dexamethasone ivermektine budesonide chloroquine lopinavir ritonavir fludapamide fludex forzest fosamax frumil fulcin furacin furadantin furo basan furodrix gabantine gastroprazol geodon glaupax gli basan glibenese glibenorme glimerax glimeryle glucobay gluconormine glucophage xr glucophage glucotrol xl glucotrol glucovance gracial grifulvin gris peg grisol grisovin gyne lotrimin hard on oral jelly hard on helvecin helvevir hypnorex hytrin bph hytrin hyzaar ilosone

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » ÜYELER PANOSU » ÜYE HİZMETLERİ » ÇOK ACİL KARDEŞLER OKURMUSUNUZ

önceki konu   diğer konu
80 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
ÇOK ACİL KARDEŞLER OKURMUSUNUZ
73 Mesaj -
ablalar kardeþler abiler benim bir istirhamým olacak duada yardýmýnýza ihtiyacým var benim çok acil SALAT-I TEFRÝCÝYYE 4444 okumam lazým yani niyetindeðim hayýrlýsý ile iþlerimizin kolaylýðý ve mali zorluklarý aþmamýz için bu duanýn gücüne inandýðým için niyetlendim ama yardým edenim yok tek baþýmada acil olarak kýsa zamanda bitiremiyeceðim bu yüzdendirki yardýmlarýnýza muhtacým bu duayý benim bu niyetimle okumaya bana yardým edebilirmisiniz acaba edebilirseniz eðer çok mutlu olacaðým þimdiden ALLAH razý olsun diyorum alabilecek kardeþlerime selam ve dua ile bu arada kendi gerçek ismim TÜLAY dýr
Gönderen: 24.08.2005 - 19:22
Bu Mesaji Bildir   huma üyenin diger mesajlarini ara huma üyenin Profiline bak huma üyeye özel mesaj gönder huma üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
huma su an offline huma  
73 Mesaj -
bu arada alan kardeþlerimiz olursa pazar gününe kadar bitirelim diyorum eðer müsait olursanýz ve zamanýnýzý almassam alan kardeþlerim kaç tane alabilirsiniz yazarsanýz daðýlýmý ona göre yaparýz tekrar selam ve dua ile
Gönderen: 24.08.2005 - 19:27
Bu Mesaji Bildir   huma üyenin diger mesajlarini ara huma üyenin Profiline bak huma üyeye özel mesaj gönder huma üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
HiLaL-i ehmer su an offline HiLaL-i ehmer  
Konu icon   
112 Mesaj -
Allah yardimcin olsun...

Ben 50 tane okuyorum...

Selam ve dua ile... gül
Gönderen: 24.08.2005 - 19:30
Bu Mesaji Bildir   HiLaL-i ehmer üyenin diger mesajlarini ara HiLaL-i ehmer üyenin Profiline bak HiLaL-i ehmer üyeye özel mesaj gönder HiLaL-i ehmer üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
huma su an offline huma  
73 Mesaj -
ALLAH razý olsun manevi kardeþim ALLAH ne muradýn varsa versin saðolasýn selam ve dua ile
Gönderen: 24.08.2005 - 19:32
bingöllü su an offline bingöllü  
12 Mesaj -
esimin sitesi, okuyunca bende almak istedim adim GÜLSEN SELAMETLE Allah gönlünüze göre versingül 100tane

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son mirbey tarafından, 24.08.2005 - 19:41 tarihinde.
Gönderen: 24.08.2005 - 19:39
Bu Mesaji Bildir   bingöllü üyenin diger mesajlarini ara bingöllü üyenin Profiline bak bingöllü üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
huma su an offline huma  
mirbey kardeşime
73 Mesaj -
ALLAH RAZI OLSUN KARDEÞÝM ACABA KAÇ ADET ALIRSINIZ YAZABÝLÝRMÝSÝNÝZ DAÐILIMI SAYISINA GÖRE YAPALIM SELAM VE DUA ÝLE
Gönderen: 24.08.2005 - 19:42
bingöllü su an offline bingöllü  
12 Mesaj -
100adetGüle Güle
Gönderen: 24.08.2005 - 19:44
Bu Mesaji Bildir   bingöllü üyenin diger mesajlarini ara bingöllü üyenin Profiline bak bingöllü üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
huma su an offline huma  
73 Mesaj -
yardýmlarýnýz için ALLAH razý olsun kardeþler selam ve dua ile
Gönderen: 24.08.2005 - 20:18
RuZGaR su an offline RuZGaR  
Moderator

1295 Mesaj -
500 tane alabilirim kardeþim. Allah yardýmcýn olsunsevinçli
Gönderen: 24.08.2005 - 20:27
Bu Mesaji Bildir   RuZGaR üyenin diger mesajlarini ara RuZGaR üyenin Profiline bak RuZGaR üyeye özel mesaj gönder RuZGaR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SaHRa su an offline SaHRa  
1183 Mesaj -
Huma kardesim bende 100 tanesini okuyacagim insa-Allah , Rabbim yar ve yardimciniz olsun..

Selam ve dua ile..
Gönderen: 24.08.2005 - 20:34
Bu Mesaji Bildir   SaHRa üyenin diger mesajlarini ara SaHRa üyenin Profiline bak SaHRa üyeye özel mesaj gönder SaHRa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
huma su an offline huma  
73 Mesaj -
ALLAH razý olsun kardeþlerim ALLAH ne muradýnýz varsa sizlere nasip etsin iyiki varsýnýz ve hep olun selam ve dua ile
Gönderen: 24.08.2005 - 20:41
huma su an offline huma  
73 Mesaj -
kardeþlerim ALLAH rýzasý için yardýmlarýnýzý bekliyorum yardým ederseniz çok sevineceðim
Gönderen: 24.08.2005 - 23:14
SaYaCGIN su an offline SaYaCGIN  
Admin

1760 Mesaj -
huma kardesim benim arkadas gördü oda 200 adet aldi bende yarin alirim bitince haber veririm
Gönderen: 24.08.2005 - 23:48
Bu Mesaji Bildir   SaYaCGIN üyenin diger mesajlarini ara SaYaCGIN üyenin Profiline bak SaYaCGIN üyeye özel mesaj gönder SaYaCGIN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
öLüm_7 su an offline öLüm_7  
860 Mesaj -
100 tane benden abla, Allah yardimciniz olsun selam ve dua ile......bu arada salati tefriciye, salaten tüncina demi??
selam ve dua ile...
Gönderen: 24.08.2005 - 23:58
Bu Mesaji Bildir   öLüm_7 üyenin diger mesajlarini ara öLüm_7 üyenin Profiline bak öLüm_7 üyeye özel mesaj gönder öLüm_7 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
huma su an offline huma  
73 Mesaj -
saðolasýn sayacgin 1 kardeþim ALLAH razý olsun sendende ALLAH razý olsun ferhat kardeþ evet ferhat kardeþ salt-ý tefriciye 4444 adet okunan dua selam ve dua ile ALLAH ne muradýnýz varsa versin benimde dualarým sizinle
Gönderen: 25.08.2005 - 01:21
huma su an offline huma  
73 Mesaj -
kerdeþlerim yardýmlarýnýzý bekliyorum ALLAH hepinizden razý olsun
Gönderen: 25.08.2005 - 12:29
Zeyneb su an offline Zeyneb  
132 Mesaj -
77 Salat-i Tefriciye okumak istiyorum..

Allah Ümmet-i Muhammedin yardimcisi olsun..gül
Gönderen: 25.08.2005 - 12:31
Bu Mesaji Bildir   Zeyneb üyenin diger mesajlarini ara Zeyneb üyenin Profiline bak Zeyneb üyeye özel mesaj gönder Zeyneb üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
huma su an offline huma  
73 Mesaj -
ALLAH razý olsun zeynep kardeþim yardýmlarýnýz için selam ve dua ile
Gönderen: 25.08.2005 - 12:48
Enes_ su an offline Enes_  
302 Mesaj -
100 adet de ben okurum insallah
Gönderen: 25.08.2005 - 13:00
Bu Mesaji Bildir   Enes_ üyenin diger mesajlarini ara Enes_ üyenin Profiline bak Enes_ üyeye özel mesaj gönder Enes_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
hasanözçelik su an offline hasanözçelik  
2 Mesaj
500 tane okuyabiliriz kardeþim burda arkadaþlar var onlarla beraber okuyacaðýz. eðer kalýrsa geri kalanýda okuyabiliriz.kolay gelsin Allah iþinizi rast getirsin.
Gönderen: 25.08.2005 - 13:04
Bu Mesaji Bildir   hasanözçelik üyenin diger mesajlarini ara hasanözçelik üyenin Profiline bak hasanözçelik üyeye özel mesaj gönder hasanözçelik üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
7 Mesaj
Canim Kardesim huma,
bende 300tane okuycam..

ALLAHa emanetsinis..
Selam ve DUA ile.. gül
Gönderen: 25.08.2005 - 13:16
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Admin

1760 Mesaj -
HUMACIM SIMDILIK 300 aliyorum BITIRINCE YINE ALIRIM
Gönderen: 25.08.2005 - 13:30
Bu Mesaji Bildir   SaYaCGIN üyenin diger mesajlarini ara SaYaCGIN üyenin Profiline bak SaYaCGIN üyeye özel mesaj gönder SaYaCGIN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
huma su an offline huma  
73 Mesaj -
ALLAH hepinizden razý olsun ne diyebilirim ki ne muradýnýz varsa ALLAH size sonsuz mislini versin iyiki varsýnýz iyiki bu sitedeyim ve nasipse hep olacaðým ALLAH beni sizin gibi kardeþlerden ayýrmasýn çok mutlu ettiniz beni ne diyebilirimki çok mutlu oldum selam ve dua ile
Gönderen: 25.08.2005 - 14:20
hasanözçelik su an offline hasanözçelik  
2 Mesaj
444 tane daha alýryoruz ablacým.niþanlým okuyacak.ayrýca niþanlýmýn kardeþide kanser hastasý, sizlerden dua bekliyoruz en yakýn zamanda iyileþmesi için.dualarýn makbul olaný günahsýz dil ile yapýlan duadýr.günahsýz dilde,bir kiþinin baþkasý hakkýnda yaptýðý dua günahsýz dil ile yapýlan duadýr.
Gönderen: 25.08.2005 - 14:28
Bu Mesaji Bildir   hasanözçelik üyenin diger mesajlarini ara hasanözçelik üyenin Profiline bak hasanözçelik üyeye özel mesaj gönder hasanözçelik üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
huma su an offline huma  
73 Mesaj -
ALLAH razý olsun mehmet gürþen kardeþim ALLAH þifa versin inþaALLAH bizlerin dualarýda kardeþimiz için derdi veren ALLAH muhakkaki dermenýnýda verecektir tüm kalbimle dualarým kardeþimize ayrýca niþanlýnýzdanda ALLAH RAZI OLSUN SELAM VE DUA ÝLE
Gönderen: 25.08.2005 - 14:47
barisahmet su an offline barisahmet  
elimden geldigi kadar okuyacağım
1 Mesaj
Tülay kardesim ben 50 adet okuya bilirim
Gönderen: 25.08.2005 - 14:53
Bu Mesaji Bildir   barisahmet üyenin diger mesajlarini ara barisahmet üyenin Profiline bak barisahmet üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
huma su an offline huma  
73 Mesaj -
ALLAH razý olsunbarýþahmet kardeþim selam ve dua ile
Gönderen: 25.08.2005 - 15:13
Zehra01 su an offline Zehra01  
125 Mesaj -
bende huma kardesim 50 tane Salat-i Tefriciyye okuyayim. Allah niyetini kabul etsin insallah.
Gönderen: 25.08.2005 - 15:20
Bu Mesaji Bildir   Zehra01 üyenin diger mesajlarini ara Zehra01 üyenin Profiline bak Zehra01 üyeye özel mesaj gönder Zehra01 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
huma su an offline huma  
73 Mesaj -
AMÝN ALLAHIM inþaALLAH kabul eder zehra01 kardeþim ALLAH razý olsun sizlerden selam ve dua ile
Gönderen: 25.08.2005 - 15:23
melike20 su an offline melike20  
......
1 Mesaj
es selamualeykum

sevgili huma kardesim Rabbim dilegini kabul eyler insaallah..
benimde bu güzel amacinda katmim olsun diyerek 5o tane salâti tefriciyede ben alayim,,,,

Allah'a emanetsiniz.....
Gönderen: 25.08.2005 - 15:25
Bu Mesaji Bildir   melike20 üyenin diger mesajlarini ara melike20 üyenin Profiline bak melike20 üyeye özel mesaj gönder melike20 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
huma su an offline huma  
73 Mesaj -
ALLAH razý olsun melike kardeþim ALLAH ne muradýnýz varsa size bol bol versin selam ve dua ile
Gönderen: 25.08.2005 - 15:41
huma su an offline huma  
73 Mesaj -
KARDEÞLERÝM YARDIMLARINIZI BEKLÝYORUM EDERSENÝZ EÐER ÇOK MUTLU OLACAÐIM ALLAH RIZASI ÝÇÝN
Gönderen: 25.08.2005 - 16:17
ilknurMerve su an offline ilknurMerve  
476 Mesaj -
50 Salat-i Tefriciye okunmustur.....
Gönderen: 25.08.2005 - 16:20
Bu Mesaji Bildir   ilknurMerve üyenin diger mesajlarini ara ilknurMerve üyenin Profiline bak ilknurMerve üyeye özel mesaj gönder ilknurMerve üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
huma su an offline huma  
73 Mesaj -
ALLAH razý olsun ilknur-merve kardeþ saðolasýn ALLAH ne muradýn varsa versin
Gönderen: 25.08.2005 - 16:39
huma su an offline huma  
73 Mesaj -
ALAN KARDESLERIM ALACAK KARDESLERIM HAKKINIZI HELAL EDIN ALLAH RAZI OLSUN SIZDEN SELAM VE DUA ÝLE
Gönderen: 25.08.2005 - 17:45
huma su an offline huma  
73 Mesaj -
kardeþlerim duamda bana yardýmcý olun ne olur sayý olarak daha var ne olur allah rýzasý için bana okumada yardýmcý olun selam ve dua ile
Gönderen: 26.08.2005 - 00:38
GöLGe su an offline GöLGe  
1041 Mesaj -
Selamun Aleyküm huma kardesim...
Allah(cc) niyetinizi kabul buyursun...
Kendi okuduklarinizla yada okuyacaklarinizla toplam kac yapiyor ve geriye kac tane kaliyor bildirirsen daha aydinlatici olur...
Ravdanet üyeleri duaya ihtiyaci olanlari asla yolda yalniz birakmaz (insaAllah)...

gül
Gönderen: 26.08.2005 - 00:52
Bu Mesaji Bildir   GöLGe üyenin diger mesajlarini ara GöLGe üyenin Profiline bak GöLGe üyeye özel mesaj gönder GöLGe üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
huma su an offline huma  
73 Mesaj -
AMÝN gölge kardeþim þuan 2971 oldu hemen hemen geriye 1444 kaldý biraz daha yardýma ihtiyacým var nasýl bildireyim onuda bilemedim yardýmcý olursanýz sevinirim forumu kullanmayý daha yeni öðreniyorum yeni üyelerinizdenim inþaALLAH yanlýþ bir þey yapmamamýþýmdýr kardeþlerimi zorda býrakmamýþýmdýr selam ve dua ile
Gönderen: 26.08.2005 - 01:13
hicab su an offline hicab  
kaynak gosterir misiniz?
9 Mesaj
Slm,degerli kardesim Rabbim ne dilegin varsa hayirlisi ile kabul buyurur insaallah.Yalniz benim bir istirhamim olacak,tefriciye cekmenin islamda yeri nedir,var midir,Allah Resulu uygularmiydi biliyorsaniz beni aydinlatin lutfen.Onceden ben de cektim fakat gercekten bilgili bir hanim hocam pek sicak bakmadi,o gunden sonrada istedim ancak hadis kitaplarinda olumlu ve saglam bir hadis bulamadim yada ben goremedim,daha sonra arastirmama devam edemedim.Yardimci olursaniz sevinirim.Selametle!
Gönderen: 26.08.2005 - 01:27
Bu Mesaji Bildir   hicab üyenin diger mesajlarini ara hicab üyenin Profiline bak hicab üyeye özel mesaj gönder hicab üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
huma su an offline huma  
kaynak gösterirmisiniz
73 Mesaj -
hicab kardeþim duanýn kabulünün sorgusu olmaz onu ancak ve ancak ALLAH bilir bütün büyük dua kitaplarýnda yeri olan bir duadýr bu duayý bu kitaplara koyanlar elbet bunun mahiyetini bilirler ama bana göre edilen her duanýn ALLAH katýnda yeri vardýr yeterki gönülden olsun kalpten olsun niyettir bizi yönlendiren ve niyettir duanýn kabulünü saðlayan hangi dua edilirde güzel olmaz biz duamýzý edelim ama sayýyla ama sayýsýz her türlü duamýza cevap ALLAHTANDIR YÜCE MEVLANIN bileceðidir o ister kabul eder isterse etmez ama biz yinede dualarýmýzý içtenlikle hangi dua olursa olsun yapmalýyýz ben bu kanat içindeyim selam ve dua ile
Gönderen: 26.08.2005 - 01:48
suriyeli esra su an offline suriyeli esra  
bismillahirrahmanirrahim
51 Mesaj -
Canim kardesim benimde katkim olsun insallah yardimci olabilriz sana ben 50 tane alabilirim
hepimizin birbrimizin dualarina ihtiyacimiz var

göz kırpma Güle Güle kendinize iyi bakin allaha emanet olun
Gönderen: 26.08.2005 - 04:08
Bu Mesaji Bildir   suriyeli esra üyenin diger mesajlarini ara suriyeli esra üyenin Profiline bak suriyeli esra üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Admin

1760 Mesaj -
HÜMA KARDESIM ARKADAS 200 ADET ALMISTI OKUNMUSTUR ALLAH DILEKLERINI KABUL ETSIN
Gönderen: 26.08.2005 - 05:12
huma su an offline huma  
SALAT-I TEFRİCİYYE KARDEŞLER YARDIMINIZI BEKLIYORUM AZ BIR MIKTAR DAHA VAR
73 Mesaj -
KARDEÞLER AZ BÝR MÝKTAR DAHA VAR NE OLUR BANA YARDIM EDÝN 1000 ADET DAHA KALAN VAR KARDEÞLERÝM YARDIMLARINIZI BEKLIYORUM
Gönderen: 26.08.2005 - 12:58
huma su an offline huma  
KALAN SAYI
73 Mesaj -
manevi kardeþ 50 tane
mirbey kardeþ 100 tane
antius-a kardeþ 500 tane
bagdatlý kardeþ 100 tane
gönül kardeþ 200 tane
ferhat 16 kardeþ 100 tane
zeynep kardeþ 77 tane
enes kardeþ 100 tane
mehmet gülþen kardeþ 500 tane
allaha kavuþmak kardeþ 300 tane
gönül kardeþ 300 tane
mehmet gürþen kardeþin niþanlýsý 444 tane
barýþ ahmet kardeþ 50 tane
zehra 01 kardeþ 50 tane
melike kardeþ 50 tane
ilknur-merve kardeþ 50 tane
bizim radyo ziynet kardeþ 200 tane
suriyeli kardeþ 50 tane
toplam sayý 3221 adet olmuþtur kalan sayýya yardým larýnýzý bekliyorum selam ve dua ile allah razý olsun
Gönderen: 26.08.2005 - 14:49
GöLGe su an offline GöLGe  
1041 Mesaj -
Selamun Aleyküm...

300 adet okunmustur güzel kardesim...

Allah(cc) Hayr'lara vesile eyleye...

gül
Gönderen: 27.08.2005 - 01:06
Bu Mesaji Bildir   GöLGe üyenin diger mesajlarini ara GöLGe üyenin Profiline bak GöLGe üyeye özel mesaj gönder GöLGe üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
huma su an offline huma  
73 Mesaj -
ALLAH razý olsun gölge kardeþim ALLAH ne muradýn varsa versin iyiki varsýnýz selam ve dua ile
Gönderen: 27.08.2005 - 01:11
Admin

1760 Mesaj -
HÜMA´CIM BENIM ALDIKLARIM OKUNDU 100 adet daha aliyorum

ARKADASIM´DA 200 ADET ALDI NE KADAR KALDI ONUDA YAZ
Gönderen: 27.08.2005 - 02:46
huma su an offline huma  
73 Mesaj -
ALLAH RAZI OLSUN KARDEÞÝM HAYIRLISI ÝLE 823 TANE KALDI BÝTECEK GALÝBA ARKADAÞINADA ÇOK SELAMLASRIMI ÝLET ALLAH ONDANDA RAZI OLSUN CANIM ALLAH NE MURADINIZ VARSA VERSÝN ZÝSE SEN OLMASAYDIN BUKADAR OLMAZDI KARDEÞÝM ÇOK YARDIMCI OLDUN BANA ÇOK SAÐOL BACIM HEP DUALARIMDA OLACAKSIN
Gönderen: 27.08.2005 - 03:04
Admin

1760 Mesaj -
ne demek kardesim tabiki yardimlasacaz allahin izniyle bitecek insallah
Gönderen: 27.08.2005 - 03:13
ruya_85 su an offline ruya_85  
2 Mesaj
iyi geceler hepinize,ya sormasi ayip daha su kadar adet kaldi felan diyosunuztelaşlı anlamadim,yani kisaca,bir yardimim dokunursa seve seve...
Gönderen: 27.08.2005 - 03:37
Bu Mesaji Bildir   ruya_85 üyenin diger mesajlarini ara ruya_85 üyenin Profiline bak ruya_85 üyeye özel mesaj gönder ruya_85 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Admin

1760 Mesaj -
SELAMÜN ALEYKÜM KARDESIM ARKADASIMIZ NIYETLENMIS SALATÜL TEFRICIYEYI OKUMAK ICIN BIZDE YARDIM EDIYORUZ ISTIYEN ALABILIR
Gönderen: 27.08.2005 - 03:40
ruya_85 su an offline ruya_85  
2 Mesaj
kusura bakma huma kardes anladimgöz kırpma bendende 100 adet,allah yardimcin olsun...
Gönderen: 27.08.2005 - 03:47
Bu Mesaji Bildir   ruya_85 üyenin diger mesajlarini ara ruya_85 üyenin Profiline bak ruya_85 üyeye özel mesaj gönder ruya_85 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
huma su an offline huma  
73 Mesaj -
kusurumu olur rüya kardeþ ALLAH razý olsun sendende duama katkýda bulundun ALLAH senin ne muradýn varsa versin selam ve dua ile
kalan sayý 600 kardeþlerim
Gönderen: 27.08.2005 - 13:12
HiLaL-i ehmer su an offline HiLaL-i ehmer  
112 Mesaj -
50 selat-i teficiyye okunudu...

Selam ve dua ile.. gül
Gönderen: 27.08.2005 - 13:16
Bu Mesaji Bildir   HiLaL-i ehmer üyenin diger mesajlarini ara HiLaL-i ehmer üyenin Profiline bak HiLaL-i ehmer üyeye özel mesaj gönder HiLaL-i ehmer üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
nursen su an offline nursen  
selamunaleykum
5 Mesaj
allah duani kabul etsin 100 tane alabilirim
Gönderen: 27.08.2005 - 13:32
Bu Mesaji Bildir   nursen üyenin diger mesajlarini ara nursen üyenin Profiline bak nursen üyeye özel mesaj gönder nursen üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Admin

1760 Mesaj -
hüma´cim dün aldiklarimiz okunmustur200 daha aliyoruz canim hadi az kaldi
Gönderen: 27.08.2005 - 13:55
huma su an offline huma  
73 Mesaj -
ALLAH razý olsun kardeþim sen olmasaydýn ne yapardým evet az kaldý çokta mutluyum ne diyebilirimki beni çok mutlu ettin ve ettiniz ALLAH ne ama ne muradýnýz varsa çok ama çok versin hayýrlý olaylarla ve hayýrlý insanlarla karþýlaþtýrsýn saðolasýn arkadaþým iyiki senin gibi bir dostu kazandým ALLAH ta ayýrmasýn bir ömür dostluðumuz baki kalsýn selam ve dua ile
Gönderen: 27.08.2005 - 14:16
tuanaaa su an offline tuanaaa  
3 Mesaj
Selam arkadaþlar ben yeniyim...50 tane de ben alýyorum...Güle Güle
Gönderen: 27.08.2005 - 16:17
Bu Mesaji Bildir   tuanaaa üyenin diger mesajlarini ara tuanaaa üyenin Profiline bak tuanaaa üyeye özel mesaj gönder tuanaaa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
huma su an offline huma  
SALAT-I TEFRİYCİYYE DUAMIN SAYISI TAMAMLANMIŞTIR ALAN KARŞ.TŞK
73 Mesaj -
duam sizin sayenizde tamamlanmýþtýr ALLAH sizden razý olsun inþaALLAH ALLAHTA kabul eder duama katkýda bulunan
manevi kardeþe
bingöllü kardeþe
antiusa kardeþe
baðdatli kardeþe
sayacgin kardeþimin arkadaþýna
ferhat16 kardeþime zeyneb kardeþime
enes kardeþe
mehmet gürþen kardeþime ve niþenlýsýna
ALLAHA kavuþmak kardeþime
sayacgin1 kardeþime gönül dostum
bariþahmet kardeþime
zehra01 kardeþime
melike20 kardeþime
ilknur-merve kardeþime
suriyeli esra kardeþime
gölge kardeþime rüya85 kardeþime nursen kardeþime
tuanaaa kardeþime
katkýlarýndan dolayý sonsuz teþekkür etmek istiyorum hakkýnýzý helal edin kardeþlerim ALLAH ne muradýnýz varsa versin dileklerinizi kabul etsin inþaALLAH benimde dileðimi RABBÝM kabul eder
bu siteyi kuran ve çalýþmalarýnda emeði geçen arkadaþlarada teþekkür etmek istiyorum bize bu gibi güzel siteyi baðýþladýðýnýz için ALLAH sizlerden razý olsun ve sizleri bizden bizleri sizden cemi cümlemizi ALLAHTAN ayýrmasýn
selam ve dua ile Güle Güle
Gönderen: 27.08.2005 - 16:42
RuZGaR su an offline RuZGaR  
Moderator

1295 Mesaj -
Dualarýn için Allah razý olsun. bende okuduðumu yazmak için hemde sayý tamamlanmadýysa biraz daha alayým diye niyetlenmiþtim. Neyse bitmiþ Allahýn izniyle. Hayýrlara vesile olur inþaAllahgül
Gönderen: 27.08.2005 - 18:46
Bu Mesaji Bildir   RuZGaR üyenin diger mesajlarini ara RuZGaR üyenin Profiline bak RuZGaR üyeye özel mesaj gönder RuZGaR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Ayse Aydin su an offline Ayse Aydin  
174 Mesaj -
Ben kac gundur yoktum o duayi bana yazsaniz cok sevinirim yada nerelerde bulabilirim biraz gec oldu ama yazsaniz sevinirimsevinçli
Gönderen: 28.08.2005 - 22:29
Bu Mesaji Bildir   Ayse Aydin üyenin diger mesajlarini ara Ayse Aydin üyenin Profiline bak Ayse Aydin üyeye özel mesaj gönder Ayse Aydin üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Admin

1760 Mesaj -
degerli kardesim bu duanin adi salatül tefriciye dua kitaplarinda bulunur oda olmasa güllü yasin´de var alip inceleyebilirsiniz

DUA

ALLAhümme salli salaten kamileten ve sellim selamen tammen ala seyyidina muhammedinillezi tenhallü bihil ukadü ve tenfericü bihil kürabü ve tukda bihil havaicü ve tünalü bihir ragaibü ve husnül havatimi ve yüsteskal gamamü bi vechihil kerimi ve ala alihi ve sahbihi fi külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma´lümin lek.

ayet bu kardesim
Gönderen: 29.08.2005 - 03:48
Gast Misafir  
Konu icon    KARDEŞLER !!!!!! DELİLSİZ HAREKET ETMEYELİM.
Misafir
Muhterem arkadaþlar.Ýslam "burhandýr."yani delil demektir.Kur'anýn bir ismi de "beyyine"dir,yani"apaçýk"demektir. Ýþte biz müslümanlarýn iki büyük delili vardýr.Bunlar Kur'an ve Sünnettir.Yani ALLAH'ýn kitabý ve rasülünün hayatýdýr. Dua konusunda da delilimiz ve örneðimiz bu iki kaynak olmalý deðil midir?. Yeteri kadar -Allah'a þükürler olsun ki- kur'andaki dua ayetleriyle ve Rasülüllahýn hadisleriyle bu ihtiyacýmýzý fazlasý ile giderebiliriz. Delilsiz mesnetsiz þeylere sarýlmaktansa gün gibi açýk ve net olanlara tutunmak daha evla deðil mi? Ýþin içinde iyi niyet olsa da ÝSLAM'ýn buyurmadýðý þeylerde ýsrar etmenin anlamý yok.Bu gibisayý ifade eden dua vb. þeyler eðer delile dayanýyorsa bile delilleri çok zayýftýr. Selam ve dua ile.
Gönderen: 07.12.2005 - 16:34
Bu Mesaji Bildir   Yukari
Gast Nur 66  
Misafire Cevap
Misafir
S. A.

Bu Cevap vermiþ olduðunuz konu 8. ayda okunmuþ ve bitmiþtir. Öncelikle tekrar bu konuya dönmek vede eleþtirmek hiç hoþ deðil. Aklýnýzca her þey Kuran da var. diyorsunuz. Evet doðrudur fakat Sünnet Hadis Ýcma bunlarda unutulmamalýdýr. Kuranda Abdestin nasýl alýnacaðý varmý? Ama abdestsiz Namaz olmuyor.

Þimdi Salati Tefriciye Dusýna gelince. Bu Dua Haþa insanlarýn uydurduðu bir Dua deðildir. Tefr.ciye yi iyi okuyun mealinide okuyabilirsiniz belki o zaman anlarsýnýz.

Ben anlamýyorum. Ýnsanlarýn Duasýyla Zkriyle Ýbadetiyle neden bu kadar ilgilenir ve eleþtirirler. Býrakýn herkes istediði gibi Dua etsin.
Gönderen: 07.12.2005 - 16:51
Gast Misafir 28  
selamun aleykum
Misafir
kardeþlerim okunmasýnda bir mahzur olduðunu sanmýyorum ama saðlam
hadislerde bende göremedim.ayrýca ALLAHÜMME SALLÝ ve ALLAHÜMME
BARÝK ler daha saðlam.þunu da belirtmek isterimki böyle bir soru
mustafa islamoðlu hocamýn bir sohbetinde sorulmuþtu.4444 adet
okuyanýn tüm sýkýntýlarý gidermiþ diye .hocamda böyle birþeyin
olmadýðýný söyledi ve aynen þöyle dedi. kapý gibi SALLÝ VE BARÝK
LER var
Gönderen: 07.12.2005 - 19:33
musabofuhud su an offline musabofuhud  
Allah-kul
9 Mesaj
Kardeþler haddim deðil ama birkaç þey söylemek istiyorum...
þimdi tabii ki bu duanýn hadisi dayanaðý vardýr. ve kul bunu gönülden inanarak yapýyorsa diðer bir kul buna pek müdahele yapamaz. ama misafir kardeþimiz zannedersem þunu söylemek istedi:
kur'an'i dayanaðý olan þeyler varken neden ona öncelik vermiyoruz... ama þu da var ki her ibadetin ayrý bir yeri vardýr. mesela hanefi inancýna göre eðer geçmiþ namazlarýnýz varsa sünnet namazlarýnýn yerine onu kýlamaz. çünkü hadisde de dendiði gibi inþallah onlar kaza namazlarýna þefaatçi olur. konuyu fazla daðýtmadan þunu söylemek istiyorum, bu duanýn muhteviyatýný biliyorsak ve eðer islama aykýrý þeyler göremiyorsak(aciz irademizle) yanibu kadar açýk þeyler yoksa - ki bu malumdur- ,bir de hadis dayanaðý varsa bence insanlar kendilerini rahat istedikleri gibi, kendilerini Allah'a yakýn hissettikleri gibi dualarýný ve ibadetlerini yapsýnlar-tabii ki þirk tehlikedini göz önünde bulundurarak-) Eyüp'te insanlarýn ellerini demirlere sürüp sonra yüzlerine vurmalarý gibi.
Eðer varsa yanlýþlarým, ve hatalarým için hakkýnýzý helal edin...
Gönderen: 07.12.2005 - 20:42
Bu Mesaji Bildir   musabofuhud üyenin diger mesajlarini ara musabofuhud üyenin Profiline bak musabofuhud üyeye özel mesaj gönder musabofuhud üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
aybars77 su an offline aybars77  
Misafir 28'e cevap.
264 Mesaj -
Kardeþ,

Siz þayet M.Ýslamoðlu adlý þahsýn sohbetlerine sürekli devam ederseniz/ediyorsanýz, maazallah kýsa zamanda salât-u selamlarý da hiç zikretmeye dahi lüzum görmeyebilirsiniz. Çünkü, bu zat
--Üç Muhammed-- adlý kitabýnda salat-u selam getirmenin kavli (sözlügöz kırpma bir amel deðil, fiili bir amel olduðunu idda etmekte ve gerek bu kitabýnda ve gerekse diðer bütün kitaplarýnda daha baþka bir çok iðreti ve sapýk fikirler beyan etmektedir.
Okuduðumuz kitaplara çok dikkat edelim çooooook
!

Mesaj 3 kez düzenlendi. En son aybars77 tarafından, 07.12.2005 - 21:27 tarihinde.
Gönderen: 07.12.2005 - 21:10
Bu Mesaji Bildir   aybars77 üyenin diger mesajlarini ara aybars77 üyenin Profiline bak aybars77 üyeye özel mesaj gönder aybars77 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast Misafir 28  
aybars kardeşime
Misafir
kardeþim hocamýz bize böyle birþeyi hiç söylemedi hatta sohbetlerin
de salat-ý selamý bol bol getirmemizi tavsiye eder.bence hocamýz
hakkýnda yanýlýyorsunuz. selam ve dua ile
Gönderen: 07.12.2005 - 21:24
İşte delil ...
264 Mesaj -
Elinizde ---Üç Muhammed--- adlý kitap varsa hemen -Önsöz Yerine- baþlýklý ve 31. sayfadaki sondan ikinci paragrafla ;
kitabýn orta sayfalarýndaki -Kavramlaþan terimler ve salat-u selam problemi- baþlýklý yazýlarý okuyunuz.
Oralarda -hocamýz- dediðiniz þahsiyetin ne inciler (!!!)yazdýðýný göreceksiniz.

Biz boþu-boþuna mý SAPTIRICILARIN ÞERRÝNDEN KORUNALIM diye bar bar baðýrýp duruyoruz ?

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son aybars77 tarafından, 07.12.2005 - 21:39 tarihinde.
Gönderen: 07.12.2005 - 21:34
Bu Mesaji Bildir   aybars77 üyenin diger mesajlarini ara aybars77 üyenin Profiline bak aybars77 üyeye özel mesaj gönder aybars77 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast Nur 66  
Misafir 28 e cevap
Misafir
Alıntı
Orijýnalý Misafir 28

kardeþlerim okunmasýnda bir mahzur olduðunu sanmýyorum ama saðlam
hadislerde bende göremedim.ayrýca ALLAHÜMME SALLÝ ve ALLAHÜMME
BARÝK ler daha saðlam.þunu da belirtmek isterimki böyle bir soru
mustafa islamoðlu hocamýn bir sohbetinde sorulmuþtu.4444 adet
okuyanýn tüm sýkýntýlarý gidermiþ diye .hocamda böyle birþeyin
olmadýðýný söyledi ve aynen þöyle dedi. kapý gibi SALLÝ VE BARÝK
LER var

S.A.

Gene ayný konudayýz maalesef. Cevap yazmýþtým ama tekrar cevap yazmak hasýl oldu. Biz SALLÝ BARiK okumuyormuyuz sanýyorsunuz. Her Namazýmýzýn Tahiyyatlarýnda onlarý okuyoruz. Yani günde en az otuz defa SALLÝ BARÝK okuyoruz. Ayrýcada yani Namaz dýþýnda Salati Tefriciye okumanýn Deðil mahsuru ÝNÞAALLAH faydasý olur. Sizin Mustafa Ýslamoðlu hocanýzýn Yaþar Nuri ile bir fikirbirliði varmý? Saðlam Hadis diyorsunuz Burdaki saðlamlýktaki ölçü nedir.

Her bilmediðimizin düþmaný mý olacaðýz. Bu Duayý bilmiyorum diye HAÞA Böyle bir DUA yok mu diyeceðiz.
Artýk Gaflet uykusundan uyanalým.
Bazýlarýnýn dediði gibi (ALLAH Korusun ÞERÝAT gelecekmiþgöz kırpma demeyelim.
Gönderen: 08.12.2005 - 08:35
**IKLIMANUR** su an offline **IKLIMANUR**  
397 Mesaj -
es selamun aleykum kardes okunacak kaldi ise yardim etmek istiyorum...lutfen bildirin bende katilayim...
Gönderen: 08.12.2005 - 12:48
Bu Mesaji Bildir   **IKLIMANUR** üyenin diger mesajlarini ara **IKLIMANUR** üyenin Profiline bak **IKLIMANUR** üyeye özel mesaj gönder **IKLIMANUR** üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ilahi-nur su an offline ilahi-nur  
YER GÖK DUA ÜZERİNEDİR
1 Mesaj
S.A.
kardselerýmýn mesajlarýný okudum ve herlkesýn özgür düþüncelerýne saygý duyuyorum.bende acýzane fikrýmý yazmak ýstedým kabul buyurursanýz..arkadaþýmýz býr nýyet üzerýne mümin kardeþlerýnden yardým ýstemiþ...dinimiz yardýmlaþmayý gerektirmezmi?ayrýca salavatin tefriciye adýnda belýrtýldýgý gýbý býr salavat biçimidir hepimiz biliyoruz..rabbým zaten edýlen dualarý kabul buyurur elhamdülillah.burda maksat ALLAHÜ-TEALA'nýn kabul edecegi býr duayý salavatlar bahanesý ýle kullarýna sunmuþtur..tefrýceyede okudugum kaynaklara göre cebrail aleyhýsselamýn resulumuze getýrdýgý býr duadýr..herhangý býr nýyetle okundugunda kapýnýn anahtarýný acan býr kilittir diye acýklanmýþtýr..ben burda þunu ararým..ÝTÝKAT........SONUCTA YANLIÞ BÝR ÝÞ YAPMIYORUZ VE SALAVAT OKUYORUZ ...KALBÝMÝZÝ RABBIMIZE YÖNELTÝP ..ÝNANCÝMÝZÝ TAM TUTTUKTAN SONRA ..BÝZE NE GÝBÝ BÝR ZARARI OLABILIIR diyerek okudugumuz salavatý þerife yüzü hürmetine nýyetlerýmýz hakkýn huzurunda kabul olmasýný dileyelým....ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN...
HATTA ÞUNUDA ÖNEREBÝLÝRÝM ...HER NE NIYETIMIZ VAR ÝSE BÝRLÝK OLUP BÝRBÝRÝMÝZ ÝÇÝN YARDIMLAÞARAK BÝNLERCE SALAVAT OKUYALIM DERIM..BU BÝR BAÞLANGIC OLSUN VE DEVAMINI GETIRELIM ISTERIM...
SAYGILAR,,,NURHAYAT
Gönderen: 08.12.2005 - 13:58
Bu Mesaji Bildir   ilahi-nur üyenin diger mesajlarini ara ilahi-nur üyenin Profiline bak ilahi-nur üyeye özel mesaj gönder ilahi-nur üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
gönüller sultani su an offline gönüller sultani  
2 Mesaj
S.A
KARDEÞLERÝM BEN ARANIZA YENÝ KATILDIM,BU KONU ÜZERÝNE YAZILAN YAZILAR ÝLGÝMÝ ÇEKTÝ.HERKESÝN FÝKRÝNÝ SÖYLEMEK GÝBÝ BÝR ÖZGÜRLÜÐÜ VARDIR,HERKESDE HERÞEYÝ BÝLECEK DÝYE BÝR KAÝDE YOKTUR.YAZILARINIZ BAZEN ÇOK AÐIR CEVAPLAR GÝBÝ GELDÝ AÇIKCASI VE ACABA FÝKÝR BEYAN ETMEMEK MÝ LAZIM DÝYE BENÝ DÜÞÜNDÜRDÜ.AMA YAZMAK BÝLDÝKLERÝMÝ PAYLAÞMAK ÝSTEDÝM.BENÝM ÖÐRENDÝÐÝMDE TEFRÝCÝYE KONUSUNDA BÝR RAKAMA DAYANDIRMADAN ÝMANLA ÝNANARAK OKUMAK YOLUNDA.BU TEVHÝD DEDE AYNI,BÝNLERCE TEVHÝD ÇEKELÝM FAKAT YÝNEDE ÝSLAMDAN UZAK HAREKETLERDE BULUNALIM BU DOÐRUMU.ÖNEMLÝ OLAN GÖNÜLDEN ÝNANARAK ÇEKMEK DEÐÝL MÝ?RABBÝM ÞU KADAR ÇEKÝN AFFEDEYÝM MÝ DÝYOR,YOKSA ÝMANLA ÇEKÝN MÝ?
ALLAH EMANET OLUN
Gönderen: 08.12.2005 - 15:33
Bu Mesaji Bildir   gönüller sultani üyenin diger mesajlarini ara gönüller sultani üyenin Profiline bak gönüller sultani üyeye özel mesaj gönder gönüller sultani üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Admin

1760 Mesaj -
arkadaslar lütfen konu zaten kapanmis eskileri neden aciyorsunuz bilmiyorum ki adminler kapatin konuyu yoksa cok uzuyacak gibi şaşkın şaşkın
Gönderen: 08.12.2005 - 16:31
Gast Gast  
Misafir
KARDEÞÝM AMAÇ KONULARI UZATMAK VE SIKINTILI KONUÞMAK YAPMAK OLMAMALI ZATEN.
AMAÇ DOÐRU OLANI BÝRBÝRÝMÝZE AKTARMAK VE BÝLMEYENE ÖÐRETMEK OLMALI
ÇÜNKÜ CÝDDEN BOÞA GEÇÝRECEK VAKTÝMÝZ YOK,ÖLÜM BELKÝ ENSEMÝZDE..
Gönderen: 08.12.2005 - 17:02
Gast Gast 28  
nur 66 ve aybarsa
Misafir
kardeþim m. islamoðlunu tanýyormusunuz da bu þekilde konuþuyorsunuz
nur 66 üstelik kimse sana salevat getirme demedi.þahsýn arkesýndan
konuþup gýybet ediyorsunuz.bu kul hakkýdýr.o insan gerçek bir ALLAH
dostudur.
Gönderen: 08.12.2005 - 21:08
Gast Nur 66  
RE: Gast 28
Misafir
Alıntı
Orijýnalý Gast 28

kardeþim m. islamoðlunu tanýyormusunuz da bu þekilde konuþuyorsunuz
nur 66 üstelik kimse sana salevat getirme demedi.þahsýn arkesýndan
konuþup gýybet ediyorsunuz.bu kul hakkýdýr.o insan gerçek bir ALLAH
dostudur.

S.A.

Aslýnda bu konuda artýk yazmayacaktým ama adým zikredildiði için tekrar yazmam grekti. Önce M. Ýslamoðlu dan baþlayalým. Ben onu tanýmam yazýmý iyi okursan onun hakkýnda sadece söylediklerinden dolayý (sizden duyduðumuzla) Y. Nuri ile ayný fikri paylasýyor herhalde dedim bu kul hakký ve gýybet deðildir. Salavat konusunda bana veya bir baþkasýna salavat getirme dye hiç kimse zaten diyemez. Konu nerelerden nerelere geldi. Konuyu buralara taþýyan da sizlersiniz. Bir kardeþimiz bir salavat baþlatmýþ diðer kardeþlerindende yardým istemiþ onlarda yardým etmiþ. salavat- ý þerife tamamlanmýþ. siz çýkmýþ böyle salavat saðlam hadislerde yok diyorsunuz. Asýl kimse size tefriciye oku dememiþ.
Sonuç olarak M. Ýslamoðlu hakkýnda bildikleriniz sizde kalsýn. Bizimde Tefriciyelerimiz bizde kalsýn.

Hayýrlý Cumalar
Gönderen: 09.12.2005 - 10:17
Gast Misafir  
bu yapılan şeyler hiç güzel olmayan şeyler.
Misafir
Burda tartýþan arkadaþlarýmýz bu sitenin kurluþ amacýnýn ne olduðunu bilmiyorlar.burasý kavga yeri deðil kardeþliðin paylaþýldýðý bir yer olmalý.aslýnda bende bu sitenin bir üyesiyim ama bu sefer müsafir olarak katýldým.bu siteye müsafir olarak katýlan kiþiler böyle tatsýzlýklarý gördükleri zaman bir daha bu siteye girmezler.
Gönderen: 13.12.2005 - 19:05
Konu icon    Her sapıklık dalalettir.
264 Mesaj -
Sayýn Misafir ve Gaz 28,

Müdafasýný üstlendiðiniz þahsiyet (M.Ýslamoðlu) bütün kitaplarýnda bidat fýrkalarýndan sapýk ve bozuk itikada sahip Mutezileyi övmesiyle, Rasulullah'ýn (S.A.V.)Hadis ve Sünnet gibi hususiyetlerine þaþý bakmasýyla,Ýslam Tarihinde mezheb ihtiyar etmeyen þahýslarý met-u sena etmesiyle tanýnmýþ günümüz Ýbn-i Teymiyyesi denilebilecek bir kiþidir.
Zamanýnýzý onun bozuk fikirlerini savunmak yerine, kendnize nafi olacak ehl-i sünnet itikadýna ait meseleleri öðrenmek için geçirmeyi tercih etmeniz daha hayýrlý olur diye düþünüyorum.
Aklýnýzý baþýnýza devþirin!..

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son aybars77 tarafından, 13.12.2005 - 20:42 tarihinde.
Gönderen: 13.12.2005 - 20:41
esadca su an offline esadca  
4 Mesaj
bu konu ile Mustafa Ýslamoðlu 'nun uzaktan yakýndan ilgisi yoktur . kendisi ne böyle bir okumaya karþý çýkar nede böyle bir þeyi ima eder . Ýslam dan olan hatta tozunu bile atmayýnýz diyen bir kiþidir kendisi. bir arkadaþ bilgelik yapacaðým diye onun kitabýndan örnek verip ortamý ve kiþiyi zan altýnda býrakmýþtýr .

Ayrýca Yaþar Nuri yi deðil hiçbir müslümaný bizler eleþtiremeyiz gýyabýnda kimse eleþtirilmez kimsenin imanýndan veya hareketlerinden dolayý zan altýna alýnmasý islamen yasak ve günahtýr .

Ki yaþar nuri'yi korumak deðil Ýslam 'ýn deðerlerini korumak hepinizin görevi olmalý . Hüsnü zan ediniz cennete gidersiniz .
Gönderen: 29.04.2006 - 15:20
Bu Mesaji Bildir   esadca üyenin diger mesajlarini ara esadca üyenin Profiline bak esadca üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 758 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
lauren444 (37), buraksenel (45), hurkan (51), proferol (), UHIBBUKI (37), espri_espri (45), can_gül (41), cevik (51), zübeyir (44), kulferhat (43), rikkat (55), dully (34), abdullah056 (36), orhan yý.. (55), erbüþ (38), Asilturk (60), Abdullah56 (36), lamia (54), sivaslifaruk (44), yakup karatekin (57), hasanözç.. (45), xUbeydullahx (42), ~BiR gAriP YoLc.. (36), metin30 (48), duruweb (39), üveyis (63), kenan03 (45), ikramozden (46), Hayirsizin (42), NEFRET_17 (39), sonysalih (55)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.68055 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.