ivermektin generique stromectol kaletra generique stromectol hydroxychloroquine cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » Boykot ve kuşların dayanışması

önceki konu   diğer konu
2 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Boykot ve kuşların dayanışması
Moderator

4254 Mesaj -
Boykot ve kuþlarýn dayanýþmasý

Fatih Camii Ýmaret Kapýsý civarýndaki kediler, bir kargayý yakalayýp yaralamýþlar. Ne karga kurtulabiliyor ne de kediler kargayý yiyebiliyorlar.

On kadar kedi, avlarýný çevrelemiþ, yemek için sabýrsýzlanýrken, aðaçlara doluþmuþ hüzünlü kargalar, bir yandan yardým çýðlýðý atýyor diðer yandan da kardeþlerini, kedilerin elinden kurtarmak için, onlarýn üzerine hýzlý sortiler yapýp, ürkütmeye ve korkutmaya çalýþýyorlar.

Olup biteni gözleyen insanlardan bir grup, harekete geçiyor ve esir kargayý kedilerin pençesinden kurtarýyor. Korkudan mecalsizleþmiþ olan karga, uçmayý denese de baþaramýyor. Bir, iki, üç derken uçmayý baþarýyor. Bir grup karga da, kurtarýlan kargaya eþlik ederek uçup gidiyor.

Karganýn kurtuluþu, diðer kargalarýn kulaklarý týrmalayan ve vicdanlarý yaralayan acý dolu çýðlýklarýnýn bir anda deðiþmesine ve adeta yardýma teþekkür edercesine, ötüþmelere dönüþüyor...

2008’in son günlerinde ve 2009’un ilk günlerindeki Gazze katliamý sürerken, yine boykot çýðlýklarý yükselmiþti. Herkes birbirine listeler daðýtýyor ve boykot çaðrýsý yapýyordu. Bu kalýcý olmayan ve kanýksamaya neden olan etkisiz yöntemler yerine, “Boykota nereden baþlamalý?” sorusunu yöneltmiþtim. Bu makale deki gerekçelerim, hâlen tazeliðini korumaya devam ediyor…

Terör örgütünün Mavi Marmara gemisine yaptýðý saldýrýdan sonra, yine benzer listeler dolaþmaya baþladý. Dün bir dostum, bu listeleri hazýrlayanlar hakkýnda benim katýlmadýðým bir tahminde bulunsa da ‘bu listeleri kim belirliyor ve kim bastýrýyor bilgin var mý?’ dedi.

Kendisine izah etmeye çalýþtým. ‘Peki’ dedi ‘boykot nasýl olmalý?’

Bu soruyu, geçtiðimiz gün boykot çalýþmasý yapmak isteyen bir siyasi partinin temsilcisine söylediðim þekilde cevapladým.

Bu ülkede, boykot edilmesi gereken firmalarýn listesini, en iyi bilenlerdenim. Üstelik þu bu gibi mesnetsiz iddialardan öte, resmi delillerim de var. Bunlardan bir kýsmýnýn ismini -üzülerek tekrarlamak zorundayým ki- ‘Deccal Tabakta’ kitabýmýn içinde tek tek saymýþ hatta sonuna eklediðimiz ‘Küresel Güçler Aðý ve Bilderberg’ haritasýnda, önemli miktarda marka isimlerini de belirtmiþtim.

Henüz vicdanlarý ölmemiþ insanlar, Gazze’de olup bitenlerin dýþýnda arzýn her yerinde; fitne, fesat ve de kan dökmekle meþgul bu Siyonist küresel güçlerin hiçbir ürününü tüketemez. Her þeye raðmen, her zaman her þeyin bir çaresi olduðunu göz ardý edip; ‘baþka çaremiz yok’ gibi çok bayat ve bayaðý cevaplar vermeye hazýrlar.

Henüz insanlar birer tüketim kölesi haline getirilmedikleri 1900’de dünya nüfusu 1,7 milyardý. O tarihte üretilen tüm ürünleri bir birim kabul edersek, 2000 yýlýna gelindiðinde dünya nüfusu 6,1 milyar kiþiye ulaþýr. Buna karþýn üretilen ürünlerin miktarý 29 kat artýþ göstermiþ...

Ýnsan sayýsý 3,7 kat artarken, ürün sayýsý 29 kat artmýþ... Artýk her 25 yýlda üretim sayýsý, tam iki kat artmakta... Yani 2025’e gelindiðinde ürün sayýsý 1900’e oranla yaklaþýk, 58 kat artmýþ olacak... Ýnsan sayýsý ise sadece 4 kat…

Buna raðmen hâlâ açýz, hâlâ tahammülsüzüz, hâlâ iyide ne tüketelim gibi aptalca mazeretler üretiyoruz.

Yüzümüze söylemek gibi olsun çünkü -çoðumuz- samimi deðiliz. Boykot yapmak gibi bir derdimiz falan yok… Geliþen olaylar karþýsýnda depreþen vicdan kýrýntýmýzý tatmin etmek için, bir þey yapýyor görünmek istiyoruz. O kadar!

Þayet boykot konusunda samimi isek, iþte yapmamýz gerekenler:

Siyonist küresel güçlere ait olan ve

Bir: Ýnsanlarý tüketim canavarýna dönüþtüren,

Ýki: Ne kazandýðýmýzý, nerede harcadýðýmýzý ve tüketim eðilimlerimizi ölçerek ona uygun yeni pazarlama stratejileri için kullanýlan,

Üç: Bizi izlemek için kapitalist ekonomi en önemli takip aracý olan,

Dört: Özellikle dar gelirliler ve orta sýnýfý faiz belâsýna bulaþtýran,

Beþ: Bir harcayýp bir ödediðimiz halde, hem para puan veren hem de eli deðen-deðmeyen herkesin para kazandýðý, üzerinden tefecilik ve simsarlýk yaptýðý,

Altý: Esnaf ve tüccarýmýzýn büyük komisyonlar ödemesine ve dolayýsýyla da ürün fiyatlarýnýn artmasýna neden olan,

Yedi: Ýsraf ekonomisinin en büyük buluþlarýndani Visa ve Mastercard yani yedi kollu kredi kartý canavarýný
boykot etmektir.

Ben bu þeytanî aleti zaten kullanmýyorum diyeniniz varsa, o halde siz de ayný Siyonistlere ait kolalarý içmeyi býrakabilirsiniz...

‘Hayýr, ben kola da içmiyorum’ diyorsanýz, mutlaka sigara içiyorsunuzdur. Kendinizi sigara belasýndan azat edin…

Siz yahut da aile fertlerinizden biri hamburger yiyor mu? Yiyorsanýz o illetten kurtulun…

‘hayýr onu da kullanmýyorum’ mu diyorsunuz? O halde bunlarý kullanan birine nasihat edin…

Ama bilmeliyiz ki, üstünüzde-baþýnýzda, midenizde, oturma odanýzda, bineðinizde, iþ yerinizde, bunlara ait bir þey deðil çok þey var!

Hepsinden kurtulamýyor musunuz? O halde birini seçin ki, samimi olup olmadýðýnýz kararýna kendiniz varýn. Emin olun, yarýn çok geç olacak!

Kemal Özer

Gönderen: 16.06.2010 - 13:56
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
keskinmetal su an offline keskinmetal  
655 Mesaj -
malesef kardeþ gerçekler acýdýr
elimizi neye atsak mutlaka birine deyiyor
bence çözüm bu ürünleri buraya getiren firmalar deyilmidir bu firmalarýn isimleri neden boykot edilmez
yani almayayým diyorsun ama bir bakmýþsýn almýssýnda haberin yok

çözüm olarak lafda deyil icraatta yaþantý ve uygulama gerekiyor ama öyle bir hale gelmiþizki
günü yaþayan müslüman olmuþuz ve geçmiþi cabuk unutan bir yapýmýz var

ve o kahpelerin medyatik gücü gündemi deyiþtirmekte zorlanmýyor
iþte bu gücü protesto etmeliyiz gerekirse o kanallardan uzaklaþmalýz ama nerde
millet aþký memnuyu seyretmek için adete kitleniyor

iþte biz bunlarý durduramazsak neyi protesto edersek edelim baþarýlý olamayýz
bizim çöküþümüzün en büyük nedeneni ahlak çöküntüsüdür
ne þu nede bu özümüze dönmenin yolarýný araþtýralým ve bu konuda bir kampanya baþlatalým
hedef müslüman ve müslümanýn yaþam tarzý olsun

bu konuda bilinclenirsek sanýrým kolayla moloyla iþimiz olmaz

selam ve saygýlar
Gönderen: 02.07.2010 - 11:18
Bu Mesaji Bildir   keskinmetal üyenin diger mesajlarini ara keskinmetal üyenin Profiline bak keskinmetal üyeye özel mesaj gönder keskinmetal üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 796 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
karaali70 (54), Mücahit58 (42), firdevs_91 (33), harman76 (48), gul2 (47), özgür3 (35), songokou (42), nuri72 (52), aysun saglam (46), dalin (39), caglar_1988 (36), emine_yilmaz (45), elif19 (37), morcali (63), enderim23 (46), aga2 (61), hüzünlü gurbet (46), yeþil (42), 1yavuz (53), suvari_ (41), gazeteci1985 (39), adem03 (45), azzat (60), huemeyra41 (32), Kursad_ist (46), ruhan_ruhani (41), eskalibo (50), neofatih (39), yuuusuf (43), yunuscelik (46)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58024 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.