ivermektine lopinavir ritonavir generique luvox hydroxychloroquine generique plaquenil detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » ''Bu günlerde Kunut Duası’na sığınıyorum''

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 9 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
''Bu günlerde Kunut Duası’na sığınıyorum''

Admin
700 Mesaj -

En Son On: 07.09.2011 - 15:39
Cinsiyeti: ----- 
Gündüzlerimin geceler kadar karardığı şu günlerde, anasına sarılan küçük bir çocuk gibi Kunut Duası’na sığınıyorum. Hani yatsı vakitlerinin en sonunda tam rükuya eğileceğiniz zaman bir kere daha tekbir getirip kalbinizi açarsınız ya Rabbe... İşte o yakarışlar, ciğerimin içinden kor bir alev gibi yükseliyor.

Kederliyim. Kırgınım. Şaşkınım. “Filizkırıldı” fırtınasına yakalanmış gibiyim. Konuşmanın ve yazmanın hiçbir fayda getirmeyeceği bir kin selinin önünde, daha ne kadar dayanabilirim? Allahım üzerimize sabır yağdır, ayaklarımızı Hakk'ın onurlu yolunda sabit eyle.
Halbuki ben, büyüdüğümü zannederdim, insanın hayatta öğreneceği ne çok şey varmış meğer... Ve bilinçaltında özenle biriktirilmiş kinin, garezin, öfkenin o akıl almaz cüssesi, yine içlerimizde özenle istif edilmiş nefret odunlarını nasıl da ateşlermiş...
Ateş ve bela dalgası!
Resulullah’ın (sav) keder ve bela anlarında Kunut’u niçin ağlayarak okuduğunu şimdi daha iyi anlıyorum.
Kunut, Kunut, Kunut!
Hz. Eyyub’un dediği gibi: “Acı, bana cidden değdi” Ya Rabbi.
Hz. Yakup’un söylediği gibi: “Ben şimdi kederimi yalnızca Sana anlatırım” Ya Rabbi...
“Allahım!”
“Senden yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz.
Sana inanırız, Sana tevbe ederiz. Sana güveniriz.
Bize verdiğin bütün nimetlerini bilerek Sen’i hayr ile överiz.
Sana şükrederiz.
Hiçbir nimetini inkâr etmez ve onları Sen’den başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkâr eden ve Sana karşı geleni bırakırız.”
Bırakırız... Bırakırız... Bırakırız...
“Allahım!”
“Biz yalnızca Sana kulluk ederiz.”
Sana... Sana... Sana...
“Namazı yalnız Senin için kılarız.
Ancak Sana secde ederiz.
Yalnız Sana koşar, Sana koşar, Sana koşar ve Sana yakınlaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız.
İbadetlerini sevinçle yaparız. Rahmetinin devamını ve çoğalmasını dileriz.
Azabındansa korkarız...”
Korkarız... Korkarız... Korkarız...
“Şüphesiz Senin azabın kâfirlere ve inançsızlara ulaşır.”

Sibel Eraslan.
Ekleme Tarihi: 17.11.2008 - 01:18
Bu mesajı bildir   RaVZaNuR üyenin diğer mesajları RaVZaNuR`in Profili RaVZaNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
_LaL_ su an offline _LaL_  

838 Mesaj -

En Son On: 18.12.2010 - 00:47
yazandan da buraya ekleyenden de Rabbim razı olsun...
dua ile...

Ekleme Tarihi: 17.11.2008 - 07:21
Bu mesajı bildir   _LaL_ üyenin diğer mesajları _LaL_`in Profili _LaL_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rahil su an offline rahil  

1191 Mesaj -

En Son On: 17.03.2011 - 18:14
Namazda okuyoruz Ama Anlamını Bilerek Okumak Daha da GüzeL... Allah Razı Olsun Elinize Saglik
Ekleme Tarihi: 19.11.2008 - 18:00
Bu mesajı bildir   rahil üyenin diğer mesajları rahil`in Profili rahil Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 31.07.2020 - 00:50
Cinsiyeti: Erkek 
---::: OKUNUŞU :::---
Allâhümme innâ nesteînüke ve nestağfirüke ve nestehdîk. Ve nü'minü bike ve netûbü ileyk. Ve netevekkelü aleyke ve nüsnî aleykel-hayra küllehû neşkürüke ve lâ nekfürüke ve nahleu ve netrükü men yefcürük.
Allâhümme iyyâke na'büdü ve leke nüsallî ve nescüdü ve ileyke nes'â ve nahfidü nercû rahmeteke ve nahşâ azâbeke inne azâbeke bilküffâri mülhık.
---::: ANLAMI :::---
Allahım! Senden yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz. Sana inanırız, sana tevbe ederiz. Sana güveniriz. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek seni hayır ile öğeriz. Sana şükrederiz. Hiçbir nimetini inkar etmez ve onları başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkar eden ve sana karşı geleni bırakırız.
Allahım! Biz yalnız sana kulluk ederiz. Namazı yalnız senin için kılarız, ancak sana secde ederiz. Yalnız sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. İbadetlerini sevinçle yaparız. Rahmetinin devamını ve çoğalmasını dileriz. Azabından korkarız, şüphesiz senin azabın kafirlere ve inançsızlara ulaşır.

Elinize Saglik Kardeşim
Selam ve dua ile
Ekleme Tarihi: 20.11.2008 - 09:33
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
kemalat su an offline kemalat  

22 Mesaj -

En Son On: 25.08.2016 - 17:22
Elinize Saglik
Ekleme Tarihi: 24.11.2008 - 18:18
Bu mesajı bildir   kemalat üyenin diğer mesajları kemalat`in Profili kemalat Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  
RE:

1463 Mesaj -

En Son On: 09.05.2011 - 11:25
Alıntı
Orijınalı _lema_

yazandan da buraya ekleyenden de Rabbim razı olsun...
dua ile...

Eyvallah....İnşallahurahman diyelim güzel bir paylaşım.....

vesselam..

Ekleme Tarihi: 24.11.2008 - 21:25
Bu mesajı bildir   Maksat kelam olsun üyenin diğer mesajları Maksat kelam olsun`in Profili Maksat kelam olsun Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
halk yolcusu su an offline halk yolcusu  

1504 Mesaj -

En Son On: 07.08.2009 - 23:12
Cinsiyeti: Bayan 
allah razı olsun kardeşim güzel bir konu rahil kardeşim sıhatına kavuşmuşsun inş.çok sevindim sizi burda görmekle masallah
Ekleme Tarihi: 25.11.2008 - 13:28
Bu mesajı bildir   halk yolcusu üyenin diğer mesajları halk yolcusu`in Profili halk yolcusu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rahil su an offline rahil  

1191 Mesaj -

En Son On: 17.03.2011 - 18:14
sevinçli Allah razı olsun halk yolcusu kardeşim.. her defasında beni hatırladığın için unutmadığın içinde çok teşekkür ederim.. Rabbim kalbindekini hayırlısıyla versin.. sıkıntıların bir an önce biter inş.. selam saygı ve dua ile..gül
Ekleme Tarihi: 26.11.2008 - 13:33
Bu mesajı bildir   rahil üyenin diğer mesajları rahil`in Profili rahil Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
halk yolcusu su an offline halk yolcusu  

1504 Mesaj -

En Son On: 07.08.2009 - 23:12
Cinsiyeti: Bayan 
allah razı olsun rahil kardeşim inş.inş.sıkıntım gider inş.kalbimdeki olur.inş.rabbim kalbimdekini biliyo inş.gercekleştirir. sevinçli
Ekleme Tarihi: 26.11.2008 - 13:38
Bu mesajı bildir   halk yolcusu üyenin diğer mesajları halk yolcusu`in Profili halk yolcusu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 894 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
dayi054 (64), ÝsmailEn.. (56), kibris (56), merickizmaz (51), RUYAM (36), yükselelektrik (54), selcukosman (48), Aycan (57), HuZuR_38 (45), babakadir (45), Cihan Ersoy (46), servet ekici (51), ayhan3867 (47), erhankaya351 (40), Kizmaz (51), EBRARALEYNA (47), erkan34 (51), efira (37), Sirac Barman (53), bedevi5 (65), Sadettin Dursun (41), cartime (55), S.Ekici (51), ALTUN (45), vus_lat (45), ayaza (38), drkdn (45), fetih60 (34), beko03 (76), talha türk&cced.. (33), dilara1 (26), asudetuba (43), struggle (42), Ayhan_Esad (41), nnur (47), YSBY (53), COLONEL (37), nazmi (47), umit535 (52), hsalma (42), ByAfatsum (36), nuretin (61), malkomxaa (42), salma (42)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59603 saniyede açıldı