ivermektin ivermektin ivermektine generique luvox hydroxychloroquine voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » BİSİKLET DAĞITIYORLARMIŞ

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 49 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
BİSİKLET DAĞITIYORLARMIŞ

45 Mesaj -

En Son On: 08.10.2006 - 23:50
Cinsiyeti: ----- 
Bu akşam kanal 7’nin haberlerinde 9000 çocuğa bisiklet dağıtıyormuş sayın Kadir Topbaş, Sağolsun gerçekten büyük bir ihtiyaçtı, bizde şimdi bu çocuklar yaz geldi, İst. Yeşillik bağlarında bahçelerinde nasıl bisikletsiz yapacaklar diye düşünüyorduk. Tam yerinde bir isabet olmuş.
Kardeşim 9000 tane bisiklet ver, bunu vermek için büyük bir toplantı yeri ayarla, sanatçıları tut, bunlar hep parayla. Düşününce bir bisiklet 100 milyon olsa yaklaşık her şey içinde 1 trilyona maloluyor. Ve bu para bizim cebimizden çıkıyor. Bu parayı bisiklet gibi bir şeye vereceğine, sayın başbakanın dediği gibi fakır fukaraya, garip gurebaya dağıtsana, (Bu lafıda hiç sevmiyorum açıkcası) Bu parayı bizden vergi olarak alıp bisiklet olarak dağıtılması bana çok saçma geldi.
Ekleme Tarihi: 01.06.2005 - 22:57
Bu mesajı bildir   ravza2004 üyenin diğer mesajları ravza2004`in Profili zum Anfang der Seite
endulus su an offline endulus  

611 Mesaj -

En Son On: 08.01.2011 - 22:52
Cinsiyeti: Erkek 
s.a.

Degerli kardesim..

Sizin yasinizin ne oldugunu evli mi? bekar mi? oldugunuzu..Cocugunuz var mi? yok mu?.. Maddi durumunuz nasil? bilemiyorum..

Siz cok isteyipte bisiklet sahibi oldunuz mu? Cocuk dünyasini anlayabilirmisiniz..Bir babanin-annenin alamadigi bisikleti bir baskasinin vermesinden, O cocuklari sevindermesinin ne mahsuru olabilir. Yukarida belirttiginiz gibi fakir fukaraya verilmesini istediginiz yardimlardan bunun ne farki var..Birde bu olaya cocuk (cocugunuzun)gözüyle bakabilseniz..O cocuklarin o coskusunu, keske sizde dagitilan bisikletleri yerinde izleseniz.. Ben gözümde canlandiriyorumda.....:(

s.a.
Ekleme Tarihi: 02.06.2005 - 00:46
Bu mesajı bildir   endulus üyenin diğer mesajları endulus`in Profili endulus Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
((( ... ))) su an offline ((( ... )))  
v.a.s..

2338 Mesaj -

En Son On: 03.08.2006 - 02:19
Ne kadar güzel bir iş yapmışlar..

Ben bisiklete binemedim, çok istediğim halde..

Benim kardeşim 13 yaşına girecek ergenlik çağı dedikleri yaşta, ve hala bisiklet diyebiliyor.. Elinde olduğu halde o da hayaller kuruyor.. Neden?

Çünkü çocuk..

Bir çocuğu dahi sevindirebilmek kadar güzel şey yoktur, bence. Onların saf ve tertemiz yüreklerinin kıpraşması bile yeter..

Eyvallah Topbaş.. Eyvallah..
Ekleme Tarihi: 02.06.2005 - 08:42
Bu mesajı bildir   ((( ... ))) üyenin diğer mesajları ((( ... )))`in Profili ((( ... ))) Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
mimli uye su an offline mimli uye  
Themenicon   

206 Mesaj -

En Son On: 24.08.2005 - 17:21
alıntı-ravza2004
Bu parayı bizden vergi olarak alıp bisiklet olarak dağıtılması bana çok saçma geldi.

olmaz
Ekleme Tarihi: 02.06.2005 - 09:31
Bu mesajı bildir   mimli uye üyenin diğer mesajları mimli uye`in Profili mimli uye Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ravza2004 su an offline ravza2004  
RE:

45 Mesaj -

[quote]Orijinali endulus

s.a.

Degerli kardesim..

Sizin yasinizin ne oldugunu evli mi? bekar mi? oldugunuzu..Cocugunuz var mi? yok mu?.. Maddi durumunuz nasil? bilemiyorum..

Siz cok isteyipte bisiklet sahibi oldunuz mu? Cocuk dünyasini anlayabilirmisiniz..

a.s.

Evet ben çocuk oldum, ve hiç bisiklete binmedim, belki bu yüden bu isi çocuk olarak düsünmedim. Kusura bakmay1n, ben bir çocuga ayakkab1 al1nd11nda daha çok sevineceine inan1yorum,ben simdi kendi cocuguma en küçük birsey al1rken oturup düsünüyorum, acaba fazlam1 lüks olur, almasamda idare edebilirmiyim. Demekki kapasite meselesi, demekki benim kapasitem buna el veriyor, Simdi bir çocuk akülü araba al1n1nca çok sevinir diye 1000 tane akülü araba dag1tal1m. Millet türkiyede pazara 10 ytl ç1k1p evine 1 haftal1k erzak alacam diye ugras1yor. Bana göre bunlar göz boyamak...

üzüntülü üzüntülü üzüntülü
Ekleme Tarihi: 02.06.2005 - 12:51
Bu mesajı bildir   ravza2004 üyenin diğer mesajları ravza2004`in Profili zum Anfang der Seite
NuR DaMLaSI su an offline NuR DaMLaSI  
Themenicon   

544 Mesaj -

En Son On: 31.05.2008 - 00:05
bence çok iyi yapmislar!
onca çocugu sevindirmek ne kadar sevaptir!
bisiklet dagitanlardan Allah razi olsun....
Rabbime emanet olun kardeslerim....Güle Güle

Bu mesaj 1 kez ve en son kubra_1989 tarafından 02.06.2005 - 13:19 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 02.06.2005 - 13:11
Bu mesajı bildir   NuR DaMLaSI üyenin diğer mesajları NuR DaMLaSI`in Profili NuR DaMLaSI Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
_Resul_ su an offline _Resul_  

627 Mesaj -

En Son On: 18.11.2005 - 12:51
Bu muydu yani tartıştığınız şey? Ben de sevinmiştim başlığı görünce; "acaba bana da bisiklet verirler mi?" diye, heyhat! Boşa sevinmişim meğer...kahkaha
Ekleme Tarihi: 02.06.2005 - 13:13
Bu mesajı bildir   _Resul_ üyenin diğer mesajları _Resul_`in Profili _Resul_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

627 Mesaj -

Konfiçyüs demiş ki: "Bir kişiye iki kilo balık vereceğine, ona balık tutmayı öğret".

Theodor Herzl'in de bir sözü vardı: "Yahudilere yardım etmek onları dilenciliğe alıştırmaktır".

Yardım etmek kötü değil bu yapılan yardım da kötü değil ama sahiden de biraz göz boyama sanki. Hani bu çocukların ve ailelerinin hiçbir sosyal güvenceleri yok, eğitim imkanları kısıtlı vs. vs... Yani belki 1 trilyona da okulu olmayan bir semte okul yaptırılırdı, ya da 1000 yoksul öğrenciye yılda tam 1'er milyar burs verilirdi... Galiba Ravza arkadaşımız meseleye bu açıdan bakıyor, pek de haksız değil hani... Ama elbet 9000 bin bisiklet dağıtınca daha çok dikkat çekiyor, iyi reklam oluyor sanki, öyle ya okul yaptırsan medyanın ilgisini çekemezsin, herkes "ne var bunda belediyenin yapacağı normal işlerden biri" der... Demez mi? sevinçli düsün
Ekleme Tarihi: 02.06.2005 - 15:31
Bu mesajı bildir   _Resul_ üyenin diğer mesajları _Resul_`in Profili _Resul_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
GöLGe su an offline GöLGe  

1041 Mesaj -

En Son On: 23.11.2008 - 23:01
Herzamanki gibi yine isin en kolayi olan -tenkit etmek yada- pc basinda yorum yapmayi tercih ediyoruz...
Tamam, Hükümetlerin daha önemli yapmasi gerekenler de var mutlaka ama bisiklet de önemli göz boyansada...
Bisiklet deyip gecmeyelim n'olur....
Coccuklarin o tertemiz ama alabildigince hayal dünyalarindaki bisikletin yerini hepimiz biliriz...
Bisikleti o(nlar) almis, ayakkabilarida bizler alalim gücümüz cercevesinde...
Bir digerlerimizde elbise alsin...
Kalem-defter islerinide hali vakti yerinde olanlar alir...
Damlaya damlaya göl yapabiliriz degilmi !
Hic birsey yapamayanlarimiz kücücük bir seker alipta bir yetimin basinidami oksayamaz...
Hükümetler tarafindan yapilan acilis törenlerindeki satafatli gösterisleri tenkit edin...
Secim calismalarinda yapilan asiri giderlerin hesabini sorun...
Ama cocuklarimizin hayallerini yikmayin...
Buna hakkimiz yok...

gül
Ekleme Tarihi: 02.06.2005 - 17:25
Bu mesajı bildir   GöLGe üyenin diğer mesajları GöLGe`in Profili GöLGe Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

627 Mesaj -

Gölge kardeş ben yapılan işe ya da bisikletlerin alınmasına karşı değilim, Ravza kardeşin de buna karşı olduğunu sanmıyorum. Benim burada eleştirdiğim hayır işinin dahi siyaset için yapılması ki, hepimiz bunun siyaset olduğunu biliyoruz, hükümetler belediyeler önce asli görevlerini yapsınlar, onlar hele kendi işlerini yapsınlar da böyle hayır işlerini biz yaparız, bize vazife olsun...

Bu mesaj 1 kez ve en son _Resul_ tarafından 02.06.2005 - 18:03 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 02.06.2005 - 18:01

1041 Mesaj -

Resul kardesim, yazimizin sizin mesajinizin altina gelmesi size hitaben yazildigi anlamina gelmemeli.
Maksadimiz kimseyi incitmek degil, olamazda... Sözümüz geneledir...
Her ne kadar göstermelik de olsa yapilanlara güzel bakabiliriz diye düsünüyorum!...
Hani "üzüm üzüme baka baka kararir" ata sözü varya, olaki birileri(miz) 9000 bisiklete karsilik 5000 kitap-defter hediye eder ve birileri(miz)de 3000 ... vs vs...!
Rekabet her zaman kalite (yada ucuzluk) getirir...
Bu arada bisiklet olayinin göstermelik oldugunu herkesin anladigini saniyorum...
Ama birileri(miz)ninde bir yerlerden baslamasi gerekiyor degilmi...!
Sanirim, yönetenler kadar yönetilenlerinde hatali oldugunu inkâr edemeyecek kadar olgunuz...!
Haa, yöneticilerin aslî görevlerini yapip yapmadiklari tartisilabilinir ama tartisilan konular da elle tutulur bisiiler olmali...!
Sürc-ü lisan eylediysek özür dileriz...

gül
Ekleme Tarihi: 02.06.2005 - 19:21
Bu mesajı bildir   GöLGe üyenin diğer mesajları GöLGe`in Profili GöLGe Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Akibetim su an offline Akibetim  
RE:

111 Mesaj -

En Son On: 07.06.2005 - 22:17
Alıntı
Orijinali endulus

s.a.

Degerli kardesim..

Siz cok isteyipte bisiklet sahibi oldunuz mu? Cocuk dünyasini anlayabilirmisiniz..Bir babanin-annenin alamadigi bisikleti bir baskasinin vermesinden, O cocuklari sevindermesinin ne mahsuru olabilir. Yukarida belirttiginiz gibi fakir fukaraya verilmesini istediginiz yardimlardan bunun ne farki var..Birde bu olaya cocuk (cocugunuzun)gözüyle bakabilseniz..O cocuklarin o coskusunu, keske sizde dagitilan bisikletleri yerinde izleseniz.. Ben gözümde canlandiriyorumda.....:(

s.a.

Bu sözün üstüne söz söyleyenlerin sözleri siyasi önyargılardan mamul, kof, çirkin, bedbin sözlerdir.

Yoksulluk edebiyatı, icraat düşmanlığının en kolay ve en çabuk sonuç veren yoludur.

Nitekim İ.B.Ş.B'nin kaç öğrenciye burs verdiğini, kaç aileye erzak dağıttığını, kaç aşevi işlettiğini bilmemek acziyetten, körlükten değil siyasi önyargılardandır.

Bir baba düşünün ki oğlunun hayallerini süsleyen bisiklet, (hiç olmazsa kullanılmış olsun) almak için kursağından keser, birkaç ay daha eski ayakkabıyla idare eder de belki buna yine gücü yetmez. Nice evlatlar vardır ki babalarından bisiklet istemek şurda dursun, bir öpücük, bir sevgi sözü isteyemezler. Şimdi varoşların bu kenara itilmiş, hayalleri derdest edilmiş, sevgilerine prangalar vurulmuş çocuklarına hiç değilse bazı hayallerinin gerçeğe dönüşebileceği gösterilmesin mi? Devletin şefkatli eli, belki de geleceğin kapkaççılarını, hırsızlarını, kim bilir belki de en büyüyk banka hortumcularını çıkarabilecek bu insanları okşamasın mı? Belki bu yolla yoksulluğun tetiklediği sevgisizliklerin, devlete ve millete düşmanlıkların önüne geçilecek; kapkaççılığa mahkum edilen bu çocuklardan en değerli, en kıymetli, en vatanperver insanların yetişmesine olanak sağlayacaktır.
"Bir bisikletle bunlar olur mu a be akılsın, hayalperest" diyen olursa, onlara şöyle derim "siz hiç imkansızlıklar içinde hayal kurdunuz mu? Gerçekleşmeyeceğini bile bile hayaller kurdunuz mu hiç? Peki gerçeğe dönüşmesi imkansız hayallerin bir gün hayatın ta kendisi oluverdiğini gördüğünüz oldu mu? Olduysa o anki halet-i ruhiyenizi hatırlıyor musunuz? Unutamazsınız ki..."
Ekleme Tarihi: 03.06.2005 - 14:55
Bu mesajı bildir   Akibetim üyenin diğer mesajları Akibetim`in Profili Akibetim Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
selva su an offline selva  

116 Mesaj -

En Son On: 29.06.2008 - 19:35
Cinsiyeti: Bayan 
sevgili abla ve abilerim bende bisiklet alanlar arasındayım.ben liseye gidiyorum.bu hediye küçük çocukalr için çok güzel bir şey ancak, benim yaşımdakiler için gereksiz olduğuna bende katılıyorum.bizi eğitici başka türlü bir hediyede olabilirdi.ya da şu şekilde olabilirdi.mesela benden küçük olan ilkokul ve ortaokuldaki kardeşlerime verebilirler ve bizim yaşımızdakilere de daha gerekli bir hediye verebilirlerdi.çünkü zaten ben bu yaştan sonra gidipte o bisikleti kullanamamki.benimle beraber bu ödülü alan arkadaşlarımda bu fikirde.ancak "bizden vergi alıp böyle harcanıyor" diyenlere çok kırıldım.sonuçta devlet bunu sizin çocukalrınız için yapıyor.
benim fikrim bu
Ekleme Tarihi: 03.06.2005 - 15:26
Bu mesajı bildir   selva üyenin diğer mesajları selva`in Profili selva Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

627 Mesaj -

Sen neyi biliyorsun ki, kime ne anlatıyorsun Akibetim? İnsanları sömürmek üzerine kurulmuş bir düzende, yoksul insanları sömüren zenginlerin arada sırada (o da milletin gözünün içine soka soka) bulgur, pirinç, bisiklet dağıtmaları nasıl bir iyiliktir anlamış değilim? Babasına ayda 300 milyon maaşı çok görüyorsun, ötekine iş vermiyorsun, sağda solda itip kakıyorsun, sonra bir bisiklet verip her şeyi düzeltiyorsun (bir horoz şekeriyle düzelttiğinizi sanmamanıza şükür ya). Ama şimdi yine önyargıyla edebiyat yapılacak, sen bu insanların çilelerini biliyor musun diye...

"Bu" diye, ayırmıyorum, ne söylediğimi ve ne istediğimi biliyorum, önce bu sömürü düzenini kaldırsınlar sonra bisiklet dağıtsınlar diyorum... Anlamıyor musunuz ne dediğimi, kardeşler? Bilmiyorum, bazen anlamadıklarını sanıyorum insanların bazı şeyleri, sonra bazen sanki her şeyi anlıyorlarmış da işlerine gelmediği için anlamazlıktan geliyorlarmış gibi geliyor... Anlıyor musun?
Ekleme Tarihi: 03.06.2005 - 21:32
Akibetim su an offline Akibetim  

111 Mesaj -

En Son On: 07.06.2005 - 22:17
Çıplak uyarıcı Re(a)sul beyefendi,
Beni iyi dinle, bir kulağını aç da öteki kulağını tıka; uçuvermesin ordan diyeceklerim.

1. Fikir babaların gibi sosyalist bir edayla "Önce sömürü düzenini kaldırsınlar" buyurmuşsun. İyi hoş kaldıralım. Ama "hö" deyince kalkıyor muymuş bu sömürü düzeni...

2. Diyelim ki sömürü düzenini yerle yeksan eyleyecez, yarın. Bugünkü tüm iyilikleri, tüm yardımları keselim mi, önce sömürü düzenini yıkalım, sonra yardım ederiz mi diyelim? Sütçü imamın cuma namazı kıldırmadığı gibi bisiklet dağıtanlara "yürüyün koçyiğitleee, bu zenginler var ya bu zenginler, hebisi sizi sömürüyooolaaaa, bunların mallarını mülklerini talan edip hakkınız olanı almadıkça size pisiklet misiklet HARAAAMMM. Haydin goman, vurun, gırın, yıkhın dökün, gazanız mübarek kılıcınız kesgin osssuuuuuunnnn" diye nutuk mu çekelim.

3.İçinde bulunulan şartlara göre en iyisini yapmaya çalışanları hemencecik sömürgeci zenginler ilan ediveeediniz. İslam'da zenginlik düşmanlığı zırvasını sokmaya kalkışmayın. Nice müselman zenginler sırça köşklerde, niceleri eş dost yanında, öğrenci evinde yiyor yemeğini(tabi kendi götürüyor).

4.Sen o sosyalist fikirlerini, zenginlik düşmanlığını bir an önce çıkart üstünden. Bak İslam elbisesi nakışsızdır, sil o orak çekici sonra gel oturup konuşalım, bağırmadan, sloganperestlik yapmadan...
Ekleme Tarihi: 03.06.2005 - 21:45
Bu mesajı bildir   Akibetim üyenin diğer mesajları Akibetim`in Profili Akibetim Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ravza2004 su an offline ravza2004  

45 Mesaj -

Selamün aleyküm Konuyu öyle bi ilerletmişsiniz ki savaş çıkacak sandım. Ben hala bu olaya kızıyorum ama bisiklet dağıtıldığı için değil, konu sadece bisiklet olmadığı için, konuyu o kadar saptırmışsınız ki sanki bisikleti dağıtan İst. Büyük şehir belediyesi değil de zengin sömürücüler. (Bisiklet tabiî ki bir çocuğu sevindirir bizde çocuk olduk, ama bunu başkaları yapsa bu kadar yadırgamayız.), ne yani kocaman bir yer tutup sanatçılar çağırıp, biz bisiklet dağıtıyoz demenin ne alemi var, dışarıda binlerce belki onbinlerce çocuk ne yapacağını bilmiyor. Sokak çocukları bizim çocuğumuz değil mi, onların hayal kurmaya hakkı yok mu, Git onların geleceği için bir yatırım yap, (ama onlar oy veremez ki),
Bunlar hepsi göz boyamaaaaaaa. Anlasanızda, anlamasanızda... üzüntülü üzüntülü üzüntülü

Bu mesaj 2 kez ve en son ravza2004 tarafından 04.06.2005 - 00:23 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 03.06.2005 - 23:46
RE:

611 Mesaj -

Alıntı
Orijinali ravza2004

(ama onlar oy veremez ki),

Haklisiniz...Cocuklar oy vermeyecegi icin neden böyle yardim yaparlar ki...düsün
Ekleme Tarihi: 04.06.2005 - 01:56
Bu mesajı bildir   endulus üyenin diğer mesajları endulus`in Profili endulus Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Cihan 61 su an offline Cihan 61  
Themenicon    RE:

157 Mesaj -

En Son On: 18.07.2010 - 00:10
Alıntı
Orijinali endulus

s.a.

Degerli kardesim..

s.a.

Allah razi olsun.....alkıs alkıs alkıs alkıs gül
Ekleme Tarihi: 04.06.2005 - 02:57
Bu mesajı bildir   Cihan 61 üyenin diğer mesajları Cihan 61`in Profili Cihan 61 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

627 Mesaj -

Siz birbirinizi anlamıyorsunuz, çünkü anlamak için en ufak bi çaba sarfetmiyorsunuz...sevinçli
Ekleme Tarihi: 04.06.2005 - 18:27
diprivan su an offline diprivan  

81 Mesaj -

En Son On: 22.09.2010 - 23:23
Elbet yavrularımıza bisiklet verelim lakin bunu dağıtırken vaveyla koparıp sanatçılar çağırıp debdebe gösteriş yapmamız şart mı? Yavruların gönlünü yapıp sevindirmenin mükafatını verecek olan Allah! Niyetleri ve kalplerde olanı yalnı O bilir vesselam.
Ekleme Tarihi: 08.06.2005 - 02:18
Bu mesajı bildir   diprivan üyenin diğer mesajları diprivan`in Profili diprivan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

627 Mesaj -

Bir sürü Ehl-i Sünnet alimi yardımın hayırlısının gizlice yapılanı olduğunu belirtmişlerdir. İslam bunu emrediyor. Ancak tabii öylesi işlerine gelmiyor, Müslüman iş adamları ramazanda kurdurdukları çadırlara eşşek gibi büyük harflerle "filan iş adamları derneği iftar çadırı" yazacaklar ki reklam olsun, gene Müslüman belediyeler leblebi ve bisiklet dağıttıkları zaman cümle aleme duyurup TV'lere de haber verecekler ki reklam olsun, oy alsınlar... İşte din bezirganlığı bu olsa gerek. Halbuki Allah ancak kendisi için yapılan ibadeti ve hayrı kabul eder, kişiler ve kurumları temsil edenler kendi reklamları için yardım ediyorlarsa bu zaten kendi nefislerine hizmettir.

Peki doğruyu söyleyince ne oluyor? Bir yığın kovuşturmayla karşılaşıyorsun.

Halbuki açıkça İslam'ın tavsiye ettiğinin aksi hareket eden onlar ama kim dinliyor? Herkes yolunu bulmuş nasılsa...
Ekleme Tarihi: 08.06.2005 - 13:28
lim10 su an offline lim10  

45 Mesaj -

En Son On: 06.06.2007 - 16:37
büyükşehir öyle yapıcağına şöyle yapsa daha iyiydi çoçukların babasını toplasın versin babalarına parayı babaları gitsin alsın o zaman çoçuklar babalarını daha çok sever babaları olamaz alamayız dediği için babalarını aciz görmezler belki.. yani Bence o bisikleti verceğine o bisikleti alabilecek parayı versinler bu işler eskiden gece yapılırmış kimsede görmezmiş bence böyle kimsenin duymadığı şekilde yapsak daha iyi bence öyle daha çok sevabı olur maksat sevap kazanmaksa yoksa benim paramı alıp gidip başkasına vercekse buda çok güzel bir şey değil...
Ekleme Tarihi: 19.07.2005 - 13:14
Bu mesajı bildir   lim10 üyenin diğer mesajları lim10`in Profili lim10 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

611 Mesaj -

Alıntı
Orijinali lim10

büyükşehir öyle yapıcağına şöyle yapsa daha iyiydi çoçukların babasını toplasın versin babalarına parayı babaları gitsin alsın o zaman çoçuklar babalarını daha çok sever babaları olamaz alamayız dediği için babalarını aciz görmezler belki.. yani Bence o bisikleti verceğine o bisikleti alabilecek parayı versinler bu işler eskiden gece yapılırmış kimsede görmezmiş bence böyle kimsenin duymadığı şekilde yapsak daha iyi bence öyle daha çok sevabı olur maksat sevap kazanmaksa yoksa benim paramı alıp gidip başkasına vercekse buda çok güzel bir şey değil...

S.a.
Babalarina parayi versinler, babalari alsin demissiniz..Babalara göre cocugun bisiklet ihtiyacindan daha önemli ihtiyaci olabilir ve cocuk bisikletsiz kalabilir...

Eskiden bu gibi yardimlar gizli yapilir demissiniz...O gibi yardimlar sahislar icin gecerli bir uygulamadir.. Ülkeyi yönetenlerIN veya sehri yönetenlerin aciktan uygulamasi daha önemlidir. Sectigimiz kisilerin hizmetlerini görecegiz ki yeniden secip secmeyecegimize karar verebilelim. Daha önceleride o sehirleri baska görüslerden yönetenler oldu..Herkesin sikayetci oldugu, bu sehirlerde yasanmaz dedigi günleri unutmamak lazim.. Gerekcesi ne idi bu söylemlerin..Halka hizmetten öteye sahislara ve kendi cikarlarina hizmet anlayisindandi.Har vurup harman savurma degilmiydi..
Ekleme Tarihi: 19.07.2005 - 14:00

45 Mesaj -

o zaman şöyle bir şey söyliycem kendi kafamdan bu memlekete hizmeti milli görüş zihniyeti getirdi her milli görüşlü belediye hizmette bulundu ama niye şimdi milli görüşlü belediye başkanı yok çok merak ettim hizmetleri değil açıktan söylemek alenen bütün millet gördü. sanırım bakalım şimdi ki belediyecilik 5 sene sonra kokmaz inş... farkındaysanız isimlerden değil zihniyetten bahsediyorum. demek ki çoçukların bisikletten daha çok başka şeylere ihtiyacı olduğunu söylüyorsunuz. yani babasının işe ihtiyacı olduğunu gibi. bu yapılan yardımlar sahış değilmi sonuçta bütüne yardım yapılıyor eskidende tek tek geceleri evleri dolaşarak yapılırmış...sonuçta bütüne oluyor. herneyse bu kadar basit şeyleri sdorun yapmayalımm sorun mesele edilecek daha çok büyük sorunlar var
Ekleme Tarihi: 19.07.2005 - 16:44
Bu mesajı bildir   lim10 üyenin diğer mesajları lim10`in Profili lim10 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Bana öyle geliyor ki ;

206 Mesaj -

Şu "Milli Görüş" dedikleri cüzzam hastalığına denk ve belki de ondan da daha tehlikeli bir hastalıktır.

Bu mesaj 1 kez ve en son mimli uye tarafından 19.07.2005 - 19:44 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 19.07.2005 - 19:44
Bu mesajı bildir   mimli uye üyenin diğer mesajları mimli uye`in Profili mimli uye Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

45 Mesaj -

sende bana göre aydın doğan la denksin aynı onun gibisin sanırım çünkü aydın doğan Milli Görüş ten çok korkuyor sende korkuyorsun garibim iyileşmekten insanlar niye bu kaçar anlamıyorum
Ekleme Tarihi: 22.07.2005 - 15:25
Fanatiklik ne zaman meşru olur ?

206 Mesaj -

Fanatiklik sadece, Allah ve Rasûlullah (S.A.V.) Efendimize gösterilecek sevgilerde meşru olur. Bu iki unsurun haricindekilere çığırtkanlık denir ve insana hiçbir faydası yoktur.
Siz yine de bildiğiniz ve kafanıza estiği şekilde hareket etmekte hürsünüz.
Ama biz bu konuyu, hiç bir zaman değişmeyecek şekilde böyle bilir ve inanırız.

Allah akıbetimizi hayretisn.

Bu mesaj 1 kez ve en son mimli uye tarafından 22.07.2005 - 15:43 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 22.07.2005 - 15:43
RE: Bana öyle geliyor ki ;

1041 Mesaj -

Alıntı
Orijinali mimli uye

Şu "Milli Görüş" dedikleri cüzzam hastalığına denk ve belki de ondan da daha tehlikeli bir hastalıktır.

Alıntı
ALINTI: mimli üye
Burası bir forumdur.Cemaatlerle dalaşma yeri değil.

Herkesin görüsü kendinedir...
LÜTFEN cemaatleri kötülemekten vazgeciniz kardesim...

gül
Ekleme Tarihi: 22.07.2005 - 22:16

627 Mesaj -

Milli Görüş değil, hizipçilik cüzzam hastalığıdır. Yalnız belli bir cemaate yöneltirseniz bu eleştiriyi haksız olursunuz, sizin başka bir tarafta olduğunuz için öyle konuştuğunuzu sanırlar. Bana göre bugün Türkiye'de Sünnetullah'a uygun hareket eden, gerçek bir İslam cemaati yoktur...
Ekleme Tarihi: 24.07.2005 - 12:18

45 Mesaj -

o sana göre öyledir... senin gibi benim gibi bir başkası gibi düşünenler illaki olucak amaç orta yolu bulmak. Ama kendi bildiklerinizi tam doğruymuş gibi yok sunnetullah a uygun değil yoktuır gibi kesin hükümler bana çok tuhaf geliyor....
Ekleme Tarihi: 26.07.2005 - 10:57

627 Mesaj -

İnsanların pratik görüşleri vardır, gerçekleri herkes görebilir. Dini politikaya ve kişisel çıkarlara alet edenlerin vazgeçilmez huyu olan Allah ile korkutmadan vazgeçin artık. İyi ile kötü ayırt edilebilir, mutlak bilgi Allah katındadır ancak bu insanların ahmak olup hiçbir şeyi anlamaz olmaları demek değildir. İnsan insanların üretimi olan eylem ve fikirlerin doğruluğunu tartıya vuracak kabiliyet ve bilgiye sahiptir.

Yani kısaca; artık "nereden biliyorsun?", "kalbini mi yardın?", "Allah bilir sen bilmezsin" demekten vazgeçin. Biz de biliyor ve görüyoruz. Seçme ve ayırt etme insanlara verilmiş hassalardır. Herkes neyin ne olduğunu biliyor, hataları Allah'a havale edip insanları sürekli tepkisizlik ve nemelazımcılığa sürüklemeyi bırakın.

Hizipçilik cüzzamdır, evet! Kişisel çıkarları için İslam'ı alet edenlerin silahıdır. İşte sünnet; var mı Peygamber zamanında kafasına göre hareket eden farklı İslam"cı" gruplar. Oysa bugün bir ton İslamcı parti var. Hepsi de kendisinin doğru olduğunu söylüyor. O iktidardayken sen onu karalıyorsun, sen iktidardayken o seni karalıyor. İşte insanlar arasına fitne sokmak, dünya metaı için ahireti satmak budur.
Ekleme Tarihi: 26.07.2005 - 15:22

45 Mesaj -

iyide sende toptan bütün islami cemaatleri karalıyorsun bu ne oluyor?
Ekleme Tarihi: 26.07.2005 - 17:13
Din siyasete alet edilemez.

206 Mesaj -

Arkadaşlar,

Dinin siyasete alet edilmesi kadar kötü birşey yoktur.Bugüne kadar bunun çok büyük faturasını milletimiz ödemiştir.Olanlar millete oluyor.Bu yüzden lütfen güzel dinimizin değer verdiği şeyleri siyaset sahnesine çıkarıp bunlar üzerinden siyaset yapmayalım. Yapanlara da engel olalım.

Ekleme Tarihi: 26.07.2005 - 17:21

45 Mesaj -

tamam alet edenlere engel olalım seçim meydanlarında başörtüsü tessettür namusumuz dur deyip üç senede hiç bir şekilde namuslarımıza dil uzatanlara gerekli cvbı vermeyenleri uyaralım olurmu
Ekleme Tarihi: 26.07.2005 - 17:27

1041 Mesaj -

Bu konuda bir yerlere varabilmek icin önce POLiTiKA ile SiYASET'in anlamlarini ayird etmemiz gerekiyor...

Kur'an-i Kerim sadece islamin bes sarti icin indirilmemistir...
Ekleme Tarihi: 26.07.2005 - 18:09

206 Mesaj -

alıntı-GöLGe
Kur'an-i Kerim sadece islamin bes sarti icin indirilmemistir.

Yani, Milli Görüşçülerin iktidar olmasına biraz olsun uğraşmak gerekir mi demek istiyorsunuz ?
Ekleme Tarihi: 26.07.2005 - 21:49
ne alâka !

1041 Mesaj -

Alıntı
Orijinali mimli uye

alıntı-GöLGe

Yani, Milli Görüşçülerin iktidar olmasına biraz olsun uğraşmak gerekir mi demek istiyorsunuz ?

Dememiz odurki;
Kur'an-i Kerim sadece namaz, zekât, oruc gibi ibadetleri aciklamak icin indirilmemistir.
Kur'an-i Kerim basli basina bir hayat ve yönetim bicimidir...!
Milli Görüs'e neden taktiginizi ve ne alip-veremediginiz var bilmiyorum ama islami bir yönetimle yönetebilecekseniz Türkiye'yi, buyrun sizi destekliyelim...!
Herkes bi görüse sahip olabilir ve bu bizi baglamaz...!
LÜTFEN yakisik almayan yakistirmalardan uzak olunuz...

Esselamu Aleyküm
Ekleme Tarihi: 27.07.2005 - 00:32
rauf su an offline rauf  
GEÇMİŞ

78 Mesaj -

En Son On: 12.05.2010 - 00:21
ZAMANDA BİRAZ YOLCULUK EDELİM GEÇMİŞ BELEDİYE DÖNEMLERİNDE BAZI ZATLAR BELEDİYENİN PARALARINI ÇARÇUR ETMEDİLERMİ İŞİ O KADAR İLERİYE GÖTÜRDÜLERKİ BİRBİRLERİNE DÜŞTÜLER ZAVALLILAR BU İYİ BİR ŞEYDİR BU ADAM BU PARAYI RAHATLIKLA YİYEBİLİRDİ YERDE HESABI SORULURMU SORULUR PARAYI ALABİLİRMİSİN ALIRSIN NASIL BATIK BANKALARDAN MİLLET PARASINI ALIYORSA (ALAMIYORLAR)ÖYLE HESABINI SORAR ALIRSIN BU İYİ BİR ŞEYDİR YETERKİ BU ŞEKİLDE HİZMET VERSİNLER OKEYGüle Güle
Ekleme Tarihi: 27.07.2005 - 00:43
Bu mesajı bildir   rauf üyenin diğer mesajları rauf`in Profili rauf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sehadet bir tutku su an offline sehadet bir tutku  
S.A

47 Mesaj -

En Son On: 26.06.2011 - 12:46
gecmis belediyelerin yapmis oldugu israf veya zulum simdiki belediyelerin yapmis oldugu israfi veya zulumu mesru kilmaz ,,,,,

gecmisi örnek gosterek simdiki olaylari karsilastiramassiniz yoksa yalnislari ancak ilerde daha iyi bir belediye geldiginde görursunuz halbuki ise zamaninda el atip yalnisi zamaninda görmek daha iyi olur,,,,,,,,,

bence memlekette pazar yerlerinde yiyecek toplayan o kadar ac insan varken,, kisin kalacak bir yeri olmayan insanlar varken,,,,yani yoksulluk siniri 1800 lirayken durupta malinizi boyle harcarsaniz bu israf olur,,,,,,
tamam cocuklarin sevinmesi guzel bir sey,,,,,,,

ama bi dusunun evlisiniz kit kanaat geciniyorsunuz ,,borc icinde yuzuyorsunuz,,,,,eve ekmek getirmekte zorlaniyorsunuz,,,,issizsiniz birde ama aradan bir oglunuz cikiyor kendisine zevk i icin bir seyler aliyor simdi bu ISRAF olmazmi,,,,,,

HERSEYIN BIR ZAMANI VARDIR ZAMANI GELDIGINDE YAPARSINIZ EKONOMIYI DUZELTIRSINIZ ,,,,SIZ MILLETE ALACAGINIZA MILLET GIDER KENDISI ALIR,,,,,

AYRICA BU OLAY ISTANBUL BUYUKSEHIR BELEDIYESININ BIR GÖZ BOYAMASI BASKA BIR SEY DEGIL BENIM KANAATIME GORE,,,,,,,,,,,S.A
Ekleme Tarihi: 27.07.2005 - 08:22
Bu mesajı bildir   sehadet bir tutku üyenin diğer mesajları sehadet bir tutku`in Profili sehadet bir tutku Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ne alâka !

47 Mesaj -

Alıntı
Orijinali GöLGe

Alıntı
Orijinali mimli uye

alıntı-GöLGe

Dememiz odurki;
Kur'an-i Kerim sadece namaz, zekât, oruc gibi ibadetleri aciklamak icin indirilmemistir.
Kur'an-i Kerim basli basina bir hayat ve yönetim bicimidir...!
Milli Görüs'e neden taktiginizi ve ne alip-veremediginiz var bilmiyorum ama islami bir yönetimle yönetebilecekseniz Türkiye'yi, buyrun sizi destekliyelim...!
Herkes bi görüse sahip olabilir ve bu bizi baglamaz...!
LÜTFEN yakisik almayan yakistirmalardan uzak olunuz...

Esselamu Aleyküm

KUSURA BAKMAYIN YAZINIZA MUDAHALE ETTIGIM ICIN ,,,,,YUKARIDA BAHSETTIGINIZ GÖRUS BENIM BILDIGIM DEMOKRASIYLE YONETILEN TURKIYEDE BIR PARTI YANI DEMOKRASININ GEREGI ORDA BULUNAN BIR KURULUS ,,,,SIMDI NASIL OLURDA DEMOKRASIYLE YONETILEN BIR ULKEDE SIZ KALKIP DEMOKRASIYE DESTEK VEREREK BASKA BIR SISTEM GETIRECEKSINIZ,,,,ISLAMI SISTEM AYRI DEMOKRASI AYRI,,,egerki milli görus veya baska bir görus demokrasi icinde islami bir sistem getirecekse kusura bakmayin bu islami bir sistem olmaz,,ancak islami terimlerin ici bosaltilarak o terimlerle suslenilmis bir sistem olur,,,,ornek demokraside ickili yerler serbestir ama islami bir sistemde bu yasaktir Kur'an-i Kerim sadece namaz, zekât, oruc gibi ibadetleri aciklamak icin indirilmemistir.Kur'an-i Kerim basli basina bir hayat ve yönetim bicimidir...!
yazinizda böyle demisssiniz peki size sorsam o zaman neden demokrasi yonetim bicimini destekliyorsunuz

Bu mesaj 1 kez ve en son sehadet bir tutku tarafından 27.07.2005 - 08:41 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 27.07.2005 - 08:39
Bu mesajı bildir   sehadet bir tutku üyenin diğer mesajları sehadet bir tutku`in Profili sehadet bir tutku Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

47 Mesaj -

Alıntı
Orijinali Akibetim

1. Fikir babaların gibi sosyalist bir edayla "Önce sömürü düzenini kaldırsınlar" buyurmuşsun. İyi hoş kaldıralım. Ama "hö" deyince kalkıyor muymuş bu sömürü düzeni...

2

bu tur somuru duzenlerini kaldirmak sosyalistlerin fikri degildir bir musluman olarak zulmun oldugu yerde en once senin bas kaldirman en once senin fikir babasi olman gerekir ,,,bu tur dunsuncede olan muslumanlara once islamin bu konudaki dusunce tarzini arastirip ondan sonra cevap ver s.a
Ekleme Tarihi: 27.07.2005 - 08:54

45 Mesaj -

mimli üye golge arkadaş sadece islamın beş şartı için inmemiştir diyor sen bunu nasıl dönüp dolaştırıp milli görüş e dayandırıyorsun anlamıyorum bravo yani. sehadet bir tutku kardeş dediğin hö demeyle kalkmıyor ve tek başına bir şey olmuyor bu memlekette. Müslümanlar için çok güzel bir imtihan olan başörtüsü erkeğiyle kızıyla bana göre başarısız bir imtihandı. çünkü gerekli ilgiyi desteği göstermedik o insanlara buna kendimi de dahil ediyorum. yani müslümanlar o zaman daha sağlam kenetlenebilseydi çok şeyler olabilirdi diye düşünüyorum o zaman kenetlenemeyen bir millet şimdi bu hukümet farken hiç kenetlenemez çünkü o insanlara oy verenler bizim gibi düşünlerden de var. Ama ümitsiz olmayada gerek yok
Ekleme Tarihi: 27.07.2005 - 11:32

1041 Mesaj -

Selamun Aleyküm...

Ravdateam olarak yazilarimizda ne bir görüsü desteklemisizdir nede herhangi bir yönetim bicimini...

Belki GöLGe'nin anlatim bicimi yanlis yada sizlerin bu konudaki anlayis-algilama bicimi...

Kur'an-i Kerim'i sadece ibadet icin indirilmedigini vurguladik o kadar...

Tekrar ediyorum: Herkesin görüsü kendinedir... LÜTFEN toplum ve cemaatleri hedef alan karalama yada yipratma ilkesinden vazgecelim...!

gül
Ekleme Tarihi: 28.07.2005 - 00:29
RE:

47 Mesaj -

Alıntı
Orijinali GöLGe

Selamun Aleyküm...

Ravdateam olarak yazilarimizda ne bir görüsü desteklemisizdir nede herhangi bir yönetim bicimini...

Belki GöLGe'nin anlatim bicimi yanlis yada sizlerin bu konudaki anlayis-algilama bicimi...

Kur'an-i Kerim'i sadece ibadet icin indirilmedigini vurguladik o kadar...

Tekrar ediyorum: Herkesin görüsü kendinedir... LÜTFEN toplum ve cemaatleri hedef alan karalama yada yipratma ilkesinden vazgecelim...!

gül

heralde benim anlayis ve algilama bicimim yalnis neyse duzeltmeye calisirim ne kadar basarili olurum o konuda bilemem ,,,,,,sizi yalnis anladigim icin ozur dilerim ama zaten yaziyi direk olarak size sdegilde (kizim sana soyluyorum gelinim sen anla hesabi vardi isin icinde
Ekleme Tarihi: 28.07.2005 - 07:29
karaahmetoglu su an offline karaahmetoglu  
Themenicon   

42 Mesaj -

En Son On: 29.09.2011 - 18:47
AMAN NASILDA KAÇIRMIŞIM BEN BU KONUYU...

TAM MAYDONOZ OLACAK FIRSATMIŞ HALBUKİ.

ÖYLE YA ADAMLAR BU ZAMANDA BİSİKLET DAĞITIYORLAR BÖYLE İŞ Mİ OLUR...?

HEMDE ÇOCUKLARA...!OY AVCILIĞI OLMASINA OY AVCILIĞI DA ÇOCUKLAR NE ANLAR OYDAN MOYDAN.

İYİDE BUNLAR BELEDİYE BAŞKANIDA OLSALAR BİR PARTİNİN MENSUBU OLARAK REKLAMA İHTİYAÇLARI VAR VE BU DÜZENDE AKSİNİ DÜŞÜNMEK NE MÜMKÜN...

KALDI Kİ BU BİSİKLET OLAYI HER DAR GELİRLİ AİLE ÇOCUĞUNUN ONULMAZ HAYALİDİR
BUNU BİZZAT YAŞADIĞIM İÇİN İYİ BİLİRİM.

ALDIĞIM İLK MAAŞTAN KENDİME BİR BİSİKLET ALMAYA KALKIŞTIĞIMI SONRA KAZIK KADAR HERİF OLDUĞUMDAN ARTIK BENİM İÇİN ÇOK GEÇ OLDUĞUNU ANLAYIP VAZGEÇTİĞİMİ HATIRLIYORUMDA..........

ŞİMDİ DİYECEKSİNİZKİ SEN AKPLİSİNDİR HERHALDE,

HAYIR

SIKI DURUN KILÇIĞIN BETERİ GELİYOR,

SAYIN BELEDİYE BAŞKANI BİZİM 40 YILDIR PLAJ HASRETİYLE YANIP TUTUŞTUĞUMUZU NASIL KEŞFETMİŞSE ETMİŞ 40 YIL SONRA CADDEBOSTAN PLAJINI FAALİYETE GEÇİRMİŞ HİZMETE BAK !!!

MÜTHİŞ DOĞRUSU !!!!

OTOBÜS DURAKLARINDAKİ İÇ GICIKLAYICI REKLAM PANOLARINDAN SONRA CUK OTURDU VALLA.....

ŞİMDİ DE SAADETÇİ OLDUĞUMU DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ
BİLDİĞİNİZ ANLAMDA SAADETÇİ DEĞİLİM AMA BENİM AÇIMDAN MİLLİ GÖRÜŞ BİR ANLAMDA İSLAM ŞERİATİNİN KOD ADIDIR.

HER NE KADAR O PARTİ UYGULAMALARINDA ELİNDE OLMAYAN NEDENLERDEN DOLAYI BUNUN HAKKINI VEREMEMİŞ OLSADA.

ZATEN SİYASİ ALANDA TEORİ İLE PRATİĞİN BİRLEŞMESİNDEN DAHA ZOR BİR ŞEY YOKTUR.

BAKIYORUMDA HAKİKAT CEMAATİNDEN OLANLAR MİLLİ GÖRÜŞ SÖZ KONUSU OLUNCA FIRSATI KAÇIRMIYORLAR DOĞRUSU İYİ
DİNİ SİYASETE ALET ETMEYELİM TABİDE ,

MEYDANI
DİNİ SİYASETE ALET ETMEYİN DİYE BAĞIRAN BİLUMUM MASON,LİBERAL ,ATEİST,IRKÇI,JAKOBEN,LAİKLERE BIRAKIP
BU KESİMLERİN EKMEĞİNE YAĞMI SÜRELİM..?

BAŞÖRTÜMÜZDEN SONRA GELİP D......DA ÇIKARMALARINI MI BEKLEYELİM ???

SİZCE BU DAHA MI DOĞRU OLURDU ???
ŞAHSEN BEN BİR KEMALİST OLSAYDIM EN RAHATSIZ OLACAĞIM KESİMLERDEN BİRİSİDE HERHALDE MİLLİ GÖRÜŞÇÜLER OLURDU...
AMA BEN FANATİK DERECEDE PARTİCİLERİ DE SEVEMİYORUM ...ARACI AMAÇ YAPMAMAK LAZIM.

ZATEN BİZ DİNİ SİYASETE DEĞİL

SİYASETİ DİNE ALET ETMEYE ÇALIŞIYORUZ

düsün
NE DEMOKRASİYE İNANIRIM NE DE MEVCUT REJİMİ DESTEKLERİM AMA ORTADA BİR REALİTE VAR ŞARTLAR BELLİ BU ŞARTLAR İÇİNDE İYİ BİRŞEYLER YAPMAYA ÇALIŞANLARI NİYE KÖSTEKLEMEYE ÇALIŞIYORUZ Kİ ???

HEDEF BELLİ..............

HEDEFE GİDEN YOLDA ŞERİAT SINIRLARI İÇİNDE HERKES MÜCADELESİNİ YAPAR

KİMİ İLMİYLE
KİMİ KALEMİYLE
KİMİ CİHADIYLA
KİMİ TARİKATIYLA
KİMİ CEMAATİ İLE,KİMİ ŞÖYLE KİMİ BÖYLE,
HERKES BİLDİĞİ BECEREBİLDİĞİ KADAR

DOĞRU BULDUKLARIMIZI DESTEKLER BULMADIKLARIMIZI DESTEKLEMEYİZ ...

HESAP GÜNÜ İSE HÜKÜM ALLAHINDIR.
VESSELAM...
Ekleme Tarihi: 18.08.2005 - 15:48
Bu mesajı bildir   karaahmetoglu üyenin diğer mesajları karaahmetoglu`in Profili zum Anfang der Seite
nurdagi su an offline nurdagi  

14 Mesaj -

En Son On: 18.01.2009 - 23:55
bisiklet icin cikan yaygaraya bakin birakin bunlari arkadaslar motosiklet dagitan yokmu?
Ekleme Tarihi: 08.09.2005 - 01:28
Bu mesajı bildir   nurdagi üyenin diğer mesajları nurdagi`in Profili nurdagi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
aybars77 su an offline aybars77  

264 Mesaj -

En Son On: 07.04.2006 - 23:17
karaahmetoglu'na,

Sen neler biliyormuşsun öyle ? Walla hepimizin ağzı açık kaldı !!!
Allah'tan istkamet üzere olanların hallerini biliyoruz da yazdıklarına kapılmadık.
Milli Görüşün İslâm Şeriatinin kod adı olduğunu yazmışssın. Oysa biz bu kelimenin Ege Denizi kıyısında çok güzel bir sayfiye yeri olan ALTINOLUK beldesinin kod adı olduğunu zannediyorduk.Kim bilir belki de bizim zannettiğimiz gibidir.
Müslümanların siyaseti dine alet etme gibi bir görevleri olduğunu da sayende öğrenmiş olduk ama, biz hiç bir şeyi başka bir şeye alet etmenin doğru olmayacağını düşünüyoruz.
Yukarıda bazı yorumda buluna arkadaşlar hastalığınız cüzzamlıkla ifade etmişler.
Ne diyebiliriz ki,
ALLAH SİZE ACİL ŞİFALAR VERSİN.
Ekleme Tarihi: 08.09.2005 - 12:30
Bu mesajı bildir   aybars77 üyenin diğer mesajları aybars77`in Profili aybars77 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
abdulberr su an offline abdulberr  
BİSİKLET DAĞITIYORLARMIŞ

153 Mesaj -

En Son On: 10.04.2008 - 14:47
Dün televizyonda oyle bi dikkatimi çekti sanırım eyüpte kaçak konutları istanbul belediyesinin yıkım ekipleri yıkmak istemiş madurlarda kızmışlar evleri ateşe vermişler.Bir süre öncede gene isatnbulun çeşitli yerlerinde yıkımlar gerçekleştirildi.Kasımpaşada oturan arkadaşlarımız istanbul belediye başkanınıhiç hesaba katmıyorlar tayyip erdoğanı silmişler.abi 30 / 35 yıllık ruhsatlı binalar geldiler yıktılar çektiler gittiler bi daha burdan kimse tayyibe oy vermeyecek.Onlara tayyip erdoğanın kasımpaşayla işi kalmadı atı alan üsküdarı geçti dedim.
Bu tayyip erdoğan ve onun görüntüdeki İstanbul belediye başkanı olan şahıs o kadar kaçak binalara göz açtırmıyorlarda niye boğazda kaçak yapılmış ve haklarında yıkılması gereken mahkeme kararı olduğu halde gidip o kaçak villaları yıkamıyorlar.
Kardeşlerim bu bisiklet işi falan göz boyamadır.Gerçekten amellerinde samimi olsalar boğazdaki kaçak villarıda yıkarlardı.Evet bekliyoruz madem delikanlı hak hukuk edebiyatı yapan kasımpaşa delikanlı bi zamanlarda milli görüşçü en son olarakta israille pakistan arasında arabulucu böyle gidersede İslam dünyası ile Türkiye arasında ara bozucu tayyip erdoğandan beklediğimiz tek hareket kazmayı alıp bogazdaki kacak villarada ilk kazmayı onun vurarak o kaçak villalarında yıkılınabileceğini bütün kaçak villa sahiplerine göstersin.
Ekleme Tarihi: 09.09.2005 - 01:32
Bu mesajı bildir   abdulberr üyenin diğer mesajları abdulberr`in Profili abdulberr Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
KaRa_YeL su an offline KaRa_YeL  

36 Mesaj -

En Son On: 11.09.2005 - 14:13
Es Selamun Aleyküm

Neden sacma diyorsunuz arkadaslar bence bizim halimizz vaktimiz çok şükür yerinde.Bizim her istedigimiz elimizde olmasada hepimizin bir bisikleti olmuştur bence.Bırakın bari olmıyanlara bu vergilerden alsınlar kardeşlerim...Güle Güle
MÜSLÜMAN ELİNDEN GELDİGİ KADAR HERKEZE YARDIM EDER...

Selam Ve Dua İle
Ekleme Tarihi: 09.09.2005 - 09:40
Bu mesajı bildir   KaRa_YeL üyenin diğer mesajları KaRa_YeL`in Profili zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 835 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
***Murat*** (48), behlul (50), hatice57 (44), GaZZe (60), erveysel (61), Abdulkadir22 (31), samyeli13 (47), candeniz (24), balacan (54), abdulkadir (31), babam veben (55), askbumu (43), sahra_yagmur (37), halit42 (39), Babacan52 (56), gurbetcigenc (33), Fikret1972 (52), NuR_EFSAN (39), jopp777 (47), pempe1987 (37), Nur baçesi (28), seyhzadem (36), Mustafa Alptug (41), gunes_akca (35), KanKaZ (36), hsusal (72), olimp_ (45), ufkumuzvar (42), gakkosfatih (42), HIKKI (51), Selale1 (49), Yasin Tural (36), nebitdag (45)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.62943 saniyede açıldı