hydroxychloroquine dexamethasone lopinavir ritonavir ivermectin fluvoxamine oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » DİĞER DİNİ KONULAR » CEHENNEMDE KADIN..

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 10 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
CEHENNEMDE KADIN..

567 Mesaj -

En Son On: 05.12.2008 - 11:45
Cinsiyeti: Bayan 
İbni Abbas radıyALLAHü anh anlatıyor:

Hz. Muhammed (Salat ve Selam Üzerine olsun) (Salat ve Selam Üzerine olsun) aleyhisselâm zamanında güneş tutulmuştu. ALLAH'ın Resulü namaz kılıp uzun uzun kıyamda kaldı.

Bundan sonra Hz. Muhammed (Salat ve Selam Üzerine olsun) (Salat ve Selam Üzerine olsun) imiz şöyle buyurdu:

— Muhakkak güneş ile ay ALLAH'ın âyetlerinden birer âyettir. Hiç bir kimsenin ölümü ve yaşaması için tutulmazlar; şu halde tutulduklarını görünce ALLAH'ı zikrediniz.

İnsanlar dediler ki:

— Ey ALLAH'ın Resulü, durduğun yerde bir şey almaya uzanmış olduğunu, sonra da irkilip geri çekildiğini gördük. Bunun üzerine Hz. Muhammed (Salat ve Selam Üzerine olsun) (Salat ve Selam Üzerine olsun) aleyhisselâm:

— Katî olarak Cenneti gördüm de, bir salkım üzüm yakaladım. Koparmaya muvaffak olsaydım, dünya durduğu sürece ondan yiyebilecektiniz. Bana Cehennemde gösterildi. Şu anda gördüğüm manzaradan daha kötü hiç bir manzara görmedim. Cehennemdekilerin çoğunu da kadınlardan gördüm, buyurdu.

— Ey ALLAH'ın Resulü, ne sebeble onların çoğu kadınlardandır? diye sordular da, Hz. Muhammed (Salat ve Selam Üzerine olsun) (Salat ve Selam Üzerine olsun) aleyhisselâm:

— Küfürleri sebebiyle, cevabında bulundu.

— ALLAH'a mı küfrediyorlar? diye yine sordular. Hz. Muhammed (Salat ve Selam Üzerine olsun) (Salat ve Selam Üzerine olsun) aleyhisselâm:

— Kocalarına ve kendilerine yapılan nimete küfrediyorlar; onlardan birine dünyayı versen, yahud ömrü boyunca iyilikte bulunsan, yine senden hoşlarına gitmeyen bir şey görünce, senden hiç bir zaman hayır görmedim, derler, buyurdu.

(Buharî, Müslim, Neseî)
Ekleme Tarihi: 10.09.2007 - 15:23
Bu mesajı bildir   VeRvO üyenin diğer mesajları VeRvO`in Profili VeRvO Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
VuSlaT_ZaMbaK su an offline VuSlaT_ZaMbaK  

455 Mesaj -

En Son On: 03.01.2017 - 20:38
Bir bayan olarak bu eklemenizden dolayı sizi tebrik ediyorum!

Alkis
Ekleme Tarihi: 10.09.2007 - 15:38
Bu mesajı bildir   VuSlaT_ZaMbaK üyenin diğer mesajları VuSlaT_ZaMbaK`in Profili VuSlaT_ZaMbaK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Cihan-63 su an offline Cihan-63  
RE: CEHENNEMDE KADIN..

582 Mesaj -

En Son On: 13.01.2011 - 16:59
Cinsiyeti: Erkek 
Alıntı
Orijınalı VeRvO

İbni Abbas radıyALLAHü anh anlatıyor:

Hz. Muhammed (Salat ve Selam Üzerine olsun) (Salat ve Selam Üzerine olsun) aleyhisselâm zamanında güneş tutulmuştu. ALLAH'ın Resulü namaz kılıp uzun uzun kıyamda kaldı.

Bundan sonra Hz. Muhammed (Salat ve Selam Üzerine olsun) (Salat ve Selam Üzerine olsun) imiz şöyle buyurdu:

— Muhakkak güneş ile ay ALLAH'ın âyetlerinden birer âyettir. Hiç bir kimsenin ölümü ve yaşaması için tutulmazlar; şu halde tutulduklarını görünce ALLAH'ı zikrediniz.

İnsanlar dediler ki:

— Ey ALLAH'ın Resulü, durduğun yerde bir şey almaya uzanmış olduğunu, sonra da irkilip geri çekildiğini gördük. Bunun üzerine Hz. Muhammed (Salat ve Selam Üzerine olsun) (Salat ve Selam Üzerine olsun) aleyhisselâm:

— Katî olarak Cenneti gördüm de, bir salkım üzüm yakaladım. Koparmaya muvaffak olsaydım, dünya durduğu sürece ondan yiyebilecektiniz. Bana Cehennemde gösterildi. Şu anda gördüğüm manzaradan daha kötü hiç bir manzara görmedim. Cehennemdekilerin çoğunu da kadınlardan gördüm, buyurdu.

— Ey ALLAH'ın Resulü, ne sebeble onların çoğu kadınlardandır? diye sordular da, Hz. Muhammed (Salat ve Selam Üzerine olsun) (Salat ve Selam Üzerine olsun) aleyhisselâm:

— Küfürleri sebebiyle, cevabında bulundu.

— ALLAH'a mı küfrediyorlar? diye yine sordular. Hz. Muhammed (Salat ve Selam Üzerine olsun) (Salat ve Selam Üzerine olsun) aleyhisselâm:

— Kocalarına ve kendilerine yapılan nimete küfrediyorlar; onlardan birine dünyayı versen, yahud ömrü boyunca iyilikte bulunsan, yine senden hoşlarına gitmeyen bir şey görünce, senden hiç bir zaman hayır görmedim, derler, buyurdu.

(Buharî, Müslim, Neseî)

Allah Razı Olsun Vervo kardesim cok guzel ve ibretlik bir hadis eklemissin. Insallah bunu okuyanlar verilmek istenen mesaji almislardir, Sukur eden, sabreden, ve kanaat eden kimseler olurlar. Allah'a emanet olun. wesselam.
Ekleme Tarihi: 10.09.2007 - 15:39
Bu mesajı bildir   Cihan-63 üyenin diğer mesajları Cihan-63`in Profili Cihan-63 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
42BeyazMelek68 su an offline 42BeyazMelek68  

6 Mesaj

En Son On: 31.12.2007 - 20:07
Bunu daha öncede cok kimseden duymusdum... Bende bir kadin oldugum icin korkmaya basladim... allah küfürden uzak tutsun hepimizi.

ALLAH razi olsun
Ekleme Tarihi: 10.09.2007 - 15:58
Bu mesajı bildir   42BeyazMelek68 üyenin diğer mesajları 42BeyazMelek68`in Profili 42BeyazMelek68 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  

1686 Mesaj -

En Son On: 17.08.2009 - 13:01
Allah Razı Olsun

Allah Razı Olsun

Allah Razı Olsun

Allah Razı Olsun

Mendilli
Ekleme Tarihi: 10.09.2007 - 16:21
Bu mesajı bildir   KaLBeNuR üyenin diğer mesajları KaLBeNuR`in Profili KaLBeNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  

1463 Mesaj -

En Son On: 09.05.2011 - 11:25
sa. tebrik ederim her ikiside çok şahena Allah Razı Olsun
Ekleme Tarihi: 10.09.2007 - 16:33
Bu mesajı bildir   Maksat kelam olsun üyenin diğer mesajları Maksat kelam olsun`in Profili Maksat kelam olsun Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
VeRvO su an offline VeRvO  

567 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı VuSlaT_ZaMbaK

Bir bayan olarak bu eklemenizden dolayı sizi tebrik ediyorum!

Alkis

Bir bayan olarak eklemek degilde dikkate almak daha önemli sanırım ablam...

Bu Hadis-i şerifi okumak beni ne kadar ürkütsede sonuçta gerçek bu...:(

Okuyupta Yorumladıgınız için Rabbim Hepinizden Razı Olsun...
selam ve dua ile
Ekleme Tarihi: 13.09.2007 - 09:42
Bu mesajı bildir   VeRvO üyenin diğer mesajları VeRvO`in Profili VeRvO Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
mehmetduru su an offline mehmetduru  
RE: CEHENNEMDE KADIN..

322 Mesaj -

En Son On: 28.10.2009 - 13:42
Allah Razı Olsun kardeşim elinize sağlık çok güzel bir paylaşım rabbim verdiği nimetlere şükredenlerden etsin cümlemizi.
Birde cehennemdeki kadınların çok olmasının nedeni bayanların gıybeti erkeklerden çok yaptıklarını ve açıklıktada bayanların fazla olması nedeniyle bayanların cehennemde çok olacağı rivayet ediliyor.

Rabbim bizleri bugünlerin hürmetine ve bu ayda indirilen KUR'AN-I KERİM'İN hürmetine cümlemizi bağışlasın. AMİN

Bu mesaj 2 kez ve en son mehmetduru tarafından 13.09.2007 - 09:55 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 13.09.2007 - 09:53
Bu mesajı bildir   mehmetduru üyenin diğer mesajları mehmetduru`in Profili mehmetduru Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
VuSlaT_ZaMbaK su an offline VuSlaT_ZaMbaK  

455 Mesaj -

En Son On: 03.01.2017 - 20:38
Eğer dikkate alıncak bişiy olmasaydı sizi uyarmanızdan dolayı tebrik etmezdim kardeşim!
Vitir namazının son rekatında neden ellerinin tekrar tekbirle bağlandığını biliyorum kardeşim!ben bir bayan olarak böyle bir sonucun olmasına çok üzülüyorum ama şu bir gerçek eğer bayanlar-bizler kendi evlerimizde otursaydık,şu televizyon denen yılan olmasaydı, belki durum daha farklı olurdu!işte o zaman ilmimizle ilgilenip gerçek yaşayışın farkına varırdık!!!
Ekleme Tarihi: 13.09.2007 - 09:57
Bu mesajı bildir   VuSlaT_ZaMbaK üyenin diğer mesajları VuSlaT_ZaMbaK`in Profili VuSlaT_ZaMbaK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
VeRvO su an offline VeRvO  

567 Mesaj -

yorumlarınız içiniz Allah Razı Olsun
Ekleme Tarihi: 16.09.2007 - 15:55
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 981 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
Maksat kelam ol.. (54), betl_22 (37), erdogan955 (69), adaletli (55), erdoganisik (53), osman.d. (51), mehmetyz (44), yucelirfan (43), yazioba (53), °*°SiBeL°*° (32), haydem (45), ORGENERAL (43), yolcu_38 (44), karadað (51), cumali ak (43), adnanmuzaffer (70), MEMOLÝ2 (64), saara (31), plumbi (44), zeynebiye29 (43), mdemirbasci (50), muhammed_fatih (571), meslus (50), adnan65 (59), kýr&yacu.. (51), elisranur (40), ben_ölecem (44), asayan (49), yakamoz_38 (40)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58185 saniyede açıldı