chloroquine stromectol generique colchicine dexamethasone ivermektin cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » MUTFAK & EV İŞLERİ » BUDA BENDEN-PERDE PILAVI

önceki konu   diğer konu
24 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
BUDA BENDEN-PERDE PILAVI
440 Mesaj -
Malzeme:
125 gr margarin,
2 yumurta,
2.5 su bardaðý un,
2 su bardaðý pirinç,
2,5 çorba kaþýðý tereyaðý,
1 çorba kaþýðý çamfýstýðý,
2 çorba kaþýðý kuþüzümü,
2 çorba kaþýðý badem,
1 adet piliç,
3,5 su bardaðý piliç suyu,
tuz, karabiber.

Tarif:
Pirinci ayýklanýp yýkayýn.
Ilýk tuzlu suda yarým saat bekletin.
Haþlanarak kabuðu çýkarýlmýþ badem ve fýstýðý tereyaðýnda pembeleþtirip bir kaba alýn.
Ayný yaðda süzülmüþ pirinci bir kaç kere çevirerek kavurun.
Sýcak piliç suyunu eklenip pirinç suyunu çekinceye kadar piþirin.
Pilav piþtikten sonra 20 dakika tencerenin kapaðýný açmadan demlendirin.
Sonra pirinçlerin ezilmemesine dikkat ederek karýþtýrýn.
Kavrulmuþ fýstýk, badem, kuþüzümü, küçük parçalara ayrýlan haþlanmýþ piliç eti, tuz ve karabiberi pilava ilave edip tekrar karýþtýrýn.

Margarin, 2 yumurta, tuz ve 2.5 bardak un ile kývamlý bir hamur yoðurun.
Merdane ile 2-3 mm kalýnlýðýnda açýp yaðlanmýþ, yuvarlak dipli bir tencereye yayýn.
Hamur tencerenin kenarlarýndan dýþarý sarkmalýdýr. Hazýrlanan iç pilavý hamurun üzerine boþaltýlýp el ile bastýrarak sýkýþtýrýn.
Sarkan hamurlarý üzerine kapatýn.
Orta hararetli fýrýnda kýzartýp servis tabaðýna ters çevrin.
Dilimleyerek servis yapýn.
Afiyet olsun simdiden hepinize.
Biraz zor ve ugrastiric ,ama bir o kadarda lezzetli....
Gönderen: 13.12.2003 - 19:37
Bu Mesaji Bildir   YaSinYuSuf üyenin diger mesajlarini ara YaSinYuSuf üyenin Profiline bak YaSinYuSuf üyeye özel mesaj gönder YaSinYuSuf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
((( ... ))) su an offline ((( ... )))  
2338 Mesaj -
perdesi nerde bunun sevinçli

Ama gercekten lezzetli olacak bir yemege benziyor. Rabbim kimsenin damagindan lezzeti esirgemesin..
Gönderen: 13.12.2003 - 19:39
Bu Mesaji Bildir   ((( ... ))) üyenin diger mesajlarini ara ((( ... ))) üyenin Profiline bak ((( ... ))) üyeye özel mesaj gönder ((( ... ))) üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
YaSinYuSuf su an offline YaSinYuSuf  
440 Mesaj -
RUMEYSA KARDES,perdeyi sormussun etrafa baktim
bulamadim,meyerse Zelal ablan yikamaya vermis.
kahkaha kahkaha kahkaha
Gönderen: 13.12.2003 - 19:47
Bu Mesaji Bildir   YaSinYuSuf üyenin diger mesajlarini ara YaSinYuSuf üyenin Profiline bak YaSinYuSuf üyeye özel mesaj gönder YaSinYuSuf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
VeRDa su an offline VeRDa  
730 Mesaj -
Hasta hasta oylemi...
Zelal abla sana ne diyoruz bak Sehmus_67 abinin yaptiklarini ye hemen iyilesirsin..
Gönderen: 13.12.2003 - 19:49
Bu Mesaji Bildir   VeRDa üyenin diger mesajlarini ara VeRDa üyenin Profiline bak VeRDa üyeye özel mesaj gönder VeRDa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
2338 Mesaj -
ba ba ba olmadi simdi ZeLaL abla otur sen yaa biz yapariz, ne güne duruyoruz. Ayip kiz biraz dinlen canim daha yeni ciktin, ameliyattan. Sehmus Abim yikasin, duydum ki dere kenarinda cok iyi camasir citiliyormus :D :D
Gönderen: 13.12.2003 - 20:01
Bu Mesaji Bildir   ((( ... ))) üyenin diger mesajlarini ara ((( ... ))) üyenin Profiline bak ((( ... ))) üyeye özel mesaj gönder ((( ... ))) üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
440 Mesaj -
Yok baci bildin gibi deyil,
zelal oturuyor bir sey yaptirmiyoruz vala.
Sag olsun teyze kizi yardimci oluyor..
Gönderen: 13.12.2003 - 20:02
730 Mesaj -
Ooo dogrudur o zaman Rumeysa kardes sen duyduysan.. Yav Zelal abla bak bir daha is yaptigini duymayalim.. sevinçli
Gönderen: 13.12.2003 - 20:03
Bu Mesaji Bildir   VeRDa üyenin diger mesajlarini ara VeRDa üyenin Profiline bak VeRDa üyeye özel mesaj gönder VeRDa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
2338 Mesaj -
He ya gecen okudum saglam yerden aldim haberi göz kırpma CNN BBC filanda degil bak, daha saglam yerden duydum göz kırpma SEHMUS yakalandinsevinçli hele bende diyorum bu abim, ne mutfaktan nede forumdan cikiyor diye. Demekki bi bildigi varmis..kahkaha kahkaha

NOT: latife ediyoruz insallah abim bize kizmaz, ne dersin VeRDa Dost?
Gönderen: 13.12.2003 - 20:06
440 Mesaj -
Rumeysa kardes bir sey duymussun dogrudur,ama ben camasir citilemesini bilmem,
ama iyi yemek yaparim ...
Buyrun bir gun bekleriz.kahkaha kahkaha
Gönderen: 13.12.2003 - 20:08
730 Mesaj -
Rumeysa dost sanmiyorum kizacagini Sehmus abi yoksa beni sira dayagina ceker ama latife oldugunu biliyordur göz kırpma
Gönderen: 13.12.2003 - 20:11
440 Mesaj -
Biraz rahatsizdik,ama sizin bu latifelerinizi okuduk moral bulduk,Allah razi olsun sizden bacilar...
Ama ilk okudugumda biraz korktum,Bu zelalin ne dotlari varmis be.kahkaha
Gönderen: 13.12.2003 - 20:18
2338 Mesaj -
Ahh.. ahh.. hatirliyorumda..malesef hatirlayamadim en son ne zaman dayak yemistim ben yahu sevinçli :D :D

neyse seneye belki :D

canim dostgöz kırpma
Gönderen: 13.12.2003 - 20:19
730 Mesaj -
Aman sehmus abiyi korkuttuysak cekecegimiz var.. göz kırpma yuce rabbim moralinizi daima iyi eylesin insallah..
Gönderen: 13.12.2003 - 20:20
440 Mesaj -
Rumeysa kardes dayak mi?
Benden ne kadar uzak bir kelime.
Alah cektirmesin verda kardes.
Allah cezalarinizi hayra cevirsin insallah
bacilar.kahkaha
Gönderen: 13.12.2003 - 20:34
730 Mesaj -
Amin ecmain insallah... göz kırpma
Gönderen: 13.12.2003 - 20:36
NiSaNuR su an offline NiSaNuR  
15 Mesaj -
Oh oh Allah muhabbetinizi arttirsin.
Ayrica en yakinimin ne marifetleri varmis ta benim haberim yokmus.Malesef ascilikta ustadir ama yabancilara.Ben gormedikten sonraaa...sıkıntılı

Gönderen: 13.12.2003 - 21:07
Bu Mesaji Bildir   NiSaNuR üyenin diger mesajlarini ara NiSaNuR üyenin Profiline bak NiSaNuR üyeye özel mesaj gönder NiSaNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
730 Mesaj -
ALLAH ALLAH sehmus abi yap yedirde Zelal abla bir gorsun :D
Gönderen: 13.12.2003 - 21:08
440 Mesaj -
Bacim bilen biliyor daha ne yapayim
borekler benden,corekler benden,
lahmacunlar benden,ekmekler benden,tatlilar[kadayif,baklava,burma,tuluma]daha ne yapayim yani..........

Gönderen: 13.12.2003 - 21:14
730 Mesaj -
Zelal dost sehmus abinin yaptiklarini yede biraz kendini topla ameliyattan sonra sana iyi bakmasi lazim bak hepisini yapiyor sende kendine dikkat eyle..
Gönderen: 13.12.2003 - 21:16
15 Mesaj -
Ya evde yapsa ne ala,ama ben onu yaparken gormuyorum ki...
Gönderen: 13.12.2003 - 21:21
Bu Mesaji Bildir   NiSaNuR üyenin diger mesajlarini ara NiSaNuR üyenin Profiline bak NiSaNuR üyeye özel mesaj gönder NiSaNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
gocerli su an offline gocerli  
RE:
232 Mesaj -
Alıntı
Orijinali ZeLaL

Ya evde yapsa ne ala,ama ben onu yaparken gormuyorum ki...

Golge ustaya gonderde birazda evde yapmasini ogrensin. göz kırpma
Belkide evdeki onlugunu begenmiyordurdil uzat
Gönderen: 13.12.2003 - 23:57
Bu Mesaji Bildir   gocerli üyenin diger mesajlarini ara gocerli üyenin Profiline bak gocerli üyeye özel mesaj gönder gocerli üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast huzunyagmuru  
sa
Misafir
aaa

masallahiniz var hanimlar beyler..
gormeyeli yigilmis yine tarifler helal olsun sizesevinçli)
hangi birini yapsak yaaasevinçli

ama varya insan okuya okuya acikiyor inaninsevinçli)
kahkaha :D telaşlı
Gönderen: 15.12.2003 - 11:09
Bu Mesaji Bildir   Yukari
Emirdag su an offline Emirdag  
Allah razi olsun hepinizden
1071 Mesaj -
Biraz giremedim forma oooo yeni ascilar gelmis haberim gec olmus.:( Hos geldiniz. hascimisiniz yoksa firininizmi var?:D (sehmuz 67)

Zelal hanim uzulme evdede yapar bir gun ins. göz kırpma

Bildikten sonra zamani gelince yapar ins.
Tekrar gecmis olsun Zelal hanim.Allah acil sifalar versin.
göz kırpma
Gönderen: 15.12.2003 - 20:04
Bu Mesaji Bildir   Emirdag üyenin diger mesajlarini ara Emirdag üyenin Profiline bak Emirdag üyeye özel mesaj gönder Emirdag üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
15 Mesaj -
Yuce Rabbim cumlenizden razi olsun.
Gönderen: 16.12.2003 - 18:26
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 863 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
nokta54 (45), karapapak (46), dosteren (60), ahmetkaya5v (40), AKIN TALHA (45), memetnur (60), ssarikoc2003 (43), yolcuxxx (38), adige11 (46), aydemir (45), terekeme (), tolga_27 (44), turkcomtayfur (), CNN (44), faruk741 (39), kürtislam (37), kenan_k (59), ercosserdar (42), siyahi (46), Ay Yuzlum (42), sevgim (45), sekersey (55), Melek_90 (34), mkilincarslan (33), emel meydan (48), karabela2000 (54)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.61990 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.