ivermektine ivermektine generique stromectol colchicine fluvoxamine voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KADIN & AiLE » basörtü

önceki konu   diğer konu
25 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
basörtü
Misafir
Meslek yapmak icin casimi acmak zorundayim ne yapcami bilmiyorum almanyada meslek yapmak icin nereye basvursan basörtülü kabul etmiyorlar...
ne yapmaliyim ailem acmai söylüyor fakat benim icim rahat degil
Gönderen: 26.01.2005 - 20:48
Bu Mesaji Bildir   Yukari
Nazligul su an offline Nazligul  
1113 Mesaj -
Selamun aleykum Sevgili Kardesim,

eyer ki kendi fikrimi söylemem gerekse sakin acma, davandan fazgecme derim...
Dün ayni olayi bende yasadim ve aslinda cok üzgün, ve kirginim...
Ben Berufsvorbereitung yapiyorum ve iki aydan beri disdr. yardimcisi olarak (Zahnarzthelferin) praktikum yapiyorum, seflerim benden cok memnunlar bunu ögretmenimede söylediler, cok sevinmisdim bunlari duydugumda, ama sonra Meslek yapmak istiyorsan Basörtümü acmam gerektigini söylediler, cok üzüldüm, ne dicemi bilemedim, basörtümü Allahim emri oldugu icin takdigimi söyledim, ne annemin nede Babamin zoruyla oldugunu söyledim, ama anlamadilar beni.

Hikmetinden Sual olunmaz Mevlam´a sigindim ben, herseyi en iyisini bilen odur, süphesiz.

Sabredin, öbür dünyada sizi Aileniz kurtarmaz kardesim, Meslek icin basinizi acipda Ahiretinizi (Allah korusun) Karartmayin...

Bir kapiyi kapatan bir kapiyi süphesiz acar, eyer ki bilsem basimi acmadikdas sonra Meslek yeri vermiceklerini Meslek yapmam evimde otururum...
Allahin Emrine karsi gelmekden iyidir en azindan, diye düsünüyorum.

Hakkini Helal et Kardesim, uzun oldu.

Yüce Mevlam yar ve yardimciniz olsun insaAllah...
Selametle...

Gönderen: 26.01.2005 - 21:34
Bu Mesaji Bildir   Nazligul üyenin diger mesajlarini ara Nazligul üyenin Profiline bak Nazligul üyeye özel mesaj gönder Nazligul üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
fosaloglu su an offline fosaloglu  
s.a.
2683 Mesaj -
Üç günlük dünya için sonsuz bir lütuftan veazgeçmeyiniz lütfen!!!

Allahýn emrimi yoksa O'nun yarattýðý kullarýnýn emrimi ????
Gönderen: 26.01.2005 - 21:52
Bu Mesaji Bildir   fosaloglu üyenin diger mesajlarini ara fosaloglu üyenin Profiline bak fosaloglu üyeye özel mesaj gönder fosaloglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
VeRDa su an offline VeRDa  
730 Mesaj -
Onlara yazik, bize azik..
Gönderen: 26.01.2005 - 22:09
Bu Mesaji Bildir   VeRDa üyenin diger mesajlarini ara VeRDa üyenin Profiline bak VeRDa üyeye özel mesaj gönder VeRDa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
GöLGe su an offline GöLGe  
1041 Mesaj -

Her insan bi sekilde imtihana tabi tutulur..!

Savas olan yerlerdeki kardeslerimizin,
heleki bacilarimizin agir imtihanlarini düsünüyorumda..!

Ey Güzel ALLAH'im...
SEN darda olan kardeslerimizin yar ve yardimcisi ol!

"Ey Adem oðullarý,
çirkin ve ayýp yerlerini kendilerine göstermek için
ebeveyniniz olan Adem ile Havva'nýn elbiselerini soyarak,
þeytan onlarý nasýl cennetten çýkardý ise,
sakýn size de bir bela yapýp, sizi saptýrmasýn.
Çünkü þeytan ve kabilesi
kendilerini göremeyeceðiniz yerlerden onlar sizi görürler.
Biz þeytanlarý iman etmeyenlere dostlar yaptýk."

(Araf: 27)

Esselamu Aleyküm
Gönderen: 26.01.2005 - 22:26
Bu Mesaji Bildir   GöLGe üyenin diger mesajlarini ara GöLGe üyenin Profiline bak GöLGe üyeye özel mesaj gönder GöLGe üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
semray su an offline semray  
38 Mesaj -
Ah caným kardeþim bilirim üzüntü. Bende çok gözyaþý döktüm bu yüzden.Ama fikrimi beyan etmek isterim ki davandan bencede vazgeçme.Vardýr her þerde bir hayýr.

Bazý þeyler önemlidir ahayatýmýzda kaybetmek istemeyiz.Emek vardýr ortada.
Ama asýl kaybedenlerden olmamak için imtihanýmýz zor.

Ne olursa olsun yüreðinde umudu eksik etme ve diren , direnelim.

"görelim mevlam neyler , neylerse güzel eyler"

muhabbetle ve muhammetle

Gönderen: 27.01.2005 - 10:42
Bu Mesaji Bildir   semray üyenin diger mesajlarini ara semray üyenin Profiline bak semray üyeye özel mesaj gönder semray üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  
güzel kardesim...
1576 Mesaj -
öncelikle buraya yazip belirttigin icin tesekkür ediyorum...
Ben üc sene öncesi kapali olmayan ...ama kapanmak isteyincede meslek yeri bulamama korkusu tasiyan, imani zayiiif biriydim!!
elhamdulillah..bunlar seytan lain in vesvesesiydi tabi..ama bilmiyordum..kapandim!günler gecti ay gecti derken...okuil bitmis mesklek yeri bulmaya gelmisti..aradim aradim ama bulamadim....basörtüsü yüzündendi...
ama olsun..bence bu bir son degildir..asil baslangictir..OKUYACAGIZ insaallah IKRA!! oku buyuruyor rabbimiz..okuyacagiz...
ailene gelince aslinda asil sorun orda oluyor zaten aile istemiyor..
iste kizim, gencsin, gelecegin olmali,,herkes acik,,bilmem ne...BILMIYORLAR...kardesim bilselerdi inan olmazdi..büyük imtihan.mevlamiz islah eyleyip hidayete erdirsin..azimli ol...dava bizim..bütün yollari deneyecegiz...zafer bizim..cennet bizim olacak insaallah..
hakkini helal eyle...
yalniz degilsin unutma kardesim...
SEN YALNIZ degilsin....
gül gül gül

esselamu aleyküm
Gönderen: 27.01.2005 - 12:00
Bu Mesaji Bildir   SuMeYRa üyenin diger mesajlarini ara SuMeYRa üyenin Profiline bak SuMeYRa üyeye özel mesaj gönder SuMeYRa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast musluman bacıdan  
Konu icon    basımın tacı
Misafir
Rasul sav davasýndan donmesini teklif edenlere, vallahi demsti, gunesi sag elime, ayý sol elime verseler donmem..

ve bizler, onun ümmeti, az bir degere dinimizi satýyoruz..gecici dunyaya bu sevgi neden?

dunya zindanlarý olsa karsýmýzda,ya canýn ya turbanýn deseler , herkes bizi kýnasa yuzumuze tukurse, yanlýz yapayanlýz kalsak; iste o anda Rabbim diye sesleniversek, kurban olayým Sana vallahi bu halde bile sahid ol, senden ve dininden razýyým , sahid ol, Sana nankorluk etmedim , Sana isyan etmedim etmeyecegim desek..

yine de O na layýk kulluk yapmýs olmayýz..

iyi dusun kardesim, butun insanlarýn kalbine hükmedene karsý geleceksin, butun mulku elinde tutana karsý cýkacaksýn, rýzký verenin kuralýný bozacaksýn..

deger mi?

dua ile
Gönderen: 27.01.2005 - 12:25
((Ranüna)) su an offline ((Ranüna))  
s.a.
9 Mesaj
Allah hepimizin yardýmcýsý olsun.Arkadaþlarýnda dediði gibi davamýzdan vazgeçmeyelim mücadelemize devam edelim. Allaha sýðýnalým herþeyi hakkýyla bilen odur vardýr bundada bi hayýr.Deðil Almanyada artýk Türkiyede bile kapalý olarak iþ bulmak gerçekten çok zor sýrf bu yüzden mesleðini yapamayan birsürü insan tanýyorum.Olsun bi taraftan kaybederken bi taraftan kazanýrýz inþallah Allaha emanet olun.
s.a.Güle Güle
Gönderen: 27.01.2005 - 14:06
Bu Mesaji Bildir   ((Ranüna)) üyenin diger mesajlarini ara ((Ranüna)) üyenin Profiline bak ((Ranüna)) üyeye özel mesaj gönder ((Ranüna)) üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast Misafir12  
Misafir
canim bak daha gencsin sana bir abla tavsiyesi ac basini gencligini yasa hem meslek icinmis
ne gerek var zorluk cikartmaya ac basini yap meslegini ilerde kapanirsin.
ben de öyle yaptim.
Hem genclik geri gelirmi yaslaninca elbet kapanirsin.
Siz cevap verenlerde kizin moralini iyice bozdunuz ha ne o öyle davandan vazgecme falan ne davasi kacinci yüzyilda yasiyoruz?
sen beni dinle canim
hadi allah zihin acikligi versin
Gönderen: 27.01.2005 - 19:55
SAHRA85 su an offline SAHRA85  
SELAMUN ALEYKÜM
52 Mesaj -
BENCEDE DAVANDAN VAZGECME.ALLAH ELBETTE SANA YOL GÖSTERIR.BU DÜNYA FANI ÖTEKISI EBEDI.OKYANUSU BIRAKIPTA BIR BARDAK SUYAMI RAZI OLACAKSIN.MÜCADELE ET
Gönderen: 27.01.2005 - 20:17
Bu Mesaji Bildir   SAHRA85 üyenin diger mesajlarini ara SAHRA85 üyenin Profiline bak SAHRA85 üyeye özel mesaj gönder SAHRA85 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SAHRA85 su an offline SAHRA85  
Konu icon    Misafir12ye
52 Mesaj -
ALLAHIM SIZI ISLAH ETSIN NE DEMEK BASINI AC,GENCLIGINI YASA.BIZ BASÖRTÜLÜ KIZLAR GENCLIGIMIZI YASAMIYORMUYUZ.HAYIR ALLAHA SÜKÜR BASI ACIK MINI ETEKLI KIZLARDAN DAHA HÜR DAHA RAHAT SOKAKTA GEZEBILIYORUZ.BU DÜNYADAKI MESLEK ICIN ÖTEKI DÜNYANIZI YOK ETMEKMI ISTIYORSUNUZ.
ACMAYIN ACMAYIN ACMAYIN BASINIZI.CEHENNEME DAVETIYE CIKARMAYIN KORKUN ALLAHTAN YAPMAYIN EBEDI DÜNYANIZI YOK ETMEYIN:(ağlarağlar
Gönderen: 27.01.2005 - 20:23
Bu Mesaji Bildir   SAHRA85 üyenin diger mesajlarini ara SAHRA85 üyenin Profiline bak SAHRA85 üyeye özel mesaj gönder SAHRA85 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
1113 Mesaj -
Alıntı
Orijinali Misafir12

canim bak daha gencsin sana bir abla tavsiyesi ac basini gencligini yasa hem meslek icinmis
ben de öyle yaptim.
Siz cevap verenlerde kizin moralini iyice bozdunuz ha ne o öyle davandan vazgecme falan ne davasi kacinci yüzyilda yasiyoruz?
sen beni dinle canim

yazdiginizi tekrar okuyun Kardesim...
Sanirim yanlis cümleler kulandiniz, basini ac diyerek o kizin günahini mi almak istiyorsunuz?

Ne genci? Ben gecen sene 17 Yasindaki Canim Kiz Kardesimi topraga verdim, o genc degilmiydi??
Ölüm sadece yaslilara mi geliyor kardesim?

Yarin basini acip meslege baslasa ve iki gün sonra ölse o kizin Hali nasil olur?

Peki sizin kacinci yüzyilda yasadiginizi sorabilirmiyim?

Allahim sasirtmasin, Seytana uydurmasin...

Gönderen: 27.01.2005 - 20:34
Bu Mesaji Bildir   Nazligul üyenin diger mesajlarini ara Nazligul üyenin Profiline bak Nazligul üyeye özel mesaj gönder Nazligul üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
GöLGe su an offline GöLGe  
1041 Mesaj -
şaşkın

Misafir12 (kadinmi erkekmi belli degil ama) sanirim (umarim) sirf muhabbet olsun diye öyle yazdi..!
Ya da uzun yasayacagina dair garanti aldi..!

EGER KENDiNiZi ALLAH(cc)'DEN UZAK GÖRÜYORSANIZ ACIN..!

ama sunu asla unutmayin:

ÖMÜR COK KISA
ve
ÖLÜM VAR, ÖLÜM...

Esselamu Aleyküm
Gönderen: 27.01.2005 - 22:28
Bu Mesaji Bildir   GöLGe üyenin diger mesajlarini ara GöLGe üyenin Profiline bak GöLGe üyeye özel mesaj gönder GöLGe üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
:(
2683 Mesaj -
GöLGe kardeþim tebrik ediyorum çok kurnazsýn!!!

Misafir12 rumuzlu neidüðü belirsiz þahýs bir provakatör bence. Hiç kaale bile almayýn derim.

selametle..
Gönderen: 27.01.2005 - 22:38
Bu Mesaji Bildir   fosaloglu üyenin diger mesajlarini ara fosaloglu üyenin Profiline bak fosaloglu üyeye özel mesaj gönder fosaloglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast ahmet gunay  
RE:
Misafir
Alıntı
Orijinali Misafir12

ben de öyle yaptim.
sen beni dinle canim

SN.Misafir

Herhalde Allahýn emrine muhalif bir fetva verdiðinizin ve bunun ne anlama geldiðinin farkýndasýnýzdýr.

Allahým sizi hidayete erdirsin....
Gönderen: 27.01.2005 - 23:45
EBRAR-NESIBE su an offline EBRAR-NESIBE  
113 Mesaj -
degerli kardesim bende meslek yapamadim bas örtüsü icin banada ailem ac demisti
ama bugun sorarsan iykide acmamisim
yolundan vazgecme kardesim
meslek yapamazsan is bulursun elbet
kimse acliktan ölmez
illede basimi acip ben iyi isbulucam yada iyi meslek yapip daha iyi yasiycam diye birsey yok
tabiki bu dünyada iyi yasamak rahat calismak kimseye muhtac olmamak var
ama unutmaki öteki dünya daha önemli dedim gibi kimse acliktan ölmez buyüzden
SELAMETLEGüle Güle

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son EBRAR-NESIBE tarafından, 28.01.2005 - 00:07 tarihinde.
Gönderen: 28.01.2005 - 00:05
Bu Mesaji Bildir   EBRAR-NESIBE üyenin diger mesajlarini ara EBRAR-NESIBE üyenin Profiline bak EBRAR-NESIBE üyeye özel mesaj gönder EBRAR-NESIBE üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
EBRAR-NESIBE su an offline EBRAR-NESIBE  
113 Mesaj -
sayin misafir 12
iyi sizin sansiniz varmisda
bu yasa gelmisiniz mesleginizi yapip öyle kapanmisiniz
peki ya meslegi bitirmeden bu dünyadan göc etmis olsaydiniz.belki bu sayede bir günahiniz daha eksik olurdu enazindan dinimizde örtün emrini yerine getirmis olurdunuz.hem nedemek yaslaninca kapanirsin ALLAHUTEALA yaslaninca diyl akil bali olunca genc kiz olunca örtünmeyi öne sürmüs
örünmemenin günahi sadece yaslaninca sorulmayacak bunu unutmayin.hem dinin yüzyili olmaz hepimiz müslüman dogduk kimin ümmetiyiz
sizin nüfusunuzda ne yaziyor acaba.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son EBRAR-NESIBE tarafından, 28.01.2005 - 00:15 tarihinde.
Gönderen: 28.01.2005 - 00:12
Bu Mesaji Bildir   EBRAR-NESIBE üyenin diger mesajlarini ara EBRAR-NESIBE üyenin Profiline bak EBRAR-NESIBE üyeye özel mesaj gönder EBRAR-NESIBE üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Enes_ su an offline Enes_  
RE: RE:
302 Mesaj -
[quote]Orijinali Nazligul

Ne genci? Ben gecen sene 17 Yasindaki Canim Kiz Kardesimi topraga verdim, o genc degilmiydi??
Ölüm sadece yaslilara mi geliyor kardesim?

Allah rahmet etsin mekani cennet olsun Nazlican kardesim.

Allah im Seni dogru yolundan ayirmasin.
Gönderen: 28.01.2005 - 04:09
Bu Mesaji Bildir   Enes_ üyenin diger mesajlarini ara Enes_ üyenin Profiline bak Enes_ üyeye özel mesaj gönder Enes_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  
RE: :(
1576 Mesaj -
Alıntı
Orijinali fosaloglu

Misafir12 rumuzlu neidüðü belirsiz þahýs bir provakatör bence. Hiç kaale bile almayýn derim.

selametle..

esselamu aleyküm kardeslerim...
bencede kaale almayiniz..bende okudum yazdiklarini..

sahid ol yarab!
sahid ol yarab!
sahid ol yarab!
fosaloglu kardesim provakatör ne demek??? yazan cizen oyuncu anlaminda falanmi?düsün

en güzel TERBIYEeden mevla tealadir!!
esselamu aleyküm

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son SumeyraGibi tarafından, 28.01.2005 - 11:37 tarihinde.
Gönderen: 28.01.2005 - 11:36
Bu Mesaji Bildir   SuMeYRa üyenin diger mesajlarini ara SuMeYRa üyenin Profiline bak SuMeYRa üyeye özel mesaj gönder SuMeYRa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast ahmet gunay  
Misafir
Provakatör= Fitne çýkartan,ortalýðý karýþtýrmak için laf söyleyen kiþidir.....
Gönderen: 28.01.2005 - 15:44
2683 Mesaj -
ben misafir12 rumuzlu þahsý provakatör olarak nitelendirip, kaale bile alýnmamasýný tavsiye ettim ama yinede herkes ona biþey yazma uðraþýnda... Ben misafir1 rumuzlu þahýsla misafir12 rumuzlu þahsýn ayný kiþi olduðunu düþünüyorum. Bu benim fikrim.

selametle...
Gönderen: 28.01.2005 - 18:43
Gast CeNNeT_GüLLeRi  
Misafir
esselamun aleykum
Kardeslerim ben gecen gün bir konu eklemistim fikir verin diye okulda dislandigim icin basörtüm yüzünden (ki asla basimi acmicami da belirterek yazmistim)
o yazinin altina da bu misafir yazi eklemisti gencligini yasa diye
bence yine ayni kisi
BEN DAVAMDAN VAZGECMEYI HICBIRZAMAN DÜSÜNMEDIM SADECE OKULDA ALAY EDIYORLAR ANLATIYORUM ANLAMIYORLAR NE YAPABILIRIM diye ekledim o yaziyi bir defa daha söylüyorum
yaradana emanet olun

( bu arada benim nickname im aslin CeNNeT_GüLLeRi ayni burdaki gibi fakat üye girisim her seferinde gerceklesmiyor onun icin misafir olarak giriyorum)
Gönderen: 28.01.2005 - 19:51
Cennet Gülleri Kardesime
1113 Mesaj -
Selamun aleykum Bacim,

Rabbim yardimciniz olsun, dislanmak güzel birsey degil elbette, ama onlar dislasin, önemli olan Rabbimin yani degilmi?
onlar her defasinda böyle yaptidinda, sizde Rabbime siginin, cünkü gören Allahu Teala ve bilen yine Yüce Rabbimiz degilmi canim?

Senin icin cok zor seni anliyorum, cünkü ayni dertleri bir cok genc arkadasimiz yasadi, ama Rabbime siginarak Nickin gibi bir Cennet Güllü olmak var isin sonunda gül

Rabbimin izni ile Dualarimizla yanlarinizdayiz bir Gönülüz insaAllah... aşık

Yaradanlarin en Güzeline Emanetsin... sevinçli

(Birde hani varya, kesin duymusundur, "sana tas atana sen Gül at" diye...
Sana yüzünü somurtana, sen Tebessüm et, birsey kaybetmesin dene, cok ise yaricagini göreceksin)

Gönderen: 30.01.2005 - 00:34
hasandeveli su an offline hasandeveli  
RE: basörtü
36 Mesaj -
Alıntı
Orijinali Misafir1

Meslek yapmak icin casimi acmak zorundayim ne yapcami bilmiyorum almanyada meslek yapmak icin nereye basvursan basörtülü kabul etmiyorlar...
ne yapmaliyim ailem acmai söylüyor fakat benim icim rahat degil

Bunu yazalý baya olmuþ sonuç ne oldu acaba merak ettim.
Gönderen: 22.05.2005 - 17:59
Bu Mesaji Bildir   hasandeveli üyenin diger mesajlarini ara hasandeveli üyenin Profiline bak hasandeveli üyeye özel mesaj gönder hasandeveli üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 879 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Suayb (46), cuneytarkin82 (49), emira (40), ibrahim13 (50), geylani2 (42), ilknur1977 (47), mhmtyel (43), Müslüman kiz (30), hitoprak (51), solmayan-gül (39), pancoloji (39), gül_güzeli (39), güle güle (37), Sueda (38), suvari (41), teacherone (45), kudüs (48), sensinnn (38), Isik Hafize (39), masumca (51), muradmurad (45), burku (36), hatice.d (47), ismail arabaci (37), ariiff (43), nur44_55 (42), deepsilver (36), _SON_NEFES_ (32), onur5844 (52), sailor2005 (67), canfeza (37), saltanat (45), saltiks (50), van65 (), Taha1 (38)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.63117 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.