hydroxychloroquine kamagra colchicine budesonide ivermektine cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » SİYER-İ NEBİ » BİR DİLEK TUTMUŞTU ÇÖLLER SENİ MÜJDELEMİŞTİ MELEKLER.

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
BİR DİLEK TUTMUŞTU ÇÖLLER SENİ MÜJDELEMİŞTİ MELEKLER.
Moderator

4254 Mesaj -
BÝR DÝLEK TUTMUÞTU ÇÖLLER SENÝ MÜJDELEMÝÞTÝ MELEKLER...
Vehb kýzý Amine'ye; "Sen bu ümmetin efendisine hami­lesin. O doðup yeryüzüne geldiði zaman onun adýný Muhammed koy" demiþlerdi.
Âmine'nin karnýndan öy­le bir nur çýkmýþtý ki, Basra'nýn köþkleri görünmüþtü. Baba­nýz Abdullah gibi bizler de, bu kutlu doðuma þahit olamamýþ­týk.
Seni müjdelemiþti günler...
Rebiü'l-Evvel ayýnýn on ikinci gecesi, günlerden Pazarte­si... Sen gelmiþtin dünyaya... Þefkati eksik olanlara müjdeydi geliþin... Mazlumlarýn ve maðdurlarýn sesiydin sen... Senin yokluðunda gülistana uðramaz olmuþtu bülbüller... Geceler yaslýydý. Gündüzlere güneþ vurmamýþtý. Geliþinle Lat, Menat, Hubel ve Uzza'nm hükmü kalmamýþtý. Yüreklerdeki bâtýl gö­rüntüler kalkmýþtý geliþinle... Önce içimizdeki putlarý yýkmayý öðrettin bizlere... Doðru hayatlarý yaþamak adýna, yanlýþ olanlarý silmek ve karalamak adýna baþlamýþtý her þey... Bo­ðucu kuraklýklar sevginin bereketiyle yeþermiþti.

Kýtlýk yýlýydý... Çocuklar açlýktan aðlýyordu. Develerin memelerinden bir damla süt çýkmýyordu. Halsiz ve çelimsiz olan Halime de düþmüþtü yollara... Mekke'ye geldiklerinde kadýnlar kendilerine arz edilen "sen"den yüz çevirmiþlerdi. Sen yetimdin diye Efendim... . Himayesizdin diye... Seni al­madan

Mekke'den ayrýlmamaya yeminli Halime basmýþtý se­ni baðrýna... Seni kucaðýna aldýðýnda göðüslerine dilediðin kadar süt dolmuþtu. Seni almak istemeyen sütannelerin ka­tarlarý yolda kalmýþ, yaralanmýþtý rüyalarý... Hicaz yaylasýnda henüz kundaktaydýn Efendim. Sütkardeþin de süt emebilsin diye, sadece sütannenin bir göðsünden emerdin. Diðer göðsü denemek için sana verdiklerinde dudaklarýný sýmsýký yumar­dýn.

Adaleti, bize sen öðrettin Efendim. Baþkalarýnýn hakkýný yememeyi... Senin bereketinden nasibini alýyordu her þey... Çöller bir dilek tutmuþtu. Develer, oðlaklar ve Halime'nin ço­cuklarý... Bir dilek tutmuþtu yer ve gök... Bir dilek tutmuþtu kokunu senden alan güller... Bir dilek tutmuþtu çobanlar ot­laklarda...

Seni müjdelemiþti kelimeler... Kutlu olana adanmýþtý söz­cükler... Ýbrahim'in davetiydin sen... Ýsa'nýn müjdesi... Du­daklarýmýzda unuttuðumuz tebessümdün sen... Buz tutan duygularýmýza düþen cemreydin Efendim... Heceler muttasýl sana koþardý. Sevdalara kurulu salýncaklarda sallanmayalý ne .çok olmuþtu oysa! Þer olanda gizlenilen hayrý anlamayalý... Acýlarýmýzýn üstünü hangi renkle boyamalý?

Hani sütkardeþinle kuzularý otlatýrken üzerinde beyaz giy­siler olan iki adam gelmiþti yanma... Ýçi karla dolu altýn bir leðenle senin göðsünü yarýp kalbini çýkarmýþlardý. Ýçinden si­yah bir kan pýhtýsýný çýkararak atmýþlar, için temizlenene ka­dar karla yýkamýþlardý seni... Sonra seni, ümmetinden on ki­þiyle, yüz kiþiyle, bin kiþiyle tartmýþlardý da, sen hepsinden aðýr gelmiþtin. Bizim içimizin pas tutmuþ karaltýlarým göz-yaþlarýmýz bile temizleyemezdi. Müteaddit hüzünler sarmýþtý dört yanýmýzý...

Cismimiz bize yabancýydý. Ruhumuz bede­nimize hapis... Gaflet içinde uyandýðýmýz sabahlar bizden alacaklýydý. Ab-ý hayat pýnarlarý kurumuþtu çoktan... "Kaldýr bizi aðýr uykularýmýzdan" diye Efendim. Çetelesi tutulmuþ mahkumiyetimizi felaha kavuþtur diye yaþamýþlýðýna ve ya­þanmýþlýðýna özendik.

Altý yaþýndayken annen Âmine ile Neccaroðullarý'ndan dayýlarýný ziyarete gitmiþtiniz. Hasta annenin yanýnda aðlar­ken biz daha tanýmamýþtýk gözyaþýný... Mekke'ye dönerken Ebva yakýnlarýnda annen ölmüþtü. Þimdi öksüz de kalmýþtýn. Baba sevgisinden mahrum, anne kokusundan ve okþamasýn­dan yoksun olarak deden Abdulmuttalib'in evine, Mekke'ye gelmiþtin... "Her Þeyin Sahibi" olana teslim, yarýnlara karþý mütevekkil, zor zamanlara karþý sabýrlýydýn.

Seni müjdelemiþti güller... Hepsi sen kokardý. "Rüyalarý­mýz sana ayarlý olsun" diye yatardýk uykularýmýza... Benliði­miz, karanlýklarda kaybolan uykularýmýzýn en ulaþýlmaz ye­rindeydi.

Sen, içimizin en diri yanýnda... Sýðýndýðýmýz yaka­rýþlarýn "âmin"lerindeydin Efendim...

Korkularýmýzýn, gözü­nün nuruna tutsak edildiði yerdeydin. Yüreklerimiz taþlaþ­mýþtý oysa...

Kimsesiz kaldýðýmýz, çaresiz kaldýðýmýz zaman­lardý. "Medet!" diyorduk, himmet istiyorduk sevmeyi unutan yüreklerimize...

Çöle deðen kanattýðýmýz yüreklerimizin izle­riyle dilefza bir aþkýn sonsuza açýlan narýna yanmaya gelmiþ­tik. "Beynimize diþlerini geçirmeye çalýþan vesveselere, ya­saklý sevdalara, nankör nefsimize itaati öðretebiliriz belki" diye edeplenmeye gelmiþtik Efendim. Sýnandýðýn yalnýzlýklardan nasýl çýktýysan sabýrla, iþte o sabrý kuþanmak istedik biz de-Seni müjdelemiþti nagehan þehirler... Ki o þehirlerin per­çemlerini bülbüller tutardý. 99 kapýsý sana açýlýrdý mabed-i güzin'in...

Bir bayram özlemi, bir fetih müjdesi, bir þükür du­asý ulaþýrdý rüzgârýn kanadýndan... Yolunu geç de olsa bul­muþ olan bir seyyahýn þükrü deðerdi þehr-i endamýna... Þim­di isterdik ki, Asr-ý Saadet devranýný sürelim. Hayai revna­kýn için, hep bir gül koyduk baþucumuza... Zahiresine uyku­larýn sen düþersin diye... Saadet devraný uykuda gelip bizi bulsun diye... Nâmesi yaðmura düþen, çýðlýðý þimþeðe bölen, sesi ruha veren bir dua ile savrulduk esved-i zindanýmýzdan... Ve 99 kapýlý mescid-i mübinden girdik içeri...

Seni müjdelemiþti rüya-ý seherler... Pusulasýný þaþýrmýþ, tenhalarda kaybolmuþ hayatýmýza nazargâhýn yetiþti. Serlev­hasý kalmamýþtý beden-i aczin... Karargâhý kurulmuþ cenga-verlerin arasýndan yüzün seçildi. "Üzülmeyin" dedin. "Ben savaþa gidiyorum." Mananýn maddeyle savaþýydý çýktýðýn. Bu çaðýn zulmetini nur-u mahya yapmak için Efendim. Sergü-zeþt-i muhabbetinle hayatýmýz didar oldu. Nazar-ý nurunu kalbimizden ayýrma Efendim...

Seni müjdelemiþti melekler...

Seni müjdelemiþti günler...

Seni müjdelemiþti kelimeler...

Seni müjdelemiþti güller...

Seni müjdelemiþti nagehan þehirler...

Seni müjdelemiþti rüya-ý seherler...

Müjdelere ve müjdeleyenlere selam olsun!

Yazar: Ayþe Nur Menekþe
Gönderen: 27.04.2011 - 00:58
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 713 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
lauren444 (37), buraksenel (45), hurkan (51), proferol (), UHIBBUKI (37), espri_espri (45), can_gül (41), cevik (51), zübeyir (44), kulferhat (43), rikkat (55), dully (34), abdullah056 (36), orhan yý.. (55), erbüþ (38), Asilturk (60), Abdullah56 (36), lamia (54), sivaslifaruk (44), yakup karatekin (57), hasanözç.. (45), xUbeydullahx (42), ~BiR gAriP YoLc.. (36), metin30 (48), duruweb (39), üveyis (63), kenan03 (45), ikramozden (46), Hayirsizin (42), NEFRET_17 (39), sonysalih (55)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56871 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.