ivermectine ivermectin ivermectine generique kaletra colchicine voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » __Zalimin Hasmı Bizzat Allah’tır__

önceki konu   diğer konu
2 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
sonsuz yolculuk su an offline sonsuz yolculuk  
__Zalimin Hasmı Bizzat Allah’tır__
160 Mesaj -
Zalimin Hasmý Bizzat Allah’týr
Erzurum’un büyük velîsi Ýbrahim Hakký (ks) hazretlerini çocukken Ýsmail Fakirullah (ks) Hazretlerine teslim ederler. Iyi bir terbiye Almasý için çocukluðunun mühim bir devresini Fakirullah Hazretlerinin yanýnda geçiren Ýbrahim Hakký hazretleri, bir gün eline aldýðý bir testiyle çeþmeye gider, doldururken oraya gelen bir atlý:

-Çekil bakayým önümden be çocuk! diye Ýbrahim Hakký hazretlerini azarlayarak atýný çeþmeye sürer. O da testisini alýp bir kenara çekilmeye uðraþýrken atýný mahmuzlayan adam, onu bir köþeye sýkýþtýrýr. Testisini býrakýp kendisini kurtarmak zorunda kalýr Ýbrahim Hakký hazretleri … Da üzerine Basýp testiyi kýrar at Bu esnada. Aðlayarak hocasýnýn huzuruna gelir ve:

-Çeþmeden su Alýrken atýný koþturarak gelen biri, atýný üzerime sürdü. Kendimi Kurtarmaya çalýþýrken testimi de tepeletip kýrdý havliyle miyim! der. Hocasý sorar:

-Testini kýran atlýya sen bir þey söyledin mi?

-Hayýr, der, hiçbir þey söylemedim.

-Çabuk git ve o adama bir-iki laf söyle, der.

Ýbrahim Hakký hazretleri gider, çeþmenin baþýnda atýný Timar etmeye baþlayan adamýn yanýna varýp bekler. Fakat bir türlü terbiyesini bozup da:

-Benim testimi niye kýrdýn zalim adam?! diyemez.

Dönüp geldiðinde Hocasý Fakirullah hazretleri sorar:

-Ona bir þeyler söyleyebildin mi?

-Söyleyemedim efendim; niyetlendim, lakin bir türlü dilimi çevirip de aðýr bir söz sarf edemedim! Hocasý baðýrýr:

-Sana diyorum, çabuk git ve o adama bir þeyler söyle, mukabele et! Yoksa sonu felaket! ..

Ýbrahim Hakký hazretleri bu defa kararlý olarak koþup çeþmenin baþýna gelir. Bir de bakar ki, testisini kýran adamý, kendi atý, attýðý çiftelerle çeþmenin havuzuna yuvarlamýþ, oluþu yatmaktadýr! Koþarak gelip, Hocasý Ýsmail Fakirullah Hazretlerine bu vahim vaziyeti anlatýr. Hocasý bu hâle üzülür:

-Vah vah! Bir testiye bir adam! Buna üzüldüm doðrusu! der. Huzurundakiler bundan bir þey anlamadýklarýný söyleyince, büyük veli þöyle îzah eder: ‘O atlý adam, Ýbrahim Hakký’ya zulmetti. Zulme uðrayan da tek kelimeyle olsun mukabelede bulunmadý, zâlimi Allah’a havale etti. Allah Teâlâ’nýn da gayretine dokunup zâlimi cezâlandýrdý. Þayet Ýbrahim Hakký da onun zulmüne karþýlýk verip, ona bir þeyler söyleseydi, ödeþeceklerdi. Fakat Ýbrahim, büsbütün mazlum oldu. Bense ödeþtirmek için uðraþýyordum, maalesef muvaffak olamadým! ”
Gönderen: 22.05.2010 - 11:33
Bu Mesaji Bildir   sonsuz yolculuk üyenin diger mesajlarini ara sonsuz yolculuk üyenin Profiline bak sonsuz yolculuk üyeye özel mesaj gönder sonsuz yolculuk üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Moderator

4254 Mesaj -
Elinize Saglik
Gönderen: 23.05.2010 - 00:24
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 713 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
osman12 (77), vahvah71 (53), ssercan (50), sabr_yolcusu (56), Yorumsuz_91 (33), Asya6666 (62), angel (42), cankalemdar (39), meltem6666 (59), MeCaL (56), emiremre (44), ozdalomer (53), ayþeayd&#2.. (40), talha_34 (47), mhammettelo (43), leto18 (59), sinepuryan (42), Yalnizlik (39), BATAKLIK60 (55), kamil33 (54), hmfatih (62), Soldat34 (54), MrVoLKaN (37), yusuf kuyu (44), Yusuf_Adiyaman (53), farfarlone (41), Osman_20 (39), yunusemre_56 (58), eminecanersoy (46), eren.06 (60), tugba1986 (38), tanerok (41), MAHMUT2005 (48), musbaba18 (41), Bahar38 (40), ehhan ünlü (37), ard75 (68), ofliayhan61 (54), osman42 (45), enver66 (40), ayten66 (36), adem2007 (57), uludag64 (60), kadir ibraimi (35), Hace Türkistan (52), tufan03 (48), hasimpakirbaba (48), kuscu (60), ONUR45 (41), Allah_Asigi (41), _Hilal_ (40), aydin_yilmaz (42), cemil_keskin (64), cesurkagan (37)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57538 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.