generique colchicine ivermektin fluvoxamine ivermektine generique stromectol voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » davamiz

önceki konu   diğer konu
9 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
davamiz
84 Mesaj -
Gecenlerde iki yahova sahidiyle tartismaya basladik, tartisma derken din konusunda bana kendi dinlerinin mükemmeligini anlatmaya basladilar bende KURANin islamin mükemmeligini anlatmaya basladim tabiki onlarin niyeti beni cekmek benim niyetim onlari cekmek, bu iki genc bayandan birisi piril piril bir türktü, anlatim sekilleri insani ikna edici tarzdan ne sorduysam uygun bir cevapta hazirdi, basladik bayagi derinlere dalmaya ben KURANI KERIM den ayetler anlatiyorum onlarda kendi kitaplarindan bunlar her hafta beni bulup dergi birakmaya basladilar, hatta onlarin bir dernekleri var oraya davet ettiler, insani cekmek icin yöntemleri bayagi ilginc, suanda ise baktilar bir faydasi yok dergiyide birakmiyorlar artik. Beni derinden düsündüren bir konu neden bizde hicbir ugrasi yok? yahova sahitleri kapi kapi dolasip anlatiyorlar, hristiyanlarda ayni sekilde, Ya biz ???
Acaba kacimiz kapi kapi gidipte islami anlatmayi denedik gerci biz islami anlatsak bizi kapidan kovarlar galiba, nedense bunlari millet yinede dinliyor, yeterince örnek olamiyoruz gibime geliyor ben almanya da yasayan bir müslüman olarak duydugum negatif olaylarda cogunlukla suclu olan müslümanim diyen sahislar oluyor, bunlari gören gayrimüslimler islama bakis acilari degisiyor, dolayisiylada gördükleri müslümanlara degisik gözle bakiyorlar, (hepsi degil tabi)islama cekebilmemiz icin önce kendimizi düzeltmemiz gerekiyorki sonrada onlara anlatalim, bizim maalesefki en büyük kaybettigimiz nokta bu!. fazla duyarsiziz galiba...

Mesela bugün hastanedeydik kimsesi olmayan bir müslüman kardesimi ziyaret ettik, agir bir ameliyat gecirmis. Burada hastanelerde rahibe ve papazlar ellerinde ciceklerle her odayi müslüman yada baska dinden ayirt etmeden ziyaret eder, hatirlarini sorarlar buda hastalari tabiki cok memnun eder, burada okadar cok islami kurulus varki neden birsey düsünüpte uygulamiyorlar cokmu zor? neden bizde böyle bir ugrasi yok, bu kimsesiz müslüman insanlar bizden fazla birsey istemiyorlarki zaten kisa bir ziyaret belki son anlarinda yasin okumak, ne aciki bu insanlar öldükleri zaman islami vecibeleri yerine getirilmiyor, bizde bir kac arkadasimla beraber haftanin belli bir gününde zamanimizi kimsesi olmayan bu gibi müslüman kardeslerimize ayirdik okadar cok seviniyorlarki anlatamam, bashemsire arkadasimiz bu gibi insanlari yakindan görüp sahit oldugu icin bizde böyle bir karar aldik, en azindan belki yaptigimiz cok büyük birsey degil ama papazlari, rahibeleri görünce insanin neden bizde yapamiyoruz sorusu aklini kurcaliyor... HAK bizleri duyarli kullarindan eylesin insaALLAH, islami yasayip onlarada örnek olanlardan eylesin hepimizi.

Birgün, Ensar dan secilmis kisiler Cenab-i Peygamber sav. huzuruna gelir ve-Yarasul Allah bize Dini Mübin-i anlatacak, Kuran-i ögretecek birisine ver...

herkes, Ebubekir-Ömer-Osman-Ali hazretlerini beklerken Kahinatin Iftihar tablosu gözünü daha 19 yasindaki Usame bin Zeyd'e cevirir...

herkes saskindir, ama itaat ederler ve genc Sahabeyi götürürler...

yillar sonra Habib-i Hüda sav. Usame'yi görür ve sorar. neler yaptin ?

Efendim, Medine'de hicbir ev kalmadi-hepsine girdim ve Allah ve Resulunun Dinini anlat'dim...

----

onlarda Müslüman, bizde Müslüman....

Dava 1400 yildan beri ayni, degilmi ???
telaşlı

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son tugba009 tarafından, 10.12.2005 - 23:48 tarihinde.
Gönderen: 10.12.2005 - 22:26
Bu Mesaji Bildir   tugba009 üyenin diger mesajlarini ara tugba009 üyenin Profiline bak tugba009 üyeye özel mesaj gönder tugba009 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SEVGI-YOLU su an offline SEVGI-YOLU  
s.a
10 Mesaj -
ALLAH razi olsun tugba kardesim
size yerden göye kadar katiliyorum, acisiz sadece müslümanim demek yetmiyormus,sabah kapiyi actigimda karsi komsum alman ailesinden sorumluyum, hergün sabah benim merdivenimi silen kapicidan, sabahlari mektublarimi getiren postacidan sorumluyum,kac kez benim bayramimda kandilimde elime bir dilm tatli alipta bugün biz müslümanalarin bayrami kandili diyebildim, onlara basimdaki türbani nasil gururla tasidigimi anlatamadim, bana selam veren erkek elini tokalasmak icin uzattiginda hayir ben müslümanim dinim buna izin vermiyor diyemedim, önce müslümanim demek sonra ögrenmek, yasamak ve yasatmak, hissetmek ve hissettirmek bizleri gördüklerinde hal ve hareketlerimizle iste hakiki müslüman böyle oluyormus dedirtebildikmi?Bunu kac gayrimüslim müslümanlarin hakkinda iyi düsünebiliyor, daha birkac gün önce bir okulda gazetelere gececek kadar büyük bir olay yasandi, yine müslümanalarin adi bir skandala karisti, müslüman bir cocuk alman bir kizi, taciz ediyor onu öldüresiye dövüyor, bu haber tv de ve gazetelerde bas manset olarak gecti.Iste bu cocuguda büyüten müslüman bir aile, müslüman denildiginde eli bicakli kavgaci, okularda teror estiren bir olarak akillarda kaliyoruz,islami yakindan tanimiyan gayrimüslümlerde haliyle islama karsi uzaklastilar.
Kardeslerim önce kendimizi degistirelim sonra ailemizi cocuklarimizi cevremizi..

RABBIM bizi elimizde kuran yüregimizde iman dilimizde ALLAH diyerek cene kapamayi nasip etsin.
Gönderen: 10.12.2005 - 23:05
Bu Mesaji Bildir   SEVGI-YOLU üyenin diger mesajlarini ara SEVGI-YOLU üyenin Profiline bak SEVGI-YOLU üyeye özel mesaj gönder SEVGI-YOLU üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
hatice79 su an offline hatice79  
147 Mesaj -
Guzel kardesim dedigin o Yahovacilar benimde kapimi calmislardi.Ilk geldiklerinde isim acele oldugu icin konusamayacagimi belirttim.Gercektende acele bir isim vardi daha nicin geldiklerini bile bilmiyordum.Bana sadece bir kitap verdiler bunu oku baska bir zaman gene geliriz dediler.Turk oldugumu bildikleri icin birdahaki gelislerinde yanlarinda turkce bilen baska bir kadinda getirmislerdi.Ben zaten kitaba biraz goz attiktan sonra fazla okumanin geregini bile duymadan cope atmistim.Ikinci gelislerinde bir Ramazan vaktiydi esim iste ben evde yanlizdim.Birkac arkadasla iftar acacaktik onlar icin yemek hazirlamistim.Iftara yanliz bes dakika kalmisti.Kapim calindi iki kadin birisi turkcesi super belkide turktu sormadigim icin bilemiyorum.Benimle konusmak istediklerini,daha oncede geldiklerini belirttiler.Bende onlara oruclu oldugumu iftar vaktinin kalmadigini ayrica onlarlada konusmak istemedigimi soyledim.Nekadar israr ettiyselerde iceriye almadim.
Aslinda iftar vakti kapiya gelen kapidan geri cevrilmez ama ne niyetle geldikleri ortadydi o yuzden iceriye almadim.
KKardeslerim bu insanlarin boyle kapi kapi dolasip dinlerini anlatmalarinin sebebini suna bagliyorum.Ben bu yahudalikmidir nedir boyle bir din oldugunu buraya geldikten sonra yani 1995den sonra ogrendim.Bilmiyorum koku hangi yillara dayaniyor ama sizlerin ne zaman ogrendigini merak ediyorum.Bunlarin amaci dinlerinin reklamini yapip bu arada kac kisiyide dinlerine cekerlerse kar bellemek.Ozellilede din bilgisi zayif inanci zayif insanlari secmek.Bizim dinimiz ise butun sefafligiyla ortada olan bir din.Yani suanda dunyada islam dininin ismini duymayan yok.
Tabiki bu demek degilki bundan dolayi dinimizin iceriligini anlatmaya luzum yok.Ama bence bir muslumanin kapi kapi gezipte el musluman ol demesi bana hicde cazip gelmiyor.Niyemi?

Cunki biz o asamayi Peygamber Efendimiz(s.a.s) zamaninda astik yani o zamanlar islam dini bilinmedigi icin taki kralliklara kadar haberciler yollaniyor insanlar islam dinine davet ediliyordu.Zorlama yoktu ama dinimizi tanitiyorlardi.Simdi ise bizler ne yapmaliyiz.Islamiyetin bu en zorlu asamasini asarak bize miras biraktigi o guzel kitabi basta evlatlarimiz vede ailemizde hem okuyup hemde idrak ederek kendimizi gelistirmek.Bu yasayisimizla etrafa ornek olup onlarin bize gelip bir soru sorduklari zaman en guzel sekilde anlatip onlarinda karanlik ndunyalarini aydinlatmak.Ben boyle dusunuyorum bilmem siz ne dersiniz.Allaha emanet olun.Hakkinizi helal edin.
Gönderen: 11.12.2005 - 01:54
Bu Mesaji Bildir   hatice79 üyenin diger mesajlarini ara hatice79 üyenin Profiline bak hatice79 üyeye özel mesaj gönder hatice79 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
tugba009 su an offline tugba009  
RE:
84 Mesaj -
Alıntı
Ama bence bir muslumanin kapi kapi gezipte el musluman ol demesi bana hicde cazip gelmiyor.Niyemi?

Cunki biz o asamayi Peygamber Efendimiz(s.a.s) zamaninda astik yani o zamanlar islam dini bilinmedigi icin taki kralliklara kadar haberciler yollaniyor insanlar islam dinine davet ediliyordu.Zorlama yoktu ama dinimizi tanitiyorlardi.Simdi ise bizler ne yapmaliyiz.Islamiyetin bu en zorlu asamasini asarak bize miras biraktigi o guzel kitabi basta evlatlarimiz vede ailemizde hem okuyup hemde idrak ederek kendimizi gelistirmek.Bu yasayisimizla etrafa ornek olup onlarin bize gelip bir soru sorduklari zaman en guzel sekilde anlatip onlarinda karanlik ndunyalarini aydinlatmak.Ben boyle dusunuyorum bilmem siz ne dersiniz.Allaha emanet olun.Hakkinizi helal edin.

ALLAH razi olsun güzel kardesim, tabiki islam dininde zorlama yoktur EFENDIMIZ anlatmis, bu dini dünyaya yaymak icin neler yasamis o devirdeki sahabeler ne cileler zorluklar yasamislar, biz en rahat zamanda yasiyoruz bir takim zorluklar olsa bile yinede onlar kadarmiyiz? ama her zaman teblig vardir, bize düsen görev kendimizi yetistirmek onlara islami yasayarak anlatmak.
Bazi alman arkadaslarimla konustugumda islam denildiginde önce kavgaci, kan, teror akillara geliyordu, ama arastirdigimda hicte öyle olmadigini gördük diyorlar, hidayeti RAHMAN verecektir zaten nasibi varsa onu alacaktir... Ama su bir gercek suan dünyanin cesitli ülkelerinde baþta Filistin olmak üzere Bosna, Kosova, Karabað, Keþmir, Açe gibi bölgelerde müslümanlarin durumunu hepimiz biliyoruz. Binlerce sivilin hayatýný kaybettiði, çocuklarýn yetim kaldýðý, vahþetin ve þiddetin doruða týrmandýðý bu bölgelerde, Batý dünyasý, yaþanan insanlýk dramýna ya hiç tepki göstermemiþ, ya da çok geç tepki göstermiþ ve gereken tedbirlerin alýnmasý konusunda aðýr davranmýþtýr.Dünyanin herhangi bir yerinde kendilerinden olan ufak bir gazeteci veya herhangi bir vatandasina yapilan zulme hemen tepki gösteriliyor hepsi birden savunmaya geciyorlar, ama bir müslümanin basina gelen bir zulüm karsisinda duyarsiz kaliyorlar, ebu garib hapishanesindeki yükselen o haykirislar hepmizin hala kulaklarindan silinmedi, nur ve onun gibi bir cok müslüman bacilarimiza yapilan zulümleri unutmadik bu zulümleri tüm dünya bilmesine ragmen duyarsiz kaldilar.

Bu durum, Ýslam dünyasýnýn üstlenmesi gereken sorumluluðu Müslümanlara bir kez daha hatýrlatiyor, Müslüman halklarýn haklarýnýn korunmasý, ihtiyaçlarýnýn gözetilmesi herkesten önce diðer Müslümanlarýn sorumluluðu ve Ýslam dünyasýnýn bu konuda son derece aktif, atak, birlik icinde olmasini gerektiriyor. Maalesefki Ýslam dünyasýnda gereken birlik ve beraberlik tam anlamýyla saðlanamadigi ortada. Avrupa'nýn neredeyse tüm devletleri, adeta (hristyan birligi) "Avrupa Birliði" çatýsý altýnda toplanmýþ iken; Müslümanlar yeteri derecede iþ birliði kuramadiklari gibi, kimi Ýslam ülkeleri arasýnda derin anlaþmazlýk ve ihtilaflar meydana geliyor. Ýran-Irak Savaþý, Irak'ýn Kuveyt'i iþgali, Pakistan-Bangladeþ savaþý gibi Müslüman ülkeler arasýnda geçen savaþlar belli. Müslüman ülkelerde çoðunlukla etnik ve siyasi sorunlar nedeniyle yaþanan iç savaþ ve çatýþmalar da -örneðin Afganistan'da, Yemen'de, Lübnan'da, Irak'ta veya Cezayir'de olduðu gibi- Ýslam dünyasýnýn, olmasý gerektiði gibi olmadýðýný açýkça gösteriyor. umut ediyoruzki Ýslamiyetle gelen güzel ahlakýn tüm dünyaya yayýlarak, din-dýþý felsefelerin fikren yýkýlacaðý, yeryüzünden fitnenin kaldýrýlmasýyla tüm insanlýða barýþ ve kurtuluþ geleceði günler Allah’ýn izni ile cok yakýn.

Gönderen: 11.12.2005 - 21:58
Bu Mesaji Bildir   tugba009 üyenin diger mesajlarini ara tugba009 üyenin Profiline bak tugba009 üyeye özel mesaj gönder tugba009 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
hatice79 su an offline hatice79  
147 Mesaj -
Guzel kardesim Tugba sanirim ikimizde ayni gorusleri paylasiyoruz.Yazdigin cevap bana bu dusunceyi yansitiyor.Allah razi olsun.Kendinize iyi bakin.
Gönderen: 12.12.2005 - 16:22
Bu Mesaji Bildir   hatice79 üyenin diger mesajlarini ara hatice79 üyenin Profiline bak hatice79 üyeye özel mesaj gönder hatice79 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
tugba009 su an offline tugba009  
RE:
84 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý askimevla

Guzel kardesim Tugba sanirim ikimizde ayni gorusleri paylasiyoruz.Yazdigin cevap bana bu dusunceyi yansitiyor.Allah razi olsun.Kendinize iyi bakin.

ALLAH sizdende razi olsun güzel kardesim, sizde kendinize iyi bakin...gül gül gül
Gönderen: 12.12.2005 - 20:29
fosaloglu su an offline fosaloglu  
2683 Mesaj -
Tuðba kardeþim; yazdýðýn yorumun altýna imzamý atabilirim. Tebliðin gerekliliðini,eksiklerimizi gediklerimizi çok iyi dile getirmiþsin. Allah razý olsun. Ayrýca dinlerini teblið eden insanlara takdirle yaklaþmanda çok hoþuma gitti. Çünkü onlar inandýklarýný anlatmaya çalýþan fedakar insanlar. Bazen misyonerlere öcü gibi bakanlara sinir oluyorum. islam bir teblið dini olduðu halde biz bunu yapmaz iken bir baþkasý kendi inandýðý deðerleri baþkasýna anlatýyormuþ kime ne ?

Onlar istediði kadar teblið yapsýn. Zaten Kuran-ý Kerim onlarýn teblið ettiði tezlerin hepsini çürütmüyor mu ? Aslýnda onlarýn tebliðleri bizim önümüzü açan bir faktör.

Ýslam Konferansý Örgütü ne iþe yarar diye düþünürdüm bazen. En son Mekke'de toplanan ÝKÖ teblið konusunda somut çalýþmalar yapma kararý almýþtýr. ÝnþAllah dünyada hýzla yayýlan islam fobisini biraz azaltmaya yarar bu çalýþmalar. Çünkü islam yanlýþ biliniyor ve yanlýþ anlatýlýyor. Ve unutulmamalýdýr ki ; bir insaný kurtaran dünyayý kurtarmýþ gibidir. ÝnþAllah her mümin bir insana hidyet vesilesi olur.
Gönderen: 12.12.2005 - 20:34
Bu Mesaji Bildir   fosaloglu üyenin diger mesajlarini ara fosaloglu üyenin Profiline bak fosaloglu üyeye özel mesaj gönder fosaloglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
kar tanesi su an offline kar tanesi  
RE: davamiz
6 Mesaj
Alıntı
Orijýnalý tugba009

telaşlı

ALLAH razi olsun Tugba kardesim, galiba sahabeler bizi görselerdi bunlar nasil müslüman derlerdi, bizlerde onlari görseydik bunlar delimi derdik... Dava aynida insanlar ayni degil.telaşlı
Gönderen: 15.12.2005 - 18:03
Bu Mesaji Bildir   kar tanesi üyenin diger mesajlarini ara kar tanesi üyenin Profiline bak kar tanesi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
i-will-die-soon su an offline i-will-die-soon  
RE: davamiz
114 Mesaj -
Alıntı
Orijinali tugba009

----

telaşlı

onlar gerçek müslüman biz sözde müslüman
Gönderen: 16.12.2005 - 14:12
Bu Mesaji Bildir   i-will-die-soon üyenin diger mesajlarini ara i-will-die-soon üyenin Profiline bak i-will-die-soon üyeye özel mesaj gönder i-will-die-soon üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 1061 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
hümeyra24 (43), güllüm (41), alitufan (48), semsuddin (39), f_erturk (39), zafercezlan (54), benbuamellerimi.. (53), seyma_05 (39), yenilmezburuk (46), mhmmdky (37), sivaslihakan (46), sunam6 (41), konya28 (37), mardinlimemo (44), @hasan@ (39), _huzurislamda_ (39), Seda_ (35), BOPPON (43), faziltopal (55), ahmetserkankaya (43), eLsina (38), AZRA66 (37), sulukapo (34), HAKANCETIN (46), mentese (48), palanxdöken (53), ADEM BAKIRHAN (60), ceyhan (71), ReSuLe_HaSrEtt (38), Forever_Love (40), mutlu69 (55), islam yusuf (54), sofi32 (49), yesil_bahar19 (37), makhorsa (48), erihna (41), veysi irdam (88), abdullah özkul (27), nur58 (60), fedayi (55), RAMAZAN69 (37), seyyidali47 (50), gocer (55), suleyman yildiz (57), vuslat_wien (41), KASIM EROL (50), isanurun (39), koeroglu (48), ardaci (49), ardaburda (50), gunesgunes (42), Burcu89 (35), BMW (43), ZLH (), hafiz_34 (68), bestebuse (51), Aysegül (36), seroar (55), hacirizeli (53), sonmezNL (53), zeko (), CILGIN KURT (51), BERGE00 (42), sevki (51), fth (41), muhammetmustafa (44), bsapmaz (59), siyah_gül (36), ekrem144 (), Cicekci (37), rooster79 (45), mehmetx (44), furkan42 (42), yunus ata (61), GangstAdem (39), orhan06 (44), kamuran (51), dinimiseviyorum (39), esm (40), buzmavisi61 (58)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.60103 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.