ivermektine generique luvox generique colchicine generique colchicine ivermektin detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KADIN & AiLE » Her annenin gelin olacak kizina verecegi nasihat...

önceki konu   diğer konu
8 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Her annenin gelin olacak kizina verecegi nasihat...
Admin

945 Mesaj -
Ashabi kiramdan Haris´in (r.a.) kizi Esma gelin olup kocaya giderken annesi su nasihati yapmistir. Biz de ayni nasihati yavrumuza yapmakla vazifemizi yapmis olalim.

" Kizim! Evimizden cikip, baska bir eve, taniyip alisik olmadigin bir kimseye gidiyorsun. Sen kocana yer ol ki, o sana gök olsun. Sen ona cadir ol ki, o sana direk olsun. Sen ona hizmetci ol ki, o sana köle olsun. Sen ona yumusak davran, öfkeli hallerinde sessizce yanindan kayboluver, öfkesi gecinceye kadar ona görünmeyiver. Agzini ve kulagini muhafaza et, kocan sana fena söylerse söylediklerini duyma, sakin ona karsilik verme!. Onun yüzüne gelme (kirici olma), daima senden güzel söz isitsin, güleryüz görsün; bu suretle sana iyi nazarla baksin."

Acaba zamanimizda halâ evlenecek olan kizina böylesi güzel nasihatlarda bulunan anneler mevcutmuki? Varmi duydugunuz, gördügünüz ve bildiginiz böylesi mübarek bir anne? Dogrusu ben hic rastlamadim bu yasima dek... Belki sizler karsilasmissiniz yada isitmissinizdir...

Kaynak: Islam´da Evlilik ve Mahremiyetleri

gül
Gönderen: 08.04.2005 - 17:14
Bu Mesaji Bildir   Hasret üyenin diger mesajlarini ara Hasret üyenin Profiline bak Hasret üyeye özel mesaj gönder Hasret üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
yoktan su an offline yoktan  
...
1227 Mesaj -
ya babalarýn oðullarýna vermediði nasihatlar..

...

:(
Gönderen: 09.04.2005 - 19:58
Bu Mesaji Bildir   yoktan üyenin diger mesajlarini ara yoktan üyenin Profiline bak yoktan üyeye özel mesaj gönder yoktan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
GöLGe su an offline GöLGe  
1041 Mesaj -
Ellerinize yüreklerinize saglik olsun canlar...

olsun da

YA O ANA-BADA da evlatlarina verebilecekleri nasihat ve bilgileri YOKSA...!

:(
Gönderen: 10.04.2005 - 04:24
Bu Mesaji Bildir   GöLGe üyenin diger mesajlarini ara GöLGe üyenin Profiline bak GöLGe üyeye özel mesaj gönder GöLGe üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
RE: Her annenin gelin olacak kizina verecegi nasihat...
7 Mesaj
Alıntı
Orijinali HaSReT

Acaba zamanimizda halâ evlenecek olan kizina böylesi güzel nasihatlarda bulunan anneler mevcutmuki? Varmi duydugunuz, gördügünüz ve bildiginiz böylesi mübarek bir anne? Dogrusu ben hic rastlamadim bu yasima dek... Belki sizler karsilasmissiniz yada isitmissinizdir... [/navy] [/I]

Kaynak: Islam´da Evlilik ve Mahremiyetleri

gül

Bu yaziyi okuyan öyle bir Anne olabilirsevinçli , ben bu yazinizi kaydettim, böyle olmaya calisicam, ALLAH herkeze yardim etsin..
Gönderen: 11.04.2005 - 12:40
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast -sehadet-  
Misafir
ALLAH sende razi olsun kardeþim

Allah Razı Olsun
Gönderen: 11.04.2005 - 12:46
Bu Mesaji Bildir   Yukari
DiLRuBa su an offline DiLRuBa  
1118 Mesaj -
Nasihatler verilmedigi taktirde veya yanlis bicimde verildiginde..ağlar vay halimize vay.. cok yazik olur..!
Gönderen: 11.04.2005 - 13:21
Bu Mesaji Bildir   DiLRuBa üyenin diger mesajlarini ara DiLRuBa üyenin Profiline bak DiLRuBa üyeye özel mesaj gönder DiLRuBa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Hazingül su an offline Hazingül  
İnsallah hep dinlerler ve uygularlar..
5 Mesaj
Ellerinize yüreklerinize saglik olsun güzel kardesilerim dillerim her evlat Annelerin nasihatlari dinler......selam ve dua ile...
Gönderen: 29.07.2005 - 23:21
Bu Mesaji Bildir   Hazingül üyenin diger mesajlarini ara Hazingül üyenin Profiline bak Hazingül üyeye özel mesaj gönder Hazingül üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
CHiCeKPeRiSi su an offline CHiCeKPeRiSi  
8 Mesaj
Ya anne nasihat veriyorda kizi tutmuyorsa buna ne demeli?
Gönderen: 16.08.2005 - 11:27
Bu Mesaji Bildir   CHiCeKPeRiSi üyenin diger mesajlarini ara CHiCeKPeRiSi üyenin Profiline bak CHiCeKPeRiSi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 843 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
dayi054 (64), ÝsmailEn.. (56), kibris (56), merickizmaz (51), RUYAM (36), yükselelektrik (54), selcukosman (48), Aycan (57), HuZuR_38 (45), babakadir (45), Cihan Ersoy (46), servet ekici (51), ayhan3867 (47), erhankaya351 (40), Kizmaz (51), EBRARALEYNA (47), erkan34 (51), efira (37), Sirac Barman (53), bedevi5 (65), Sadettin Dursun (41), cartime (55), S.Ekici (51), ALTUN (45), vus_lat (45), ayaza (38), drkdn (45), fetih60 (34), beko03 (76), talha türk&cced.. (33), dilara1 (26), asudetuba (43), struggle (42), Ayhan_Esad (41), nnur (47), YSBY (53), COLONEL (37), nazmi (47), umit535 (52), hsalma (42), ByAfatsum (36), nuretin (61), malkomxaa (42), salma (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59999 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.