generique rhinocortdexamethasone kamagra lopinavir ritonavir kaletra seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » mezar taşı

önceki konu   diğer konu
3 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
mezar taşı
85 Mesaj -
--------------------------------------------------------------------------------

Behlül Dane´ye biri sorar:
Oðlum öldü mezar taþýna ne yazdýrayým?
Behlül Dane þu cavabý verir:Sunu yazdýr:

Dün altýnda olan çimenler,
bu gün üstünde yeþerdi,
ey yolcu anlaki,
þu toprak,
günahtan gayri her þeyi örter...

Selam ve dua ile
Gönderen: 11.10.2005 - 01:48
Bu Mesaji Bildir   vuslat32 üyenin diger mesajlarini ara vuslat32 üyenin Profiline bak vuslat32 üyeye özel mesaj gönder vuslat32 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Dunya Misafiri su an offline Dunya Misafiri  
123 Mesaj -
cook güzel
anlayan anlan

ölüm bizr nasihat olarak yeter

o tasa bundan baska ne yazilirki zaten
Gönderen: 11.10.2005 - 01:50
Bu Mesaji Bildir   Dunya Misafiri üyenin diger mesajlarini ara Dunya Misafiri üyenin Profiline bak Dunya Misafiri üyeye özel mesaj gönder Dunya Misafiri üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
fosaloglu su an offline fosaloglu  
2683 Mesaj -
Bir gün Behlül-i Dana hz. evine hýrsýz girer ve eþyalarýný çalarlar.Behlül-i Dana hz. soluðu mezarlýkta alýr.

O'nu mezarlýkta görenler burda ne iþin var diye sorarlar.

Behlül-i Dana hz. þöyle cevap verir.

Evime giren hýrsýz bu gün kaçýp kurtuldu ama dönüp dolaþýp geleceði yer burasýdýr. Onun için ben burda bekliyorum.

_-----_____-----__--____-----____---____----____

Behlül hz. Yalnýz yaþamayý ve yalnýzlýðý çok sever.Devrin hükümdarý da behlül-i dana'yý çok sever. Onun sarayda yaný baþýnda olmasýný ister. bu isteðini behlül-dana'ya açar. Hazretin cevabý ben bir sorayým olur. Hükümdar kime ne soracaðýný merak eder ve peþine bir adam takar. Behlül hz. bir çöplüðe gider ve kendi kendine konuþmaya baþlar ve saraya döner. Peþindeki þahýs ondan önce gelip hükümdara olanlarý anlatýr.

Behlül hz; Hükümdarým Allah razý olsun ama buyruðunuzu kabul edemeyeceðim. Sordum soruþturdum der.

Hükümdar; ya behlül sen alim ve evliya bir kiþisin çöplüðe gidip tekrar döndüðünü biliyorum. ne yapmaktasýn diye cevaplar.

Behlül hz; Evet çöplüðe gidip çöplere sordum. Bana bizde bir zamanlar insanlarýn arasýndaydýk. Düþtüðümüz hale bak diye cevap verdiler demiþ.

Aslýnda bu cevaplarda binbir ibret gizli. Anlayabilene.

Muzip kiþiliðinin yanýnda baðdatlý bir alim olan Behlül-i Dana hz... Allah þefeatine nail eylesin.
Gönderen: 11.10.2005 - 19:58
Bu Mesaji Bildir   fosaloglu üyenin diger mesajlarini ara fosaloglu üyenin Profiline bak fosaloglu üyeye özel mesaj gönder fosaloglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 965 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Maksat kelam ol.. (54), betl_22 (37), erdogan955 (69), adaletli (55), erdoganisik (53), osman.d. (51), mehmetyz (44), yucelirfan (43), yazioba (53), °*°SiBeL°*° (32), haydem (45), ORGENERAL (43), yolcu_38 (44), karadað (51), cumali ak (43), adnanmuzaffer (70), MEMOLÝ2 (64), saara (31), plumbi (44), zeynebiye29 (43), mdemirbasci (50), muhammed_fatih (571), meslus (50), adnan65 (59), kýr&yacu.. (51), elisranur (40), ben_ölecem (44), asayan (49), yakamoz_38 (40)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.61757 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.