generique kaletra generique colchicine fluvoxamine kamagra stromectol cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » Chat'te tanistigi genç, abisi çikinca..

önceki konu   diğer konu
42 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Konu icon    Bir Annenin Feryadı
1376 Mesaj -
Chat'te tanistigi genç, abisi çikinca..

Alıntı
Evlatlarýmýzý saran tehlikelerin haddi hesabý yok..

Tam bu konu ile alakalý bir yazý üzerinde yoðunlaþmýþken bana bazý arkadaþlarýmdan ulaþtýrýlan bir yazý elimi ayaðýmý baðladý..

Hollanda'da yerel bir gazete olan Doðuþ gazetesinde çýkan bir yazýyý, arkadaþlarým bana ulaþtýrdý..

Özellikle Gurbette ve bilhassa Hollanda'da ikamet ediyorsanýz mutlaka okuyun..

Okuyun!

Ýbretle okuyun..

Annem!

Anneciðim..,

3 yýl kadar önceydi, 16 yaþýndaydým, hatýrlýyor musun? Doðuþta yayýmlanan Bir Annenin Feryadý baþlýklý bir yazýyý kaç kere okutturmuþ ve gözyaþlarý arasýnda o acýlý anneye dualar etmiþ, onun için üzülmüþ ve kimsenin böyle bir duruma düþmemesi için dilekler dilemiþtik...

Özellikle bizim aile ve kendimiz için dualar etmiþtik...

Dizinin dibine oturur, baþýmý gül kokulu göðsüne yaslar; bal akýtan dilinden nasihatler dinlerdim. Yüreðinin atýþýnda ve her anlatýþýnda bizler vardýk. Verdiðin o öðütler, yolumu aydýnlatýr, ufkumu açar, kendime olan güvenimi artýrýr, hayata bakýþýmý þekillendirirdi.

Beynim dinç, ruhum diri, yüreðim huzura kavuþmuþ olarak ayrýlýrdým yanýndan... Ve biz aile olarak asla parçalanmayacaðý derdim kendi kendime...
Arkadaþ seçimine dikkat et; Sibelle iliþkilerini sýnýrlý ve mesafeli tut derdin... Dinlerdim ve tutardým da nasihatlerini...

Ama ne oldu da bu hale geldik, hala anlayabilmiþ ve sýrrýný çözebilmiþ deðilim... Gelsem, kapýný çalsam; hem evinden hem de yüreðinden içeri alacaksýn, biliyorum; ama, yüzüm yok.... Utanç yýðýnýyým anne... Hep 16 yaþýndaki bebeðin olarak kalsaydým da, sana bu acý ve utancý tattýrmasaydým...

Ýki yýl Atheneumda okudum; benimle gurur duyuyordunuz. Yüzümüzü güldürecek, topluma hizmet eden bir insan olacaksýn yavrum; diye, benden herkese övgüyle bahsediyordunuz... Ýkinci yýl sýnýfta kaldým, üzerinde durup, nedenlerini araþtýrmadýnýz; sorup/soruþturmadýnýz...

O yýl ben, Sibelin internet alýþkanlýðýnýn kurbaný oldum. Sanal ortamda yazýþmalar hoþuma gitmiþti ve uzun zaman biriyle haberleþmiþtim. Dersleri askýya almýþ, gece-gündüz bilgisayarýn baþýnda arkadaþýmla yazýþýyorduk... Benim bu halimden bile övgüyle bahsediyor, Aferin benim yavruma! Gece-gündüz ders çalýþýyor diyordunuz...

Aðabeyimle chat arkadaþlýðým
Uzun zaman intenette yazýþtýðýmýz, hatta kim olduðunu bilmeden, yüzünü görmeden aþýk olduðum gençle tanýþmak üzere randevulaþtýk. Korkuyor, çekiniyordum; ama daha fazla dayanamadým ve randevu sözü verdim...

Okanla bir kütüphanede buluþacak ve ben elimde, Kerime Nadirin, hiçkýrýk adlý romanýnýn okuyor olarak onu karþýlayacaktým... Okan, tarif ettiði giyimiyle sözleþtiðimiz saatte karþýmda duruyordu...

Ama bu olamazdý anne!!! Çünkü karþýmda aðabeyim Erhan duruyordu... Aylarca yazýþtýðým, þiirler gönderdiðim, sevda þarkýlarý bestelediðim ve hatta sevdiðimi haykýrdýðým kiþi kardeþim Erhanmýþ... Göz göze geldik, bakýþlarýmýz mum gibi birbirimizi eritiverdi. Bir utanç yýðýnýydýk.. Kanýmýn donduðunu, dünyanýn durduðunu hissettim bir an... Gözlerinde yanan ýþýðýn söndüðünü, alev fýþkýran bir ocaða döndüðünü gördüm. Onurluydu, namusluydu ve o bir erkekti... Dövmedi, sövmedi; beni utancýmla baþ baþa býraktý ve çekip gitti...

Onunla dövüþür, kapýþýr, kýrgýn ve küsülü gezerdik ya anne; þimdi onu ne çok özlüyorum bir bilsen!.. Gömlek ve pantolonlarýný ütülemeyi, odasýna çay-kahve götürmeyi, yataðýný düzletmeyi bile özledim anne... O gidince dünyanýn yükü omzuma bindi sanki...Aðabeyimin evi neden terk ettiðini hep merak ederdin ya anne, iþte gizlenen bu sýr ve utançtandý...

Aðabeyimi görmedim ondan sonra; ama, onu görenlerden haberini aldým. Ýyiymiþ, saðlýklý ve çalýþýyormuþ. Evlenmiþ ve bir de kýzý olmuþ... Ýsmini de bu yaþamýyasýca kýzýnýn adýný koymuþ...Elif diyorlarmýþ yeðenime... Aðabeyimin beni affettiðinin bir iþareti mi bu anne?

Onun evden gidiþinin ve ailenin büyük bir acýyla karþýlaþmasýnýn müsebbibi olarak her þeyi askýya almýþ, okulu boþlamýþ ve sigaraya baþlamýþtým.
Aþk Çocuklarýyla Tanýþýklýðým
Anne, yine Doðuþt editör imzalý bir yazýda, genç kýzlar;Fuhuþ Tuzaðýna düþmemeleri hususunda uyarýlýyordu hatýrlýyor musun? Ýnsanoðlu ne çok unutkan oluyor...

Okula artýk lafolsun diye takýlýyor ve yaþadýðým o olayýn etkisinden bir türlü kurtulamýyor, deðiþik yollar deniyor, bir çýkýþ arýyordum... Okul önünde, sarý saçlarý, yeþil gözleri, pahalý giysileri ve son model arabasý olan bir genç sürekli beni izlemeye baþladý. Her türlü konuþma ve arkadaþlýk tekliflerini reddettim; diretti, inat etti ve beni pes ettirdi. Beraberce çýkmaya baþlamýþtýk. Beni her gün güllerle; bazen de pahalý hediyelerle karþýlýyordu...

Önceleri sadece elimi tutuyor, öpmeye bile yanaþmýyordu. Her hali, tavrý beni kendine baðlamýþ ve sýrýlsýklam aþýk olmuþtum. Onunda beni sevdiðinden ve dürüst olduðundan emindim. Çünkü benden istifade etmeye asla yanaþmýyordu. Her þeyi evliliðe saklamalýyýz, seni tertemiz olarak ak duvaðýnla kabul etmek istiyorum iyordum
Romantizmin doruðunda bir aþk yaþýyorduk. Ayaklarým yer deðmiyordu. Annem, caným anneciðim! Senin öðütlerini ve baþýma nelerin geleceðinin hesabýný çoktan unutmuþtum.

Bir gün Serhanýn oldum; nasýl oldu hala anlamýþ deðilim. Þu an müptelasý olduðum uyuþturucuyu, ilk o gün içirmiþ olabilir mi diye zaman zaman düþünüyorum.. Ama ne fayda!
Zordayým, dardayým, dipsiz karanlýk kuyulardayým anne!... Feryadýmý duyduðunu ve her gün gözyaþlarý içerisinde yolumuzu beklediðini biliyorum...
Anne! Aðabeyimin evi terk ediþine alýþamamýþken, benim de ortalardan kayboluþum sizi fena halde yýktý biliyorum. Benimle ilgili gerçekleri öðrendiðinizde kahrolacaðýnýzý bildiðimden gitmek zorundaydým anne... Her þeyi anýnda sana anlatsam bu hallerin hiçbiri baþýma gelmeyecekti; ama bunun için artýk çok geç...

Serhan, kendisiyle olduðum o utanç anýný video olarak görüntülemiþ. Bu rezil kaseti size gösterme tehdit ve þantajýyla beni sizden kopardý. Birbirimizi seviyorsak, ailemi evliliðe razý ederim, böyle bir çirkefliðe neden gerek duydun diye sorduðumda verilen cevap benim bitiþimin baþlangýcýydý....

Ne evliliði be! Bundan böyle benim malýmsýn ve istediðim þekilde hareket etmek zorundasýn! Aksi halde baþýna gelebilecekleri sen hesapla!..
Fuhuþ ve uyuþturucu bataklýðýndayým
Parasýz kaldýðýný söyleyerek baþka erkeklere pazarlandým, uyuþturucu bulamama korkusuyla her denilene boyun eðdim. Ýnsanlýðýmdan, kadýnlýðýmdan zerre kalmadý anne. Ýçimde yanan koca bir ateþ her gün beni yakýp bitiriyor. Ateþten sýcak olan o kucaðýný özledim, gül kokunu, yüreðinin atýþýný, þefkatli bakýþýný özledim anne!..

Bir gün bu hayata elveda diyeceðim, belki de senden önce göçeceðim.. Saçlarým ve gözlerim artýk gece siyahý deðil!.. Sarý ve yeþil oldular anne.. Burnum düzeltildi...
Öldüðümde teþhis için seni çaðýrýrlarsa tanýmakta zorlanýr ve belki de,bu benim nazlý kýzým Elifim deðilder çeker gidersin.. Beni yadellere býrakma anne, beni de al yanýna; beni de götür gideceðin yere....

Beni, sol göðsümün, tam yüreðimin üstüne yaptýrdýðým ve ANNEM; yazdýrdýðým dövmeden taný anne!..
Pezevenkler, bu dövmeyi, fuhuþ pazarýnda kimse kimsenin de malýný kullanmasýn diye kazdýrýrlarmýþ, ama ben sana olan sevgimin bir niþanesi olarak kazdýrdým ve beni ölünce rahat tanýyasýn diye yazdýrdým anne!...

Serhaný polise þikayet ettim, üç gün sonra çýkýp geldi ve daha da azýttý, korkuyorum anne!.. Bu þebekeyi durduracak tek güç; aileler ve özgüvenle donatýlmýþ gençlerdir anne...

Anne, bu mektubu sana mý yazdým, yoksa benden sonra bu tuzaða düþmesini istemediðim genç kýzlara mý bilemiyorum...

Ben söylenen sözlerden, edilen nasihatlerden ders alsaydým bu hale gelmezdim elbette, benim yazdýklarýmdan da gençlik ibret almayacak ve bu fuhuþ þebekesi, bu uyuþturucu ve organ mafyasý kirli çarklarýný iþletip duracaklardýr.

Nice masum gencin caný yanacak, onuru, namusu incinecektir. Ama ben son bir kez bana düþen insanlýk görevimi yapayým ve sana sesimi ulaþtýrayým istedim... Sen beni mutlaka duyacak ve affedeceksin biliyorum ama, Müslüman-Türk kýzlarý bu çýðlýðýma kulak verecek mi bilmiyorum...

Seni seven kýzýn Elif...

TARIK KARADAÐLI

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son AskSairi tarafından, 01.07.2004 - 16:15 tarihinde.
Gönderen: 01.07.2004 - 16:10
Bu Mesaji Bildir   AskSairi üyenin diger mesajlarini ara AskSairi üyenin Profiline bak AskSairi üyeye özel mesaj gönder AskSairi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
DiLRuBa su an offline DiLRuBa  
Ne igrenc
1118 Mesaj -
agla agla agla

Kelimeler bulamiyorum, nasilda insan rayindan kayabiliyormus. Rabbim sen koru...
Gönderen: 01.07.2004 - 16:26
Bu Mesaji Bildir   DiLRuBa üyenin diger mesajlarini ara DiLRuBa üyenin Profiline bak DiLRuBa üyeye özel mesaj gönder DiLRuBa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Hasret su an offline Hasret  
Admin

945 Mesaj -
Rabbim bizi o hallere düsürmesin.. agla agla
Gönderen: 01.07.2004 - 16:32
Bu Mesaji Bildir   Hasret üyenin diger mesajlarini ara Hasret üyenin Profiline bak Hasret üyeye özel mesaj gönder Hasret üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast ~ACeLya~  
Misafir
rabbim razi olsun...

yazilanlar,nasihatler,cektirilen acilar,hepsi dogru..

insanin bir tikatsizligi,bütün hayatina mal olabiliyor..
Gönderen: 01.07.2004 - 16:56
Bu Mesaji Bildir   Yukari
Devadam su an offline Devadam  
Ecirna-muhafaza et
326 Mesaj -
Bediüzzaman Said Nursi'nin öðretmiþ olduðu þu duayý her sabah okumak ne güzel olur böyle hadiselere karþý...

"Allahümme ecirna minen nar
Allahümme ecirna minen nar
Allahümme ecirna minen nar

Allahümme ecirna min külli nar
Allahümme ecirna min fitnetid diniyyeti ved dünyeviyyeh
Allahümme ecirna min fitneti ahiriz zaman

Allahümme ecirna min fitnetil mesihid deccali ves sufyan
Allahümme ecirna mined dalalati vel bidiyyati vel beliyyat
Allahümme ecirna min þerrin nefsil emmarah
Allahümme ecirna min þürurin nüfusil emmaratil firavniyyeh
Allahümme ecirna min þerrin nisa
Allahümme ecirna min belain nisa
Allahümme ecirna min fitnetin nisa

Allahümme ecirna min azabil kabr
Allahümme ecirna min azabi yevmil kýyameh
Allahümme ecirna min azabi cehennem
Allahümme ecirna min azabi kahrik
Allahümme ecirna min nari kahrik
Allahümme ecirna min azabil kabri ven niran

Allahümme ecirna miner riyai ves sumati vel ucubi vel fahr

Allahümme ecirna min tecavüzil mülhidin
Allahümme ecirna min þerril münafikin
Allahümme ecirna min fitnetil fasikin

Allahümme ecirna ve ecir valideyna ve talebete rasailin nuris sadikine fi hidmetil kuran vel imani ve ahbabenal mümininel muhlisine ve akribeena ve ecdadena minen nar.

Bi afvike ya Muciru bi fadlike ya Gaffar..."
Gönderen: 01.07.2004 - 17:10
Bu Mesaji Bildir   Devadam üyenin diger mesajlarini ara Devadam üyenin Profiline bak Devadam üyeye özel mesaj gönder Devadam üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
simurg_anka su an offline simurg_anka  
54 Mesaj -
bu olay karsisinda duyarsiz kalmak mümkün degil,Allah c.c evlatlarimizi bu tuzaklardan korusun,Asksairi kardesim ben bu yaziyi kopyaliyorum diger arkadaslarda bilgilensin diye ulastirmaya calisacagim,hakkini helal et insallah...
selam ve dua ile
Gönderen: 01.07.2004 - 17:14
Bu Mesaji Bildir   simurg_anka üyenin diger mesajlarini ara simurg_anka üyenin Profiline bak simurg_anka üyeye özel mesaj gönder simurg_anka üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
soner_erozturk su an offline soner_erozturk  
1 Mesaj
internetin nasil kotu yonde kullanildigina cocuklugun verdigi kandirilma duygusunun verildigi bir yazi.ibret ile okudum ve dinledim yaziklar olsun ki cocuklarimizi kandiranlara kotu emellerine ulasana kadar kimbilir kac kisiyi harcayanlara lanet yagdiriyorum.Allah hepimizin cocuklarini korusun.
Gönderen: 01.07.2004 - 17:53
Bu Mesaji Bildir   soner_erozturk üyenin diger mesajlarini ara soner_erozturk üyenin Profiline bak soner_erozturk üyeye özel mesaj gönder soner_erozturk üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
AskSairi su an offline AskSairi  
RE:
1376 Mesaj -
Alıntı
Orijinali simurg_anka

bu olay karsisinda duyarsiz kalmak mümkün degil,Allah c.c evlatlarimizi bu tuzaklardan korusun,Asksairi kardesim ben bu yaziyi kopyaliyorum diger arkadaslarda bilgilensin diye ulastirmaya calisacagim,hakkini helal et insallah...
selam ve dua ile

Helal olsun kardes zaten benimkiside kopya idi vesselam
Gönderen: 02.07.2004 - 01:06
Bu Mesaji Bildir   AskSairi üyenin diger mesajlarini ara AskSairi üyenin Profiline bak AskSairi üyeye özel mesaj gönder AskSairi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
nuruhuda su an offline nuruhuda  
83 Mesaj -
Devadam kardesin gönderdigi dua icin Allah razi olsun..amin ecmain..
Gönderen: 02.07.2004 - 01:19
Bu Mesaji Bildir   nuruhuda üyenin diger mesajlarini ara nuruhuda üyenin Profiline bak nuruhuda üyeye özel mesaj gönder nuruhuda üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast zeynep 79  
RE: Bir Annenin Feryadı
Misafir
a.s
telaşlı bu yaziyi okudugumda icim nasil oldu anlatamam.benimde bir kizim var ve ben nasil büyütmem gerekdigini bilemiyorum. cok zor .Allah cümlemize hayirli evlet versin.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Gurbet Mahkumu tarafından, 10.07.2004 - 03:20 tarihinde.
Gönderen: 02.07.2004 - 04:22
Bu Mesaji Bildir   Yukari
ZAKKUM su an offline ZAKKUM  
185 Mesaj -

DAHA DA KÖTÜMÜDÜR BiLMEM. BiR KERESiNDE ARAMA MOTORLARINDAN BiRiNDE ÇiZGi FiLMi TIKLADIM. AÇILAN SiTELERiN YANINDA BiRDE UYGUNSUZ SiTELER ÇIKMAZ MI. SASIRDIM KALDIM. DAHi ÇOCUKLARI BiLE ZEHiRLiYORLAR. ALLAH KORUSUN.

SELAMETLE...
Gönderen: 02.07.2004 - 09:49
Bu Mesaji Bildir   ZAKKUM üyenin diger mesajlarini ara ZAKKUM üyenin Profiline bak ZAKKUM üyeye özel mesaj gönder ZAKKUM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: RE: Bir Annenin Feryadı
1376 Mesaj -
Alıntı
Orijinali zeynep 79
telaşlı bu yaziyi okudugumda icim nasil oldu anlatamam.benimde bir kizim var ve ben nasil büyütmem gerekdigini bilemiyorum. cok zor .Allah cümlemize hayirli evlet versin.

AMIN

Rabbim yar ve yardimciniz olsun
InsaAllah kiziniza en guzel sekilde örnek olabilirsiniz ..vesselam

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son AskSairi tarafından, 02.07.2004 - 10:50 tarihinde.
Gönderen: 02.07.2004 - 10:50
yoktan su an offline yoktan  
Konu icon   
1227 Mesaj -
OKAN mý ERHAN mý...

tek bir yalan...

tek bir yalan..

tek bir yalann...

yýkýlan bir hayat...

RABBÝM

ne olur yalandan uzak eyle...

ne olur kendimiz eyle..

ne olur göründüðümüz gibi eyle...

ne olur olduðmuz gibi göster

:(ağlarağlar

AMÝN AMÝN AMÝN
Gönderen: 02.07.2004 - 10:58
Bu Mesaji Bildir   yoktan üyenin diger mesajlarini ara yoktan üyenin Profiline bak yoktan üyeye özel mesaj gönder yoktan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
DiLRuBa su an offline DiLRuBa  
RE:
1118 Mesaj -
Alıntı
Orijinali yoktan

OKAN mý ERHAN mý...

tek bir yalan...

tek bir yalan..

tek bir yalann...

yýkýlan bir hayat...

RABBÝM

ne olur yalandan uzak eyle...

ne olur kendimiz eyle..

ne olur göründüðümüz gibi eyle...

ne olur olduðmuz gibi göster

:(ağlarağlar

AMÝN AMÝN AMÝN

Amin...

Rabbim cümlemizi, gencleri, kizlarimizi seytanin serrinden, hayirsiz insanlarin belalarindan korusun insallah. Kötü zaman, teknoloji ne kadar da iyi olsa, bazi insanlar kullanmasini bilmiyorlar maalesef...

Allah yar ve yardimcimiz olsun...
Gönderen: 02.07.2004 - 11:16
Bu Mesaji Bildir   DiLRuBa üyenin diger mesajlarini ara DiLRuBa üyenin Profiline bak DiLRuBa üyeye özel mesaj gönder DiLRuBa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RaVZaNuR su an offline RaVZaNuR  
Admin

700 Mesaj -
Bu yaziyi,hem ana sayfadan hem de burada göstermeniz cok iyi oldu ALLAH emegi gecenlerden razi olsun.
Hep teknolojiye kabahat buruz millet buldum delisi oldu neyi nasil,nerde kullanacagimizi bilmiyoruz.

"Sizler cobansiniz güttüklerinizden mesulsünüz"Hs

Geregi neden evlatlarimizi basi bos birakiyoruz demek ki iyi coban degiliz...
Gönderen: 02.07.2004 - 11:38
Bu Mesaji Bildir   RaVZaNuR üyenin diger mesajlarini ara RaVZaNuR üyenin Profiline bak RaVZaNuR üyeye özel mesaj gönder RaVZaNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
1376 Mesaj -
Alıntı
Orijinali RaVZaNuR

Bu yaziyi,hem ana sayfadan hem de burada göstermeniz cok iyi oldu ALLAH emegi gecenlerden razi olsun.
Hep teknolojiye kabahat buruz millet buldum delisi oldu neyi nasil,nerde kullanacagimizi bilmiyoruz.

"Sizler cobansiniz güttüklerinizden mesulsünüz"Hs

Geregi neden evlatlarimizi basi bos birakiyoruz demek ki iyi coban degiliz...

Hatirlattiginiz hadis icin tesekkurler
ALLAH c.c razi olsun

tikla - HAYAT BIR Gülbahçesi ( bahcivani ol) -tikla

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son AskSairi tarafından, 02.07.2004 - 12:02 tarihinde.
Gönderen: 02.07.2004 - 12:00
selametle su an offline selametle  
RABBIM
259 Mesaj -
SEN YAVRULARIMIZI KORU
YAVRULARIMIZ SANA EMANET!!!!

Gönderen: 02.07.2004 - 12:02
Bu Mesaji Bildir   selametle üyenin diger mesajlarini ara selametle üyenin Profiline bak selametle üyeye özel mesaj gönder selametle üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
999Feyza su an offline 999Feyza  
Konu icon   
3 Mesaj

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son 999Feyza tarafından, 06.05.2007 - 17:51 tarihinde.
Gönderen: 02.07.2004 - 13:13
Bu Mesaji Bildir   999Feyza üyenin diger mesajlarini ara 999Feyza üyenin Profiline bak 999Feyza üyeye özel mesaj gönder 999Feyza üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gönülbagi su an offline Gönülbagi  
443 Mesaj -
:(ağlar

Allah razi olsun AskSairi abicigim...bizimle bu ibretli olayi paylastiginiz icin...

Arkadas secimi cok önemli der Annelerimiz...
Dikkat et Kizim derler...
Arkadasini iyi sec Kizim derler...
Ne gelirse kötü arkadasdan gelir derler...
Sana basta iyi davranirlar sonrada kötü yola sürüklerler derler ....
Her yüzüne güleni Dost sanmayacak insan....
Iyi bir arkadas senin kötülügünü degil iyiligini ister ve kötü huylarini söyler...
Kötü bir arkadas nereye giderse senide oraya götürür ve kötü huylarini iyiye sayar....

Bu ibretli olayi okuyunca cok üzüldüm Elif kardesimiz icin...
Allah(c.c.)cümlemizi ve cocuklarinizi bütün kötülüklerden korusun insallah (amin)

Arkadas secimi cok önemlii...cokk..

Gönderen: 02.07.2004 - 13:38
Bu Mesaji Bildir   Gönülbagi üyenin diger mesajlarini ara Gönülbagi üyenin Profiline bak Gönülbagi üyeye özel mesaj gönder Gönülbagi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Konu icon    RE:
1376 Mesaj -
Alıntı
Orijinali Gönülbagi

Iyi bir arkadas senin kötülügünü degil iyiligini ister ve kötü huylarini söyler...
Kötü bir arkadas nereye giderse senide oraya götürür ve kötü huylarini iyiye sayar....
Allah(c.c.)cümlemizi ve cocuklarinizi bütün kötülüklerden korusun insallah (amin)

[/B][/I]

ALLAH c.c razi olsun kardes

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son AskSairi tarafından, 02.07.2004 - 13:46 tarihinde.
Gönderen: 02.07.2004 - 13:45
Gönülbagi su an offline Gönülbagi  
443 Mesaj -
Amin...ALLAH(c.c.) cümlemizden razi olsun insallah...
Gönderen: 02.07.2004 - 13:52
Bu Mesaji Bildir   Gönülbagi üyenin diger mesajlarini ara Gönülbagi üyenin Profiline bak Gönülbagi üyeye özel mesaj gönder Gönülbagi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
KIRMIZIGuL su an offline KIRMIZIGuL  
Allah razi olsun
540 Mesaj -
Bu ibret alinacak yaziyi bizimle paylastiginiz icin Rabbim razi olsun insallah. Allah c.c. yar ve yardimcimiz olsun evlatlarimizi yetistirirken.ağlarağlarağlar

selam ve dua ile...
Gönderen: 02.07.2004 - 14:13
Bu Mesaji Bildir   KIRMIZIGuL üyenin diger mesajlarini ara KIRMIZIGuL üyenin Profiline bak KIRMIZIGuL üyeye özel mesaj gönder KIRMIZIGuL üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SiRaTYoLCuSu su an offline SiRaTYoLCuSu  
Konu icon    esselam...
45 Mesaj -
Kardeþce bu yazýyý çoðaltmak ve daðýtmak bize vazife oldu...Ýzninizde olursa çoðaltýp daðýtmak istiyoruz...Sözü söyleyen aciz,kelimeler dahada aciz kalýyor...

yandý yürekler..bulunmaz dertlere çaðre..
Rabbimiz(c.c.) bizleri muhafaza eyle...

selam ve dua ile...
Duaya Muhtaç aciz Kardeþiniz...:(ağlarağlarağlarağlar
Gönderen: 02.07.2004 - 16:26
Bu Mesaji Bildir   SiRaTYoLCuSu üyenin diger mesajlarini ara SiRaTYoLCuSu üyenin Profiline bak SiRaTYoLCuSu üyeye özel mesaj gönder SiRaTYoLCuSu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Konu icon    AMIN
1376 Mesaj -
AMIN AMIN
ALLAH C<C RAZI OLSUN
VESSELAM
Gönderen: 03.07.2004 - 15:19
sidika su an offline sidika  
96 Mesaj -
gerçekten bir ibret alacamýz olay ALLAH þeytanýn ve nefsimizin þerrinden korusun cümlemizi amin
Gönderen: 05.07.2004 - 02:18
Bu Mesaji Bildir   sidika üyenin diger mesajlarini ara sidika üyenin Profiline bak sidika üyeye özel mesaj gönder sidika üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Lokna su an offline Lokna  
RE:
20 Mesaj -
Alıntı
Orijinali Gönülbagi

ağlarağlar

Allah razi olsun AskSairi abicigim...bizimle bu ibretli olayi paylastiginiz icin...

Bu ibretli olayi okuyunca cok üzüldüm Elif kardesimiz icin...

Genç bir kýz olmak zor bir þey
Bu caðda çileden çýkan coktur
Gençlerin bakýþý zehirli bi oktur
Dikkat et kabini deler Kýzým..

Aþk denilen denize eyilme sakýn
Bu korkunç yerde olursan sakýn
Sen sen ol sevdaya kapýlma sakýn
Sonra ayaðýný çekerler Kýzým....

Yýldýz sözlere bakma Yalandýr.
Hepsi sahte Âþký ilândýr
Onlar tehlikeli bir yýlandýr
Seni zehirlemek iisterler Kýzým..

Ýffet bir incidir düþünme onu
Kaybedenin harptýr sonu
Namus hýrsýzlar çalmaya onu
Hegün diþlerini bilerler Kýzým.
Pek tatlý görürsün dünyayý
Seni hoppa yapan gençliðin yayý
Ne yazýk vururlar Kara damgayý
Zannetme silerler Kýzým..

olmaz
Gönderen: 09.07.2004 - 21:43
Bu Mesaji Bildir   Lokna üyenin diger mesajlarini ara Lokna üyenin Profiline bak Lokna üyeye özel mesaj gönder Lokna üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
GuZGuLu su an offline GuZGuLu  
S.A.
269 Mesaj -
AskSairi kardesim. bu cok aci veren ibret tablosunu bizlerle paylastigin icin ALLAH hem dunyada hemde ukbada senden razi olsun.
Bu zamanda cocuk yetistirmek gercekten cok zor.
ALLAH yardimcimiz olsun INSAALLAH.
ALLAHA emanet olun.
:(
Gönderen: 09.07.2004 - 22:09
Bu Mesaji Bildir   GuZGuLu üyenin diger mesajlarini ara GuZGuLu üyenin Profiline bak GuZGuLu üyeye özel mesaj gönder GuZGuLu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sirin_cadi su an offline sirin_cadi  
s.a
1 Mesaj
"ALLAH'IM SEN BUTUN MUSLUMAN KARDESLERIMIZI KORU YARABBI" malesef bu tuzaklara dusen sadece kiz degil ayrica erkek kardeslerimizde vardir yaradandan tek dilegimiz bizi korusun ve kendi sevgisinden mahrum eylmesin insaAllah.

Yaradana emanetsiniz dostlar... agla agla agla agla agla agla agla agla agla agla agla agla
Gönderen: 10.07.2004 - 18:10
Bu Mesaji Bildir   sirin_cadi üyenin diger mesajlarini ara sirin_cadi üyenin Profiline bak sirin_cadi üyeye özel mesaj gönder sirin_cadi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Emirdag su an offline Emirdag  
Rabbim yardim et bizlere.
1071 Mesaj -
bu siiri ravdanin ana sayfasinda dinleyebilirsinizağlar agla agla Rabbim muhafaza etsin bizi.
Gönderen: 10.07.2004 - 20:33
Bu Mesaji Bildir   Emirdag üyenin diger mesajlarini ara Emirdag üyenin Profiline bak Emirdag üyeye özel mesaj gönder Emirdag üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: A.S
1376 Mesaj -
Alıntı
Orijinali guzgulu

AskSairi kardesim. bu cok aci veren ibret tablosunu bizlerle paylastigin icin ALLAH hem dunyada hemde ukbada senden razi olsun.
Bu zamanda cocuk yetistirmek gercekten cok zor.
ALLAH yardimcimiz olsun INSAALLAH.
ALLAHA emanet olun.
:(

AMIN ECMAIN INSAALLAH

sevgi saygi ve dua ile vesselam
Gönderen: 12.07.2004 - 16:20
fosaloglu su an offline fosaloglu  
s.a.
2683 Mesaj -
sizce bu olay gerçek olabilirmi ? yoksa sadece chat'in ne kadar bela biþey oldðunu gözler önüne sermek açýsýndan kurgulanmýþ bi seneryomu???

eðer yazý gerçekse ne üzücü bi olay . nasýl utanç verici bi hadise . insan düþünürken bile tüðleri ürperiyo. Ama hepimiz belki 1 kere belki daha fazla chat yapmýþ insanlarýz birisi ile aylarca yazýþtýktan sonra o insanýn abiniz olduðunu anlayamazmýsýnýz?

sadece bir bakýþ açýsý....
Gönderen: 14.08.2004 - 12:50
Bu Mesaji Bildir   fosaloglu üyenin diger mesajlarini ara fosaloglu üyenin Profiline bak fosaloglu üyeye özel mesaj gönder fosaloglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Nazligul su an offline Nazligul  
Konu icon   
1113 Mesaj -
Ayyy Allahim sok oldum, olamaz, cok kötü oldum yaaaağlar
Ayy Allahim koruusn bizleri, ya ne yazicagimi bilmiyorum, ilk abisiynen soku derkene, simdide kötü yola düsmesi, ayy Rabbim korusun.
Ayy Allahim yarabbim, dogru yolundan sasritmasin bizleri...
Cok kötü... ağlar ağlar ağlar

Gönderen: 18.08.2004 - 17:27
Bu Mesaji Bildir   Nazligul üyenin diger mesajlarini ara Nazligul üyenin Profiline bak Nazligul üyeye özel mesaj gönder Nazligul üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mesoguz su an offline mesoguz  
106 Mesaj -
Ya Rabbi, bütün Ümmet-i Muhammed' i, Çoluðumuzu- çocuðumuzu her türlü kazadan, beladan, þeytanýn ve insanlarýn þerrinden, vesveselerinden, tuzaklarýndan muhafaza eyle, bizleride onlarýn içinden ayýrma Ya Rabbi AMÝN AMÝN AMÝN
Gönderen: 20.08.2004 - 16:45
Bu Mesaji Bildir   mesoguz üyenin diger mesajlarini ara mesoguz üyenin Profiline bak mesoguz üyeye özel mesaj gönder mesoguz üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
fbayar su an offline fbayar  
Konu icon   
1 Mesaj
yazýyý okuyunca tüylerim diken diken oldu. .yüce Allah Cümlemizi muhafaza etsin
Gönderen: 25.08.2004 - 23:10
Bu Mesaji Bildir   fbayar üyenin diger mesajlarini ara fbayar üyenin Profiline bak fbayar üyeye özel mesaj gönder fbayar üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1376 Mesaj -
Butun hayir dualariniz isin tesekkurler
Allah c.c razi olsun .. vesselam
Gönderen: 26.08.2004 - 00:50
Merdiyye su an offline Merdiyye  
1158 Mesaj -
cok kotu....

sasirdim biraz cunki buna benzer bir olay burada Amsterdam da oldu...

abi kardes chatte tanisiyorlar..
tabi birbirlerinden haberleri yok..
bulusma gununde karsisinda kiz kardesini goren abi kriz geciriyor.. benim yerimde baska bir erkekte olabilirdi "namussuzum ben" diyerek intihar ediyor ve kizda evi terketti birdaha haber alinamadi...

2 olayda birbirine benziyor
onemli olan Ibret almamiz..

Rabbim yardimcimiz olsun..

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Merdiyye tarafından, 26.08.2004 - 01:35 tarihinde.
Gönderen: 26.08.2004 - 01:34
Bu Mesaji Bildir   Merdiyye üyenin diger mesajlarini ara Merdiyye üyenin Profiline bak Merdiyye üyeye özel mesaj gönder Merdiyye üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Tarik1001Ziyad su an offline Tarik1001Ziyad  
Konu icon    Yapmabe hadi valla de hadi billa de
1 Mesaj
hikayeyi tam olarak okuyamadim cünki SIKINTI bastI, böle bi hikayeyi duymustum abiyle bulusan tzz
Ama ben inanmiyorum bu hikayeye, bence sadece o derginin kafadan uydurdugu bir masaldir bu.

Saatlerce chat ediyorlarmis, bu adamlar ayni evde oturuyor, ayni evde türkiyede 2 tane bilgisayar bulunmaz, bulunsada ikisiyle ayni zamanda internete girilmez, hem adam bulusmadan bir resmini gönderir.Hem yazisirken insan anlar kisi kardesi oldugunu, mesela dogum gününden, gittigi okuldan, boy ve kilosundan göz renginden oturdugu mahalleden, sevdigi yemeklerden huyundan suyundan insan mutlaka anlar kardesi oldugu hele bu öyle bir ask iliskisi olsa.Yoksa kisa süreli sadece bir iki kere chat yaptiktan sonra görüsme olursa ozaman anlamaz kardesi oldugunu ama busefer gördükten sonrada O KADAAAAAAR kötü olmaz cünkü ask durumu bu kisa zamanda olusamaz ve abi ve kizkardes bu olayi unutabilirler.

Velhasil i kelam yemezler kahkaha bana yutturamazlar bosuna kayserili degiliz göz kırpma
hikaye annatma bana ey gazte satici, türkiyeden gazte satmak icin nekadar uyduruk hikaye anlatiliyor ancak Allahu teala bilir
Gönderen: 06.10.2004 - 05:35
Bu Mesaji Bildir   Tarik1001Ziyad üyenin diger mesajlarini ara Tarik1001Ziyad üyenin Profiline bak Tarik1001Ziyad üyeye özel mesaj gönder Tarik1001Ziyad üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SHaDeeD su an offline SHaDeeD  
374 Mesaj -
okurken kaným dondu resmen..hikaye gerçek olmasa bile ki gerçek olma ihtimali yüksek bence çünkü internette chat yapanlarýn hiçbiri kendini olduðu gibi göstermez..Allah bizleri þeytanýn ve nefsinimizn eline düþürmesin..
Gönderen: 06.10.2004 - 08:01
Bu Mesaji Bildir   SHaDeeD üyenin diger mesajlarini ara SHaDeeD üyenin Profiline bak SHaDeeD üyeye özel mesaj gönder SHaDeeD üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
@hmed su an offline @hmed  
49 Mesaj -
olay abartýlý olabilir.özellikle internet kýsmý.
diyer kötü hadiselere bulaþmasý sýk rastlanan bi durumdur.
tarýk kardeþimede katýlmýyor deyilim, bi kere milletce çok duygusalýz ve bazýlarý bunu iyi kullanýp istismar edebiliyor.sað duyulu olalým.
hemen zýplamayalým...
Gönderen: 27.10.2004 - 14:48
Bu Mesaji Bildir   @hmed üyenin diger mesajlarini ara @hmed üyenin Profiline bak @hmed üyeye özel mesaj gönder @hmed üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
HakSairi su an offline HakSairi  
RE:
524 Mesaj -
Alıntı
Orijinali @hmed

olay abartýlý olabilir.özellikle internet kýsmý.
diyer kötü hadiselere bulaþmasý sýk rastlanan bi durumdur.
tarýk kardeþimede katýlmýyor deyilim, bi kere milletce çok duygusalýz ve bazýlarý bunu iyi kullanýp istismar edebiliyor.sað duyulu olalým.
hemen zýplamayalým...

yada aksine hic duygulu duyarli degiliz ki olanlar oluyor . ve hale dogru durust onlemlar alinmiyor ne bu nede baska bir konuda

vesselam..

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son HakSairi tarafından, 27.12.2004 - 01:27 tarihinde.
Gönderen: 27.12.2004 - 01:27
Bu Mesaji Bildir   HakSairi üyenin diger mesajlarini ara HakSairi üyenin Profiline bak HakSairi üyeye özel mesaj gönder HakSairi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 681 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ilkser (43), gorkem yildiz (37), akky (39), HAKAN KÜCÜK (51), feride orhan (56), ME10 (47), MDMETIN (39), deniz-19 (37), avni kamzeli (43), asteroit (49), erdem (), Webcam_M (54), sel14tr (44), icalim (53), ilyas.fr (46), maneviyat (46), &Yacute;.TEKGÜL (55), vgozukara (42), EMRULLAH (39), artvinli (59), emineyzc (48), looder (56), Cheetah (34), Keje (43), sahmeran28 (50), meto54 (63), selmani fahrisi (40), alonewolf (47), ibocan2 (42), chocuq87_54 (37), KaRaGoZLuM (41)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.61453 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.