ivermectin generique colchicine kaletra ivermektine kaletra 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » ERKEKLER AGLAMAZ

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 14 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
ERKEKLER AGLAMAZ

143 Mesaj -

En Son On: 25.10.2007 - 16:15
Cinsiyeti: Erkek 
Erkekler ağlamaz...

Ağlamak zayıflık belirtisi midir? Ağlamak kadınların süsü de erkeklere yakışmaz mı?...

" Koskoca adam ağladı... Hem de hüngür hüngür..." Ağlayamaz mı yani, insan değil mi o?

Neden ağlamak gelir de içlerinden, kendilerini tutarlar ki, onun yerine bi sigara yakarlar, ya da başka yöne çevirirler yüzlerini... Bu empozenin esiri mi olmuşlar:

Erkekler ağlamaz...

Ağlamak ruhun feryadı değil midir, kalb sızlayınca; acıyınca ; yanınca dökülmez mi gözyaşı? Erkekler ağlamıyorsa eğer

ya kapleri taş olmuş, ya gurur gözpınarlarını kurutmuş, ya da kadınların keşfedemediği bir metod bulmuşlar sinelerinin feryadını izhar edecek...

Enes Bin Malik radıyallahu anh, Rasulullah aleyhisselam efendimizin şöyle buyurduğunu anlattı:

" Akan yaşı ile ağ gelen ve zayıflayan bir gözü, Allah Teala ateşte yakmayı haram kılar.

O yaş sahibinin gözüne akarsa... sıkıntı ve zillet görmez.

İyilik babından hangi amel olursa olsun onun bir sevabı vardır.

Gözyaşı başka... O ateşin alevini söndürür.

Bir ümmet içinde Allah yolunda haşyet duyup ağlayan varsa.. onun gözyaşı hürmetine, o ümmete Allah-ü Teala merhamet eder."

Kaab el-ahbar radıyallahu anh şöyle demiştir:

"Allah korkusu ile ağladığımda, gözyaşlarımın yanaklarıma akması, benim için ağırlğımca altın sadaka vermekten daha hoştur.

Allah korkusundan ağlayan bir kimsenin yere düşen gözyaşı, hararetten buhar olur, semaya çıkar; bir daha da dönmez. Tıpkı gökten inen yağmurun bir daha göğe çıkayacağı gibi. Bunların nasıl dönüşü olmazsa, dünyada Allah için ağlayana da cehennem ateşi dokunmaz... "

İkrime, İbn-i Abbas'ın radıyallahu anh,şöyle dediğini anlatıyor:

"Bir göz, ancak Allah'ın fazlı ile ağlar. Melek, bir kimsenin kalbini silip temizlemedikçe, gözü ağlayamaz."

Temim-i Dari'nin, radıyallahu anh, şu ayet-i kerimeyi sabaha kadar tekrar tekrar okuyup ağladığı rivayet edildi:

" Yoksa kötülükleri kazananlar, kendilerini, iman edip iyi iyi amel ve hareketlerde bulunanlar gibi mi yapacağız sanıyorlar?" (45/21)
(Tenbihul Gafilin)

Onlar Allah korkusuyla öyle çok gözyaşı döküyorlardı ki...
Sadece Allah korkusu sebebiyle mi, hayır, naçar bir kardeşin haline ağlayan da vardı:

Yiğitlik, mertlik, adalet timsali Hazreti Ömer, radıyallahu anh, birgün ağlayarak (ağlamak zayıflık olsaydı o mert sahabi ağlar mıydı..) Rasulullah'ın huzuruna çıkar ve Rasulullah aleyhissalatu vesselam ona sorar:

" Ya Ömer, neden ağlarsın?

--Ya Rasulallah, kapıda bir genç var, öyle ağlıyor ki ciğerimi yaktı.."

Bunun üzerine genci içeri almasını emreder, genç ağlayarak içeri girer...

Rasulullah sorar: Seni böyle ağlatan nedir?

--Ya Rasulallah, günahlarımın çokluğundan ağlıyorum, gazablı Cebbar Allah'ın bana gazabından korkuyorum...
Aralarında geçen konuşmadan sonra, en sonunda genç günahlarını itiraf eder:

-- Ben kefen soyucuyum, yedi yıldan beri kabirleri açarım.En son,ensardan birinin kızı öldü, gittim kabri açtım, kefeni soyup çıkardım,şeytan beni altetti ve onunla nefsimi de körelttim..."

O genç sözünü bitirir bitirmez Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem ürperdi,ayağa kalktı ve:

" Ey fasık, cehenneme öyle layıksın ki! Derhal buradan çık..."

O genç, çıkıp gitti. Tam kırk gece, Allah'a yalvardı. Kırkıncı gece, başını semaya kaldırdı ve:

"Ey Muhammed'in, Adem'in, Havva'nın Allah'ı.

Eğer ben bağışlandıysam, Muhammed'e ve arkadaşlarına bildir. Bağışlanmadıysam, semadan bir ateş gönder beni yaksın. Ahiret azabından beni kurtar..."

Bunun üzerine Cebrail aleyhisselam geldi, Allah Azze ve Celle'nin selamını Habibine arzettikten sonra şöyle dedi:

-- Allah Teala soruyor: Halkı sen mi yarattın?
-- Hayır, beni de cümle halkı da Allah yarattı.
-- Soruyor: Onların rızkını sen mi veriyorsun?
-- Hayır, onların da benim de rızkımızı Allah veriyor.
-- Soruyor: Onların tevbesini Allah mı kabul buyuracak yoksa sen mi?
-- hayır, benim tevbemi de onların tevbesini de Allah kabul buyuracak.
-- Allah Teala emir veriyor: O kulumun tevbesini tevbeden sayacaksın. Ben de, onun tevbesini kabul ettim.

Bundan sonra, Rasulallah o genci çağırdı,müjdeledi...

( Tenbihul Gafilin )

Gözyaşı zahirde gözden aksa da, aslında kalbimizden, ciğerlerimizden sökülüp gelen bir rahmet tecellisi, kadın erkek ayırt edilmeden bahşedilmiş bir hediye... Günahlara ödenen diyet... Gözyaşı kalbin soğukluğunu gideren bir meltem, gözyaşı ruha akan esin...

Ağlayamıyor musunuz?

Erkekseniz ağlayın...!!

iktibas: ahir zaman
Ekleme Tarihi: 09.01.2007 - 13:31
Bu mesajı bildir   Hak-dilaram üyenin diğer mesajları Hak-dilaram`in Profili zum Anfang der Seite
rifat56 su an offline rifat56  

5108 Mesaj -

En Son On: 22.01.2023 - 00:33
Cinsiyeti: ----- 
gül Allah Razı Olsun gül

Ellerine sağlık...
Çok faydalı ve anlamlı bir konu...

AĞLAMAYI BİLMEYEN SEVEMEZ SEVGİSİ YALANDIR...!

Ekleme Tarihi: 09.01.2007 - 13:43
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
hanzade3 su an offline hanzade3  

975 Mesaj -

En Son On: 11.06.2010 - 19:28
Cinsiyeti: Bayan 
Allah Razı Olsun Çok güzel bir paylaşım..

Peygamberimiz şöyle buyurmaktadır..
''"Onlar, daha önce kendilerıne kitap verilen ve zaman geçtikçe kalpleri katılaşan kimseler gibi olmasınlar. Çünkü onların çoğu yoldan çıkmış kimselerdi" (Hadid 16).''

Abdullah İbnu Mes'ud radıyallahu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselam buyurdular ki: "Sinek başı kadar bile olsa, gözünden Allah korkusuyla yaş çıkan ve bu yaşı yanak yumrusuna değecek kadar akan hiçbir mü'min kul yoktur ki, Allah onu (ebedi) ateşe haram etmesin''

Ağlamak mümine yakışır..

Selam ve Dua ile..gül
Ekleme Tarihi: 09.01.2007 - 13:45
Bu mesajı bildir   hanzade3 üyenin diğer mesajları hanzade3`in Profili zum Anfang der Seite
zelil-i hakisar su an offline zelil-i hakisar  

43 Mesaj -

En Son On: 11.10.2011 - 11:19
ağlamk ne güzel.RABBİM bizi gözyaşı pınarları kurumuş merhamet fukaralarından eyleme.AMİN
Ekleme Tarihi: 09.01.2007 - 13:45
Bu mesajı bildir   zelil-i hakisar üyenin diğer mesajları zelil-i hakisar`in Profili zelil-i hakisar Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
.:Yakup023:. su an offline .:Yakup023:.  

555 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 22:44

Eğer siz benim bildiklerimi bilmiş olsaydınız, az güler, çok ağlardınız. buyuruyor.

Ashâb-ı kiram Efendilerimiz bu sözü duyduklarında yüzlerini kapayarak ağlaştılar. Bilmediğimiz için ağlamıyoruz. Bilsek çok ağlarız.

şimdi can kardeşim aglamayalım mı
Ekleme Tarihi: 09.01.2007 - 13:59
Bu mesajı bildir   .:Yakup023:. üyenin diğer mesajları .:Yakup023:.`in Profili .:Yakup023:. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
.:Yakup023:. su an offline .:Yakup023:.  

555 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 22:44

Hz.Ömer (R.A) Kur´andan dinledigi zaman yere baygin düserdi. bir gün eline bir saman kirintisi alarak söyle dedi:

"keske ben de bir saman kirintisi olsaydim, adi anilmaya deger bir sey olmasaydim. Keske anam beni dodurmamis olsaydi"

O cok aglardi, hüngür hüngür yas dökerdi. Bu yüzden yanaklarindan süzülen yaslarin biraktigi iki siyah iz her zaman yüzünde görülürdü.

Peygamberimiz (S.A.V) buyuruyor ki:

"Sagilan süt memeye dönmedikce Allah korkusu ile aglayan kimse de cehenneme girmez."

Rivayet edilir ki, Kiyamet günü bir kul Allah cikilacak ve günahlarinin agir bastigi görülerek cehenneme atilmasi emredilecektir. Bu sirada kirpiklerinden bir tel dile gelerek söyle diyecektir:

"Ey Rabb´im senin Resul´un Muhammed (S.A.V) kim Allah korkusu ile aglarsa Allah onun yas döken gözlerini cehenneme haram kilar" diye bildirdi. Ben senin korkundan aglamistim.

Bunun üzerine dünyada Allah korkusu ile aglayan bir kirpik teli sayesinde adam affedilecektir.

Cebrail (A.S): "falan oglu filan bir tek kirpik sayesinde kurtuldu" diyerek bu durumu ilan edecektir.
(REKAIK UL AHBAR)

Rivayet edilir ki, Kiyamet günü cehennem ortaya cikinca öylesine kükreyecek ki, bütün ümmetler dehsetinden dizüstü kapaklanacaklardir.

Nitekim yüce Allah (C.C) buyuruyor ki:

"...Ve sen her ümmeti dizüstü cökmüs (ne olacagini endise ile bekler) görürsün. Her ümmet amel defterini almaya cagirilir"

(Casiye Suresi, 28)

Insanlar cehenneme yaklastirildiklarinde onun öfke ve kükreyisini duyacaklar, bu besyüz yillik mesafeden duyulacaktir.
O zaman Peygamberler dahil herkez kendi dernine düserek "ben ne olacagim" diyecektir. Yanliz Peygamberlerin ulusu olan Hazreti Muhammed (S.A.V) müstesna, O "ümmetim ne olacak, ümmetim ne olacak" diyecektir.

O sirada cehennemden daglar gibi ates kütlesi cikacaktir. Peygamber´imizin (S.A.V) ümmeti "ey ates kütlesi! Namaz kilanlar, dogruluktan ayrilmayanlar, Allah´dan korkanlar ve oruc tutanlar hakki icin geri dönermisin" diye yalvararak atesi geldigi yere göndermeyi calisacaklar, fakat ates geri dönmeyecektir.

Bu sirada Cebrail´in (A.S) "ates kütlesi Muhammed´(S.A.V)in ümmeti üzerine yöneldi" diye seslendigi duyulacaktir. bunun üzerine Cebrail (A.S), bir bardak su getirerek Peygamber´imize (S.A.V) uzatacak ve "ey Allah´in Resulü! Bunu al, atesin üzerine at" diyecektir. Peygamber´imiz (S.A.V) Cebrail´den (A.S) aldigi bardagi atesin üzerine bosaltir bosaltmaz ates sönecektir.

Peygamber´imiz (S.A.V) "bu su nedir?" diye soracak ve Cebrail´den (A.S) su cevabi alacaktir:

"Bu senin ümmetinin, Allah korkusu ile aglayan günahlarlarinin gözyasidir. simdi atesin üzerine serpip onu Allah´in izni ile - söndüresin diye sana getirme emri aldim" *
(*BIDAYET`ÜL HIDAYE)

Peygamber´imiz (S.A.V) söyle buyurdugu bildiriliyor:

"Hic bir mümin düsünülülemez ki Allah korkusu ile gözünden sinek basi kadar yas ciksin ve elmacik kemigine kadar insinde o kula cehennem atesi degsin"

..

Peygamber´imiz (S.A.V) söyle dua ederdi:

" - Allah´im! Bana senin korkun ile aglayan iki göz bagisla"

Es selamü aleyküm ve Rahmetullahi ve Berakatühü

Bu mesaj 1 kez ve en son (YiTiK_SevDaM) tarafından 09.01.2007 - 14:08 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 09.01.2007 - 14:05
Bu mesajı bildir   .:Yakup023:. üyenin diğer mesajları .:Yakup023:.`in Profili .:Yakup023:. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Üsve-i Hasene su an offline Üsve-i Hasene  

273 Mesaj -

En Son On: 04.10.2009 - 01:52
gülHepinizden Allah Razi OlsuN.gül
gülPaylaşımlar Birbirinden Güzelgül

Günahkar mü'min'nin cehenneme bile girmesi gerekse Rabbim gözyaşlarının deydiği hiçbir yeri Cehennem azabına dücar kılmaz.

O'nun (c.c.) için ağlayabiliyorsanız gözyaşlarınızı ganimet biliniz, onunla yüzünüzü mest ediniz.

Selam ve Dua ile...

Bu mesaj 2 kez ve en son M.MasuM tarafından 09.01.2007 - 15:23 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 09.01.2007 - 15:16
Bu mesajı bildir   Üsve-i Hasene üyenin diğer mesajları Üsve-i Hasene`in Profili Üsve-i Hasene Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
dilaratuba su an offline dilaratuba  

934 Mesaj -

En Son On: 13.04.2009 - 18:15
Allah razı olsun Hak Dilaram çok güzel bir ekleme.

Allah senden razı olsun YitikSevdam Kardeş faydalı mesajların için.

Bu mesaj 1 kez ve en son dilaratuba tarafından 09.01.2007 - 15:47 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 09.01.2007 - 15:46
Bu mesajı bildir   dilaratuba üyenin diğer mesajları dilaratuba`in Profili dilaratuba Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
BURUC su an offline BURUC  

77 Mesaj -

En Son On: 25.02.2007 - 13:18
Paylaşımlar birbirinden güzel.. Allah razı olsun herkesten..gül
Ekleme Tarihi: 09.01.2007 - 16:21
Bu mesajı bildir   BURUC üyenin diğer mesajları BURUC`in Profili BURUC Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
astaravista253 su an offline astaravista253  
RE:

791 Mesaj -

En Son On: 10.06.2009 - 12:40
Alıntı
Orijınalı rifat56

gül Allah Razı Olsun gül

Ellerine sağlık...
Çok faydalı ve anlamlı bir konu...

AĞLAMAYI BİLMEYEN SEVEMEZ SEVGİSİ YALANDIR...!

Ekleme Tarihi: 09.01.2007 - 17:48
Bu mesajı bildir   astaravista253 üyenin diğer mesajları astaravista253`in Profili astaravista253 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
_ESaDuLLaH_ su an offline _ESaDuLLaH_  

611 Mesaj -

En Son On: 09.07.2010 - 15:12
Peygamber´imiz (S.A.V) söyle buyurdugu bildiriliyor:

"Hic bir mümin düsünülülemez ki Allah korkusu ile gözünden sinek basi kadar yas ciksin ve elmacik kemigine kadar insinde o kula cehennem atesi degsin"
- - - -
Peygamber´imiz (S.A.V) söyle dua ederdi:

" - Allah´im! Bana senin korkun ile aglayan iki göz bagisla"
- - - -

Gözyaşı zahirde gözden aksa da, aslında kalbimizden, ciğerlerimizden sökülüp gelen bir rahmet tecellisi, kadın erkek ayırt edilmeden bahşedilmiş bir hediye... Günahlara ödenen diyet... Gözyaşı kalbin soğukluğunu gideren bir meltem, gözyaşı ruha akan esin...

Ağlayamıyor musunuz?

Erkekseniz ağlayın...!!

Allah Razı Olsun

:( ağlar
Ekleme Tarihi: 08.08.2007 - 15:42
Bu mesajı bildir   _ESaDuLLaH_ üyenin diğer mesajları _ESaDuLLaH_`in Profili _ESaDuLLaH_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
saran su an offline saran  
De ki;

99 Mesaj -

En Son On: 21.07.2008 - 12:20

-De ki; "Siz bu Kur'an'a ister inanın, ister inanmayın, o bundan önce kendilerine bilgi verilenlere okunduğunda, onlar çeneleri üzerine secdeye kapanırlar. "

- Ve derler ki, "Rabbimizin şanı yücedir, O'nun verdiği söz kesinlikle yerine gelecektir. "

- Çeneleri üzerine secdeye kapanırlarken, gözyaşları dökerler. Kur'an onları ürpertir, saygılarını artırır. "

( İsra 107-109)

Kur'an ve Sünnet'e göre, güldüren de ağlatan da Allah'tır.

.

İnsanoğlu, yaşadıkları ve hissettikleri olaylar karşısında tepkilerini çeşitli biçimlerde ortaya koyarlar. Ağlamak da bu türden bir davranıştır. Ağlamanın, insan hayatında özel bir yeri vardır ve bu davranış, insanın yaşamının biçimlenmesinde önemli bir işlev görür.
Ağlamak…gülmek kadar güzeldir.
Muhakkak hepimiz işitmişizdir, ağlayan erkek çocuklara;
“Erkekler ağlamaz… Ne kız gibi ağlıyorsun…” denildiğini.
Hem ağlamak zayıflıkmış, erkeklere yakışmazmış…

Ağlamak, duyguların ifadesidir.
Sevinçlerin, hüzünlerin dile getirilmesidir ağlamak.
Öyle duygular vardır ki çok yoğun olur,
gözyaşlarına dönüşür hüzünler, sevinçler, heyecanlar…
İnsan ağlamalı, ağlayabilmeli.
Bırakın aksın gözyaşlarınız...

saygı ve duâ ile
Ekleme Tarihi: 08.08.2007 - 18:23
Bu mesajı bildir   saran üyenin diğer mesajları saran`in Profili saran Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
MELIKSAH04** su an offline MELIKSAH04**  

328 Mesaj -

En Son On: 06.08.2009 - 16:05
gönül ağlamadan göz ağlamaz derler ...YARAB GÖNÜLDEN AĞLAYAN KULLARINDAN EYLE CEHENNEM KORKUSU İLE DEĞİL SENİN MUHABBETİNLE AĞLAT BİZİ...ALLAH RAZI OLSUN HEPİNİZDEN
Ekleme Tarihi: 08.08.2007 - 20:30
Bu mesajı bildir   MELIKSAH04** üyenin diğer mesajları MELIKSAH04**`in Profili MELIKSAH04** Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  

1576 Mesaj -

En Son On: 11.11.2012 - 23:24

Kaab el-ahbar radıyallahu anh şöyle demiştir:

"Allah korkusu ile ağladığımda, gözyaşlarımın yanaklarıma akması, benim için ağırlğımca altın sadaka vermekten daha hoştur...

Gülmek her yigidin harci ise aglamakta yigide harctir..

Tebessümden dogan gülücükler nasil mutluluk verici ise aglamakta ergege o kadar haktir...

Mevla Razi Olsun...

Bu mesaj 1 kez ve en son SuMeYRa tarafından 13.08.2007 - 07:51 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 13.08.2007 - 07:50
Bu mesajı bildir   SuMeYRa üyenin diğer mesajları SuMeYRa`in Profili SuMeYRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 827 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
nokta54 (45), karapapak (46), dosteren (60), ahmetkaya5v (40), AKIN TALHA (45), memetnur (60), ssarikoc2003 (43), yolcuxxx (38), adige11 (46), aydemir (45), terekeme (), tolga_27 (44), turkcomtayfur (), CNN (44), faruk741 (39), kürtislam (37), kenan_k (59), ercosserdar (42), siyahi (46), Ay Yuzlum (42), sevgim (45), sekersey (55), Melek_90 (34), mkilincarslan (33), emel meydan (48), karabela2000 (54)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59257 saniyede açıldı