istiyor, ama bizler kiz cocuklarimizi okula sirf bu yuzden gondermezsek, iste bu " CAHIL " damgasi asla ve asla dusmeyecektir yakamizdan...
Ben okul haricinde calisiyorum, ve is yerinde, kapali oldugumu soylememistim ilk baslari . amacim beni once bu sekil sevsinler diye. Is yerinde beni taktir etmeyen yoktur... Cok cana yakinimdir, herkezle konurum, ve herkeze yardim ederim, kendi isim bitince... Ben bunlara sonradan soyledim kapali oldugumu, once sasirdilar, senin gibi guzel insan kapanirmi diye??, bende dedim, bakin ben nasilsam oyleyim, basimdaki ortu Rabbime olan kullugumun yerine getiriyor olmamdir.. Onu takiyorum diye, beynimden akil eksilmiyor sonuc olarak, siz her ne kadar kisa etek geyiyorsaniz, yada burnunuza kuphe takiyorsaniz, yada gobeginize piercink taktiyrosaniz, yada sokakta sapka ile dolasiyorsaniz, benim basortu bunlar gibi normal karsilanmali... Bunlar bir sey demediler, ama sonuc olarak, kapali bir insanin, egitim gormus, ve bilgili olmasi onlar icicn ilk basta sok etkisi yaratti.. Cunku bizleri cahil, evde afedersiniz cocuk dogurma makinesi olarak goren bir topluluk var. Buna karsi en guzel savas, onlari okuldan almak degilde, aksine, okuyum,ilim ogrenmelidir...

Ilerinin doktorlari, kapali kizlarimiz olsun.....

Tabiki kizlar sizin, biz burda dusuncelerimizi paylasiyoruz... dusuncelerim belki kiminizin hosuna gitmeyecektir, ama saygi gosterelim, fikirlerimize..

Tesetturlu bir bayan, normal bir bayandan daha cok orenk olmali... Cunku acik bir bayan yalnis bir tavir sergiledigi zmaan, sadece o bayan laf isitr.. Ama kapali bir bayan ayni hatayi yaparsa, hem kendi adina laf isitir, hemde tum kapalilarin laf isitmesine sebep olur...

Kapali cahil kardeslerimiz olacagina,
Kapali ilim gormus kapali olmak cok daha hos degilmidir...

evet size katýlýorum..Zorla yapýlan eðitim eðitim deðildir...Ben kendi kardeþlerimden biliyorum..babam onlarý kuran kursuna verio yazýn...ama onlar aðlýyolar gitmek istemiolar...bu sefer kur'andan daha çok soðuyolar..bence ilim öðrenmek en iyisi...ama siz bilirsiniz benim kanaatim bu...
Gönderen: 21.01.2007 - 17:23
Bu Mesaji Bildir   ( ( ( Yukari
( ("V")RUMEYSA("V")  
RE:
12 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý cetmili

SEN YETER KÝ OKUTMAK ÝSTE 8 YIIL BÝTÝNCE KIZLAR ÝÇÝN KURAN KURSLARI VAR.DÝNÝ EGÝTÝM VEREN HOCA BELLÝ OLSUNLAR.
YADA YURT DIÞINA VÝYANAYA GÖNDEREBÝLÝRSÝN. MADDÝ DURUMLAR ÝYÝ DEGÝLSE BURS ALABÝLÝRÝSÝNÝZ.
BUNLARDA OLMAZ DA AÇIK ÖGRETÝM FAKULTESÝ VAR.

HEM TÜRKÝYEDE KÝ ÜNÜVERSÝTELERDE HEM BOÞ MESLEK DOLU HEMDE EGÝTÝM YOK.

YANÝ ÝLÝM BÝLÝM YOK SADECE HERKEZ KENDÝ GÖRÜÞÜNÜ SAVUNAN KÝÞÝLER
YETÝSTÝRMEYE CALISIYORLAR.

gülgülgülgül katýlýyorum.......
Gönderen: 21.01.2007 - 17:26
Bu Mesaji Bildir   ( ( ( Yukari
umut_yolcusu su an offline umut_yolcusu  
118 Mesaj -
Sevgili kardesim oncelikle Allah evlatlarini sana bagislasin!!

Keske Ingiltere'de olsaydin diye gecirdim bir an icimden cunku burda o sorun yok.Her bas ortusunu serbestce takiyor okula gidiyor ilk okul,orta okul, lise ve universite fark etmez.

Ama Turkiye ye gelince isler degisiyor tabi dogal olarak.Nedendir bilinmez ama Musluman bir ulkede Muslumanligimizi tam anlamiyla yasayamiyoruz.Bizi engellemeye calisiyorlar.

Aslinda burdaki arkadaslarin dusunceleri guzel ama bence sen kendi kararini kendin ver cunku sen onlarin annesisin biz ne dersek diyelim fark etmez sadece fikir gorusu olur.Ama bir de soyle dusun o guzel evlatlarin okula gitse universiteyi bitirse bir doktor yada ne biliyim bir muhendis olsa ornegin fena mi olur?

Yarin obur gun buyudukleri zaman ya sana "Anne senin yuzunden biz okumadik derlerse nolacak? Tabi ki uzuleceksin belkide pismanlik duyacaksin.Bu benim kendi dusuncelerim baskasina yanlis gelebilir.

Ama asla ben sana soyle yada boyle yap demek istiyorum karar senin kararindir bacim.
Gönderen: 21.01.2007 - 18:43
Bu Mesaji Bildir   umut_yolcusu üyenin diger mesajlarini ara umut_yolcusu üyenin Profiline bak umut_yolcusu üyeye özel mesaj gönder umut_yolcusu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
karapapak su an offline karapapak  
137 Mesaj -
Okutma
okutma
okumasýn
okuyup ne yapacak )

Kardeþim size düþen çoçuðunuza ,çoçuklarýnýza iyi bir eðitim vermek.Baþörtü sorunu bu gün var yarýn olaçakmý_olmuyaçak yarýnlar bu sorunlarý halledecek.
okutma ömür boyu ahirtte dahi yakanýza yapýþsýnlar okutmayýn ...

buda benim fikrim

selametle
Gönderen: 22.01.2007 - 00:44
Bu Mesaji Bildir   karapapak üyenin diger mesajlarini ara karapapak üyenin Profiline bak karapapak üyeye özel mesaj gönder karapapak üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~MiNA~ su an offline ~MiNA~  
475 Mesaj -
Selamun aleyküm kardeslerim

Aslinda bende buraya bir ekleme yapacaktim ama inanin korktum
Simdi bisey yazsam karsi görüslü bir kardesim mutlaka sinirli bir tavirla cevab yazacak ve tartisma cikacak diye yazamiyorum:(
Her sahis kendi düsüncesini yazmakta özgürdür
Benim anlamadigim ,bir konu acilmis ve fikir istenmis
Herkez fikrini yazsin ve cekilsin kenara

Neden illada benim düsüncem daha dogru diye diretiliyor ve kavgalar cikiyor
Soruyu soran kardesimizde verilen cevablarin icerisinden kendisine en dogru gelenini alacaktir eminim
Lütfen birbirimize saygili olalim sizleri Allah icin seviyorum

Selam ve Dua ilegül
Gönderen: 22.01.2007 - 16:13
Bu Mesaji Bildir   ~MiNA~ üyenin diger mesajlarini ara ~MiNA~ üyenin Profiline bak ~MiNA~ üyeye özel mesaj gönder ~MiNA~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 610 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
kilimlili67 (47), EnToRia (39), cihankarasan (56), rahmali (60), beyazyol (44), hmurat (50), Sweet-Bircan (31), calinan_kalp (43), bobmalley (34), kerim71 (50), talip-ibrahim (38), kan-ka (50), behlül72 (52), n.nakla61 (40), yasinbirel80 (44), zuhre yildirim (44), SnNmMc (37), tarik82 (42), akin123 (37), MertTurk (43), *hira* (35), zaferburgu (49), mademney (42), esli (61), sipahii (43), gokhan (46), ISLAM_GUNESI (40), veteriner54 (42), meryem03 (40), engino (46), yol_cu (42), koyuncu339 (39), fizikcimrt (49), fgdibo (36), salem (46)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.63083 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.