colchicine ivermektine ivermectin kaletra ivermektine detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KADIN & AiLE » Can dostum ....

önceki konu   diğer konu
6 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Can dostum ....
1158 Mesaj -
Can dostum sevgili annem; Sesine, kokuna hasret kaldim

Gençler evden uzaklaþýnca annenin þefkatini, annenin çocuðunu koruyan o yumuþak kucaðýný daha iyi anlýyor. Özel Kasýmoðlu Lisesi, okullarýndan mezun olmuþ ve annelerinden uzakta okuyan öðrencilerine anneleri için mektup yazdýrdý.

Özel Kasýmoðlu Lisesi, Anneler Günü'ne özel ve farklý bir çalýþma hazýrladý. Okullarýndan mezun olmuþ kimi baþka ülkelerde kimi de Türkiyenin farklý yerlerinde eðitimlerini sürdüren öðrencilerinin annelerine gönderdikleri sevgi dolu mektuplarýný bir araya getirdi. Kasýmoðlu Lisesi öðretmenlerinden Hüseyin Sayýn hazýrladýðý Ana Gibi Yar (Annelere mektuplar) adlý kitap gençlerin annelerine özlemi ve sevgi mesajlarýyla dolu. Huzur ve mutluluða ulaþmanýn yolunun öncelikle annelerimizin gönlünü kazanmak olduðu gerçeðine deðinilen kitapta mektuplarýn bu gerçeði anlamlý kýldýðý belirtiliyor. Öðrencilerin mektuplarýndan bazýlarý þunlar:

Sevgili annecigim,

Ama senin orada benim için ellerini Allaha açip dua ettigini hissediyorum. Iste o zaman eskisinden daha çok azimleniyor ve hirslaniyorum. Dualarin için binlerce tesekkür ederim annecigim... Dün gece bir rüya gördüm annecigim, pembe bir kus vardi. Yavrusunu besliyor, ona özgürlügünü kazanmasi için uçmayi ögretiyordu. Senin bana ögrettigin gerçekler gibi. O küçük yavrunun neler hissedebildigini anlayabiliyorum. Her yeni deneyiste kendi gücünü taniyisi, bir dahaki deneyiste daha iyisini yapabilecegini anlamasidir bu hisler. Ögrettigin bu gerçekler için de sana tesekkür ederim annecigim. Aslinda bu dünyaya getirdigin, beni büyüttügün ve bu günlere getirdigin için tesekkür ederim. Her sey için tesekkür ederim.

Esra Çeven

Anam!

Soguk daglardan, kara kislardan sana selam, can anam!.. Ben burada vazife icabi Sibirya gibi, her tarafi beyaz örtüyle kapli ülkedeyim. Sana bu mektubu derin bir hasretle yaziyorum. Tek tesellim gözlerini öpecegim, dizlerinin dibinde uyuyacagim gündür. Elbet bir gün bitecek bu hasret ve özlem. O günleri iple çekiyorum.

Hasret artik bizden uzak kalacak. Yabanci yerlerde, yok denecek kadar az Türkün oldugu bir yerde , bir sensizlik acisi yüregimde... Nasil dururum, hiç sorar misin? Tek sebep sudur: Benim garip anam, burada ezilen, hirpalanan, sanki savastan çikmis çocuklar var. Kimse onlarla ilgilenmez, kimse onlara bakmaz, bizler ya da baska arkadaslar olmazsa.. sen aldirma. Ama bir görsen onlari; öyle masumlar, öyle temizler ki... Yalniz bu temizligi herkes göremiyor; benim gibi buralarda bulunan birkaç vazife arkadasim hariç hiç kimse. Göremiyorlar! Çünkü temizlik onlarin içlerinde, kalplerinde sakli.

Oglun Ali Hamza Çakar

Can dostuma,

Âh bir anlasam bu sessizliginin sebebini... Bir anlasam... Sadece babamdan ayrildin saniyordum. Meger benden de kopmussun. Bazen kendime öyle kiziyorum ki... Hatirladikça senle minik çaptaki tartismalarimizi, bana darilisini, benim sana trip yapislarimi... Ama her anne kiz arasinda olur böyle seyler, normal degil mi bunlar? Ne yani bunlar yüzünden mi konusmuyorsun benimle? Iyice uzaklasiyorsun, kopuyorsun benden. Bu zamana kadar senin yüregini ne kadar kanattiysam çok çok özür diliyorum senden, affettin beni degil mi?

... Iki gün sonra Teoman&in konserine gidecegiz arkadaslarla. Belki biraz kafami dagitirim. Daha yeni aldik biletleri hem de ön siralardan. Eskiden olsa seni ikna edene kadar canim çikardi. Simdi ise bana karisan yok. Babam 'hemen olur', dedi hiç kizmadi. Oh be, rahatligin gözünü seveyim! Ama mutlu degilim biliyor musun? Keske sen burada olsan da bana izin vermesen. Canim sikiliyor anne, senle kavga etmeyi özledim. Senin o güzel sesini özledim. Gerçi hep kulaklarimda yankilaniyor ama ne fayda sesin burada, ama sahibi yok.

Özledim seni anne, hem de nasil! Biliyorum bu sefer yanit vereceksin bu çigligima, dindireceksin benim istiraplarimi ama çok bekletmek yok tamam mi? Seni çoook seviyorum.

Kizin Esra Demiröz

Canim annecigim,

Bir zamanlar sigindigim kollarin yok su an yanimda. Ellerin oksamiyor yanaklarimi, dolasmiyor saçlarimda; sicacik bakislarinin dokunmadigi mevsimlerde üsüyorum, sensizim!.. Uzaklardayim anne!.. Seni çok özlüyorum anne! Hatirliyorum sirtimdaki çantayla okul kapisinda beni ilk ugurlayisini. Senden ayrilmamak için eteklerine tutundugumu. Okul dönüsünde de kucagina oturup heyecanla anlattiklarimi dinledigin ani, sen de hatirliyor musun anne?

Yillar evvel, bana anlattigin masali hatirliyor musun anne? Masalin sonunda bütün kirlangiçlar uzaklara uçusuyorlardi. Baksana biz de öyleyiz simdi. Ben gözümü heyecanla açip Bir daha gelmeyecekler diye sorunca: Kirlangiçlar gider ama bir baska baharda geri dönerler yavrum. demistin. Ben de o bahari bekliyorum. Sana da söz veriyorum. Görüsünceye dek senin istedigin gibi kalacagim. Ve o ana kadar hiç aglamayacagim. Gelecek baharda kirlangiç sesleriyle yaninda olacagim. Beni bekle anne!

Kizin Kübra Yüksel

Uzaklarda olan anneme

Bir Anneler Günü de sensiz geçecek yine uzaklardasin. Belki bir sonbahar agacinin dökülen yapraklarinda gizlisin. Belki bir kemanin keder dolu notalarinda. Gökler aldi seni benden ve onlari geri verecek. Ta ki, beni de araniza alana dek.

Üzerimi örterken taa içimde bir yerde sefkatini hissederdim. Her saçimi oksayisinda, yanagima bûseleri her kondurusunda, bana bir sey ögretmistin. O da annelerin sevgisinin engin bir deniz olusuydu. Tipki seninki gibi. Idoldün benim için, bilmezdin ama hep senin saçlarin gibi saçlara sahip olmak istemistim. (Fistigin Meltem Hacikasimoglu)

zaman gazetesi,

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Merdiyye tarafından, 04.01.2004 - 02:05 tarihinde.
Gönderen: 04.01.2004 - 02:01
Bu Mesaji Bildir   Merdiyye üyenin diger mesajlarini ara Merdiyye üyenin Profiline bak Merdiyye üyeye özel mesaj gönder Merdiyye üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Suhedanur su an offline Suhedanur  
RABBİM RAZI OLSUN KARDEŞ..
339 Mesaj -
ANALARIN YERÝ HEP BÝR BAÞKADIR YÜREÐÝMÝZDE ..
SAÐOLSIN KARDEÞ BU DUYGU DOLU MEKTUPLARI BÝZLERLE PAYLAÞMIÞSINIZ ..
Gönderen: 23.02.2004 - 04:49
Bu Mesaji Bildir   Suhedanur üyenin diger mesajlarini ara Suhedanur üyenin Profiline bak Suhedanur üyeye özel mesaj gönder Suhedanur üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Emirdag su an offline Emirdag  
Allah razi olsun.
1071 Mesaj -
agla agla agla agla anamm anammm guzel anamm ozledim annemi:(ağlarağlar
Gönderen: 25.02.2004 - 17:57
Bu Mesaji Bildir   Emirdag üyenin diger mesajlarini ara Emirdag üyenin Profiline bak Emirdag üyeye özel mesaj gönder Emirdag üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast SEYYIDINAMUHAMMET  
Konu icon    """""""""""""""""
Misafir
Anlatan anlatmýþ, allah razý olsun..
""cennet enelerýn ayaðý altundadýr..(h.þerif)
Gönderen: 25.02.2004 - 17:59
Bu Mesaji Bildir   Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 921 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ambulans64 (60), salihbayram (52), opel (54), islamci_genc (37), celal1974 (50), savage41xxx (52), LAZPARATOR61 (45), kral29 (35), siseyna (43), demir_kralll (33), yepremreha (47), YA_rab (31), zompur (54), ALMILA_GÜL (56), Mystigue (53), kecmk (53), akpinar61 (59), aqabe (60), agenc24 (52), y.erkek (52), internet22 (41), kutsalsavasc&ya.. (37), karindas (45), sehadet_61 (46), Serdar_ (44), bahtiyar28 (54), maun (42), bayramsalih (52), arifünal (64), HANCEREN (55), mecruh (45), MuSLimaNKa (34), bilalkale (50), DeLiCaN (944), veysel setdibi (62), tilli (51), erzurumlunet (46), sema_ihl (38), cemre (52), m.kara (58), yyunuss (39), x_X_x (41), Muhammed1968 (57), hçerçi (72), lcd (47), fatihreis (39), Baharayyildiz (40), haci_nl (47), cemil (46), yakupakyuz (60), gazikoc58 (51), Ankebut57 (45), L a V i N i a (40), sofu_23 (51), Beyaz dilek&cce.. (40), tabu (50), sümbül (37), yakupalan (45), Alperen Eren (46), HikmetSagir (81), YaSaX (44), Barnabas (39), islamasevdal&ya.. (38), ilyas1970 (54), criminalist (52), Ayhan-61 (58), nurayaz (30), mörscher (58), basmuharrir (58), Goodmanx (57), mahmut1968 (56), djnefret (41), karadeniz krali (54), ayseli (58), cengo06 (62), yasarerkek (52), hz.ömer (37), ismailxxx (46), tayyarozbak (40), karamurat1 (51), sari_kiz (38), kaslim (42), ayyildiz_70 (34), The Mediterrane.. (53), bahadir (50), ~TUTI~ (37), dostahasret (43), Selinnurx (56), apocalyptica (45), markat (46), derlerkahin (46), isa dogan (50), EROL AKBULUT (56), Yaseminnur (37), sehadet_aski (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.64614 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.