generique plaquenil kaletra ivermectine generique rhinocortlopinavir ritonavir detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » SİYER-İ NEBİ » Peygamberimize Özlem

önceki konu   diğer konu
15 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Peygamberimize Özlem
437 Mesaj -
Yýllar geçiyor ki, yâ Muhammed,
Aylar bize hep Muharrem oldu!
Akþam ne güneþli geceydi;
Eyvah o da leyl-i mâtem oldu!
Allah için ey Nebî-yi Mâsum,
Ýslâmý býrakma böyle bîkes,
Bizleri býrakma böyle mazlum. (Mehmet Akif)

Bir zamanlar içimizde Sen vardýn, varlýðýn sayesinde her þey büyülü ve her þey çok güzeldi. Belki bazen bir kýsým kopukluklarýn yaþandýðý ve davranýþlarýn sevimsizleþtiði, tavýrlarýn kabalaþtýðý, ses ve soluklarýn hýrýltýya dönüþtüðü de olurdu; ama, hemen arkasýndan Senin dünyandan gelen ýþýk ve esintilerle bütün bu olumsuzluklar silinir gider, düþünce ve his ufkunda sadece Sen ve Senin o rengârenk atmosferin tüllenmeye baþlardý. Ufuklarýn kararmasý, ruhlarý hafakanlarýn sarmasý, Senin bütün gönüllerde doðuvermene bir çaðrý gibiydi: Ne zaman bunalýma düþsek, gölgen týpký bir dolunay gibi gönlümüzün tepelerinde beliriverir ve bütün kasvetleri siler-süpürür, götürürdü. Ne vakit biraz sýkýþsak veya kendimize takýlsak, içinde bulunduðumuz o muzlim hâl, ýþýðýna bir çaðrýymýþ gibi, birdenbire dört bir yanda Senin o hususî dünyanýn sýcaklýðý, yatýþtýrýcýlýðý duyulmaya baþlar ve sonsuzdan gelen nurlar sarardý her yanýmýzý.. esen rüzgârlar Senin kokunu sürünür gezer, ikliminin varidâtý þelaleler gibi baþýmýzdan aþaðý boþalýr ve biz ötelerden gelen nurlarla banyo yapmýþçasýna serinlerdik.

Seni göremedik ama sevdalandik sana EN SEVGILI...

Sen ümmeti ümmeti diye gözyaslari dökerek bize RaBBiN? RaBBiM'den merhamet diledin....

Seviyorum seni ey sevgili SEVIYORUM....

Selam ve Dua ile..
Gönderen: 01.02.2006 - 21:38
Bu Mesaji Bildir   CENNETyolu üyenin diger mesajlarini ara CENNETyolu üyenin Profiline bak CENNETyolu üyeye özel mesaj gönder CENNETyolu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Begum su an offline Begum  
Konu icon   
621 Mesaj -
Ne zaman bunalýma düþsek, gölgen týpký bir dolunay gibi gönlümüzün tepelerinde beliriverir ve bütün kasvetleri siler-süpürür, götürürdü...:(ağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlar EVET EVET EVET!

Canim Efendim ne zaman seni ansam kendimden utaniyor, " Ben neyim ki diyorum?" Insan sevdigine sevgisini göstermek istemez mi?
O hep Ümmetim dedi! O hep Allah (c.c) dedi.. Ya ben! Ya ben! Biliyorum Sen bizimlesin biliyorum seni aninca duyuyor ve görüyorsun.. Belki iste benim Ümmetim Allah´im (c.c) diyorsun.. Iyi ki Sen benim Peygamberimsin! Yoksa benim halim nice olurdu?Efendim! Simdi namaz vakti.. Simdi Seni cokca anma vakti.. Rabb´imin kapisina varma vakti.. Biz seni görmedik ama hissediyoruz Efendim! (s.a.v) Sanki önümüzde saf tutmussun... Sanki yanimizdasin..:(

CENNETyolu kardesim Allah (c.c) razi olsun..( gül gül

Gönderen: 25.08.2006 - 15:26
Bu Mesaji Bildir   Begum üyenin diger mesajlarini ara Begum üyenin Profiline bak Begum üyeye özel mesaj gönder Begum üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  
2765 Mesaj -
CENNETyolu can Allah(c.c) razý olsun...

Ya Rasûlallah!

"Ey insanlar! Kimin arkasýna vurdumsa, iþte arkam, gelip vursun! Kimin benden alacaðý varsa iþte malým, gelip alsýn!" "Zulüm iþleyen bizden deðildir" buyuran sensin. "Bir insaný öldüren, bütün insanlýðý öldürmüþ gibidir" diyen bir dinin mübelliðisin.

Sen, suç iþleyenlerin, Ýslâm hukukuna göre cezalandýrýlmasýný emrederken, "Fakat suçunu baþýna kakmayýn!" diyecek kadar, ancak peygamberlerin ve özellikle senin sahip olabileceðin bir gönüle ve rikkate sahipsin.

Hani sana bir miktar mal ve para gelmiþti. Sen onlarý ihtiyaç sahiplerine vermeden evine girmemiþ, sabahlamamýþtýn. "Komþusu açken tok yatan bizden deðildir" dedin; ama biz bu sözünü, kendimizi "onlar"a beðendirelim diye bir "aksesuar" olarak kullanmaktayýz.

Ya Rasûlallah!

Her þeye raðmen bize "ümmetim" der misin? Hiçbir þeyimiz yok belki; ama bütün günahlarýmýza raðmen seni çok seviyoruz! Sana karþý iþlenen cinayetler, aslýnda ümmetinin uyanmasýna da vesile oluyor. Kömürün içinden elmas çýkacak gibi. Uykudan uyanýlacak gibi.

Hz. Mevlânâ'nýn bir sözü vardýr:

"Köpek ýsýrdý beni, ben onu ýsýramazdým; çünkü insaným, ben dudaðýmý ýsýrdým" diyor.

Yanaðýmýzdan aþaðýya doðru akan kanlar hürmetine bizleri "ümmetim" diye kucakla!

Sen ki, sokakta yüksek sesle konuþmayan, kötülüðe kötülükle karþýlýk vermeyen, baðýþlayan, affedendin.

Sen ki, "Rabbim bana, intikamý alacak gücüme raðmen düþmanlarýmý affetmemi; benimle iliþkisini kesenle görüþmemi ve beni mahrum býrakana vermemi emretmiþtir" buyurdun.

Sen ki, Taif halkýnýn sana yapmýþ olduðu eziyete karþý, Cebrail'in, Taif'in altýný üstüne çevirmesi dileðine karþýlýk, "Hayýr, onlarýn çocuklarý Allah'a kulluk edebilirler" cevabýný vermiþtin!..

Sen ki, bir mecliste istemediðin bir þey duyduðun zaman, insanlarýn yüzüne karþý bir þey söylemeyen.

Sen ki, bir genç kýzdan daha hayâ sahibi ve utangaç.

Senin olmadýðýn dünya, senin olmadýðýn evren ne iþe yarar? Ya Rasûlallah, þikâyetimiz kimseden deðil, nefsimizden.

Ya Rasûlallah, senden özür diliyoruz!

:( ağlar ağlar ağlar ağlar

Seni anlatamýyacaðýmýz kadar çook seviyoruz...

agla agla agla agla agla

gül gül gül gül gül ...

Gönderen: 26.08.2006 - 11:29
Bu Mesaji Bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diger mesajlarini ara ~HiLaLaY~ üyenin Profiline bak ~HiLaLaY~ üyeye özel mesaj gönder ~HiLaLaY~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rifat56 su an offline rifat56  
5108 Mesaj -

Sen ümmeti ümmeti diye gözyaslari dökerek bize RaBBiN? RaBBiM'den merhamet diledin....

agla agla agla agla agla agla
gül gül gül gül gül gül

saygý,sevgi,selam ve dua ile...
Gönderen: 26.08.2006 - 21:26
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
utaniyorum su an offline utaniyorum  
1942 Mesaj -

gül
EN SEVGÝLÝYE....
sevgiliyi sevenlere....
sevenleri sevenlere....

Gönderen: 26.08.2006 - 22:08
Bu Mesaji Bildir   utaniyorum üyenin diger mesajlarini ara utaniyorum üyenin Profiline bak utaniyorum üyeye özel mesaj gönder utaniyorum üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RuBAi su an offline RuBAi  
274 Mesaj -
Sensiz dünya zilletle boguluyor

Asr-i Saadet günleri hasretle çekiliyor

Toplumun ahlaki gitgide çöküyor

Ne olur biraz gül bana Habib-i Kibriya

Ne olur Ümmetinden eyle Ya Muhammed Mustafa (s.a.v.)...

Gönderen: 26.08.2006 - 22:20
Bu Mesaji Bildir   RuBAi üyenin diger mesajlarini ara RuBAi üyenin Profiline bak RuBAi üyeye özel mesaj gönder RuBAi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
^^NuR^^ su an offline ^^NuR^^  
RE:
639 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý rifat56

gül gül gül gül gül gül

agla agla agla agla
sana layik olamadik ey sevgili

senin bizi sevdigin kadar sevemedik ey sevgili

senin bizi düsündügün kadar düsünemedik seni eysevgili
agla agla agla agla

seni göremedik ama sevdalandik ey sevgili....

ALLAHim sana layik kul eyle.....

habibine layik ümmet eyle....

agla agla

Gönderen: 26.08.2006 - 22:31
Bu Mesaji Bildir   ^^NuR^^ üyenin diger mesajlarini ara ^^NuR^^ üyenin Profiline bak ^^NuR^^ üyeye özel mesaj gönder ^^NuR^^ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
.:Yakup023:. su an offline .:Yakup023:.  
555 Mesaj -
Sevgili için göz yaþý döken bir Ümmet olmayý nasip eyle

Sevgilinin Dileyle Kiþi sevdigiyle beraberdir
Gönderen: 26.08.2006 - 22:42
Bu Mesaji Bildir   .:Yakup023:. üyenin diger mesajlarini ara .:Yakup023:. üyenin Profiline bak .:Yakup023:. üyeye özel mesaj gönder .:Yakup023:. üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
hafize elif su an offline hafize elif  
124 Mesaj -
EY SEVGÝLÝ SANA LAYIK BÝR ÜMMET OLAMADIK, SENÝN GETÝRDÝGÝN KARDEÞLÝYE SAYÝP ÇIKAMADIK, EN ÖNEMLÝSÝ DÝNÝNÝ MÜBÝNE SAHÝP ÇIKAMADIK SENÝN ÜZÜNE NASIL BAKARIM BEN SENÝN ÜMMETÝNÝM NASIL DERÝM AMA SENÝ BÝR OKADARDA ÖZLÜYORUM YARASULALLAH........... Mendilli
Gönderen: 26.08.2006 - 22:54
Bu Mesaji Bildir   hafize elif üyenin diger mesajlarini ara hafize elif üyenin Profiline bak hafize elif üyeye özel mesaj gönder hafize elif üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RuBAi su an offline RuBAi  
274 Mesaj -
Ey Sevgili...

Öyle bir Gülsün ki, solmayansin Sen,

Öyle bir Asksin ki, bitmeyensin Sen,

Öyle bir Huzursun, yitmeyensin Sen,

Öyle bir Sevdasin, sönmeyensin Sen.

Öyle bir Kulsun ki, en yücemiz Sen,

Öyle bir Nebisin, Rasulümüz Sen.

Öyle bir Sevgisin, saranimiz Sen

Öyle bir Sevensin, sancagimiz Sen

gül ...gül ...gül

Gönderen: 26.08.2006 - 22:56
Bu Mesaji Bildir   RuBAi üyenin diger mesajlarini ara RuBAi üyenin Profiline bak RuBAi üyeye özel mesaj gönder RuBAi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
7 Mesaj
Birgün Ebu Hureyre ile Peygamber (s.a.v.) konuþurlarken Ebu Hureyre aðlamaya baþlamýþ ve demiþki;
- Ey Allah'ýn rasulü (s.a.v.) bu dünyada seni bir an göremeyince dayanamýyoruz biz diðer alemde yani Ahirette ne yapacaðýz? Sen Allah'ýn Peygamber'isin (s.a.v.) biz senin makamýna nasýl çýkýp seninle orada görüþeceðiz? demiþ.
Rasulullah ise ona;
- Ya EbaHirr sen üzülme inþaallah sen ve ben ahirettede birlikte olacaðýz. Çünkü 'KÝÞÝ SEVDÝÐÝ ÝLE BERABERDÝR'.

Rabbim bizide Peygamberl'e (s.a.v.) birlikte olanlarla beraber kýlsýn AMÝN

sENI COK SEVIYORUZ YA RESULALLAH agla
Gönderen: 30.08.2006 - 16:15
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
herdem su an offline herdem  
365 Mesaj -
'KÝÞÝ SEVDÝÐÝ ÝLE BERABERDÝR'.

Buyurmuþ ...
Sevgili..
Acaba Seni Ahirette beraber
Olabilecek kadar
Sevebiliyor muyum...? agla

Allahümme Salli Ala Seyyidina Muhammed

Ya Rabbi Sana Layýk Bir Kul
Peygamberine Layýk Bir Ümmet Eyle.
Cennette de Beraber olabilecek kadar
Çok Sevmeyi Nasip Eyle..
Selam Ve Dua Ýle

Gönderen: 30.08.2006 - 16:32
Bu Mesaji Bildir   herdem üyenin diger mesajlarini ara herdem üyenin Profiline bak herdem üyeye özel mesaj gönder herdem üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Umuda_Dogru su an offline Umuda_Dogru  
RE:
162 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý rifat56

gül gül gül gül gül gül

:(ağlarağlarağlarağlarağlarağlar

Cennetyolu canim, Allah razi olsun gül
Gönderen: 19.02.2007 - 16:37
Bu Mesaji Bildir   Umuda_Dogru üyenin diger mesajlarini ara Umuda_Dogru üyenin Profiline bak Umuda_Dogru üyeye özel mesaj gönder Umuda_Dogru üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SuskunSuvari su an offline SuskunSuvari  
42 Mesaj -
YA CENNETTE.....

Medineli müslümanlardan Abdullah bin Zeyd (RA),mescit de Efendiler efendisinin yakýnýnda oturmaktadýr ve caný alabildiðine sýkkýndýr.Durum dikkatinden kaçmayan Hz.Muhammed (SAV) sorar:
- Ey Zeyd oðlu neyin var ?Niçin bu kadar hüzünlüsün ? Abdullah bin Zeyd (RA) baþýný kaldýrmadan cevaplandýrýr :
-'' Ya Rasulallah Burada, bu dünyada senden biraz uzak kalýnca içimiz kasvet baðlýyor...Sýkýlýyoruz...Ama sonra senin yanýna gelip ferahlýyabiliyoruz...Derdimiz çözülüyor.Günlerdir düþünüyorum ahirette nasýl olacak ?...Sen layýk olduðun üzere peygamberler katýnda ve cennetin en yücelerinde biz ise acaba cennete girebilecek miyiz sonuz bir hayat boyunca sensiz kalmak güç yetirebileceðimi zannetmiyorum..''
Mesele anlaþýlmýþtýr,fakat gerçekten çetindir,Allah'ýn elçisi ve sevgilisi olsa bile onun da kendi baþýna çözemeyeceði cevaplandýramayacaðý bir sorudur bu
Þimdi baþýný eðmiþ ahirette arkadaþlarýndan ayrý düþmek ihtimaliyle tedirgindir..Çok geçmeden Cebrail (AS) gelir.Getirdiði, haber ortalýðý bayram yerine çevirecek kullarýna merhameti bir annenin evladina merhametinden daha büyük olan Yüce Allah'ýn kitabýnda Nisa süresinin 69. ayetini oluþturacaktýr.
'' Kim Allah'a ve Elçi'ye itaat ederse iþte onlar,Allah'ýn nimet verdiði peygamberler sýddýklar þehitler ve salihlerle beraberdir.Onlar ne güzel arkadaþtýr.Sevenler, sevgililerinden ayrýlmayacaklardýr...Sonsuzluk boyunca..
Gönderen: 25.02.2007 - 18:10
Bu Mesaji Bildir   SuskunSuvari üyenin diger mesajlarini ara SuskunSuvari üyenin Profiline bak SuskunSuvari üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rifat56 su an offline rifat56  
5108 Mesaj -

Gönderen: 26.02.2007 - 09:07
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 894 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Suayb (46), cuneytarkin82 (49), emira (40), ibrahim13 (50), geylani2 (42), ilknur1977 (47), mhmtyel (43), Müslüman kiz (30), hitoprak (51), solmayan-gül (39), pancoloji (39), gül_güzeli (39), güle güle (37), Sueda (38), suvari (41), teacherone (45), kudüs (48), sensinnn (38), Isik Hafize (39), masumca (51), muradmurad (45), burku (36), hatice.d (47), ismail arabaci (37), ariiff (43), nur44_55 (42), deepsilver (36), _SON_NEFES_ (32), onur5844 (52), sailor2005 (67), canfeza (37), saltanat (45), saltiks (50), van65 (), Taha1 (38)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.69210 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.