generique rhinocortgenerique kaletra hydroxychloroquine ivermektin chloroquine apranax aprovel aralen arava arcocillin arcoxia aricept arilin arimidex aristocort artane arthrotec artofen asacol asasantine asmaxen at 10 atarax atenil ateno basan comp ateno basan atesifar athrofen atridox atrovent augmentin avalide avana avapro avelox aventyl aviral avodart aygestin azaimun azarek azelex aziclav azulfidine bactrim basiron

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » DİĞER DİNİ KONULAR » Hayal mi? gercek mi?

önceki konu   diğer konu
5 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Hayal mi? gercek mi?
128 Mesaj -

Çocuklarýn sessiz ve masum tebessümlerinin özlemindeyim. Masumiyete, gerçek sevgiye öylesi hasretim. Yaþlandýkça eskiyor mu, yaþlanýyor mu duygular?.. Yaþlýlar ve çocuklar; ayný gibi görünseler de ayrý diyarlardalar sanki. Ufaklýklarda heyecan ve neþ'e, yaþý ilerleyenlerde nedense bir hüzün ve bir telaþe... Yýllar bu kadar güçlü olabiliyor demek... Heyecaný burukluða, neþ'eyi garipliðe dönüþtürebilecek kadar güçlü... Çocuklarýn dilinde "bir zamanlar" ibaresi yok, onlar heyecanla bir "büyüyünce" kelimesi iliþtiriveriyorlar sözlerine. Ve büyüyorlar... Keþke büyüdükçe küçülmese hayal ve ümit kaplý dünyalarý.

Ýnsaný yaþlandýran, geçmiþe özendiren, ândan uzaklaþtýran hayali yanlýþ yorumlayýþýdýr belki. Hayalin ardýnda gerçeði bulamayýþýn verdiði hayal kýrýklýðý mý demeli yoksa? Þu yaþlarda, yani yirmilere yeni adým atmýþken, hayat hiç çekilmez ve hiç yaþanmaz görünmüyor. Hayalin hayal ve gerçeðin gerçek olduðunu bilmek gayreti, pekiþtiriyor yaþama isteðimi. Belki yaþý ilerlemiþ kimselerin ifadesiyle "hayat henüz ciddi tecrübelerle gelmedi karþýma, belki bu yüzden hayatý seviyorum." Ancak düþünüyorum ki, büyüklerin hep "tecrübeleriyle" anlattýklarý yaþam ve benim zihnimdeki çok farklý. O onlarýn yaþamýydý ve sýra benimkinde. Onlarýn hayatýný tekrarlamak için gelmediðimi düþünüyorum. Belki onlarýn baþarýlý olamadýðý imtihanlar ve kendilerini yaþamdan soðutan tecrübeler bir baþkasý için hayata daha çok sarýlma vesilesi olurdu. Belki matlaþan cümleler bir ýþýltýya bürünürdü bir gün... Gün gelirdi, bulutlarýn üstünde dolaþanlar yeryüzünde ve yaný baþlarýnda uçuþan mutluluklardan haberdar olurlardý.

Hem bize lazým olan muhabbet deðil midir? Ve içimizdedir muhabbet. Bence neþ'e ve paylaþýmdýr hayatý yaþanmaya deðer kýlan... Bir dostumun benimle paylaþtýðý hadis-i þerifte Peygamberimiz "hiçbir þeyleri yoksa insanlar neþ'elerini paylaþsýnlar" buyuruyordu. Neþ'e ve paylaþým... Ýlahi sevk, þevk ve tecellilerin paylaþýmý... Böyle olduktan sonra, bulutlarýn üstünde uçmak ve küçük bir odada kalmak arasýnda pek fark kalmýyor. Hayal kýrýklýðý da kayboluyor. Sevmek kalýyor geriye. Hem de her yaþta, yakaladýðýmýz her an ve her mekanda, her þeyi sevmek... "Keþke"lerden uzakta, piþmanlýklardan ve yaþlanmýþlýklardan kurtulmuþ bir yaþamak seriliyor önümüze. Çocuklarýn bakýþlarýndaki ýþýk kadar gerçek ve sade... Öylesine bir masumiyetle yaþamak...

VAKTILEYL'DEN ALINTIDIR
Gönderen: 10.03.2010 - 15:37
Bu Mesaji Bildir   gul-ay üyenin diger mesajlarini ara gul-ay üyenin Profiline bak gul-ay üyeye özel mesaj gönder gul-ay üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Moderator

4254 Mesaj -
Elinize Saglik
Gönderen: 10.03.2010 - 15:44
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
gul-ay su an offline gul-ay  
RICA!!!!!!
128 Mesaj -
Okumadan laf olsun diye tesekkur etmemeniz rica olunur...
----ki Allah rizasi cok baska konu......
Gönderen: 10.03.2010 - 15:54
Bu Mesaji Bildir   gul-ay üyenin diger mesajlarini ara gul-ay üyenin Profiline bak gul-ay üyeye özel mesaj gönder gul-ay üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rahil su an offline rahil  
1191 Mesaj -
okudum..
Gönderen: 10.03.2010 - 17:37
Bu Mesaji Bildir   rahil üyenin diger mesajlarini ara rahil üyenin Profiline bak rahil üyeye özel mesaj gönder rahil üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Moderator

4254 Mesaj -
okumadigim konuya tesekkür etmedim kardesim
Gönderen: 10.03.2010 - 19:19
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 824 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
hümeyra24 (43), güllüm (41), alitufan (48), semsuddin (39), f_erturk (39), zafercezlan (54), benbuamellerimi.. (53), seyma_05 (39), yenilmezburuk (46), mhmmdky (37), sivaslihakan (46), sunam6 (41), konya28 (37), mardinlimemo (44), @hasan@ (39), _huzurislamda_ (39), Seda_ (35), BOPPON (43), faziltopal (55), ahmetserkankaya (43), eLsina (38), AZRA66 (37), sulukapo (34), HAKANCETIN (46), mentese (48), palanxdöken (53), ADEM BAKIRHAN (60), ceyhan (71), ReSuLe_HaSrEtt (38), Forever_Love (40), mutlu69 (55), islam yusuf (54), sofi32 (49), yesil_bahar19 (37), makhorsa (48), erihna (41), veysi irdam (88), abdullah özkul (27), nur58 (60), fedayi (55), RAMAZAN69 (37), seyyidali47 (50), gocer (55), suleyman yildiz (57), vuslat_wien (41), KASIM EROL (50), isanurun (39), koeroglu (48), ardaci (49), ardaburda (50), gunesgunes (42), Burcu89 (35), BMW (43), ZLH (), hafiz_34 (68), bestebuse (51), Aysegül (36), seroar (55), hacirizeli (53), sonmezNL (53), zeko (), CILGIN KURT (51), BERGE00 (42), sevki (51), fth (41), muhammetmustafa (44), bsapmaz (59), siyah_gül (36), ekrem144 (), Cicekci (37), rooster79 (45), mehmetx (44), furkan42 (42), yunus ata (61), GangstAdem (39), orhan06 (44), kamuran (51), dinimiseviyorum (39), esm (40), buzmavisi61 (58)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57483 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.