ivermectine generique luvox generique luvox lopinavir ritonavir stromectol oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » Rahmet Yüklü Bir Öykü

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 3 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Rahmet Yüklü Bir Öykü

59 Mesaj -

En Son On: 06.12.2006 - 14:52
Cinsiyeti: Erkek 
ABDURRAHÎM (Goeffrey Wakenan)
1988'de ihtida etti. İngiltereli.

İSLÂM'I KABUL ETMEDEN ÖNCEKİ halimle ilgili bir hususu söyleyerek başlayayım. Ondört yaşımdan 1988 yılına kadar çok içki içiyordum, bekârdım, hiçbir din ve ahlâk kuralını kaale almıyordum. O dönemde din bana bir şaka gibi gelirdi. Bütün elimdekileri içki yolunda sattım. İçinde fazla birşey kalmamış olan evimde kırık bir yatakta yatıyordum.

1988 Eylül'ünde önemli bir gün yaşadım. Sarhoş olarak yattığım bir uykudan uyanmıştım. Kafam zonkluyordu ve midem karmakarışıktı. O güne kadar kafama ne estiyse yapmıştım. Kendi kendime, ahmaklığı bırakıp ciddi birşeyler yapmalıyım diye düşündüm.

Sonra, kendimi bu çok acınası halden, yaşayan bir cenaze olma halinden kurtarabilmek için bir meslek kulübüne üye oldum. O kulüpteyken, din hususunda anket yapan genç bir kadınla tanıştım. Kadın bana geldiğinde onu çabucak başımdan savmak istedim. Kadın "Neye inanıyorsun?" diye sordu, ben de "Benden daha büyük olan bir güce" diye cevap verdim. Kadın bu cevaba ilgi duydu ve beni sorularla didiklemeye başladı. Sonra sohbet, bana soru sorulamayacak bir noktaya geldi dayandı. Bu nedenle, ben ona sorular yöneltmeye başladım. Onun bana sorduğu şekilde ben de ona neye inandığını sordum. Cevabı, "Allah ve İslâm" oldu. Bu cevap karşısında şaşakaldım ve kendisine, cevap veremez hale gelinceye kadar, pek çok soru sordum.

Sonunda, benim soru sorma merakımın tatmin olması için, onun beni bir camiye götürmesine ve kendisinin de dışarıda beklemesine karar verdik. Camiye girdiğimde içimde bir tuhaflık hissettim; hayatımda ilk kez içimde bir huzur hissettim. Tam olarak tarif edemeyeceğim, ama harikulâde bir duyguydu yaşadığım. Baştan ayağa titredim. Bütün bela ve dertlerim sırtımdan inmişti. Aşağı yukarı bir saat sonra camiden çıkarken artık bir Müslümandım; yürümüyor, sevincimden zıplayıp duruyordum. İslâm'ı kabul etmiştim. Beni oraya getiren kadın ilkin buna inanamadı. Bu lütufkâr ve nazik bacıdan Allah razı olsun.

Müslüman olur olmaz hemen içkiyi bıraktım. İki ay içinde kendimi her bakımdan güçlü hissettim, beni o camiye getiren kadınla evlendim. O zamandan sonra Allah bize iki oğul ihsan etti ve bana da yeni bir hayat nasip etti. Allah bana dosdoğru yolu gösterdi.

Şunu da söylemeliyim ki, ilk dönemler çok çetin geçti. Günde beş vakit namaz kılmak, oruç... bunların hepsi ilk başlarda bana ağır geliyordu. Bununla birlikte, Kur'ân'ı okuduktan ve başka müslim ve müslime kardeşlerle tanıştıktan sonra, İslâm benim yeni hayat tarzım haline geldi. Namaz kılmak ve oruç tutmak artık zor gelmemeye başladı. Bunlar gün geçtikçe ban] daha da kolay gelir oldu.

Kendimin beyaz, hanımımın ise Asyalı olması ilk sıralar ailemle aramda pek çok sürtüşmeye sebep oldu. Ailem benim dinimi ve soyadımı değiştirdiğimi de öğrendi. Bu onları çok rencide etti. İngiliz Kilisesine mensup olan annem beni hâlâ eski adımla çağırır. İslâmiyet anne ve babamıza saygı göstermemizi bize öğrettiğinden, buna ses çıkarmıyorum. Şu an birbirimize öncekinden bile yakınız. Aileme eskiden olduğumdan daha yakınım. Mesai arkadaşlarına ve onun dışındaki arkadaşlara gelince; bir müddet alay ettiler, ne ki artık değişmiş bir kişi olduğumu anlayınca, bunu kabullendiler. Zamanla onların da benimle ilişkilerinde saygılı olmaya başladıklarını gördüm.

Bütün müslim ve müslime kardeşlerim sayesinde çok büyük bir aileye kavuşmuş oldum. Allah'a dua ettiğiniz ve O'nun sözlerini kalb ve ruhunuzda tuttuğunuz sürece, O size bir zarar gelmesine müsaade etmez; zira O Rahîm'dir, çok merhametlidir.

© 2005 karakalem.net / Muhammed Şeviker
Ekleme Tarihi: 25.08.2005 - 12:26
Bu mesajı bildir   kimyagerus üyenin diğer mesajları kimyagerus`in Profili kimyagerus Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ahmetsezginyilmaz su an offline ahmetsezginyilmaz  
Themenicon    Her Geleni Hızır Bilmek Her Uyarıyı Dikkate Almak

15 Mesaj -

En Son On: 26.01.2015 - 11:38
Slm Kardeşim Allah sana hidayeti nasip etmiş İnşallah darısı diğer inanmayanlara veya inandım deyipde inandığı gibi yaşamayan ve daha sonrada yaşadığı gibi inanan insanlara Rabbim rahmetini fark ettirsin. MEvlam senide bu yolda son nefese kadar daim kılsın inşallah

KArdeşim bilmessin senin bu olaya nekadar sevindim en azından bizim gibi kör değilsin rabbim en azından gözlerinden perdeyi kaldırmış ah bir bilsek şu hayatda günlük, saatlik hatda dakikalık rabbim ne rahmetler bahseder ama malesef biz ayeti kerimedeki gibi hakikaten insan oğlu olarak nankörüz, şükretmeyiz sonrada rızkımızı niye ertırmadı diye isyan ederiz Allah korusun

Ama canım kardeşim rabbim inşallah tüm islam alemine her geleni Hızır bilmek vede her hatırlatmadan ders çıkaranlardan öğüt alanlardan eylesin bizleri

Slm ve dua ile Allaha emanet olunuz

telaşlı Kararsiz göz kırpma düsün

Bu mesaj 1 kez ve en son ahmetsezginyilmaz tarafından 25.08.2005 - 14:37 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 25.08.2005 - 14:35
Bu mesajı bildir   ahmetsezginyilmaz üyenin diğer mesajları ahmetsezginyilmaz`in Profili ahmetsezginyilmaz Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
fosaloglu su an offline fosaloglu  

2683 Mesaj -

En Son On: 20.01.2007 - 13:07
Benim dikkat ettiğim ise ; sonradan müslüman olan insanlar islamı daha iyi uygulamaya çAlışırken ve islamdan uzak geçen günleri için binlerce kez pişmanlık duyan insanlarken;

bizler; anamız babamız müslümanken, hatta bizi islama daha fazla yaklaştırmak istiyorlarken, ve hatta islam adına hiç bir zorluk,çile.zahmet çekmemişken...

Buna neden ŞÜKRETMEYİZ?
Ekleme Tarihi: 25.08.2005 - 19:46
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 852 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
gocmenkuslar (56), fatihalperen (40), cumababa (64), osman karaca (59), selim444 (33), furkan2005 (44), sena_66 (56), sebo1963 (61), manolya (59), sertkaya (54), sofigardas (44), MEHMET_1960 (64), dursun ali (68), cepkamil (51), romen (42), selim_wien (42), awsaroglu (49), tekin58 (59), sahabegulu (47), hintavi (47), sivassporlu (38), hakký özka.. (59), Hayriye Esra (38), eylem (49), nurdane_unlu (58), tüncay (46), uzaktaki (48), Goblin (37), aliyasar (60), ozturk yasin (61), iborrr (59), Elbistan (44), s_a_r_a_ (36), HABÝBE (39), sefaiscan20 (35), YAKAMOZ42 (44), p_rens (69), metin007 (47), P_kardes (51), mehmetturkmen (46), Bayramalptekin (60), sitemkar (44), ATEKER (51), muco_15 (39), hicran (37), beyondvision (38), Konyali_Yakup (38), Hayat-i (55), Ece (38), Meviza29 (51), meaksa (39), Pfantom (63), INCE (52), musab27 (46), vuslaterimi (39), nisa06 (53), nisan3aknur (49), KabirYolcusu (40), ates_2001 (40), Gundepster (44), BiLMARUF (51), haroun66 (38), benmuzo27 (46), ahmet349 (39), O NA KAVUÞMAK (37), kadir_1818 (49), kadir_kadir (49), siblako (51), kökan (51), ünsal (46), hasanözen (54), y-o-l-c-u (45), EFSANE35 (50), nbalâ has.. (32), yusufla (45), tomi56 (34), yavuzselim (48), huseyin22 (50), insanlýk.. (36), code10 (49), Barbaros tas (65), mahinur40 (49), kerbela_ (38), furkan71 (53), macfurkan (48), Atomcan (49), bukey musab (39), benlikolmas&yac.. (37), serdaroglu1 (79), comert_harun (39), Musabbukey (39), rduman07 (39), erolxyz (46), prenses82 (42), mErVe.. (38), sakinliman (57), sofi180 (38), msene (50), yavuz1d (42), Muhammed74 (50), travaci (51)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55431 saniyede açıldı