hydroxychloroquine kaletra ivermektine kaletra generique plaquenil seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » Kendi Hayatımın Figüranı Bile değilim....Öyle ise ben kimim?...

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Kendi Hayatımın Figüranı Bile değilim....Öyle ise ben kimim?...
110 Mesaj -
Hayat bir sahne diyordu Ali Þeriati…Bu cümle üzerine günlerce düþündüm. Eðer hayat bir sahneyse demek ki bu sahnede pek çok oyuncu var, pek çok da oyun. Ýnsanlar oyundaki rolüne göre bazen esas adamý oynar bazen ikinci adamý bazen figüran bazen de misafir oyuncu. Ama öyle bir sahne ve öyle bir oyun vardýr ki kiþi o sahnede hep esas adamý oynar. Çünkü sergilediði oyun kendi hayatýnýn oyunudur.
Gözlerimi kapatýp kendi hayatýmý oynadýðým sahneye çeviriyorum gözlerimi. Çok kiþilik oyunda tek kiþi olduðumu görüyorum. Sahnede ben…Seyirci koltuðunda en önde yine ben. Güya oynuyorum hayatýmýn rolünü! Aslýnda en önde seyrediyorum hayatýmý en önden, hiç müdahale edemeden. Ve birileri emrediyor ben oynuyorum. Perde arkasýndan söyleyeceðim cümleler fýsýldanýyor; þimdi çocuksun iste isteyebildiðin her þeyi anne babandan þýmar þýmarabildiðin kadar ve sýkýþtýðýnda sýðýn anne babanýn kollarýna deniliyor. Donup kalýyorum… Kimden isteyeyim ki? Kime þýmarayým ki? kime sýðýnayým ki? Diyorum içimden, benim bir anne babam yok ki, Varda olabilirler ama ben varlýklarýný hissetmiyorum ki. Ben bu rolü oynayamam çünkü hiç çocuk olamadým ki! Bilmiyorum bir çocuk nasýl oynanýr. Ama ýsrarla bu rolü oynamam söyleniyor, oynuyorum…
Yine sahne arkasýndan fýsýldanýyor; sen bir gençsin. Þimdi en çýlgýn duygularýný dile getir. Zaman zaman olgun ol çoðu zamanda çýlgýn, çünkü sen gençsin. Sev sevil doyasýya aþk ol aþýk ol. Ve tohum ek gelecek günlerin içinki ilerde hasat et. Deniyor. Panikliyorum bu rol karþýsýnda. Ben hem olgun hem çýlgýn olamam ki, Hem ben sevmeyi bilmiyorum KÝMÝ.. NASIL..NE KADAR seveceðimi? Aþk yanmak demekmiþ, ben zaten yangýn tarlasýyým. Öyleyse ben aþk mýyým? Âþýk mýyým? Âþýk sam maþukum nerde? Ben aþký tek baþýma oynayamam. Benim ekecek tohumumda yok. Çünkü çok önceden tüketmiþtim onlarý. Ben bilemedim hep kurak topraklara attým tohumlarýmý yok olup gittiler diyorum. Israrla sen gençsin oyna bu rolü diyorlar oynuyorum.
Fýsýldýyorlar sen þimdi evlisin. Evliliðin vakarýyla, sorumluluðuyla, kutsallýðýyla oyna diyorlar. Kaným donuyor. Ben evlimi yim? Evli isem neden bu kadar yalnýzým? Evli isem eþim nerde? Ben kimim kimle evliyim? Hani daha önce genç ol denmiþti iþte o zamanlar pembe hayallerim vardý. Þimdi ise sahne çok karanlýk. Ürküyorum…Üþüyorum beni sevgiyle güvenle sarmalayacak eþim nerede? Bu sahnede nasýl vakarla oynanýr bilmiyorum korkuyorum korkuyorum. Sen evlisin oynamaya devam et diyorlar oynuyorum…
Þimdi ebeveynsin diyorlar. Þaþkýnlýktan ne yapacaðýmý bilemiyorum. “Ben ne zaman büyüdüm anne” diyorum. Öyle ise nerde benim çocuklarým. Neden baþým yastýða düþtüðünde bir bardak su verenim yok. Sadece anne-baba yetiþ diyen sesler duyuyorum. Düþünüyorum! Anne-baba olmak sadece birilerinin ihtiyaçlarýna koþmak mý acaba? Gözünü gönlünü okþayan cývýltýlarý yokmudur bu sahnenin diyorum? Ben bu rolü beceremem bu çok aðýr oynayamam diyorum…Oyna sen anne-babasýn diyorlar oynuyorum…
Artýk sona geldin þimdi yaþlýsýn. Sahneyi kapatmak için son rolünü oyna, çek elini eteðini hayattan ve sessizce vedalaþ seyirciyle diyorlar…Olmazzzzz olamazzzzz diye feryat ediyorum. Neden diyorlar? Neden?
……...Bu sahne ve bu oyun benimse neden ben hiç istediðim rolü oynayamadým? Neden esas adam BEN iken ben bu sahnede bir figüran bile olamadým? Neden dayatýldý nasýl oynamam gerektiði? Neden kendi hayatýmýn oyununa zerre müdahale etme þansým olmadý?
………Oysaki ben her dara düþtüðümde kucaðýnda aðlayacaðým varlýðýyla güvende olacaðým, yeri geldiðinde þýmaracaðým bir anne-baba, her istediðine ulaþan bir çocuk olmak istemiþtim…
………Oysaki ben gölgesi aðýr, hayalleri çýðlýn, yüreði sevgiye sevgiliye kanmýþ bir genç olmak istemiþtim. Seven sevilen, pembe hayallerine asla gölge düþürmeyen. Verimli topraklara tohum ekip hasadý bollukla devþiren. Tuttuðunu koparan, yüreðinin götürdüðü yerde aþký huzuru bulan bir genç olmak istemiþtim…
………Oysaki ben; Kaf daðlarýnda düðün yapýp, yüreðindeki sevgiliyle vuslata ermek, Öyle bir eþ istemiþtim ki, bakýþý içimi titretsin, sözleri yolumu çizsin, yüreðine dokunduðumda dünya cennetim olsun. Ona ne zaman ihtiyacým olsa eli ellerimde olsun…
………Oysaki ben; anne-baba olmayý her þeyin üstünde görüp dünya nimeti Rabbin hediyesi evlatlar istemiþtim. Sevgimi emeðimi sunacaðým. Karþýlýðýnda sadakat, itaat ve sevgi bulacaðým yaþlýlýðýmda gölgesinde olacaðým evlatlar istemiþtim. Þimdi siz bana artýk son sahne ve veda vakti diyorsunuz. Bu nasýl bir iþtir ki bana KENDÝ HAYATIMIN FÝGÜRAN ROLÜNÜ BÝLE VERMÝYORSUNUZ? Neden neden neden?
……..Neden mi? Neden sizsiniz!... Kaderi kim yazýyor biliyor musunuz? Evet, Allah mý diyorsunuz. Allah kullarýna zulmeder mi? Hâþâ. Kaderi Allah yazdý bizse karaladýk..Allah vermek istedi bizse alamadýk. Kader kader diyor birçoðumuz. Çoðu zaman kendi hayallerimize bir çizgi atanda biz olmuyor muyuz?.. Pasifliðin adýna çaresizlik diyoruz.. Kaderimizi ellerimizle yazmýyor muyuz? Allah bize akýl verdi güç verdi…Tutun koparýn isteyin alýn dedi…Aþýlacak yokuþ varsa aþmaya güç verdi sabýr verdi. Öyle ise akan gözyaþlarýna sebep, sýzlanmalarýna, yaþayamadýklarýna sebep, …kendi PASÝFLÝKLERÝNDÝ…

Nazlý Yenidünya
Gönderen: 19.01.2010 - 22:03
Bu Mesaji Bildir   nazli64 üyenin diger mesajlarini ara nazli64 üyenin Profiline bak nazli64 üyeye özel mesaj gönder nazli64 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 588 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
mukaddes (42), kayzersoze (40), kardelen_99 (), Cihad-i_Ekber (37), 86Feyza (38), sahmal (47), 99Feyza (38), ismail dogan (45), ber (45), numanözen (37), sonsuzdiyar (36), 999Feyza (38), abd04 (39), k.aslan1000 (52), yunus76 (48), shadowsz (39), sevcan (39), s.f. (59), hatce (55), CengizC (54), cicek.ayhan06 (52), Habesi (48), _osmanli_ (42), cesuryurek (40), basri_ciftci (39), selamyolcu (37), kara gözlüm03 (37), iyi (27), Melike88 (36), enkin (44), oglum_burak (46), reco (42), muslima06 (35), DJ_NEZO (33), urartul (47), dinsizliginkabu.. (39), squid (48), süphan (47)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57666 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.