generique colchicine colchicine stromectol ivermektine chloroquine oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » BÜYÜK ŞAHSİYETLER » Ebu Bekir Verrak'ın Oğlu

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Konu icon    Ebu Bekir Verrak'ın Oğlu
39 Mesaj -

BÝR AYET OKUDU HAKKA YÜRÜDÜ

Allah (c.c) dostlarýndan Ebu Bekir Verrak hz.nin küçük bir oðlu vardý.bir gün babasý onun elinden tutup hocaya götürdü.Ey ilim bahçesinin servi,dedi.Yavruma kuran okut ve onu yetiþtir…

Nur çocuk hoca önünde diz çöktü ve derse koyuldu.Kýsa zamanda kuraný kerimi örgendi …yine bir gün hocanýn önünde Kuran okuyordu.Birden bir ayetle karþýlaþtý.Ayeti kelimeyi tek tek heceledi.Ne var ki yüreðine müthiþ bir kurþun saplanývermiþti.

Rabbimiz buyuruyor ki:

“O halde,küfre varýrsanýz çocuklarý ak saçlýlar haline çevirerek bir günün (kýyametin)azabýndan kendinizi nasýl koruyacaksýnýz.”

BU ayeti okur okumaz harika çocuðun yüzü kireç gibi bembeyaz kesildi ve kendisini bir titreme aldý.Artýk okumaya devam edemiyordu.Derhal evin yolunu tuttu ve kapýyý çaldý.babasý içeriden seslendi:Kim o?

-Benim ey baba çabuk aç…!

Ebu Bekri hz.leri kapýya koþup açtý.Açtý ama gördüðü manzaradan da korktu.Çocuðunun yüzünde tek damla kan kalmamýþtý ve küçük yavru titreyip duruyordu.Hemen kollarýný açýp:

-Ey benim için cennet mumu olan yavrum dedi sana ne oldu.Niçin benzini sararmýþ görüyorum?

-Ey babam :Bugün kuraný kerimden bir ayet okudum.Manasýný düþününce yüreðim eriyor sandým ve bu hale geldim.

-Ey gözümün nuru oðlum!O hangi ayettir.

Þu ayettir. “O halde,küfre varýrsanýz çocuklarý ak saçlýlar haline çevirerek bir günün (kýyametin)azabýndan kendinizi nasýl koruyacaksýnýz.”

Ayeti celileyi tekrar etmek çocuðun canýna yeni bir ateþ düþürdü ve o masum yavru ayak da duracak takati kendinde bulamayýp yataða düþtü.Bu ayetin heybetinden hasta oldu ve kýsa zamanda öldü.O harika çocuðu babasý götürüp kabre koydu.Kabre konan sanki çocuk deðildi,incilerden meydana gelmiþ bir taþtý.

Ebu Bekir Verrak sýk sýk çocuðun kabrine gider,topraklarý avuçlar,zari aðlar ve söyle derdi.

Ebu Bekir Verrak senin küçücük oðlun kurandan bir ayet okudu.Allah(cc)korkusundan can verdi.Sen kuraný kerimi hatmedip duruyorum ve ömür güneþin kabir kuyusunu agdý.hiç Allahtan onun gibi korkmazsýn.Meðer senin gönlün ne katý bir gönülmüþ vah sana…

VUSLAT'ýn TEMÝNÝ,ENGELLERÝ AÞMAKLA OLUR <aLEMDAR>
Gönderen: 16.01.2006 - 21:14
Bu Mesaji Bildir   tahahalit üyenin diger mesajlarini ara tahahalit üyenin Profiline bak tahahalit üyeye özel mesaj gönder tahahalit üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar gizle
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 1014 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
hümeyra24 (43), güllüm (41), alitufan (48), semsuddin (39), f_erturk (39), zafercezlan (54), benbuamellerimi.. (53), seyma_05 (39), yenilmezburuk (46), mhmmdky (37), sivaslihakan (46), sunam6 (41), konya28 (37), mardinlimemo (44), @hasan@ (39), _huzurislamda_ (39), Seda_ (35), BOPPON (43), faziltopal (55), ahmetserkankaya (43), eLsina (38), AZRA66 (37), sulukapo (34), HAKANCETIN (46), mentese (48), palanxdöken (53), ADEM BAKIRHAN (60), ceyhan (71), ReSuLe_HaSrEtt (38), Forever_Love (40), mutlu69 (55), islam yusuf (54), sofi32 (49), yesil_bahar19 (37), makhorsa (48), erihna (41), veysi irdam (88), abdullah özkul (27), nur58 (60), fedayi (55), RAMAZAN69 (37), seyyidali47 (50), gocer (55), suleyman yildiz (57), vuslat_wien (41), KASIM EROL (50), isanurun (39), koeroglu (48), ardaci (49), ardaburda (50), gunesgunes (42), Burcu89 (35), BMW (43), ZLH (), hafiz_34 (68), bestebuse (51), Aysegül (36), seroar (55), hacirizeli (53), sonmezNL (53), zeko (), CILGIN KURT (51), BERGE00 (42), sevki (51), fth (41), muhammetmustafa (44), bsapmaz (59), siyah_gül (36), ekrem144 (), Cicekci (37), rooster79 (45), mehmetx (44), furkan42 (42), yunus ata (61), GangstAdem (39), orhan06 (44), kamuran (51), dinimiseviyorum (39), esm (40), buzmavisi61 (58)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57586 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.