generique plaquenil generique luvox kaletra kamagra chloroquine imdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » BÜYÜK ŞAHSİYETLER » İman kardeşi olalım, cemaat kardeşi değil!!!

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 2 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
İman kardeşi olalım, cemaat kardeşi değil!!!

179 Mesaj -

En Son On: 14.10.2009 - 12:39
Cinsiyeti: Erkek 
Alıntıdır: http://www.habervakti.com/devam.asp?idyazar=99

Alıntıdır: http://www.habervakti.com/devam.asp?idyazar=99

Fethullah Hocaefendi Gerçeği

Ülkemizde hakkında en çok konuşulan ve yazı yazılan insanlardan biri de Fethullah Gülen hoca efendidir.

Gelen maillerde Hocaefendi hakkındaki düşüncelerimiz soruluyor.!

Baştan açık ve net olarak belirtelim ki, cemaatının bir ferdi olmamama rağmen, hocaefendi hakkındaki iddiaların hiçbirine inanmıyorum, kaale almıyorum ve alçakca oynanan bir oyun olarak görüyorum!!

Diyeceksiniz ki, ; -efendim siz böyle diyorsunuz ama, değişik medya gurubunda yazı yazan ve islam adına konuşan koca!!!! koca!!!! yazarlar da, bu iddiaları destekliyor ve yorumlar getiriyor;

Bu koca koca sözde yazarlar, vatan ve millet haini, Allah;a ve O;nun Resülüne harp acmış zavallılar topluluğu ise, ıslah olmaları ve kendini yaratan Rabb;lerine kuş beyinleri ile isyan etmemeleri icin dua ederiz. Tüm müslümanlara da Allah;ın bu zavallıları ıslah etmeleri icin dua etmelerini tavsiye ederim.

Yok eğer bu yazarlar, dernekler, gazeteler, TV ler din adına ortaya cıkıp , manevi değerlerle insanları buluşturmayı hedeflediklerini söyleyip te, Hocaefendi ve O;nun cemaatı ile uğraşıyorsa icimde c............ş demek geliyor.

Bu ahmaklık, cahalet, kıskançlık , şeytanın ve yeryüzünde onun kuklalarının piyonu olmaktan başka bir şey değildir.

İslam adına ve cemaatlar hakkında söz söyleme görevi kendindeymiş gibi köşelerinde yazı yazan, müslümanlara saldırarak pirim yapmaya calışıp, kendine yazdıranların gözüne girmeye calışan beyni ve kalbi hastalara diyorum ki, bu cemaatlar hakkında konuşmak sizin boyunuzu cok aşar. Sizler ancak magazin programlarında ic camaşırını ve özel hayatını deşifre eden sözde sanatcıların hayatını yazarsınız.

Burada ismini vermek istemediğim bir TV ;de program hazırlayan bir muhterem , ;sanırım kendisini de muctehid sanıyor;, yanına almış kendisi gibi iki seviyesizi, işi gücü yokmuş gibi müslümanlara saldırıyor hakaret ediyor. Ağzına dolamış bir diyalog kelimesi bir kaç yıldır çiğneyip duruyor. Konuşmaya başladığında gülmekten kendimi alamıyorum. Nekadar zavallı duruma düşüyor.

Adama sorarlar sen kimsin? İslam;i kisve altında kime hizmet ediyorsun? Yanına getirdiğin o Prof. Ünvanlarını kaca aldın? Ülkede hırsızlar , hainler kol gezerken, ülke gençliğinin yarıdan fazlası manevi değerlerini terk edip eroin, esras ve fuhuş peşinde helak olurken, Ortaokul ve lisedeki gencler silah elinde mafyacılık oynayarak katil olurken, okul önlerinde kimsenin can güvenliği kalmazken, millet ile Kuran arasına putlar girerken, ALLAH aşkına köşelerinizde ve ekranlarda ne zırvalayıp saldırıyorsunuz? Kimler size ne veriyor veya ne vaadlerde bulunuyor? Bu millete hakaretten ve edepsizce saldırıdan başka ne verdiniz?

Sizler İslami kullanarak servetinize servet katıp, şehvi duygularınızın eseri olup şehvetinizin boynunuza taktığı iple giderken, birilerinin borazanlığını yaparken, Hocaefendi; milletin evlatlarıyla uğraştı, o gencleri Kuran; la tanıştırdı. Kurduğu eğitim kurumları ile uluslar arası arenada zirveye oynadı. Açtığı dersahanelelerle bu vatanın evlatlarını eğitti. Kurduğu yurtlarla genclere sıcak bir ortam hazırladı. Sizlerin hayali bile yetmezken o dünyanın dört bir tarafında eğtim yuvaları açtı. Geleceğe yatırım yaptı.

Tabi siz bunları anlayamazsınız, çünkü çıkarcı ve menfaatçi bir dünyanız var, makamlar ve servetler sizlerin gözünü kör etmiş. Ne anlarsınızki? Halbuki bilseniz, 50 yıl sonranın dünyasında söz sahibi olmanın yolu, dört birtarafta acılmış ve o zamana kadar binlerce mezunlar veren ve bulundukları ülkelerin sosyal hayatında ciddi yerlerde yer almış bireylerin mezun olduğu eğitim yuvalarından geçer.

Hocaefendinin serveti ile kendi servetinizi kıyaslayın. O millete, sizler nefislerinize yatırım yaptınız.
Buradan müslümanlara sesleniyorum;

Allah aşkına insaflı olun, bu tür ahmakça oyunlara inanmayın!

Gencler; Hocaefendi bizim cemaata ve liderimize neden tabi olmuyor diye, şeytanı hilelere inanıp iftiralara alet olmayın. Bunun birde mahşerde yüzleşmesi var unutmayın!
Sorarlar size, sizin lideriniz hocaya neden tabi olmuyor? Sizin liderinizin tek kurtarıcı olduğuna dair vahiy mi geldi?

Allah yolunda uğraşan herkese dua edin. Hatasız kul olmaz. Önce kendi hatalarımızla uğraşalım.

Elinde madden ve manen imkanı olan her müslüman bu okullara yardımcı olmalıdır. Sayısının artması icin elinde gelen imkanı harcasın. Burda bulunan fakir cocukların eğtim için madden yardımcı olsun. Kolunda tuttuğu bir yetimi götürüp burda okutsun.

Ailelere sesleniyorum, evlatlarınızı bu okullar ile tanıştırarak manevi değerlerle buluşturun. Kahveden, esrardan, fuhuştan uzak tutun!!

STV bakıyorsunu, hazırladığı programlarla seviye ve kaliteyi yakaladı. Bir çok TV kanalı onu taklit etmenin peşinde. STV de oynayan programları taklit ediyorlar. Umarız ki Mehtap TV ile bu yayıncılık başarısını zirveye taşırlar.

Burda birde ricamız olacak. Avrupa;da bircok insanımızla görüşüyoruz, aileler ve genclik perişan. Hazırlanacak güzel TV programları ile bu cıkmaza dur diyebilirler sanırım.

Hocaefendiyi eleştiren müslümanlar, kurdukları Tv ve gazetelerde kendi reklamını yaparken, o yaptığı programlarla bile eğtim peşinde.

Onlar cemaatlarında din adına topladıkları paralarla servetine sevet katıp, kendi insanlarını bile dolandırdırken, Hocaefendinin cemaatının yatırımları ortada.
Sizlerde gösterin ne yatırımınız var. Toplanan paralar nereye gitti. Kimlerin cebinde veya hesap numarasında.

Akıl ve ve mantık sahiblerini insafa davet ediyorum. Hele şu sıcak günlerde dikkatli olalım. Derin güçler harekete gecti. Gelecek bir yıl cok sıcak geçebilir. Millete savaş açıldı. Bu dönemde birçok iftiralar ve yalanlar atılacak.

Danıştay olayını gördünüz. Olayın olduğu an öten medya düdükleri ve yazarlarının eline önceden servis yapılmış gibi hep bir ağızdan aynı haber yapıldı. Olay fiyasko cıkıp abilerinin oyunu olduğu ortaya çıkınca sustular. Gerçekleri yazmadılar.

Birbirinizle uğraşıp, ;böl, parçala, yut; oyununa gelmeyin. Onlar saldırdıkça birbirimize sahip çıkalım.

Her fiilinizin hesabını birgün mutlaka vereceğinizi unutmayın.
Allah;dan korkup insaflı olun!

Unutmayın;
;İman etmedikçe cennete giremessiniz, birbirinizi sevmedikçede iman etmiş olamassınız!!!;

İman kardeşi olalım, cemaat kardeşi değil!!!

Bu mesaj 1 kez ve en son suzunkopru tarafından 22.06.2006 - 11:19 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 22.06.2006 - 11:18
Bu mesajı bildir   suzunkopru üyenin diğer mesajları suzunkopru`in Profili suzunkopru Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~KeMaL~ su an offline ~KeMaL~  

785 Mesaj -

En Son On: 15.12.2007 - 15:26
Cinsiyeti: ----- 
İslâm dininde kardeşlik, bütünüyle akide temeline dayanmaktadır. Allah (c.c), Kur'ân-ı Kerim'de şöyle buyurmaktadır "Mü'minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını bulup-düzeltin ve Allah'tan korkup sakının umulur ki esirgenirsiniz" (el-Hucurat 49/10). Âyeti kerimeden de açıkça anlaşılacağı üzere, ancak iman bağıyla biraraya gelenler kardeş olarak kabul edilmektedirler. Buna göre yeryüzünün neresinde yaşıyor olurlarsa olsunlar, hangi dili konuşuyor olurlarsa olsunlar, hangi kavme mensup olurlarsa olsunlar veya hangi renge sahip olurlarsa olsunlar bütün mü'minler kelimenin tam anlamıyla birbirlerinin kardeşleridirler yani birbirlerinin sadik dostlarıdırlar. Bu kardeşler kendi aralarında apayrı bir topluluk oluştururlar. Kendi akidelerine saldıran veya imana karşı küfrü tercih eden kimselere-kendilerine ne kadar yakın olurlarsa olsunlar- asla sevgi beslemezler; bu anlamda sadece akide kardeşliğini esas tutarlar; Rabblerinin şu mealdeki uyarılarını asla unutmazlar: "Allah'a ve ahiret gününe iman eden hiçbir lopluluk bulamazsın ki onlar Allah'a ve Rasûlüne karşı başkaldıran kimselerle bir sevgi (ve dostluk) bağı kurmuş olsunlar bunlar ister, babaları, ister çocukları, ister kardeşleri, isterse kendi aşiretleri olsun. Onlar, öyle kimselerdir ki, (Allah) onların kalplerine imanı yazmış ve onları kendinden bir ruh ile desteklemiştir" (el-Mücadele, 58/22); "Ey iman edenler, eğer imana karşı küfrü sevip tercih ediyorlarsa, babalarınıza ve kardeşlerinizi veliler edinmeyin. Sizden kim onları veli edinirse, işte zulme sapanlar bunlardır" (et-Tevbe, 9/23)..

Measselam gül
Ekleme Tarihi: 22.06.2006 - 11:27
Bu mesajı bildir   ~KeMaL~ üyenin diğer mesajları ~KeMaL~`in Profili ~KeMaL~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 955 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
nailgencer (44), Orchidee (37), onersinanc (67), sivas58 (59), selale 1 (48), kir cicegi (33), Türkiz (54), murad safak (48), hanik (56), musti58 (52), hvv23 (41), meryema (44), YUSSF (51), erdal.sahin (45), kadir_eyup (44), ufux (49), sankay (49), Ebu Muhammed (49), UmutK (47), yasmin79 (45), Turkiyeli 66 Ac.. (35), sayyad82 (42), Cerez (56), serapbuyukcivel.. (56), Mustafa. (53), crixso (47), fatihbeyza (51), aydinfuat1991 (34), bekar ögretmen (45), leventay24 (60), selyum (45), fatihmeskul (47), altug utku (46), emrebey (51)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.54768 saniyede açıldı