hydroxychloroquine ivermectin kamagra budesonide kaletra oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » KURAN-I KERİM HATMİ » ***KASIM AYI HATMI*** Kapali

önceki konu   diğer konu
44 okunmamış mesaj mevcut (kapali)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
*** KASIM AYI HATMİ ***
Admin

945 Mesaj -

selamun aleykum

KASIM ayý hatmi baþlamýþtýr..

Dostlarýmýzý bekliyoruz..

gül gül gül

selam ve dua ile

Gönderen: 01.11.2005 - 00:18
Bu Mesaji Bildir   Hasret üyenin diger mesajlarini ara Hasret üyenin Profiline bak Hasret üyeye özel mesaj gönder Hasret üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Hasret su an offline Hasret  
Konu icon    cüzler...
Admin

945 Mesaj -
1.cüz FEYZAferhan okunmustur
2.cüz FEYZAferhan okunmustur
3.cüz gurbet_kusu okunmustur
4.cüz gurbet_kusu okunmustur
5.cüz Yusuflu okunmustur
6.cüz Yusuflu okunmustur
7.cüz ebabil okunmustur
8.cüz ebabil okunmustur
9.cüz AntiusA okunmustur
10.cüz mudessir okunmustur
11.cüz mudessir okunmustur
12.cüz manevi okunmustur
13.cüz ahmet gunay okunmustur
14.cüz ahmet gunay okunmustur
15.cüz Basörtüm okunmuþtur
16.cüz Basörtüm okunmuþtur
17.cüz **IKLIMANUR** okunmustur
18.cüz **IKLIMANUR** okunmustur
19.cüz NiLüFeR okunmustur
20.cüz Dildar okunmustur
21.cüz HaSReT okunmustur
22.cüz HaSReT okunmustur
23.cüz SuMeYRa okunmustur
24.cüz SuMeYRa okunmustur
25.cüz RaVZaNuR okunmustur
26.cüz RaVZaNuR okunmustur
27.cüz kayseri318 okunmustur
28.cüz dila nur
29.cüz kayseri318 okunmustur
30.cüz Seçkin Özgecan

Mesaj 25 kez düzenlendi. En son HaSReT tarafından, 14.12.2005 - 12:21 tarihinde.
Gönderen: 01.11.2005 - 00:18
Bu Mesaji Bildir   Hasret üyenin diger mesajlarini ara Hasret üyenin Profiline bak Hasret üyeye özel mesaj gönder Hasret üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
FEYZAferhan su an offline FEYZAferhan  
40 Mesaj -
1. ve 2. Cüzleri ben aliyorum

Allah kabul etsin. Selametle
Gönderen: 01.11.2005 - 00:39
Bu Mesaji Bildir   FEYZAferhan üyenin diger mesajlarini ara FEYZAferhan üyenin Profiline bak FEYZAferhan üyeye özel mesaj gönder FEYZAferhan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Yusuflu su an offline Yusuflu  
428 Mesaj -
S.A Her ay duzenli olarak 2 cuz almak istiyorum sahibi yoksa siradaki bos bulunan 5. ve 6. cuzlerden baslaya bilirim...
Gönderen: 02.11.2005 - 01:14
Bu Mesaji Bildir   Yusuflu üyenin diger mesajlarini ara Yusuflu üyenin Profiline bak Yusuflu üyeye özel mesaj gönder Yusuflu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Seçkin Özgecan su an offline Seçkin Özgecan  
30. cüz
1 Mesaj
kasým ayý hatmi için 30'uncu cüzü almak istiyorum..
Gönderen: 02.11.2005 - 03:45
Bu Mesaji Bildir   Seçkin Özgecan üyenin diger mesajlarini ara Seçkin Özgecan üyenin Profiline bak Seçkin Özgecan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
Admin

945 Mesaj -
Alıntı
Orijinali Yusuflu

S.A Her ay duzenli olarak 2 cuz almak istiyorum sahibi yoksa siradaki bos bulunan 5. ve 6. cuzlerden baslaya bilirim...

Aleyküm selam,

size 5. ve 6. cüzlerden baþlýyarak her ay sýrasýyla iki cüz verilecektir kardeþim..

dua ile..
Gönderen: 02.11.2005 - 14:40
ebabil su an offline ebabil  
kasimayi hatmi
31 Mesaj -
Esselamualeyküm kimse almadiysa 7. 8. ve 9. cüzleri ben almak istiyorum .RABBIM CÜMLEMIZI AMELI SALIH KULLARINDAN EYLESIN:
Gönderen: 02.11.2005 - 15:20
Bu Mesaji Bildir   ebabil üyenin diger mesajlarini ara ebabil üyenin Profiline bak ebabil üyeye özel mesaj gönder ebabil üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: kasimayi hatmi
Admin

945 Mesaj -
Alıntı
Orijinali ebabil

Esselamualeyküm kimse almadiysa 7. 8. ve 9. cüzleri ben almak istiyorum .RABBIM CÜMLEMIZI AMELI SALIH KULLARINDAN EYLESIN:

Aleyküm selam kardeþim,

en fazla iki cüz alma hakkýnýz var, o yüzden sadece 7. ve 8. cüzleri veriyorum...

dua ile..
Gönderen: 02.11.2005 - 15:26
RuZGaR su an offline RuZGaR  
Moderator

1295 Mesaj -
9.cüzü almak istiyorum. Rabbim kabul etsin.
Gönderen: 02.11.2005 - 15:48
Bu Mesaji Bildir   RuZGaR üyenin diger mesajlarini ara RuZGaR üyenin Profiline bak RuZGaR üyeye özel mesaj gönder RuZGaR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  
1576 Mesaj -
23. ve 24. Cüzleri benimdir insaAllah HaSReTim gül...
Gönderen: 05.11.2005 - 15:39
Bu Mesaji Bildir   SuMeYRa üyenin diger mesajlarini ara SuMeYRa üyenin Profiline bak SuMeYRa üyeye özel mesaj gönder SuMeYRa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mudessir su an offline mudessir  
140 Mesaj -
Bismillahirrahmanirrahim

10 ve 11. cüzleri almak istiyorum.

Selam ve Dua ile...
Gönderen: 05.11.2005 - 16:39
Bu Mesaji Bildir   mudessir üyenin diger mesajlarini ara mudessir üyenin Profiline bak mudessir üyeye özel mesaj gönder mudessir üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Basörtüm su an offline Basörtüm  
74 Mesaj -
15 16 cüzleri benim olsunmu??

olsun olsun...
sevinçli
gül
Gönderen: 05.11.2005 - 22:59
Bu Mesaji Bildir   Basörtüm üyenin diger mesajlarini ara Basörtüm üyenin Profiline bak Basörtüm üyeye özel mesaj gönder Basörtüm üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
HiLaL-i ehmer su an offline HiLaL-i ehmer  
112 Mesaj -
Selamun Aleykum,

ben 12. cüz'ü okuyacagim insa-Allah HaSReT kardes..sevinçli

gül
Gönderen: 05.11.2005 - 23:29
Bu Mesaji Bildir   HiLaL-i ehmer üyenin diger mesajlarini ara HiLaL-i ehmer üyenin Profiline bak HiLaL-i ehmer üyeye özel mesaj gönder HiLaL-i ehmer üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
dilanur su an offline dilanur  
KASIM AYI HATMI
30 Mesaj -
selamun aleykum
28.cuzde ben okuyum insaallahu teala.
Gönderen: 06.11.2005 - 00:22
Bu Mesaji Bildir   dilanur üyenin diger mesajlarini ara dilanur üyenin Profiline bak dilanur üyeye özel mesaj gönder dilanur üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
**IKLIMANUR** su an offline **IKLIMANUR**  
397 Mesaj -
selamun aleykum kasim hatminden 17. ve 18.cuzleri aliyorum rabbim hatmimizi kabul eder ins...
Gönderen: 08.11.2005 - 10:38
Bu Mesaji Bildir   **IKLIMANUR** üyenin diger mesajlarini ara **IKLIMANUR** üyenin Profiline bak **IKLIMANUR** üyeye özel mesaj gönder **IKLIMANUR** üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Dildar su an offline Dildar  
.
14 Mesaj -
Esselamu Aleyküm,
ben 20. cüzü okumak istiyorum..gül
Gönderen: 08.11.2005 - 16:54
Bu Mesaji Bildir   Dildar üyenin diger mesajlarini ara Dildar üyenin Profiline bak Dildar üyeye özel mesaj gönder Dildar üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
NiLüFeR su an offline NiLüFeR  
71 Mesaj -
S.A.
Bende mümkünse 19. Cüzü okumak istiyorum..
Selam ve Dua ile..gül
Gönderen: 08.11.2005 - 16:56
Bu Mesaji Bildir   NiLüFeR üyenin diger mesajlarini ara NiLüFeR üyenin Profiline bak NiLüFeR üyeye özel mesaj gönder NiLüFeR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
kayseri318 su an offline kayseri318  
s.a
65 Mesaj -
mumkunsa banada bir cuz verirmisiniz
lutfengöz kırpma
Gönderen: 08.11.2005 - 18:31
Bu Mesaji Bildir   kayseri318 üyenin diger mesajlarini ara kayseri318 üyenin Profiline bak kayseri318 üyeye özel mesaj gönder kayseri318 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
74 Mesaj -
verirmisiniz diyecegine al bitane
iki tane kalmis zaten...sevinçli)

selametle
Gönderen: 08.11.2005 - 18:46
Bu Mesaji Bildir   Basörtüm üyenin diger mesajlarini ara Basörtüm üyenin Profiline bak Basörtüm üyeye özel mesaj gönder Basörtüm üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
hay ALLAH razi olsun
65 Mesaj -
aldim sagol ama nezaman okunmasi gerekiyor
bu kasim sonuna kadarmi?[
slm ve dua ile
Gönderen: 08.11.2005 - 18:56
Bu Mesaji Bildir   kayseri318 üyenin diger mesajlarini ara kayseri318 üyenin Profiline bak kayseri318 üyeye özel mesaj gönder kayseri318 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
65 Mesaj -
IKISINI ALDIM BILE SAGOLLLUNN YUCE RABBIM KABUL EDER INSALLAH
Gönderen: 08.11.2005 - 18:58
74 Mesaj -
evet sanirim kasim sonuna kadar

selametle..gül

((_ _ _ _ _/_ _ _ _ _))
Gönderen: 08.11.2005 - 19:19
Admin

945 Mesaj -
Evet kardesim,

cüzler bu ayin sonuna kadar okunmasi lazim..

dua ile..
Gönderen: 08.11.2005 - 21:14
HiLaL-i ehmer su an offline HiLaL-i ehmer  
112 Mesaj -
12. cüz okunmustur...

selam ve dua ile..
gül
Gönderen: 08.11.2005 - 21:41
Bu Mesaji Bildir   HiLaL-i ehmer üyenin diger mesajlarini ara HiLaL-i ehmer üyenin Profiline bak HiLaL-i ehmer üyeye özel mesaj gönder HiLaL-i ehmer üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
FEYZAferhan su an offline FEYZAferhan  
1. ve 2. cüzler
40 Mesaj -
Slemünaleyküm,

birinci ve ikince cüzler Allah´in izniyle okunmustur.

Rabb´im insAllah kabul buyurur.

Sizlerdende Allah razi olsun Hasret kardesim.

Selametle kalin, Allah´a emanet olun.
Gönderen: 10.11.2005 - 21:08
Bu Mesaji Bildir   FEYZAferhan üyenin diger mesajlarini ara FEYZAferhan üyenin Profiline bak FEYZAferhan üyeye özel mesaj gönder FEYZAferhan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Dildar su an offline Dildar  
14 Mesaj -
20. cüz okunmustur...
gül

Gönderen: 12.11.2005 - 13:42
Bu Mesaji Bildir   Dildar üyenin diger mesajlarini ara Dildar üyenin Profiline bak Dildar üyeye özel mesaj gönder Dildar üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Ademtalha su an offline Ademtalha  
Tuzumuz bulunsun...
24 Mesaj -
Gurbet diyarlarýndan bizleride maneviyatsýz býrakmayýn Canlar...Okunmamýþcüzleri okuyabilirim...Sevgi ve slmlar...Allah Razı Olsun
Gönderen: 12.11.2005 - 15:10
Bu Mesaji Bildir   Ademtalha üyenin diger mesajlarini ara Ademtalha üyenin Profiline bak Ademtalha üyeye özel mesaj gönder Ademtalha üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RaVZaNuR su an offline RaVZaNuR  
RE: Tuzumuz bulunsun...
Admin

700 Mesaj -
Alıntı
Orijinali Ademtalha

Gurbet diyarlarýndan bizleride maneviyatsýz býrakmayýn Canlar...Okunmamýþcüzleri okuyabilirim...Sevgi ve slmlar...Allah Razı Olsun

Deðerli kardeþim! Bu ayki hatim dolmuþtur,eðer yoðun talep olursa ikinci hatim baþlatilir.Siz takip edin yeni hatim eklendiðinde okuyacaðýnýz cüzleri ilave edrsiniz kardeþimizde listeye ekler..
Gönderen: 12.11.2005 - 15:24
Bu Mesaji Bildir   RaVZaNuR üyenin diger mesajlarini ara RaVZaNuR üyenin Profiline bak RaVZaNuR üyeye özel mesaj gönder RaVZaNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
71 Mesaj -
19. Cüz okunmustur..
Selam ve Dua ile..gül
Gönderen: 14.11.2005 - 23:11
Bu Mesaji Bildir   NiLüFeR üyenin diger mesajlarini ara NiLüFeR üyenin Profiline bak NiLüFeR üyeye özel mesaj gönder NiLüFeR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
misafir99 su an offline misafir99  
21 Mesaj -
ben biraz gec kaldim galiba telaşlı bende almak isterdim eger vara banda bildirebilirsinizsevinçli
Gönderen: 15.11.2005 - 08:18
Bu Mesaji Bildir   misafir99 üyenin diger mesajlarini ara misafir99 üyenin Profiline bak misafir99 üyeye özel mesaj gönder misafir99 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mudessir su an offline mudessir  
140 Mesaj -
Bismilahirrahmanirrahim

10 ve 11. cüzler okunmuþtur.

Selam ve Dua ile...
Gönderen: 15.11.2005 - 12:58
Bu Mesaji Bildir   mudessir üyenin diger mesajlarini ara mudessir üyenin Profiline bak mudessir üyeye özel mesaj gönder mudessir üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Yusuflu su an offline Yusuflu  
RE:
428 Mesaj -
Alıntı
Orijinali Yusuflu

5. ve 6. cuzler okunmustur Allah kabul etsin...
Gönderen: 15.11.2005 - 19:41
Bu Mesaji Bildir   Yusuflu üyenin diger mesajlarini ara Yusuflu üyenin Profiline bak Yusuflu üyeye özel mesaj gönder Yusuflu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RuZGaR su an offline RuZGaR  
Moderator

1295 Mesaj -
9.cüz okunmuþtur.
Gönderen: 18.11.2005 - 11:15
Bu Mesaji Bildir   RuZGaR üyenin diger mesajlarini ara RuZGaR üyenin Profiline bak RuZGaR üyeye özel mesaj gönder RuZGaR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
vuslatyolu su an offline vuslatyolu  
18 Mesaj -
s.a.hasret kardeþim.
kasým hatmine yetiþemedim,aralýk hatminde bulunabilirim inþ.istediðiniz cüzleri verebilirsiniz.Allah kabul etsin.selametle....
Gönderen: 20.11.2005 - 16:24
Bu Mesaji Bildir   vuslatyolu üyenin diger mesajlarini ara vuslatyolu üyenin Profiline bak vuslatyolu üyeye özel mesaj gönder vuslatyolu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
**IKLIMANUR**'un Hatmi
71 Mesaj -
Alıntı
Orijinali **IKLIMANUR**

selamun aleykum kasim hatminden 17. ve 18.cuzleri aliyorum rabbim hatmimizi kabul eder ins...

okunmustur.. gül
Gönderen: 21.11.2005 - 12:36
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  
hasret kardeş konu dısı bir yazı kusura bakma mesele kuranı kerim ya....
2687 Mesaj -
Zilzal Suresinin Sýrlarýyla Yaþamak

Bütün duygularýn merkezi, baþý ve padiþahý hangisidir gibi bir soruya verilecek en doðru cevap, herhalde, ‘beka arzusu’ olacaktýr. Bu arzu, duygularýn merkezi ve zenbereðidir. Açlýðýný bastýrmaktan evlat sahibi olma arzusuna, mal-mülk edinme tutkusundan tanýnýp bilinme hevesine, cinsellikten ölüm korkusuna... Hangi duyguyu ele alýrsak alalým, derinine inildiðinde, ‘beka arzusu’ çýkar karþýmýza.
Beka talebi, duygularýmýzýn temelidir. Dünya fanidir; ama hiçlik, insanýn kabul edebileceði türden bir son deðildir. O yüzden, ancak hayatýný ölümün ötesine uzatarak ahireti dünyasýna alabilenler þu dünyada dengeli ve huzurlu bir hayat yaþar. Yine bu yüzden, ölümü mutlak bir son olarak görenler, bu dünyada varlýðýný yahut ölümünü bir þekilde unutarak yaþamak zorundadýrki, uyuþturucular, sefahet, alkolizm, iþkoliklik, eðlence.. bütün bunlarýn ucu bu noktaya dayanmaktadýr.

Beka arzusunu doyurabilmek için ölümden öte bir ölümsüz hayat ülkesine muhtaç olan insan, öte yandan, yine bu arzunun bir uzantýsý olarak þu dünyada dahi saðlam bir zemine basmak ister. Ýstatistiðe vurulduðunda karþýmýza en güvenli yol olarak çýktýðý halde havayolu ulaþýmýnýn bize olabildiðine ürkütücü gelmesi bundandýr. Çünkü, bir uçaðýn içinde, “Her an herþey olabilir” halet-i ruhiyesi içindedir insan. Ýstatistiklerin gösterdiði, “Uçak yere çakýlacak olsa?” diye düþünen insanlara hiçbir teselli vermemektedir. Çünkü, uçak düþecek olsa, sakat kalarak dahi yaþamasýnýn pek mümkün olmadýðýný düþünmektedir.

Ayný þekilde, denizin de insana güven verdiði pek söylenemez. Hava gibi, su da insaný taþýmaz çünkü. Vapur bir þekilde su alacak ve insan dayanacaðý bir zeminden mahrum kalacak olsa, denizin yapacaðý iþ, bir müddet sonra onu yutmak olacaktýr. O da beka talebinin saðlam bir zemini deðildir kýsacasý.

Yeryüzü ise, insana güven verir. Zira, doðduðu andan itibaren onun üzerindedir. Ýnsana, ona atýlan temel üzerinde bina kurma imkâný tanýr. Ektiði tohumu biçmesini temin eder.

Bunun için, insanýn þu dünya hayatýnda kendini rahat hissedeceði zemin, gökyüzü yahut deniz deðil, yerdir. insana dost gelen unsur, hava veya su deðil, topraktýr. Yeryüzü ve toprak, insanýn beka arzusunu bir derece karþýlamaktadýr. Eh, insan, ölse bile, en azýndan toprak olur. Kendisinin býraktýðý mal-mülk, evladýna kalýr. Kendisi yerin altýna da girse, namý veya soyu yürür.

Dolayýsýyla, bir Bâki-i Zülcelâl’in varlýðýna imandan beslenmesi ve asýl olan âhiret yurduna yönelmesi gereken beka arzusunun dünyaya kilitlenip kalmasýnda toprak unsurunun ciddi bir rolü vardýr. Ýnsan, gafletli bir nazarla, Rabb-ý Rahîm’in çok rahmetler ve hikmetler taþýyan bu unsurunu beka talebinin doðru adresinin mezarý kýlmaktadýr.

Zilzâl sûresi, onu ilk kez keþfettiðim günden beri, bu bakýmdan manidar gelir bana. Bilhassa, bütün bir günü uðrunda harcadýðýmýz þu dünyada artýk gönül huzuruyla uyku âlemine girmeye hazýrlandýðýmýz gece vakti okumaya gayret ettiðim bir sûredir Zilzâl. Kendimden ve Rabbimden gafil olmadýðým zamanlarda bu sûreyi kendime tekrarlarken öncelikle düþündüðüm, bu sûreyi gerçekten kavrayacak olsak, dünyanýn bizi aldatamayacaðýdýr. Çünkü, güvendiðimiz, beka yatýrýmýný üzerine yaptýðýmýz yeryüzünün hiç de güvenli ve güvenilir olmadýðýný bildirir sûre-i Zilzâl.

Bu sûreden öðrendiðimize göre, gün gelecek, yeryüzü deprenecektir. Zaten, zeminin tamamýnýn depreneceði o kýyamet ânýna bedel, parça bölük depremler ile el’an bunun nümuneleri sergilenmektedir. Yer sarsýlýr; yýkar, mahveder, ezip geçer. Beka yatýrýmýnýn arsasý olarak, uygun bir seçim deðildir kýsacasý.

Hem, öyle bir deprem sûretinde deprenir ki, ona yüklediðimiz bütün aðýrlýklarý dýþarý atar. Ne ‘biz gitsek de arkamýzda kalacak’ dediðimiz malý mülkü arkamýzda býrakýr; ne de neslimize daimî bir hayat zemini olarak hizmet verir. Üzerine yaptýðýmýz yatýrýmlarý ve kendisine yüklediðimiz hesaplarý reddedip atýverir. Böylece, celâl yüklü bir hal lisanýyla, “Arzu ettiðiniz bekanýn mercii ve zemini ben deðilim” der gibidir.

Ve, yeryüzü müthiþ bir deprenme ile sarsýlýp bütün aðýrlýklarýný dýþarý attýðýnda, havada korkan, suda korkan, lâkin ayaðý yere basýyorsa huzur duyan insan þaþýrýp kalacaktýr. Âdeta, ummadýðý birinden ihanet gören ve güvendiði biri tarafýndan aldatýlan birinin þaþkýnlýðý içinde olacaktýr. Gerçi, her an o incecik kabuðunun altýnda kaynayýp duran cehennem-misâl magma tabakasýyla; üstelik, o tabakanýn varlýðýný bildiren yanar veya sönmüþ daðlarýyla veya deprem adlý sarsýntýlarýyla yeryüzü bize diyeceðini demiþtir durmaksýzýn. Lâkin, beka arzusunu bir Bâkî-i Zülcelâl’in varlýðýna imanlý besleyip âhirete imanla doyurmanýn bazý vazgeçilmez uzantýlarý nefsinin hesabýna gelmediði için, insan bu arzunun adresini ‘yeryüzü’ sûretinde saptýrmýþtýr. Lâkin, yer müthiþ bir sarsýntýyla deprenip sarsýldýðýnda, kendi eliyle ördüðü aldanýþlarýn kofluðuyla yüzyüze gelip, “Ne oluyor buna?” þaþkýnlýðýna dûçar olacaktýr. Onun anlamadýðý ve anlamlandýramadýðý bu sarsýntý hengâmýnda, arz, Rabbinin vahyetmesiyle, haberlerini anlatacaktýr. Ýþte o an, zerre miskâl hayrýn ve zerre miskal þerrin karþýlýðýnýn görüleceði bir günün baþlangýcýdýr.

Kabiliyetimiz nisbetinde, en azýndan bu derece anlayabildiðimiz Zilzâl sûresi, iþte ‘yerin sarsýlmasý’ ekseninde, Kýyameti ve Hesap Gününü anlatýr bize. Bilvesile, Bâki-i Zülcelâl’e bedel kendisine sýðýndýðýmýz yerin, bekanýn arsasý olarak çürük ve adresi olarak yanlýþ olduðunu bildirir. Dolayýsýyla, bizi, son tahlilde dünyada kalan beka teþebbüsleri yerine, zerre-miskâl hayrýn da, zerre-miskâl þerrin de karþýlýðýnýn görüleceði bir âhiret âlemine yönlendirir.

Bu derslerini hatýrda tutabilsek ve her gün Zilzâl sûresiyle yaþamayý bilebilsek, içindeki herþeyin yanýnda kendisi de fâni olan dünya bizi bu kadar oyalayýp boðar mý; anlamýyorum.

O yüzden de, mü’minâne bir hâl ve gidiþ için, bizi Zilzâl sûresini çokça okumaya teþvik eden hadisleri, hayatýmýza yansýtmamýz gerektiðine inanýyorum.

Metin Karabaþoðlu
Gönderen: 25.11.2005 - 19:37
Bu Mesaji Bildir   NurBahcesi üyenin diger mesajlarini ara NurBahcesi üyenin Profiline bak NurBahcesi üyeye özel mesaj gönder NurBahcesi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
65 Mesaj -
27.CUZ OKUNMUSTUR
INSALLAH 29.CU CUZDE OKUNACAK.
ALLAHIN IZNIYLE
Gönderen: 27.11.2005 - 00:59
Gast ahmet gunay  
Misafir
S.A

13. ve 14. cüzler okunmuþtur.

Selam ve Dua ile..
Gönderen: 27.11.2005 - 09:32
Bu Mesaji Bildir   Yukari
ebabil su an offline ebabil  
s.a
31 Mesaj -
s.a. arkadaslar 7. ve 8. cüzler okunmustur.
Gönderen: 27.11.2005 - 14:28
Bu Mesaji Bildir   ebabil üyenin diger mesajlarini ara ebabil üyenin Profiline bak ebabil üyeye özel mesaj gönder ebabil üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Admin

945 Mesaj -
Selamün aleyküm,

Hatmimize katilanlardan Allah razi olsun..

almis olduklari cüzleri daha okumamis olan kardeslerimden, bu aksama kadar okuyup haber vermelerini rica ediyorum...

Mevla kabul etsin insaAllah...

selam ve dua ile..
Gönderen: 30.11.2005 - 15:18
65 Mesaj -
ALLAHIN IZNIYLE 29.CU
CUZDE OKUNMUSTUR
RABBIM NIYETLERINIZI KABUL ETSIN
INSALLAH
ALLAHA EMANET OLUN
SELAM VE DUA ILE
Gönderen: 30.11.2005 - 16:34
kemal su an offline kemal  
KURAN-I KERİM HATMİ İLE İLGİLİ
27 Mesaj -
arkadaþlar boþ bir cüz varsa onu da ben alabilirim. LÜTFEN HABERDAR EDÝN ARKADAÞLAR ALLAH ÞÝMDÝDEN RAZU OLSUN HEPÝNÝZDEN

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son kemal.gul tarafından, 30.11.2005 - 17:38 tarihinde.
Gönderen: 30.11.2005 - 17:36
Bu Mesaji Bildir   kemal üyenin diger mesajlarini ara kemal üyenin Profiline bak kemal üyeye özel mesaj gönder kemal üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Admin

945 Mesaj -
kemal.gul kardesim,

kasim ayindan bos cüz kalmadi, ama baslatacagimiz Aralik ayi hatminden bos olan cüzlerimizden alabilirsiniz...

dua ile..
Gönderen: 30.11.2005 - 19:15
minehazan su an offline minehazan  
selamın aleyküm
18 Mesaj -
arkadaþlar bundan sonra inþallah her ay hatýmde bende varým banada cüz ayýrýrsanýz sevinirim.slm ve dua ileGüle Güle
Gönderen: 30.11.2005 - 20:03
Bu Mesaji Bildir   minehazan üyenin diger mesajlarini ara minehazan üyenin Profiline bak minehazan üyeye özel mesaj gönder minehazan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Kapali Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 670 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
kilimlili67 (47), EnToRia (39), cihankarasan (56), rahmali (60), beyazyol (44), hmurat (50), Sweet-Bircan (31), calinan_kalp (43), bobmalley (34), kerim71 (50), talip-ibrahim (38), kan-ka (50), behlül72 (52), n.nakla61 (40), yasinbirel80 (44), zuhre yildirim (44), SnNmMc (37), tarik82 (42), akin123 (37), MertTurk (43), *hira* (35), zaferburgu (49), mademney (42), esli (61), sipahii (43), gokhan (46), ISLAM_GUNESI (40), veteriner54 (42), meryem03 (40), engino (46), yol_cu (42), koyuncu339 (39), fizikcimrt (49), fgdibo (36), salem (46)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.63281 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.