ivermektin chloroquine fluvoxamine generique rhinocortivermektine 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » MUTFAK & EV İŞLERİ » Ağlayan Kek

önceki konu   diğer konu
16 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Konu icon    Ağlayan Kek
1386 Mesaj -
Aðlayan Kek

Malzemeler
4 yumurta
3 fincan þeker
3 fincan un
1,5 çorba kaþýðý kakao
2 çorba kaþýðý süt
1 paket kabartma tozu
Kremasý :
1 su bardaðý süt
1 paket krem þanti
Sosu:
1 su bardaðý süt
1 çorba kaþýðý un
1 su bardaðý su
1 çorba kaþýðý kakao

Hazýrlanýþý
Keki için önce yumurta ve þekeri çýrpýn. sonra 2 çorba kaþýðý sütü ve kakaoyu ilave edin. biraz çýrptýktan sonra ununu koyup tekrar çýrpýn. en son kabartma tozunu koyup güzelce çýrptýktan sonra yaðlanmýþ tepsiye bosaltýp 175 derece ýsýtýlmýs fýrýna koyun.30 dakika sonra alýn ve sýcak kekin üstüne 2 su bardaðý sütü her yerine gezdirerek boþaltýn. sonra soðumaya býrakýn. kek soðuduktan sonra önceden hazýrlanmýþ krem þantiyi üzerine sürün.
Sosu için hepsini koyup karýþtýra karýþtýra piþirin. kaynadýktan sonra ocaktan alýp soðumaya býrakýn. soðuduktan sonra kekin üstüne boþaltýn. buzdolabýnda biraz beklettikten sonra servise yapabilirsiniz.

Afiyet olsun !
Gönderen: 07.01.2004 - 16:32
Bu Mesaji Bildir   Fatma23 üyenin diger mesajlarini ara Fatma23 üyenin Profiline bak Fatma23 üyeye özel mesaj gönder Fatma23 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
endulus su an offline endulus  
611 Mesaj -
telaşlı iyide usta kafama bir sey takildi! neden bu kekin adi aglayan?telaşlı telaşlı
Gönderen: 07.01.2004 - 17:05
Bu Mesaji Bildir   endulus üyenin diger mesajlarini ara endulus üyenin Profiline bak endulus üyeye özel mesaj gönder endulus üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Fatma23 su an offline Fatma23  
1386 Mesaj -
Endulus kardesim, insallah sende yaparsin ve o zaman aglayan keki görürsün.
Kekin üzerine kakaolu sos geliyor, keki yiyince o sos kekin üstünden siyrilip tabaga düsüyo...ve aglayan kek sosun yüzünden aglamaya basliyor....

afiyetler olsun, esselamunaleyküm
Gönderen: 07.01.2004 - 17:10
Bu Mesaji Bildir   Fatma23 üyenin diger mesajlarini ara Fatma23 üyenin Profiline bak Fatma23 üyeye özel mesaj gönder Fatma23 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Emirdag su an offline Emirdag  
1071 Mesaj -
Allah Allah kekinde agladigini yeni duyuyorum.sıkıntılı

Kremsanti demissin bizim kremsantiler hemen eriyor ermeyeni yokmu bunun.sıkıntılı sıkıntılı sıkıntılı

2 su bardaðý sütü her yerine gezdirerek boþaltýn

Ama gerekli malzemede iki bardak sut yazmiyorrrsıkıntılı sıkıntılı
Gönderen: 07.01.2004 - 17:12
Bu Mesaji Bildir   Emirdag üyenin diger mesajlarini ara Emirdag üyenin Profiline bak Emirdag üyeye özel mesaj gönder Emirdag üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
611 Mesaj -
Benimde bildigim bir kek tarifi var ama o kekin içinde amanyok kullaniliyor ve pisme esnasinda öyle bir koku yayiyor ki gözlerinizden yas gelmemesi imkansiz.:D

Tarifte öyle amonyak görmeyince acaba dedim eksiklik mi? var.telaşlı

Ama taida öyle bir harika ki.. hmmmmmmm:D
Gönderen: 07.01.2004 - 17:21
Bu Mesaji Bildir   endulus üyenin diger mesajlarini ara endulus üyenin Profiline bak endulus üyeye özel mesaj gönder endulus üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1386 Mesaj -
Endulus kardesim, vallahi ben amonyakli pasta veya kek yemem.
Icinde amonyak olsa bile tarifini degistiririm, esselamunaleyküm
Gönderen: 07.01.2004 - 17:23
RE:
611 Mesaj -
Alıntı
Orijinali Fatma23

Endulus kardesim, vallahi ben amonyakli pasta veya kek yemem.
Icinde amonyak olsa bile tarifini degistiririm, esselamunaleyküm

Kardesim yanlis anladiniz galibatelaşlı
Amonyak dedim konyak degil. Amonyak aktarlarda satilan bir toz ve baharat gibi bir sey.
Gönderen: 07.01.2004 - 17:25
RE:
1386 Mesaj -
Kremsantinin icine bir toz bir madde geliyor erimemesi icin...bu arada gelatin kullanilmaz tabiki.

2 su bardaðý sütü her yerine gezdirerek boþaltýn yaziyor, bende tarifi arkadasdan aldim, senin gibi bende sasirdim nerden cikti diye su 2 bardak süt diye.

esselamunaleyküm dua ile!
Gönderen: 07.01.2004 - 17:26
1386 Mesaj -
Anladim seni kardesim, ama yinede birakmazdim cünkü pastalar lezzetli olmuyor
Gönderen: 07.01.2004 - 17:30
((( ... ))) su an offline ((( ... )))  
2338 Mesaj -
Yahu bende ne dalginim bu siralarsevinçli
Aglayan kek basligini gorunce kategoriye bakmamisim sevinçli Dedim bu makale mi ne yoksa, birde baktim ki kek tarifi :D baslik cok ilginc:D adini degistirsek RuMeYSa kek yapsak olmazmi bende cok aglarim. Simdi bana da mi sos gerekli :D kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha
Gönderen: 07.01.2004 - 17:34
Bu Mesaji Bildir   ((( ... ))) üyenin diger mesajlarini ara ((( ... ))) üyenin Profiline bak ((( ... ))) üyeye özel mesaj gönder ((( ... ))) üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
611 Mesaj -
Bir ara yanlis anlasilmalari gidermek icin size Amonyak li apartman kekinin tarifini yazacam ins. icindekilere bakip bir fikriniz olur sanirim...:(
Gönderen: 07.01.2004 - 17:34
Konu icon    RE:
1386 Mesaj -
Alıntı
Orijinali endulus

Bir ara yanlis anlasilmalari gidermek icin size Amonyak li apartman kekinin tarifini yazacam ins. icindekilere bakip bir fikriniz olur sanirim...:(

Cok merak ettim senin amonyakli pastani, tabiki yazarsan cok sevinirim kardesim........belki sandigim gibi güzel lezzetli olur insallah, selam ve dua ile
Gönderen: 07.01.2004 - 17:36
RE:
1386 Mesaj -
Alıntı
Orijinali RuMeYSa

Yahu bende ne dalginim bu siralarsevinçli
Aglayan kek basligini gorunce kategoriye bakmamisim sevinçli Dedim bu makale mi ne yoksa, birde baktim ki kek tarifi :D baslik cok ilginc:D adini degistirsek RuMeYSa kek yapsak olmazmi bende cok aglarim. Simdi bana da mi sos gerekli :D kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha

Aglamani istemem kardesim, tabiki degistirebiliriz kekin ismini neden olmassin!

selam ve dua ile,
esselamunaleyküm
Gönderen: 07.01.2004 - 17:38
Gast *Little_Sofi*  
Misafir
Allah razi olsun Fatma Kardes ,amama ismi neden aglayan daha neler duycaz desenesevinçli
Gönderen: 04.02.2004 - 06:10
Bu Mesaji Bildir   Yukari
gorkem yildiz su an offline gorkem yildiz  
141 Mesaj -
arkadaslar bunun gorunusu nasilki? merak ettim
Gönderen: 11.01.2009 - 22:25
Bu Mesaji Bildir   gorkem yildiz üyenin diger mesajlarini ara gorkem yildiz üyenin Profiline bak gorkem yildiz üyeye özel mesaj gönder gorkem yildiz üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
maneviyatt su an offline maneviyatt  
6 Mesaj

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son maneviyatt tarafından, 14.01.2009 - 00:04 tarihinde.
Gönderen: 11.01.2009 - 22:58
Bu Mesaji Bildir   maneviyatt üyenin diger mesajlarini ara maneviyatt üyenin Profiline bak maneviyatt üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 621 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
***Murat*** (48), behlul (50), hatice57 (44), GaZZe (60), erveysel (61), Abdulkadir22 (31), samyeli13 (47), candeniz (24), balacan (54), abdulkadir (31), babam veben (55), askbumu (43), sahra_yagmur (37), halit42 (39), Babacan52 (56), gurbetcigenc (33), Fikret1972 (52), NuR_EFSAN (39), jopp777 (47), pempe1987 (37), Nur baçesi (28), seyhzadem (36), Mustafa Alptug (41), gunes_akca (35), KanKaZ (36), hsusal (72), olimp_ (45), ufkumuzvar (42), gakkosfatih (42), HIKKI (51), Selale1 (49), Yasin Tural (36), nebitdag (45)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58993 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.