colchicine ivermektin hydroxychloroquine lopinavir ritonavir ivermectin voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » Sana Dogru...

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 9 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Sana Dogru...

1576 Mesaj -

En Son On: 11.11.2012 - 23:24
Cinsiyeti: Bayan 

Ey Yaradanin En Güzel eseri...

Rabbimin: "Sen Olmasaydin, Sen olmasaydin, alemleri yaratmazdim" dedigi!..

Varolusunun sebebine, bütün varligi hediye ettigi...

Allah'in Sevgilisi, Kainatin GöZBeBeGi...
Ey insanoglunun ufku, en güzel insan;

Dünyaya Tesrif Ettigin mübarek güne Selam olsun.. Bulundugumuz su kutlu Aya...

Sana ve ehli-beytine, ashabi güzini'ne selam olsun Sultanim..

Melekler adetince, sonsuz Salatu Selam Sana...

"Şüphesiz Allah ve melekleri Peygambere salat ederler. Ey iman edenler! Siz de O’na tam bir teslimiyetle salat ve selam edin!"

Allahumme Salli Ala Seyyidina Ve Nebiyyina Muhammed....

Ekleme Tarihi: 15.03.2008 - 17:41
Bu mesajı bildir   SuMeYRa üyenin diğer mesajları SuMeYRa`in Profili SuMeYRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
-ERDAL- su an offline -ERDAL-  

198 Mesaj -

En Son On: 27.08.2008 - 18:26
Cinsiyeti: ----- 
çok güzel bir paylaşım...
Ekleme Tarihi: 15.03.2008 - 21:21
Bu mesajı bildir   -ERDAL- üyenin diğer mesajları -ERDAL-`in Profili -ERDAL- Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Ukab su an offline Ukab  

575 Mesaj -

En Son On: 05.02.2010 - 16:42
Cinsiyeti: Erkek 
Sensizliğe haykırmak
Sessiz cümlelerimle...
Sevdanın hüznünü ağırlamak yüreğimde..
Sancılarım bundan mıdır?
Varsın olsun, sensiz hayatın tadı var mıdır?

Selamımı söylüyor mu rüzgar sana?
Gül e düşmüş gözyaşlarımı anlatıyorlar mı?

Bırakıp yalan dünyanın yalan hayallerini bir kenara
Yalınayak umutlarımı koşturuyorum geleceğin bahara...

Yüz binlerce salat ve selam olsun SANA.. Yüreğimden kopup gelen bir sedayla sesleniyorum sana. Es-selatu vesselamu Aleyke Ya RESULALLAH! ...

Ekleme Tarihi: 17.03.2008 - 15:27
Bu mesajı bildir   Ukab üyenin diğer mesajları Ukab`in Profili Ukab Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  

1576 Mesaj -

En Son On: 11.11.2012 - 23:24

Bu mesaj 1 kez ve en son SuMeYRa tarafından 22.03.2008 - 21:17 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 18.03.2008 - 19:17
Bu mesajı bildir   SuMeYRa üyenin diğer mesajları SuMeYRa`in Profili SuMeYRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
_LaL_ su an offline _LaL_  
Sana Doğru...

838 Mesaj -

En Son On: 18.12.2010 - 00:47
Cinsiyeti: ----- 

Allahumme Salli Ala Seyyidina Ve Nebiyyina Muhammed

gül
Ekleme Tarihi: 18.03.2008 - 21:57
Bu mesajı bildir   _LaL_ üyenin diğer mesajları _LaL_`in Profili _LaL_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  

1463 Mesaj -

En Son On: 09.05.2011 - 11:25

Allahumme Salli Ala Seyyidina Ve Nebiyyina Muhammed..gül

selam ve dua ile.
Ekleme Tarihi: 21.03.2008 - 18:24
Bu mesajı bildir   Maksat kelam olsun üyenin diğer mesajları Maksat kelam olsun`in Profili Maksat kelam olsun Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ahmetali su an offline ahmetali  
RE:

18 Mesaj -

En Son On: 26.09.2008 - 12:01
Alıntı
Orijınalı -ERDAL-

çok güzel bir paylaşım...

Ekleme Tarihi: 21.03.2008 - 18:42
Bu mesajı bildir   ahmetali üyenin diğer mesajları ahmetali`in Profili ahmetali Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 31.07.2020 - 00:50
Gel ey, konuşurken dudaklarına tebessümler karışan... Gel ey, yüzüne üzgünlerin üzüntüsünü dağıtmak yaraşan!.. Gel ey, âteş-i aşkına yanmak için âşıkları birbiriyle yarışan!..

Gel ey!..

Önce kendine çektin, sonra mugaylan dolu beyabanlarda dermansız koyup bizi bir başımıza gittin dönmemek üzere. Ve dudağının dokunduğu çeşmeler de gitti. Gittin ve vecd ile kendinden geçen zamanlar, sensizlik bunalımlarının gelgitleriyle kör kuyulara gömüldü. Gittin ve tenha elvedalarda düğümlendi sevinçlerimiz; durmuş çarklara sıkışıp kaldı çığlıklarımız. Sen gidince yanlış hesaplarında önce pazarlar kurduk köhne dünyanın, sonra köhne hesaplarıyla mezada çıkarıp aşklarımızı dünyalıklara sattık. Gittin de savrulan umutlarımızı ektik yollarına; sabrımızın gözlerine çekilen milleri çelik masıyetlerle mıhladık. Gerilmiş yaylarımız kepade düştü hoyrat ellerde, uykulu oyunlarda şahlarımız mat oldu; ve bileyli kılıçlarımız pas tuttu karanlık kınlarında.

Ak kor olduk... Nemrudî alevlere soktular başlarımızı, hakikat, ak kor olduk... Vurdular durmadan dinlenmeden... Örslere konuldu başlarımız, hakikat vurdular dinlenmeden durmadan. Ağlattılar ağladıkça biz... Çeliğe su verelim diye ağladıkça ağlattılar bizi... Heyhât! Tutturamadık kıvamını suyun, isabet ettiremedik gözyaşlarımızın damlalarını çeliğe ve ilk çalışta kırıldı kılıçlarımız kara keçelere. Yenildik, yorulduk, yığılıp kaldık çıkmaz sokaklarda. Bütün sorularımızın cevapları cevapsız kaldı; bütün hayallerimizin hayali hayal oldu. Tel tel arzulara mahkûm edildi nefislerimiz ve ruhlarımız tül tül alevlerde yandı. Gizemli bilinmezliklerimizin iksirlerini gizli dünyalara gizlediler bizden.

Gel ey!..

Hani dostların vardı, kimi aşk okuyan Kitaplar Kitabı'ndan; kimi ilham dokuyan hitaplar hitabından. Kimine köşkler düşmüştü cennetten, kimi cennette köşklere düştüydü hani. Kiminin ateşlerine rengi düşerdi gülün de; kimi güllere rengini düşürürdü ateşin. Kimine yıldızlar düşerdi göklerden, kiminin yıldızına düşerdi gökler ya...

Hani sen "Yıldızlarım," demiştin, "hangisine uyarsanız doğru yola ulaşacağınız yıldızlarım!.." Sen gittin efendim ve hasretin yıldızlarını da çekti senden yana. Şimdi kim varsa yıldızlaşmaya yüz tutan, gökleri üzerine kapatıyor ehremenler. Bizler yanıyoruz, yanmamakta direniyor gökte yıldızlarımız... Güllerimiz küle durmakta yokluğunda, sultanlarımız kula dönmekte...

Gel ey!..

Ayrılığında çoğalan alevleriyle arınalım aşkının; yanalım yandıkça ve yandıkça yanalım. Aşk yüzünden elbisesi yırtılan da, Hak uğruna gözlerini kurutan da seni arzulamakta şimdi. Bizi kendine madem yine sensin bağlayan ve ayrılığının derdine yine sensin ayrılıkla derman olan, o hâlde gülümse bize efendim, bize gülümse. "Allah onları sever; onlar da Allah'ı sever" sırrına ermekte rehberimiz ol, tut günahkâr ellerimizden; günahkâr ellerimizden tut.

Sen ey!..

Gelsen hayallerimize bir kez... Ve üzerine sepet sepet güller döksek biz. Gelsen düşüncelerimize bir an... Ve baharları sersek ayağına çiçek çiçek, mevsim mevsim, ıtır ıtır... Dolunaylar yerine doğsan dünyamıza bir vakit... Ve zatını gündüz değilse, hayalini gece göstersen bizlere. Girsen ansızın düşlerimize, şefkat parmaklarınla okşasan başımızı ışık ışık... Ve ışığına düşsek pervaneler gibi; pervaneler gibi ışığına düşsek.

Gel efendim...

Bir kez doğ içimize de isterse kaybolsun dolunaylar, güneşler... Gir gözümüze de bir nefes, isterse silinsin tûtyâlar, sürmeler... İlham olup ak gönlümüze bir anda, isterse yitirilsin uçtan uca naatler ve gazeller, beyitler ve dizeler uçtan uca yitirilsin isterse...

Gel efendim, dostluğuna muhtacız; umutsuz ve çaresiz bırakma çaresizlerini. Gel yeter ki, hakkımızda verilecek her hükme razı olalım.

Gel ey, bitir bitmeyen hasretini içimizde!

Gel ey, onsuz mutluluk bulamadığımız!..

Gel ey, kendisine layık olamadığımız!..

Gel benim efendim, bir kez olsun dokun yüreğime, yüreğime dokun bir kez olsun...

Yüreğim kanıyor efendim, kanıyor yüreğim!..

Çığlık çığlığa beşeriyet, çiğnenmiş reyhanlar misali hep seni arıyor. Uyandır zindanlara koyduğumuz Yusufî sevdalarımızı efendim. Uyandır bahtını üftadelerinin...

Şeb-i hicrân yanar cânım döker kan çeşm-i giryânım

Uyarır halkı efgânım kara bahtın uyanmaz mı?

Prof. Dr. İskender Pala

s.a.

Ekleme Tarihi: 21.03.2008 - 22:02
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
feride orhan su an offline feride orhan  

39 Mesaj -

En Son On: 19.06.2008 - 00:32
Sana salat,Sana selam EY NEBİ !
Sana selam verirken dahi öylesine acizim ki..
Damağım kupkuru bir rüzgar ,kilitlendim Efendim..
Bu şahralarda yalnız,bir başıma,ırmaklarım çekildi,dağıldı bir-bir şefkat izlerim...
Hayatın,hayatım olsaydı,yanmazdım bu şahte yankılarda biliyorum..
çopansız kalmazdı sürülerim,pusulam,yol rehberim kaybolmazdı...
Aldananlar arasında şimdi bende varım Efendim..
Göz yaşlarım Hazret Ömer gibi aksaydı,yaralarım kabuk bağlardı o zaman bilirim..
uykularım Sensiz kalmazdı o zaman,rüyalarım iftikakının sancısıyla kıvranmazdı..
EY Medine'nın Gülü ! EY ruh sümbülüm !
Çanakkale'ye koştuğun gibi yettişsen istilaya uğramış gönül toprağıma !
Düşman dört bir yana saldırıyor..
Toprağım,tüfeklerim,mermilerim ağlıyor...
İçimin yangınını nasıl tarif edeyım ?
EY medetkarım ! Ruhumun yarıklarını ,söküklerini acemi terzilerin ellerine bıraktım..
Kesip biçtiler beni..Bir bilsen ,bir duysan ,nasıl acıyor içim Efendim !
Ben nasıl yağmalandım !
Kendimi şikayet ediyorum Sana Efendim..Ben böyle olmamalıydım..
Sıddık-ı Ekber (r.a.)gibi azap Ayetleri duyunca haşmetinden yıkılıp kalmalıydım..
Hazret Osman gibi ,tibki Onun gibi Sana vefalı,Sana sadık kalmalıydım..
Sevmeyi bilemedim Sultanım..Göz yaşı dahi dökmeyi beceremedim..
Nemrut ateşlerinde dağlandım,Firavun saraylarında yılanlara yem oldum..
EY Ab-ı hayatım Efendim !
EY Ruy-i zeminimin misk-u amber kokusu !
Seni hakkıyla bilemeyen bendim,aşkına yalancı sevgiler ekleyen bendim..
Şimdi gözyaşlarım dahi hak etmiyor sevgini..
Ama dirilmek istiyorum Efendim ! Şu mahcup yakarışıma bir lebbeyk hitabınla teşrif buyurmazmısın,
şu yosun tutmuş yürek feryadıma EY NEBİ
Mahzun fakire bir gül...muşturlarla gel ne olur ötelerden..
Hicranıma merhem ol EY NEBİ ! umarsız bırakma şu garibi..
Gel !yeniden yanginlasın umut bestelerim..bende Cafer-i Tayyar gibi kolsuz,kanatlayıp diyarına uçayım...
EY çöleşmiş yüreğimde nergis,nergis kokan Gül !
EY kuraklamısmış yüreğime damla-damla düşen Rahmet !
EY parçalanmış evrenimde tomurcuk-tomurcuk açan bahar !
Sana salat,Sana selam EY NEBİ !
Bırakma ellerimi EY GÜL-İ vefa !
ESSELAMUN ALEYKUM ve RAHMETULLAH..
EL FU EL Fİ SALATIN ve EL FU EL Fİ SELAMIN ALEYKE YA HABİB ALLAHA..(sallallahu aleyhi ve sellem...
Ekleme Tarihi: 21.03.2008 - 23:13
Bu mesajı bildir   feride orhan üyenin diğer mesajları feride orhan`in Profili feride orhan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 618 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
***Murat*** (48), behlul (50), hatice57 (44), GaZZe (60), erveysel (61), Abdulkadir22 (31), samyeli13 (47), candeniz (24), balacan (54), abdulkadir (31), babam veben (55), askbumu (43), sahra_yagmur (37), halit42 (39), Babacan52 (56), gurbetcigenc (33), Fikret1972 (52), NuR_EFSAN (39), jopp777 (47), pempe1987 (37), Nur baçesi (28), seyhzadem (36), Mustafa Alptug (41), gunes_akca (35), KanKaZ (36), hsusal (72), olimp_ (45), ufkumuzvar (42), gakkosfatih (42), HIKKI (51), Selale1 (49), Yasin Tural (36), nebitdag (45)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55730 saniyede açıldı