stromectol ivermektin dexamethasone generique rhinocortgenerique rhinocortimdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » Diyanet Binasi-Tesadüfmü Misyonerlikmi ?

önceki konu   diğer konu
5 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Diyanet Binasi-Tesadüfmü Misyonerlikmi ?
922 Mesaj -
Selamun Aleyküm

asagidaki Diyenat Vakfi Binasi resmi
acik bi sekilde hac olusumu sergiliyor...?
tesadüfmü yoksa bilinclimi insa edilmis
yorumu sizlere birakiyorum

Gönderen: 06.04.2010 - 01:07
Bu Mesaji Bildir   Dai üyenin diger mesajlarini ara Dai üyenin Profiline bak Dai üyeye özel mesaj gönder Dai üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Moderator

4254 Mesaj -
Dai kardes bu bina hangi ilde?

toki binalarinin üzerindeki hac gibimi?

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son Muhtazaf tarafından, 06.04.2010 - 22:45 tarihinde.
Gönderen: 06.04.2010 - 13:29
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Dai su an offline Dai  
922 Mesaj -

Cingözlü Bir Bakýþ Ortaya Çýkarmýþ…

(Haber Merkezi)- Rize'de Müftü Yusuf Karalý Diyanet Eðitim Merkezi'nin arka cephesinde 'haç' silueti olduðu yönündeki iddia Rize'yi karýþtýrdý.

Duruma tepki gösteren bir vatandaþ binanýn fotoðrafýný çekerek arkadaþlarýna gösterdiðini ve onlarda da ayný kaný oluþtuðunu söyledi.
Merkezin müdürü Hasan Ayýk da binada 'haç' iþaretine benzer görüntü olduðu yönünde þikayetler aldýklarýný söyledi.
Rize’nin Daðsu Mahallesi’nde kentte hakim bir tepeye inþa edilen Rize Müftü Yusuf Karali Diyanet Eðitim Merkezi inþaatýnýn temeli,
Diyanet Ýþleri Baþkaný Prof.Dr. Ali Bardakoðlu tarafýndan 2006 yýlýnýn Aralýk ayýnda atýldý.

Ýnþaatý yöre mimarisine uygun tarzda yapýlan ve Türkiye’de 6’ýncý, Karadeniz Bölgesi’nde ise tek olan Diyanet Eðitim Merkezi,
18 Aralýk 2009 tarihinde Baþbakan Recep Tayyip Erdoðan tarafýndan hizmet açýldý.
7 katlý binanýn yola bakan arka cephesinde Hýristiyanlýðýn sembolü'haç'þeklini çaðrýþtýran görüntü olduðu bazý vatandaþlarca ileri sürüldü.
Metin Turan adlý vatandaþ fotoðrafýný çektiði binada haç görüntüsü olduðunu ileri sürerek duruma tepki gösterdi.
Turan, tesisin olduðu bölgeden geçerken durumu fark ettiðini belirterek,“Binaya bakarken haç iþareti dikkatimi çekti.
Bunu fotoðrafladým ve birkaç eþ ve dostuma gösterince onlarda da ayný kaný oluþtu. Bir an önce tadilat yapýlarak bu görüntünün düzeltilmesini istiyoruz.
Karadeniz Bölgesi’nde tek olan eserde bu iþaretin olmasý doðru deðildir. Bunu kýnýyoruz”dedi.
Bir proje hatasý olduðunu düþündüðünü ifade eden Turan, “Ýþareti fark edince tuhaf oldum.
Trabzon ilinde de bir alýþveriþ merkezinde böyle bir olay olmuþtu. Orada da halk tepki göstermiþti ve bu durum düzeltilmiþti.
Rize’de de insanlarýmýzýn yeni yapýlarda daha duyarlý olmasýný ve itina göstermelerini istiyorum”diye konuþtu.
Müftü Yusuf Karali Diyanet Eðitim Merkezi Müdürü Doç.Dr. Hasan Ayýk ise, bu yönde þikayetlerin kendilerine ulaþtýðýný belirterek
“Cepheden derinlemesine baktýðýmýzda böyle bir siluet fark ediliyor. Tabii bu bir proje meselesidir.
Projeyi çizen ve hazýrlayanlarýn asla böyle bir niyeti yok.
Söz konusu da olamaz ancak ortaya çýkan resme dikkat ettiðiniz ve farklý açýlardan baktýðýnýzda bu sezilebilir
Bu þekilde bizi bazýlarý uyardý. Biz de meselenin farkýndayýz. Gerçekten bir problemse ufak tefek tadilatlarla bu resim giderilebilir.
Halk bundan rahatsýzsa haklýdýr. Ama kimsenin farkýna varmadýðý bir durum bu. Bu inceliðin farkýna nasýl varmýþlar bilemiyorum”dedi.
Müftü Yusuf Karali Diyanet Eðitim Merkezi, 9 bin 900 metrekare kapalý, 261 metrekare açýk alana sahip.
Merkezde 20 kiþilik 4, 8 kiþilik 2 olmak üzere 96 kiþilik 6 derslik, 12 kiþilik bilgisayar odasý, 40 kiþilik kütüphane, 225 kiþilik konferans salonu bulunuyor. 47 tek kiþilik oda, 34 çift kiþilik oda ile 3 misafir süiti bulunan merkezde çok amaçlý 50 kiþilik spor salonu, 50 kiþilik kafeterya, seyir terasý ve salonu, 100 kiþilik lokanta, 120 kiþilik ibadet birimleri ile 50 araçlýk kapalý, 25 araçlýk açýk otopark yer alýyor. Diyanet Eðitim Merkezi’nde müftü, vaiz ve din görevlileri eðitiliyor.
Öte yandan, iddialarla ilgili bir açýklama yapan Eðitim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Hasan Ayýk, haç silueti iddialarýný ‘saçma’ olarak deðerlendirdi.

Siluetin, cingözlü bir bakýþ açýsýnýn ürünü olduðunu savunarak iddialarý saçma bulduðunu dile getiren Ayýk,
binanýn dýþ yüzeyine deðil, içerisinde yapýlanlara bakýlmasý gerektiðini de vurgulayarak,
"Bu binanýn bir mimarý var. Mimar binayý böyle tasarlamýþ, böyle yapmýþ. Tasarýmý tamamen yerel mimariye uygun bir tasarýmdýr.
Yerel mimarimizdeki bu süslemelere farklý açýlardan bakarsanýz farklý þekiller çýkartabilirsiniz.

Burada böyle dini simge olduðuna yönelik bir düþünce ortaya çýkarmak, çok aþýrý bir yorum olur.
Bu bina Diyanet Vakfý'nýn malýdýr. Diyanet böyle bir dini simgenin bu binada olmasýný elbette istemez.
Olsa bile onu asla öyle bir yere nakþetmez. Dini açýdan zaten öyle bir sembolün olmasý mümkün de deðil.
Diyanet Vakfý'nýn gözetiminde yapýlmýþ bu binada, böyle bir kuþku, böyle bir bakýþ açýsý ve aþýrý yorumu kabul etmek insana saçma geliyor.
Ýçeride okunan Kur'an-ý Kerim ve verilen dini eðitime bakmadan binanýn dýþ yüzeyindeki cingözlü bir bakýþýn çýkardýðý sembolle
binanýn asýl misyonunun örtülmeye çalýþýlmasý hiç de üzerinde konuþulmaya deðer bir konu deðildir" ifadelerini kullandý.

videosunuda bu linkten izleyebilirsiniz..

ViDEOsuna da BURADAn bakabilirsiniz
Gönderen: 07.04.2010 - 03:51
Bu Mesaji Bildir   Dai üyenin diger mesajlarini ara Dai üyenin Profiline bak Dai üyeye özel mesaj gönder Dai üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Moderator

4254 Mesaj -
Elinize Saglik Te$ekkürler kardes...
Her yanlisi bir sekilde bize kabul ettiriyorlar.
Bir kac itiraz gelsede kulak arkasi yapiyorlar vesselam.
ALLAH c.c. Mümin kullarina uyanma nasip etsin.
Yoksa halimiz harap.

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son Muhtazaf tarafından, 07.04.2010 - 22:08 tarihinde.
Gönderen: 07.04.2010 - 08:59
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Dai su an offline Dai  
922 Mesaj -
"KURBAGAYI KOLTUGA DA OTURTSAN O YINE ÇAMURA ATLAR"
der Arthur Miller

ve sibli de der ki
ALLAH(cc) seninle beraberken, sen kiminle beraberdin ?
Gönderen: 09.04.2010 - 00:55
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 696 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
osman12 (77), vahvah71 (53), ssercan (50), sabr_yolcusu (56), Yorumsuz_91 (33), Asya6666 (62), angel (42), cankalemdar (39), meltem6666 (59), MeCaL (56), emiremre (44), ozdalomer (53), ayþeayd&#2.. (40), talha_34 (47), mhammettelo (43), leto18 (59), sinepuryan (42), Yalnizlik (39), BATAKLIK60 (55), kamil33 (54), hmfatih (62), Soldat34 (54), MrVoLKaN (37), yusuf kuyu (44), Yusuf_Adiyaman (53), farfarlone (41), Osman_20 (39), yunusemre_56 (58), eminecanersoy (46), eren.06 (60), tugba1986 (38), tanerok (41), MAHMUT2005 (48), musbaba18 (41), Bahar38 (40), ehhan ünlü (37), ard75 (68), ofliayhan61 (54), osman42 (45), enver66 (40), ayten66 (36), adem2007 (57), uludag64 (60), kadir ibraimi (35), Hace Türkistan (52), tufan03 (48), hasimpakirbaba (48), kuscu (60), ONUR45 (41), Allah_Asigi (41), _Hilal_ (40), aydin_yilmaz (42), cemil_keskin (64), cesurkagan (37)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56922 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.