budesonide ivermektine chloroquine fluvoxamine chloroquine seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » BİLGİSAYAR / İNTERNET » ARADIKLARINIZ & DİĞERLERİ » Dağı taşlayan çılgınlar

önceki konu   diğer konu
3 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Dağı taşlayan çılgınlar
401 Mesaj -
Daðý taþlayan çýlgýnlar

Sadece gülüyorum. Daðý taþlayan bir çýlgýn gibi Allah'ý taþlamaya cüret eden bu haddini bilmezler güruhunun hal-i pür melaline
Bu ülkenin Allah'la iliþkisini hoyratça kesip koparmak için yaklaþýk bir yüzyýldýr gösterdikleri çaba kendi yok oluþlarýyla sonuçlanacak, bunu çok iyi biliyorum. Akýbetleri, Kur'an'da feci sonlarý anlatýlan kavimlerin akýbetine benzeyecek. Tarihin yasasýný koyana nasýl inanýyorsam, buna da öyle inanýyorum.

Batý'nýn kilisesi vardý. Kilisenin muhaliflerine aforoz ve engizisyonu, sevdiklerine endüljansý vardý. Kilise akla ve saðduyuya, tefekküre ve insana sýrtýný dönmüþtü. Sonuçta Batý, laisizmi icad etti ve Papa'nýn elinden "iki kýlýç"tan birini, dünyayý temsil edenini aldý.

Batýda laisizm devletle kilisenin arasýný ayýrmak için icad edilmiþti.

Bizim batýcýlarýmýz laikliði alýnabilir aktarýlabilir bir þey sandýlar. Aslýnda onlar kültürlerin bir coðrafyadan diðerine bir bavul taþýr gibi taþýnabileceði zehabýna kapýlmýþtýlar. Bir milletin, tarihin bir zaman ve mekanýnda yaþadýðý tecrübe, bir baþka milletin kendi zaman ve mekanýnda aynen tekrarlanamazdý. Bu, tarihin, sosyolojinin, aklýn yasalarýna aykýrýydý.

Fakat batýcý seçkinler olmazý oldurmaya çalýþtýlar. Bunun için her þeyi ama her þeyi yerinden ettiler. Toplum mühendisliðine kalkýp yeni bir tarih, yeni bir kültür, yeni bir inanç sistemi, yeni bir zaman, yeni bir mekan ve yeni bir insan 'yaratmaya' kalktýlar. Bu tropikal bir bitkiyi, Sibirya'da yetiþtirmek istemeye benziyordu.

Laisizmi aldýlar ve getirdiler. Fakat onun olmazsa olmazý olan kilise bu topraklarda yoktu. Yine onun tarihsel arka planý olan Hýristiyan orta çaðý yoktu. Dahasý, papa yoktu, iki kýlýç yoktu, engizisyon yoktu, akla sýrt çeviren bir Pavlus dini yoktu.

Kilise olmayýnca, getirilen laisizm ne ile neyin arasýný ayýracaktý?

Bizim batýcýlarýmýz ne Batýyý biliyorlardý, ne Doðuyu. Ne Hýristiyanlýðý tam anlamýyla kavramýþtýlar, ne kendi topraklarýnýn dini olan Ýslam'ý. Ne kiliseye mensuptular, ne camiye

Ellerinde kalan laiklikle ille de bir þeyi bir þeyden ayýracaklardý ya, elde devletten ayýracak bir kilise olmayýnca kilisenin yerine yapýlabilecek en büyük yanlýþý yaparak "dini" ve "Allah"ý koydular.

Evet, bu ülkede laisizm devletten ayýracak bir kilise olmadýðý için devleti "dinden" ve "Allah'tan" koparmanýn adý oldu.

Devlet, servet, güç ve iktidar demektir. Servetin ve gücün temerküz ettiði bu üst kurum, tarih boyunca þeytanýn göz koyduðu kurum olmuþtur. Çünkü þeytanlar gücün, iktidarýn ve paranýn temerküz ettiði yere akýn ederler. Ýnsanlarý bunlarla ayartýr, bunlarla baþtan çýkarýrlar.

Ahlaka en çok ihtiyaç duyulan yerler, servet ve iktidarýn temerküz ettiði yerlerdir. Çünkü buralar ahlaksýzlýðýn en çok iþlenmeye müsait olduðu zeminlerdir. Paranýn, gücün, silahýn, servetin olduðu yerde insaný azmanlaþmaktan, haddini aþmaktan, kendini kaybetmekten, etrafýna zarar vermekten, baþkalarýna zulmetmekten koruyan bir "ahlak sistemi" yoksa, orada iktidar insani olmaktan çýkýp þeytanileþmiþtir.

Ahlak sistemi

Dinden ve imandan baðýmsýz bir ahlak sistemi düþünülebilir mi? Yok böyle bir örnek. Kimse bana kimi bireylerin tek tek, bir sistemden yoksun "ahlaki davranýþlarýný" örnek göstermesin. Bunun tartýþmasýný bu köþede tam beþ yazýyla yapmýþtýk. "Kayýtlý ahlak"tan deðil "kayýtsýz/þartsýz ahlak"tan söz ediyorum.

Devleti kendisinden ayýracak bir kilise bulamadýklarý için dinden ve Allah'tan koparanlar, þimdilerde ektiklerini biçiyorlar. Bu tarihi yanýlgýnýn bu toplumun önüne çýkaracaðý fatura hiç kimsenin ödeyemeyeceði kadar aðýr olacaktýr. Bugün gördükleriniz, eðer dönülmezse, daha ileride göreceklerinizin zekatý bile etmez.

Allah'a karþý savaþ açýp da baþarýlý olmuþ bir örneðe geçmiþte rastlamýyoruz. Bize de, Allah'a savaþ açanlarý açtýklarý savaþla baþ baþa býrakýp risk alanlarýndan uzak durmak düþüyor. Çünkü Allah kendini savunacaktýr. Fakat, O kendini kimin eliyle savunursa, kendine savaþ açanlardan aldýklarýný ona verecektir. Bu bir yasadýr.

Bana gelince Ben, daðý taþa tutanlarýn çýlgýnlýðýna sadece gülüyorum.

Adýný "ekonomik kriz", "siyasal kriz" koyduklarý krizlerin aslýnda "insan krizi" olduðunu biliyorum. Ýnsan krizinin de dinden, imandan ve Allah'tan baðýmsýz çözülemeyeceðine inanýyorum.

Ben Allah'a savaþ açanlardan teberri ediyor, onlardan beri olduðuma tanýklar tedarik etmeye çaba gösteriyorum. Allah'ýn gazabýndan korkuyor ve O'na savaþ açanlarla birlikte yaþamanýn, bir riski peþinen kabullenmek olduðunu biliyorum. Ama içimi ferahlatan hep Kur'an'ýn þu müjdesi oluyor:

"Kim Allah'a karþý sorumluluðunun bilincinde olursa, O onun için bir çýkýþ yolu açacaktýr."

SAMÝ HOCAOÐLU
Gönderen: 29.11.2003 - 02:32
Bu Mesaji Bildir   asanyakan üyenin diger mesajlarini ara asanyakan üyenin Profiline bak asanyakan üyeye özel mesaj gönder asanyakan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Suhedanur su an offline Suhedanur  
ALLAH RAZ I OLSUN KARDEŞ..
339 Mesaj -
ELLERÝNE SAÐLIK...
Gönderen: 02.02.2004 - 02:31
Bu Mesaji Bildir   Suhedanur üyenin diger mesajlarini ara Suhedanur üyenin Profiline bak Suhedanur üyeye özel mesaj gönder Suhedanur üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
hazanrengi su an offline hazanrengi  
selam ve dua ile...
608 Mesaj -
ellerinize saglýk .....Allah razý olsun.....
Gönderen: 17.02.2004 - 02:24
Bu Mesaji Bildir   hazanrengi üyenin diger mesajlarini ara hazanrengi üyenin Profiline bak hazanrengi üyeye özel mesaj gönder hazanrengi üyeyi arkadas listeme ekle hazanrengi üyeyi ICQ listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 1079 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
hümeyra24 (43), güllüm (41), alitufan (48), semsuddin (39), f_erturk (39), zafercezlan (54), benbuamellerimi.. (53), seyma_05 (39), yenilmezburuk (46), mhmmdky (37), sivaslihakan (46), sunam6 (41), konya28 (37), mardinlimemo (44), @hasan@ (39), _huzurislamda_ (39), Seda_ (35), BOPPON (43), faziltopal (55), ahmetserkankaya (43), eLsina (38), AZRA66 (37), sulukapo (34), HAKANCETIN (46), mentese (48), palanxdöken (53), ADEM BAKIRHAN (60), ceyhan (71), ReSuLe_HaSrEtt (38), Forever_Love (40), mutlu69 (55), islam yusuf (54), sofi32 (49), yesil_bahar19 (37), makhorsa (48), erihna (41), veysi irdam (88), abdullah özkul (27), nur58 (60), fedayi (55), RAMAZAN69 (37), seyyidali47 (50), gocer (55), suleyman yildiz (57), vuslat_wien (41), KASIM EROL (50), isanurun (39), koeroglu (48), ardaci (49), ardaburda (50), gunesgunes (42), Burcu89 (35), BMW (43), ZLH (), hafiz_34 (68), bestebuse (51), Aysegül (36), seroar (55), hacirizeli (53), sonmezNL (53), zeko (), CILGIN KURT (51), BERGE00 (42), sevki (51), fth (41), muhammetmustafa (44), bsapmaz (59), siyah_gül (36), ekrem144 (), Cicekci (37), rooster79 (45), mehmetx (44), furkan42 (42), yunus ata (61), GangstAdem (39), orhan06 (44), kamuran (51), dinimiseviyorum (39), esm (40), buzmavisi61 (58)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.62582 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.