stromectol generique rhinocortgenerique luvox chloroquine dexamethasone aldactone aldara aldipin alendron alesse aleve alges x algifor allegra allergodil allo 300 tablinen allo basan allopur altace alutan alzar amanol amaryl amilo basan amilorid comp amiloride hct amiodar amlo eco amlopin amlovasc amoxi basan amoxi cophar amoxi mepha amoxil amoximex anafranil sr anafranil antabus antabuse antalgit antamex antisacer antra antramups anvitoff apcalis oral jelly

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » BİSİKLET DAĞITIYORLARMIŞ

önceki konu   diğer konu
49 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
BİSİKLET DAĞITIYORLARMIŞ
45 Mesaj -
Bu akþam kanal 7’nin haberlerinde 9000 çocuða bisiklet daðýtýyormuþ sayýn Kadir Topbaþ, Saðolsun gerçekten büyük bir ihtiyaçtý, bizde þimdi bu çocuklar yaz geldi, Ýst. Yeþillik baðlarýnda bahçelerinde nasýl bisikletsiz yapacaklar diye düþünüyorduk. Tam yerinde bir isabet olmuþ.
Kardeþim 9000 tane bisiklet ver, bunu vermek için büyük bir toplantý yeri ayarla, sanatçýlarý tut, bunlar hep parayla. Düþününce bir bisiklet 100 milyon olsa yaklaþýk her þey içinde 1 trilyona maloluyor. Ve bu para bizim cebimizden çýkýyor. Bu parayý bisiklet gibi bir þeye vereceðine, sayýn baþbakanýn dediði gibi fakýr fukaraya, garip gurebaya daðýtsana, (Bu lafýda hiç sevmiyorum açýkcasýgöz kırpma Bu parayý bizden vergi olarak alýp bisiklet olarak daðýtýlmasý bana çok saçma geldi.
Gönderen: 01.06.2005 - 22:57
Bu Mesaji Bildir   ravza2004 üyenin diger mesajlarini ara ravza2004 üyenin Profiline bak ravza2004 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
endulus su an offline endulus  
611 Mesaj -
s.a.

Degerli kardesim..

Sizin yasinizin ne oldugunu evli mi? bekar mi? oldugunuzu..Cocugunuz var mi? yok mu?.. Maddi durumunuz nasil? bilemiyorum..

Siz cok isteyipte bisiklet sahibi oldunuz mu? Cocuk dünyasini anlayabilirmisiniz..Bir babanin-annenin alamadigi bisikleti bir baskasinin vermesinden, O cocuklari sevindermesinin ne mahsuru olabilir. Yukarida belirttiginiz gibi fakir fukaraya verilmesini istediginiz yardimlardan bunun ne farki var..Birde bu olaya cocuk (cocugunuzun)gözüyle bakabilseniz..O cocuklarin o coskusunu, keske sizde dagitilan bisikletleri yerinde izleseniz.. Ben gözümde canlandiriyorumda.....:(

s.a.
Gönderen: 02.06.2005 - 00:46
Bu Mesaji Bildir   endulus üyenin diger mesajlarini ara endulus üyenin Profiline bak endulus üyeye özel mesaj gönder endulus üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
((( ... ))) su an offline ((( ... )))  
v.a.s..
2338 Mesaj -
Ne kadar güzel bir iþ yapmýþlar..

Ben bisiklete binemedim, çok istediðim halde..

Benim kardeþim 13 yaþýna girecek ergenlik çaðý dedikleri yaþta, ve hala bisiklet diyebiliyor.. Elinde olduðu halde o da hayaller kuruyor.. Neden?

Çünkü çocuk..

Bir çocuðu dahi sevindirebilmek kadar güzel þey yoktur, bence. Onlarýn saf ve tertemiz yüreklerinin kýpraþmasý bile yeter..

Eyvallah Topbaþ.. Eyvallah..
Gönderen: 02.06.2005 - 08:42
Bu Mesaji Bildir   ((( ... ))) üyenin diger mesajlarini ara ((( ... ))) üyenin Profiline bak ((( ... ))) üyeye özel mesaj gönder ((( ... ))) üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mimli uye su an offline mimli uye  
Konu icon   
206 Mesaj -
alýntý-ravza2004
Bu parayý bizden vergi olarak alýp bisiklet olarak daðýtýlmasý bana çok saçma geldi.

olmaz
Gönderen: 02.06.2005 - 09:31
Bu Mesaji Bildir   mimli uye üyenin diger mesajlarini ara mimli uye üyenin Profiline bak mimli uye üyeye özel mesaj gönder mimli uye üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ravza2004 su an offline ravza2004  
RE:
45 Mesaj -
[quote]Orijinali endulus

s.a.

Degerli kardesim..

Sizin yasinizin ne oldugunu evli mi? bekar mi? oldugunuzu..Cocugunuz var mi? yok mu?.. Maddi durumunuz nasil? bilemiyorum..

Siz cok isteyipte bisiklet sahibi oldunuz mu? Cocuk dünyasini anlayabilirmisiniz..

a.s.

Evet ben çocuk oldum, ve hiç bisiklete binmedim, belki bu yüden bu isi çocuk olarak düsünmedim. Kusura bakmay1n, ben bir çocuga ayakkab1 al1nd11nda daha çok sevineceine inan1yorum,ben simdi kendi cocuguma en küçük birsey al1rken oturup düsünüyorum, acaba fazlam1 lüks olur, almasamda idare edebilirmiyim. Demekki kapasite meselesi, demekki benim kapasitem buna el veriyor, Simdi bir çocuk akülü araba al1n1nca çok sevinir diye 1000 tane akülü araba dag1tal1m. Millet türkiyede pazara 10 ytl ç1k1p evine 1 haftal1k erzak alacam diye ugras1yor. Bana göre bunlar göz boyamak...

üzüntülü üzüntülü üzüntülü
Gönderen: 02.06.2005 - 12:51
Bu Mesaji Bildir   ravza2004 üyenin diger mesajlarini ara ravza2004 üyenin Profiline bak ravza2004 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
NuR DaMLaSI su an offline NuR DaMLaSI  
Konu icon   
544 Mesaj -
bence çok iyi yapmislar!
onca çocugu sevindirmek ne kadar sevaptir!
bisiklet dagitanlardan Allah razi olsun....
Rabbime emanet olun kardeslerim....Güle Güle

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son kubra_1989 tarafından, 02.06.2005 - 13:19 tarihinde.
Gönderen: 02.06.2005 - 13:11
Bu Mesaji Bildir   NuR DaMLaSI üyenin diger mesajlarini ara NuR DaMLaSI üyenin Profiline bak NuR DaMLaSI üyeye özel mesaj gönder NuR DaMLaSI üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
_Resul_ su an offline _Resul_  
627 Mesaj -
Bu muydu yani tartýþtýðýnýz þey? Ben de sevinmiþtim baþlýðý görünce; "acaba bana da bisiklet verirler mi?" diye, heyhat! Boþa sevinmiþim meðer...kahkaha
Gönderen: 02.06.2005 - 13:13
Bu Mesaji Bildir   _Resul_ üyenin diger mesajlarini ara _Resul_ üyenin Profiline bak _Resul_ üyeye özel mesaj gönder _Resul_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
627 Mesaj -
Konfiçyüs demiþ ki: "Bir kiþiye iki kilo balýk vereceðine, ona balýk tutmayý öðret".

Theodor Herzl'in de bir sözü vardý: "Yahudilere yardým etmek onlarý dilenciliðe alýþtýrmaktýr".

Yardým etmek kötü deðil bu yapýlan yardým da kötü deðil ama sahiden de biraz göz boyama sanki. Hani bu çocuklarýn ve ailelerinin hiçbir sosyal güvenceleri yok, eðitim imkanlarý kýsýtlý vs. vs... Yani belki 1 trilyona da okulu olmayan bir semte okul yaptýrýlýrdý, ya da 1000 yoksul öðrenciye yýlda tam 1'er milyar burs verilirdi... Galiba Ravza arkadaþýmýz meseleye bu açýdan bakýyor, pek de haksýz deðil hani... Ama elbet 9000 bin bisiklet daðýtýnca daha çok dikkat çekiyor, iyi reklam oluyor sanki, öyle ya okul yaptýrsan medyanýn ilgisini çekemezsin, herkes "ne var bunda belediyenin yapacaðý normal iþlerden biri" der... Demez mi? sevinçli düsün
Gönderen: 02.06.2005 - 15:31
Bu Mesaji Bildir   _Resul_ üyenin diger mesajlarini ara _Resul_ üyenin Profiline bak _Resul_ üyeye özel mesaj gönder _Resul_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
GöLGe su an offline GöLGe  
1041 Mesaj -
Herzamanki gibi yine isin en kolayi olan -tenkit etmek yada- pc basinda yorum yapmayi tercih ediyoruz...
Tamam, Hükümetlerin daha önemli yapmasi gerekenler de var mutlaka ama bisiklet de önemli göz boyansada...
Bisiklet deyip gecmeyelim n'olur....
Coccuklarin o tertemiz ama alabildigince hayal dünyalarindaki bisikletin yerini hepimiz biliriz...
Bisikleti o(nlar) almis, ayakkabilarida bizler alalim gücümüz cercevesinde...
Bir digerlerimizde elbise alsin...
Kalem-defter islerinide hali vakti yerinde olanlar alir...
Damlaya damlaya göl yapabiliriz degilmi !
Hic birsey yapamayanlarimiz kücücük bir seker alipta bir yetimin basinidami oksayamaz...
Hükümetler tarafindan yapilan acilis törenlerindeki satafatli gösterisleri tenkit edin...
Secim calismalarinda yapilan asiri giderlerin hesabini sorun...
Ama cocuklarimizin hayallerini yikmayin...
Buna hakkimiz yok...

gül
Gönderen: 02.06.2005 - 17:25
Bu Mesaji Bildir   GöLGe üyenin diger mesajlarini ara GöLGe üyenin Profiline bak GöLGe üyeye özel mesaj gönder GöLGe üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
627 Mesaj -
Gölge kardeþ ben yapýlan iþe ya da bisikletlerin alýnmasýna karþý deðilim, Ravza kardeþin de buna karþý olduðunu sanmýyorum. Benim burada eleþtirdiðim hayýr iþinin dahi siyaset için yapýlmasý ki, hepimiz bunun siyaset olduðunu biliyoruz, hükümetler belediyeler önce asli görevlerini yapsýnlar, onlar hele kendi iþlerini yapsýnlar da böyle hayýr iþlerini biz yaparýz, bize vazife olsun...

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son _Resul_ tarafından, 02.06.2005 - 18:03 tarihinde.
Gönderen: 02.06.2005 - 18:01
1041 Mesaj -
Resul kardesim, yazimizin sizin mesajinizin altina gelmesi size hitaben yazildigi anlamina gelmemeli.
Maksadimiz kimseyi incitmek degil, olamazda... Sözümüz geneledir...
Her ne kadar göstermelik de olsa yapilanlara güzel bakabiliriz diye düsünüyorum!...
Hani "üzüm üzüme baka baka kararir" ata sözü varya, olaki birileri(miz) 9000 bisiklete karsilik 5000 kitap-defter hediye eder ve birileri(miz)de 3000 ... vs vs...!
Rekabet her zaman kalite (yada ucuzluk) getirir...
Bu arada bisiklet olayinin göstermelik oldugunu herkesin anladigini saniyorum...
Ama birileri(miz)ninde bir yerlerden baslamasi gerekiyor degilmi...!
Sanirim, yönetenler kadar yönetilenlerinde hatali oldugunu inkâr edemeyecek kadar olgunuz...!
Haa, yöneticilerin aslî görevlerini yapip yapmadiklari tartisilabilinir ama tartisilan konular da elle tutulur bisiiler olmali...!
Sürc-ü lisan eylediysek özür dileriz...

gül
Gönderen: 02.06.2005 - 19:21
Bu Mesaji Bildir   GöLGe üyenin diger mesajlarini ara GöLGe üyenin Profiline bak GöLGe üyeye özel mesaj gönder GöLGe üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Akibetim su an offline Akibetim  
RE:
111 Mesaj -
Alıntı
Orijinali endulus

s.a.

Degerli kardesim..

Siz cok isteyipte bisiklet sahibi oldunuz mu? Cocuk dünyasini anlayabilirmisiniz..Bir babanin-annenin alamadigi bisikleti bir baskasinin vermesinden, O cocuklari sevindermesinin ne mahsuru olabilir. Yukarida belirttiginiz gibi fakir fukaraya verilmesini istediginiz yardimlardan bunun ne farki var..Birde bu olaya cocuk (cocugunuzun)gözüyle bakabilseniz..O cocuklarin o coskusunu, keske sizde dagitilan bisikletleri yerinde izleseniz.. Ben gözümde canlandiriyorumda.....:(

s.a.

Bu sözün üstüne söz söyleyenlerin sözleri siyasi önyargýlardan mamul, kof, çirkin, bedbin sözlerdir.

Yoksulluk edebiyatý, icraat düþmanlýðýnýn en kolay ve en çabuk sonuç veren yoludur.

Nitekim Ý.B.Þ.B'nin kaç öðrenciye burs verdiðini, kaç aileye erzak daðýttýðýný, kaç aþevi iþlettiðini bilmemek acziyetten, körlükten deðil siyasi önyargýlardandýr.

Bir baba düþünün ki oðlunun hayallerini süsleyen bisiklet, (hiç olmazsa kullanýlmýþ olsun) almak için kursaðýndan keser, birkaç ay daha eski ayakkabýyla idare eder de belki buna yine gücü yetmez. Nice evlatlar vardýr ki babalarýndan bisiklet istemek þurda dursun, bir öpücük, bir sevgi sözü isteyemezler. Þimdi varoþlarýn bu kenara itilmiþ, hayalleri derdest edilmiþ, sevgilerine prangalar vurulmuþ çocuklarýna hiç deðilse bazý hayallerinin gerçeðe dönüþebileceði gösterilmesin mi? Devletin þefkatli eli, belki de geleceðin kapkaççýlarýný, hýrsýzlarýný, kim bilir belki de en büyüyk banka hortumcularýný çýkarabilecek bu insanlarý okþamasýn mý? Belki bu yolla yoksulluðun tetiklediði sevgisizliklerin, devlete ve millete düþmanlýklarýn önüne geçilecek; kapkaççýlýða mahkum edilen bu çocuklardan en deðerli, en kýymetli, en vatanperver insanlarýn yetiþmesine olanak saðlayacaktýr.
"Bir bisikletle bunlar olur mu a be akýlsýn, hayalperest" diyen olursa, onlara þöyle derim "siz hiç imkansýzlýklar içinde hayal kurdunuz mu? Gerçekleþmeyeceðini bile bile hayaller kurdunuz mu hiç? Peki gerçeðe dönüþmesi imkansýz hayallerin bir gün hayatýn ta kendisi oluverdiðini gördüðünüz oldu mu? Olduysa o anki halet-i ruhiyenizi hatýrlýyor musunuz? Unutamazsýnýz ki..."
Gönderen: 03.06.2005 - 14:55
Bu Mesaji Bildir   Akibetim üyenin diger mesajlarini ara Akibetim üyenin Profiline bak Akibetim üyeye özel mesaj gönder Akibetim üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
selva su an offline selva  
116 Mesaj -
sevgili abla ve abilerim bende bisiklet alanlar arasýndayým.ben liseye gidiyorum.bu hediye küçük çocukalr için çok güzel bir þey ancak, benim yaþýmdakiler için gereksiz olduðuna bende katýlýyorum.bizi eðitici baþka türlü bir hediyede olabilirdi.ya da þu þekilde olabilirdi.mesela benden küçük olan ilkokul ve ortaokuldaki kardeþlerime verebilirler ve bizim yaþýmýzdakilere de daha gerekli bir hediye verebilirlerdi.çünkü zaten ben bu yaþtan sonra gidipte o bisikleti kullanamamki.benimle beraber bu ödülü alan arkadaþlarýmda bu fikirde.ancak "bizden vergi alýp böyle harcanýyor" diyenlere çok kýrýldým.sonuçta devlet bunu sizin çocukalrýnýz için yapýyor.
benim fikrim bu
Gönderen: 03.06.2005 - 15:26
Bu Mesaji Bildir   selva üyenin diger mesajlarini ara selva üyenin Profiline bak selva üyeye özel mesaj gönder selva üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
627 Mesaj -
Sen neyi biliyorsun ki, kime ne anlatýyorsun Akibetim? Ýnsanlarý sömürmek üzerine kurulmuþ bir düzende, yoksul insanlarý sömüren zenginlerin arada sýrada (o da milletin gözünün içine soka soka) bulgur, pirinç, bisiklet daðýtmalarý nasýl bir iyiliktir anlamýþ deðilim? Babasýna ayda 300 milyon maaþý çok görüyorsun, ötekine iþ vermiyorsun, saðda solda itip kakýyorsun, sonra bir bisiklet verip her þeyi düzeltiyorsun (bir horoz þekeriyle düzelttiðinizi sanmamanýza þükür ya). Ama þimdi yine önyargýyla edebiyat yapýlacak, sen bu insanlarýn çilelerini biliyor musun diye...

"Bu" diye, ayýrmýyorum, ne söylediðimi ve ne istediðimi biliyorum, önce bu sömürü düzenini kaldýrsýnlar sonra bisiklet daðýtsýnlar diyorum... Anlamýyor musunuz ne dediðimi, kardeþler? Bilmiyorum, bazen anlamadýklarýný sanýyorum insanlarýn bazý þeyleri, sonra bazen sanki her þeyi anlýyorlarmýþ da iþlerine gelmediði için anlamazlýktan geliyorlarmýþ gibi geliyor... Anlýyor musun?
Gönderen: 03.06.2005 - 21:32
Akibetim su an offline Akibetim  
111 Mesaj -
Çýplak uyarýcý Re(a)sul beyefendi,
Beni iyi dinle, bir kulaðýný aç da öteki kulaðýný týka; uçuvermesin ordan diyeceklerim.

1. Fikir babalarýn gibi sosyalist bir edayla "Önce sömürü düzenini kaldýrsýnlar" buyurmuþsun. Ýyi hoþ kaldýralým. Ama "hö" deyince kalkýyor muymuþ bu sömürü düzeni...

2. Diyelim ki sömürü düzenini yerle yeksan eyleyecez, yarýn. Bugünkü tüm iyilikleri, tüm yardýmlarý keselim mi, önce sömürü düzenini yýkalým, sonra yardým ederiz mi diyelim? Sütçü imamýn cuma namazý kýldýrmadýðý gibi bisiklet daðýtanlara "yürüyün koçyiðitleee, bu zenginler var ya bu zenginler, hebisi sizi sömürüyooolaaaa, bunlarýn mallarýný mülklerini talan edip hakkýnýz olaný almadýkça size pisiklet misiklet HARAAAMMM. Haydin goman, vurun, gýrýn, yýkhýn dökün, gazanýz mübarek kýlýcýnýz kesgin osssuuuuuunnnn" diye nutuk mu çekelim.

3.Ýçinde bulunulan þartlara göre en iyisini yapmaya çalýþanlarý hemencecik sömürgeci zenginler ilan ediveeediniz. Ýslam'da zenginlik düþmanlýðý zýrvasýný sokmaya kalkýþmayýn. Nice müselman zenginler sýrça köþklerde, niceleri eþ dost yanýnda, öðrenci evinde yiyor yemeðini(tabi kendi götürüyor).

4.Sen o sosyalist fikirlerini, zenginlik düþmanlýðýný bir an önce çýkart üstünden. Bak Ýslam elbisesi nakýþsýzdýr, sil o orak çekici sonra gel oturup konuþalým, baðýrmadan, sloganperestlik yapmadan...
Gönderen: 03.06.2005 - 21:45
Bu Mesaji Bildir   Akibetim üyenin diger mesajlarini ara Akibetim üyenin Profiline bak Akibetim üyeye özel mesaj gönder Akibetim üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ravza2004 su an offline ravza2004  
45 Mesaj -
Selamün aleyküm Konuyu öyle bi ilerletmiþsiniz ki savaþ çýkacak sandým. Ben hala bu olaya kýzýyorum ama bisiklet daðýtýldýðý için deðil, konu sadece bisiklet olmadýðý için, konuyu o kadar saptýrmýþsýnýz ki sanki bisikleti daðýtan Ýst. Büyük þehir belediyesi deðil de zengin sömürücüler. (Bisiklet tabiî ki bir çocuðu sevindirir bizde çocuk olduk, ama bunu baþkalarý yapsa bu kadar yadýrgamayýz.), ne yani kocaman bir yer tutup sanatçýlar çaðýrýp, biz bisiklet daðýtýyoz demenin ne alemi var, dýþarýda binlerce belki onbinlerce çocuk ne yapacaðýný bilmiyor. Sokak çocuklarý bizim çocuðumuz deðil mi, onlarýn hayal kurmaya hakký yok mu, Git onlarýn geleceði için bir yatýrým yap, (ama onlar oy veremez ki),
Bunlar hepsi göz boyamaaaaaaa. Anlasanýzda, anlamasanýzda... üzüntülü üzüntülü üzüntülü

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son ravza2004 tarafından, 04.06.2005 - 00:23 tarihinde.
Gönderen: 03.06.2005 - 23:46
RE:
611 Mesaj -
Alıntı
Orijinali ravza2004

(ama onlar oy veremez ki),

Haklisiniz...Cocuklar oy vermeyecegi icin neden böyle yardim yaparlar ki...düsün
Gönderen: 04.06.2005 - 01:56
Bu Mesaji Bildir   endulus üyenin diger mesajlarini ara endulus üyenin Profiline bak endulus üyeye özel mesaj gönder endulus üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Cihan 61 su an offline Cihan 61  
Konu icon    RE:
157 Mesaj -
Alıntı
Orijinali endulus

s.a.

Degerli kardesim..

s.a.

Allah razi olsun.....alkıs alkıs alkıs alkıs gül
Gönderen: 04.06.2005 - 02:57
Bu Mesaji Bildir   Cihan 61 üyenin diger mesajlarini ara Cihan 61 üyenin Profiline bak Cihan 61 üyeye özel mesaj gönder Cihan 61 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
627 Mesaj -
Siz birbirinizi anlamýyorsunuz, çünkü anlamak için en ufak bi çaba sarfetmiyorsunuz...sevinçli
Gönderen: 04.06.2005 - 18:27
diprivan su an offline diprivan  
81 Mesaj -
Elbet yavrularýmýza bisiklet verelim lakin bunu daðýtýrken vaveyla koparýp sanatçýlar çaðýrýp debdebe gösteriþ yapmamýz þart mý? Yavrularýn gönlünü yapýp sevindirmenin mükafatýný verecek olan Allah! Niyetleri ve kalplerde olaný yalný O bilir vesselam.
Gönderen: 08.06.2005 - 02:18
Bu Mesaji Bildir   diprivan üyenin diger mesajlarini ara diprivan üyenin Profiline bak diprivan üyeye özel mesaj gönder diprivan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
627 Mesaj -
Bir sürü Ehl-i Sünnet alimi yardýmýn hayýrlýsýnýn gizlice yapýlaný olduðunu belirtmiþlerdir. Ýslam bunu emrediyor. Ancak tabii öylesi iþlerine gelmiyor, Müslüman iþ adamlarý ramazanda kurdurduklarý çadýrlara eþþek gibi büyük harflerle "filan iþ adamlarý derneði iftar çadýrý" yazacaklar ki reklam olsun, gene Müslüman belediyeler leblebi ve bisiklet daðýttýklarý zaman cümle aleme duyurup TV'lere de haber verecekler ki reklam olsun, oy alsýnlar... Ýþte din bezirganlýðý bu olsa gerek. Halbuki Allah ancak kendisi için yapýlan ibadeti ve hayrý kabul eder, kiþiler ve kurumlarý temsil edenler kendi reklamlarý için yardým ediyorlarsa bu zaten kendi nefislerine hizmettir.

Peki doðruyu söyleyince ne oluyor? Bir yýðýn kovuþturmayla karþýlaþýyorsun.

Halbuki açýkça Ýslam'ýn tavsiye ettiðinin aksi hareket eden onlar ama kim dinliyor? Herkes yolunu bulmuþ nasýlsa...
Gönderen: 08.06.2005 - 13:28
lim10 su an offline lim10  
45 Mesaj -
büyükþehir öyle yapýcaðýna þöyle yapsa daha iyiydi çoçuklarýn babasýný toplasýn versin babalarýna parayý babalarý gitsin alsýn o zaman çoçuklar babalarýný daha çok sever babalarý olamaz alamayýz dediði için babalarýný aciz görmezler belki.. yani Bence o bisikleti verceðine o bisikleti alabilecek parayý versinler bu iþler eskiden gece yapýlýrmýþ kimsede görmezmiþ bence böyle kimsenin duymadýðý þekilde yapsak daha iyi bence öyle daha çok sevabý olur maksat sevap kazanmaksa yoksa benim paramý alýp gidip baþkasýna vercekse buda çok güzel bir þey deðil...
Gönderen: 19.07.2005 - 13:14
Bu Mesaji Bildir   lim10 üyenin diger mesajlarini ara lim10 üyenin Profiline bak lim10 üyeye özel mesaj gönder lim10 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
611 Mesaj -
Alıntı
Orijinali lim10

büyükþehir öyle yapýcaðýna þöyle yapsa daha iyiydi çoçuklarýn babasýný toplasýn versin babalarýna parayý babalarý gitsin alsýn o zaman çoçuklar babalarýný daha çok sever babalarý olamaz alamayýz dediði için babalarýný aciz görmezler belki.. yani Bence o bisikleti verceðine o bisikleti alabilecek parayý versinler bu iþler eskiden gece yapýlýrmýþ kimsede görmezmiþ bence böyle kimsenin duymadýðý þekilde yapsak daha iyi bence öyle daha çok sevabý olur maksat sevap kazanmaksa yoksa benim paramý alýp gidip baþkasýna vercekse buda çok güzel bir þey deðil...

S.a.
Babalarina parayi versinler, babalari alsin demissiniz..Babalara göre cocugun bisiklet ihtiyacindan daha önemli ihtiyaci olabilir ve cocuk bisikletsiz kalabilir...

Eskiden bu gibi yardimlar gizli yapilir demissiniz...O gibi yardimlar sahislar icin gecerli bir uygulamadir.. Ülkeyi yönetenlerIN veya sehri yönetenlerin aciktan uygulamasi daha önemlidir. Sectigimiz kisilerin hizmetlerini görecegiz ki yeniden secip secmeyecegimize karar verebilelim. Daha önceleride o sehirleri baska görüslerden yönetenler oldu..Herkesin sikayetci oldugu, bu sehirlerde yasanmaz dedigi günleri unutmamak lazim.. Gerekcesi ne idi bu söylemlerin..Halka hizmetten öteye sahislara ve kendi cikarlarina hizmet anlayisindandi.Har vurup harman savurma degilmiydi..
Gönderen: 19.07.2005 - 14:00
45 Mesaj -
o zaman þöyle bir þey söyliycem kendi kafamdan bu memlekete hizmeti milli görüþ zihniyeti getirdi her milli görüþlü belediye hizmette bulundu ama niye þimdi milli görüþlü belediye baþkaný yok çok merak ettim hizmetleri deðil açýktan söylemek alenen bütün millet gördü. sanýrým bakalým þimdi ki belediyecilik 5 sene sonra kokmaz inþ... farkýndaysanýz isimlerden deðil zihniyetten bahsediyorum. demek ki çoçuklarýn bisikletten daha çok baþka þeylere ihtiyacý olduðunu söylüyorsunuz. yani babasýnýn iþe ihtiyacý olduðunu gibi. bu yapýlan yardýmlar sahýþ deðilmi sonuçta bütüne yardým yapýlýyor eskidende tek tek geceleri evleri dolaþarak yapýlýrmýþ...sonuçta bütüne oluyor. herneyse bu kadar basit þeyleri sdorun yapmayalýmm sorun mesele edilecek daha çok büyük sorunlar var
Gönderen: 19.07.2005 - 16:44
Bu Mesaji Bildir   lim10 üyenin diger mesajlarini ara lim10 üyenin Profiline bak lim10 üyeye özel mesaj gönder lim10 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Bana öyle geliyor ki ;
206 Mesaj -
Þu "Milli Görüþ" dedikleri cüzzam hastalýðýna denk ve belki de ondan da daha tehlikeli bir hastalýktýr.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son mimli uye tarafından, 19.07.2005 - 19:44 tarihinde.
Gönderen: 19.07.2005 - 19:44
Bu Mesaji Bildir   mimli uye üyenin diger mesajlarini ara mimli uye üyenin Profiline bak mimli uye üyeye özel mesaj gönder mimli uye üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
45 Mesaj -
sende bana göre aydýn doðan la denksin ayný onun gibisin sanýrým çünkü aydýn doðan Milli Görüþ ten çok korkuyor sende korkuyorsun garibim iyileþmekten insanlar niye bu kaçar anlamýyorum
Gönderen: 22.07.2005 - 15:25
Fanatiklik ne zaman meşru olur ?
206 Mesaj -
Fanatiklik sadece, Allah ve Rasûlullah (S.A.V.) Efendimize gösterilecek sevgilerde meþru olur. Bu iki unsurun haricindekilere çýðýrtkanlýk denir ve insana hiçbir faydasý yoktur.
Siz yine de bildiðiniz ve kafanýza estiði þekilde hareket etmekte hürsünüz.
Ama biz bu konuyu, hiç bir zaman deðiþmeyecek þekilde böyle bilir ve inanýrýz.

Allah akýbetimizi hayretisn.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son mimli uye tarafından, 22.07.2005 - 15:43 tarihinde.
Gönderen: 22.07.2005 - 15:43
RE: Bana öyle geliyor ki ;
1041 Mesaj -
Alıntı
Orijinali mimli uye

Þu "Milli Görüþ" dedikleri cüzzam hastalýðýna denk ve belki de ondan da daha tehlikeli bir hastalýktýr.

Alıntı
ALINTI: mimli üye
Burasý bir forumdur.Cemaatlerle dalaþma yeri deðil.

Herkesin görüsü kendinedir...
LÜTFEN cemaatleri kötülemekten vazgeciniz kardesim...

gül
Gönderen: 22.07.2005 - 22:16
627 Mesaj -
Milli Görüþ deðil, hizipçilik cüzzam hastalýðýdýr. Yalnýz belli bir cemaate yöneltirseniz bu eleþtiriyi haksýz olursunuz, sizin baþka bir tarafta olduðunuz için öyle konuþtuðunuzu sanýrlar. Bana göre bugün Türkiye'de Sünnetullah'a uygun hareket eden, gerçek bir Ýslam cemaati yoktur...
Gönderen: 24.07.2005 - 12:18
45 Mesaj -
o sana göre öyledir... senin gibi benim gibi bir baþkasý gibi düþünenler illaki olucak amaç orta yolu bulmak. Ama kendi bildiklerinizi tam doðruymuþ gibi yok sunnetullah a uygun deðil yoktuýr gibi kesin hükümler bana çok tuhaf geliyor....
Gönderen: 26.07.2005 - 10:57
627 Mesaj -
Ýnsanlarýn pratik görüþleri vardýr, gerçekleri herkes görebilir. Dini politikaya ve kiþisel çýkarlara alet edenlerin vazgeçilmez huyu olan Allah ile korkutmadan vazgeçin artýk. Ýyi ile kötü ayýrt edilebilir, mutlak bilgi Allah katýndadýr ancak bu insanlarýn ahmak olup hiçbir þeyi anlamaz olmalarý demek deðildir. Ýnsan insanlarýn üretimi olan eylem ve fikirlerin doðruluðunu tartýya vuracak kabiliyet ve bilgiye sahiptir.

Yani kýsaca; artýk "nereden biliyorsun?", "kalbini mi yardýn?", "Allah bilir sen bilmezsin" demekten vazgeçin. Biz de biliyor ve görüyoruz. Seçme ve ayýrt etme insanlara verilmiþ hassalardýr. Herkes neyin ne olduðunu biliyor, hatalarý Allah'a havale edip insanlarý sürekli tepkisizlik ve nemelazýmcýlýða sürüklemeyi býrakýn.

Hizipçilik cüzzamdýr, evet! Kiþisel çýkarlarý için Ýslam'ý alet edenlerin silahýdýr. Ýþte sünnet; var mý Peygamber zamanýnda kafasýna göre hareket eden farklý Ýslam"cý" gruplar. Oysa bugün bir ton Ýslamcý parti var. Hepsi de kendisinin doðru olduðunu söylüyor. O iktidardayken sen onu karalýyorsun, sen iktidardayken o seni karalýyor. Ýþte insanlar arasýna fitne sokmak, dünya metaý için ahireti satmak budur.
Gönderen: 26.07.2005 - 15:22
45 Mesaj -
iyide sende toptan bütün islami cemaatleri karalýyorsun bu ne oluyor?
Gönderen: 26.07.2005 - 17:13
Din siyasete alet edilemez.
206 Mesaj -

Arkadaþlar,

Dinin siyasete alet edilmesi kadar kötü birþey yoktur.Bugüne kadar bunun çok büyük faturasýný milletimiz ödemiþtir.Olanlar millete oluyor.Bu yüzden lütfen güzel dinimizin deðer verdiði þeyleri siyaset sahnesine çýkarýp bunlar üzerinden siyaset yapmayalým. Yapanlara da engel olalým.

Gönderen: 26.07.2005 - 17:21
45 Mesaj -
tamam alet edenlere engel olalým seçim meydanlarýnda baþörtüsü tessettür namusumuz dur deyip üç senede hiç bir þekilde namuslarýmýza dil uzatanlara gerekli cvbý vermeyenleri uyaralým olurmu
Gönderen: 26.07.2005 - 17:27
1041 Mesaj -
Bu konuda bir yerlere varabilmek icin önce POLiTiKA ile SiYASET'in anlamlarini ayird etmemiz gerekiyor...

Kur'an-i Kerim sadece islamin bes sarti icin indirilmemistir...
Gönderen: 26.07.2005 - 18:09
206 Mesaj -
alýntý-GöLGe
Kur'an-i Kerim sadece islamin bes sarti icin indirilmemistir.

Yani, Milli Görüþçülerin iktidar olmasýna biraz olsun uðraþmak gerekir mi demek istiyorsunuz ?
Gönderen: 26.07.2005 - 21:49
ne alâka !
1041 Mesaj -
Alıntı
Orijinali mimli uye

alýntý-GöLGe

Yani, Milli Görüþçülerin iktidar olmasýna biraz olsun uðraþmak gerekir mi demek istiyorsunuz ?

Dememiz odurki;
Kur'an-i Kerim sadece namaz, zekât, oruc gibi ibadetleri aciklamak icin indirilmemistir.
Kur'an-i Kerim basli basina bir hayat ve yönetim bicimidir...!
Milli Görüs'e neden taktiginizi ve ne alip-veremediginiz var bilmiyorum ama islami bir yönetimle yönetebilecekseniz Türkiye'yi, buyrun sizi destekliyelim...!
Herkes bi görüse sahip olabilir ve bu bizi baglamaz...!
LÜTFEN yakisik almayan yakistirmalardan uzak olunuz...

Esselamu Aleyküm
Gönderen: 27.07.2005 - 00:32
rauf su an offline rauf  
GEÇMİŞ
78 Mesaj -
ZAMANDA BÝRAZ YOLCULUK EDELÝM GEÇMÝÞ BELEDÝYE DÖNEMLERÝNDE BAZI ZATLAR BELEDÝYENÝN PARALARINI ÇARÇUR ETMEDÝLERMÝ ÝÞÝ O KADAR ÝLERÝYE GÖTÜRDÜLERKÝ BÝRBÝRLERÝNE DÜÞTÜLER ZAVALLILAR BU ÝYÝ BÝR ÞEYDÝR BU ADAM BU PARAYI RAHATLIKLA YÝYEBÝLÝRDÝ YERDE HESABI SORULURMU SORULUR PARAYI ALABÝLÝRMÝSÝN ALIRSIN NASIL BATIK BANKALARDAN MÝLLET PARASINI ALIYORSA (ALAMIYORLAR)ÖYLE HESABINI SORAR ALIRSIN BU ÝYÝ BÝR ÞEYDÝR YETERKÝ BU ÞEKÝLDE HÝZMET VERSÝNLER OKEYGüle Güle
Gönderen: 27.07.2005 - 00:43
Bu Mesaji Bildir   rauf üyenin diger mesajlarini ara rauf üyenin Profiline bak rauf üyeye özel mesaj gönder rauf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sehadet bir tutku su an offline sehadet bir tutku  
S.A
47 Mesaj -
gecmis belediyelerin yapmis oldugu israf veya zulum simdiki belediyelerin yapmis oldugu israfi veya zulumu mesru kilmaz ,,,,,

gecmisi örnek gosterek simdiki olaylari karsilastiramassiniz yoksa yalnislari ancak ilerde daha iyi bir belediye geldiginde görursunuz halbuki ise zamaninda el atip yalnisi zamaninda görmek daha iyi olur,,,,,,,,,

bence memlekette pazar yerlerinde yiyecek toplayan o kadar ac insan varken,, kisin kalacak bir yeri olmayan insanlar varken,,,,yani yoksulluk siniri 1800 lirayken durupta malinizi boyle harcarsaniz bu israf olur,,,,,,
tamam cocuklarin sevinmesi guzel bir sey,,,,,,,

ama bi dusunun evlisiniz kit kanaat geciniyorsunuz ,,borc icinde yuzuyorsunuz,,,,,eve ekmek getirmekte zorlaniyorsunuz,,,,issizsiniz birde ama aradan bir oglunuz cikiyor kendisine zevk i icin bir seyler aliyor simdi bu ISRAF olmazmi,,,,,,

HERSEYIN BIR ZAMANI VARDIR ZAMANI GELDIGINDE YAPARSINIZ EKONOMIYI DUZELTIRSINIZ ,,,,SIZ MILLETE ALACAGINIZA MILLET GIDER KENDISI ALIR,,,,,

AYRICA BU OLAY ISTANBUL BUYUKSEHIR BELEDIYESININ BIR GÖZ BOYAMASI BASKA BIR SEY DEGIL BENIM KANAATIME GORE,,,,,,,,,,,S.A
Gönderen: 27.07.2005 - 08:22
Bu Mesaji Bildir   sehadet bir tutku üyenin diger mesajlarini ara sehadet bir tutku üyenin Profiline bak sehadet bir tutku üyeye özel mesaj gönder sehadet bir tutku üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ne alâka !
47 Mesaj -
Alıntı
Orijinali GöLGe

Alıntı
Orijinali mimli uye

alýntý-GöLGe

Dememiz odurki;
Kur'an-i Kerim sadece namaz, zekât, oruc gibi ibadetleri aciklamak icin indirilmemistir.
Kur'an-i Kerim basli basina bir hayat ve yönetim bicimidir...!
Milli Görüs'e neden taktiginizi ve ne alip-veremediginiz var bilmiyorum ama islami bir yönetimle yönetebilecekseniz Türkiye'yi, buyrun sizi destekliyelim...!
Herkes bi görüse sahip olabilir ve bu bizi baglamaz...!
LÜTFEN yakisik almayan yakistirmalardan uzak olunuz...

Esselamu Aleyküm

KUSURA BAKMAYIN YAZINIZA MUDAHALE ETTIGIM ICIN ,,,,,YUKARIDA BAHSETTIGINIZ GÖRUS BENIM BILDIGIM DEMOKRASIYLE YONETILEN TURKIYEDE BIR PARTI YANI DEMOKRASININ GEREGI ORDA BULUNAN BIR KURULUS ,,,,SIMDI NASIL OLURDA DEMOKRASIYLE YONETILEN BIR ULKEDE SIZ KALKIP DEMOKRASIYE DESTEK VEREREK BASKA BIR SISTEM GETIRECEKSINIZ,,,,ISLAMI SISTEM AYRI DEMOKRASI AYRI,,,egerki milli görus veya baska bir görus demokrasi icinde islami bir sistem getirecekse kusura bakmayin bu islami bir sistem olmaz,,ancak islami terimlerin ici bosaltilarak o terimlerle suslenilmis bir sistem olur,,,,ornek demokraside ickili yerler serbestir ama islami bir sistemde bu yasaktir Kur'an-i Kerim sadece namaz, zekât, oruc gibi ibadetleri aciklamak icin indirilmemistir.Kur'an-i Kerim basli basina bir hayat ve yönetim bicimidir...!
yazinizda böyle demisssiniz peki size sorsam o zaman neden demokrasi yonetim bicimini destekliyorsunuz

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son sehadet bir tutku tarafından, 27.07.2005 - 08:41 tarihinde.
Gönderen: 27.07.2005 - 08:39
Bu Mesaji Bildir   sehadet bir tutku üyenin diger mesajlarini ara sehadet bir tutku üyenin Profiline bak sehadet bir tutku üyeye özel mesaj gönder sehadet bir tutku üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
47 Mesaj -
Alıntı
Orijinali Akibetim

1. Fikir babalarýn gibi sosyalist bir edayla "Önce sömürü düzenini kaldýrsýnlar" buyurmuþsun. Ýyi hoþ kaldýralým. Ama "hö" deyince kalkýyor muymuþ bu sömürü düzeni...

2

bu tur somuru duzenlerini kaldirmak sosyalistlerin fikri degildir bir musluman olarak zulmun oldugu yerde en once senin bas kaldirman en once senin fikir babasi olman gerekir ,,,bu tur dunsuncede olan muslumanlara once islamin bu konudaki dusunce tarzini arastirip ondan sonra cevap ver s.a
Gönderen: 27.07.2005 - 08:54
45 Mesaj -
mimli üye golge arkadaþ sadece islamýn beþ þartý için inmemiþtir diyor sen bunu nasýl dönüp dolaþtýrýp milli görüþ e dayandýrýyorsun anlamýyorum bravo yani. sehadet bir tutku kardeþ dediðin hö demeyle kalkmýyor ve tek baþýna bir þey olmuyor bu memlekette. Müslümanlar için çok güzel bir imtihan olan baþörtüsü erkeðiyle kýzýyla bana göre baþarýsýz bir imtihandý. çünkü gerekli ilgiyi desteði göstermedik o insanlara buna kendimi de dahil ediyorum. yani müslümanlar o zaman daha saðlam kenetlenebilseydi çok þeyler olabilirdi diye düþünüyorum o zaman kenetlenemeyen bir millet þimdi bu hukümet farken hiç kenetlenemez çünkü o insanlara oy verenler bizim gibi düþünlerden de var. Ama ümitsiz olmayada gerek yok
Gönderen: 27.07.2005 - 11:32
1041 Mesaj -
Selamun Aleyküm...

Ravdateam olarak yazilarimizda ne bir görüsü desteklemisizdir nede herhangi bir yönetim bicimini...

Belki GöLGe'nin anlatim bicimi yanlis yada sizlerin bu konudaki anlayis-algilama bicimi...

Kur'an-i Kerim'i sadece ibadet icin indirilmedigini vurguladik o kadar...

Tekrar ediyorum: Herkesin görüsü kendinedir... LÜTFEN toplum ve cemaatleri hedef alan karalama yada yipratma ilkesinden vazgecelim...!

gül
Gönderen: 28.07.2005 - 00:29
RE:
47 Mesaj -
Alıntı
Orijinali GöLGe

Selamun Aleyküm...

Ravdateam olarak yazilarimizda ne bir görüsü desteklemisizdir nede herhangi bir yönetim bicimini...

Belki GöLGe'nin anlatim bicimi yanlis yada sizlerin bu konudaki anlayis-algilama bicimi...

Kur'an-i Kerim'i sadece ibadet icin indirilmedigini vurguladik o kadar...

Tekrar ediyorum: Herkesin görüsü kendinedir... LÜTFEN toplum ve cemaatleri hedef alan karalama yada yipratma ilkesinden vazgecelim...!

gül

heralde benim anlayis ve algilama bicimim yalnis neyse duzeltmeye calisirim ne kadar basarili olurum o konuda bilemem ,,,,,,sizi yalnis anladigim icin ozur dilerim ama zaten yaziyi direk olarak size sdegilde (kizim sana soyluyorum gelinim sen anla hesabi vardi isin icinde
Gönderen: 28.07.2005 - 07:29
karaahmetoglu su an offline karaahmetoglu  
Konu icon   
42 Mesaj -
AMAN NASILDA KAÇIRMIÞIM BEN BU KONUYU...

TAM MAYDONOZ OLACAK FIRSATMIÞ HALBUKÝ.

ÖYLE YA ADAMLAR BU ZAMANDA BÝSÝKLET DAÐITIYORLAR BÖYLE ÝÞ MÝ OLUR...?

HEMDE ÇOCUKLARA...!OY AVCILIÐI OLMASINA OY AVCILIÐI DA ÇOCUKLAR NE ANLAR OYDAN MOYDAN.

ÝYÝDE BUNLAR BELEDÝYE BAÞKANIDA OLSALAR BÝR PARTÝNÝN MENSUBU OLARAK REKLAMA ÝHTÝYAÇLARI VAR VE BU DÜZENDE AKSÝNÝ DÜÞÜNMEK NE MÜMKÜN...

KALDI KÝ BU BÝSÝKLET OLAYI HER DAR GELÝRLÝ AÝLE ÇOCUÐUNUN ONULMAZ HAYALÝDÝR
BUNU BÝZZAT YAÞADIÐIM ÝÇÝN ÝYÝ BÝLÝRÝM.

ALDIÐIM ÝLK MAAÞTAN KENDÝME BÝR BÝSÝKLET ALMAYA KALKIÞTIÐIMI SONRA KAZIK KADAR HERÝF OLDUÐUMDAN ARTIK BENÝM ÝÇÝN ÇOK GEÇ OLDUÐUNU ANLAYIP VAZGEÇTÝÐÝMÝ HATIRLIYORUMDA..........

ÞÝMDÝ DÝYECEKSÝNÝZKÝ SEN AKPLÝSÝNDÝR HERHALDE,

HAYIR

SIKI DURUN KILÇIÐIN BETERÝ GELÝYOR,

SAYIN BELEDÝYE BAÞKANI BÝZÝM 40 YILDIR PLAJ HASRETÝYLE YANIP TUTUÞTUÐUMUZU NASIL KEÞFETMÝÞSE ETMÝÞ 40 YIL SONRA CADDEBOSTAN PLAJINI FAALÝYETE GEÇÝRMÝÞ HÝZMETE BAK !!!

MÜTHÝÞ DOÐRUSU !!!!

OTOBÜS DURAKLARINDAKÝ ÝÇ GICIKLAYICI REKLAM PANOLARINDAN SONRA CUK OTURDU VALLA.....

ÞÝMDÝ DE SAADETÇÝ OLDUÐUMU DÜÞÜNEBÝLÝRSÝNÝZ
BÝLDÝÐÝNÝZ ANLAMDA SAADETÇÝ DEÐÝLÝM AMA BENÝM AÇIMDAN MÝLLÝ GÖRÜÞ BÝR ANLAMDA ÝSLAM ÞERÝATÝNÝN KOD ADIDIR.

HER NE KADAR O PARTÝ UYGULAMALARINDA ELÝNDE OLMAYAN NEDENLERDEN DOLAYI BUNUN HAKKINI VEREMEMÝÞ OLSADA.

ZATEN SÝYASÝ ALANDA TEORÝ ÝLE PRATÝÐÝN BÝRLEÞMESÝNDEN DAHA ZOR BÝR ÞEY YOKTUR.

BAKIYORUMDA HAKÝKAT CEMAATÝNDEN OLANLAR MÝLLÝ GÖRÜÞ SÖZ KONUSU OLUNCA FIRSATI KAÇIRMIYORLAR DOÐRUSU ÝYÝ
DÝNÝ SÝYASETE ALET ETMEYELÝM TABÝDE ,

MEYDANI
DÝNÝ SÝYASETE ALET ETMEYÝN DÝYE BAÐIRAN BÝLUMUM MASON,LÝBERAL ,ATEÝST,IRKÇI,JAKOBEN,LAÝKLERE BIRAKIP
BU KESÝMLERÝN EKMEÐÝNE YAÐMI SÜRELÝM..?

BAÞÖRTÜMÜZDEN SONRA GELÝP D......DA ÇIKARMALARINI MI BEKLEYELÝM ???

SÝZCE BU DAHA MI DOÐRU OLURDU ???
ÞAHSEN BEN BÝR KEMALÝST OLSAYDIM EN RAHATSIZ OLACAÐIM KESÝMLERDEN BÝRÝSÝDE HERHALDE MÝLLÝ GÖRÜÞÇÜLER OLURDU...
AMA BEN FANATÝK DERECEDE PARTÝCÝLERÝ DE SEVEMÝYORUM ...ARACI AMAÇ YAPMAMAK LAZIM.

ZATEN BÝZ DÝNÝ SÝYASETE DEÐÝL

SÝYASETÝ DÝNE ALET ETMEYE ÇALIÞIYORUZ

düsün
NE DEMOKRASÝYE ÝNANIRIM NE DE MEVCUT REJÝMÝ DESTEKLERÝM AMA ORTADA BÝR REALÝTE VAR ÞARTLAR BELLÝ BU ÞARTLAR ÝÇÝNDE ÝYÝ BÝRÞEYLER YAPMAYA ÇALIÞANLARI NÝYE KÖSTEKLEMEYE ÇALIÞIYORUZ KÝ ???

HEDEF BELLÝ..............

HEDEFE GÝDEN YOLDA ÞERÝAT SINIRLARI ÝÇÝNDE HERKES MÜCADELESÝNÝ YAPAR

KÝMÝ ÝLMÝYLE
KÝMÝ KALEMÝYLE
KÝMÝ CÝHADIYLA
KÝMÝ TARÝKATIYLA
KÝMÝ CEMAATÝ ÝLE,KÝMÝ ÞÖYLE KÝMÝ BÖYLE,
HERKES BÝLDÝÐÝ BECEREBÝLDÝÐÝ KADAR

DOÐRU BULDUKLARIMIZI DESTEKLER BULMADIKLARIMIZI DESTEKLEMEYÝZ ...

HESAP GÜNÜ ÝSE HÜKÜM ALLAHINDIR.
VESSELAM...
Gönderen: 18.08.2005 - 15:48
Bu Mesaji Bildir   karaahmetoglu üyenin diger mesajlarini ara karaahmetoglu üyenin Profiline bak karaahmetoglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
nurdagi su an offline nurdagi  
14 Mesaj -
bisiklet icin cikan yaygaraya bakin birakin bunlari arkadaslar motosiklet dagitan yokmu?
Gönderen: 08.09.2005 - 01:28
Bu Mesaji Bildir   nurdagi üyenin diger mesajlarini ara nurdagi üyenin Profiline bak nurdagi üyeye özel mesaj gönder nurdagi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
aybars77 su an offline aybars77  
264 Mesaj -
karaahmetoglu'na,

Sen neler biliyormuþsun öyle ? Walla hepimizin aðzý açýk kaldý !!!
Allah'tan istkamet üzere olanlarýn hallerini biliyoruz da yazdýklarýna kapýlmadýk.
Milli Görüþün Ýslâm Þeriatinin kod adý olduðunu yazmýþssýn. Oysa biz bu kelimenin Ege Denizi kýyýsýnda çok güzel bir sayfiye yeri olan ALTINOLUK beldesinin kod adý olduðunu zannediyorduk.Kim bilir belki de bizim zannettiðimiz gibidir.
Müslümanlarýn siyaseti dine alet etme gibi bir görevleri olduðunu da sayende öðrenmiþ olduk ama, biz hiç bir þeyi baþka bir þeye alet etmenin doðru olmayacaðýný düþünüyoruz.
Yukarýda bazý yorumda buluna arkadaþlar hastalýðýnýz cüzzamlýkla ifade etmiþler.
Ne diyebiliriz ki,
ALLAH SÝZE ACÝL ÞÝFALAR VERSÝN.
Gönderen: 08.09.2005 - 12:30
Bu Mesaji Bildir   aybars77 üyenin diger mesajlarini ara aybars77 üyenin Profiline bak aybars77 üyeye özel mesaj gönder aybars77 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
abdulberr su an offline abdulberr  
BİSİKLET DAĞITIYORLARMIŞ
153 Mesaj -
Dün televizyonda oyle bi dikkatimi çekti sanýrým eyüpte kaçak konutlarý istanbul belediyesinin yýkým ekipleri yýkmak istemiþ madurlarda kýzmýþlar evleri ateþe vermiþler.Bir süre öncede gene isatnbulun çeþitli yerlerinde yýkýmlar gerçekleþtirildi.Kasýmpaþada oturan arkadaþlarýmýz istanbul belediye baþkanýnýhiç hesaba katmýyorlar tayyip erdoðaný silmiþler.abi 30 / 35 yýllýk ruhsatlý binalar geldiler yýktýlar çektiler gittiler bi daha burdan kimse tayyibe oy vermeyecek.Onlara tayyip erdoðanýn kasýmpaþayla iþi kalmadý atý alan üsküdarý geçti dedim.
Bu tayyip erdoðan ve onun görüntüdeki Ýstanbul belediye baþkaný olan þahýs o kadar kaçak binalara göz açtýrmýyorlarda niye boðazda kaçak yapýlmýþ ve haklarýnda yýkýlmasý gereken mahkeme kararý olduðu halde gidip o kaçak villalarý yýkamýyorlar.
Kardeþlerim bu bisiklet iþi falan göz boyamadýr.Gerçekten amellerinde samimi olsalar boðazdaki kaçak villarýda yýkarlardý.Evet bekliyoruz madem delikanlý hak hukuk edebiyatý yapan kasýmpaþa delikanlý bi zamanlarda milli görüþçü en son olarakta israille pakistan arasýnda arabulucu böyle gidersede Ýslam dünyasý ile Türkiye arasýnda ara bozucu tayyip erdoðandan beklediðimiz tek hareket kazmayý alýp bogazdaki kacak villarada ilk kazmayý onun vurarak o kaçak villalarýnda yýkýlýnabileceðini bütün kaçak villa sahiplerine göstersin.
Gönderen: 09.09.2005 - 01:32
Bu Mesaji Bildir   abdulberr üyenin diger mesajlarini ara abdulberr üyenin Profiline bak abdulberr üyeye özel mesaj gönder abdulberr üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
KaRa_YeL su an offline KaRa_YeL  
36 Mesaj -
Es Selamun Aleyküm

Neden sacma diyorsunuz arkadaslar bence bizim halimizz vaktimiz çok þükür yerinde.Bizim her istedigimiz elimizde olmasada hepimizin bir bisikleti olmuþtur bence.Býrakýn bari olmýyanlara bu vergilerden alsýnlar kardeþlerim...Güle Güle
MÜSLÜMAN ELÝNDEN GELDÝGÝ KADAR HERKEZE YARDIM EDER...

Selam Ve Dua Ýle
Gönderen: 09.09.2005 - 09:40
Bu Mesaji Bildir   KaRa_YeL üyenin diger mesajlarini ara KaRa_YeL üyenin Profiline bak KaRa_YeL üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 1056 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Maksat kelam ol.. (54), betl_22 (37), erdogan955 (69), adaletli (55), erdoganisik (53), osman.d. (51), mehmetyz (44), yucelirfan (43), yazioba (53), °*°SiBeL°*° (32), haydem (45), ORGENERAL (43), yolcu_38 (44), karadað (51), cumali ak (43), adnanmuzaffer (70), MEMOLÝ2 (64), saara (31), plumbi (44), zeynebiye29 (43), mdemirbasci (50), muhammed_fatih (571), meslus (50), adnan65 (59), kýr&yacu.. (51), elisranur (40), ben_ölecem (44), asayan (49), yakamoz_38 (40)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.75620 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.