generique stromectol generique colchicine generique stromectol kaletra budesonide imdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » ÇOCUK EĞİTİMİ » Cocuklari hayata hazirlama..

önceki konu   diğer konu
6 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Cocuklari hayata hazirlama..
498 Mesaj -

-Cocuga saygi demek onun bagimsiz bir varlik oldugunu kabullenmek demektir. Hosgörü, cocugunuzu sizin istediginiz gibi davranmaya isteklendirir. Anne , baba olmanin en zor tarafi, bir seyin nasil dogru yapilacagini bildigi halde, yanlis yapilmasina sabir göstermektir.
-Cocugunuza ögüt vereceginize ona örnek olun.
-Cocuklariniza degerlerinizi benimsetmek istiyorsaniz, az kizin ve yumusak olun.
-Cocugunuza karsi yaptiginiz bir davranisiniz sizi üzüyorsa, ondan özür dilemekten cekinmeyin.
-Sabah kalktiginizda caniniz SIKKIN olsa bile, cocugunuza güleryüzle yaklasin ve hayirli sabahlar diyin.
-Cocugunuza paranin degerini ögretin. Her konudaki alim kararinin öncelikle ucuzluk veya pahalilikla degil, alinacak nesnenin bu paraya deger veya degmez olusu ile ilgili oldugunu anlatin.
-Cocugunuzu zorla degistiremessiniz. Onu ancak degisim icin cesaretlendirebilir, isteklendirebilirsiniz.
-Cocugunuzun yaptigi elinden gelendir.
-Cocugunuzun sinirlarini kabullenin.
-Cocugunuza bir saticidan istedigi tenzilati veya tavizi kavga etmeden almasini ögretin.
-Cocugunuzla iddialasmayin. Yumusak bir sesle Ben böyle düsünüyorum deyin ve susun. Dediginizi kabul etme ihtimali artar(hemen degilse bile,biraz sonra). Ne söylediginizden daha cok, nasil söylediginizdir. Iliskiniz istemediginiz gibi gelisiyorsa, ifadenizi ve beden dilinizi kontrol edin. Iletisim kisiye degil, kisi ile yapilir. Siz konusurken cocugunuz susuyorsa, bosa konusuyorsunuz demektir.
-Cocugunuza düsünce ve duygularini ifade etme firsati verin ve cevap veriyor diye ona kizmayin.
-Cocugunuzun yaptigi bir seyden hoslandiginizda bunu sebebiyle belirtin. Böylece otomatik tesekkür yerine insanlari mutlu eden, özel tesekküre gecebilirsiniz. Egitmek dogru tepki vermektir. Egitim dogrulari söylemek degil, dogrulari yapmaktir.
-Cocugunuza örnek olmaya gayret edin.Gerisi gelir.
-Cocugunuza vereceginiz egitimin amaci, onun sorumluluk düzeyini gelistirmek ve olgunlasmasini saglamak olmali.
-Cocugunuza size islerinizde yardim etme firsati verin.
-Cocugunuza kücük basarilari karsisinda olumlu sifatlarla yaklasirsaniz, ona en büyük hazine olan, kendine güven duygusunu kazandirirsiniz.
-Cocugunuzun hatasini asla baskalarinin yaninda konusmayin.
-Cocugunuzu asla baskalarinin yaninda elestirmeyin.
-Cocugunuzun yaptigi Bu yanlis demek yerine, Su bölümü iyi acaba diger bölümü daha farkli olabilirmiydi? diye yaklasin.
-Yanlisini söyleyerek cocugunuzu düzeltemessiniz.
-Cocugunuzu gayrete getirmek icin olumlu bir tavir icinde olun.
-Cocugunuzu olgunlastiracak olan sey sorumluluk almasidir. Bunun icinde hata yapilmasini göze almak ve bunu kabullenmek gerekir.
-Cocugunuzla ilgili kurallari onunla birlikte koyun. Onu isin icine kattiginiz konularin, sorun olmadan cözüldügünü göreceksiniz.
-Cocugunuza ne kadar cok kural koyarsaniz o kadar cok catisir, kizar, disiplin sorunu cikmasina yol acarsiniz. Güce dayanan otorite cocuklari sizden uzaklastirir. Bilgi ve hosgörüye dayanan otorite yaklastirir, danisma ihtiyaci dogurur. Size yakin insanlari daha kolay etkilersiniz.

Gönderen: 14.09.2006 - 14:41
Bu Mesaji Bildir   MeLiSSaNuR üyenin diger mesajlarini ara MeLiSSaNuR üyenin Profiline bak MeLiSSaNuR üyeye özel mesaj gönder MeLiSSaNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  
2765 Mesaj -
MeLiSSaNuR can paylaþým çook güzel

Allah(c.c) razý olsun...

çocuðu olanlar bunlarý en güzel þekilde uygular inþAllah...sevinçli

PENCEREDEN BAKTIKLARINDA LEKEYÝ DEÐÝL,
PENCERENÝN ÖTESÝNÝ GÖREBÝLEN
ANNE - BABALAR
HARÝKA ÇOCUKLAR YETÝÞTÝRÝRLER...

çocuklar
karþýlarýnda daima öðütler veren
insanlar deðil.
o ögütleri yaþayan
modeller görmek ister
BÝR IÞIK OLUN, yargýç degil
BÝR ÖRNEK OLUN, eleþtirmen deðil
ve DOÐAL SONUÇLARA inanýn...

ANNE BABAYA TALEP KARTI:

DUYARLI OLUN : Ýhtiyaçlarýma
ÇABA GÖSTRÝN : Benim farkýma varmak
ve beni taktir etmek için
LÜTFEN : Benim önemli olduðumu hissettirin
FIRSAT VERÝN : Baþarmam için bana þans tanýyýn
SAYGI GÖSTERÝN : Ýnançlarýma ve
fikirlerime saygý gösterin
ZAMAN AYIRIN : Zamanýnýzý benimle paylaþýn
ÝLGÝ GÖSTERÝN : Bana ilgi gösterin...Bir gülücükle
TAKTÝR EDÝN : Doðru yaptýðým þeyler için beni övün
FARK EDÝN : Ben özelim..Beni dinleyin
YÜREKLENDÝRÝN : Daha yükseði hedeflemem için
beni casaretlendirin...

Sevgi Selam ve DUA ile...gül

Gönderen: 14.09.2006 - 16:14
Bu Mesaji Bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diger mesajlarini ara ~HiLaLaY~ üyenin Profiline bak ~HiLaLaY~ üyeye özel mesaj gönder ~HiLaLaY~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Begum su an offline Begum  
Konu icon   
621 Mesaj -

Cocugunuza ögüt vereceginize ona örnek olun.!

Ben bu sözü cok seviyorum.. En cok begendigim uygulayincada herseyden cok faydasini gördügüm bir söz...

Allah (c.c) razi olsun MeLiSSaNuR ablam..
Bizi bilginledirdigin icin gül

Gönderen: 14.09.2006 - 19:57
Bu Mesaji Bildir   Begum üyenin diger mesajlarini ara Begum üyenin Profiline bak Begum üyeye özel mesaj gönder Begum üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
msk02 su an offline msk02  
RE: Cocuklari hayata hazirlama..
32 Mesaj -
Alıntı
Orijinali MeLiSSaNuR

-Cocuga saygi demek onun bagimsiz bir varlik oldugunu kabullenmek demektir. Hosgörü, cocugunuzu sizin istediginiz gibi davranmaya isteklendirir. Anne , baba olmanin en zor tarafi, bir seyin nasil dogru yapilacagini bildigi halde, yanlis yapilmasina sabir göstermektir.
-Cocugunuza ögüt vereceginize ona örnek olun.
-Cocuklariniza degerlerinizi benimsetmek istiyorsaniz, az kizin ve yumusak olun.
-Cocugunuza karsi yaptiginiz bir davranisiniz sizi üzüyorsa, ondan özür dilemekten cekinmeyin.
-Sabah kalktiginizda caniniz SIKKIN olsa bile, cocugunuza güleryüzle yaklasin ve hayirli sabahlar diyin.
-Cocugunuza paranin degerini ögretin. Her konudaki alim kararinin öncelikle ucuzluk veya pahalilikla degil, alinacak nesnenin bu paraya deger veya degmez olusu ile ilgili oldugunu anlatin.
-Cocugunuzu zorla degistiremessiniz. Onu ancak degisim icin cesaretlendirebilir, isteklendirebilirsiniz.
-Cocugunuzun yaptigi elinden gelendir.
-Cocugunuzun sinirlarini kabullenin.
-Cocugunuza bir saticidan istedigi tenzilati veya tavizi kavga etmeden almasini ögretin.
-Cocugunuzla iddialasmayin. Yumusak bir sesle Ben böyle düsünüyorum deyin ve susun. Dediginizi kabul etme ihtimali artar(hemen degilse bile,biraz sonra). Ne söylediginizden daha cok, nasil söylediginizdir. Iliskiniz istemediginiz gibi gelisiyorsa, ifadenizi ve beden dilinizi kontrol edin. Iletisim kisiye degil, kisi ile yapilir. Siz konusurken cocugunuz susuyorsa, bosa konusuyorsunuz demektir.
-Cocugunuza düsünce ve duygularini ifade etme firsati verin ve cevap veriyor diye ona kizmayin.
-Cocugunuzun yaptigi bir seyden hoslandiginizda bunu sebebiyle belirtin. Böylece otomatik tesekkür yerine insanlari mutlu eden, özel tesekküre gecebilirsiniz. Egitmek dogru tepki vermektir. Egitim dogrulari söylemek degil, dogrulari yapmaktir.
-Cocugunuza örnek olmaya gayret edin.Gerisi gelir.
-Cocugunuza vereceginiz egitimin amaci, onun sorumluluk düzeyini gelistirmek ve olgunlasmasini saglamak olmali.
-Cocugunuza size islerinizde yardim etme firsati verin.
-Cocugunuza kücük basarilari karsisinda olumlu sifatlarla yaklasirsaniz, ona en büyük hazine olan, kendine güven duygusunu kazandirirsiniz.
-Cocugunuzun hatasini asla baskalarinin yaninda konusmayin.
-Cocugunuzu asla baskalarinin yaninda elestirmeyin.
-Cocugunuzun yaptigi Bu yanlis demek yerine, Su bölümü iyi acaba diger bölümü daha farkli olabilirmiydi? diye yaklasin.
-Yanlisini söyleyerek cocugunuzu düzeltemessiniz.
-Cocugunuzu gayrete getirmek icin olumlu bir tavir icinde olun.
-Cocugunuzu olgunlastiracak olan sey sorumluluk almasidir. Bunun icinde hata yapilmasini göze almak ve bunu kabullenmek gerekir.
-Cocugunuzla ilgili kurallari onunla birlikte koyun. Onu isin icine kattiginiz konularin, sorun olmadan cözüldügünü göreceksiniz.
-Cocugunuza ne kadar cok kural koyarsaniz o kadar cok catisir, kizar, disiplin sorunu cikmasina yol acarsiniz. Güce dayanan otorite cocuklari sizden uzaklastirir. Bilgi ve hosgörüye dayanan otorite yaklastirir, danisma ihtiyaci dogurur. Size yakin insanlari daha kolay etkilersiniz.

güzel kardeþim çok güzel yazmýþsýn
TEBRÝKLER
Gönderen: 22.09.2006 - 00:49
Bu Mesaji Bildir   msk02 üyenin diger mesajlarini ara msk02 üyenin Profiline bak msk02 üyeye özel mesaj gönder msk02 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
((SOLMAZ)) su an offline ((SOLMAZ))  
126 Mesaj -
Bir çocuðun iþe katýlmasýnýn en basit yolu, ondan yardým istemektir.

Çocuðunuzun size duyduðu öfke, sevginize duyduðu güvenin ifadesidir.

Kaba sözler, çocuðunuzun kalbini kýrmakla kalmaz. Ona kaba olmayý da öðretir.

Eðer ona bir þeyin, onun için iyi olduðunu söylüyorsanýz, o þeyden hoþlanmayacaðýndan emin olabilirsiniz.

Çocuklarýnýzýn evi daðýtmasýna izin verin, iþleri bittiðinde toplamalarýný saðlayýn.

Güneþin batýþýný, gökkuþaðýný ve diðer doða olaylarýný birlikte izleyin.

Eþinizle tartýþtýðýnýzý yalanlamayýn, ancak çocuðunuza aranýzdaki sorunun çözdüðünüzü gösterin.

Yersiz övgüler, gerçek övgülerin deðerini azaltýr.
Gönderen: 22.09.2006 - 01:26
Bu Mesaji Bildir   ((SOLMAZ)) üyenin diger mesajlarini ara ((SOLMAZ)) üyenin Profiline bak ((SOLMAZ)) üyeye özel mesaj gönder ((SOLMAZ)) üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
OZANSERAFETTIN su an offline OZANSERAFETTIN  
198 Mesaj -
Allahýn selamý üzerine olsun sevgili melissa...inþaallah hayýrlþý nesiller yetiþtirenlerden oluruz...Vatana millete islama...

güzel bir paylaþýmdý yüreðine saglýk...

hayýrlý cumalar dilerim...

selam ve dua ile...
Gönderen: 22.09.2006 - 16:19
Bu Mesaji Bildir   OZANSERAFETTIN üyenin diger mesajlarini ara OZANSERAFETTIN üyenin Profiline bak OZANSERAFETTIN üyeye özel mesaj gönder OZANSERAFETTIN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 858 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
gocmenkuslar (56), fatihalperen (40), cumababa (64), osman karaca (59), selim444 (33), furkan2005 (44), sena_66 (56), sebo1963 (61), manolya (59), sertkaya (54), sofigardas (44), MEHMET_1960 (64), dursun ali (68), cepkamil (51), romen (42), selim_wien (42), awsaroglu (49), tekin58 (59), sahabegulu (47), hintavi (47), sivassporlu (38), hakký özka.. (59), Hayriye Esra (38), eylem (49), nurdane_unlu (58), tüncay (46), uzaktaki (48), Goblin (37), aliyasar (60), ozturk yasin (61), iborrr (59), Elbistan (44), s_a_r_a_ (36), HABÝBE (39), sefaiscan20 (35), YAKAMOZ42 (44), p_rens (69), metin007 (47), P_kardes (51), mehmetturkmen (46), Bayramalptekin (60), sitemkar (44), ATEKER (51), muco_15 (39), hicran (37), beyondvision (38), Konyali_Yakup (38), Hayat-i (55), Ece (38), Meviza29 (51), meaksa (39), Pfantom (63), INCE (52), musab27 (46), vuslaterimi (39), nisa06 (53), nisan3aknur (49), KabirYolcusu (40), ates_2001 (40), Gundepster (44), BiLMARUF (51), haroun66 (38), benmuzo27 (46), ahmet349 (39), O NA KAVUÞMAK (37), kadir_1818 (49), kadir_kadir (49), siblako (51), kökan (51), ünsal (46), hasanözen (54), y-o-l-c-u (45), EFSANE35 (50), nbalâ has.. (32), yusufla (45), tomi56 (34), yavuzselim (48), huseyin22 (50), insanlýk.. (36), code10 (49), Barbaros tas (65), mahinur40 (49), kerbela_ (38), furkan71 (53), macfurkan (48), Atomcan (49), bukey musab (39), benlikolmas&yac.. (37), serdaroglu1 (79), comert_harun (39), Musabbukey (39), rduman07 (39), erolxyz (46), prenses82 (42), mErVe.. (38), sakinliman (57), sofi180 (38), msene (50), yavuz1d (42), Muhammed74 (50), travaci (51)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.61902 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.